Funktionele extra's. Nu gratis op n de Resta Festival! f f14.995,- p Een zorgeloze auto. Gewoon lekker rijden, zonder poespas. Met die pittige, maar o zo zuinige 1.0 Itr. motor. Soepel te schakelen in z'n 1-2-3-4e versnelling Swingt door de stad. Pakt elke bocht met gemak en past in de kleinste parkeerplaatsen. Dat is de moderne stijl van rijden. De achterbank van deze Fiesta heeft een in twee delen neerklapbare L rugleuning Da's nog eens handig! Zo hebt u maximaal 973 Itr. bagage ruimte! Oók extra zijn de verstelbare 4 hoofdsteunen. En de luxueuze stoel- bekleding Dat zit nog lekkerder dan /J thuis. En extra brede banden zorgen 'S voor een prima wegligging! Inpakken en wegwezen. Ford doet er nog een schepje bovenop: 6 jaar garantie tegen doorroesten van binnenuit En slechts éénmaal per 20.000 km een grote beurt Klaar voor de start? Dan snel naar f uw Ford Dealer. Want f /f zo'n Fiesta Festival staat f 1 daar niet lang stil. f f hf W Verbruikscijfers: 1.0 Itr. 90km/h 1:19,2 120 km/h 1:14,1 stad 1:14,3 •Adviesprijs incl. BTW af importeur. Afleveringskosten f 373,-. Prijswijzigingen voorbehouden.Vraag uw Ford Dealer naar de gunstige Garantie Extra: 2 jaar extra garantie op voordelige voorwaarden. Hij kan u ook deskundig informeren over een vlotte financiering via Ford Credit en over de voordelen van Ford Leasing - In een speciale uitvoering heeft Queri- do herdrukken verzorgd van een viertal befaamde Nederlandse boeken: 'De we reld gaat aan vlijt ten onder' van Max Dendermonde (prijs 25,-), 'De martel gang van Kromme Lindert' van A.M. de Jong (prijs ƒ27,50), 'De druivenpluk kers' van A. den Doolaard (prijs 25,-) en 'Amazones en bojaren' uit de memoi res van prinses Dasjkova, bewerkt door. Theun de Vries (prijs 22,50). - 'Silhouet', gedichten van Piet-Hein Houben. Querido, prijs 24,50. - 'De cultuurgeschiedenis, door en voor televisie vereenvoudigd en van uitleg voorzien' door Leo Vroman. Met teke ningen van de auteur. Prijs 15,-. - 'Anekdotes over...' is een nieuwe serie boekjes van Unieboek. Aat de Kwant heeft de verhaaltjes over Joseph Luns opgevangen, Frank Meyer die over Rijk de Gooyer, Robert-Henk Zuidinga die over W.F. Hermans en Joop Bromet ten slotte verzamelde de gegevens voor een boekje over André van Duin. Alle werk jes hebben een luchtig biografisch ka rakter. Prijs 10,- per stuk. - 'Het verhaal van een jongen', een ro man van Edmund White over een jonge man die zich langzaamaan bewust wordt van zijn homoseksualiteit. Hij moet zijn weg zoéken in een maatschap pij die hem weinig houvast biedt. Hij moet een harde strijd leveren om gevoe lens van schaamte en schuld de baas te kunnen worden. Veen, prijs 27,50. - 'De prys van het bloed', een lijvige bio- grafie van Jacqueline Doorn over de kinderen van Willem van Oranje, hun rol en hun lot. Het meer dan vijfhonderd pagina's tellende werk begint kort na de moord op Willem van Europese Bibliotheek, - 'Paus Johannes Paulus II op avontuur in Nederland', een stripverhaal van Pa trick van Weerdenburg, die de toeristi sche kerkvorst tekent in de Efteling, op het Scheveningse strand en in Volen- dam. Hy wordt ontvoerd en razendsnel bevrijd. Dé grote man voor en tijdens het bezoek: monseigneur Gijs. Batteljee en Terpstra, prijs 9,90. - 'De Haagse connectie'. Het kan geen ajjccil «i jjujiucac cu uiuuameie mme op een moment dat een gigantisch 1 drijf op de rand van de afgrond zweeft, uitkomt terwijl 'Den Haag' wacht op de conclusies van de RSV-enquêtecom- missie. Het verhaal draait om een moord op een minister van econimische zaken. De schrijver Paul van Dam is een goede bekende in het Haagse circuit. El sevier, prijs 16,50. - 'Jung, waarheid en legende'. Vincent Brome schreef deze biografie over Carl Gustav Jung, waarin in tegenstelling tot eerdere werken over Jung nu eens niet zijn werk in het middelpunt staat maar de mens Jung, die eigenlijk al in zijn studententijd een omstreden figuur was. Er zijn tal van legenden rondom zijn zijn persoon, niet allemaal helemaal - 'Veronica'. Deze, als piraat begonnen radio- en televisie-omroep bestaat al weer een kwart eeuw. Voor Telegraaf- verslaggever Peter R. de Vries aanlei ding om (op verzoek) eens in de archie ven te duiken. Deze speurtocht leverde een levendig 'levensverhaal' op van een jonge luidruchtige omroep, die zich vooral richt tot hen, die 'wel eens wat willen'. Batteljee en Terpstra, prijs 17,50. - 'Waarom de democratieën sterven' door Jean-Francois Revel, waarin de au teur scherpe vragen stelt ovèr de toe komst van onze democratie, die er vol gens hem niet zo rooskleurig uitziet. Manteau, prys ƒ39,50. - 'De ratelrat', thriller van Janwillem van de Wetering met in de hoofdrol weer het laconieke tweetal Grijpstra en De Gier. Alweer het tiende avontuur van dit bekende politieduo, dat de schrijver wereldbekendheid heeft gege ven. Bruna, prijs 22,50. - 'Mag het ook zwart?' vraagt Jan Blok ker zich af in zijn jongste bundel met zijn beste columns uit De Volkskrant. De Harmonie, prijs 17,90 - 'Trial'. Off-the-road of enduro rijden is een sport. Voor iedere motorsportlief- hebber een belevenis. Maar wel een die moeilijk onder woorden is te brengen. Toon van de Vliet heeft het toch gedaan. Hij schrijft over deze jonge sport, wat er allemaal voor komt kyken en wat er om heen gebeurt. Moussault, prijs 39,50. - 'De Hadji' is een nieuwe, lijvige roman van Leon UHs, de auteur van Exodus. In wezen is dit een vervolg, een sluit stuk van die bestseller. Als een rode draad loopt door het verhaal' de haat- vriendschapsverhouding tussen de Pa lestijn hadji Ibrahim en Gideon Asch, die helaas jood en dus vijand is. Hollan- dia, prijs 34,90. - 'Spaans benauwd' gaat over dé gebeur- tenisen in het Maasmondgebied in de ja ren 1568-1575, dus tijdens de Tachtigja rige Oorlog. Een volgens de auteurs Al- bert Brouwer en Ingena Vellekoop tot nu toe stiefmoederlijk behandeld stukje vaderlandse geschiedenis. Uitgeverij - '0-0-8 Ongehoord, deel 2'. Jeanne Sits- koorn-van Egmond stelde met behulp van collega-telefooninformatrices een tweede boekje samen van vreemde, ver rassende, veelal komische, maar soms ook trieste opmerkingen, die de dames van 0-0-8 te horen krijgen. Van Holkema en Warendorf, prys 10,-. - 'De onverbiddelijke tijd', weer een ro man van Jan Wolkers. De Bezige By, prys 22,50 (gebonden 34,50). - 'Nora, een val'door Koba Swart. De on dergang van een vrouw. Zelf gewild. Onstuitbaar. 'De vertraagde opnamen van Nora's onstuitbare val zijn even in trigerend als het moordend ritueel van een bidsprinkhaan', staat er op de flap. De Bezige By, prijs 24,50. - 'Hedonia', een opstel van Kees van Kooten. De Bezige Bij, prys 22,50 (ge bonden 34,50). - 'De papieren man', de jongste roman van William G.olding, die vorig jaar de Nobelprijs voor de literatuur kreeg voor zijn gehele oeuvre. Villa, prys 27,50. - 'De solovlucht', roman van Hans Ko ning. Tijdens een eerste solovlucht stort een jonge vrouw in zee. Zij laat vele vra gen achter. Waarom werd ze gezocht door de FBI? Wat was het doel van de voor haar fatale missie? Een nieuw spannend verhaal van de man die de ge waardeerde thriller 'De Witt's eigen oor log' schreef. Van Gennep, prys 29,50. - 'Dochter', de derde bundel gedichten van Eva Gerlach. De Arbeiderspers, prys 26,50. - 'Muskietenkust', avonturenroman van Paul Theroux. Werk over een nieuwe opkomende generatie. De Arbeider spers, prijs 48,50. - Transport 7-41-R', aangrijpende avon turenroman van T. Degens voor de jeugd boven de dertien jaar. Wildeboer, prijs 19,90. - 'Het vuur van de zon', jeugdboek van Joyce Rockwood voor jongeren vanaf 13 jaar. Wildeboer, prys 19,90. - 'Met een vrachtwagen over de oceaan'. Fons Oerlemans en Kee Arens schreven een verslag van hun avontuurlijke expe ditie over zee van New York naar Am sterdam. De Boer Maritiem, prys 24,50. - 'Anderhalve eeuw gereformeerden in stad en land", ditmaal over zuidelijk en noordelijk Zuid-Holland. Respectieve lijk deel 5 en 6 van de serie. Kok, prijs 12,60 per deel.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16