Ridderveld ontsnapt aan eerste puntverlies Zesbaksduwvaart wekt protest Eieren bij het zaalvoetbal ROAC verslaat Cleijn Duin Veertiende remise Tennistoernooi Antwerpen Menno Oosting laat unieke kans liggen Schippers: plan Smit-Kroes niet veilig genoeg Elegale Suiïnamers kunnen zich melden Uitbreiding EG moeilijk lESLl PAGINA 12 SPORT DINSDAG 13 NOVEMBER 1984 DORDRECHT - Het zaalvoet balteam van FC Lisse, dat uit komt in de interregionale zaal voetbalcompetitie, is gister avond na precies zes minuten voetbal tegen Ceverbo alweer teruggekeerd naar Lisse. Het duel in sporthal Wielwijk in Dordrecht werd door scheids rechter Vermeulen gestaakt om dat bezoekers verder spelen on mogelijk maakten. Ongeveer dertig 'supporters' hadden het gemunt op de spelers van Ce verbo en hun coach Huyzer en bekogelden de voetballers van Ceverbo va nerf het eerste fluit signaal met eieren en rotjes. Na drie minuten legde de ar biter het spel al stil en laste een afkoelingsperiode in. Toen de wedstrijd na een kwartier werd, hervat, bleken de gemoederen niet bekoeld. Er werd opnieuw met bommetjes en eieren ge gooid, waarop Vermeulen be sloot de wedstrijd te staken. FC Lisse stond toen via een doel punt van Geep van Rooyen met 0-1 voor. De relschoppers waren voet ballers en aanhangers van het tweede team van SBW, dat zijn thuiswedstrijden eveneens in Wielwijk speelt. Vorige week was een wedstrijd tussen die ploeg en de reserves van Cever bo uit de hand gelopen en gis teravond zouden beide ploegen elkaar, na het duel Ceverbo-Lis- se, in het kader van de competi tie opnieuw ontmoeten. "Omdat we vermoedden dat er rake klappen zouden vallen, hebben we de bond gevraagd het duel uit te stellen", aldus Ce- verbo-voorzitter Roodhuizen. "De KNVB heeft dat verzoek ge honoreerd, maar de spelers van SBW 2 waren het daar niet mee eens. Zij wilden voorkomen dat het eerste team van onze club wel zou spelen. Daar zijn ze in geslaagd. Vooral voor de spe lers van FC Lisse vinden we het bijzonder vervelend dat dit is gebeurd". Dat vond ook Henk de Graaf, voorzitter van de zaalvoetbal afdeling van FC Lisse. "We wis ten niet wat ons overkwam. De spelers stonden stijf van de schrik. Verder spelen was echt levensgevaarlijk. Jammer dat dit moest gebeuren juist nu we op voorsprong waren geko- De reglementen van de KNVB schrijven voor, dat wedstrijden die in de eerste helft om derge lijke redenen worden gestaakt, in zijn geheel moeten worden overgespeeld. LEIDEN - In de interregionale zaalvoetbalcompetie ging het team van Zwarte Wolf in Moor drecht met 3-2 onderuit tegen Datarex. Het duel Ceverbo-FC Lisse werd bij een 0-1 stand al na zes minuten gestaakt (zie hiernaast). In de hoofdklasse diende Menken THB Boys een 3-7 nederlaag toe, terwijl ROA- C'79 in Katwijk met 3-5 won van Cleijn Duin. De Zwarte Wolf had gister avond via een overwinning een stap in de goede richting kun nen doen. Nu de Leidse ploeg met 3-2 ten onder ging tegen de kampioen van vorige seizoen, is er voorlopig niet meer weg gelegd dan een positie in de middenmoot. In de hoofdklasse maakten THB Boys en Menken van hun onderlinge duel een levendige pot: 3-7. Na een 1-3 ruststand kwamen de Lissenaars nog wel even terug, maar in de slotfase besliste Menken de wedstrijd definitief in zijn voordeel. Jos Smits scoorde voor de Noord- wijkers liefst vier keer. René van Hensbergen maakte de res terende treffers. Voor THB doelpuntten Gert Jan van der Valk en rené Griffioen (2x). Cleijn Duin en ROAC hielden elkaar lange tijd in evenwicht, maar in de slotfase profiteer den de gasten van een tijdstraf van Wim Haasnoot en sleepten de beide punten uit het vuur. Vijf minuten voor het einde- kwam Cleijn Duin met 3-2 voor via een doelpunt van Jan van Dijk. Daarna sloeg ROAC ech ter alsnog toe. Voor de ploeg uit Rijpwetering scoorden: Wilco van der Meer (2x), Hans 'Wee- nink, Hans Witteman en Ruud Weenink. Voor de Katwijkers scoorden: Mart van der Plas (2x) en Jan van Dijk. LEIDEN - De teams van Novo 2 (mannen) en Ridderveld (vrouwen) lieten in de eerste klasse van het rayon Leiden geen steek vallen. De beide volleybalploegen bleven door overwinningen op respectievelijk WVC en Gemini/Kangeroes 4 op kop in hun afdeling. De Ridderveld-vrouwen verspeel den in de ontmoeting tegen Gemi ni/Kangeroes 4 voor de tweede keer in dit seizoen een set. De Al- phense ploeg balanceerde overi gens toch op de rand van de af grond. In de vierde set namelijk stond de Voorschotense afvaardi ging met 8-14 voor. Overmand door zenuwen stond het team vervol gens toch nog de winst af: 16-14. De eerste set was naar Gemini ge gaan (7-15). Door goed werk van Annemarie van Putten pakte Rid derveld wel onbedreigd de tweede en derde set (15-6 en 15-4). S'70 blijft de Alphense koploper dicht op de hielen zitten. De formatie uit Woubrugge nam in de strijd met RW revanche voor de eerder in dit seizoen geleden nederlaag. S'70, met Judy Wagenaar als uit blinkster, klopte RW met 3-0 (15- 8. 15-9 en 15-12). RW gaf de winst geenszins cadeau. De Rijnsburgse equipe heeft veel lengte en is daar door aanvallend zeker niet zwak. De grotere routine van het dit keer complete S'70 gaf echter de door slag. WVC versloeg in Warmond Leython 4 met 3-1 (15-6, 15-8, 11-15 en 15-13). Leython kon niet be schikken over Josien van den Bosch en dat scheelt een slok op een borrel. Door de goede serve van WVC kwam de pass er aan Leidse kant in de eerste twee sets niet uit. Later toonde de ploeg zich veel actiever en werd het nog een spannende aangelegenheid. Het debuterende Liusna blijft in de nieuwe omgeving boven vèr- de ploeg Gemini/Kangeroes 3 met 3-0 aan de kant. Setstanden: 15-7, 15-13 en 15-3. Leython 3 verloor met 1-3 van Orion. De Leidse for matie, met Joke van der Linde als invalster, maakte veel individuele fouten en bleef duidelijk beneden haar kunnen. Setstanden: 4-15, 15- 5, 6-15 en 11-15. Het tweede vrou wenteam van DAC maakte in Kat wijk heel wat meer punten dan Blok '77. Desondanks zat er voor de Alphense ploeg niet meer in dan een gelijkspel (15-13,4-15, 16-14 en 5-15). Mannen Novo 2 maakte in de uitwedstrijd tegen WVC geen fout. De Noord- wijkers versloegen de Warmondse tegenstander met 0-3 (12-15,8-15 en 3-15). Ridderveld en Leython 3 deelden, net als eerder in het sei zoen, de punten broederlijk. In Al phen kwamen de volgende setstan den op de borden: 15-12, 12-15, 15- 11 en 12-15. In aanvallend opzicht bleek Leython zelfs meer moge lijkheden te hebben dan de hoger geklasseerde Alphenaren. Donar 2 speelde verdienstelijk gelijk tegen LUSV. Het met meer lengte geze gende LUSV won de eerste set simpel met 3-15. De kleine man netjes van Donar toonden in het tweede bedrijf echter dat met slim heid ook het een en ander bereikt kan worden (15-13). De derde set was weer voor LUSV (12-15) en de vierde voor Do nar (15-8). Uitblinker in dit treffen was Jan Streefkerk, ex-speler van LUSV en thans uitkomend voor Donar. RW verspeelde onnodig een punt aan Orion 2. De eerste set ging kennelijk iets te gemakkelijk voor de Rijnsburgers (15-0). Orion herstelde zich in de tweede enigs zins (15-13) en in de twee hierna volgende sets geheel: 8-15 en 14-16. VCS-DAC 3, een duel tussen twee ploegen die in de onderste regio nen van de ranglijst vertoeven, ein digde voorlopig in 3-0 (15-6,15-9 en 15-13). DAC 3 diende een protest in omdat bij een 13-6 stand in de eer ste set door de scheidsrechter ten onrechte een punt aan VCS toege kend zou zjjn. SKC-DAC 2 eindigde in 2-2 (15- 9,13-15,15-9 en 7-15). SKC was wat fanatieker en ontwikkelde ook meer snelheid. DAC daarentegen had het voordeel dat het meer leng te in het team had. Cor de Koning toonde zich op cruciale momenten een belangrijk man in de DAC- ploeg. In de eerste klasse van het rayon Gouda versloeg Karssen/ VSTS Zevenhuizen 3 met 0-3 (9-15, 8-15 en 7-15). Gesteund door een goed blok wonnen de Bodegravers onbedreigd. Dosko-Agon ging in deze klasse niet door omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen en de topper tussen Zevenhuizen 4 en Be Fair 2, in Zevenhuizen ge speeld, kende een 2-2 eindscore (15-11, 9-15, 11-15 en 15-6). In het rayon Haarlemmermeer ten slotte verloor Waterlanders 2 met 3-0 van Oradi. Zorgelijke gezichten ook bij de arbiters. Want weer gebeurde er op het bord vrijwel niets. (foto anp> MOSKOU (RTR) - Regerend wereldkampioen Anatoli Karpov en uitdager Gary Kasparov zyn gisteren in de 23e partij van de tweekamp om de mondiale schaaktitel op nieuw remise overeengekomen. Na bjjna drie uur en 22 zetten zagen beide Sowjet-grootmeesters het zin loze van verder spelen in en besloten voor de veertiende achtereenvol gende keer het punt te delen. Karpov koos met wit ditmaal voor een traditionelere aanval op het klassieke damegambiet van de uitdager, die bij de vorige gelegenheid het moderne en aggressieve offensief van de wereldkampioen bekwaam on schadelijk maakte. Karpov greep nu terug naar de variant, die voor het laatst in de zeventiende partij werd gebruikt. Al snel bleek de stelling van Kasparov echter ondoordringbaar, waarop Karpov, die geen epkel voor deel kon peuren uit het recht te beginnen, besloot tot afruilen. Volgens de kenners verliep de partij gaarmee geheel volgens het door Kasparov uitgestippelde plan. De jeugdige uitdager lykt zijn heil gezocht te hebben in een uitputtingsslag en toont zich tevreden met elke remise, daarbij Karpov dwingend de aanvallende impulsen te geven. Karpov verwezenlijkte vroeg in de match een voorsprong van 4-0, waar door een onverwacht snelle beslissing nabij leek. De daaropvolgende reeks remises deed de verwachtingen echter omslaan en alles lijkt nu te wijzen op een uiterst langdurige en saaie bedoening. ANTWERPEN (ANP) - Met een achteloos wegwerpgebaar is Menno Oosting gisteren in het Antwerpse Sportpaleis voorbijgegaan aan de mogelijkheid er in een uurtje tennis een modaal jaarsalaris bij te verdienen. meni van het kampioenschap de Europese kampioenen, zoals het officieel heet, worden naast de uiteindelijke winnaar (meer dan een half miljoen gulden) ook de spelers van de bijrollen goed be dacht. Maar het jeugdig talent uit Son maalde daar niet om. Alsof de allereerste confrontatie met een echte topper in zijn jonge en tot dusverre nauwelijks aan sprekende carrière op zichzelf geen voldoende uitdaging was, speelde de 20-jarige Brabander 's morgens eerst nog even een kwali ficatie-duel tegen Tom Nijssen (6-3, 6-1) om vervolgens zonder enige voorbereiding of begeleiding te be ginnen aan de confrontatie met de snelste stijger van het internationa le circuit; de Tsjechoslowaak Libor Pimek, die 28ste staat. „Bij binnen komst in het Sportpaleis zag ik op een tv-scherm beelden van het in slaan. Toen wist ik tenminste dat hij de backhand tweehandig sloeg", aldus Oosting na zijn niet eens kansloze nederlaag met 4-6,1- 6. Wonderbaarlijke is de vrijgevig heid van de zijde van de Belgen om telkenmale in hun prestigieuze milj oenentoernooi een plaatsje voor een min vermogende Neder lander vrij te houden. Zo mogelijk nog verbazingwekkender is, dat van Nederlandse kant steevast wordt gereageerd met een min stens zo grote nonchalance. Dat be gon al met het geharrewar, wie het startgeld van zeventienduizend gulden zou mogen ophalen. De Ne derlandse tennisbond vond dat er wel acht spelers voor in aanmer king kwamen, waarna Michiel Schapers, de enige internationale tennisser van dit moment, bele digd afhaakte. Vervolgens bleken er geen acht tennissers beschikbaar, maar slechts vier; een aantal dat vorige week tussen neus en lippen was te ruggebracht tot twee. Een verdere selectie was volgens de KNLTB onmogelijk vanwege de op handen zijnde Masters van het sateliettoer- nooi. Een dure naam voor een eve nement dat maar geen publiek wil trekken. Oosting speelde daarin in tegenstelling tot Nijssen een onop vallende bijrol, zij het dat hij in de dubbel meer presteerde. In elk geval vond bondscoach Fred Hemmes de voorbereiding op dat toernooitje, waar het totale prij zengeld minder was dan wat de verliezer in Antwerpen meepakte, zo belangrijk, dat hü een rustperio de van 36 uur verordonneerde. Voor de kwalificatie van Antwer pen resteerde als enige mogelijk heid de maandagmorgen. ROTTERDAM (ANP) - Het voor stel van minister Smit-Kroes (ver keer en waterstaat) om voor een proefperiode van een jaar zesbaks duwvaart op het traject Lobith- Rotterdam toe te staan, is de schip- persorganisaties in het verkeerde keelgat geschoten. Volgens voorzitter K.J. van Dor sten van de Koninklijke Schip persvereniging Schuttevaêr - ge specialiseerd in nautisch-techni- sche zaken in de binnenvaart - gaat de minister met haar plan geheel voorbij aan het veiligheidsaspect voor de overige binnenvaart. Hij vindt de proef onaanvaardbaar baksduwvaart als de overige bin- Ramenbedrijf (235 mensen) in problemen GORINCHEM (ANP) - Het Gor- kumse Ramenbedrijf De Vries Robbé BV heeft gisteren uitstel van betaling voor de onderneming aangevraagd. Het bedrijf kampt met ernstige betalingsmoeilijkhe den. De Amro Bank heeft inmid dels de geldkraan dichtgedraaid. Tot bewindvoerder is mr. H.J. Jur- rius uit Gorinchem benoemd. Een directiewoordvoerder heeft dit gis teren bekendgemaakt. De 235 personeelsleden van De Vries Robbé en een bijbehorend montagebedrijf zijn gistermiddag tijdens een bijeenkomst op de hoogte gebracht. De directe pro blemen zijn ontstaan door twee Duitse orders, waarvan er één keer op keer door de opdrachtgever werd afgekeurd, terwijl de opleve ring van de ander is vertraagd door technische problemen. „Daarnaast is het eigen vermogen van de on derneming de laatste jaren sterk uitgehold, waardoor de weerstand tegen pechsituaties is verdwenen", aldus directeur Groèneweg in een toelichting. De financiering van nieuwe orders - er is voor één en een kwart jaar werk aan manuren in voorraad - is niet mogelijk door dat de geldverstrekker geen mid delen meer beschikbaar stelt. De ondernemingsraad en de vak bonden zijn nog geen week op de -hoogte van de moeilijkheden. De afgelopen dagen is druk overleg gevoerd met een ander bedrijf, dat in de bv zou willen deelnemen, maar dat is afgestuit op financie ringsmoeilijkheden. nenvaart moeten garanderen. De minister heeft de Tweede Ka mer op de hoogte gebracht van haar plan na een onlangs afgerond onderzoek naar de invoering van zesbaksduwvaart. De resultaten van de proeven zijn volgens Smit- Kroes zodanig dat een proefperio de voor de commerciële vaart alles zins gerechtvaardigd is. De schip- persorganisaties zijn echter van mening dat de proeven onvolledig zijn geweest. Volgens de schip- persbond ONS blijft door de invoe ring van de zesbaksduwvaart te weinig vaarruimte over voor de an dere binnenvaart en is bovendien het economisch voordeel van de zesbaksduwvaart vrijwel te ver waarlozen. Secretaris Poppelaars van de Fe deratie van Schippersbonden wijst erop dat door de invoering van de zesbaksduwvaart voor de overige binnenvaart een verlenging van de vaartijd ontstaat. De duwbakken hebben een lagere snelheid dan de overige binnenvaartschepen. Om dat zonder infrastructurele aanpas singen een zesbaks-konvooi niet altijd kan worden gepasseerd, is de overige binnenvaart veelal ge dwongen achter de langzame bak ken te blijven. Dat leidt volgens de schippers tot verhoging van de kostprijs. Rijkswaterstaat heeft in 1981 be rekend dat het transportkosten- voordeel voor zesbaksduwvaart 72 cent per ton is, het Gemeentelijk Havenbedrijf in Rotterdam komt tot een voordeel van 1,08 gulden per ton. Jaarlijks wordt ongeveer 30 miljoen ton lading - met name kolen en ertsen - in duwbakken vervoerd. Het totale voordèel voor de duwvaartrederijen is door Rijkswaterstaat berekend op 150 tot 200 miljoen gulden over een pe riode van veertig jaar' Voor het ge schikt maken van de vaarwegen zijn echter investeringen nodig tussen 120 en 150 miljoen gulden, zegt Rijkswaterstaat. De Gelderse Milieufederatie wijst het plan van Smit-Kroes eveneens af, omdat een eventuele definitieve invoering van de zes baksduwvaart onaanvaardbare ge volgen zou hebben voor zeer waar devolle natuurgebieden. DEN HAAG (ANP) - Alle illegaal in Nederland verblijvende Suri- namers kunnen zich tot 15 de cember bij de vreemdelingdienst melden om alsnog een verblijfs vergunning aan te vragen. Zij lo pen daarbij geen enkel risico in bewaring te worden gesteld. Dat heeft het ministerie van justitie vanochtend bekendge maakt. Bij de behandeling van de ingediende verzoeken zullen met name klemmende redenen van menselijke aard bijzondere aandacht krijgen. Het besluit om voor Surinaam se illegalen een uitzonderingspo sitie te scheppen, is vorige week dinsdag genomen,nadat de vaste kamercommissies van justitie en van buitenlandse zaken daarop unaniem hadden aangedrongen bij staatssecretaris Korte-Van Hemel (justitie). Achtergrond van het besluit is dat veel Surina- mers tussen wal en schip terecht zijn gekomen sinds Suriname in 1975 onafhankelijk werd. De overgangsregeling van drie maanden die toen is getroffen, was wel erg kort, zodat de Kamer zich nu geroepen voelt de nadeli ge gevolgen daarvan op te van gen. DE GRAAF Verder bezuinigen op de sociale zekerheid is nodig, want burgers accepteren de zware last van hoge premies niet meer. Het beste bewijs daarvoor ligt in het zwarte circuit, waartoe mensen steeds vaker hun toevlucht hebben genomen omdat de sociale premies hen te hoog werden. werkenden met de werklozen moet AldusCDA-sUatssecreUrisL.de opleggen antwoordde De Graaf: Graaf (sociale zaken) gisteravond Die solidariteit kunnen we niet tijdens een spreekbeurt in 'De langer vragen. Dat zal er alleen in Menswording' in Leiderdorp. Op resulteren dat burgers zich nog meer van de overheid verwijderen een vraag uit de zaal of de overheid en zich in het zwarte circuit gaan niet juist nu solidariteit van de bewegen". BRUSSEL (GPD) - De besprekin gen over de voorwaarden waaron der Spanje en Portugal kunnen toetreden tot de Europese Ge meenschap, zitten muurvast. De ministers van buitenlandse zaken van de tien EG-landen slaagden er gisteren in Brussel niet in het eens te worden over een pakket'dat aan de twee kandidaat-leden kan wor den aangeboden. De problemen spitsen zich toe op de visserij en de te verwachten grote export van vooral Spaanse groenten en fruit. Nu geen enkele oplossing in zicht lijkt, begint het steeds twijfelachtiger te worden of Spanje en Portugal nog wel per 1 januari 1986 lid van de Gemeen schap kunnen worden. De parlementen van de tien lid staten hebben immers minstens een jaar nodig voor het goedkeu ren van de toetredingsverdragen, nadat de Europese Commissie daartoe het nodige voorwerk heeft gedaan. Maar dat werk kan pas be ginnen als de tien regeringen het eens worden over de voorwaarden voor toetreding. Daarbij is dan nog niet eens reke ning gehouden met de mogelijk heid dat Spanje en Portugal de voorstellen zullen afwijzen. Nu al is bekend dat de Spanjaarden gro te moeite hebben met een aantal punten uit het zogenaamde 'mini- pakket', waarover de Europese mi nisters het vorige maand in Lu xemburg eens werden. De Spaanse minister van buitenlandse zaken Moran, die gisteren met zijn tien collega's lunchte, sprak zijn grote zorgen uit over de stagnatie die rond de toetreding dreigt. Een van de belangrijkste knel punten is de toelating van de Spaanse vissersvloot tot de visse rijwateren van de EG. De Fransen, Engelsen, Ieren, Denen en Duit sers - die traditioneel deze wate ren bevissen - willen een over gangstermijn van tien jaar, die met nog eens vijf jaar verlengd kan worden, alvorens de Spanjaarden vrije toegang kunnen krijgen tot de vooral ten zuiden en westen van Ierland en Engeland gelegen vis wateren. Beurs Amsterdam HH 0 gedaan en laten NG crffidèle not geschorst a achtergestelde lening c certificaten van aandelen Noteringen van dinsdag 13 r AANDELEN binnenland doorlopend 19350 155.00 172.70 14760 270i50 Wydw.ll de boer borsumij holland sea huntdougl ihccaland ibWrondor Intematio kempen beg. 225.00 16540 119.00 2802C 180.00 162.00 palthe pont hout porcfles proost br. rademakers «huppen telegraaf c 125.50 125.50 172.00 172.00 120.00 b 12000b 400 00 400 00 6220 6250 9.000 8.70 729 50 729 30 875500 8860 00 9740.00 9640 00 2000.00 2030.00 44.50 44^10 25 10 2520 10640 106 50 440000 121.50 12040 120.00+ 122.00 200.00 198.00 280.00 280.50 113.00 112.00 52.50 52.50 meo ios!oo 28040 335^50 33540 96oloo 96&00 41540 41540 12220 12220 372.00 372.00 20500 202.00 wyk hering 175.00 buitenland 8888 25900 5120 175.008 nynex westingh. 26.20 26.10 belegglngslnst. bemco 70.40 70.40 leveraged 149.00 148.00 116.00 nwyork md 1220.00 obam 137.30 tokyopac. 137.50 weSdhave 172.50 OBLIGATIES staatsleningen nl 12% 81-91 135.10 fllllVfe 61-92 116.70 «4 111*62 92 nl 11 V« 82-92 rt 10'* 62-92 nl 10'* 82-89 109.40 14 10 821-89 107.30 (491*83-90 110.30 14 9 7944 105.10 «4 9 83-93 10600 «48% 84-94 107.40 «4 8'* 83-94 1 05 60 f4 8'* 84II-94 108.00 nl 8'* 8411-91 104.90 4 7'* 831-90 101.31 bng bgll'/a 82-07 bg 10% 82-07 121.80 108.80 pg 10 80-88 bg 9'* 8247 bg 9 8348 bg 8'* 8411-09 bedrijfsleven abn 10'* a 105.20 104.70 n 10 82-90 abn 8'* 84-92 amro 118O-0Qa :rabo7%84 lans 9 83-91 mb 9 83-33 ib 7% 83-92 7V« 83-91 s 8% 78 rabh 8% 83 rabh 8% 84 rabh 8'/« 77 rabo 8 8+33 «bhypb 106.70 106^40 10170 109.40 11030 ioa!io 107.40 10200 142.80 113.00 10650 103.30 107.50 10140 105.10 107^30 103150 104.90 14340 113.30 10650 php 8% 83-93 105.20 pandbrieven fgh 11 61-68 105.90 fgh9 78-86 102.30 fgh 9 83-92 103.70 fgh 7% 7745 - 9990 «abh 9'* 82 105.00 107 00 104.50 101.10 167.10 10590 102.30 IO0I1O 10670 10640 10250 wuh 8'* 84-92 eib 7% 84-99 108.10 102.70 101.70 101J50 106.40 101.05 102.20 10040 parallelmarkt aandelen woffl 2800.00 L indices e.d. Indices (a.n.p.-c.b.s) Sdi.j4l.vrt Bankwezen 244.0 161.8 Verrw Alg lokaal Algefneen 179.5 obl.lndex/eff.rend.(c.b.s.) Inde* 106.2 Staatsleningen 7.19 3langl. •3-5 jaar -54|aa« -5 langstf. BNG leningen Pandbrieven GOUD EN ZILVER Beursoverzicht Damrak lusteloos Op de Amsterdamse effectenbeurs ontbrak vanochtend elke animo om ta handelen. Hoe komt de dag om, was dan ook de verzuchting van een van de handelaren. Bij het begin van de beurs waren veel koersen wat lager maar gaan deweg werd dat in veel gevallen weer ingehaald zodat men rond het vorige slotniveau bleef schomme len. Koninklijke Olie trok net als KLM wat aan maar Unilever moest nog weer anderhalve gulden inle veren. Ook Akzo verspeelde een gulden. Bij de banken was de NMB circa anderhalve gulden lager, terwijl de rest van de financiële hoek weinig verandering te zien gaf. De voe dingsfondsen zetten hun aanvan kelijke kleine verliezen om in een beperkte koerswinst maar de uitge vers waren evenals de bouwsector wat lager. Nedlloyd haalde een ietsje in van het gisteren geleden verlies. Op de obligatiemarkt bleven de no teringen op het gisteren al bereikte niveau.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12