Winkeliers en jeugd: verbroedering nabij Satelliet-tv op Zoeterwoudse kabel? Bouwplan Molenlaan gepresenteerd 'Ouderen moeten het zelf doen' Leiderdorps 'Speelbankje' viert morgen dubbel feest Gesprek met lastige klanten Langenhorst-complex kan worden opgeknapt Inbrekers slaan hun slag weer op klaarlichte dag PAGINA 2 REGIO LEIDEN VRIJDAG 9 NOVEMBER 1984 ZOETERWOUDE - De Zoeter- wouds 'kabelkijker' krijgt mis schien het commerciële Engel se station Sky Channel in huis. Deze zender met voornamelijk sport, films en (pop)muziek, zou in de plaats moeten komen van de huidige zender ITV. In de raadscommissie voor alge mene zaken werd dit plan deze week geboren. De gemeente gaat in overleg met kabelex ploitant Casema over de wissel praten. De slechte ontvangst van ITV is de reden dat in Zoeterwoude aan vervanging van de Britse zender wordt gedacht. Sky Channel heeft een uitstekende beeldkwaliteit omdat de beel den niet over zee, maar via de satelliet binnenkomen. Een woordvoerder van Case- ma zegt desgevraagd dat een vervanging van ITV door Sky Channel technisch heel goed mogelijk is, maar dat het afhan kelijk is van de gemeenschap pelijke regeling in de regio Lei den. "Eerst moeten de gemeen ten die de mast in Oegstgeest gebruiken, besluiten dat ze Sky Channel op het net willen heb ben", aldus de Casema-woord- voerder. Behalve deze ruil, kwamen ook de stijgende tarieven in de Zoeterwoudse commissiever gadering ter sprake. Per maand moet de Zoeterwoudse abon nee 1,98 meer gaan betalen. Dit is mede het gevolg van de door berekening van auteursrech ten. Na een proefproces van de gemeente Amstelveen heeft de Hoge Raad hierover op 25 mei uitspraak gedaan. De doorberekening gaat in per 1 juli van dit jaar. Er komt geen naheffing, de betaling ge beurt met terugwerkende kracht en wordt uitgesmeerd over twee jaar. LEIDERDORP - Speelzaal 'Het Speelbankje' in Leiderdorp be staat morgen tien jaar. Bovendien is het dezer dagen in een nieuw on derkomen aan het Kwikstaartplein getrokken. Leidsters en ouders hebben de ruimte opgeknapt. Al met al redenen genoeg voor een 'feestje', morgen. Daarmee hoopt de leiding van 'Het Speel bankje' twee vliegen in één klap te slaan. Niet alleen wil ze dé i speelzaal graag laten zien, ook houdt ze een bazaar om de opknap- kosten wat te verlichten. Er wor den nieuwe en tweedehands kin- derkleertjes (tot 10 jaar) en speel goed verkocht. Er komen kraampjes en kinderspelletjes. Be langstellenden zijn morgen van elf tot drie uur welkom. De opening (voor genodigden) is om half elf. OEGSTGEEST - "Het zijn ménsen geworden, zowel leerlingen als winkeliers zijn uit de anonimiteit getreden". Directeur Vermet van de Oegstgeester scholengemeenschap Duinzigt noemt dat de voornaamste winst van de ontmoeting tussen leerlingen van zijn school en middenstanders van winkelcentrum Lange Voort die gistermiddag met elkaar spraken over de overlast die in de middaguren bestaat in het winkelcentrum. 450 leerlingen van Duinzigt gaan tussen twaalf uur en twintig over twaalf naar buiten om te pauzeren. De winkeliers kunnen dit grote aanbod moeilijk verwerken. Om de overlast te beperken zijn al een aantal maatregelen genomen. Bij Albert Heijn en de Profi-Markt mo gen scholieren slechts in kleine groepjes tegelijk naar binnen. De zaak van Jamin is gesloten tijdens de pauze van de school, omdat het bezoek van de scholieren teveel werd. Het zijn niet alleen leerlingen van Duinzigt die zich te buiten gaan aan winkeldiefstal en verve lend gedrag. Ook andere scholen leveren 'lastige klanten'. Onbegrip was er gistermiddag over de sluiting van Jamin. Juist deze winkel oefent een grote aan trekkingskracht uit op de jeugd. Verschillende tussenvoorstellen werden gedaan om Jamin weer (desnoods gedeeltelijk) open te krijgen. De situatie vroeg op een bepaald moment om een handrei king van de kant van de winke liers. De vertegenwoordigers raad (waarin onder andere ouders zitten) gaat met het schoolbestuur praten over het beginnen van snoepverkoop op school. Een gebaar waaruit de goede wil van de middenstanders zou kun nen blijken, deed de bedrijfsleider van Albert Heijn. Hij gaf zijn bosje bloemen aan een meisje dat hem even daarvoor nog op onvriendelij ke toon had aangesproken. Met dit alternatief zou Jamin ge vrijwaard blijven van de omvang rijke winkeldiefstallen (Een des kundige: "Snaaien is daar zo ge makkelijk, je gaat met z'n vieren voor een vak staan en de vijfde stopt zijn zakken vol") en zouden de scholieren hun 'snoepzucht' kunnen bevredigen. Om beter begrip voor eikaars si tuatie te krijgen werden de rollen gistermiddag regelmatig omge draaid: "Hoe zouden jullie het vin den wanneer er een horde mensen je kamer binnenstormt en wanneer ze vertrekken blijkt dat je nog een en ander mist ook"? Leerling Ronald op de vraag wat hij zou doen als hij winkelier was: "Ik had allang een tentje geopend. Winkeliers willen verdienen, kin deren willen verteren". Na twee uur praten was duidelijk dat de eerste stap in de goede rich- VOORSCHOTEN - Op de lap ting is gezet. Het vervolg op het ge- £™nd tussen de Voorschotense sprek van gistermiddag het niet Molenlaan, Koninklijke Manne- Politie, middenstand, ouders en scholieren praten in de aula van Duinzigt met elkaar. Een 'unieke' zaak in Oegstgeest. De hilariteit op de foto is veroorzaakt door een hardop uitgesproken 'intieme' opmerking van politie man Gelderblom aan het adres van mevrouw Münninghoff voorgrond). (foto Holvast) Woningen voor ouderen en 'jong bejaarden' in Voorschoten gelegde gemeenschappelijkheid wil vermijden. lang op zich wachten. Vandaag is op Duinzigt een brief opgesteld waarin de winkeliersver eniging wordt meegedeeld dat de laan, Vinkesloot en Rietzangerpad komen waarschijnlijk 58 vrije sec- w tor-appartementen voor 'jong be- groeien tot een soort dienstencen- jaarden^en 50 woningen voor ou- trum. Hij pleitte gisteravond voor Kaaasüd U. Both (PvdA/PPR) is bang dat de extra ruimte zal uit- min grepen de suggesties van de school blijft zoeken naar oplossin gen. Mevrouw Münninghoff (van het winkelcentrum) gaat weer pra ten met Jamin om de zaak open te krijgen. Deze toezegging zou ei genlijk gistermiddag worden ge daan, maar op het allerlaatste mo ment trok de leiding van Jamin dit gebaar in. De medezeggenschaps- kant van de leerlingen niet aan om een gebaar van goede wil te tonen. "Praktisch en financieel niet haal baar", was het antwoord van de 'snoepkoning' op de suggestie om het luikje waardoor 's zomers ijs wordt verkocht, in de middaguren open te stellen. VOORSCHOTEN - De gemeente Voorschoten kan in het vooijaar beginnen met het opknappen van 187 na-oorlogse woningen in het complex Langenhorst. Het rijk heeft namelijk 1,7 miljoen subsidie gegeven voor een grote onder houdsbeurt. Dit heeft wethouder J. van Leeuwen gisteravond bekend gemaakt tijdens de vergadering van de raadscommissie voor open bare werken. De gemeente moet de rest beta len van de opknapbeurt, die in to taal 5,3 miljoen gulden kost. Voor dit geld worden kozijnen vervan gen, daken hersteld en ramen en kozijnen vernieuwd. Ook waterlei dingen, rioleringen en plafonds van de begane grond worden ver vangen. Ten slotte worden ook de schuurdaken en -kozijnen her steld. Hinkelspel Het Lijntheater uit Breda komt vanavond met de voorstelling 'Een hinkelspel' naar de Leider- dorpse Muzenhof. In dit stuk pro beert een Argentijn al dolend een levensvorm te vinden. De theater- produktie is gebaseerd op de ro man 'Rayuela' van de Argentijnse schrijver Julio Cort&sar. Aanvang half negen. Kinderochtend In het Voorschotense jongeren centrum de Lindehoeve mogen kinderen morgen weer naar har telust knutselen en spelen. Ze kunnen van tien tot twaalf te recht in het centrum, dat aan het Van der Haarplein staat. Morgen avond in hetzelfde jongerencen trum een swing-wave avond in 'ftiture-stijl'. Aanvang tien uur. Carnaval De carnavalstijd breekt weer aan. In Zoeterwoude wordt de be kende feestdatum 10 november aangegrepen om een hangkonten- estafette te organiseren voor teams van vier personen. De af stand bedraagt vier keer 1500 me ter. Aanvang zaterdag drie uur bij Don Bosco. Diezelfde avond is er, ook in Don Bosco, een prinsenbal. Vanaf negen uur kan er, gewoon in vrijetijdskleding, worden ge host. Tijdens de opknapbeurt, die zo'n anderhalf jaar gaat duren, kunnen de bewoners in de huizen blijven wonen. Na de opknapbeurt hoeven zij geen extra huur betalen. De huurprijs gaat wél omhoog wan neer zij kiezen voor extra voorzie ningen als isolatie, tegels in dou che en toilet of extra wasbakken. deren. De architectenbureau': van Manen en Treffers Poigar hebben de bouwplannen gister avond gepresenteerd tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor openbare werken. Het is de bedoeling dat de wo ningen voor ouderen worden neer gezet links over de Kerkslootbrug, op de plek waar tot voor kort nood schoten stonden. De woningen zijn bedoeld voor mensen die zelfstan dig, maar niet geïsoleerd willen wonen. Het gebouw krijgt een U- vorm, met gedeeltelijk drie woon lagen en gedeeltelijk vier (aan de kant van het Rietzangerpad). De helft van de woningen heeft drie kamers, de andere helft vier. De prijzen schommelen rond de 370 gulden, éxclusief. Op de bega ne grond, in een hoek van het ge bouw, komt een extra ruimte. Hier kunnen mensen, naar wens, ge meenschappelijke of zelfstandige activiteiten op poten zetten. Ze worden hierin vrij gelaten omdat de christelijke woningbouwvereni ging, die de samen met de architect de plannen heeft ontwikkeld, óp- kleinere gemeenschappelijkere ruimten, door het gebouw ver spreid. Dat is huiselijker, merkte hij op. WD-raadslid mevrouw M. van der Kloes-Kamsteeg stelde voor om de ruimte open te stellen vqor mensen uit de wijk. Ook drong zij aan op gemeen schappelijke was- en droogruim tes. Niet alleen zou dit aardig zijn voor de bewoners, maar ook maakt de gemeente meer kans op subsi die wanneer dergelijke, nieuwe dingetjes zouden worden ver werkt, zei zij. Ook wethouder J. van Leeuwen (PvdA/PPR) is optimistisch over rijkssubsidie. Het lijkt hem echter zeer onwaarschijnlijk dat in één jaar voldoende geld zal binnenstro men om ólle 50 woningen te bou wen. Wel lijkt het hem mogelijk dat het rijk in twee jaar voldoende subsidie verstrekt. Van Leeuwen hoopt dat dat in de jaren '86/'87 zal gebeuren. In 1085 kan nog niet op rijksgelden worden gerekend om dat het bestemmingsplan ter plek ke nooit op tijd kan worden gewij- OEGSTGEEST - Een woning aan de Oegstgeester Julianalaan is giste ren tussen half vier 's middags en half acht 's avonds door inbrekers bezocht. Het ongewenst bezoek kwam binnen doordat een achterdeur kon worden opengewrikt. De hele bovenverdieping werd doorzocht. De bewoners missen een geldbedrag van zo'n 500 gulden. Volgens een politiewoordvoerder neemt het aantal inbraken op klaar lichte dag "hand over hand" toe in Oegstgeest. Hij zegt er niet genoeg op te kunnen hameren dat mensen hun woning (beter) moeten beveiligen. Conclusie van discussie over bejaardenhuisvesting zigd. Ook is de bouwtekening niet vroeg genoeg besteksklaar. Jong bejaarden Het plan voor 'jong bejaarden- woningen', dat eveneens gister avond het daglicht zag; kan daar-" entegen wél in 1985 worden gerea liseerd. Voor de bouw is de ge meente namelijk niet afhankelijk van rijkssubsidie. De woningen, gaan ongeveer twee ton kosten en zijn bedoeld voor 'jong bejaarden' Deze groep wil wat kleiner gaan wonen nu de kinderen de deur uit zijn. Zij hebben genoeg aan appar tementen met drie, vier luxe ka mers, waaronder een zeer ruime 'li ving', aldus de architect De woningen worden in twee grote blokken ondergebracht, bei den in U-vorm gèbouwd. Het ene blok komt te liggen in het verleng de van de bejaardenwoningen, te genover café Landzicht. Dit blok krijgt drie bouwlagen. Het andere blok komt achter het eerste blok te liggen, langs het Rietzangerpad. Het krijgt afwisselend twee, drie en vier bouwlagen. De twee blok ken kunnen worden bereikt via een weg die moet worden aange legd tussen de twee blokken in, langs de plek waar nu een bomen rij staat. De weg begint op de Ko ninklijke Marinelaian en eindigt bij een nieuw bruggetje over de Vin kesloot. Dit bruggetje wordt aan gelegd op de plek waar de Koper wieklaan een bocht maakt. OEGSTGEEST - Zelfstandig wo nen en behoud van persoonlijke vrijheid staan bovenaan op het ver langlijstje van woonwensen van ouderen. Deze uitkomst geeft on der meer de enquête te zien, die door bezoekers van de tentoonstel ling 'Wonen als je ouder wordt' werd ingevuld. De tentoonstelling, die te zien is geweest in Warmond, Oegstgeest, Leiderdorp, Zoeter woude, Voorschoten en Leiden, is nu afgelopen en gisteravond werd in het Gemeentecentrum van Oegstgeest nog een discussie ge houden over de woonwensen en emancipatie van ouderen. Aan die discussie werd deelge nomen door politici, architecten, woningbouwcorporaties en een wetenschappelijk onderzoeker. Voornaamste conclusie na deze door ouderen druk bezochte bij eenkomst: "De ouderen moeten het zelf doen". Tijdens de discussie bleek dat veel mensen, door onvoldoende voorlichting, de weg naar de be voegde instanties maar moeilijk weten te vinden. Een schrijnend voorbeeld daarvan gaf een oudere mijnheer uit de zaal. Omdat zijn vrouw minder goed ter been was geworden, moest hij uitzien naar een andere woongelegenheid. In Leiden, waar het echtpaar woonde, was dat onmogelijk. Maar in Oegst geest kon het echtpaar een flat op de eerste verdieping betrekken. "Nu moeten we nog een paar tre den op en bovendien zijn we ons tuintje nu kwijt. Maar wat het erg ste is: toen we eenmaal waren ver huisd, kwamen we er pas achter dat onze oude woning had kunnen worden aangepast. Met een tra- woraen aangepast, mei een ira- binnen zyn federatie bespreken, plift". Niemand had het echtpaar "Wat die langdurige procedure be over die mogelijkheid ingelicht. Zelfs de gemeentelijke medische dienst, die de vrouw keurde, had daarover gezwegen. Wethouder Blom (WD) van Oegstgeest zei hierop dat mensen niet vragen om de mogelijkheden. "En in de eerstelijns gezondheids zorg is weinig kennis van zaken". Zij beloofde te bezien wat er in Oegstgeest aan voorlichting op dit gebied kan worden verbeterd. Wat betreft het aanpassen van woningen vallen ouderen trou wens vaak uit de boot. Voor min- der-validen is er een subsidierege ling. Maar voor ouderen ontbreekt die. Het hoofd van de directie volkshuisvesting van de gemeente Leiden, D. Schilder, zei dat aanpas sing van woningen in de nieuw bouw steeds meer gebeurt, maar dat zoiets in oude huizen een dure zaak is. Toch zouden gemeenten geld hiervoor kunnen overhevelen vanuit het 'nieuwbouwpotje'. Wethouder Dalhuisen (Progres sief Warmond) en burgemeester Houdijk van Zoeterwoude hebben die mogelijkheid niet, omdat zij niet zelf over dat geld kunnen be schikken. Dat moet van de provin cie komen. Maar zij beloofden zich bij de provincie sterk te zullen ma ken om dat geld los te krijgen. Ouderen moeten, om aan een an dere woning te komen, vaak een moeizame en lange weg gaan. Dit verwijt kregen de woningbouwcor poraties te horen. Ook zouden deze instellingen meer aan voorlichting moeten doen. W. de Bock van de Federatie Leidse Woningbouwcor poraties wil zo'n voorlichtings avond eens of twee keer per jaar binnen zijn federatie bespreken. treft: die wordt bepaald door het recht komen. Wie in een duur huis ryk". Heimwee Andere problemen die de kwamen staan vaak veraf waarin men heeft gewoond. Ge- genomen' volg daarvan is: heimwee naar de oude wijk en vereenzaming. Ook het toewijzingsbeleid werkt vaak oneerlijke toestanden in de hand woont, gaat vanzelfsprekend ook duurdere woning". Schilder van volkshuisvesting Leiden vroeg zich in dit verband af verzorgingshuizen 0f het toewijzingsbeleid in deze de buurt stad niet onder de loep moet wor- Wie als oudere i huurwoning woont, komt snel aanmerking voor een aangepast "Ouderen weten best wat zij wil len. Daarom zouden zij zelf meer betrokken moeten worden bij goedkope huisvesting ouderen". Over huis. Want zo wordt de doorstro- een bezoeker de opmerking ont- lokte: "Ze zullen de generatie na ons niet meer kunnen aandoen wat ze ons hebben aangedaan: weg stoppen in torenhoge bejaarden huizen". Want één ding was gister avond wel duidelijk: de emancipa- de ouderen i ming bevorderd. Maar een groot en duur huurhuis woont, of in een eigen huis, is dat moeilij ker. Dit geldt overigens vooral in Leiden. In Oegstgeest bijvoorbeeld wordt alleen met de noodzaak van een andere woning rekening ge- houden en niet met de woning die venheid die nog bevochten moet i achterlaat. Blom: "Wie goedkoop huis woont, zal in een goedkope bejaarden woning te- worden. Is het niet voor de huidige oudere generatie, dan in elk geval de volgende. LEIDERDORP - Staatssecretaris De Graaf (sociale zaken) komt aan staande maandag naar Leider dorp. Hij praat, op uitnodiging van het CD A-Leiderdorp over het onderwerp 'Hoe kan het systeem van sociale zakerheid zowel sociaal als zeker blijven?' Zowel leden als niet-leden van de partij zijn welkom, vanaf half ne gen maandag in de Menswording aan het Heelblaadjespad. (foto anp> VRIJDAG Leiden Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat, lezing J.G. Fijnvandraat 'En toch is er hoop', Aniba's muziekkamer - Herenstraat 1, Leidse folkclub Horus organiseert een 'open podium', 21 uur, inl. 149284. Leiderdorp Tennishal De Munnik - feestavond met muziek, tennisdemonstratie en mode- flitsen, 23-3 uur. Muzenhof - Gordijnsingel, toneelstuk 'Een hinkelspel' van Lijntheater, 20.30 Kantine RCL - klaveijascarrousel, 20 ZATERDAG Leiden Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Valkenier - Valkenpad 7, fancy fair, 10- 16 uur. Gebouw Vriendenclub - Anna Paulow- nastraat, tentoonstelling postduivenver eniging Het Oosten, vanaf 14 uur. 't Breehuys - Breestraat 19, les in elec tric boogie en break dance, 14 uur. Lokhorstkerk - Pieterskerkstraat, ba zaar, 9-18 uur, 19-21 uur. Leiderdorp Muzenhof - Gordijnsingel, kinderthea tervoorstelling over Robin Hood, 14.30 Zoeterwoude Don Bosco - Zuidbuurtseweg, hangkon- ten-estafetteloop van carnavalsvereni ging, 15 uur. Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, kin derochtend, 10-12 uur. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Schonenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Verhage, Pluim- zeggekreek 3, Leiderdorp, tel. 218661; 1, tel. 215510. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, Zoeter- woudsesingel 11, tel. 120347. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Smit, Cobet- straat 43, tel. 130177. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, de Lt. de Kanterstraat 32, tel. 126866. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: dylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel. 768918; spreekuur Be vrijdingsplein 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Hammerstein, za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, G. Brandstraat 29, tel. 760947. Leiderdorp za, M.B. Landsmeer, Drakestein 2, tel. 413913; zo, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel. 893139; za en zo spreekuur van 12.30- 13 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.J. Roe- lants, Frans Halslaan 10, tel. 153747. Voorde praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867. Voorschoten za, C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493; zo, A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel. 2493. Warmond J. Hoornweg, Pró'f. Aalbersenlaan 2, Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar Noord: E.J.J. Op 't Landt, Middelweg 21, tel. 13056; zo, M.H. van Tolingen sr., Weteringlaan 4, tel. 78303. Zoeterwoude L. Kortman, Dorpsstraat 33, tel. 1614. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen varyvr 9 tot vr 17 novem ber door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, tel. 123553. Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel. 173330. DIERENARTSEN Leiden Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den, tel. 220513. E.J.M. v.d. Wouw, Boshuizerlaan 26, Leiden, tel. 764058. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten R. Koster, Nnarcisstraat 47, tel 01717- TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: C.M. Holthuis, Nassaulaan 4, Oegst geest, tel. 174808; za en zo spreekuur om Voorschoten, Wassenaar, Zoeterwoude B.P. Hazenberg, Santhorstlaan 39-41, Wassenaar, tel. 01751-15535. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en LEIDSCH gft DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Een Sleuteltje opgeven: Post uitsluitend aan: Postbus 54. 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN tl ontvangen: .Geenk tel 071-123143 tussen 18.00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 32035711 n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Quakernaat Hoofdredacteur Drs. J W E Metselaar Adj. Hoofdredacteur: R. D. Paauw Alg redactiechef: Plv. Alg. redactiechef: Commentaren: W. F. J. Wirtz en A. A. van Brussel J. Kroon (stad) B. W. T. Jungmann (plv) HIJ Veldhuizen (regio) H. v.d. Post (plv) W. F. J. Wirtz (bin. buit./eco.) P. J de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W. C H. Schrama (feature) M. Hoenson-de Graaff (regio Leiden) P C Rosier (radio, televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn. Brussel, Londen. Parijs. Washington. Cairo, Rome, Madrid. Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2