Profclubs twijfelen over liga-vorming Schakers Alphen draaien warm voor titelrace Kassa: 50 gulden. 50 guide, Ruiter Christophe Cuyer verbaast over eigen zege Poolse trip drama voor Borussia MG Revolutie binnen KNVB uitgesteld FC Groningen leent 'ster' Fandi uit Verlies zaalvoetbalteam Rob Schouten weg bij De Zijl/LGB ZATERDAG 10 NOVEMBER 1984 SPORT PAGINA 15 UTRECHT (GPD) - De profclubs zijn gisteravond nog niet akkoord gegaan met de plannen van het be stuur van hun belangenorganisatie FBO om „op de kortst mogelijke termijn" tot een verzelfstandiging (Liga) van de profsectie van de KNVB te komen. De beslissing over het al dan niet in stemming brengen van de revolutionaire plannen in de najaarsvergadering van het betaalde voetbal van 26 no vember is uitgesteld tot een vol gende bijeenkomst van de prof clubs, die binnen tien dagen zal plaatsvinden. De clubs willen eerst een beter inzicht hebben in de con sequenties van de voorgestelde af zonderlijke rechtspersonen be taald- en amateurvoetbal, alvorens men een definitief standpunt in neemt over de 'paleisrevolutie' bin nen de KNVB. De houding van de leden bete kent een forse domper op de 'feest vreugde' die vrijdagmiddag nog bestond bij het FBO-bestuur tij dens een persconferentie vooraf gaande aan de vergadering met de clubs. In die bijeenkomst liet men zich nog hoopvol uit over de stem ming van die avond. Tot verbijste ring van de FBO-bestuursleden echter bestond er gisteravond meer argwaan tegen de plannen dan verwacht. En dat, terwijl in een eerdere bijeenkomst in Wolf- heze de clubs het bestuur nog de opdracht hadden gegeven de plan nen tot een grotere zelfstandigheid van het betaalde voetbal binnen de KNVB nader uit te werken. Daar mee leek aangegeven dat de verga dering van gisteravond slechts een 'formaliteit' betrof. Hetgeen dus volledig anders uitpakte. Terwijl hun afgevaardigden in het bestuur betaald voetbal van de KNVB momenteel alles in het werk stellen de relatie met het amateurvoetbal te versterken, be spraken de profclubs gisteravond in Utrecht dus de mogelijkheden om die samenwerking op de kortst mogelijke termijn terug te brengen tot het hoogst noodzakelijke. Wan neer de clubs binnen tien dagen alsnog tot overeenstemming kun nen komen, ontketent het FBO- voorstel sowieso een 'paleisrevolu tie' in Zeist. Men wil de bond na melijk zo snel mogelijk in twee zelfstandige rechtspersonen split sen: enerzijds de professionele tak, anderzijds de sectie amateurvoet bal mét de voetbalbond. In dit kader van verzelfstandi ging „om de continuiteit van de be drijfstak te waarborgen" past ook het aantrekken van professionals, die- leiding gaan geven aan de rechtspersoon betaald voetbal. „Mensen dus, die zich de gehele dag met ons produkt gaan bezig houden", aldus FBO-voorzitter Eu gene Lèmmens. „Met alle respect, maar zoals het tot nu toe is gegaan, kon natuurlijk niet langer. De le den van het sectiebestuur hebben allemaal een eigen baan en dan is het ze ook niet kwalijk te nemen dat zij regelmatig in tijdnood ko men bij het uitstippelen en uitvoe ren van een beleid. Daar heb je pro fessionele krachten voor nodig". „Als je van incident naar incident moet hollen", onderstreepte Nico Gloudemans de onvrede bij (som mige) clubs over de huidige KNVB-structuur, „kom je zelfs nooit aan beleid toe". Marktgericht Hoewel er specifiek nog niet over de nadere uitwerking van de FBO-plannen is gesproken denken het bestuur en enkele clubs nu al aan het aantrekken van een direc teur betaald voetbal met een eigen professionele staf. Nico Gloude mans: „Het huidige sectiebestuur zou dan een geheel andere taak toebedeeld krijgen, namelijk die van een soort raad van commissa rissen die toezicht houdt op de pro fessionals. Het uitvoeren van het beleid wordt echter geheel aan die professionals overgelaten". Wanneer de al lang gekoesterde plannen alsnog aangenomen wor den door de achterban is de 'paleis revolutie' in Zeist compleet. Het sectiebestuur onder voorzitter schap van André van der Louw zou 26 november dan voor de 'simpele' keuze worden gesteld: men volgt de wil van de algemene vergade ring op en legt de welhaast histori sche paperassen voor aan het bondsbestuur, of men stapt op. Het is het FBO-bestuur in ieder geval ernst. Nico Gloudemans weer: „Het is een feit dat de toeschou wersaantallen, de inkomsten te ruglopen en de overheidssubsidies steeds meer worden verplaatst van de exploitatiesfeer naar de accom modatieverbetering en landelijke taken. De tijd van 'u vraagt en wij geven' is voorbij. Als een meerder heid van de algemene vergadering dan vindt datje de continuiteit van het betaalde voetbal voorop moet stellen en dat denkt te kunnen rea liseren door meer marktgericht te gaan werken, moet een bestuur dit beleid uitvoeren. Daar zitten ze voor. Willen ze dat niet, dan blijft er maar één andere mogelijkhejd Emotioneel Hoewel er voorafgaande aan de •najaarsvergadering dus nog een bijeenkomst met de twijfelende clubs moet plaatsvinden, weet men zich inmiddels wel verzekerd van de steun van de beide belan genorganisaties WCS (spelers) en WON (trainers). Mochten de clubs alsnog op één fijn komen, dan is ook hun steun vereist voor de be nodigde meerderheid van 75 pro cent in de vergadering om de regle mentswijzigingen aangenomen te krijgen. Voor wat betreft de medewer king van de amateurs voorziet men weinig problemen, te meer omdat het de amateursectie (Jo van Mar ie) zelf is geweest die in 1977 de aanzet gaf tot het opstellen van een rapport over een andere structuur binnen de KNVB. Als leidraad voor de plannen die gisteravond in Utrecht ter tafel la gen fungeerde dan ook het destijds opgestelde rapport van de commis sie Hans de Boer. Uit die rapporta ge van zeven jaar geleden kwam de aanbeveling al naar voren om de KNVB op te splitsen in liefst twee (betaald voetbal, amateurvoetbal met KNVB), maar zo nodig in drie afzonderlijke rechtspersonen (be taald voetbal, amateurvoetbal, KNVB). Het rapport heeft nooit een algemene vergadering ge haald, omdat de betaalde sectie weigerde de conclusies serieus te nemen. „Emotionele reacties ver hinderden dat", herinnert FBO-be- stuurslid Nico Gloudemans zich nog. „Anno 1984 zien wij die zake lijker aanpak wel zitten". Nog afge zien van de vraag of de 'dissidente clubs' binnen tien dagen overtuigd kunnen worden, is het nog maar af wachten of de amateurs inmiddels niet van mening zijn veranderd. Onvrede Gloudemans benadrukte giste ren nogmaals dat er sinds 'Wolfhe- ze' niets is veranderd ten opzichte van de gedachten over een volledi ge afscheiding van de KNVB. „Het is niet onze bedoeling uit de KNVB te stappen. Dat zou ook niet eens mogelijk zijn, omdat de FIFA (we- reldvoetbalorganisatie) de KNVB bijvoorbeeld als enige 'gespreks partner' namens Nederland erkent. Daarnaast is er ook nog altijd zoiets als de opleidingen die onder wat voor structuur dan ook blijven gehandhaafd". „Het betaalde voetbal moet in de toekomst echter wel zelfstandig heid gaan dragen voor zaken die het betaalde voetbal alleen aan gaan", aldus Gloudemans. „Het stellen van minimumeisen voor deelname aan de competities, de competitie-indeling, het aanstellen van scheidsrechters, de sponsoring en reclame, het afsluiten van het NOS-contract zijn daarvan de meest elementaire voorbeelden. Net zoals de amateursectie zijn ei gen verantwoordelijkheden heeft. Voor onderwerpen die beide sec ties raken moet dan maar een sa menwerkingsverband gesloten worden". LEIDEN- Bij de frontale botsing met Alphen I is Bodegraven I, het 'boemeltreintje' tussen de promo tie- en eerste klasse van de Leidse Schaakbond, uit de rails gelopen. Op de eerste avond leek Alphen to taal over Bodegraven heen te den deren (5Vfe-lVè), maar bij nadere analyse kon de schade tot 6-4 be perkt worden. Of het team van Al phen, verjongd met een trio machi nisten van omstreeks vijftien jaar (Gert Jan Baas, Herbert Passenier en Mark Petrelli) aan het 'inrijden' was voor de race naar de titel, dan wel Bodegraven een jaartje langer op het baanvak van de promo tieklasse kan blijven, zal de toe komst moeten uitwijzen. Een feit is in elk geval dat Al phen vrij vlot een voorsprong van 2-0 op Bodegraven nam. Jos van der Tol mocht van De Wolf in de Pirc-verdediging naar hartelust aanvallen, hetgeen al na twee uur resulteerde in een elegant mat. Al even fraai was de tempodwang-po- sitie, waarop de 15-jarige Mark Pe trelli zijn opponent Van Heynin- gen in het eindspel trakteerde, na dat hij in de opening (Slavisch) al materiaal had buitgemaakt. Both zette het sein voor Alphen echter op rood. Hoewel Teun Stel ling, met zwart, in de Caro-Kann met Pxf6, gxf6 uitstekend positio neel spel kreeg, ging het tactisch in het middenspel helemaal mis: Both verraste hem met een ondek- baar mat. Langzaam kwam Alphen weer op gang. Weliswaar liet De Boer zich in het Engels een pion ontfutselen, maar in het daarop volgende toreneindspel bereikte Koning echter niet meer dan remi se: 2V2-1V2. In sneltreinvaart stoomde Al phen hierna door naar een beslis sende voorsprong van 5Vb-lV5ï. Hoewel Van Beek een taaie routi nier is, kon hij niet verhinderen, dat de 18-jarige Onno van Dijk ma teriaal won. Herbert Passenier zag zijn drukstelling tegen de ko- ningsveste van Van der Lee be loond worden met stukwinst, ter wijl Moon de stukken van Dijk langzaam maar zeker van het bord 'duwde'. In de tweede zitting kwam Bode graven nog terug tot 6-4. Met een kwaliteit meer slaagde Maurits er in een definitief einde te maken aan het 'gerommel in de marge' van De Wit, terwijl Van Briemen geen kans gaf aan Gert Jan Baas om zijn blunder, die hij beging op het moment dat hij een uur in tijd voor stond, goed te maken. Zonder verder spelen eindigde het tore neindspel tussen De Jong en Wis- meyer in remise. Eerste klasse Het derde tiental van LSG staat nu al te trappelen van ongeduld om aan het eind van dit seizoen te rug te keren naar de promotieklas se, want een zege van maar liefst. 8-2 op Leithen II in klasse I A zegt natuurlijk alles, hoewel uitgere kend de kopstukken van LSG sneuvelden. Een 55 minuten te laat komende Ruud Mieremet bereikte tegen De Zeeuw nog remise, maar de bijna een half uur te laat arrive rende Ruud Dobbelaar liet van Oosten zomaar materiaal en daar door de partij winnen. Van der Drift, Kögler, Huysdens, Van der Mey floperoffer), Bakker, Van Moorsel en De Groot wisten deze schande echter krachtdadig uit: 71/2-1i/2. In tweede zitting probeer de Verbiest de nederlaag voor Lei then nog draaglijk te maken, maar Van der Heijden liet hem niet ver der komen dan remise: 8-2. Landelijk Toernooi Tides Pacta LEIDEN - Fides Pacta organiseert morgen in de Groenoordhallen een groots opgezet zaalkorfbaltoer- nooi. Vanaf de vroege morgen tot de prijsuitreiking om 17.15 uur worden de zes speelvelden bevolkt door de 54 ploegen van tien deelne mende verenigingen. De hoogste klasse is vrijwel een Leidse aangelegenheid, met naast het Rotterdamse Trekvogels de eerste teams van De Danaïden, Fi des Pacta en'Zuiderkwartier. Op merkelijk is de deelname van Ons Eiland en Velocitas aan dit op zon dag te verspelen toernooi. De beide zaterdagploegen komen uit in de eerste klasse, evenals De Algeme ne, Crescendo en de reserves van de organiserende vereniging. Voor schaakminnend Leiden valt er vandaag weinig te beleven, want de vier tientallen, die de kleu ren van Philidor en LSG in de lan delijke competitie verdedigen, spe len allemaal uit. Het eerste team van Philidor krijgt het bij HSG in Hilversum bijzonder zwaar: Coen Stehouwer en Henk van Maaren verblijven in het buitenland en dat betekent een flinke verzwakking, hoewel de invallers Nico Kuijf en Heieen de Greef natuurlijk niet voor de poes zijn. Beide spelers komen echter uit Philidor's tweede, zodat ook dit tiental bij het Amsterdamse US in klasse II B problemen zal kennen. Een derde nederlaag op rij roept het degradatiespook op. Vandaar dat de overige acht spelers, aange vuld met Ab Barkema en Leen van Ofwegen, die laatst nog zo fraai Ad van den Berg vloerde, alle zeilen zullen moeten bijzetten. Het uur van de waarheid slaat vandaag voor het eerste van LSG in klasse II B. In Amsterdam zal het nog ongeslagen Nieuwendam de Leidenaars warm onthalen, hoe wel Charles Kuijpers winst 'ziet' ondanks de afwezigheid van kam pioen Remmelt Otten, die door Timmo Henseler vervangen wordt. LSG II kan bij het Haagse DDII in klasse IIC bewijzen, dat de zege op Rijswijk geen uitschieter was. Een spannende dag is het van daag voor het jeugdvijftal van Lei derdorp in de categorie tot 13 jaar: als de laatste hindernissen, Promo- tie/Zoetermeer en Mierlo, met suc ces worden genomen, is prolonga tie van de landstitel een feit. KEES VAN STEENWIJK Als u deze winter de schilder Lit komen, V\fi) zorgt hij voor een stevige premie. M Vjn mJdr liefst 50 gulden per nun per dag: Typisch de winterschilder weer! „Ik heb het dier nog maar net. Het is jaren op draverijen uitgeko men". Daar deed de 12-jarige Geli- ne d'Herfraie de basissnelheid op, die nu voor de slecht bezette tribu nes (er waren niet meer dan 2.000 toeschouwers) goed was voor de eerste prijs van 5.000 gulden. In het wat sfeerloze, plichtmatig afgewerkte jachtspringconcours, leek alleen David Broome in staat Cuyer nog van de toppositie te ver dringen. De ervaren winnaar van de Grote Prijs van Amsterdam van vorig jaar maakte met Mr. Ross in derdaad een nog scherpere tijd (53,45 seconden), maar kreeg vijf strafseconden omdat hij in zijn haast de twaalfde en laatste hinder nis omkegelde. Daardoor zakte hy naar de negende plaats. Nu werd de Braziliaan Nelson Pessoa tweede met Faon Rouge. Hij had 0,52 seconden meer nodig voor het parkoers, waarin de En gelse bouwer Allan Ball een fors aantal scherpe wendingen had ge vlochten. De Oostenrijker Hugo Si mon begint er in Amsterdam ook beter in te komen. Hij werd derde met Lucky. In tegenstelling tot de eerste twee onderdelen op donderdag konden de Nederlanders, die toch met de vele concoursen in eigen land een jachtig leven plegen te lei den, in de race tegen de klok in het geheel niet meekomen. In de mees te gevallen werd iets te veel risico (Ehrens, Tops en Raymakers bij voorbeeld) direct bestraft met een springfout. Bert Romp was als zes tiende nog de vlotste ruiter van ei gen bodem. Uitslagen Uitslag jachtspringconcours (lengte 449 m, 12 hindernissen, 14 sprongen, max. hoogte 1,40 m, toegestane tijd 72 sec.): 1. Christophe Cuyer (Fra) met Ce line d'Herfraie, 53,59 seconden; 2. Nel son Pessoa (Bra) Faon Rouge 54,11; 3. Hugo Simon (Oos) Lucky, 54.60; 4. Liz Edgar (Gbr) Furry 55,18; 5. Francois Ma- thy (Bel) Jomirp 55,70; 6. Malcolm Py- rah (Gbr) Fire Fox 56,19; 7. Hervé Go- dignon (Fra) Lude du Chatelier 56,58; 8. Michael Whitaker (Gbr) Disney Way 56.89; 9. David Broome (Gbr) Mr. Ross 58,45; 10. Jules Ceulemans (Bel) N. copy 58.85: 16. Bert Romp (Ned) Renville 61.08. De uitslag van het nationale spring concours, tabel A, 1.40 meter is: 1. Jan van Tuyl (Gameren) met Sebastiaan, 0 strafpunten, 46,71 seconden (in de bar rage); 2. Jan Tops (Valkenswaard) Pava- rotti, 0 - 49,05; 3. Henk van den Broek (Sevenum) Northon 4 - 41,05; 4. Bert Romp (Moergestel) Pasquino 4 - 41,20; 5. Eric van der Vleuten (Eindhoven) Expo Holland 4 - 41,68. GRONINGEN (ANP) - Voor zitter Renze de Vries van FC Groningen, die in december naar Singapore gaat op uitnodi ging van de nationale minister van sportzaken, krijgt gezel schap van aanvaller Fandi Ah med. Op verzoek van de voet balbond van Singapore staat Groningen Fandi af voor het landen-toernooi om de Aziè Cup. Het in het Verre Oosten populaire evenement, verge lijkbaar met de Europese titel strijd voor landenploegen, wordt van 2 tot en met 16 de cember gehouden. Groningen speelt in die pe riode drie competitiewedstrij den, maar heeft medewerking verleend omdat Fandi dit sei zoen niet verder is gekomen dan de rol van invaller. MAASMECHELEN (ANP) - De Nederlandse zaalvoetbalselectie heeft gisteren in Maasmechelen bij het officieus Europees kampioen schap met 4-0 verloren van Italië. Door deze nederlaag speelt Oranje zaterdag in de strijd om de derde plaats tegen België dat niet opge wassen was tegen Spanje: 2-5. Voor de Nederlandse dames was wel succes weggelegd. Zij versloe gen in een voorwedstrijd de Belgi sche selectie met 7-1 na bij rust al met 4-0 te hebben voorgestaan. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Jentien van de Brug (3), Ingrid Braun (3) en Lilian Reijs. LEIDEN - Trainer/coach Rob Schouten zal na afloop van dit s Leidse waterpolovereniging De Zijl/LGB verlaten. Schouten kiest voor de begeleiding van de Nederlandse jeugdteams, waar hy zich overigens al enkele jaren mee bezig houdt. De directeur van het Schiedamse Sportfondsenbad, die aan zijn zeven de seizoen bij Leidse poloclub bezig is, heeft zijn beslissing al in een vroeg stadium kenbaar gemaakt om De Zijl volop de tyd te bieden een opvolger te zoeken. De Zijl zal het vanavond in het treffen met AZC Alphen zonder Stan van Belkum moeten doen omdat het bestuur van De Zijl toch niet in hoger beroep is gegaan tegen de schorsing die Van Belkum kreeg opge legd na het 'bloembakkenincident' in de wedstrijd tegen VZC, die enkele weken geleden in Veenendaal tot een tumulteus einde kwam. Wel kan De Zijl vanavond in Alphen beschikken over Ronald Hermsen die zijn schorsing er op heeft zitten. Na de wedstrijd tegen AZC moet Van Belkum nog één wedstrijd op 'het droge' blii ven. ADVERTENTIE ■tm van het Bedn/tschap ScMderstHMtnit ie R-rswy» i Als u deze winter dc schilder Lut komen, t zorgt hij voor een stevige premie. Van maar liefst 50 gulden per man perdjg.TTrv\^ Typisch de winterschilder weer! W E AFTREKMOGELIJKHEDEN t DEN BOSCH - Hoewel het wielerseizoen voor Nederland bijna louter teleurstellingen opleverde, werden gister middag in Den Bosch toch de 'wielrenners van het jaar onderscheiden'. Van links naar rechts poseren Mieke Havik, die de groene trui veroverde in de eerste Ronde van Frankrijk voor vrouwen, met de 'Keetie van Oosten-Hage-bokaal', Gerrie Knetemann met de 'Gerrit Schulte-troffee' en Erik Breuking met de 'Toboga-beker' voor de renner van de toekomst (Foto anp» Tijdens Jumping Amsterdam AMSTERDAM (ANP) Christophe Cuyer was gisteravond in de RAI zelf nog het meest verbaasd over zijn overwinning in het jachtspringconcours tijdens Jumping Amsterdam. „Het is pas de eerste keer dat ik met dit paard aan een internationale wedstrijd meedoe", zei de 27-jarige Franse ruiter nadat Geline d'Herfraie hem vlot en zonder mankeren in de beste tijd, 53,59 seconden, over het parkoers had geleid. Voor 1 februari zal de amateur- hoofdklasser Emmen de KNVB verzoeken om met ingang van het volgende seizoen te worden toege laten tot het betaalde voetbal. Een poging in het vorige seizoen draai de op niets uit, omdat de Drentse club er niet in slaagde een periode- titel te veroveren. Emmen besloot tot een nieuw procedure na de be kendmaking van de KNVB, dat voortaan een soepeler toelatings beleid wordt gehanteerd. Door een in 1982/1983 veroverd periode- kampioenschap heeft Emmen al aan de sportieve eis van de voetbal bond voldaan. WARSCHAU (SID/DPA) - De trip naar Polen is voor Borussia Mön- chengladbach op een drama uitge lopen. Woensdagavond werd de ploeg in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker door Widzew Lodz op grond van de dub bele telling van een 'uit' gemaakte treffer (3-2 in Gladbach, 1-0 in Lodz) uitgeschakeld, gisteren zat de ploegleiding nog in Warschau te prakkizeren op welke wijze de te rugreis ondernomen kan worden. Donderdag doorkruiste zware mist de reisplannen van Borussia. Het charter-vliegtuig van de Luf thansa mocht in Warschau niet lan den. Tot overmaat van ramp ble ken vrijwel alle hotels in Warschau volgeboekt te zijn. De Westduitsers (32 man) zaten al in de bus voor de terugreis naar Lodz, toen de Poolse voetbalbond toch nog met een on derkomen in Warschau voor de dag kwam. Gisteren opnieuw dichte mist. Dus moest de trein uitkomst bren gen. Weliswaar omslachtig, via Oost- en West-Berlijn, en langdurig (17 uur), maar de thuiskomst op za terdagmorgen zou veel vergoeden. Maar ook die plannen werden ge dwarsboomd, omdat verbindings- treinen op bepaalde trajecten vol geboekt waren, waardoor de kans dat de Borussia-ploeg onderweg zou blijven steken, levensgroot was. Om die reden zag de leiding alsnog van de voorgenomen trein reis af. Intussen heeft de Westduitse voetbalbond positief gereageerd op het telefonisch verzoek van Bo russia de competitietopper van za terdag tegen Bayern München te verschuiven. Het duel zal nu inge haald worden op 11 of 12 decem ber. Oud-Ajacied Sören Lerby was in zijn schik met het bondsbesluit. Hij was na zijn vierde gele kaart au tomatisch voor een duel geschorst en zal nu die straf uitzitten in de thuiswedstrijd tegen VFL Bo- chum. Bundesliga In de Bundesliga zijn gister avond drie wedstrijden gespeeld. FC Kaiserslautern behaalde een verdiende maar uiterst benauwde 1-0 zege op Eintracht Braunsch weig. Voor het enige doelpunt zorgde Thomas Allofs in de 71e mi nuut, die daarmee al zijn negende treffer van het seizoen maakte. Door deze winst klom Kaiserslau- rern op naar de tweede plaats ach ter Bayern Munchen. Vfi Bochum versloeg in eigen huis Bayer Uerdingen eveneens met 1-0. De enige treffer werd in de 64e minuut gemaakt door Schulz met een kopbal. Bochum, aan het begin van het seizoen gezien als een van de degradatiekandidaten. staat daarmee op een voorlopig derde plaats. In de derde wedstrijd van giste ren, tussen de nummer 16 en 17 van de ranglyst Fortuna Düssel- dorf en Borussia Dortmund, werd niet gescoord waardoor het ver schil tussen de beide ploegen één punt bleef. FC Kaiserslautern versterkte zich trouwens met de Poolse internatio nal Stefan M^jewski. De verdedi ger maakt waarschijnlijk op 17 no vember in het duel tegen Werder Bremen zyn debuut. Frankrijk Op de zestiende speeldag van de Franse voetbalcompetitie heeft Nantes zyn leidende positie behou den. Het versloeg in eigen huis Mo naco met 1-0 en vergrootte daar mee de voorsprong op nummer drie op de ranglijst, Auxerre, met één punt. Lens hield Auxerre op een zwaarbevochten 0-0. Twee van de drie de Franse verenigingen die woensdag nog voor de Europa Cup speelden, Bordeaux en Metz, ko men vandaag pas in actie. De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden zyn: Nantes - Monaco 1-0, Brest - Laval 3-0, Bas- tia - Rouen 3-0, Tours - Sochaux 2- 2, Auxerre - Lens 0-0, Lille - Nancy 4-0 en Toulon - Toulouse 2-1. Anderlecht loot tegen Real Madrid ZÜRICH (SID) - In Zürich heeft vrijdagmiddag de loting plaats ge vonden voor de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker. In dit toernooi zijn geen Neder landse clubs meer vertegenwoor digd. Fortuna S., de enige Neder landse club die woensdag een ron de verder kwam, speelt in de kwartfinales van de bekerwin naars. De loting daarvoor wordt op 14 december gehouden. De loting voor de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi had het volgende resultaat: Anderlecht (Bel) - Real Madrid (Spa); Spartak Moskou (Sow) - 1. FC Köln (WD1); Uni Craiova (Roe) - Zeljeznicar SerEyewo (Joe); Ham burger SV (WD1) - Inter Milan (Ita); Widzew Lodz (Pol) - Dinamo Minsk (Sow); Tottenham Hotspur (Eng) - Bohemians Praag (Tsj); Manchester United (Eng) - Dundee United (Sch); Videoton (Hon) - Par- tizan Belgrado (Joe). De wedstrijden worden op 28 no vember en 12 december gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15