Onbegonnen Werk Een potje klaverjassen tijdens de klassenstrijd Kritiek WD op 'werkplan' CDA Raadsleden: verbeter controle van woningbouwverenigingen 1 - f I 1 Show leidt vandalisme- project in Muziekfeest PAGINA 4 VRIJDAG 9 NOVEMBER 1984 Leidse kroniek door Ruud Paauw en John Kroon I Jan Brands In mei van dit jaar schreven we in deze kolommen: "Het net sluit zich langzaam maar zeker om het enige communistische raadslid, Jan Brands". Deze week kreeg het zijn be slag. Brands trad uit de CPN als gevolg van een conflict met zijn afdelingsbestuur over vérgaande samenwerking met PSP en PPR. Daarvoor voelt hij niets. Brands verliet de partij, anders was hij er vermoedelijk uit gezét. Op de achtergrond speelt natuurlijk de heftige richtingenstrijd in de communistische gelederen, tus sen de horizontalen zoals Brands) die recht in de leer wil len blijven, en de verticalen, die wel eens wat anders in hun tuin willen zetten en zeker het isole ment beu zijn. Jan Brands zag het afgelopen jaar te veel verticalen in zijn naaste omgeving de kop opste ken. Zelfs zijn fractie-assistentes begaven zich in deze houding door het politieke leven. Hij moet zich gevoeld hebben als een witte boon in een zak vol bruine. Ooit verliet Brands de PvdA omdat hij te veel doctorandussen tegen kwam en te weinig werk- mans wilskracht. Nu keert hij de CPN de rug toe, omdat hij, pak weg, het opbloeiende feminisme niet op één lijn wenst te zetten met Marx en Lenin, de helden voor wie hij een niet verblekende eerbied koestert. Maandag las hij in de gemeen teraad zijn Plakkate van Verla- tinghe voor; afscheid dan van de CPN, niet van de raad want daarin zal hij blijven zitten als gewoon 'communist'. Hij deed dat met de felle stem van iemand die heeft moeten constateren dat zijn partner onder zijn ogen overspelig is. Op de publieke tribune luister de zijn voorganger in de raad, Dries Hoeven, ook al uit de CPN getreden, goedkeurend toe. Op de hoofden van de raadsle den weerspiegelde zich een men geling van deernis met Jan en ironie daaraan valt ook niet te ontkomen als je ziet hoe leden van een in zichzelf gekeerde splinterpartij elkaar plotseling in het openbaar tot op het bot be strijden. Of je in de keuken van hottentotten en bosjesmannen xoordt toegelaten. Poppetjes In de krant van maandag zei Brands: "Het kan natuurlijk nooit zo zijn dat het bestuur de eindverantwoordelijkheid heeft. Het zou betekenen dat ik een pop petje zou worden. Het afdelings bestuur, waarin nu zelfs anti communisten zitten, zou dan be palen wat ik moet zeggen in de gemeenteraad. Dat kan ik niet accepteren". Mooi gezegd, hoor, Jan. Het lijkt zo net of leden van de CPN altijd de onafhankelijkheid zelve zijn geweest. Maar nog vers in het geheugen ligt de tijd dat CPN-raadsleden elders uitge dachte directieven, meestal ver vloekingen van het kapitalisme, keurig in de Leidse raad voorla zen. Over poppetjes gesproken. De CPN, waar Brands nu is uitgetreden, is vertoornd over het feit dat hij zijn raadszetel niet wenst prijs te geven. Een vertica le CPN-er, getooid met het pseu doniem Frans Hals, schrijft daarover in het Stadsblad: "Ju- beeld daarvan deed zich vorige week voor bij de ontruiming van het kraakpand Breestraat 122. Bij de krakers had zich het PSP- raadslid Hans de la Mar ge voegd. Toen hoofdinspecteur Henk Mostert hem gewaar werd, zei de politieman: "Hans, kom jij er nu alvast maar uit". Daaruit kun je opmaken dat Leiden soms veel van een dorp heeft, maar vooral dat Mostert een kind van zijn tijd is. Politie man, diplomaat en ook een beetje hopman. "Hans, kom jij er nu alvast maar uit". Hoe knus. Mosterts voorganger, de illuste re hoofdinspecteur Verzijden, zou ongetwijfeld hebben geroe pen: "Scheert u weg, de wet eist orde". Dan u>ist je tenminste als kraker dat je een vertegenwoor diger van de bezittende klasse te genover je had. Maar De la Mar op zijn beurt maakte er ook een rommeltje van. In plaats van te roepen: Krugerrand te zullen optreden. Het bonte, zware leven van een strijder tegen alles wat, in zijn ogen, niet deugt. Moet er niet eens een cao komen voor politieke activisten? De la Mar (3) "Hou nou je snuit eens". Met die woorden richtte wet houder Tesselaar (PvdA) zich af gelopen maandag tijdens de raadsvergadering in grote drift tot.... wie anders dan De la Mar. Zonder hem zou de raad al na een half uur indommelen, want de college-partijen pitten op aan wijzen van hun wethouders ge woon door en het CDA bezit geen wapens tegen de arrogantie van de macht. Het ging maandag om een nog al ingewikkelde zaak. De la Mar vond dat de gemeente bezig is te sjoemelen met de erfpacht. Grond bestemd voor een hotel op het Schuttersveld wil men gaan uit geven voor 99 jaar. (Daarvoor V v.: De Amerikaanse verkiezingsavond- en nacht, afgelopen woensdag. Het Kort Rapenburg. Een paar gym schoenen en een spandoek. Dat krijg je er nou van, als je de Gijselaarsbank niet terugzet. (f0to Holvast» ridisch is het volkomen in orde. Je vraagt je alleen cf hoe die kie zers zich voelen. Die een paar jaar geleden op de CPN hebben gestemd omdat ze die wel zagen zitten. Nou zien ze dat met hun stemmen een stalinist in de raad zit". Een wel heel krombenige ge dachte. Jan Brands is Jan Brands is Jan Brands. Niet hij is veranderd, maar zijn partij. Als hij een stalinist is (goeie Jan een stalinist...) dan óók al aan het be gin van zijn raadslidmaatschap. Maar toen keek men wel mooi uit hem zo te betitelen. De la Mar (1) De klassestrijd wordt tegen woordig op wel heel familiaire toon gevoerd. Een sfeervol voor- Verheft u verworpenen der aar de... de wet is logen", liet hij we ten niet te zullen komen, "omdat we nog zitten te kaarten". De klassenstrijd teruggebracht tot huishoudelijke mededelingen. De la Mar (2) Het was me het dagje wel voor De la Mar, vorige week donder dag. Om tien uur in de ochtend bij de krakers, om half vier er uit gezet, haasjerepje naar de ad viesraad voor de Leidse Woning Stichting waar zonder twijfel ook weer harde noten moesten worden gekraakt, daarna (even) naar de raadscommissie voor ruimtelijke ordening, dan naar Breestraat 85, ook een krakers bolwerk, vervolgens naar de poli tie voor overleg. De volgende och tend vroeg liet hij weten tegen de betaalt de projectontwikkelaar in één keer ruim 892.000 gulden). Gebruikelijk is erfpacht voor 75 jaar. De la Mar rekende voor dat een periode van 99 jaar in feite een groot renteverlies voor de ge meente betekent. Eerder al had een ambtenaar De la Mar proberen uit te leggen dat hij wel enigszins gelijk had, maar toch niet in die mate dat hij ook gelijk moest krijgen. In de raad poogden de wethouders Bordewijk (financiën), Tesselaar en het raadslid Eikerbout (PvdA) De la Mar nogmaals van zijn re kensommetje af te brengen, maar dat lukte niet. De la Mar onderbrak hen naar hartelust. Daar is niets op tegen, rriaar in deze materie moet je ie mand wel enige ruimte geven om wat uit te leggen, anders valt er geen touw meer aan vast knopen. Eikerbout trotseerde alle inter rupties, maar die heeft ook gelo vige ouders. In Tesselaars betoog wilde De la Mar zo ongeveer bij elke lettergreep binnensluipen, waarop de wethouder ten slotte driftig uitriep dat het raadslid nou maar eens zijn snuit moest houden. De leiding van burge meester Goekoop was tot op dat moment niet direct verblindend. Alom rimram rond de reken sommen diende in dit geval als mist om de ware redenen aan het zicht te onttrekken. Waar het werkelijk om ging was: 1) Er is weinig animo om een hotel neer te zetten de verhalen over het ge makkelijk vol bouwen van het Schuttersveld zijn op dit punt zwaar overdreven) en 2) in aller lei grote steden in Zuid-Holland worden, onder druk van de eco nomische recessie, de erfpacht-be palingen héél soepel toegepast. Leiden moet daarin uit concur- rentie-overwegingen ook een wat ruimere hand tonen. Het is begrijpelijk. WD en CDA hebben er weinig problemen mee, maar voor de PvdA, eens de grootzegelbewaar der van de erfpacht, is het na tuurlijk moeilijk om dat in het openbaar op te hoesten. Overval Twee Leidse vrouwen van 21 probeerd een bank op het Vijj Meiplein te overvallen. Wie oog heeft voor de woelige golven van de jaren tachtig, wist dat dit verschijnsel niet kon uit blijven. De feminisering van de crimi naliteit. Ook al mislukte de overval blij kens door de politie verstrekte mededelingen op het moment dat "een man naar de bedrijfsleider ging en hem een hand gaf'. De rovers (roofsters?) raakten in pa niek, sloegen op de vlucht, maar werden buiten, na enig verzet, door agenten overmeesterd. Als de emancipatie nog even doorzet, slddgt zo'n overval een volgende keer natuurlijk. Al is het succes pas echt compleet, als sprake is van een bedrijfsleidster wie de hand wordt gedrukt door een vrouw, een voorval waarvan de overvallers (overvalsters?) dan volstrekt niet onder de in druk raken. Hooguit worden ze onver wachts door agentes overmeeste- rest. Maar, er is nog een weg te gaan, voor het zover is. Dat blijkt uit het krantebericht. Tijdens het onderzoek trof de politie twee bi vakmutsen en handschoenen aan, die de twee vrouwen niet bij de overval hadden gebruikt. IJdelheid, uw naam is dieveg ge. VVD Ruzies binnen de WD zijn, voorzover bekend, uitzonderlijk. Dat de een (Vonhoff) de ander (Smit-Kroes) openlijk "deloyaal" en "niét betrouwbaar" noemt is in die kringen geen, eh, usance. Maar dat twisten in de liberale gelederen niet alleen vandaag voorkomen blijkt uit een brief die het vrouwelijke raadslid Goud- swaard-Knipscheer in 1953 aan secretaris Rutgers van de Leidse WD-afdeling schreef: "Ik pas er voor onder die mogelijk frac tieleider zou willen zijn, in de raad te zitten". Later heeft hij het tot Tweede- Kamerlid van de WD, leider van die fractie, minister van bin nenlandse zaken en Commisaris van de Koningin geschopt. Om nou te zeggen dat mevrouw Goudswaard de carrière van mr. Molly Geertsema echt heeft kun nen beïnvloeden... Het huidige gemeenteraadslid Michiel Zonnevylle heeft de brief van Goudswaard die ook nog er gens heeft opgemerkt dat zij niet 'apotheker' maar 'apotheekster' wenst te worden genoemd) uit de archieven van de Leidse WD-af deling geplukt. In het Leidsch Li beraal Bulletin wijdt hij een se rie artikelen aan de geschiedenis van de afdeling. Opmerkelijk, gelet op heden daagse verhoudingen, is dat de WD van de jaren vijftig zich als woningbouwvereniging op de markt meldde, althans een aan tel leden van de partij onder de naam VRIDEMO. De grote libe rale voorman Oud opende in 1956 een complex van zestig flats aan de Burggravenlaan. Later kwamen ook huizen aan de Mod dermanstraat en Scholtenstraat onder WD-handen tot stand. In 1957 sprak de ledenvergade ring van de Leidse afdeling una niem haar afkeuring uit over een wettelijke beperking van de huurverhoging.... Zure regen Het voormalige PvdA-raadslid Aad Groos legt vanavond ook zijn functie als bestuurslid van de partij neer. In 'De Partijge noot', het plaatselijk orgaan van de PvdA, kijkt hij terug op vijf tienjaar 'politiekdoenerij' en het gevoel dat hij in die jaren gaan deweg steeds meer kreeg: "te lo pen in een in kracht toenemende bui zure regen". Hij had het kunnen weten. In de politiek ben je nergens zonder kruiwagens en een paraplu. Om onderhoud en renovatie te bevorderen LEIDEN - Bij de behandeling van de gemeentebegroting zijn van PSP en wellicht WD voorstellen te verwachten die schot kunnen brengen in de uitvoering van reno vatie- en groot onderhoudsplannen die door financiële problemen bij woningbouwverenigingen stagne ren. Een betere controle op het beleid van de verenigingen, strenger ge meentelijk optreden bij het vastlo pen van renovatie en onderhoud, beschikbaarstelling van gelden uit het stadsvernieuwingsfonds hier voor, druk achter de afhandeling van de financiën van deze projec ten en verzet tegen het uitsmeren van onderhoudsplannen over vijf jaar zijn de onderwerpen waarover voorstellen moeten komen of dis cussie is te verwachten. Deze toezeggingen hebben de verschillende bewonerscommis sies van de woningbouwcorpora ties Tuinstadwijk en De Eendracht gisteravond losgepeuterd. Dit ge beurde tijdens een gesprek met de raadsleden Hans de la Mar (PSP) (mede namens PPR aanwezig) en Nico Langerak (WD), beiden on der meer ook lid van de raadscom missie voor volkshuisvesting. Cen traal stond de vraag van de bewo nerscommissies 'Wat kan de ge meenteraad voor ons doen?'. Het blijkt namelijk de laatste tijd steeds vaker dat woningbouwver enigingen zelf onvoldoende geld hebben om renovaties dan wel groot onderhoud uit te voeren. Kant en klare plannen, zoals van Tuinstadwijk voor de Morslaan, Damlaan en Lage Morsweg, wer den daardoor van tafel geveegd. "De gemeente kan eigenlijk maar één ding doen: aanschrij ven", reageerde WD-raadslid Langerak gisteravond aanvanke lijk op deze vraag van de bewo nerscommissies. Als de bouwver eniging niet aan de aanschrijving tegemoet komt kan de gemeente het werk uitvoeren en de rekening aan de corporaties presenteren. "Maar die hebben juist geen geld. En de gemeente ook niet. Als de gemeente al dat werk zou uitvoe ren, zou ze failliet gaan", aldus de liberaal. De la Mar zag echter wel wat in aanschrijven. "Als de woning bouwverenigingen niet op de aan schrijving ingaan kan de gemeente de huizen opknappen. Betalen de verenigingen niet dan kan de ge meente tot onteigening overgaan. Ze staat weliswaar afwijzend te genover een gemeentelijk woning- bezit, maar dat kan bespreekbaar worden gemaakt", aldus de PSP—er. Hij kondigde aan bij de begrotingsbehandeling voorstellen van deze strekking te zullen doen. Een andere geschikte methode leek De la Mar om wat scherper toe te zien op de garantstellingen van de gemeente voor leningen van woningbouwverenigingen. "Die garantstellingen kunnen meer dan hamerstukken zijn. We kunnen zeggen 'zorg eerst maar eens dat het onderhoud aan een bepaald complex gebeurt' voordat we ga rant staan. We hebben die midde len, maar gebruiken ze niet". Diefstal van vakantiebonnen Kinderen in de Mirt vol belangstelling voor het 'totaal-theater'. LEIDEN - Een show voor scholie ren en andere belangstellenden werd gisteren vier keer in buurt huis De Mirt in de Kooi opgevoerd om alvast in de sfeer te komen van het vandalisme-project dat volgen de week in alle hevigheid zal los barsten. Het Combinatiepakket De Kooi en Leiden-Noord, een samen- Open podium De Leidse folkclub Horus orga niseert vrijdagavond in Aniba's Muziekkamer (Herenstraat 1 een 'open podium'. Musici en groepen wordt de mogelijkheid geboden een aantal muziekstuk ken in hetfolkgenre ten gehore te brengen. Na afloop wordt er mo gelijk een sessie gegeven. Wie in teresse heeft kan contact opne men met Hendrik Teerink of Tho mas Steen, tel. 071-149284. Het open podium begint vrijdag om negen uur. Film De Lesbiese Vrouwen Leiden vertoont vanavond de film 'Mad- chen in Uniform'. De film speelt in Duitsland, ten tijde van het opkomend Nazisme. Aanvang 20.30 uur, Caeciliastraat 18. Fancy Fair In gebouw De Valkenier (Val kenpad 7) wordt morgen een fan cy fair gehouden. De fancy fair is van 10.00 tot 16.00 uur geopend en er draait ook een 'Rad van avontuur'. Postduiven Postduivenvereniging Het Oos ten houdt dit weekeinde haar .jaarlijkse tentoonstelling. Deze wordt gehouden in het gebouw van De Vriendenclub (Anna Paulownastraat). De zaal is za terdag van 14.00 en zondag t 10.30 uur open. Muziek In 't Breehuys (Breestraat 19) wordt morgen les gegeven in elec tric boogie en break dance. Aan vang 14.00 uur. 's Avonds is er een hard roek-avond in 't Bree huys. Strandloop Swifttoer en De Bataven órga- niseren zondag een strandloop in Noordwijk met afstanden varië rend van 2'/z tot 10 kilometer. Start bij de vuurtoren, aanvang 11.00 uur. Swingavond De NVSH organiseert morgen in het weekend-café (Rapenburg 48) een swingavond. Aanvang 22.00 uur. Muziek In café De Baboon (Oude Vest) treedt zondagmiddag de conga speler Bony Cornelia op. Aan vang 16.00 uur. Koffiebar Youth for Christ houdt morgen een koffieavond in het 'Hoog landse Huis' (bij de kerk). Aan vang 20.00 uur. Pijpen In het Pijpenkabinet (Oude Vest 159a) zal zondag van 13.00 tot 17.00 uur een pijpenexpert aanwezig die door particulieren bewaarde pijpen zal onderzoe ken. Bazaar In de Lokhorstkerk aan de Pie terskerkstraat wordt morgen een bazaar annex rommelmarkt ge houden. Openingstijden zijn 9.00-18.00 uur en 19.00-21.00 uur. De baten komen ten goede aan de restauratie van de kerk. Ruilbeurs De ruilclub 'Koningskerk' houdt zaterdag in de Dr. Van Voorthuysenschool aan de Mar- nixstraat 104 een ruilbeurs. Op die beurs kan van alles worden geruild zoals: postzegels, biervil tjes, munten, bankbiljetten, siga renbandjes, lucifermerken en prentbriefkaarten. De beurs begint om 10.00 uur. en onderwijs in deze wijken, al jaren op scholen en buurthuizen met thema's. Vorig jaar kwamen de leerkrachten en welzijnswer kers op het idee om het thema van dalisme aan de orde te stellen. Om ideeën te krijgen is men in andere steden gaan kijken hoe het daar werd aangepakt. Ook is in de wijk zelf met kinderen en ouders ge sproken. Er werden contacten ge legd met de politie, de gemeente- reiniging en de plantsoenendienst. Deze week is het project officieel begonnen met de show, een soort totaal-theater, waarin vandalisme centraal staat. Volgende week wordt op de scholen in de buurt een diaserie vertoond, is een video te zien en zullen kinderen mee doen aan een speurtocht door de wijk. Zij krijgen dan een cassette mee, waarop de politie deze 'hulp agenten' instructies geeft om ver nielingen op te sporen. Daarvan moet dan een rapport worden ge maakt, dat bij de wijkagent wordt ingediend. Ook kunnen de kinde ren een bezoek brengen aan de rei nigingsdienst en in samenwerking met deze organisatie wordt een slo- ten-schoonmaakactie gehouden. Tevens is een soort ganzebord ont wikkeld dat op het thema vandalis me is geïnspireerd. In de club- en buurthuizen zal dit spel kunnen worden gespeeld. "Niet dat we met dit project het vandalisme de wereld uit zullen helpen, maar we hopen de kinde ren er meer attent op te maken", zeggen Betty Overbeek en Lidy Koene van het Combinatiepakket. "Je kijkt gauw over de rommel heen. We willen ze met hun neus op de feiten drukken". Het project is overigens aller minst bedoeld om met een bestraf fende vinger naar de jeugd als bron van alle ellende te wijzen. "We wil len duidelijk maken dat de schuld ook bij anderen kan liggen. Als huizen lang leeg staan, vraagt dat gewoon om vernielingen. Kijk maar eens naar die laatste wissel woning hier", zegt Lidy Koene, wijzend op een rampzalig overblijf sel van wat eens een tijdelijke woonruimte was. Ook als vernie lingen niet snel worden gerepa reerd, roept dat opnieuw actie op. "Je moet bij het begin beginnen. Als kinderen iets per ongeluk ka pot maken, een pop van een broer tje of zusje, dan kan dat gebeuren. Dat hoeft geen aanwijzing te zijn van een vernielzuchtige aard. Maar je kunt natuurlijk ook expres iets kapot maken, of gemakzuchtig zijn. Al kunnen we alleen maar be reiken dat die lege patatbakjes van de straat verdwijnen, dan schieten we al een eindje in de goede rich ting". LEIDEN - Een Hogewoerd bemerkte gistermid dag pas dat er op de dag van uitbe taling, vorige week vrijdag, 10.000 gulden en 4000 gulden aan vakan tiebonnen uit zijn geldkist moet zijn verdwenen. De man had die middag zijn werknemers uitbetaald en was daarna even weggegaan. Na zijn te rugkomst borg hij zonder te kijken de geldkist in zijn kluis op. Giste ren wilde hij de balans opmaken en kwam hij tot de ontdekking dat er geen cent meer inzat. 'Balastbroodjes' gestolen LEIDEN - Voor drieduizend gul den aan broodjes, balastbroodjes (ijzeren stafen) wel te verstaan, is er gisteravond gestolen uit een om rasterde bouwplaats aan het Ha venplein. De ijzeren broodjes wo gen bij'elkaar ruim drie ton. De po litie vermoedt dat er een stevige automobielaan te pas is gekomen. LEIDEN - De Algemene Neder landse Unie van Muziekverenigin gen houdt voor de tweeëntwintig ste maal haar Najaarsmuziekfeest in de Leidse Stadsgehoorzaal. Aan dit evenement op zaterdag 10 en zondag 11 november nemen eenen twintig muziekverenigingen, waar onder fanfare- en harmonie-orkes ten en brassbands deel. De hoogste eer is het behalen van een wissel- vlag voor elk van de categorieën. Op zaterdag(aanvang 11 uur) tre den er veertien orkesten, waaron der 'Door Gunst Verkregen' uit Nieuwe Wetering en 'Kunst Na Ar beid' uit Koudekerk a.d. Rijn, aan. Op zondag(aanvang 12.30 uur) ver schijnen zeven verenigingen, waar onder de Brassband Warmond en het Leidse Werkmans Wilskracht, op het podium. LEIDEN - CDA-voorstellen ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid zijn gisteravond door alle andere partijen met veel kritiek ont vangen. De felste kritiek kwam van de WD, die de voorstellen "studeerkamerstukken" noemde. Het CDA stelde een aantal maanden geleden voor een hobbywerkplaats voor auto- en bromfietstechniek te realiseren in Leiden- Noord of de Kooi. In juni was al een voorstel gelanceerd om jongeren tot 23 jaar meer kans op de arbeidsmarkt te bezorgen via zogenaam de praktijkervaringsplaatsen. Zij zouden dan gedurende zes maanden kunnen werken bij bedrijven en overheidsinstellingen met be houd van uitkering. De voorstellen werden begeleid door kritiek op het huidige beleid in de gemeente Leiden. Kritiek, die het CDA-raadslid Van Duijn gis teravond in een gezamenlijke commissiever gadering herhaalde. "Het college doet te wei nig op dit gebied", zei Van Duijn. Hij erkende dat de twee voorstellen "lapmiddelen waren, maar we moeten ook eens tot daden komen". Zijn kritiek op het collegebeleid werd fors van de hand gewezen door de WD. Raadslid De Vries: "De voorstellen staan in geen ver houding tot de kritiek die zeer ernstig is. Een passief beleid, dat is een kwalijke suggestie- ".De WD wees de voorstellen niet echt van de hand, maar wilde dat de plannen (financieel) beter onderbouwd worden. PvdA-raadslid Boot kon ook wel waardering opbrengen voor een deel van de voorstellen van het CDA, mits er enkele aanpassingen in worden aangebracht. Zo voelt ze weinig voor praktijkervaringsplaatsen, omdat er dan geen contract wordt gesloten tussen werkgever en (tijdelijke) werknemer. Ze zag meer in leer/ werkovereenkomsten. B en W zullen zich nu beraden over de CDA- voorstellen, die op korte termijn in de gemeen teraad worden behandeld. Het is na de com missievergadering niet geheel duidelijk of de gemeenteraad ze zal aannemen, al heeft Van Duijn daar goede hoop op.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4