12 t/m 16 nov. '84 Behandeling gemeentebegroting voor 1985 mededelingen gemeentebestuur IIÜ1 Werkgroep voor de Haver- en Gortbuurt Maandag 12 november a.s. om 14.00 uur in de kantine van het Stad6bouwhuis, Langegracht 72. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: a. de bouw van woningen t.p.v. het gesloop te postkantoor (Centraal Wonen-project c.a.); b. de restauratie van woningen aan de even zijde van de Geregracht; c. de restauratie van woningen in de Haver- straat 51 t/m 57; d. de bouw van drie woningen in de Gorte straat en de Rijnstraat. Voor informatie kunt u bellen 254504. Werkgroep Pancras-West Donderdag 15 november a.s. om 15.30 uur In kamer 001 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Agenda: Stand van zaken m.b.t. - de financiering van de stadsvernieuwing - de school op de Kaasmarkt -de stedebouwkundige schetsen voor de Hooglandsekerkgracht - de restauratie van de kelders Hoogstraat De Parkeernota Bouwplannen Voor informatie kunt u bellen 254505. Werkgroep Groenoord Donderdag 15 november a.s. om 20.00 uur In het buurthuis aan de Pasteurstraat. Agenda: Voortgang riolering- en bestratingswerk zaamheden Aanleg fietspad over E.B.R.-terrein Verbetering partikuliere woningen Verkeerssituatie Groenoordstraat Grondwaterstand rondom nieuwbouw" OLGA-terrein Slachthuisterrein Voor informatie kunt u bellen 254439. Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 16 november a.s. om 14.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: 14.30 uur: Hoorzitting inzake een be zwaarschrift tegen het vast gestelde bedrag als tege moetkoming in de verhuis- en herinrichtingskosten. 14.45 uur: Hoorzitting inzake een be zwaarschrift van mevrouw Verhoeven tegen de schor sing ontheffing sluitingsuur voor pand Langebrug 71. 15.05 uur: Hoorzitting inzake een be zwaarschrift tegen de afwij zende beschikking geldelijke steun huisvesting gehandi capten. 15.25 uur: Hoorzitting inzake drie be zwaarschriften van D'Oude Morsch, de heer Blonk en de heer Jansen tegen de verle ning voor een jaar voor de exploitatie van een histori sche haven in een gedeelte van het Galgewater en het Kort Galgewater. Voor informatie kunt u bellen 254168. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Voornemen aanwijzing van terrein-Wernink voor toepas sing van de Verordening Steun Bedrijven Stadsver nieuwing 1980 (V.S.B.S.) Op 2 november j.l. besloot het college van Burgemeester en wethouders om de ge meenteraad voor te stellen het zogenaamde terrein-Wemink aan de Morsweg aan te wij zen voor toepassing van de Verordening Steun Bedrijven Stadsvernieuwing 1980 (V.S.B.S.). Aanleiding hiertoe is de wense lijkheid het terrein opnieuw te verkavelen en in te richten. Het betonbedrijf Wernink con centreert zich in deze opzet op het achterste terreingedeelte terwijl op het voorste terrein- deel diverse ambachtelijke produktie- en groothandelsbedrijven gehuisvest kunnen worden. Aanwijzing van dit gebied voor toepassing van de V.S.B.S. en vaststelling van een ge wenste ruimtelijke economische structuur maakt het mogelijk om aan bedrijven die een bijdrage leveren aan de realisering van die gewenste ruimtelijke economische structuur individuele bijdragen te verstrekken. Het besluit ligt gedurende 30 dagen ter inza ge in het Stadhuis, kamer 29. (Directie Eco nomische Zaken en Energie). Ondernemers worden hierbij in de gelegenheid gesteld bin nen 30 dagen na deze publicatie aan het college van Burgemeester en wethouders schriftelijk kommentaar te geven op deze aanwijzing (Postbus 9100,2300 PC Leiden). Parkeernota verkrijgbaar Onder de titel "Parkeerregime in de Leidse binnenstad" is dezer dagen een parkeernota verschenen, waarin B W hun visie geven op het te voeren parkeerbeleid in de toe komst. De nota is een voorlopige uitgave, die mede ten doel heeft de inspraak op par keergebied op gang te brengen en te stimu leren. Eind november kunt u in deze adver tentie nadere informatie vinden over de in spraakprocedure. De nieuwe parkeernota is verkrijgbaar bi) de informatiebalies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis en kost 10,-. Tegemoetkoming studiekosten cursussen volwassenen-educatie de zgn. circulaire-gelden vallen, is er de mo gelijkheid een tegemoetkoming in de studie kosten aan te vragen. Een cursist(e) komt hiervoor in aanmerking als het inkomen niet hoger is dan het wettelijk minimum (jeugd loon. Er worden vergoed de studiekosten zoals lesgeld, boeken, enz. tot een maxi mum van 100,-. De bijdrage geldt voor één cursusjaar. Men moet in Leiden woonachtig zijn. Een aanvraagformulier van het Leids Studiefonds is verkrijgbaar bij de instelling waar de cursus wordt gevolgd. Inlichtingen kunt u krijgen bij de heer T. Locher van de Directie Onderwijs van het Stadhuis, tel. 254308 (dagelijks van 9.30-12.30 uur) of bij het Leids Educatief Centrum, tel. 130701 (hr. J. Eling). Extra openstelling en een na tuurpad Heempark Zondag 11 november a.s. van 13.00 tot 16.00 u. zal het Heempark in Leiden een extra maal opengesteld zijn. Het park beleeft die dag een bijzondere dag: het is dan nl. precies 25 jaar geleden dat met de aanleg van het park begonnen is. Aan de bezoekers wordt een natuurpad aangeboden, dat is sa mengesteld door leden van het IVN (Instituut voor Natuurbescherminqseducatiel U kunt de beschrijving gratis bij de In gang van het park meenemen. Het natuurpad dat diverse herfstverschijnse- len in het park aanstipt, kan ook in de weken na 11 november nog gelopen worden. Overi gens wordt het 25-jarlg bestaan pas ge vierd in het jubileumjaar 1985. Het Heempark ligt aan de Oegstgeesterweg, tegenover de sportvelden van Lugdunum. Openingstijden tussen half-okt. en half-april zijn op werkdagen van 8.00-16.00 u. Spreekuur Directie Onderwijs Voor informatie over: tegemoetkoming studiekosten studiemogelijkheden schoolsportcursussen schoolzwemmen geldt thans een spreekuur dagelijks van 9.30-12.30 uur of na telefonische afspraak tel. 071-254308 (hr. T. Locher). Doorgaand verkeer Kanaalweg binnenkort langdurig gestremd in verband met reconstructie Lammenschansplein Met ingang van maandag 19 november a.s. zal de Kanaalweg bij de aansluiting met het Lammenschansplein worden afgesloten voor al het gemotoriseerde doorgaande verkeer. Op die datum begint de uitvoering van de ingrijpende reconstructie die het Lammenschansplein zal ondergaan. De afsluiting zal naar verwachting zeker een jaar gaan duren. Het langzame verkeer (fietsers en bromfietsers) over de Kanaalweg zal tijdens die periode ongehinderd door kunnen gaan. Omleidingen Op bijgaand kaartje zijn de aanbevolen omleidingsroute's aangegeven. De doorgaande ver keersstromen (woon-werk verkeer, vrachtverkeer) uit de richtingen Leiderdorp, Zoeterwoude/ Alphen met bestemming Leiden Zuid-West, Voorschoten of Rijnsburg/Katwijk zullen zoveel mogelijk verwezen worden naar de rijksweg Amsterdam-Rotterdam (A4) via de op- en afritten Zoeterwoude/Rijndijk en Zoeterwoude dorp/Europaweg. In omgekeerde richting gelden dezelf de omleidingen. Zo kan het meeste doorgaande verkeer buiten de stad blijven. Dit is met name van belang i.v.m. het vermijder\van extra verkeersdruk op de Hoge Rijndijk waar de aanleg van de busbaan tot grote stremmingen zou kunnen leiden. Verkeer met een bestemming in het zuid-oostelijke deel van de stad (omgeving Burgemeesters- en Professorenwijk) kan zolang gebruik maken van de route Hoge Rijndijk-Burggravenlaan-De Sitteriaan vice versa. Bestemmingsverkeer voor de Kanaalweg zelf zal vanaf de Hoge Rijndijk bij de Wilhelminabrug zijn weg moeten vinden. Grofvuilop- jtsfl haaldienst Volgende week zl|n aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 12 november Wijk 18 en 22 woensdag 14 november Wijk 21 en 23 donderdag 1S november Wijk 20 en 26 vrijdag 16 november Huisvuilmededelingen Burgemeester en wethouders hebben op grond van de Afvalstoffenverordening een aantal straten aangewezen, waar huisvuil- zakken en grofvuil in het belang van een doelmatige vuilinzameling centraal op één Straat 1Diamantlaan/Robijnstraat 2. Mirakelsteeg 5. Spoelstraat 6. Emilie Knapperthof Huisnummers 7 t/m 95; 8-98 1-27; 2-12; 54-60 3-21 De bewoners van de betrokken woningen hebben inmiddels een brief van de Reini gingsdienst ontvangen met informatie over de inzamelingsregeling voor hun straat. De Afvalstoffenverordening bepaalt o.m. dat bepaalde plaats moeten worden aangebo den. Het gaat om de volgende straten en inza- melplaatsen: Inzamelptaats trottoir Diamantlaan/hoek uitrit wallekant Oude Vest tussen de palen hoek Clarensteeg/Mirakelsteeg rand rijweg t.o. nr. 10 trottoir uitgang Middelstegracht bij nr. 48; en uitgang Uiterstegracht tussen 64 en 58 trottoir Langestraat/hoek Spoelstraat trottoir uitgangen Langestraat en Herengracht trottoir hoek Scheringstraat/Langegracht trottoir naast de ingang van bovengenoemde besluiten van B W voor een ieder beroep open staat op de Ge meenteraad. Eventueel beroep richten aan: De Gemeen teraad, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: - Hogewoerd 50, verbouwen woning; - Ommedijkseweg 22, verbouwen en uitbrei den woning; - Oude Rijn 44c, verbouw achterhuis; - Oude Rijn 194, verbouw woning; - Bernhardkade/Beatrixstraat, bouw bloe menkiosk Verder hebben Burgemeester en wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: .- Rijnsburgerweg 158, verbouwen en ver groten pand; - Nachtegaallaan 5, wijzigen indeling zolder verdieping en het vergroten van twee dak kapellen; - Rooseveltstraat/Voorschoterweg, inwendi ge verbouw fabriekscomplex; - Hallenweg, plaatsen luifel Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 12 november 1984 gedurende veer tien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en wethouders van Leiden, Postbus 9100,2300 PC Leiden. Als Burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden. Wijziging monument Burgemeester en wethouders hebben op 26 oktober j.l. vergunning verleend voor het wij zigen van een monument. Het betreft het pand Lammenschansweg 10, uitbreiding dakkapel. Een ieder die door afgifte van de vergunning rechtstreeks in zijn belang is getroffen, kan binnen een maand een gemotiveerd be roepschrift richten aan de Gemeenteraad. Milieu Hinderwet Verzoek Een verzoek om vergunning is ingediend voor de volgende inrichting: Hogewoerd 71, koffiebar met broodinrichting. (M. Boga). De openbare zitting waar mondeling be zwaren kunnen worden ingebracht wordt ge houden op 27 november 1984 in kamer 230 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. om 14.00 uur. .Gemotiveerde bezwaren kunnen schrtfte- llijk bij Burgemeester en wethouders worden (ingediend tot 8 december 1984. De stukken liggen ter inzage: a. gedurende de gehele behandelingster mijn in kamer 012 van het Stadsbouw huis elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur; b. tot 8 december 1984 in het Informatiecen trum van de directie voorlichting in de hal van het stadhuis elke werkdag van 8.30 uur tot 17.00 uur en op donderdagavond van 17.30 uur tot 21.00 uur. Wie bezwaren heeft ingebracht op de bo vengenoemde wijze en iedereen die aan toont dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kan later bezwaren tegen de ontwerp-vergunning indienen. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de Directie Milieu, Stadsbouwhuis, kamer 012, tel. 254437. Maandag 12 november a.s. start de behandeling van de gemeentebegroting voor 1985. Die behandeling vindt eerst plaats in de diverse raadscommissies, en wel in de periode van 12 t/m 23 november a.s. In de periode van 23 november t/m 9 december zullen de raadsfracties en het college zich achtereenvolgens beraden over de behandeling in de commissies, de moties en amendementen, en het standpunt van het college daarover. Op maandag 10, woensdag 12 en donderdag 13 december vindt tenslotte de begrotingsbehandeling plaats in de voltallige ge meenteraad. Data, plaats en tijden van de begrotingsbehandeling vindt u in onderstaand schema: Commissies Datum Tijdstip ma. 12 nov. Financiën 14.00-17.30 uur 19.30-23.00 uur öi. 13 nov. Alg. bestuurlijke aanqeleqenheden 14.00-17.30 uur di. 13 nov. Personeel en Organisatie 19.30-23.00 uur wo. 14 nov. Economische Aange legenheden 14.00-17.30 uur 19.30-23.00 uur do. 15 nov. Volkshuisvesting 14.00-17.30 uur 19.30 23.00 uur vr. 16 nov. Ruimtelijke Ordening Openbare Werken en verkeer 14.00-17.30 uur 19.30-23.00 uur ma. 19 nov. Onderwijs, Samen- levinosoDbouw en Emancipatie* 14.00-17.30 uur 19.30-23.00 uur di. 20 nov. Maatschappelijke Aangelegenheden, Volksgezondheid en Cultuur 14.00-17.30 uur 19.30-23.00 uur Gezamenlijke commissie vergaderingen over stads vernieuwingsfonds Gemeenteraad Datum Onderwerp Tijdstip ma. 10 dec. Eerste termijn raadsfracties 19.00-23.00 uur wo. 12 dec. Antwoord College en begin tweede termijn 19.00-23.00 uur do. 13 dec. Voorzetting tweede termijn en stemmingen 19.00-23.00 uur Eerst komt Onderwijs aan de orde, daarna Samenlevingsopbouw en Emanci patie. begrotingsboeken met cijfers over de inKom- sten en uitgaven van de gemeente. gen ter inzage voor iedereen in het informa tiecentrum van de directie Voorlichting, in de hal van het stadhuis. U kunt de boeken ook kopen bij de balie van het stadhuis. - de nota van aanbieding en de informatieve nota. samen in één band, bevatten een overzichtelijke samenvatting van de finan ciële voorstellen en beleids-voornemens van het college voor 1985. Prijs 10.- begroting van inkomsten en uitgaven en memorie van toelichting en begrotingsbijla- gen, 3 delen. Prijs 130,- - begroting van de takken van dienst. Prijs/ 59,- begroting van 1984, als gevolg van de door het rijk opgelegde verscherpte toepassing van het profijtbeginsel. De gevolgen van de bezuinigingen op het onderhoud van de in frastructuur zullen nog later zichtbaar wor den". "Voortdurend zijn politici en ambtenaren door de gemeenten geconfronteerd met de onevenredige wijze, waarop de gemeenten gekort worden, zowel via formele protest brieven als in formele en informele overleg kaders. Nu kan worden geconstateerd dat al deze activiteiten enig succes hebben gehad, zij het niet voldoende. Wanneer de thans als redelijk erkende verdeelsleutel voor bezuini gingen tussen rijk en gemeenten door het Kabinet eerder was gehanteerd, zou het niet nodig geweest zijn voor 1985 een verhoging van het lozingsrecht voor te stellen. Was het in 1985 gehanteerde systeem voor aanpas sing van de limiet bij de onroerend-goedbe- lasting twee jaar eerder ingevoerd, dan had het lozingsrecht geheel achterwege kunnen blijven". "Wel stemt het tot voldoening dat het wat betreft de investeringen mogelijk is gebleken de definitie van ongewijzigd beleid te verrui men, zonder dat dit tot een onevenwichtig meerjarenbeeld geleid heeft. De noodzaak daartoe was aanwezig door de dramatische terugval van de gelden die Leiden ontvangt ten behoeve van de stadsvernieuwing, die de voortgang van de stadsvernieuwing ern stig gevaar doet lopen. Alleen al voortzetting van het huidige tempo van restauratie van woonhuismonumenten zou op meer dan de helft van de nieuwe uitkering beslag leggen. Hoewel de sleutel waarmee de gelden over de gemeenten verdeeld worden ten gunste van Leiden is bijgesteld, blijven wij van me ning dat bij het nieuwe systeem de grootste steden, en met name Amsterdam, oneven redig worden bevoordeeld, al erkennen wij dat de problematiek in deze gemeenten aan zienlijk is". "Op zeer korte termijn moeten gemeenten maatregelen, die ingrijpende organisaton- sche gevolgen hebben en die bovendien vaak per jaar worden gewijzigd, het zgn. jo- jo-beleid, toch maar zien uit te voeren. Zo is het de bedoeling dat met ingang van 1 juli 1985 de WWV niet meer door de gemeenten wordt uitbetaald, maar ten aanzien van de personele en organisatorische consequen- Waarover praten commissies en raad? meente Leiden en de vooruitzichten voor het komende jaar aan de orde. Dat gebeurt me de op basis van een aantal door Burge meester en wethouders opgestelde stukken. Allereerst zijn dat de financiële stukken: 3 ties daarvan is nog niets geregeld. De tegen strijdigheid die hieruit spreekt is dat aan de ene kant gemeenten doör het rijk worden beschouwd als organen die minutieus die- Daamaast is er een Nota van aanbieding', waarin de financiële toestand van de stad in het kort wordt toegelicht. De 'informatieve nota' geeft aan welke plannen het college heeft ontwikkeld op de verschillende gebie den, waar een gemeente zich mee bezig houdt. Tenslotte worden gelijktijdig met de begroting een aantal voorstellen behandeld om de tarieven voor de gemeentelijke belas tingen en leges aan te passen. In de komen de weken zullen de raadsfracties hun me ning geven over al die gegevens en plannen. Zij kunnen ook voorstellen om bepaalde uit gaven of plannen te veranderen. Maar er zal altijd een keus moeten worden gemaakt, omdat nu eenmaal nooit alles tegelijk kan. Een belangrijke keuze dus voor de raad, voor het college, maar ook voor u, inwoners van Leiden. Erbij zijn? Juist omdat die keuzes voor u zo belangrijk zijn, is het nuttig te weten dat u overal bij kunt zijn: u kunt er bij zijn als de commissies in de raadzaal de plannen bespreken u kunt er bij zijn als de gemeenteraad later ook in de raadzaal hierover vergadert. Meer weten? Alle bovengenoemde begrotingsboelren lig- Uit de aanbiedingsbrief van Burgemeester en wethouders bij de begroting "De begroting 1985 is de eerste sinds vier jaar, die niet tot stand gekomen is na een ingrijpende bezuinigingsoperatie. Dit bete kend niet, dat de komende jaren geen bezui nigingen meer plaatsvinden, maar dat de eerder vastgestelde bezuinigingen in ieder geval voor 1985 voldoende zijn om een slui tend begrotingsbeeld te verkrijgen. Omdat een aantal bezuinigingen die bij eerdere be grotingsbehandelingen zijn vastgesteld pas in 1985 of volgende jaren ingaan, zal het diep ingrijpende karakter van een aantal be zuinigingen ook pas dan duidelijk worden "Dit geldt bijvoorbeeld voor de bezuinigin gen op groen, die tot gevolg zouden kunnen hebben dat vanaf 1985 zomers geen bloem bakken in de binnenstad meer komen te staan. De verhoging van het lozingsgeld die voor 1985 wordt vastgesteld is eveneens een uitvloeisel van de besluitvorming bij de nen te worden gecontroleerd en aan de an dere kant de bestuurskracht van gemeenten zo groot wordt geoordeeld, dat zij in staat zouden zijn het onmogelijke met terugwer kende kracht tot stand te brengen. Voorlopig houden wij het erop, dat de waar heid in het midden ligt".

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 16