WW te groot voor Leython Oegstgeest veel te sterk Vlietwijk schudt concurrent af: 8-3 LMHC Hockeyers Roomburg veroveren eerste plaats wéér op verlies Tafeltennissers terug in eerste divisie Siimnunek winnaar in Gieten René Guyt laat zijn tanden zien Opnieuw forse zege van DIOK Olympia temt koploper A PAGINA 14 SPORT MAANDAG 12 NOVEMBER 1984 LEIDEN - Het team van Vlietwijk blijft goed presteren in de eerste klasse van de landelijke badmintoncompetitie. Via een 8-3 overwinning schud den de Voorschotenaren De Ritte I, dat voor aanvang van de ontmoeting samen met Vlietwijk op de derde plaats stond, van zich af. Henk Westerbeek en Janette Lamme leverden zéér goede prestaties door respectievelijk Marcel Boertje en Angelique van Bodegom, die tot voor het afgelopen weekeinde nog geen nederlaag hadden geleden, te verslaan. Daarnaast waren Dick Oostergo en Henk Westerbeek, beiden dne zeges, goed op dreef. Het tweede team van Vlietwijk (tweede klasse) verstevigde zijn positie aan de kop van de ranglijst dankzij een 6-2 overwinning op Enkhuizer BC. Alleen het damesdubbelspel en één damessingle gingen verloren. Cor van Duyn sprong eruit met een monsterzege (15-1 en 15-2). Vlietwijk 3 (uitkomend in de derde klasse) had een 'makkie' aan Aristo I (8-0) en blijft daardoor titelkandidaat, terwijl Vlietwijk 4 (vierde Idasse) de punten deelde met Velo 5: 4-4. Leiden besliste de streekderby tegen Lisse 2 in de derde klasse tamelijk gemakkelijk in zijn voordeel: 6-2. In het gemengdubbel gingen Dorie Koelemij en Jan Slingerland met grote cijfers onderuit (15-0, 15-12) en Joce Herklots verloor weliswaar haar pot tegen Carla Smit, voor het ove rige boekten de Leidenaars gave overwinningen. Het tweede team van Leiden had tegen Lotus 2 goede vooruitzichten op een overwinning. De ploeg stond met 4-3 voor met alleen een dames- dubbel voor de boeg. Annelies Segijn en Ellie Vosse gingen echter op het nippertje in drie sets onderuit, waardoor Leiden 2 met een deling genoe gen moest nemen: 4-4. Veglo maakt momenteel moeilijke tijden door. Het vlaggeschip van de Leidse badmintonclub (derde klasse) verloor met liefst 8-0 van Goudse BC. Dat die opponent eveneens onderaan de ranglijst bungelt zegt ge noeg over het Veglo van dit moment. In de hoofdklasse van het district lijkt Merenwiek niet meer te stuiten. Nu de ploeg naaste concurrent Lisse 3 met 8-0 van zich afschudde, lijkt niets het kampioenschap meer in de weg te kunnen staan. Overige uitsla gen hoofdklasse district: Saturnus I-Aïgus 15-3, Hillegom I-Steeds Voor uit I 5-3 en Eridos 4-Zigo I 6-2. FRED SEGAAR LEIDEN - In de nationale volley balcompetitie kon Leyton het niet redden tegen koploper WW '72. Het werd een 0-3 nederlaag. Nuchter bekeken was WW '72 te lang en alleen daardoor al te sterk voor Leython. WW's stop was niet te best, maar het surplus aan aanvalskracht zette veel recht. De Leython-aanval kwam slechts sporadisch door het lange blok, ook al omdat de set-ups on zuiver lagen, en juist de midden- aanval is normaal het sterkste wapen van Leython. De 0-3 ne derlaag (12-15, 9-15 en 11-15) is dan ook gauw verklaard. Vlaardingen en Gemini, de no's 3 en 1 van de ranglijst maakten er een aantrekkelijke pot van. Beide teams beschikten over aanzien lijk veel lengte, hetgeen resulteer de in een duel aan het net, t.w. veel aanvallen en blokkeren. Dat leverde wat problemen op met de arbitrage, daar de tweede scheidsrechter verstek had laten gaan. Vlaardingen meende nogal eens in beklag te moeten gaan over een beslissing en haalde zich hiermee uit zijn ritme, terwijl Ge- mini rustig bleef. Gemini won de eerste set (8-15), nam in de twee de en vierde wel een voorsprong, maar verviel aan het einde in rommelig spel, waardoor deze verloren gingen (tweemaal 15-10). Na de 8-15 in de derse set bleef Vlaardingen tot 10-10 in de beslissende set bij; toen stond de sterkere aanvalskracht van Ge- mini garant voor set- (11-15) en wedstrijdzege. Tegen het onderaanstaande Martens speelde NOVO in Lekker- kerk een moeizame strijd. Zowel inspiratie als concentratie ont braken en alleen in de derde set na 15-12 en 11-15 kon NOVO even laten zien waartoe het echt in staat is (6—15). In een bijzonder rommelige laatste set drukte het scheidsrechterlijke duo en een bijzonder irritante teller een te groot stempel op het geheel om het goede spel vast te kunnen hou den. Zonder echt in de problemen te komen pakte NOVO deze set wel: 11-15. Bij de vrouwen had Gemini op papier een gemakkelijker tegen stander aan Van Santen dan in werkelijkheid. Dat kwam omdat bij Gemini dit keer de pass onzui ver lag en het spelverdelen zwak was. Gelukkig draaide de aanval op volle toeren en vooral Petra v. Wissen scoorde erg veel. Na drie veel energie eisende sets (16-14, 13-15, 15-12), bleek V. Santen conditioneel kapot Gemini maak te simpel af 15-10 en 3-1 winst. Een mat NOVO kreeg nauwe lijks tegenstand van het wel zeer zwakke Madjoe 2. De Enkhuizense vrouwen grossierden in fouten en wisten zich geen raad met het ver werken van de gevarieerde op slag. Er ontstond daardoor een kleurloos duel waarin NOVO zich aan het lage niveau aanpaste en waarbij alleen de 3-0 overwin ning voldoening gaf: 15-6, 15-7 en 15-13. Leython zou en moest winnen om eindelijk eens van de gehate laatste plaats af te komen. En thousiast ging men van start maar ondanks een voorsprong ging de eerste winst naar Oikos. De volgende set ging gelijk op, maar ook nu ging die met mini maal verschil verloren: 15-17. Toch kwam Leython aanvallend weer sterk terug. Met een excelle rende Christel Verwoert werd het 15-10. Nu was er geen houden meer aan en een ontketend Ley thon speelde zich naar een 3-2 ze ge via 15-6 en 15-9. In de promotieklas mannen deed Donar het wederom goed door zelf Zevenhuizen te verslaan met 3-1, terwijl Gemini zo vrien delijk was de koploper Jupiter een punt afhandig te maken, waardoor Donar nu mede aan kop kwam met datzelfde Jupiter. Do- nar's blok- en veldverdediging' waren dermate goed verzorgd, dat Zevenhuizen er aanvallend niet doorkwam. In de derde set dacht Donar even iets te gemak kelijk te kunnen winnen; geluk kig was in de vierde de concentra tie weer volledig terug (15-12, 15-6, 8-15,15-9). Gezien de posi tie op de ranglijst moest Orion ge lijkwaardig aan ZOVOC 2 zijn. De praktijk was anders. In een van Orion zijde slechte wedstrijd ver loor het dik door een gebrek aan routine bij de veelal jonge spelers Gemini leed tegen koploper Ju piter 3-2 verlies in een goede wedstrijd. Deze uitslag krijgt nog meer reliëf als men bedenkt dat aan Gemini-kant twee spelers ook 'aangetast' was. Vandaar dat na 15-9 en 10-15 men aan Gemini- zijde zei: "Willen we een punt pakken, dan moet dat nu, want een vierde of vijfde set is condi tioneel niet haalbaar". Het werd zelfs 9-15. Tevreden werden de overige sets "geschonken" (15-4 en 15-9: 3-2). Slechts twee sets speelde Leython prima tegen Ska- nia in Delft met spelverdeler Bert Brussee als aanvaller in een hoofdrol en Vincent Schollaardt als goede debutant (16-14,14-16). Daarna werd Leython weggeser- veerd met 15-5 en 15-8 (3-1). Bij de vrouwen nestelde WW zich door een keurige 3-0 zege op Velo op de gedeelde tweede plaats, samen met Leython dat een punt aan ZOVOC liet. DAC kwam alleen op kop door DVC met 3-1 te verslaan. WW draaide in een uur precies zoals het moest Velo naar de nederlaag. Alleen in de derde periode was er even een inzinking, maar het herstel kwam op tijd: 15-11, 15-7 en 15-13. De semi derby Gemini 2 - LUSV was van slecht gehalte; daarvoor liet de scheidsrechter technisch te veel toe van LUSV. Gemini 2 liet zich meeslepen waardoor het peil alleen maar zakte. Na 15-2 werd het nipt 17-15. De oude vorm was bij Gemini op tijd terug voor de volle winst: 15-8 en 3-0. Leython flitste twee sets langs ZOVOC (15-9, 15-4), en verloor de derde onnodig door te veel foute servi ces (11-15). Aangeslagen verloor Leython ook nog de volgende (8-15), voordat het door wat meer power alsnpg de winst veilig stel de (15-10 en 3-2). GER RENES. LEIDEN - De broodnodige pun ten werden ook gisteren niet ver gaard door de hoofdklassehoc keyers van LMHC. In de uitwed strijd tegen Tilburg werd met 2-1 verloren. De andere staartploegen (Laren en Den Bosch) verloren ook hun duels. "Het spel van LMHC wordt alsmaar beter, dat geeft veel vertrouwen", meent coach Baar- schers, "Leiden heeft alleen moeite met doelpunten maken". Wouter Eikenhout, die alsmaar sterker gaat spelen na een blessureperio de, en Diedrik Klop konden al in de eerste minuten Tilburg-keeper Joop Ooms niet verschalken. De thuisploeg nam het openings doelpunt voor zijn rekening uit een lange corner. Maarten Grasveld stond vry om in te kogelen. In het daarna gelijkopgaande treffen, waarin Croll zich verdienstelijk maakte door de gevaarlijke Til- burg-aanvaller Erik Parlevliet af te stoppen, deden er zich over en weer kansen voor om uit een straf- corner te scoren. Harmen Jansen Schoonhoven probeerde de liggen de Ooms te passeren met de push, maar mfste de scherpte. In het tweede deel werd door Leiden aanvankelijk afwachtend gespeeld. Dat veranderde na tien minuten toen het tweede Tilburgse doelpunt viel uit een strafbal door Fred Bierens. Scheidsrechter Kruithof gaf deze zware straf nadat de bal uit een strafcornersituatie via de paal tegen de bolle kant van Jansen Schoonhovens stick kwam. Dat was het startsein voor LMHC om er zo'n twintig minuten met aanvallend hockey keihard tegen aan te gaan en goede doelkansen te scheppen. Driemaal echter werden LMHC- inzetten van de lijn gehaald. Na een afgeslagen aanval uit een straf- corner maakte de weer als spits opererende Martij n de Kempenaer in de vijfentwintigste minuut het tegendoelpunt: 2-1. Tilburg werd nog onder zware druk gezet door LMHC, dat Bob-Jan Dietrich een uitnodiging voor Jong Oranje zag krygen, maar had geen gevolgen meer voor de score. LEIDEN - De vele duizen den toeschouwers, die vier weken lang het tafeltennis op het hoogste niveau heb ben moeten missen, zagen hun favoriete teams afgelo pen weekeinde weinig grote prestaties verrichten. Bij de mannen verloren zowel Scylla als Avanti beide wed strijden. De Hazerswoudenaren beten on danks twee knappe overwinningen van Robert de Groot op ex-Euro pees kampioen Hilton en Wegman tegen Nikon met 2-6 in het zand, terwijl ze eerder door de Blauwe Werelt met 6-0 afgeserveerd waren. Scylla had meer kans tegen Nikon, maar omdat Herman van der Broek de rustperiode benut had om terug te keren naar zijn oude vereniging, Sjaardema, moest Frits Kantebeen geblesseerd en wel ach ter de tafel verschijnen. Patrick Swier haalde met zeges op de Prophetis en op Wegman plus zijn aèndeel in het dubbel een ruime voldoende, maar zag Anne Vlieg tegen Wegman matig spelen en verliezen zodat 4-6 de magere troost was. Gisteren maakte Vlieg het hele maal bont tegen 't Hooge Huys. Op een moment dat hem drie match points ter beschikking stonden in zijn eerste partij tegen Noor, keur de de scheidsrechter zijn opslag af. Vlieg was in alle staten verloor zijn zelfbeheersing en de partij, want hij pakte zyn biezen en vertikte 't verder te spelen. Swier en Kante been kregen de rekening gepresen teerd: 1-6. De toeschouwers die slim waren hadden zich in Oegst- geest verschanst by Sjaardema— Blue Star. Want na een simpele 8-2 zege (Joop van der Borg en, tradi tiegetrouw, het dubbel, vergisten zich) kon er taart, champagne, en op kosten van de vereniging ander soortige drank worden genuttigd. Aanleiding was het kampioen schap en derhalve de terugkeer van Sjaardema in de eerste divisie. Met Friso Reitsma, Mark Sang Ajang en Van der Borg moeten de Oegstgeesters een goede kans op lijfsbehoud hebben. In elk geval bleek de tweede divisie veel te serk. Geen enkel moment is het team in gevaar geweest de afgelo pen competitie. Docos vergiste zich kwalijk te gen het zwakke VW. Walter En- gelbert en Sjaak den Elzen kwa men geen van beiden aan een hat trick toe en kregen met 4-6 het na- waardoor Gispen nog steeds een theoretische kans 'op de eerste plaats houdt. Herfstkampioen Bij de vrouwen vielen belangrij ke beslissingen. Scylla had weinig moeite met Treffers en werkte dit verplichte programmanummer in één uur met 6-0 af, maar verloor daags erna in Zutphen, ondanks een 3-1 voorsprong, de kampioens wedstrijd van Torenfctad. Sandra" de Kruiff klopte Kloppenburg maar struikelde over Julith van Veen, terwijl Patricia de Groot Jansma en Van Veen aftroefde maar tegen Kloppenburg het nakij ken had. Omdat De Kruiff tegen Jansma wel dichtbij kwam maar niet sterker bleek en Marianne Kantebeen voor dit soort wedstrij den tekort komt ging de volle buit met 3-6 naar Torenstad, dat direct als herfstkampioen gekroond kon worden. Avanti kwam middels een krap pe 6-4 overwinning tegen Treffers in veiliger vaarwater terecht en kan zich op gaan maken voor een promotie/degradatiewedstrijd te gen nummer twee uit de tweede di- Oegstgeest keert terug naar de eerste divisie. Zaterdag vierden Joop va Reitsma enJoly Sojinu (v.ln.r.) het kampioenschap. kijken omdat Edwin van der Rey- teit geworden, den niet zoals vorige week aan De Avanti.reserVes moesten in winst kon ruiken De vierde divisie d andere pouie hun kampioens- is hiermee weer bedreigende reali- fe£stje een week uitsteiien. Overige uitslagen mannen: Noa- d-Sjaardema 2 6-4; Avanti 3-21 i der Borg, Qlark Sang Ajang, Friso Up 3.7; Middelburg Zuid 3-ScyUa 3 7-3; De Treffers-VEV 8-2; TYT (foto Holvast). Zelfs wonnen ze wel van Tempo Team 2 met 6-4, maar het tweede van Scylla werkte niet mee door met 7-3 bij Gispen te verliezer GIETEN (ANP) - Wereldkam pioen bij de amateurs, de Tsjech Radomir Simunek, heeft gisteren de internationale veldrit in Gieten gewonnen. In de sprint versloeg hij Frank van Bakel en Reinier Groenen- daal met groot gemak. De Belg Paul de Brauwer, vorige week nog winnaar in Zürich, werd zevende, zijn landgenoot en wereldkampioen bij de be- roepsrenners Roland Liboton elfde. In het Zwanenmeerbos bij Gieten, waar een parkoers van 2700 meter was uitgezet, heb ben vijf renners de wedstrijd beheerst: Simunek, Van Bakel, Groenendaal, Kools en Van der Poel. Halfweg koers plaatste Simunek een lichte tempover hoging, die voor Adrie van der Poel en Huub Kools teveel was. Het duo viel af, waarna de drie koplopers tot in het zicht van de streep bijeen bleven. B-Sjaardema 3 5-5; Vrouwen: De Salamanders-Docos 4-6; Avanti 2-Hoonhorst 5-5; ATC-Docos 2 9- 1; Tios-Scylla 2 6-4; Avanti 3-Ta- verzo 10-0. Herstel vrouwen Leiden •verlies tegen Spirit (1-2) de kans op de tweede plaats in de eerste klasse A. Roomburg kwam door zijn 2-1 winst op Dopie met Zoe- termeer en Capelle aan kop in de tweede klasse B. In de derde klasse stuurde Hisalis zijn Zandvoortse opponent met 6-1 naar huis. Bij de vrouwen herstelde Leiden zich verder van de matige competities- s die Forescate nam, werd niets gedaan. Roomburg - Dopie 2-1. In de chaotische eerste helft kwam de openingstreffer op naam van het bezoekende Dopie uit een strafcorner. Hans Geene bracht Roomburg uit zo'n zelfde situatie de wedstrijd: 1-1. Na de tart door de volle winst bij Benne- hervatting manifesteerde Room- broek (0-1) te pakken. Forescate - Spirit 1-2. Het afgekeurde doelpunt van Fo- burg zich aanvallender en wist zich gesteund door een goede verdedi ging met doelman Ronald Cijs als betrouwbare laatste man. De uit eindelijke winst kwam uit een be dien echter, net als het counteren de VCL, niet schotvaardig was. Hisalis - Zandvoort 6-1. Een goed duel van Hisalis dat in Hendrik-Jan Kaptein zijn meester- schutter had met drie treffers. Zandvoort kwam een keer naast de thuisploeg, maar moest daarna af haken. Mare Kaptein, Aijen Mi- chiels en Mare Tilli scoorden ieder een keer voor Hisalis dat door dit resultaat achter Scheybeeck op de tweede plaats in de derde klasse B is gekomen. Reigers - Noordwijk 1-2. Het foutje van de Noord wij kse keeper Joost Hekkens, die dacht eenmaal uitdrukken in een treffer meer gevaar voor Cartouche bete die de winnende bleek te zijn. Na twintig minuten passte Aleid Vietz diep op spits Kootje Barendse die Forescate wat strafcomers die ech- teruglegde op Dorien Hermsen die ter niet gevaarlijk genoeg rescatespeler Hans Riemens gaf nutte strafbal van Max Ligtenberg, de bal te kunnen laten lopen, werd J-- gofe. afgestraft door Reigers: 1-0. Mi- veel consternatie doordat scheidsrechter zich door de Schie dammers liet beïnvloeden en de oorspronkelijk aangegeven treffer niet telde. De bal zou doot het zy- net zijn gescoord. Het duel kreeg door dit incident een grimmig en hard karakter, waar de arbiters nauwelijks tegen optraden. Spirit nam 'de 0-2 voorsprong voor de doelwisseling uit strafcomers. Na de rust acteerden de Voorschote naren sterker. Marc van 't Noor- dende had een mogelijkheid op een treffer uit een strafbal, maar mikte op de paal. Jelmer Siersema nadat Frank Montanus |ggo de schotpositie in de cirkel het spe- chiel Arnoldi bracht het in de len onmogelijk werd gemaakt. VCL - Alecto 0-0. ste helft sterk optredende Noord- wijk langzij: 1-1. Ondanks drie af- gekeurde treffers uit korte hoek in een matige wedstrijd toonde slagen pakten de kustbewoners toch de leiding (i_2) die door Eric Verdoorn werd bewerkstelligd. In het slotoffensief van Reigers hield Hekkens een strafbal en de voor sprong vast voor Noordwijk in de laatste minuut. Vrouwen Bennebroek - Leiden 0-1. Alecto in het eerste part weinig zet tegen het onderaanstaande VCL. Alecto zag een keer een zeke re treffer op de lijn gered en ont snapte eveneens aan een achter stand door een lijnredding van Ro land de Jongh. De donderspeech van coach Felix Zweegers in de rust resulteerde in een feller spe lende Leiderdorpse ploeg die na- deze fraaie aanval doeltreffend af rondde. Van het sterke optreden van Renske Versteeg, die dat ge paard liet gaan met aanvallende impulsen, werd geen gebruik ge maakt. In de rommelige tweede helft bleef Leiden, ook bij de straf comers, Bennebroek de baas. Noordwijk - Ring Pass 0-2. Het misgrijpen van Noordwijk- doelvrouw Sophie Kingmans leid de tot de voorsprong van de Delft- se hockeysters die hun score na vijfentwintig minuten uitbreidden naar 0-2. Bij die actie raakte King mans gewond en moest zich laten hechten aan haar hoofd. De inval lende keepster hoefde maar drie keer in actie te komen. In de mati ge wedstrijd kon Noordwijk geen van zijn aanvallen bekronen met een goal. Cartouche - Forescate 0-0. Coach Bob Reidsma veranderde na het eerste deel van gedachten LEIDEN - Na de vroege zegetocht van Eddie Kouiss lijkt het nu de beurt aan junior-veldrijder René Guyt om zijn tanden in de landelij ke koersen te laten zien. Zaterdag eiste Guyt in Doetinchem zijn eer ste zege van het seizoen op. Guyt, kwam al snel met Pluis aan de lei ding, totdat een forse tuimeling een vroegtijdig einde aan zijn zege illusies leek te maken. De Swift- w renner krabbelde echter snel over- invalster Danielle Engelen bracht eind» om na een kortstondige ach- - - tervolging zijn rivaal meteen ter plekke te laten en alsnog gedeci- kende. Goed middenveldwerk Ook de thuisploeg deed niets met de vier strafcomers en kon de ver dediging niet passeren. Alecto - Rijswijk 1-1. Vijf minuten voor de pauze kwam Rijswijk aan de leiding uit voerde hij het veld Gisteren leek Guyt in Gieten op- ieuw naar een ereplaats te kun- en reiken. Tesamen met Katwij- ker Eddie Kouiss en René Pluis strafbal die door Heieen van Ham nog wel met haar stick werd aangeraakt, maar toch in het Lei derdorpse doel belandde. Het in het teken van strafballen staande duel werd verder bepaald door een misser en een treffer van Fenneke Zweers, die de tweede mogelijk heid in de laatste minuut benutte om een punt te pakken. Ommoord - Roomburg 1-0. Het niet agressief genoeg spelen de Roomburg moest in Rotterdam het onderspit delven door een strafcornergoal in de twintigste mi nuut van Ommoord. De Leidse hockeysters bleven steken in slecht combinatiespel en waren nauwelijks gevaarlijk. Pluis het hazepad koos. Kouiss en Guyt keken elkaar vervolgens aan, hetgeen Pluis de kans bood een grote voorsprong te nemen. Ty- dens de finale ging René Guyt in zijn eentje op zoek naar de tweede plaats. Een gebroken ketting wierp hem echter alsnog naar de vijfde stek terug. Eddie Kouiss finishte achter Gerritsen als derde. Amateur Michel Meere werd za terdag in Hoek van Holland op overtuigende wijze kampioen van het KNWU-district Zuid-Holland II. In dit weinig "crossvaardige" district toonde de Du Prie-renner, lid van het Rotterdamse Ahoy en daardoor startgerechtigd, zich op permachtig. DELFT - DIOK blyft goed mee draaien in de strijd om de bovenste plaatsen in de ereklasse rugby. Gistermiddag klopten de Leide naars in Delft de plaatselijke stu denten met maar liefst 6-30. LSRG bleef in de promotieklasse Eem- land met 3-9 de baas. De DIOK re serves verloren met 9-15 van Rams. Het verschil had in Delft nog veel groter kunnen uitvallen als de geelblauwen niet zo slordig waren omgesprongen met hun kansen. In de eerste helft werden ve le score- mogelijkheden onbenut gelaten, waardoor DSRC bij kon blijven: 6- 10. Gideon van den Bom en Pieter Corver zorgden voor de punten. Na een hartig woordje in de rust kwam DIOK in de tweede helft duidelijk beter gemotiveerd in het veld. Jan Hamers drukte een be langrijk stempel op die spelhelft want de winger bracht met zijn snelle acties het ovaal niet minder dan driemaal door de rammelende Delftse verdediging heen. De Lei denaars bepaalden het wedstrijd beeld en een try van de hardwer kende scrumhalf Fred Duquesnoy en drie conversies van Ab Huis man bepaalden de eindstand op 6- 30. LSRG kende weinig problemen met Eemland RC. Dat de studen ten geen grotere zege binnenhaal den lag aan de slordige en onbere kenbare balbehandeling van de Utj-echtenaren. Hierdoor kwam het spel van LSRG niet geheel tot zijn recht. Ernst Delfos zorgde met drie penaltykicks voor de Leidse punten. LEIDEN - Het handbalteam Mer- casol Saturnus is weer onderuit ge gaan. Ook ditmaal was de eigen verdediging weer het voornaamste euvel. Mountain Stars won met 23- 17. De vrouwen van HVS wonnen met Ank van der Bosch in hun midden gemakkelijk van Verburch 2, 7-13. OASE speelde tegen UVG bij vlagen goed handbal maar ver loor toch met 11-8. Verdienstelijk bereikte Olympia tegen koploper Quintus 2 dezelfde cijfers. MMO speelde gelijk, 9-9. Saturnus be proefde een 5+1 verdediging. Het direkt beoogde effect, het uitscha kelen van de midopbouwspeler, werd bereikt, maar de ruimte op de cirkel werd daardoor zo groot dat Mountain Stars gemakkelijk profi teerde. Binnen 6 minuten keken de Lei- denaren tegen een 4-0 achterstand aan maar even snel kregen ze weer aansluiting. Helemaal langszij kwamen zij echter niet. Met name bij de stand 8-7 waren daartoe wel mogelijkheden, maar by rust was het slechts 10-9. Daarna toonden de mannen uit Raamsdonkveer aan een beweeglijke ploeg te heb ben. Met name de rechteropbouw- speler wist telkens weer om zijn di recte tegenstander heen te draaien. Hij bracht de stand ook op 10-16. Saturnus kon pas weer wat terug doen toen Wim van Leeuwen (2x), Hans Blansjaar en Anton Klok 15- 17 aan tekenden en Rob Otten een strafworp stopte. Een spannende slotfase leek in het verschiet maai de 'bergsporters' braken met drie afstandschoten het Leidse verzet: 23-17. De terugkeer van Ank van der Bosch doet HVS goed. Niet alleen scoorde zy zelf 4 maal, maar de he le ploeg wint aan zelfvertrouwen. Dat geldt niet alleen voor de aan val, maar ook voor de verdediging. Verburch is weliswaar verzwakt aan de competitie begonnen maar had toch al sprekende resultaten geboekt. De Stompwijksen kwa men halverweg met 4-7 voor en speelden geconcentreerd verder. Zelfs scoorden ze tweemaal uit een break-out, toch niet het meest be kende Stompwijkse wapen. Bij 5- 10 waren er problemen met enkele uitsluitingen, maar de pupillen van Wim Jansen speelden zich gerouti neerd naar een 7-13 zege. OASE speelde in Schiedam een wisselvallige partij. Eerst kwam de ploeg met 1-2 voor, daarna, onder broken door de pauze met 7-2 ach- ter. Vervolgens zorgde Roos van der Poel eigenhandig binnen vijf minuten voor drie doelpunten, maar tot voor vy f minuten voor tijd liep UVG weer uit tot 11-6. Een waar slotoffensief leverden de oranjezwarten nog drie doel punten en een gemiste strafworp op, maar verder dan 11-8 kwamen ze niet. "Dit is de ommekeer" sprak Henk Simonis van Olympia na de ongelukkige verloren wedstrijd te gen koploper Quintus 2. De vondst van Olga Smit als cen trale verdedigster te posteren werkte uitstekend. Na de teleur stellende resultaten van de afgelo pen weken speelden de Wassenaar- sen de beste wedstrijd tot nu toe. Na een 2-1 voorsprong en een 4-5 ruststand verloor Olympia met 8- 11. Tegenstander volgende week is MMO. Deze ploeg verspeelde in de tweede helft tegen EHC een riante 7-3 voorsprong. Gebrek aan zelf vertrouwen is hiervan de voor naamste oorzaak. Zelfs kwam de ploeg in de slotfase nog met 8-9 achter, maar een benutte strafworp zorgde er voor dat tenminste nog een punt in Hoogmade bleef. In de afdeling won HW, mede door het schitterende keepen van Aimee Visser, zij stopte drie straf- worpen, gemakkelijk van DSO. Tot aan rust bleven de vrouwen uit Zoetermeer goed bij maar in de tweede helft werden zij overdon derd door een spervuur van breaks. DSO had te weinig afstand- schutters om te antwoorden: 13-5.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14