Onderzoek geëist onder bibliotheken Korting NCO van de baan Impasse rond solidariteitsfonds Kamer vreest gevolgen bezuinigingen Fonds leger slachtoffers wil dat kritiek ophoudt Voorrang bepleit voor slachtoffer seksgeweld Wet tweeverdieners door Kamer aanvaard CNV boos op Brinkman VRIJDAG 9 NOVEMBER 1984 BINNENLAND PAGINA 5 DEN HAAG (GPD) - De Tweede Kamer vindt dat minister Brinkman (WVC) veel te snel is met zijn conclusie dat de bibliotheken er dit jaar in geslaagd zijn de bezuinigsklappen op te vangen. De minister moet daarom begin volgend jaar met nadere gegeven^ komen Qe iweeae y over de gevolgen van de bezuinigingen (46 miljoen gulden). Een ruime meerderheid in de hun nabestaanden Kamer ziet wel degelijk een aantasting van de bibliotheekdienstverlening. Dat blijkt bijvoorbeeld uit inkrimping of opheffing van diensten als bibliobussen en uitleenposten voor bejaarden. UTRECHT (ANP) - De Stichting Fondsenwerving Militaire Oorlogs- en dienstslachtoffers (SFMO) en de gelijknamige bond (BNMO) spre ken de beschuldiging dat het geld van het fonds niet goed wordt be steed tegen. Deze aantijging was geuit door het comité Militaire Oorlogsinvaliden en -weduwen. De SFMO en de BNMO willen dat de rechter het comité verbiedt zich nog langer "beledigend en on rechtmatig" uit te laten over de werkwijze van SFMO en BNMO. Deze eis kwam gisteren naar vo ren in de rechtszaak die het comité tegen de organisaties had aange spannen voor de rechtbank in Utrecht. Het comité wil via de rechter bereiken dat het fonds in ieder geval een deel van de miljoe nen die het in zijn bezit heeft, uit- nilitaire slachtoffc Ide Tweede Wereldoorlog i dat de miljoenen van het fonds niet meer ten goede dreigen te komen aan de oorspronkelijke doelgroep. Dit omdat die inmiddels aan het uitsterven is, aldus het comité. Volgens de raadsman van het co mité, mr Ingelse, zijn fonds en bond zeer onzorgvuldig omge- niet alleen sprongen met de belangen van de offers officieel in gebruik werd genomen. Het comité heeft weinig op met dit centrum, omdat het voor de gemid deld 70 jaar oude slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog nu wei nig zin meer heeft om opvang en begeleiding te bieden. De BNMO zegt echter dat het opvangcentrum n voor deze oorlogsslacht- bestemd, maar ook militaire oorlogsslachtoffers. Hoe- alle andere oorlogsslachtoffers en wel er via de Algemene Loterij Ne- die van militaire ongelukken J derland al vanaf 1970 geld binnen kwam zijn pas tegen het eind van de jaren zeventig werkelijk serieu ze plannen gemaakt. Het gaat daarbij om een opvang centrum in Doorn, dat in mei 1984 afgelopen jaren. Het fonds en de bond stellen dat zij niet eerder met het opvangcen trum konden beginnen, omdat het anders "een gok" zou worden in verband met de nog lage steun in het begin van de jaren zeventig. De eerste jaren kreeg de BNMO enke le miljoenen uit het fonds maar be waarde die voor later. Pas vanaf 1974 werd de steun groter. "Er is een weloverwogen, niet overhaast, beleid gevoerd", aldus mr. Maris, raadsman van de BNMO en SFMO. Het comité voerde al eerder ac tie, maar ving bot bij een kort ge ding in Haarlem terwijl een klacht bij de officier van justitie werd af gewezen. Het fonds en de bond vinden dat het nu maar eens afge lopen moet zijn met de aantijgin gen. "De besteding van het geld is steeds verantwoord", zegt mr. Ma- ris. "Dit is ook aangetoond door een onderzoek van de economi sche controledienst". Volgens hem is het wel zo, dat er een groter beroep op het fonds zou kunnen worden gedaan. „Er zijn nog vele miljoenen over", zo stelde hij. Hij deed het comité daarom de suggestie om een subsidie-aan vraag in te dienen. Volgens Brinkman is het de open bare bibliotheken met behulp van gemeenten ert provincies aardig gelukt dit jaar de gevolgen van de ombuigingen (46 miljoen) het hoofd te bieden. Daarom zullen de voorgestelde bezuinigingen op het bibliotheekwerk voor 1985 gewoon doorgaan, zei hij gisteren tijdens een vergadering met de vaste ka- Actie moet apen redden APELDOORN (GPD) - Het We- reldnatuurfonds Nederland wil met een actie driekwart miljoen gulden bijeenbrengen voor het be houd van apen overal ter wereld. Deze actie 'Red de apen wereld wijd' is gisteren op een bijeen komst in de Apeldoornse Apen- heul ingezet. Apen worden overal op aarde be dreigd in hun voortbestaan. Min stens tien soorten lopen gevaar binnenkort uit te sterven. In totaal is ongeveer een derde deel van alle bekende apensoorten bedreigd, terwijl de nog algemene soorten met grote snelheid in aantal afne men. Jacht en handel trekken een zware wissel op de apenpopulaties. De belangrijkste bedreigingen bé^ staan echter uit de aantastingen van de leefgebieden van deze die- Tbr voor doodslag op 7-jarig meisje AMSTERDAM (ANP) - Het ge rechtshof in Amsterdam heeft gis teren de 25-jarige H.J. uit Den Haag veroordeeld tot onvoor- waaardelijk terbeschikkingstelling van de regering omdat hij in juni 1980 het zevenjarig meisje Maitrie Koeldiep uit Den Haag met een snoeischaar om het leven heeft ge bracht. De rechtszaak tegen J. heeft ze veel tijd in beslag genomen omdat zich tal van verwikkelingen heb ben voorgedaan dié vraagtekens bij de schuldvraag plaatsten. J. werd steeds gezien als.de schuldi ge. Begin dit jaar verklaarde zijn broer echter ineens het meisje om het leven te hebben gébracht. Het gerechtshof in Amsterdam moest de zaak vervolgens opnieuw be handelen. r welzijn en cul tuur. Vrijwel alle partijen wezen er gis teren op dat de bezuinigingsonder- zoeken waarop de minister zich ba seert, een voorlopig karakter dra gen. Zij vinden dat deze onderzoe ken te vroeg zijn uitgevoerd - het afgelopen voorjaar - toen nog wei nig bekend was over de gevolgen sting voegde hier aan toe dat de provincies en gemeenten de bezui nigingen tijdelijk kunnen opvan gen en uitsmeren over meerdere ja ren. Zij kunnen dit doen via een wachtgeldregeling voor lagere overheden waarmee ze veertig pro cent gecompenseerd krijgen van het te bezuinigen bedrag. Nagenoeg alle fracties i de bezuinigingen. Daarom wil- 0p dat de inkrimping uiteindelijk len zij een gedegener onderzoek niet ten koste mag gaan van de r de begroting1 Service De gevolgen gen worden tot 1 speciale bibliotheekvoorzieningen. Dit zijn onderdelen als de biblio- de bezuinigin- bus, bejaardenuitleenposten en toe het sterkst schoolbibliotheekdiensten. Vooral gevoeld bij de serviceverlening bij de eerste twee i de bibliotheken. Ook werkt het snoeimes door in kortere ope- anders niet of heel moeilijk ningstijden. Verder leiden de be- zijn boeken te lenen zuinigingen tot een daling van de uitleningen met vier procent, ver hoging van contributiegeld en boe- i voorziening De Kamer richtte verder ee stige waarschuwing aan de 1 het contributiegeld tes, een daling van het ledenbe- bibliotheek niet boven de zogehe- stand met zeven procent en een in- ten kritische grens van ongeveer 25 krimping van het personeelsbe- gulden te laten komen. De gemid- stand bij zes procent van de biblio- delde contributie bedraagt dit jaar theken. twintig gulden. De PvdA'er Nies- Volgens PvdA-woordvoerder sen wees de minister erop dat met Niessen zullen de gevolgen van de de plannen voor het in te voeren bezuiniging pas vanaf 1985 goed leenrecht de kritische grens al be merkbaar worden. De CPN<er Ern- reikt zal zijn. DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer moet binnenkort bij de be handeling van de nota seksueel ge weld van staatssecretaris Kappey- ne (emancipatie) pleiten voor een betere juridische positie van vrou wen die het slachtoffer zijn gewor den van mishandeling en seksueel geweld. Een aantal organisaties dat zich bezighoudt met de opvang van slachtoffers van seksueel geweld, drong hier gisteren op aan tijdens een gesprek over de nota met de kamercommissie voor het emanci patiebeleid. De organisaties vinden dat de nota een aantal goede suggesties bevat, maar dat de concrete uitwer king daarvan npgal wat te wensen overlaat. Zo is niet aangegeven hoeveel geld de overheid over heeft voor zaken als bewustwor ding en verzetsmogelijkheden voor vrouwen. Verder vinden de organisaties dat de nota te veel het accent legt op bestaande professionele hulp verlening terwijl vrouwen die met seksueel geweld worden gecon fronteerd veelal hun toevlucht zoe ken tot de alternatieve hulp die vaak door vrijwilligsters wordt ge geven. Volgens de organisaties gaan vrouwen pas in de laatste plaats naar de professionele hulp verlener, bijvoorbeeld de huisarts. De nota gaat uit van het experi mentele karakter van de alternatie ve hulp voor een periode van drie jaar. Dat is volgens de organisaties niet terecht, omdat het seksueel geweld een blijvend probleem is dat niet binnen korte tijd is uit te Ook menen de organisaties dat het probleem van seksueel geweld te weinig wordt onderkend door politie en justitie. Het strafbaar stellen van seksueel geweld moet meer voorrang krijgen, vinden zij. Aangezien ze niet denken dat de politie hier zelf iets aan zal doen, dringen zij aan op druk van boven af. Staatssecretaris Koning (links) wordt gelukgewenst door het VVD- kamerlid Joekes nadat het wetsont werp voor de tweeverdieners is aangenomen. WD-fractieleider Nijpels en het CDA-kamerlid Fau lts kijken toe. (foto ap> hoog op dat Kamervoorzitter Dol man moest ingrijpen. Minister Schoo wees de beschul diging van het CDA-kamerlid van de hand en verdedigde de korting met het argument dat zij de NCO wilde dwingen tot een scherpere prioriteitstelling. Met minder geld zal de NCO beter moeten kiezen, vond de minister. Zij wees er ook op de NCO nog een stuwmeertje van drie tot vier miljoen gulden had, waarvoor nog geen verplich tingen zijn aangegaan. Volgens Aarts wilde de minister met de korting haar ongenoegen uiten over de keuze van projecten Hvan de NCO. Zij doelde daarmee dé verlaging van" het °P de subsidies die de NCO heeft zijn mening han- gegeven aan steungroepen voor - - - i andere DEN HAAG (GPD/ANP) - Het CDA heeft gisteren voorgesteld om de korting van twee miljoen gul den op het budget voor de Nationa le Commissie bewustwording en voorlichting Ontwikkelingssamen werking (NCO) ongedaan te ma ken. De PvdA steunt dit voorstel. Dit bleek gisteren tijdens de begro tingsbehandeling van ontwikke lingssamenwerking in de Kamer. Minister Schoo (ontwikkelings samenwerking) maakte in haar bij drage aan het debat duidelijk niet zelf van plan te zijn het NCO-bud- get weer te verhogen. Vervolgens diende het CDA-kamerlid Aarts zijn amendement in, omdat de nister bi NC0-buco- - - J delt in strijd met de bestuurlijke Cuba, de Phihppy: meer dan ooit de toekomst van het ministerie van ontwikkelingssa menwerking op het spel staat. Maar volgens de minister is daar geen sprake. Berichten in de pers dat haar "winkeltje wordt leegge roofd" door minister Ruding en an dere ministers wees zij van de hand. Maar naast kritiek kreeg de mi nister ook lof voor de snelle wijze waarop zij hulp gaf aan de mensen die in Ethiopië honger lijden en aan de vluchtelingen in Afghanis tan. Over Suriname herhaalde de minister dat de ontwikkelingshulp alleen kan worden hervat wanneer de democratische structuren zijn teruggekeerd in dat land. ENFB: diefstal fietsen aanpakken DEN HAAG (ANP) - De om- vang van het fietsdiefstalpro- bleem is momenteel zo groot, dat een nationale aanpak nood zakelijk is geworden. Jaarlijks wordt er meer dan een half mil joen fietsen gestolen ter waarde van ongeveer 100 miljoen gul den. Slechts 1 procent van deze diefstallen wordt door de poli tie opgelost. Dat stelt de Echte Nederland se Fietsersbond. De bond pre senteerde gisteren in Den Haag een nationaal plan ter bestrij ding van fietsdiefstal. Het eer ste exemplaar van dit plan werd in ontvangst genomen door minister Korthals Altes (justitie). De ENFB wil dat er op korte termijn een landelijke werk groep wordt ingesteld die zo'n nationale aanpak gaat uitwer ken en uitwerken. In de werk groep moeten behalve de fiets- bond onder andere vertegen woordigers van de betrokken ministeries, de fietsenhandel en industrie, gemeenten en po litie zitting nemen. Lijk man geborgen na brand fabriek MAASTRICHT (ANP) - De poliüe van Maastricht heeft gisteren om streeks half zes het stoffelijk over schot geborgen van de 23-jarige lasser die sinds woensdag na de brand in het meubelbedrijf Artifort werd vermist. De politie wilde de identeit van de man nog niet vrij geven. Hij was als uitzendkracht in het bedrijf werkzaam. DEN HAAG (GPD) - De Tweede Kamer heeft gisteren het wetsont werp tweeverdieners met 71 tegen 61 stemmen aangenomen. CDA e.. WD stemden voor het voorstel, dat afgelopen maandag op het laat ste moment nog werd gewijzigd. PvdA, klein links en klein rechts waren tegen. Dat werd de weinig verrassende ontknoping van een dramatisch verlopen kamerdebat over het wetsvoorstel, dat leidt tot een be lastingverlaging voor alleenverdie ners en een belastingverzwaring voor tweeverdieners. Eind vorige week nog dreigde een kabinetscri sis over de hoogte van de arbeids- toeslag, een onderdeel van het wetsontwerp. Ingrijpen door premier Lubbers leidde uiteindelijk tot een compro mis tussen de twee regeringspartij en. Vaak met uitsluitend de steun van Janmaat (ex-Centrumpartij) verwierpen CDA en WD wijzi gingsvoorstellen van de kant van PvdA en D'66 om de arbeidstoe- slag te schrappen en een toetre dingstoeslag iri te voeren voor vrouwen die voor het eerst gaan werken. De meerderheid voor het kabi netsvoorstel bleek uiteindelijk kleiner dan velen verwacht had den, doordat de kleine christelijke partijen tegen stemden. Dat ge beurde omdat de invoering van de arbeidstoeslag en de kinderop- vangtoeslag politiek niet bespreek baar waren, aldus woordvoerder Schutte (GPV). Ook de PvdA stemde tegen, hoe wel grote delen van het wetsvoor stel de instemming van de fractie hadden, aldus oppositieleider Den Uyl. Maar de PvdA bleef de ar beidstoeslag afwijzen, eiste een toetredingstoeslag, vond dat de werkelijke kosten van kinderop vang (tot een bepaald maximaal bedrag) aftrekbaar moesten zijn en wilde meer faciliteiten voor kinde ropvang. Het wetsontwerp, dat voorlopig de afsluiting vormt van een ingrij pende wijziging van de loon- en in komstenbelasting, gaat uit van een wijziging van de tariefstructuur. Centraal (hoewel de afgelopen week een andere indruk wekte) staan veranderingen in de hoogte van de belastingvrije sommen. De algemene belastingvrije som wordt f 7000 (tariefgroep 1). Voor 'echte' alleenverdieners wordt de belas tingvrije som f 14.000 (tariefgroep III). Alleenstaanden krijgen recht op f 10.500 (tariefgroep II) en al leenstaande ouders f 12.600 (tarief groep IV). Elke werkende krijgt daarnaast het recht deze belastingvrije som te verhogen met f 387,50. Dat is de arbeidstoeslag. Tweeverdieners met kinderen onder de 12 jaar krij gen daarnaast élk het recht hun be lastingvrije som met nog eens f 750 te verhogen. Dat is de aanvullende arbeidstoeslag, of kinderopvang- toeslag. Maar deze regeling geldt niet voor een alleenstaande ouder met jonge kinderen, die buitenshuis werkt. Voor hem/haar blijft de be staande aanvullende alleenstaande oudertoeslag gelden. De leeftijds grens van 16 jaar zal echter geleide lijk verlaagd worden tot 12 jaar. zorgvuldigheid. Het indienen door Aarts van zijn wijzigingsvoorstel leidde nog tot een vinnig interruptiedebatje met WD-woordvoerder Weisglas. Weisglas wees Aarts er op dat de tekst van zijn amendement letter lijk dezelfde was als die van een wijzigingsvoorstel waar de PvdA'er Knol enige dagen mee op zak heeft gelopen. Wat heeft de heer Aarts daar in ruil voor terug gekregen", zo beet Weisglas Aarts toe. De woordenwisseling liep zo regimes van omstreden signatuur, waarmee het buitenlandse beleid in gevaar wordt gebracht. Schoo kreeg felle kritiek te ver duren van de PvdA en CDA voor de wijze waarop zij haar beleid ver dedigde. Mevrouw Herfkens (PvdA) en Aarts verweten de mi nister gebrek aan visie en inspira tie. Volgens Herfkens ontbrak de samenhang in het betoog van de minister en las ze hoofdzakelijk „voorbereide lappen tekst" voor. Zij verwachten van de minister een actiever beleid temeer omdat nu WILLEMSTAD (ANP) - Minister De Koning (Antilliaanse zaken) zal met het kabinet en de vaste-kamer- commissie voor Antilliaanse zaken overleggen hoe de kloof tussen de Antillen en Nederland over het so lidariteitsfonds kan worden over brugd. Dit bleek gisteren na afloop van de conferentie die in Willem stad is gehouden. De bewindsman keert naar Nederland terug zonder dat er overeenstemming is bereikt over de kwestie van het solidari teitsfonds. UTRECHT (ANP) - Het Vrouwensecretariaat van de vakcentrale CNV De Koning spreekt over een heeft gisteren boos gereageerd op opmerkingen van minister Brinkman „ernstig en diepgaand politiek ver- (WVC) in een interview met het dagblad Trouw dat er in ons land meer schil van mening" over het solida- eenvoudige, laag betaalde baantjes, zoals kaartjesknipper en winkelhulp, riteitsfonds, dat na Aruba's uittre- moeten komen om de arbeidsmarkt voor vrouwen te verruimen. Ook den de financiële gevolgen voor de stelde de bewindsman, dat als tweeverdieners werk onder het minimum- minder draagkrachtige eilanden loon zouden aannemen, dat zou bijdragen in de oplossing van de werk- moet opvangen. loosheid. De Koning erkent dat op basis n K Die opmerkingen staan volgens het Vrouwensecretariaat lijnrecht te- van de huidige Nederlandse hou- „rhi/ genover het concept beleidsplan emancipatie van de regering, waarin zij ding geen overeenstemming is te het emancipatiestreven ziet als een proces dat leidt tot gelijke maatschap- bereiken met de Antillen. Hij vindt pelijke posities voor vrouwen en mannen. het echter „te vlug" om te zeggen „Als we naar de realiteit kijken, zien we dat op dit moment vrouwen dat Nederland zijn standpunt moet meer in zogenoemde lage dan in hoge banen werken. Zeventig procent veranderen. Het gaat de bewinds van de vrouwen werken beneden haar niveau", aldus het Vrouwensecre- man om zwaarwegende politieke tariaat. principes, die hij niet gauw wil Volgens het Secretariaat leiden de opmerkingen van minister Brink- prijsgeven. De mate van Neder- man ertoe dat er zich een „tweedehands markt" voor vrouwen gaat ont- landse deelneming in het solidari- wikkelen. teitsfonds bepaalt voor een groot aantal jaren de verhouding van Ne derland tot de Antillen en daarom is De Koning bereid daarover „zeer harde standpunten" in te nemen. Door een groter Nederlands aan deel in het solidariteitsfonds, zoals door de Antillen wordt geeist, zou Nederland volgens De Koning de klok terugdraaien. In het Statuut van 1954 verwierven de Nederland se Antillen financiële autonomie en \yerd de invloed van Nederland op de huishouding van de Antillen vrijwel tot nul gereduceerd. „Als op dit punt een stap terug wordt gedaan, verwacht ik zeer grote moeilijkheden in de verhouding tussen Nederland en de Antillen, en vooral een kwaliteitsverlies in de samenwerking binnen het ko ninkrijk", zo verklaarde de minis ter. Nederland wil niet meer bijdra gen aan het solidariteitsfonds dan een „symbolische" tien procent. Op de ronde-tafelconferentie van 1983 heeft Nederland met enige te genzin in deze bijdrage toege stemd. In feite is Nederlandse deel neming aan dit fonds „oneigenlijk" gebruik wan de ontwikkelingsgel den voor de Antillen, zo meent De Koning. De Antillen eisen echter unaniem dat Nederland een veel groter aandeel van het fonds voor zijn rekening neemt. Het solidariteitsfonds moet de tekorten dekken op de begrotin gen van de minder draagkrachtige eilanden, die ontstaan na het uit treden van Aruba uit het Antiliaan- se staatsverband. Nederland vreest Snelrecht na bedreiging meisjes in telefooncel ASSEN (ANP) - De politierechter in Assen, mr. O.W.E. Berg, heeft gisteren door toepassing van snel recht de 18-jarige J.K. uit Elim (gem. Hoogeveen) wegens weder rechtelijke vrijheidsberoving ver oordeeld tot een maand gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. K. heeft bekend dat hij als leider van een groep jongens op 30 okto ber twee meisjes een kwartier lang had opgesloten in een telefooncel aan de Dorpsstraat in Elim. Een van zijn mededaders, de 19-jarige E.F. uit Elim, werd veroordeeld tot vijftig uur dienstverlening ter ver vanging van een maand gevange nisstraf. Het opsluiten was bedoeld als grap en dat werd ook aanvankelijk als zodanig door de meisjes opge vat. Een stuk touw wérd onder lei ding van K. tweemaal om de cel ge draaid en vastgehouden, zodat de deur van de cel niet meer geheel open kon. Maar toen voor de kier in de deur de uitlaat van een brom fiets werd geplaatst die uitlaatgas sen in de cel spoot en er benzine uit de brommer tegen de cel werd ge gooid die in brand werd gestoken, raakten de meisjes in paniek. Dat is behoorlijk beangstigend geweest, aldus de officier van justi tie, mr. A. Rombouts-Nieuwstra- ten. Ze zei dat men op het parket in Assen zelden een zo ernstige vrij heidsberoving had meegemaakt. Zij had tegen K. drie maanden en tegen F. een maand gevangenis straf geëist. De raadsman van de verdachten, de officier van justitie en de politie rechter toonden zich zeer kritisch over de berichtgeving in sommige kranten naar aanleiding van de ge beurtenis. Deze werd overdreven en opgewonden genoemd. Derge lijke agressieve berichten roepen instellingen als burgerwachten op, aldus de raadsman. Bijenkorf mag dief opsluiten DEN HAAG (ANP) - Minister Korthals Altes (justitie) vindt het „toelaatbaar" dat de Bijenkorf in Amsterdam verdachten van win keldiefstal tijdelijk opsluit in een van de drie cellen in de kelder van het warenhuis. De bewindsman spreekt van "wachtruimten" die "niet van binnenuit kunnen wor den geopend". Het personeel van het warenhuis mag de verdachten opsluiten tot de politie is gearri veerd. In antwoord op schriftelijke vra gen van de kamerleden Van Es (PSP) en Brouwer (CPN) somt de minister de rechten van de aange houden verdachte op: slechts de tas mag worden onderzocht door het bewakingspersoneel, maar fouilleren aan de kleding is niet toegestaan. met het financieren van de Anti- liaanse begrotingstekorten teveel invloed te krijgen op het bestuur van de eilanden. „Wie betaalt, be paalt, en dat willen wij niet", zo brengt De Koning het kort en krachtig onder woorden. De Koning zegt dat er een zeer ernstige situatie ontstaat wanneer het niet lukt voor de status aparte van Aruba tot overeenstemming te komen. In dat geval is er geen ver vanging voor de huidige landsbij- drage aan de begrotingen van de kleine eilanden. Nederland en de Antillen zijn el kaar wel genaderd op het punt van de samenwerkingsvorm tussen de Antillen van Vijf en Aruba na het ingaan van de status aparte. Minis ter De Koning bleek zich in grote lijnen te kunnen vinden in het sa menwerkingsmodel dat momen teel door een meerderheid op de Antillen wordt voorgestaan. Het gaat hierbij om een samenwer kingsvorm die voorziet in een mi nisteriële samenwerkingsraad. De ze gezamenlijke ministerraad moet bestaan uit twee premiers, twee ministers van Aruba en nog i twee ministers voor de Antillen van Vyf. DIRECTEUREN, VOORZITTERSen PENNINGMEESTERS dinertafel in kerstsfeer. I BEL:02520 15347 J voor uitgebreide informatie Vosselaan 15 langs de weg Haarlem- Ji Hillegom J*

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5