Reagan op de oude voet verder 'Vrijwillige verzekering ziekenfonds onhoudbaar' Meer olie nodig op Curagao Blik in de weekbladen DE TIJD MSEVIERS DONDERDAG 15 NOVEMBER 1984 PAGINA 11 Van der Reijden negeert massale kritiek UTRECHT (ANP) - Staatssecretaris Van der Reijden (Volksgezondheid) vindt dat zijn voorstellen tot herziening van het stelsel van ziektekostenverzekeringen niet neerkomen op een aantasting van solidariteit, maar juist op een herstel daarvan. Hij zei dat gisteren in Utrecht op een congres over Gezondheid en nieuwe vormen van ziektekosten verzekering' naar aanleiding van de kritiek op zijn plan de vrijwilli ge verzekering bij de ziekenfond sen samen met de bejaarden verze kering af te schaffen. De helft van de 1,5 miljoen vrijwillig verzeker den gaat naar de verplichte zieken fondsverzekering. De andere helft, meest ambtenaren en kleine zelf standigen, moet zich volgens dit plan particulier verzekeren. De verzekerden blijken in ruime meerderheid veel bezwaar te heb ben tegen de plannen van Van der Reijden, zo blijkt uit een onafhan kelijk onderzoek bij duizend men sen, dat in opdracht van de Vereni ging Nederlandse Ziekenfondsen werd gedaan door het bureau Re search en Marketing in Heerlen. Van der Reijden echter noemt het verwijt, dat deze mensen nu „op een genadeloze particuliere markt aan hun lot worden overgelaten", de zoveelste poging om het pro bleem te ontvluchten. Volgens hem dreigde het faillis sement van de vrijwillige verzeke ring doordat de particuliere verze keraars steeds mensen met een laag risico (zoals jongeren) naar zich toe hebben getrokken en al leen de mensen met een hoog risi co (zoals bejaarden) achterblijven. Het handhaven van de vrijwillige verzekering voor de achterblijven de groepen zou, aldus Van der Reijden, dan ook niets oplossen. Bovendien worden ze na de op- Ziekenhuizen De voorzitter van de sectie zie kenhuizen van de Nationale Zie kenhuisraad, A.G. van Omme, heeft vandaag in Utrecht gepleit voor het creëren van een perma nente overlegsituatie tussen de centrale overheid en belangrijke sectoren van maatschappelijke dienstverlening, waaronder het ziekenhuiswezen. Volgens Van Omme is het over heidsbeleid op het ogenblik zeer centralistisch, bevordert het af braak, dwingt het lange termijn- bezuinigingen al op korte termijn af en schuift het voor wat het be leid inzake de ziekenhuisbouw be treft beslissingen die op korte ter mijn moeten worden genomen juist op de lange baan. heffing van deze ziekenfondsverze kering beschermd door een accep tatieregeling en voorschriften voor een standaardpakket tegen een aanvaardbare premie. Die premie zal volgens Van der Reijden ook in de toekomst voor alle groepen aan vaardbaar zijn, dankzij interne ve revening: verzekeringsmaatschap pijen met relatief weinig oudere (en dus duurdere) verzekerden moeten geld overhevelen naar maatschappijen met een meer ver grijsd verzekerdenbestand. Shell-raffinaderij in problemen Van der Reijden. DEN HAAG (ANP) - Voor artsen moet er een honoreringssysteem komen waarin financiële prik kels zitten die de arts meer dan nu dwingen kosten en baten van medische behandelingen tegen elkaar af te wegen. Dat zegt het Instituut voor Onderzoek van Overheidsuitgaven in een van daag gepubliceerd rapport dat kostenbesparing in de gezond heidszorg ten doel heeft. De onderzoekers Hofland en Wilms denken dat de beheersing van de kosten van de gezond heidszorg niet langer door over- heidingrijpen kan worden gerea liseerd. "Een 'marktgericht' 'Dwing arts tot meer zuinigheid' aanpak, met financiële prikkels tot kostenverlaging, is een goed alternatief voor verdergaande re gelgeving". Het in 1983 voor de ziekenhui zen ingevoerde budgetterings systeem kan volgens de onder zoekers ook voordelen bieden voor het beheersen van de kos ten. De onderzoekers bevelen een herijking aan van de taak- en functieverdeling tussen de zie kenhuizen, zodat het beschikba re geld doelmatig over de zieken huizen kunnen worden verdeeld. Het rapport zegt, dat eigen bij dragen van patiënten een buiten sporige medische "consumptie" kunnen tegengaan. Maar als die op grote schaal zouden worden ingevoerd, moet ook worden ge keken naar de gevolgen ervan voor de gezondheid van de cliënt en voor de inkomensverdeling. WILLEMSTAD (ANP) - De Antil liaanse premier, Maria Liberia-Pe ters, gaat volgende week in Vene zuela pleiten voor uitbreiding van de olieleveranties aan de Shell-raf finaderij op Curasao. De raffinade rij verkeert in ernstige moeilijkhe den en de beperkte aanvoer van ru we Venezolaanse olie speelt daar bij een belangrijke rol. Volgens de premier is het van groot belang nu te proberen meer olie los te krijgen, omdat voor het eind van deze maand een beslis sing van Venezuela wordt ver wacht over de olietoevoer naar Shell. De raffinaderij, die momen teel 90.000 vaten olie per dag uit Venezuela krijgt, wil dat deze hoe veelheid wordt opgevoerd met 50.000 vaten per dag. Uitbreiding van de Venezolaanse olieleverantie is een van de voorwaarden, waar aan volgens Shell moet worden voldaan om behoud van het bedrijf veilig te stellen. Premier Liberia-Peters is vrij op timistisch over de kansen dat Ve nezuela tegemoet komt aan de wensen van Shell. Zij zegt een "po sitief klimaat" waar te nemen, on danks het feit dat het OPEC-land Venezuela zijn produktieplafond heeft moeten verlagen en er meer klanten zijn voor de Venezolaanse olie. Waarnemers menen dat in Vene zuela wel politieke bereidheid be staat om Shell tegemoet te komen. Of de ruimte die het land zal krij gen door sluiting van de Lago-raffi- naderij op Aruba, die ongeveer 180.000 vaten per dag ontvangt, zal worden gebruikt ten gunste van Shell is echter lang niet zeker. Ve nezuela heeft ook andere klanten en zou bijvoorbeeld meer lichte olie kunnen gaan produceren, waarvoor het zes dollar per vat meer kan rekenen. Shell-Curacao is alleen in staat om zware olie te verwerken. Voordeel van leveran tie aan Shell is daarentegen dat dit bedrijf bij zjjn voortbestaan een stabiele afnemer van ruwe olie zou zij"- Als deze maand een definitief "nee" van Venezuela komt op de vraag om meer olie, ziet Shell zijn toekomst "zeer somber" in. Opvoe ren van de olieleverantie is een van de voorwaarden, waaraan volgens Shell moet zijn voldaan wil de raf finaderij kunnen blijven draaien. De andere voorwaarden zijn over heidsdeelneming in het bedrijf, het drukken van de loonkosten, in krimpen van het personeelsbe stand en het afschaffen van de mi nimum-winstbelasting. Verkoop aandelen PTT levert Thatcher vier miljard pond op AMSTERDAM (ANP) - De reusachtige emissie van ruim 3 miljard aande len door British Telecom, de Britse PTT, gaat de schatkist van Groot Brittannië naar schatting een kleine 4 miljard pond (bijna f 17 miljard) opleveren. De Britse staat verkoopt met deze transactie, één van de groot ste aandelenuitgiften die ooit hebben plaatsgevonden, 50,2 procent van zijn aandelen in British Telecom, die tot nu toe een volledige staatspnder- neming is geweest. De uitverkoop van aandelen past in het streven van premier Thatcher om de invloed van de staat te verkleinen en die van het particuliere be drijfsleven te vergroten. De uitgiftekoers van de aandelen, die nominaal 25 pence bedragen, staat nog niet vast. Volgens de Amrobank, die de emissie in Nederland verzorgt, zal deze echter tussen de 120 en 130 pence komen te liggen. JAC (2) Het lijkt mij heel verstandig om het JAC eens flink aan de tand te voelen. Het JAC brengt de zaak van de verkrachte en mishandelde meisjes naar buiten zonder daar van aangifte te doen, dus zonder dat er een onderzoek heeft plaats gevonden. Dat is radicaal verkeerd. Hieruit blijkt hoe onvolwassen deze groep werkt. Heel duidelijk komt hier hun handelwijze naar voren, te al len tijde achter het kind staan ten koste van alles en iedereen, zonder enkel onderzoek. Het vreemde van de zaak is dat het kindertehuis op de nominatie staat om gesloten te worden als ge volg van bezuinigingen, maar de kinderen van het tehuis zijn in het vooijaar en van de zomer acties be gonnen om sluiting te voorkomen. Indien er zoveel wantoestanden zouden zijn, werden deze acties toch niet gevoerd. Ik ben er van overtuigd dat er wel iets gebeurd zal zijn, maar dat de zaak afschuwelijk wordt opge blazen. Ik hoop dat Justitie ook de handelwijze van het JAC eens zou kunnen bekijken. J. Jongedijk Iepenrode 43 Leiden President Reagan zet na zijn glo rieuze verkiezingsoverwinning de regeringszaken op de oude voet voort. Dat wil zeggen: bij tijden nogal chaotisch. Op binnenlands terrein blijken de cijfers van begro tingsdirecteur David Stockman vooralsnog Reagans rooskleurige voorspellingen tijdens de verkie zingscampagne te weerspreken. Wat de buitenlandse politiek aan gaat, zijn de VS verzeild geraakt in een haast hysterisch 'nietes-welles' met Nicaragua. In beide gevallen spelen ideologische tegenstelligen in Washington een rol van beteke- Tijdens de eerste kabinetsverga dering na de verkiezingen heeft Stockman slecht nieuws op tafel gelegd: het begrotingstekort voor dit belastingjaar zal vermoedelijk 210 miljard dollar belopen. De overheidsuitgaven zullen 24,5 pro cent beslaan van het bruto natio naal produkt. Dat is een procent meer dan in het vorige begrotings jaar en maar een half procent min der dan in het jaar daarvoor, toen de recessie nog op zijn hoogtepunt was. door Henk Kolb Kortom: die cijfers kloppen niet met Regans opgewekte verzekerin gen dat het begrotingstekort van zelf zou verschrompelen als de eco nomie maar bleef groeien en daar door het overheidsinkomen toe neemt bij vermindering van over heidskosten. Reagan heeft volgens zeggen de leden van zijn kabinet nog maar weer eens passages voor gelezen uit de befaamde toespraak anno 1964 waarin hij ten bate van de toenmalige presidentskandi daat Barry Goldwater een oer-con- senratieve maatschappijvisie for muleerde met minder overheid en minder uitgaven. Sociale zaken De president herhaalde: geen verhoogde belastingdruk in de be groting. Dit betekent scherp snij den in de uitgaven en dat kan al leen maar ten koste van sociale programma's. Stockman is daar van geen voorstander en Nieuw Rechts heeft hem dan ook al met een op de korrel genomen als een obstakel op de weg naar wat men in die politieke hoek aanduidt als 'de revolutie van de Kans'. Onder Reagans medewerkers heerst grote onenigheid over de manier waarop het begrotingste kort kan worden aangepakt. Hoe zij de cijfers ook onder elkaar zet ten en zelfs bij de meest optimisti sche veronderstellingen - steeds blijkt dat alleen economische groei niet genoeg is om de tekorten te verminderen. Niet eens meer ach ter de schermen woedt inmiddels de strijd tussen Nieuw Rechts, dat voor zijn nieuwe orde een hoeveel heid maatschappelijk wrakhout op de koop toe neemt, en orthodox- conservatief, dat belastingverho ging wel vervelend maar toch on vermijdelijk vindt en zal pogen die af te dwingen. Nicaragua Nicaragua is zo'n tweede brand punt van grote politieke verschei denheid binnen de Amerikaanse regering. Eerst waren 'mogelijke' Migs onder weg naar de sandinis ten, toen 'waarschijnlijk niet'. In tussen zegt Nicaragua dat de VS een invasie voorbereiden en be weert Amerika dat de sandinisten zo ongeveer klaar staan om El Sal vador en Honduras binnen te val len. De VS hebben daarom een week lang Nicaragua afgeschilderd als een bedreiging van de Amerikaan se veiligheid: te sterk bewapend en lokaal machtsevenwicht versto rend. Nicaragua heet zo een basis te worden voor Sowjet-macht op het verkeerde halfrond. De be faamde en in onbruik geraakte Monroe-doctrine wordt weer afge stoft terwijl Amerikaanse spiona- gevliegtuigen boven Managua elke dag dreunend de geluidsbarrière doorbreken. In en rond Honduras zijn inmiddels zeven Amerikaanse militairen oefeningen tegelijk aan de gang. Dit alles moet er toe leiden dat de Amerikaanse regering, zonder op overwegende weerstand in de openbare mening te stuiten, ge noeg openingen maakt om met eni ge kans op succes bij het Congres te kunnen aandringen op hervat ting van hulp aan de 'contra's' die tegen de regering in Managua öpe^ reren. Zulke plannen bestonden al langer en berusten op de veronder stelling dat dreiging met marine- blokkades en andere drastische maatregelen de regering in Mana gua ontvankelijker zal maken voor diplomatieke offensieven in de richting van vreedzamer oplossin gen volgens Amerikaanse specifi caties. Onder het motto 'De omroep deugt wel, maar het bestuur niet' wijdt HP een kritisch artikel aan de VA RA. De grote klacht, er ontbreekt een manager die niet alleen kan or ganiseren maar die ook een linkse visie heeft op maatschappelijke en culturele ontwikkelingen. In de serie 'De PvdA-dilemma's' een interview met het Tweede-Ka merlid Elske ter Veld, die vindt dat haar partij 'in tijden als deze' abso luut moet willen regeren. Zij ziet een groot gevaar in het bedrijven van realisme via de oppositiebank jes, omdat de regeringspartijen dan 'met een deel van je verhaal aan de haal kunnen gaan'. Daarom nogmaals: zelf regeren. Een andere PvdA'er, oud-minis ter Jan Pronk, komt uitvoeriger aan het woord. Hij is nog steeds as sistent-secretaris-generaal bij de Unctad (VN) in Genève, maar zal waarschijnlijk over een jaar een an dere baan moeten hebben omdat zijn baas Corea dan het veld moet ruimen. Pronk mist bij de Unctad het politieke handwerk. In de op tiek van veel Unctad-medewerkers is hij een doeltreffende, uiterst des kundige man die knopen kan door hakken maar die in de weg wordt gelopen door een besluiteloze se cretaris-generaal Corea. Pronk zegt trouwens in Genéve te hebben ge leerd dat Nederland internationaal niets te betekenen heeft. 'Men weet niet waar het ligt'. Hofland schrijft in zijn column over leven en dood naar aanleiding van de baby met het bavianenhart en de misdadige Amerikaanse grootmoeder die met injecties ter dood werd gebracht. Verder in HP een verslag van de toestand in Chi li en in het cultuur-katern aan dacht voor de gebundelde prikkel- advertenties van kunstenaar Hans Koetsier, alsmede een interview met filmmaker Paul Mazursky ('An Unmarried Woman', 'Moscow on the Hudson'). Hoe gevaarlijk is de gek Piet Grijs? Dat vraagt De Tijd zich deze week af. Piet Grijs (Battus, Stoker, Brandt Corstius) is de columnist die minister Ruding 'de Eichmann van onze tijd' noemde, de moord op zes miljoen joden relativeert en Renate Rubinstein in VN van anti semitisme beschuldigde zodat zij haar column in dat blad stopzette. De Tijd spreekt Piet Grijs zelf niet, maar laat anderen over hem oorde len. Karei van het Reve: "Hij denkt verkeerd en is verkeerd". Nico Scheepmaker: "Als columnist mag je alles, maar je moet het niet wil len". Martin van Amerongen: "Grijs voert een van die drijfjach ten waar geen dag- of weekblad zich voor zou moeten lenen". De kaviaar ligt op straat. De ka viaar onder de drugs wel te ver staan: cocaine. De laatste jaren een drug die ook in Nederland steeds meer wordt gebruikt. De Tijd sprak met hulpverleners en gebrui kers. Weekeindsnuiver Leon: "Vroeger was het de filmwereld en zo, maar tegenwoordig gebruikt ook de bouwvakker het". De voor lopers hebben iets anders ontdekt. Een Amerikaan: "Ik kom veel oud- gebruikers tegen in de computer wereld. Wat zij toen zochten in co ke, denken zij nu te vinden in chips". Ed Nijpels, hoe dom is die eigen lijk, gezien zijn leugens over wat hij wist van de RSV-enquête. "Te denken dat hij verloren is, is een gevaarlijk misverstand", schrijft De Tijd. 'Want intussen heeft Nij pels wel een paar doeleinden dich terbij gebracht. WD en CDA zijn niet langer onafscheidelijk en iden tieke tweelingen en de positie van Van Aardenne is hoogstwaar schijnlijk gered". Politiek vernuft wordt nog steeds onderschat, con cludeert het weekblad. Verder onder meer 'Islam in In donesië' en 'de blufpoker van Beti- co Croes'. extra geld los peuteren van een zui nige minister De Koning. WD-fractieleider Ed Nijpels verklaart in EM dat het nu maar eens moet uit moet zijn "met dat gedonderjaag": er moet geregeerd worden. "Als wij (CDA en WD) een klein meningsverschil hebben, wordt dat door de media geweldig opgeblazen. Het is de taak van De Vries en mij dit zoveel mogelijk te dempen". De vraag of Nijpels niet zelf en met opzet, uit electorale overwegingen, herrie heeft ge schopt, komt niet aan de orde. Ruim tien jaar geleden stonden popsterren als Bob Dylan en Mick Jagger op om Bangla Desh te steu nen bij zijn strijd voor onafhanke lijkheid, die destijds gepaard ging met de slachtig van ruim een mil joen mensen. Volgens EM is het land anno 1984 nog steeds een "permanente ramp, waar acht van de tien mensen analfabeet zijn, waar van iedere vijf kinderen er drie dood gaan". René de Bok reisde naar Nicara gua, merkt op dat dit land welis waar niet met een Oostblokland te vergelijken is, maar heeft ook wei nig goede woorden over voor de sandinisten. "De nationale dialoog wordt met wapens gevoerd. De Ni caraguaanse revolutie is geboren om te sterven". Misschien kwam het besluit van Esso om de raffinaderij van Lago op Aruba te sluiten wel op een heel mooi moment voor Betico Croes. Dat stelt Pierre Huyskens in EM, die een vraaggesprek had met deze 'markante' en 'geraffineerde' Antil liaanse politicus. Hij kon nu het schrikbeeld loslaten van een tijde lijke emigratie van Arubanen "naar de Bijlmermeer of zo" en zo Reagan in zijn tweede ambtster mijn met vervelende zaken te ma ken zal krijgen. VN komt deze keer voor het eerst met de nu wekelijkse boeken bijlage. Hierin ontvouwen zich en kele nieuwe satires van Jan Blok ker, de filosofie van de bescheur kalender en de reden waarom Ta- mar, alias Renate Rubinstein, vrij af kreeg van De Tijd. In het kleurkatern vertellen drie bekende Nederlandse tekenaars over hun werk. Achtereenvolgens doen Peter van Straaten, Quentin Blake en Joost Swarte uit de doe ken wat hun plannen zijn en waar- w Alice Oppenheim sprak met Max Albrechts, de topman bij Hoogo vens die ooit naam maakte door zijn 'linkse' stemgedrag. "In 1946 had de PvdA een kaartenbak van 150 socialisten-ondernemers. Dat is absoluut niet meer zo, wat jam mer is voor de partij, maar heel jammer voor het bedrijfsleven". In Vrij Nederland deze week een verhaal over de bezweringsrituelen in de WD, waarbij Nijpels beter schap beloofde en Van Aardenne fungeerde als 'smoking Pistol'. Het is echter nog niet zo erg als het lijkt: "Pas als Nijpels kiezers zou gaan verliezen, zullen hem zijn fou ten echt worden aangewreven". Daarnaast een voorpublikatie uit het boek 'Het leger maakt een man van je', dat de verborgen verkrach tingen en aanrandingen in het le ger uit de doeken tracht te doen. Verder toont VN de bewijsstuk ken van illegale wapenhandel van het Nederlandse bedrijf Oldelft naar Irak. Historicus Maarten van Rossum, schrijver van het boek: 'De VS in de twintigste eeuw' over het toenemend Reaganisme. En over de mensen die denken dat Volgende week behandelt de Tweede Kamer de nota seksueel geweld. Voor HN reden een over zicht te geven van de stand van za ken en de tekorten in de nota. Aan randing en verkrachting zijn vol gens het blad geen agressieve vorm van seksualiteit, maar een ge weldsdaad die zich via seksualiteit uit. De dader uit er zijn onmacht en woede over zijn leefsituatie mee. Het blad signaleert een botsing van 'vrouwelijkheid' en 'mannelijk heid' en vindt het daarom teleur stellend dat geweld tegen homo seksuele mannen en vrouwen in de nota niet aan de orde komt. Die groep is een populair doelwit, om dat homoseksuelen niet in het tra ditionele patroon passen. Louis van Dijk wordt langdurig over zijn leven en loopbaan onder vraagd. Behalve pianospelen is eten een passie. Hij wijst kritiek op lichtvoetigheid af: "Men heeft Pim Jacobs indertijd ook een handels reiziger in muziek genoemd. So What? Als er iemand in Nederland veel voor de jazz heeft gedaan, dan is het wel Pim met zijn schoolcon- certen". Het blad geeft een wat schamele historische schets van het feno meen 'mafia' en concludeert dat al le arrestaties ten spijt er weinig re den is tot optimisme over de uit roeiing van mafiosi, omdat "de so ciaal-economische omstandighe den op Sicilië niet worden aange pakt". In de serie over het zwarte circuit een overzicht van een aantal prak tijkgevallen. Rode draad is het ver anderend normbesef, als gevolg van het slechte voorbeeld van 'de hoge heren'. Als die het doen en mogen, mag een ander het ook,' lijkt nu de mentaliteit. Beurs Amsterdam VERKLARING DER TEKENS Noteringen van donderdag 15 november 1984 (tot 12:57 uur) AANDELEN binnenland doorlopend 15550 154.50 105.00 103.50 250.00 248.(X 233 50 232.50 940.00 930.00 409 50 409 00 255.00 2S5.00 150.504- 150.00+ gel delft c goroc gie&sen grasso hagemeyer 32600 326 00 260 00 262.00 395 00 393.00 130 00 127 00 729 30 720.00 441000 4450.00 259.00 260 00 189 00 185 00 177.00 17800 buitenland belegglngslnst. 134.00 4100 172.00 OBLIGATIES «okyopac '"'"Sfieve nl1lV4 82-92 115.70 115.40 nl 10'£ 82-92 113.00 11260 nl 10'£ 82-89 109.20 108.70 107.50 107.30 107.50 107 30 10330 10300 bng bg111/« 82-07 bg 10*4 82-07 bg 10 8048 105 80 105.80 12180 121.50 bg 9'£ 8. bg 9 830e bg 8'/) 841+09 11130 11130 108 80 108 50 106 00 10630 êbn 10 82-90 106.70 abn 8*4 844)4 103.50 103.40 abns 11 82 143.00 14300 amroll 8040» 114 00 114 00 •nro 10*4 82a 113.30 112 50 «nro 10 82-89 106 00 106 00 •mro 9'/4 83a 106 30 106 20 ■mro 8*4 84a 104 20 104 20 anvo8V4 83a 101.00 10100 •1*0 8V4 84 104 00 104 00 i1Q'£ 82-87 140 50 14000 bmh9'£ 83-93 106 30 106 10 bmh BV? 84-94 10260 102 60 bmh 8V4 84-94 10300 10300 bmh 8V4 84-92 103 00 10300 bvg 10 83-93 107 70 107 70 10520 105 00 8'£83-98 104.70 nmb 9V4 84a 105.00 nmba983-03 104 00 Igh 7*. 77-85 100 00+ 100 05 rabh 11 8048 106 60 106 50 10590 10590 4) 12 80-86 106 20 102.00 10200 wuft 8'£ 84-92 10240 nad. «tev. 3030 00 won 2500 00 2500 indices e.d. Indices (a.n.p.-c.b.s) obl.lndex/eff.rend.(c.b.s.) GOUD EN ZILVER Goud onbewerkt: 37080- Beursoverzicht Koersen Kelderen over breed front AMSTERDAM (ANP) Onder meer ten gevolge van aanbod uit het bui tenland en vrijwel geheel wegval len van de vraag zijn veel koereen aan het Damrak donderdag fors gekelderd. Bij behoorlijke omzetten waren de internationale fondsen scherp lager Ook in de meeste ovenge sectoren van de actieve markt kwamen flinke verliezen voor Vooral In de ochtend werd weinig weerstand geboden en zak ten de noteringen steeds verder in. Rond het middaguur kwam de bo dem in zicht en begon men hier en daar dekkingsaankopen te verrich- Unitever werd voor het eerst ex f 4,66 interimdividend verhandeld en als hiermee rekening wordt gehou den liep de prijs met nog 11,80 te rug tot f 297 Akzo verloor f 2,50 op f 92,30, wat het voorlopige diepte punt bleek Hoogovens verloor f 2 op f 62 en Philips werd f 1 minder waqrd op f 54.80 KLM moest f 1.50 terug naar f 41.30 en Konink lijke Olie 1 tot f 172.60 Van de bankaandelen verloor ABN f 5 op f 333. Middenstandsbank f 1.50 op f 144 en Amro f 1 00 f 63

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11