PvdA akkoord met lasten verzwaring voor huurders 'Kijkgeld is kijken Fractie komt tegemoet aan wens van WD WD: komende jaren nieuwe bezuinigingen Lezers schrijven PAGINA 4 LEIDEN DINSDAG 13 NOVEMBER 1984 LEIDEN - De Leidse PvdA is ak koord gegaan met een verdere las tenverzwaring van de huurders ten gunste van de huiseigenaren. De lastenverzwaring voor de huurders is het gevolg van een compromis dat de PvdA met de WD heeft ge sloten over de onroerend-goedbe- lasting (ogb) en het lozingsrecht. In absolute getallen betekent de las tenverzwaring niet veel, maar PvdA en WD zijn met de voorstel len afgeweken van het collegepro gramma dat werd opgesteld na de verkiezingen in 1982. PvdA-wethouder Bordewijk (fi nanciën) zei gisteravond dat een akkoord was gesloten met de WD over de verdere verdeling van de verhogingen van de ogb en het lo zingsrecht. Tot nu toe moesten ei genaren 3,4 maal zoveel betalen als de gebruikers (veelal huurders). Dat was in het collegeprogramma vastgelegd. Bij de voorbereiding van de begroting 1985 eiste de WD dat die verhouding zou wor den aangepast. En dat gebeurde. Eigenaren betalen nu nog maar 3,27 zoveel als gebruikers. En die aanpassing zal ook in komende ja ren gelden, maakte PvdA-wethou der Bordewijk gisteravond duide lijk in de raadscommissie finan ciën die vergaderde over de begro ting 1985. Op een vraag van het raadslid Van Lint (PPR/PSP) zei wethou der Bordewijk bovendien dat er een verdere verandering van de verhouding denkbaar was als het rijk met nieuwe bezuinigingen zou komen. Toen Van Lint concludeer de dat die wijziging dan opnieuw ten gunste van de huiseigenaren zou zijn zweeg Bordewijk. De verhoging van de ogb is een direct gevolg van bezuinigingen van het kabinet in het kader van het verscherpt toepassen van het profijtbeginsel. Het kabinet wil dat de burgers meer gaan betalen om bezuinigingen bij de gemeenten op te vangen. In totaal moeten de ogb en het lozingsrecht ruim 1,1 mil joen meer opbrengen. Van Lint was verbaasd en boos over het feit dat de verhouding tus sen het huurdersaandeel en dat yan de eigenaren in de onroerend- goedbelasting wordt gewijzigd. "Waarom dat nu opeens anders moet worden verdeeld, ontgaat mij Begroting Leiden 1985 volledig. Ik constateer verder dat verdere bijstellingen ten gunste van de eigenaren niet worden uit gesloten. En dat dit een definitieve wijziging is ten gunste van de eige naren". Ingrijpend Volgens Van Lint, het SP-raads- lid Vergeer en de communist Brands is deze wijziging ingrij pend. Van Lint verweet met name de PvdA dat er geen enkele politie ke reden was om akkoord te gaan met deze afwijking van het college programma. Zelfs de winst voor de WD was zo klein dat dat geen re den mocht zijn, aldus het raadslid. Een verdeling volgens de oude ver houding zou namelijk een verho ging van het lozingsrecht met slechts drie gulden betekenen. Zijn stelling was dan ook dat je daarvoor geen principe los moest laten. En: "Hoe ziet het college dit in relatie met het uitgangspunt dat de sterkste schouders de zwaarste lasten moeten dragen". Maar het PvdA-raadslid Snel- ders vond dat Van Lint de zaak sterk overdreef. Volgens haar ver anderde aan het principe dat de ei genaren het grootste deel van de ogb betalen niets. "Het is overdui delijk dat het een compromis is", aldus Snelders. "Maar het tast niet het principe aan. Wij zijn er niet echt ontevreden over. De WD denk ik evenmin". Over de verhou ding in de jaren na 1985 sprak zij zich niet uit. Inmiddels was al wel duidelijk geworden dat een grote meerder heid in de Leidse gemeenteraad de voorstellen van B en W om de di verse gemeentelijke rechten en be lastingen te verhogen steunde. PvdA, WD en CDA gingen ak koord met de diverse voorstellen, al werd er hier en daar een kantte kening gemaakt. Volgend jaar wordt de ogb voor de gebruikers met V/2 procent verhoogd, voor de eigenaren met nog geen half pro cent. De eigenaren gaan daarente- Hengelsport De visvereniging De Sport vrienden viste in de Oude Wete ring. De uitslag: 1. W. Schouten 30 stuks, 2.940 gram; 2. T. Knij- ber 32, 2.7903. H. Jansen 26. 2.310; 4. Chr. Schouten 4,2.160; 5. C. Schouten sr. 21,1.960; 6. J. Jan sen 12, 1.780; 7. K. Keijzer 13, 1.600; 8. D. Schrama 24, 1.550; 9. S. Gommans 15, 1.370; 10. B. Honsbeek 20, 1.340. HSV DVS viste de zevende wedstrijd in de Rijn. De uitslag: 1. W.J. Steenbergen 16, 1.5002. M. Bronmeyer 11, 1.225; 3. K. de Graaf 8, 900; 4. W. de Graaf 9, 650; 5. W. van Berkel 4, 1.800; 6. W.W. Steenbergen 8, 650; 7. F. Zandbergen 6, 800; 8. W. Schou ten 4,6509. W. Teske 7,525; 10. C. Hoppenbrouwer 4, 600. HSV TOP viste de achtste wed strijd in de Ringvaart. De uit slag: 1. D. Schouten 77 stuks, 1.698 centimeter; 2. H. Schouten 54. 1.106; 3. K. Schouten 36, 822; 4. W. van Berkel 32, 737; 5. J. Moe- nen 30, 682; 6. F. Oudshoorn 26, 614; 7. J. van Rijn 20, 420; 8. S. Tennissen 18, 365; 9. T. Hoppen brouwer 16, 336. Viscollege De Ruisvoorn hield de twaalfde wedstrijd in de Ringvaart. Uitslag: 1 W. de Roo- de 20 stuks, 4200 gram; 2 J. Nieu- wenburg jr. 23,3475; 3 De Graaf 23, 3425, 4 Th. van Daalen 14, 3000, 5 A. Sinteur 12, 2550, 6 J. Brouwer 16, 2050, 7 J. Ciere 12, 1925, 8 J. Nieuwenburg sr. 12, 1800, 9 Th. Voskuil 12,1550,10 W. van Weizen 4,1125. Gitaarwave In The Jam, 2e Binnenvest gracht, is woensdagavond het op treden te zien van de giaarwave- formatie 'Joe Cool'. Aanvang tien uur. Duivensport Bij postduivenvereniging De Reisduif werden in 1984 de vol gende kampioenschappen be haald. Vitesse: N. de Groot en zn.; midfond: W. v.d. Hoogt; fond: G. van Steyntotaal oud: N. de Groot en zn.; jonge duiven: N. de Groot en zn.; navluchten: W. Kop. Generaal: 1 N. de Groot en zn., 2 W. Kop, 3 W. v.d. Hoogt, 4 G. van Steyn, 5 P. Mooten. Mijnwerkers Allereerst willen wij de makers van 'Steeds' bedanken voor hun be richtgeving over de komst en het verblijf van de Engelse mijnwer kerskinderen. Ook het voortreffe lijke interview van Jan Westerla- ken in de krant van 25 oktober j.l. heeft zeker bijgedragen aan het succes van onze steunakties. Toch is er sprake van één misver stand. Uit de berichtgeving krijgt men de indruk, dat alle activiteiten zijn georganiseerd door het Komi- tee "Steun Britse Mijnwerkers". Met nadruk willen wij er op wijzen dat alle kosten voor de komst en het verblijf van de Engelse kinde ren en hun o'uders zijn betaald door de medewerkers van het Leidse Boddaertcentrum en de door hen begeleide gezinnen. In feite gaat het om een bedrag van ruim 7.000 gulden en daarbij moet worden bedacht dat veel me dewerkers van het Boddaertcen trum, maar zeker de ouders, het zelf niet al te breed hebben. Dank zij de medewerking van het Boddaertcentrum was ons co mité in staat om tijdens het verblijf van de Engelsen andere activitei ten te organiseren, die reeds meer dan 12.000 gulden hebben opge bracht. Al dit geld komt recht streeks. ten goede aan de stakende mijnwerkers en hun gezinnen en zo kan men zeggen dat de inbreng van het Boddaertcentrum de kurk was waarop de steunactie dreef. Overigens willen wij ook de gen veel meer lozingsrecht betalen. Dat stijgt namelijk van 39 naar 56 gulden. Alle andere rechten gaan met drie procent omhoog, uitge zonderd de reinigingsrechten die met twee procent stijgen. De PvdA wil overigens dat er wordt bekeken of mensen met een eenmalige uitkering een vrijstel ling van de reinigingsrechten kun nen krijgen. Wethouder Bordewijk en Van Lint wezen dat voorstel echter direct van de hand omdat er vele bezwaren aan kleven. De be langrijkste: voor mensen die net iets te veel verdienen om een een malige uitkering te krijgen, zouden de lasten veel stijgen omdat kwijt schelding betekent dat er elders meer inkomsten moeten komen. Bijvoorbeeld door een algemene verhoging van de reinigingsrech ten of de ogb. Brands (communist) wees alle ta riefsverhogingen van de hand. "El ke tariefsstijging is voor ons een nnvprt#»*»rbare zaak als ip ziet wat er gebeurt door de rijksoverheid", zei hij. Als er dan toch tarieven moeten worden verhoogd, ligt het zwaartepunt in zijn visie bij de ei genaren. Vergeer (SP) deelde zijn stand punt. Hij had berekend dat de ge bruikers veel zwaarder worden be last dan de eigenaren en vond dat onaanvaardbaar. _Hij werd echter door zowel Van Lint als wethouder Bordewijk verweten geen altena- tieven voor de verhogingen aan te dragen. De begrotingsbehandeling wordt deze en komende week voortgezet in diverse raadscom missies die zich met bepaalde be leidsterreinen bezighouden. Daar zullen de partijen ook voorstellen doen voor nieuw beleid, zo werd gisteravond aangekondigd. De fi- 'Nu al voorbereidingen treffen' Snelders (PvdA): niet ontevreden. (foto Wim Dijkman) nanciële consequenties worden dan weer in de commissie finan ciën op een latere datum bespro- LEIDEN - De WD-fractie vindt dat nu al een besluit moet worden genomen om nieuwe bezuinigin gen bij de gemeente voor te berei den. Het WD-raadslid Van der Nat zei dat gisteravond tijdens de behandeling van de begroting 1985 in de raadscommissie financiën. Van der Nat was, evenals alle an dere partijen, tevreden dat er in 1985 geen nieuwe bezuinigingen nodig zijn, maar vreesde in de ko mende jaren weer een tekort op de gemeentelijke begroting. Daarom moet er nu al worden begonnen met de voorbereiding van een niéuwe bezuinigingsronde, ook om nieuw beleid mogelijk te maken. Hij verwacht dat er in de toekomst zeker een miljoen gulden moet worden gekort op de begroting. B en W willen voorlopig afzien van verdere bezuinigingen. Pas als in het voorjaar blijkt dat er nieuwe bezuinigingen nodig zijn, moet met de voorbereiding worden be gonnen. Alle partijen waren blij met het feit dat bezuinigingen voorlopig uitbleven na drie jaar fors te heb ben gekapt in de begroting. Vooral omdat het ambtelijk apparaat zo adempauze krijgt. Toch moet het bij dit jaar blijven, aldus diver se partijen. Het CDA noemde het beleid voor 1985 "conserverend", maar ging er wel mee akkoord. En Snelders (PvdA): "Dat er geen ruimte is voor nieuw beleid in 1985 is voor een jaar geen probleem, maar dat kan natuurlijk niet zo blij ven". Zij wees de kritiek dat B en W alleen op de winkel passen van de hand: "Het begint er op te lijken alsof je alleen maar flink bent als je bezuinigt". Ook Van Lint (PPR/PSP) en Van der Nat vonden dat. Maar zij pleit ten voor geld om nieuw beleid op poten te zetten. Van Lint zei in de loop van ling met voorstellen beleid te komen. Diefstal uit politiegarage LEIDEN - Uit de politiegarage aan de Cathrijnestraat zijn in het afgelopen weekeinde motorblok ken, diyerse cilinders en andere brommeronderdelen gestolen. De daders kwamen binnen door een ruit kapot te slaan. Burgerlijke stand echtg. van L. Steenvoorden. A.H.J. Slie- rings (1907) man, M.C. Zierikzee (1900) vrl. geh. gew. met P. Ramak, C. Kruijk (1901) vrl. geh. gew. met C.J. Zaal, J.W. Smit (1897) vrl. geh. gew. met E.H. Vo gelenzang, H. den Boeft (1926) man, M.P. Kikkert (1913) man, M. van der Kaay (1921) vrl. geh. gew. met T.H.W. van Gent, T. Ali (1903) vrl. geh. gew. met S.A. Azami, S.M. Karstens (1920) vrl. echtg. van J. Vreeken, J.F. van den Berg (1915) vrl. geh. gew. met A.G. Hoogduin, M.A.C.J. van Dijk (1934) vrl. echtg. van W.C.M. Hamer, J.W. van Onselen (1920) vrl., A. van den Ham (1917) vrl. geh. gew. met W.A. de Jong, A.M. Christoph (1946) vrl. echtg. van D. Koegler, A.G. van der Zee (1914) vrl., echtg. van H. Eerhart, P.A. van Zeist (1958) man, G. Tuininga (1896) vrl. geh. gew. met C.A. van Til- borg, P.J. van Haasterecht (1901) man. 'LEIDEN - Gehuwd: H.J. Zierikzee en J.I. Braggaar, R.G. Hessing en M.A. Swaters, C. Scheurwater en K. Rijsdam, P.M.C. Baak en S.J.C.M. Lepelaar. A.J.H.M. Bakker en J. Mostert, A.H. Akerboom en E. Zirkzee, M. van Eg- mond en H.A. Knetsch. Waltoren in de steigers LEIDEN - Al geruime tijd staat het in de steigers: het merkwaardi ge bouwwerk aan de oever van de Jan van Houtkade, de waltoren van Oistenrijck. Het bewijs derhal ve dat de restauratiewerkzaamhe den van dit eeuwenoude bolwerk in volle gang zijn. De buitenkant van de waltoren wordt zoveel mogelijk in oude staat hersteld, overeenkomstig een plan van architect Walraad uit Brielle. Van binnen evenwel ondergaat het gebouwtje een metamorfose. Het wordt voorzien van eigentijdse ge makken als sanitair en een centra le verwarming. Bovendien wordt de ruimte door middel van een ver diepingsvloer in twee etages ver deeld. Dit alles met het doel de wal toren een nieuwe functie te geven. Het bouwwerk zal straks dienst doen als werkruimte voor een kun stenaar. Dit betekent ook dat de in gang van de toren weer aan de straatzijde komt, zoals in vroeger tijden het geval was. Gehoopt wordt dat de restauratie aan het eind van dit jaar zal zijn voltooid. (foto Holvast) LEIDEN - Wie niets weet over h£t functioneren van het kanton gerecht en binnenkort moet voorkomen, kan misschien toch beter eens van tevoren een kijkje gaan nemen. Zo'n studiebezoek kan name-' lijk vruchten afwerpen. Om te beginnen zult u merken dat de rechter en de officier van justitie geen kannibalen zijn - een wijd verbreid misverstand - en in de tweede plaats kunt u naar aanlei ding van het bezoek een tactiek uitstippelen. Geheel onvoorbereid voor de balie verschijnen, is in elk geval in het nadeel van de verdachte. Zie de lotgevallen van de jon geman die gisterochtend moest voorkomen omdat hij - en nu vol gen Drie Feiten - een botsing had veroorzaakt en zonder rijbewijs in een onverzekerde auto had ge reden. Je kunt niet beweren dat hij een minder zware straf (860 gul den boete en een voorwaardelij ke ontzegging van de rijbevoegd heid) had gekregen als hij min- Wat hij deed? Toen de officier van justitie de eis had uitgesproken, knikte de jongeman lichtjes, draaide zich om en maakte aanstalten om weg te lopen. De rechter nagelde hem daarna aan zijn plaats met de op merking: "Wat doet u? We begin nen net". Daarna vroeg de rechter: "Wat vindt u nou van die eis?" Stilte. "U heeft niks te zeggen?" Weer een stilte, waarna de jon geman vroeg: "Moet ik dat beta- Rechter: "Nee, eerst kom ik nog. Maar wat vindt u nou van de eis?" "Te hoog". "Ja, u zult toch iets anders naar 'voren moeten brengen. Te hoog, dat zegt iedereen hier". Stilte. Omroepbijdrage Dit is het seizoen van de om roepbijdrages. Of beter: het sei- kantonrechter verschijnen die hun omroepbijdrage niet hebben betaald, daarop zijn betrapt, en daarom moeten voorkomen. Meestal vergt de behandeling van deze zaken niet veel tijd: men heeft niet betaald, men ver dient kortom straf. Soms ont staat er een lichte verwarring, zo als gisterochtend. "Kijkgeld is kijken". Aldus introduceerde een wan betaler zichzelf. Kijkgeld is kij ken - als je betaalt, mag je kijken, dat bedoelde hij natuurlijk. Maar daar ging het helemaal niet om, want - en nu blijven we in het jar gon van de verdachte - hij stond terecht omdat niet-kijkgeld niet kijken is. "U had een televisietoestel", wilde de rechter weten. "Jazeker, maar ik kon niet kij- door Wim Brands ken, want na drie* maanden was het ding kapot. En voor die drie maanden heb ik betaald. Voor de rest van de tijd niet, want ik geef geen geld uit als het toestel toch kapot is". Er was iemand van de contro ledienst bij hem aan de deur ge weest, vertelde de rechter vervol gens. "En toen zou u..." "Daar weet ik nou niks van". "O nee?" "Ik heb die man nooit gezien". Vijfendertig gulden boete eiste de officier van justitie. "Dat vind ik redelijk", oordeelde de ver dachte. Vijfendertig gulden boete. Leidse buurt- en klubhuizen be danken die door hun medewerking er toe hebben bijgedragen dat de kledinginzameling is geslaagd en ten slotte iedereen, die op enigerlei wijze aan het sukses van de steunactie heeft bijgedragen. Namens het Komitee "Steun Britse Mijnwerkers", Kees Walle 5e Binnenvestgracht 1 Leiden Bereikbaarheid (2) Wanneer is het goed om redehjk te blijven en wanneer is het nodig om weer eens goed boos te worden? In het Leidsch Dagblad van 30 oktober: Provinciale Staten keurt de aanleg van provinciale weg S4 van Katwijk naar Leiden goed (kosten: vele tientallen miljoenen guldens); 3 november: opening nieuwe Churchillbrug (kosten: 17 miljoen gulden); 9 november: een bewindsvrouwe steekt ferm de eer ste spade in de grond voor de aan leg van Rijksweg 11 (kosten: 170 miljoen). Deze nieuwe wegen zul len veel autoverkeer aantrekken, waar Leiden mee komt te zitten. Dezelfde bewindsvrouwe heeft on langs subsidieregelingen voor de aanleg van fietspaden afgeschaft. 8 november: fietsend meisje van 7 jaar in de Morsstraat tegen auto gebotst en met hoofdletsel, moge lijk een schedelbasisfractuur, naar het AZL gebracht. Als je, zoals ik, vaak door de Morsstraat fietst, dan weetje hoe gevaarlijk dat is. Auto's rijden er vaak vijftig km/uur, want in deze straat, hoe je het Wendt of keert, een moord-snelheid is. Je vraagt je af: waarom moeten auto's op elke plaats de binnenstad in kunnen? Het kan anders: sluit de herstelde brug bij de Morspoort af voor auto's. De Morsstraat wordt een voetgangersdomein voor wan delende en winkelende mensen, aansluitend op de Haarlemmer straat en liefst de Steenstraat daar bij. Terrasjes bij de poort, de mooie Rembrandtbrug. Auto's kunnen aan de rand van de stad worden ge parkeerd en mensen met pendel busjes vervoerd. Je wordt boos, als je bedenkt hoeveel kinderen er nog moeten sneuvelen, voordat zo'n oplossing als common sense wordt aanvaard. En dan, op 10 november, lees je een ingezonden brief van ex-voor zitter Lagerweij van de Adviesraad voor de Binnenstad. Iemand aan wie het leefklimaat in de binnen stad ter harte zou moeten gaan. Hij maakt zich druk over het feit dat de gemeente de stad leefbaarder wil maken door iets te doen aan de parkeeroverlast in de stad. Ik heb alle reden om boos te wor den. Henk Broxterman De Genestetstraat 19 Leiden Schilderij (3) T.B.A.'s Bij al het gekrakeel over het al of niet subsidiëren van een schilderij van de Lakenhal door het Energie bedrijf Rijnland wil ik graag twee kanttekeningen maken: 1. De Lakenhal is een museum dat volledig door de gemeente Lei den in stand wordt gehouden. Juist op dit moment wordt het mu seum bezocht door duizenden scholieren uit Leiden en wijde om geving, die gratis toegang hebben tot een stuk cultuurbezit, dat in de naaste omgeving niet wordt aange troffen. 2. Is het nu zo gek om anno 1984 letterlijk en figuurlijk een stukje 'energie' te steken in een stuk cul tuurbezit van meer dan 'Leidse' be tekenis. Onze nabestaanden zullen ons er dankbaar voor zijn. Tot slot graag een suggestie aan het Energiebedrijf Rijnland. Stuur na de restauratie van het schilderij aan alle afnemers van gas en elek tra een goede reproduktie, zodat het kunstgenot niet beperkt blijft tot een handjevol bestuurders van Rijnland. J.M. van Leeuwen Endepoellaan 10, Warmond. Naast onze schriftelijke ondersteu ning van de Technisch Bewoners Adviseurs waren wij ook op de commissievergadering, woensdag 7 november, aanwezig. Tijdens de ze vergadering werd het lot van de T.B.A.'s besproken en bepaald. Door een lawine van brieven van alle buurtcommissies, groeperin gen en particulieren lees de Leidse bevolking - die allemaal zonder uitzondering pleitten voor het behoud van de T.B.A.'s, is de Leidse politiek overstag gegaan en zullen de T.B.A.'s met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid behouden blijvert. Vanzelfsprekend zijn wij zeer verheugd voor de T.B.A.'s, maar wij vragen ons wel af: vanwaar de ze plotselinge ommezwaai van de grote partijen PvdA, CDA en WD, Want waar waren deze partijen toen de renovatieproblemen in veel wijken de pan uitrezen? Denk aan de Zeeheldenbuurt, Parkstraat e.o., Pieter Bothstraat, Haagweg- kwartier enz. Het antwoord kan kort en duidelijk zijn: nérgens. De PvdA maakte zich bij monde van de heer Tesselaar met veel Jan tjes van Leiden van de renovatie problemen af, terwijl het CDA steeds bij tante Truus een bakkie deed. Wij kwamen ere wie ere toekomt - de heer Jan Brands op vergaderingen en bijeenkomsten tegen, ook wij hebben van hem zeer veel steun ondervonden. Het nu tegen elkaar opbieden van de grote partijen om de T.B.A.'s te be houden komt ons hypocriet voor, want de politiek van Leiden was doof voor geluiden uit de wijken m.b.t. renovatie. Zij kunnen zich ook niet achter onwetendheid ver schuilen, want talloze publicaties onzerzijds hebben de Leidse bevol king op alle facetten van renovatie gewezen. Ook hebben wij schanda len en wantoestanden bij renova ties aan de kaak gesteld, waarvoor het Leidsch Dagblad ons ruim schoots de gelegenheid heeft gege- Door de desinteresse van de gro te partijen heeft er een verbijste rende kapitaalvernietiging plaats gevonden. Had de politiek zich wat aan de T.B.A.'s en de bewoners van de Parkstraat e.o. gelegen laten lig gen, dan was er een besparing van overheidsgeld mogelijk geweest van 35.000 per woning, hetgeen voor de bewoners 75 huur minder per maand had betekend. Dit is een van de vele voorbeelden waar het mis ging. Op de commissievergadering verklaarde de zichzelf kamikaze piloot noemende - wethouder Tes selaar mokkend geen kritische kanttekeningen te maken over de •T.B.A.'s. Een merkwaardige op stelling, daar enige tijd geleden door 'Kamikaze-Dick' een aanval is gepleegd op de T.B.A.'s, waarbij zoveel druk vrijkwam dat de T.B.A.'s voor ons niet meer her kenbaar waren. Als wethouder Peters verklaart dat er met het tot stand komen van de renovatie van vooroorlogse wo ningen geen vuiltje meer aan de lucht is, is dat een illusie die aan luchtfietserij doet denken. Wij mo gen hem in dit verband de renova tie in het Haagwegkwarrier onder de aandacht brengen. Deze had tot doel, volgens de ministeriële richt lijnen, dat de woningen ten minste 25 jaar gegarandeerd goed be woonbaar zouden zijn. Gezien de kwaliteit van renova ties in andere wijken stellen wij ons voor dat de T.B.A.'s binnen kort versterking behoeven, om het boven de andere wijken hangende renovatie-onheil op te vangen. Ons standpunt is dat de T.B.A.'s alleen dan goed kunnen werken, als zij niet ondergeschikt worden ge maakt aan Stadsbouwhuis en Stichting Welzijn. Renovatie Advies Groep mevr. A.M. Apeldoorn, K.-Mastenbroek, H. Zandvliet, A. Nieuwkerk, J. Kooien, J.P. Verhoeven, P. van Es Lombokstraat 54 Leiden

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4