Debutant Ju neemt de leiding 'Eiiiill Driepunter' slaat keihard toe Engeland walst over Turkije Hagens velt Haaksbergen Bremen en Gladbach in de achtervolging Zweden en Denen grijpen laatste kans op Mexico Nederland kansloos in duel Superliga DONDERDAG 15 NOVEMBER 1984 SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Doordat FC Grovo gisteravond met 9-4 van FV Snoeki verloor, heeft debutant Ju de Singel alleen de leiding ge nomen in de interregionale klas se van de zaalvoetbalcompetitie. De Leidse ploeg versloeg zelf De Rozet met 3-2. Lugdunum greep de laatste kans. Het 5-5 gelijke spel tegen Van der Plas biedt nog mogelijkheden degradatie te ontlopen. De Maas-Silva Boys werd al eerder 8-1. In de hoofdklasse verraste Bahlman met een zege op Bax (5- 4), kreeg debutant Hanepoel van SRV Boys een nederlaag thuis bezorgd en verpletterde Menken Landbouw het Leidse Van Duu- ren, dat slechts over drie veld- spelers kon beschikken: 2-12. Inter Ju-De Rozet 3-2. De zaal- voetballers uit Rozenburg boden gisteravond in de Leidse Groenoordhallen meer tegen stand dan was verwacht. Leen van Es zette de visite zelfs op 0-1 en het duurde tot ver in de twee de helft eer Richard Klein na mens Ju de gelijkmaker kon be groeten. De vreugde over die treffer was van korte duur want weer Leen van Es bracht de 1-2 Dat werd de titelpretendent toch iets te gortig. In de laatste zeven minuten zetten Richard Klein en Jan van der Reyden de zaken recht: 3-2. Met het inbren gen van een veldspeler voor de doelman probeerde De Rozet nog een deling mee te nemen op de terugreis, maar Ju-doelman John Erades voorkwam dat. Lugdunum-Van der Plas 5-5. Lugdunum presteert in de zaal matiger dan op het veld, maar gisteravond lieten de voetballers zich in de Groenoordhallen van hun betere kant zien. Dat was ook wel nodig, want verlies te gen Van der Plas zou een hopelo ze positie ten gevolge hebben ge had. Nu in de laatste seconden een deling werd afgedwongen heeft Lugdunum de mogelijk heid om degradatie te ontlopen nog in eigen hand. De wedstrijd was overigens aardig, omdat beide teams wil den aanvallen. Na de gelijkop- gaande strijd leken de Katwij- kers drie minuten voor tijd de beslissing te hebben aange bracht. Fred Eijsberg scoorde toen 4-5 en Van der Plas dacht de zege binnen te heben. In de slot seconden overkwam het team echter opnieuw wat de laatste weken wel vaker gebeurt: de overwinning werd alsnog uit handen gegeven. Met de 5-5 zorg de Hans van As ervoor dat Lug dunum eindelijk eens als 'for tuinlijk' kon worden omschre- Scoreverloop: 0-1 Pieter Taal man, 1-1 Frans Sjardijn, 1-2 Fred Eysberg, 2-2 Hans van As, 2-3 Marco van der Plas, 3-3 Hans van As, 4-3 Arno Lancel, 4-4 Jaap van Duyn, 4-5 Fred Eysberg, 5-5 Hans van As. Hoofdklasse Bahlman-Bax 5-4. De Alphen- se ploeg dankte de zege in het treffen met Bax vooral aab diek- nab Fred van der Werf, die uitste kend werk verrichtte. Nadat de thuisclub een 3-0 voorsprong had genomen, was de tegenstan der ook de meest aanvallende ploeg. Van der Werf wilde echter van geen wijken weten, waar door het counterende Bahlman de verrassende winst veilig kon stellen. Treffers Bahlman: Kees van Vliet (3), Frank Bakker en Niek Verwoerd. Bax: Cor van Steijn, Jan Ho- man, Kees van der Lans en Stan Uijee. Hanepoel-SRV Boys 1-4. Ha nepoel nam in de Tweesprong via Gert van Emmerik in de eer ste. helft wel een voorsprong, maar werd in de tweede helft voorbij gelopen. De debutant miste daarin ook een paar kans jes, maar SRV Boys was na de pauze duidelijk veel sterker. Lou van der Voort met een hattrick i Van der Zwet drukten dat in de s uit. Van Duuren-Menken Land bouw 2-12. In dit duel deed zich het merkwaardige feit voor dat de thuisploeg slechts over drie veldspelers kon beschikken. Fred van Haarlem (die overigens twee keer scoorde), Hans Braat en Mattie Kantebeen konden dan ook weinig uitrichtten en doelman Wijnand Sloos moest twaalf keer de gang naar het net maken. Piet Alders (4x), Leo Geerlings (3x), Jaap Smit (2), Rob van Kersbergen (2x) en Ben van der Zalm waren de schutters voor de Noordwijkse bezoekers. Stand interregionaal: Ju de Singel 8-14, FC Grovo 8-12, De Maas 8-11. FC Datarex 8-11, FV Snoeki 8-10, Cever- bo 7-9, Zwarte Wolf 8-7, Silva Boys 8- 6, De Rozet 8-6, Van der Plas 8-4, FC Lisse 7-2, Lugdunum 8-2. Topscorers: Richard Klein (Ju) en Hennie Koet (Zwarte Wolf), ieder 12 treffers. Stand hoofdklasse: Glasbergen 6- 11. Menken /L 6-8, Noordwijk 7-8, Bahlman 7-8, Bax 6-7, Roac '79 6-6, SRV Boys 7-6, Van Duuren 6-5, Cleyn Duin 6-5, THB Boys 6-4, De Hanepoel Sundström en Jarryd in kwartfinales ANTWERPEN (RTR/SID) - De Zweden Anders Jarryd en Henrik Sundström hebben zich gisteren voor de kwartfinales van het inter nationale tennistoernooi in Ant werpen geplaatst samen met To- mas Smid uit Tsjechoslowakije in de Pool Fibah. In de kwartfinales spelen Jarryd en Sundström tegen elkaar. Van middag komen de als nummer één geplaatste Tsjechoslowaak Ivan Lendl en de als tweede gerang schikte Zweed Mats Wilander voor het eerst in actie. In de tweede ron de speelt Lendl dan tegen de Ar gentijn Guillermo Vilas en treft Wi lander de Amerikaan Gene Mayer. LEIDEN - Als variatie op een manneke, dat ooit de Nederlandse ether overviel met slogans ter bevordering van het gebruik van ons nationale melkprodukt, maakt nu een kereltje met een soortgelijke naam de basketbalvelden in den lande onveilig. Emill Drie punter is zijn (bij)naam en er straalt een kracht en macht van hem af die vorige week Den Bosch bijna en Haaksbergen gisteren compleet fataal werd. Hij was ditmaal zoveel 'meer mans', dat de 94-73 overwinning op de directe concurrent voor de tweede plaats voor een goeddeel op zijn conto kon worden bijgeschreven. Emill Hagens, zoals zijn ware naam dus luidt, verkeert momenteel in de vorm van zijn leven. Eenmaal- Leiden - Haaksbergen 94-13 (45-J8I de dertig gepasseerd zouden de ja- Scores ren, in geval van een dergelijk ex plosieve en veeleisende sport als basketbal nu eenmaal is, in zijn na deel moeten spreken. Bij Hagens (31), met zijn 1.86 meter toch een frêle jongen in dit gezelschap, is het tegendeel het geval. Natuurlijk, zijn routine is met zijn dienstjaren gegroeid, zijn inzicht evenzeer. Op vallend genoeg is evenwel, dat er nog helemaal geen sleet zit op zijn van oudsher sterkste wapens: snel heid en wendbaarheid. Toeval Het zal wel toeval zijn - al kan je het ook uitleggen als blijk van waardering voor de opgaande lijn die hij in de achterliggende seizoe nen demonstreerde - maar het lijkt er verdacht veel op dat de Neder landse Basketbal Bond, in navol ging van de FIBA, speciaal voor Hagens dit jaar nog een extra-di mensie aan het spel toevoegde. Een nieuwe lijn op het veld, ver weg van de basket, en waar van achter een doeltreffend uitgevoer de schotpoging niet voor twee, maar voor drie punten telt. Een bo nus dus, op het lijf geschreven van de ware afstandschutter. Nu kon de Haarlemmer, die ove rigens wegens tijdgebrek moest bedanken voor het nationale team, van veraf altijd al aardig raak mik ken, allrounder als hij is. Vooraf gaande aan dit seizoen probeerde hij tijdens de trainingen zich de nieuwe afstand eigen te maken, vond de moeilykjieidsfactor niet gering, maar zette toch door om die specialiteit onder de knie te krij gen. Dat hij daarin inmiddels 'rede lijk' is geslaagd, weet Haaksbergen vanaf gisteren ook. Tien van die projectielen vuurde de Leidse aanvoerder in het mid- weekse toptreffen af en maar liefst zeven daarvan sloegen in als een bom. Waarbij het tijdstip van afvu ren het rampzalige effect voor Haaksbergen alleen nog maar ver grootte, want de planning voor bij voorbeeld een serie van drie was exact op het juiste moment. Tien minuten na rust verkeerden de Tukkers voor het eerst die avond in serieuze problemen, na een tot dan toe volkomen gelijkopgaande wedstrijd. Boem, boem, boem en de partij was meteen over. Irritatie Haaksbergens' moeilijkheden Grote Prijs en rally van Monaco van de baan MONTE CARLO (ANP) - De Grote Prijs van Monaco in de formule 1, alsmede de befaamde rally van het vorstendom, zijn voor 1985 defini tief van de baan. Drie dagen duren de onderhandelingen tussen de be trokken instanties bleven zonder resultaat. De snelheidsevenemen ten werden afgelast om verschil lende redenen afgelast. De organi satoren van de- Monagaskische strijd in de snelste tak van de auto sport hadden, buiten de internatio nale autosportbond (FISA) om, een verbintenis afgesloten met de Amerikaanse televisiemaatschap pij ABC over de uitzendrechten. De rallybazen bleven bij de weige ring om een bedrag van 385.000 gulden te betalen voor het gebrui ken van het Franse wegennet. LEIDEN Wiel 30 (62%), Hagens 24 (11 assists), Beck 21 (11 rebounds). Van Helfteren 7, Lockhart 6 (3), Heijdeman 4, Kragtwijk 2 (7), Van Dam 0. Schot percentage 54, rebounds 32, balverlies 6. HAAKSBERGEN - Richardson 21, Brown 14. Ridderhof 14, De Vries 10, Faber 8, Strong, Ardon en Pieters 2, Kuiper 0. Schotpercentage 50, re bounds 36, balverlies 13. Vijf fouten: Faber en Kuiper. Arbiters: Kleersnijder/Van Eek Toeschouwers 500. Stand: Den Bosch 9-16, Leiden 9-12, Weert kwamen direct voort uit de gewel dige irritatie die het arbitrale duo Kleersnijders/Van Eek opriep door de pietluttige manier van fluiten. Leiden, en met name de op revan che belustte en vandaar misschien wat té enthousiaste Tom Lockhart, was voor rust de dupe. De negen persoonlijke fouten stonden geens zins in verhouding met de twee van Haaksbergen. Dat grote ver schil was de heren in het grijs blijk baar pas in de rust (45-48) opgeval len en het zogenaamde nivelleren of gelijktrekken begon dan ook on middellijk na de pauze. Begrijpelij ke protesten van Haaksbergse zij de waren het gevolg, maar uitge sproken dom daarentegen was de reactie van de toch ervaren Al Fa ber. De Nederlandse Amerikaan per- miteerde zich, bij de toch voor hem en zijn ploeg kansrijke tussenstand van 61-64, een opmerking aan het adres van Kleersnijder - door de speaker aangekondigd als Kleer maker - die de parmantige fluitist in het verkeerde keelgat schoot. Hoewel uitgesproken in het Engels ontging hem de strekking beslist niet en de technische fout bracht Faber eerst tot razernij, maar uit eindelijk toch op de bank omdat het zijn vijfde was. Op koploper Bayern (DPA/SID) - De twaalf clubs, die gisteren op de dertiende wedstrijd dag van de Westduitse voetbal competitie speelden, kwamen tot een produktie van 24 doelpunten. Daarvan nam Werder Bremen de meeste voor zijn rekening. Door de overwinning van 7-1 op Karlsruher SC. met drie treffers De drie 'sleutelfiguren' bijeen: Hagens, Wiel en Faber. Incidentje stellingen van de tegenpartij. In drie minuten tijd schoot de -, score van 71-71 naar 85-71, mede :n gezegde dat omdat Randy Wiel (30 punten te- opgang deed. gen 62%) en Jerry Beck (11 re bounds) olie op het oplaaiende vuur smeten. De 500 toeschouwers smeekten vervolgens Hagens, die - - en passant ook nog eens 11 assists waardig aan het al evenmin impo- uitdeelde, om nog meer vuurwerk, nerende Leiden. Maar door dat Maar Mister Driepunter, die in zijn 'binnenbrandje' raakte dé oostelij- schietpogingen overigens door ke formatie even uit balans en dat Ridderhof en Ardon nauwelijks Dat kleine dingen grote gevolgen kunnen hebben ook hier weer e Hoewel zeker niet sterk spelend toonde Haaksbergen zich tot aan cidentje volkomen gelijk- voelde met name Emill Hagens die ditmaal voor de pauze gens wél vijf minuutjes rust kreeg - het perfect aan. Hij zweepte zijn team- tij. maten in die fase op tot werd gestoord, gaf geen gehoor die bede en bepaalde zich tot secuur afwikkelen van de par- Voor reclameboodschappen geldt, datje niet moet overdoseren. dedigen en bombardeerde aan de |n oók Hagens'wil het voorlopig andere kant van het veld tot drie- 'lekker' houden, maal toe van heel ver de wankele AD VAN KAAM Oefenwinst vrouwen in de zaal LISSE De speelsters van het Leids zaalvoetbalteam raken beter op elkaar ingespeeld. In de tweede oefenwedstrijd van het seizoen versloegen de vrou wen gisteravond in sporthal Ter Specke in Lisse Preyde Girls uit Haarlem met 5-3. In de oefening voor de districtsstrijd was vooral Yvonne van Wierin- gen van SJZ op schot: zij scoor de driemaal. Ria Groeneweg van Lisse opende de score voor het eigen publiek en na de 1-1 maakte Yvonne van Wieringen de eer ste van haar drie treffers uit een penalty. Na de pauze werd het eerst 2-2, waarna Anita de Bak ker (THB Girls) voor 3-2 zorg de. Preyde Girls kwam nog een keer terug, maar Yvonne van Wieringen maakte aan alle on zekerheid een eind. Ze miste weliswaar een penalty, maar schoot ook nog tweemaal raak: 5-3. maakte. Vier minuten later depo neerde Tony Woodcock de bal voor Zweden versloegen in de Portuge- de tweede keer achter de zwakke hoofdstad het in groep 2 nog geslagen Portugal met 3-1.' De Britse landenteams deden het goed. Schotland nam de lei ding in groep 7 door Spanje in Glasgow met 3-1 te verslaan en Wa les versloeg Ijsland met 2-1. Enge- doelman Yasar en vlak voor rust stelde Robson de zege al veilig door 0-3 in te tikken. Jupp Derwall, na zijn ontslag als Westduits bondscoach werkzaam bij Galatasaray en adviseur voor het nationale team, had na afloop land is koploper in groep 3 na de geen goed woord over voor het op- 8-0 winst op Turkije en Noord- treden van de Turken. „De eerste Ierland handhaafde zich in de drie doelpunten waren stuk voor strijd om de WK-plaatsen door een stuk weggevertjes. Daarmee was 2-1 zege op Finland. Alleen Ierland de wedstrijd beslist. Na de rust zat ging onderuit: tegen Denemarken er voor Turkije niets meer in en in Kopenhagen (3-0). kon Engeland doen wat het wilde". Voor 45.000 toeschouwers leek Vooral Barnes deed dat voor het voor Portugal een gemakkelij- 35.000 kijkers. Hij nam in zeven mi ke avond te worden tegen Zweden. Jordao zorgde onder het toeziend oog van bondscoach Franz Bec- kenbauer van West Duitsland, dat op 16 december tegen Malta speelt, reeds in de elfde minuut voor 1-0. De Zweden waren door die vroe ge treffer echter geenszins uit het veld geslagen. Precies een kwartier later kwamen de Scandinavièrs weer op gelijke hoogte toen de Bel gische arbiter Schoeters de bal op de stip legde. Robert Prytz liet de kans niet liggen (1-1), Jordao deed dat een minuut later aan de andere kant wel (doelman Ravellig stopte zijn penalty). Die misser bracht de Portuge zen, die de eerste wedstrijd tegen Zweden in Stockholm met 1-0 had den gewonnen, duidelijk van hun stuk. Prytz zorgde in de 34e mi nuut voor 1-2 en toen Nilsson drie I minuten later er zelfs 3-1 van maakte, was de strijd beslist. Stand in groep 2: 1. Portugal 3 2 0 1 4 4-4 2. Zweden 4 2 0 2 4 7-4 3. West-Duitsland 1 1 0 0 2 2-0 4. Tsjechoslowakije 2 1 0 1 2 5-2 5. Malta 2 0 0 2 0 0-8 Het Engelse elftal, zonder de ge blesseerde Hateley, ondervond in Istanboel tegen het bijzonder zwakke Turkije nauwelijks enige tegenstand. Na dertien minuten opende Robson al de score na aan- nuten de vierde en vijfde treffer op buitengewoon fraaie wijze voor zijn rekening. Robson, met zijn derde doelpunt, Woodcock en An derson zorgden voor de eindstand. Noord Ierland bleef in de race te gen Finland, dat in Belfast wel bru taal de leiding nam via Lipponen. O' Neill zorgde nog voor de rust voor evenwicht. Acht minuten na de pauze werd Gerry Armstrong, die voor Mallorca speelt, match- winner door een strafschop te be nutten. Er waren in Belfast 21.000 toeschouwers. Stand in 1. Engeland 2 2. Noord-Ierland 3 3. Finland 4 4. Roemenië 1 5. Turkije 2 groep 3: 2 0 0 4 13- 0 Eerstvolgende wedstrijd: 27-2- 1985: Noord-Ierland-Engeland Het Deense elftal won het eerste sleutelduel in groep 6 tegen Ier land. In het uitverkochte Idraets- park (44.000 toeschouwers) in Ko penhagen werd het 3-0. Twee doel punten kwamen op naam van Pre- ben Elkjaer-Larsen, de smaakma ker van de eindronde van het toer nooi om het Europees kampioen schap die aan zijn optreden op de Franse velden een royaal contract bij de Italiaanse koploper Verona overhield. De derde werd gemaakt door Sören Lerby, die geschorst bij Bayern München wegens een vier de gele kaart toch een aangename avond had. De Deense ploeg, waarin Arne- Stand in 1. Zwitserland 2. Denemarken 3. Noorwegen van Neubarth, verkleinde de ploeg uit de noordelijke havenplaats de achterstand op Bayern München tot drie punten. De koploper uit Beieren heeft echter nog een in haalwedstrijd op het programma staan. Bayern, zonder Sören Lerby, die door zijn schorsing probleemloos kon uitkomen voor Denemarken, moest in het eigen Olympische sta dion een gelijkspel toestaan aan VfL Bochum, de verrassend hoog- geplaatse werkgever van Klaus Fi scher: 2-2. De thuisclub, met Pfaff voor het eerst in dit seizoen als doelverdediger in een competitie wedstrijd, werden door de 20.000 bezoekers uitgefloten voor het for tuinlijke resultaat. FC Köln is na de opmars van en kele weken weer volledig terug in de werkelijkheid. Na de nederlaag van zaterdag tegen Hamburger SV werd ook de thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach verlo ren. In korte tijd keek de Keulse ploeg tegen een hopeloze achter stand aan, die uiteindelijk in de uit slag van 1-5 resulteerde. Van de degradatiekandidaten boekte zowel Fortuna Düsseldorf als Arminia Bielefeld een bevredi gend resultaat. Fortuna won van Eintracht Frankfurt met 3-1 en Ar minia bevocht een gelijkspel (1-1) tegen FC Kaiserslautern, dat daar door het gat met Bayern München van vijf verliespunten zag gehand haafd. De andere clubs kwamen reeds dinsdag in actie met uitzon dering van Waldhof Mannheim en Schalke 04. Die wedstrijd is uitge steld tot 26 januari. sen na zijn blessure was terugge keerd, had de winst broodnodig. De start in groep 6 was zeker niet imponerend met de magere winst (1-0) op Noorwegen en verlies met dezelfde cijfers tegen Zwitserland. De wedstrijd tegen Ierland was daarom voor de Denen van cru ciaal belang. Een nederlaag zou de ploeg vrijwel kansloos maken voor een klassering bij de eerste twee, die naar Mexico gaan. De zege daarentegen zette de ploeg directin de lift. 2-0 groep 2 2 3 2 4 1 1 2 3 2-3 3 1 0 2 2 1-4 2 0 1111-2 vreugde bij de Engelsen i doelpunt van Robson. De tintten Eerstvolgende wedstrijd: 17-4-85 Zwitserland - Sowjetunie Johnstone wees Schotland de weg naar de top in de kwalificatie wedstrijd tegen Spanje in groep 7. Door zijn twee doelpunten leidden de Schotten by rust al met 2-0 in Glasgow, voor 75.000 toeschou- Wehswaar halveerde Goicoechea de achterstand na de pauze, maar Kenny Dalglish bracht zeventien minuten voor tijd de beslissing In de tweede wedstrijd in die groep deed Feyenoorder Petur Pe- tursson even van zich spreken. Hij scoorde voor IJsland de enige tref fer in het duel met Wales in Cardiff. Het betekende de gelijkmaker na de openingsgoal van Mickey Tho mas van Chelsea. Mark Hughes van Manchester United bezorgde Wales alsnog de zege. Stand in groep 7 1. Schotland 2 2 0 0 4 6-1 2. Spanje 2 10 12 4-3 3. IJsland 3 1 0 2 2 2-5 4. Wales 3 1 0 2 2 2-5 Eerstvolgende wedstrijd: 27-2- 1985: Sparye - Schotland CERNICA (SID) - Het Nederlands tafeltennisteam heeft de derde competitiewedstrijd in de Europe se Superliga verloren. In Cernica was Joegoslavië gisteravond aan zienlijk sterker: 7-0. Door de neder laag bleef Nederland op de laatste plaats in de Superliga. De interlandwedstrijd gold voor beide teams als een voorbereiding op de Open Joegoslavische kam pioenschappen, die vandaag in Ljubjana beginnen. Om die reden was het duel een week uitgesteld om de reiskosten van het Neder lands team zo laag mogelijk te hou den. In Cerknica, zestig kilometer van Ljubjana, was Nederland kansloos tegen het Joegoslavisch team, dat in de sterkste opstelling speelde. Dragutin Surbek, de 'tijger' van Zagreb, droeg sedert lange tijd weer het nationale tricot en hij won beide partijen tegen Ron en Henk van Spanje vrij eenvoudig. De broers Van Spanje hadden daar naast totaal geen vat op de verdedi gingskunst van Bela Mesaros. Bij de dames ontbraken Bettine Vriesekoop en Miijam Kloppen burg, zodat Jantien Jansma de honneurs waarnam. Zy was uiter aard kansloos tegen Europees ranglystspeelster Branka Batinic. De gedetailleerde uitslagen zyn Surbek-Ron van Spanje 21-11, 21-13. Mesaros-Henk van Spanje 21-14, 21-18. Batinic-Jansma 21-12, 21-6; Surbek/Lu- pulesku - H. van Spanje/Vlieg 21-15. 21- 12. LupukskuPerkucin - Jansma/Vlieg 21-19,21-10; Surbek-Henk van Spanje 8 21, 21-8, 21-7Mesaros-Ron van Spanje 1 Zweden 3-6, 2. Tsjechoslowakije 3- 6.3. West-Duitsland 3-4. 4. Engeland 3-2, 5. Polen 3-2. 6. Joegoslavië 3-2.7 Honga rije 3-2, 8. Nederland 3-0

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15