SOT Water staat Heracles tot aan de lippen Praagse klap dreunt na bij Ajax Van der Gijp kan kater niet verdrijven Rummenige op dreef Treinstel gesloopt De Visser later terug PAGINA 10 SPORT MAANDAG 12 NOVEMBER 1984 EREDIVISIE PEC Zwolle - Ajax 1-1 (1-1), 14. Ophof 0-1. 43. Willems 1-1. Scheidsrechter: Geurds. Toeschou wers: 11.500. PSV - Fortuna S 1-1 (1-1), 8. Thoresen 1-0, 40. Hoyer 1-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschou wers: 18.000. Gele kaarten: Brandts (PSV) en Van Gerven (Fortuna S). Feyenoord - Groningen 2-2 (1-1), 32. Duut 1-0, 41. Koeman 1-1, 75. McDonald 1-2, 84. Hout man 2-2. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 21600. NAC - FC Utrecht 2-0 (2-0), 6. Van der Borgt 1-0,43. Meyer 2-0. Scheidsrechter: Keizer. Toeschou wers: 7064. Haarlem - AZ'67 1-1 (0-1), 15. Tol 1-0, 67. Liesdek 1-1. Scheidsrechter: Mulder. Toeschou wers: 4000. Gele kaart Reijnders (AZ '67). FC Twente - Excelsior 1-0 (0-0), 14. Sanchez Torres 1-0. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 7200. Volendam - FC Den Bosch 0-1 (0-0), 71. Van der Horst 0-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschou wers: 5700. Roda JC - Go Ahead Eagles 0-0. Scheidsrechter: Bosman. Toe schouwers: 4000. Gele kaart: Ron Jans (Roda JC). MW - Sparta 3-1 (0-0), 55. Van den Berg 0-1, 56. Delahaye 1-1, 65. Maas 2-1, 81. Maas 3-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toe schouwers: 3000. 24. Bastiaansen 0-1, 29. A. Janssen 1-1, 35. Grim 2-1, 41. Van der Pol 3-1, 74. Grim 4-1 (strafschop), 80. Van der Pol 5-1. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 2100. Gele kaart: Van der Heijde (Eindhoven). VW - Willem II3-0 (1-0), 32. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Busio en Feskens (Willem II). Veendam - RBC 1-1 (0-1), 3. Van der Laan 0-1, 61. Dijkstra 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Hart- land. Toeschouwers: 3400. Gele kaart: Johan Molenaar (RBC). SC Cambuur - Heracles 1-2 (1-1), 38. Gritter 0-1,40. Boere 1-1, 66. Krüzen 1-2. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Schepers (Heracles). FC Den Haag - DS '79 2-0 (1-0), 11. Smeets 1-0, 87. Smeets 2-0. Scheidsrechter: Verhoef. Toe schouwers: 3200. Gele kaarten: Smeets en Bouwens (FC Den Haag), Van der Steene (DS '79). Vitesse - Heerenveen 0-2 (0-0), 64. Schulting 0-1, 90. De Jong 0-2. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: Hendriksen (Heerenveen). RKC - Helmond Sport 2-1 (01), 26. Van Tilburg 0-1, 59. Meeuwsen (e.d.) 1-1, 80. Van Veen (strafschop) 2-1. Scheidsrechter. Van der Leek. Toeschouwers: 3500. De Graafschap - Telstar 0-0. Scheidsrechter: Hobé. Toeschou wers: 3500. Gele kaarten: Wijers (Telstar), Kelderman (De Graaf schap)^ SVV - Wageningen 0-1 (0-0), 69. Njjhuis 0-1. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers: 1500. Gele kaarten: Van der Leur en Nijhuis (Wageningen). ALMELO (ANP) - De financiële nood bij SC Heracles '74 is zo groot, dat de Almelose eerste divi sie-club vreest het einde van dit seizoen niet meer te halen. Door een tekort aan liquide middelen kunnen de salarissen van spelers, trainers en manager niet worden betaald, met de uitkering van wed strijdpremies zijn de Almeloërs middels 15.000 gulden achterop ge raakt en zelfs de vergoeding van reiskosten blijkt momenteel niet mogelijk. Hoewel de balanspositie van SC Heracles volgens de FBO zeker niet zorgwekkend is, moet de Almelose Voetbal Stichting vóór 1 januari ruim een ton verzamelen om zijn plaats in het betaalde voet bal te kunnen behouden. Mede daarom is voor zaterdag een oefenduel tegen FC Groningen vastgesteld, rond welke wedstrijd diverse acties zullen worden ge houden die vooral het bedrijfsle ven moeten doen besluiten Hera cles financieel te steunen. Dergelij- Speler dient aanklacht in tegen arbiter SNEEK (GPD) - Jan Kuipers, de aanvoerder van WKE uit Emmen, heeft gisteren een voor het veldvoetbal unieke stap ondernomen. Na de ge staakte wedstrijd Hubert Sneek-WKE in de hoofdklasse B van het zondagamateurvoet- bal, diende hij bij de politie van Sneek een aanklacht in tegen scheidsrechter Booi, die hem zou hebben geslagen. Het duel werd vier minuten voor tijd gestaakt door arbiter Bouke Booi uit Drachten, die zich bedreigd voelde door WKE-spelers, nadat Peter Schat 2-1 had laten aantekenen voor Sneek. De protesterende Ebel Bos pakte de arbiter b(j de bovenarm, waarna de fluitist de Emmenaar omver duwde. WKE-aanvoerder Jan Kui pers reageerde furieus, kreeg Vein scheidsrechter Booi een duw (klap werd later gezegd) en ging gestrekt neer, omdat hij struikelde over Bos. Omdat enige WKE-ers ver volgens een dreigende houding aannamen hield de scheids rechter de zaak verder voor ge zien. Jan Kuipers dacht daar anders over en zorgde voor de in het veldvoetbal unieke situa tie door bij de Sneker gemeen tepolitie een aanklacht wegens slaan van de scheidsrechter in te dienen. Booi wilde na afloop alleen maar kwijt: „Ik voelde me bedreigd door WKE-spe lers. Daarom heb ik de wed strijd gestaakt. Verder geen commentaar". ke initiatieven zijn bittere nood zaak, omdat de komende maanden uit de recettes weinig heil te ver wachten valt. Tot en met eind ja nuari krijgt Heracles slechts drie tegenstanders (Willem II, RBC en SC Cambuur) op bezoek. I- Oorzaken Te geringe inkomsten uit recla me-activiteiten en de, gezien de dit seizoen voor Heracles ongekend goede resultaten, relatief matige publieke belangstelling, zijn de be langrijkste oorzaken voor de kloof tussen uitgaven en inkomsten. On langs werden de laatste aanwezige liquide middelen opgeslokt door te voldoen aan een al enige tijd lopen de schuld aan een plaatselijke drukker. Daarmee werd een surséance van betaling of een faillissement voorkomen. Voor Heracles, dat sinds 1981 twee ton aan schulden inliep, leidde dat echter wel tot de situatie dat het momenteel geen cent meer heeft om uit te geven. Naast manager Arie Steehouwer en trainer Gerard Somer, heeft He racles zeventien contractspelers in dienst van wie Ray Richardson en aanvoerder Jan van Staa full prof zijn en dus volledig afhankelijk van de voetballerij. Overigens is men in Almelo niet van plan over te gaan tot de ver koop van één of meer spelers, om dat gevreesd wordt dat in dat geval weer de kelder van de eerste divi sie zal moeten worden opgezocht, waarin Heracles jarenlang ver bleef. BREDA/ZWOLLE (ANP) - Een handgemeen tussen een FC Utrecht-supporter en een spoor wegbeambte liep zaterdagavond in Breda uit op de complete sloop van een treinstel. Nadat de politie acht aanhoudingen had verricht en de ongeveer tweehonderd supporters met een andere trein richting Dom stad waren afgevoerd kon de NS de balans opmaken. De directe schade bedroeg 150.000 gulden. Toen de supporters na afloop van de wedstrijd NAC - FC Utrecht (2-0) tegen tienen op het Bredase station aankwamen, was er nog niets aan de hand. Voor, tijdens en na het duel was alles rustig. Op het perron in Breda raakte plotseling de 41-jarige W.v.d.B slaags met een spoorwegpolitieman, waarna hü werd aangehouden. Dit veroorzaakte gemor bij de andere Utrecht-aanhangers, die, nadat de trein was gearriveerd, de ze 'als op afspraak' begonnen te vernielen. Behalve het meubilair en de ramen moest ook een nood rem het ontgelden, met als gevolg dat de zwaar gehavende trein niet meer kon rijden. Nadat politie en ME acht raddraaiers had aange houden, kon de rest met een ande re trein naar Utrecht vertrekken. Problemen ook op het station van Zwolle waar de politie vijftien Ajax-supporters oppakte, naar aanleiding van vernielingen die zij hadden aangericht in 't Harde. In afwachting van de trein naar Zwol le sloopten zij ondermeer een afzet ting van een spoorbrug in aan bouw. In het PEC-stadion, arresteerde de politie nog eens twaalf Ajax- aanhangers in verband met open lijke geweldpleging, verboden wa penbezit (spuitbussen met traan gas) en vernielingen. PSV blijft op 1-1 steken EINDHOVEN (GPD) - De ziele- »Een foutenfestival", noemde Jan roerselen van een ploeg, die na een Reker het later. „Op de eerste tien Europa-Cupavontuur terugvalt in minuten na is er geen eindpass het vertrouwde competitiepatroon, meer goed aangekomen". Dat was zullen wel altijd voer voor psycho- overigens slechts ten dele de ver logen blijven. PSV en Fortuna Sit- dienste van Fortuna Sittard, dat tard leverden vorige week woens- PSV kinderlijk eenvoudig kon op- dag beiden een krachtsinspanning vangen. Met veel hardlopers, maar op Europees niveau. De Limburg- mct minstens zoveel doodlopers in se ploeg boekte het beste resultaat de ploeg, was PSV voornamelijk in en verraste zaterdagavond op- een gevecht met zichzelf verwik- met een 1-1 gelijkspel tegen keld. PSV. Zelfs debutant René van der Gijp bleek voor PSV niet het medi cijn dat de kater, overgehouden het duel met Manchester Uni ted, kon verdrijven. Na de overdonderende start PSV met van Brylle Thoresen kopt fraai 1 -0 in namens PSV. Het zou bij die ene treffer blijven voor de Eindhovenaren. (foto anp) Gelijkspel 9enorme opsteker voor PEC Zwolle ZWOLLE (GPD) - Ajax moest zich zaterdagavond bij PEC Zwolle diep schamen voor het tweede ver- liespunt (1-1) in deze competitie, maar kon zowaar rekenen op de clementie van trainer Aad de Mos. De barmhartige bui waarin de Ajax-trainer na afloop van het troosteloze duel tussen de nummer één en de voorlaatste van de eredi visie verkeerde, had echter alles te maken met de rampspoed die de Amsterdammers maar net be spaard was gebleven. „Een goed counterende ploeg met wat minder ontzag", bekende de Hagenaar spontaan, „zou Ajax vanavond twee verliespunten heb ben toegebracht". Het zorgenkind van de eredivisie miste echter de kwaliteit en de zelfbeheersing om optimaal te profiteren van de dreun die Ajax drie dagen eerder in Praag had moeten incasseren en die de ploeg zaterdagavond in Zwolle nog danig parten speelde. „Het is nu eenmaal een bekend gegeven", verdedigde Aad de Mos zijn lauw en ongeïnspireerd spe lende keurkorps, „dat de meeste spelers voor en na een Europees bekerduel niet voor honderd pro cent bij de les zijn. Maar ik geef on middellijk toe", erkende hij vervol gens grif, „dat we blij mogen zijn dat Ajax vanavond hier moest spe len, anders had het er donker voor ons uitgezien". Doordat het toch al niet door j verwende PEC Zwolle de al bij rust bereikte 1-1 in het tweede part koesterde als een over winning, kwam Ajax met de schrik vrij. Daarmee liet de thuisclub wel een unieke kans voorbijgaan om het aangeslagen voetbalgezelschap uit De Meer de eerste competitie- nederlaag toe te brengen. „Ajax viel me vanavond erg tegen", be kende PEC-trainer Ko Adriaanse aarzelend, „maar onverdiend was dit punt beslist niet. De ploeg heeft er keihard voor gewerkt en de te genslagen goed opgevangen". De debuterende Van der Gijp was tegen Fortuna niet meer dan een klein kaarsje in de Eindhoven- se duisternis, maar Jan Reker gun de de grillige rechterspits na afloop enigszins het voordeel van de twij- buitenspeldoelpunt fel. „Hij is in een slechte conditie de openingstrefer en wist niet hoe hij aangespeeld Thoresen zakte de Eindhoven- moest worden. Hij bewoog niet ge- formatie als een pudding ineen. noeg. Hij mocht van mij vrij voet- ballen voorin, maar hij moest dwingend aanwezig zijn. Dat is er niet uitgekomen". Van der Gijp speelde vooral onwennig. Hij was voortdurend in het centrum van de aanval te vinden („zodat Lokhoff buitenom kon komen"), maar hij kon niet loskomen van zijn bewa ker Willy Boesseri. Van der Gijp besefte zelf ook dat hij geen glansrijk debuut maakte bij PSV. Twee en een halve week na zijn laatste wedstrijd (Neder- land-Hongarije) stond hij zaterag- avond niet op scherp. „Natuurlijk had ik er graag drie ingeschopt, maar als je zoveel geluk hebt kun ZWOLLE (GPD) - Aad de Mos heeft de spelers van Ajax die niet met het je beter in Las Vegas gaan a Nederlands elftal of Jong Oranje zijn afgereisd naar Wenen tot dinsdag vrijaf gegeven. „De uitschakeling voor de Europa Cup in Praag gaf de trainer zaterdagavond als reden op, „heeft de spelersgroep als een enor me desillusie ervaren. De meeste spelers hebben die klap nog steeds niet verwerkt. Daarom heb ik ze ook al in de rust gezegd dat ze tot dinsdag vrijaf zouden krijgen". In de komende dagen hoopt De Mos dat de ploeg zich weer kan opla den voor het restant van de nationale competitie, met als afsluitende wedstrijd de topper tegen PSV. „Er is mij alles aan gelegen om de ploeg niet over de kop te jagen. Daarvoor staan Ajax te grote belangen op het spel". de komende weken voor Gehandicapt door de absentie van de centrale verdedigers Van Moorst (geschorst) en Veldwijk (geblesseerd) was Adriaanse ge- en kracht kwam Ajaxnooit dwongen de defensie te reorgani- ritme. „En als de seren. Hij koos daarbij voor hei centrale duo Wilkins-Booy. „Dat raak schoot na een vloeiende een- twee met Vanenburg. „Daarna", „dat wy hier vanavond een punt treurde Dick Schoenaker na af- hebt>en laten liggen. Deze wed loop, „hebben we de kansen gehad stnjd had voor ons juist een opste- om de wedstrijd te beslissen". ker moeten zijn. Want de Europa Maar door een gemis aan scherpte Cup is voorbij, vanaf nu zullen verklaarde De Mos, „kun je als trai ner praten als Brugman, tweetal", prees hij naderhand het helpt gewoon niet. Daiarom wil ik vechten nagenoeg foutloos spelende defen- BfiÉ sieblok, „is sterk aan de bal, maar heeft als nadeel dat het lengte te kort komt". Ook daarvan wist Ajax nooit te profiteren, doordat de aan voer vanaf de flanken volledig ont brak en Marco van Basten daar door zijn specialiteit niet kon aan wenden. De snelle wissels bij de thuisclub van Van der Ham zjjn alles op het landskampioenschap/ niet is", moeten zetten". Als een der weinigen was Schoe naker zaterdagavond wèl bereid te deze ploeg ook niks verwijten. Geestelijk waren de meesten nog niet klaar met die wedstrijd in Praag, en de internationals moeten alweer toeleven naar de wedstrijd van woensdag tegen Oostenrijk. Dat is een enorme belasting". „De uitschakeling voor de Euro pa Cup", haakte Dick Schoenaker Drost (beiden haakten af met een spierblessure) kon Ajax al even- gesla.gen .Jtota«getwee da- dat werd nog erger toen vrijdag de loting bekend werd en Ajax Tot tenham als tegenstander zou heb ben geloot. Maar dat neemt niet i Edo Ophof, die diagonaal weg", aldus de Ajax-aanvoerder, min tot grotere daden aanzetten. positief resultaat, hij kon daarbij slechts reke nen op de steun van de wèl voor Oranje geselecteerde verdedigers Edo Ophof en Peter Boeve. En dat was duidelijk te weinig om het zich krampachtig verdedigende PEC Zwolle van het lijf te houden. Op basis van inzet en wilskracht ver diende de thuisclub dat punt, hoe fortuinlijk de gelijkmaker ook tot stand kwam. Tien minuten voor de rust had Dean Wilkins PEC Zwolle al op ge lijke hoogte moeten brengen, maar vanaf elf meter schoot de Engels man te onzuiver in, waardoor Hans Galjé de door hemzelf veroorzaak te strafschop kon pareren. Op slag van rust was het echter alsnog raak, toen een door Ron Willems verstuurde vrije schop door de Ajax-muur van richting werd ver anderd en Galjé volstrekt kansloos was. „Voor het de laatste weken toch al gegroeide zelfvertrouwen", stelde Adriaanse opgelucht vast, „was dit een enorme opsteker". Minder waardering kon hij op brengen voor het slaapverwekken de optreden van Ajax. „Die spelers zijn stuk voor stuk fullprof en dan mag zo'n wedstrijd in Praag nooit een excuus zijn". Toch zag Ajax (met Gasselich en zonder Bosman en Koeman, die kort na de rust De Wit verving) ook na de rust geen moment kans om PEC Zwolle het vuur na aan de schenen te leggen. ccij uai vtm Daarom was het ook terecht dat door Michel Valke Michels wil woensdagavond in Oostenrijk met twee spitsen spe len. Ik denk dat hij voor Kieft en Van Basten kiest. Het zou me ver bazen als ik opgesteld word". Marathon Van der Gijp was echter niet de enige PSV'er wiens kandidatuur voor Oranje na zaterdagavond be twistbaar is. Alleen Ernie Brandts en Willy van de Kerkhof verdien den tegen Fortuna een voldoende. Hans van Breukelen keepte niet feilloos, terwijl Mjchel Valke en Ton Lokhoff grossierden in foute passes. Jan Reker: „En juist dat onnodige balverlies kost de meeste kracht. Valke heeft er vanavond weer een marathon op zitten". De sprankelende openingsfase van PSV viel in het niet bij het ge- ploeter in het verdere verloop van de wedstrijd.' In de negende mi nuut werd Valke op links vrijge- speeld en Hallvar Thoresen kon uit die aanval moeiteloos raak kop pen: 1-0. Daarna was de organisatie bij PSV volledig zoek. Dat leverde, behalve een aantal meelijwekken de misverstanden, ook een reeks mogelijkheden voor Fortuna, zoals kopbal van Arthur Hoyer, die de lijn werd Piet Schrijvers in de slotminuut Ronald Koeman met een fantasti sche redding van het winnende doelpunt afhield. Want met het ge- lijke spel was het totale gemis aan ten yan de donkere Limburger had bezieling bij Ajax al te royaal geho- gekopt Hoyer raakte de bafslecht noreerd. maar Van Breukelen verkeek zich volledig op het stuiterende schot: gehaald. Vijf minuten voor rust haalde Hoyer wel doeltreffend uit, nadat Barry van Aerle de bal x DEN HAAG - In de buitenlandse voetbalcompetities hebben de koplopers ook in het afgelopen weekeinde de leiding behouden. In Frankrijk bleef Bordeaux door een zege op Racing Club Paris (1-0), sa men met Nantes aan de leiding. In West Duitsland behield Bayern München de koppositie, in Enge land liep Everton iets uit van de concurrenten en in Belgie hand haafde Anderlecht de ongeslagen status met een gelijkspel. Verona bleef leider in Italië, waar Karl Heinz Rummenigge zijn eerste twee treffers scoorde voor Inter Milan en de Oostenrijkse interna tional Walter Schachner een doel punt maakte voor het als tweede geklasseerde Torino. Twee treffers voor Inter Milan met de top. Schalke nam drie punten afstand i/an de degradatie-zone, die wordt Bayern München hoefde zater- - gevormd door Eintracht Bruns- dag niet in actie te komen omdat wijk, Arminia Bielefeld en Borus- Bayer Leverkusen niet verder dan Manchester United en Arsenal, dat 0-0. thuis niet verder kwam dan een ge- HSV klom door een overwinning lijkspel: 1-1 tegen het van slag zijn- met 3-1 op FC Köln van de negen- de Aston Villa, de naar de vijfde plaats. Titelhou- Manchester United had zich der Stuttgart verloor door een 4-3 goeddeels hersteld van de inspan- nederlaag (na 4-0) bij het pas gepro- ningen geleverd tegen PSV. Gor- moveerde Schalke de aansluiting don Strachan hielp de ploeg bij 80.000 kijkers de helft van de pro- duktie voor zijn rekening: 4-0. Door de zege schoof Inter van ze vende naar de vijfde plaats. Koplo per bleef Verona dat het laag ge plaatste Cremonese in de slotmi nuten versloeg. In het tweede treffen tussen een Turijnse en een Milanese club, To rino - AC Milan, herstelde Torino het evenwicht: 2-0. De Oostenrijk se international Walter Schachner, woensdagavond voor zijn land van de partij tegen Oranje, opende de score. De Braziliaan Junior zorgde voor 2-0. Torino bleef twee punten achter tegenstander Borussia Mön- chengladbach pas 's ochtends te rugkeerde uit het Poolse Lodz waar woensdag een UEFA Cup duel was gespeeld. Mist had een eerdere terugreis verhinderd. De ploeg uit München bleef niettemin leider in de Bundesliga met een comfortabel verschil van drie pun ten ten opzichte van 1 FC. Kaisers- lautern, dat dankzij de winst van 2-1 van vrijdag op Eintracht Bruns- wijk Werder Bremen voorbijging. Het team uit de Hanze-stad kwam zaterdag in de uitwedstrijd tegen Leicester weer over de drempel: door het uitlokken en benutten van een strafschop in de 88ste mi nuut, als gevolg waarvan Manches ter met 3-2 won. Tottenham Hotspur ontleende eveneens moed aan de midweekse overwinning in de Europa Cup (op Brugge) door Nottingham Forest met 2-1 te verslaan. Liverpool, de Dortmund met resp. acht, acht en zeven punten. In totaal trokken de acht wedstrijden van zaterdag en zondag 163.000 toeschouwers. In het Engelse voetbal behield Everton de koppositie door een laat en gelukkig doelpunt in de uit- aartsrivaal van Everton, sukkelde wedstrijd tegen West Ham. Man- voort: 1-1 tegen Southampton. Chester United en Tottenham Hot- Anderlecht handhaafde op de spur keerden eveneens huiswaarts dertiende speeldag van de Belgi- met zwaar bevochten overwinnin- sche eerste divisie zijn ongeslagen gen. status met een 0-0 gelijkspel bij Evertons negende zege in sue- club Brugge na een uiterst teleur- cessie gaf de club een voorsprong stellende wedstrijd. Waregem en van drie punten ten opzichte van FC Luik brachten de achterstand op de leider terug tot vier punten. Na negen gewonnen wedstrijden betekende de deling bij Club Brug ge de vierde remise voor Ander lecht, dat daar graag genoegen mee nam. Zelfs nu Waregem (3-1 winst bij Beerschot) en FC Luik door een 7-0 zege tegen KV Mechelen dich---f ft 2-1 te verliezen bij AA Gent. Hekkesluiter Racing Jet kwam tegen het Antwerp van Arie Haan tot een 2-2 gelijkspel (ondermeer door een treffer van ex-PSV speler Van Duren) en Seraing blijft verba zen. Na het gelijke spel vorige week in Beveren versloeg het za terdagavond Cerkel Brugge met 3- 0. Karl-Heinz Rummenigge was gisteren een gevierd man in Italië. Hij had een groot aandeel in de overwinning van Inter Milan op Juventus. Met zijn eerste twee doelpunten in de Italiaanse eerste divisie nam de Westduitser voor 'Hoogtepunten' Een lichte opleving na rust bracht Fortuna even in de proble men, maar de „hoogtepunten" wa ren uiteindelijk slechts een botsing tussen Thoresen en Reijnders (die per brancard met een zware kneu zing op het scheenbeen werd afge voerd), een blessure van de matig spelende scheidsrechter Bakker, die ingetaped de wedstrijd moest vervolgen, en gele kaarten voor Brandts (overtreding op Van Well) en Van Gerven (tijdrekken). Met de lange Wim Koevermans als heer en meester in het centrum van de ver dediging en Frans Thijssen als rustbrenger op het middenveld speelde Fortuna de wedstrijd sim pel uit. HAARLEM (ANP) De rentree van trainer Piet de Visser van AZ67 is een week uitgesteld. De Visser, die eind oktober werd geopereerd aan een kransslagader, zou vandaag de training overnemen van zijn vervan ger Joop Brand. Zondag gaf De Visser echter te kennen dat hij zich nog te zwak voelt. Aanstaande zondag speelt AZ een oefenwedstrijd tegen eerste-divisie- club RKC. Brand, die gewoonlijk het tweede begeleidt, hoopt dat zijn collega dan weer op de bank kan plaats nemen. „Waarnemer spelen is een nare taak, die mij niet zo ligt. Het eerste elftal hinkt nu op twee gedach ten, die van De Visser en mij. Dat is funest voor de jongens".

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 10