Justitie hekelt milde vonnissen 'Directie verzweeg verkrachtingen' DOEIIREFFE) Verbijstering in 'Schoorlse mishandelingszaak' Brokx stuit op verzet VVD tegen bouwplan 'Slachtoffers zure regen kunnen schade verhalen' Y.d. Louw: Rijnmond als provincie of niets Vier doden bij botsing op spoorweg "WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 BINNENLAND PAGINA 5 ALKMAAR (ANP) Het Openbaar Ministerie in Alkmaar is 'ronduit verbijsterd' over het gisteren door de Alkmaarse rechtbank gewezen vonnis in de 'Schoorlse mishande lingszaak'. Dat heeft de hoofdofficier van justitie mr. A.N.A. Josephus Jitta gisteren meegedeeld. Hij wees erop dat de snelheid waarmee hij hoger beroep tegen het vonnis heeft ingesteld - nog geen uur na de uitspraak - boekde len spreekt. De rechtbank week gisteren in haar vonnis tegen zes inwoners van Zaanstad opnieuw af van de eisen van het Openbaar Mi nisterie. Het zestal stond veertien dagen geleden ook al terecht we gens openlijke geweldpleging te gen de 20-jarige Edwin Teselaar uit Warmenhuizen. Deze werd door de zes in de nacht van 28 op 29 juli bij een bar in Schoorl zo ernstig mis handeld dat hij zwaar hersenletsel opliep. Hij lag vijf dagen in coma en kampt ondanks een intensieve revalidatie nog steeds met even- wichts- en coördinatiestoornissen. De rechtbank sprak drie van de verdachten (20, 21 en 24 jaar) vrij, ondanks hun gedeeltelijke beken tenissen. Tegen hen was twee jaar onvoorwaardelijke gevangenis straf geëist. Een 19-jarige verdach te werd veroordeeld tot zes maan den gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk en met aftrek van voorlopige hechtenis. Hij werd onmiddellijk door de rechtbank in vrijheid gesteld. Ook tegen hem was twee jaar onvoor waardelijk cel geëist. Twee andere verdachten (21 en 20 jaar) werden veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, warvan drie maanden voorwaarde lijk, en tien maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk. In beide gevallen met aftrek van voorarrest en een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie had tegen dit tweetal twee en een half jaar cel geëist omdat zij het slachtoffer nog trapten en sloegen toen de man al ernstig gewond op de grond lag. De vonnissen in deze tweede, ernstige 'kustgeweldzaak' werden gewezen door dezelfde strafkamer DEN HAAG (GPD)- De WD in de Tweede Kamer is gisteren in botsing gekomen met de CDA- staatssecretaris van volkshuisves ting Brokx naar aanleiding van diens woningbouwprogramma voor dit en volgend jaar. WD- woordvoerder De Beer liet de be windsman weten dat zijn fractie dit jaar minder premiekoopwoningen wil laten bouwen en het hierdoor vrijkomende geld wil gebruiken voor het verhogen van de subsidie voor premie-A- en B-woningen. Zeer tegen de zin van Brokx dien de hij hiertoe een motie in. "Een motie van afkeuring", aldus het PPR-kamerlid Lankhorst. De WD vreest dat er van het bouwprogramma dit jaar niets te recht komt. De premiekoopwonin gen moeten daarom aantrekklijk worden gemaakt. De Beer stelde in Kamer: pornowet moet verruimd DEN HAAG (GPD) - De Tweede Kamer is met onverwacht grote meerderheid akkoord gegaan met een verruiming van de pornogra- fiebepalingen in het strafrecht. Te gen stemden CDA, SGP, RPF, GPV, EVP en de Centrumpartij. De kleine linkse partijen stemden vóór, ofschoon zij vóór de behan deling hadden laten weten tegen een versoepeling van de pornogra- fiewet te zijn omdat porno volgens deze partijen discriminerend is voor vrouwen. De produktie van en handel in pornografie is nu voortaan op en kele uitzonderingen na niet langer strafbaar. Belangrijkste uitzonde ring is de kinderporno, die in alle gevallen strafbaar blijft. Verder is de handel langs openbare wegen en het ongevraagd toezenden van porno verboden. In het debat zegde minister Kort hals Altes (justitie) toe dat onder zocht zal worden of een nieuw ver bod van gewelddadige porno geba seerd kan worden op een uitbrei ding van de discriminatiebepalin gen. zijn motie voor de premies voor A- en B-woningen blijvend met 2.000 gulden te verhogen en de maxima le inkomensgrens voor premie A- wóningen op te voeren tot 50.000 gulden. De Beer wees erop dat uit cijfers van de Vereniging van Nederland se Projectontwikkelingsmaat schappijen (Neprom) blijkt, dat er tot en met september pas 6.470 pre- mie-koopwoningen in aanbouw zijn genomen. Volgens beschikkin gen van het ministerie van volks huisvesting zou dat tweemaal zo veel moeten zijn. PvdA'er De Pree noemde het uniek dat er vanuit de Kamer een voorstel kwam tot verlaging van het woningbouwprogramma. Hij diende zelf ook een motie in waar in de regering wordt gevraagd om de verlaging van de subsidie voor premie-A woningen ongedaan te maken. Die verlaging treft vooral de lagere inkomens, voor wie de premie-A woningen juist bestemd zijn. De Pree verbaasde zich erover dat de WD nooit met een voorstel voor subsidieverhoging voor moei lijk verhuurbare worlingen was ge komen. Volgens De Beer is zo'n voorstel voor huurwoningen ech ter niet ondenkbaar. Staatssecretaris Brokx vond het voorstel van de WD tegenstrijdig. „Je kunt geen verhaal houden dat je bang bent dat het woningbouw programma niet wordt gehaald en dan een verlaging van het pro gramma voorstellen. Als het De Beer echt ernst is dat het program ma gehaald moet worden, moet hij het kritisch volgen en tijdig aan de bel trekken", aldus de bewinds man tijdens de voortzetting van de begrotingsbehandeling van volks huisvesting en ruimtelijke orde ning. Het CDA, dat eerder aan de hand van de Neprom-cijfers ook met for se kritiek op het woningbouwpro gramma was gekomen, liet zich door Brokx overtuigen. CDA'er Wolters gaf de staatssecretaris het voordeel van de twijfel nadat deze had gezegd dat de Neprom-cijfers volgens hem onjuist waren en het beoogde bouwprogramma zou worden gehaald. DEN HAAG (ANP) - De bestaan de wetgeving biedt voor slachtof fers van de zure regen voldoende mogelijkheden de schade te verha len. Door middel van een civiele procedure of via het Fonds Lucht verontreiniging kunnen gedupeer den de vele miljarden guldens te rug krijgen die zij kwijt zijn door de vernietigende kracht van de verzuurde atmosfeer. Dit is althans de opvatting van drs. Gerben Poortinga, auteur van het gisteren in Den Haag versche nen boek over zure regen, welk verschijnsel hij als een „kwaadaar dige bedreiging van ons welzijn" betitelt. Behalve een inventarisatie van het juridisch verhaalrecht be vat het boek een overzicht van alle gevolgen van dit internationale 'milieuschandaal', zoals de schrij ver de luchtverontreiniging door verzurende elementen noemt. Het Fonds Luchtverontreiniging kan de uit te keren vergoedingen te allen tijde op de vervuilers verha len via de rechter. Als dat niet mo gelijk is, kan dat via door de minis ter voor milieubeheer op te leggen heffingen. De industrie moet maar vast rekening houden met een be hoorlijke verhoging van de heffin gen, meent Poortinga. De vergoe ding voor schade die door grens overschrijdende luchtverontreini ging wordt veroorzaakt, kan het fonds via internationale procedu res bij de buitenlandse vervuiler verhalen. Het elementaire recht op be scherming van gezondheid en ei gendom lijkt in verband met de zu re regen verder weg dan ooit, zo meent de auteur: "De regering blijkt eigener beweging niet voor een effectieve bescherming te kun nen of te willen zorgen. Zelfs nu de bossen doodgaan is rookgasont zwaveling en bestrijding van stik stofuitworp nog niet algemeen ver plicht gesteld". Door een beleid te voeren waarbij bossterfte onver mijdelijk is, handelt de overheid uiterst onvoorzichtig. De schrijver vraagt zich af of hier niet gespro ken kan worden van een onrecht matige daad van de overheid. Op grond hiervan kan de getroffene recht krijgen op volledige schade vergoeding van de overheid. Poortinga berekent de schade die bijvoorbeeld de particuliere boseigenaren als gevolg van de zu re neerslag lijden, op ongeveer 5 miljard gulden. Hij acht een eis tot schadevergoeding ten bedrage van 31.000 gulden per hectare afgestor ven bos niet onbillijk. Behalve de boseigenaren zijn er de astma-patiënten die het dikwijls benauwd hebben door de ernstige luchtverontreiniging. Voorts wijst de auteur op de woningbouwver enigingen die de onderhoudskos ten tot onaanvaardbare hoogte zien stijgen. Museumdirecteuren moe ten met lede ogen toezien hoe hun historische boekenstand verkrui melt. Natuurbeschermingsvereni gingen zien hun eigendommen verloederen. Ook deze slachtoffers van de zure regen kunnen langs justitiële weg rechtsbescherming tegen de overheid afdwingen, meent Poortinga. die vorige week de verdachten in de 'Egmondse strandzaak' opmer kelijk mild veroordeelde ten op zichte van de eisen (15 maanden gevangenisstraf tegenover een eis van vier jaar). Toen werd nadruk kelijk rekening gehouden met de jeugdige leeftijd en blahco strafre gisters van de verdachten, ditmaal ontbrak elke motivatie. Onaanvaardbaar Volgens de hoofdofficier van jus titie Jitta maakt het volledig ont breken van enige motivatie voor de strafmaat de vonnissen in de Schoorlse en de Egmondse mis handelingszaken eigenlijk vol strekt onaanvaardbaar. „Men is in beide zaken met zo extreem lage straffen gekomen, dat wij ons in gemoede afvragen of de rechtbank de maatschappelijke betekenis van deze vonnissen wel beseft. Ik ben van mening dat deze straffen zo laag zijn, dat ze in een normaal functionerende rechtsstaat eigen lijk niet meer passen". „Een bijzonder kwalijk aspect van deze rechtspraak is verder dat de burger er gemakkelijk argu menten voor eigen richting aan kan ontlenen. Ik heb nog nooit bij enig vonnis meegemaakt dat zo veel boze en verbijsterde burgers telefonisch hun woede hebben geuit, zij het helaas aan het ver keerde adres", aldus Jitta. Hij noemde het 'ronduit een mis kenning van het toegebrachte leed'. In het ene geval een afschu welijke dood (Egmond) en in het andere een zo ernstig hersenletsel dat het jeugdige slachtoffer wel licht voor het leven gehandicapt zal zijn, zeker wat betreft zijn kan sen op een baan. En dat terwijl alle daders volgende zomer al weer vrij zullen rondlopen", aldus de hoofd officier. „Nog nooit in mijn loopbaan heb ik een vonnis gezien waarin de ver schillen van inzicht tussen Open baar Ministerie en samenleving enerzijds en de rechterlijke macht anderzijds zo scherp en zo pijnlijk aan de dag zijn getreden", aldus de Alkmaarse hoofdofficier. Den Uyl vraagt kabinet klaarheid DEN HAAG (GPD) - Premier Lubbers moet voor de verdere be handeling van het wetsvoorstel tweeverdieners een brief aan de Tweede Kamer sturen over de be sprekingen met de fracties van CDA en WD en over de conclu sies die het kabinet daaruit heeft getrokken. Kamervoorzitter Dol man zal dit verzoek, gisteren ge daan door Den Uyl (PvdA), aan de minister-president overbrengen. Vorige week ontstond tijdens het debat over de tweeverdieners ruzie tussen CDA en WD over het al of niet bestaan van afspraken. Staats secretaris Koning (financiën) heeft toen volgens Den Uyl partij geko zen voor de WD, die beweerde dat de fracties gebonden waren aan een compromis over de belasting maatregel. ZAANDAM (ANP) Een complete brug sneuvelde gisterochtend in Zaandam onder het geweld van een passerende dieplader met daarop een dragliner. Het rijdende gevaarte rukte de brug over de Thorbeckeweg met één klap uit elkaar en ontnam Zaandaam daarmee de verbinding met het industrie-gebied Achtersluispolder. BRAND (ANP) Bij de brand in de schuimrubberafdeling van de zitmeubelfabriek Artifort in Maas tricht wordt nog steeds een man vermist. Brandweer en politie gaan er vanuit dat het personeelslid, een 23-jarige inwoner van Maastricht, in het vuur is omgekomen. Verloskamers te huur in ziekenhuis NIJMEGEN (GPD) - Vrouwen die onder begeleiding van de eigen huisarts of verloskundige in het ziekenhuis willen beval len, kunnen daarvoor in het Nijmeegs Radboudziekenhuis een verloskamer huren. De huur van de verloskamer be draagt 380 gulden, waarvan het ziekenfonds 200 gulden voor zijn rekening neemt. Er kan daarbij een beroep worden ge daan op de in het ziekenhuis aanwezige kennis van gynaeco loog of kinderarts in het geval van onverhoopte complicaties. Het Nijmeegse ziekenhuis heeft deze nieuwe vorm van 'thuis bevallen in het zieken huis' in zijn dienstenpakket op genomen na een experimentele fase sinds maart dit jaar. Het ziekenhuis noemt de ervarin gen met 40 bevallingen in deze periode positief. Met verlos kundigen of huisartsen die de ze vorm van begeleiding bij de bevalling van hun cliënten op prijs stellen, is een toelatings contract afgesloten. Hierin is onder meer geregeld dat co-as- sistenten bij de bevalling aan wezig kunnen zijn als de cliënte daartegen geen bezwaar heeft. Als de bevalling overdag plaatsheeft, kunnen moeder en kind binnen zes uur naar huis. In de meeste gevallen met ei gen vervoer of taxi. Is de beval ling na vijf uur 's middags, dan brengen moeder en kind de nacht door op de verloskamer. DEN HAAG (GPD) - Als het Open baar Lichaam Rijnmond het uit zicht verliest ooit een aparte pro vincie te worden, dan kan het beter helemaal worden opgeheven. Dit zei Rijnmond-voorzitter Van der Louw gisteren tijdens een hoorzit ting van de vaste commissie voor binnenlandse zaken van de Twee de Kamer. Hij pleitte voor het om vormen van het huidige Openbaar Lichaam tot een heuse provincie omdat een eigen provinciebestuur de problemen in het Rijnmondse beter zou aankunnen dan dat in het 'verre' Den Haag. Tijdens de hoorzitting gaven on der anderen de provincie Zuid- Holland, het Openbaar Lichaam Rijnmond en de stad Rotterdam hun visie op het intrekken van het wetsvoorstel dat de splitsing van de provincie Zuid-Holland moest regelen. Minister Rietkerk (bin nenlandse zaken) nam dit wets voorstel terug, omdat er volgens hem te veel onenigheid over zou bstaan tussen diverse fracties in de Tweede Kamer en ook vanwege de financiële gevolgen die het instel- GEEVACUEERD (ANP) - Dertig bewoners van de Lindenhof, een complex bejaardenwoningen in Schalkhaar bij Deventer, zijn gis teravond geëvacueerd omdat het dak van de galerij vlam had gevat. Twintig appartementen liepen for se rook- en waterschade op. Volgens een woordvoerder van de politie zullen de bejaarden de komende nacht bij familie en be kenden in Schalkhaar en omge ving moeten doorbrengen. len van een nieuwe provincie zou hebben. Rietkerk ging daarbij ten dele voorbij aan een door de gehele Tweede Kamer aanvaarde motie. Daarin werd gezegd dat de behan deling van het wetsvoorstel moest worden voortgezet en dat er nog eens moest worden gesproken over de gevolgen die het niet split sen van de provincie zou hebben voor Rijnmond. Rietkerk wilde de Kamer alleen op dit laatste punt te gemoet komen. De commissaris der koningin in Zuid-Holland, S.Patijn, herhaalde nog eens het standpunt van de pro vincie, die het intrekken van het splitsingsplan vreugdevol heeft be groet. Hij zei, dat nieuwe provin cies alleen aatrekkelijk zijn als zij ook ruimere bestuurlijke bevoegd heden krijgen. En aangezien het wetsontwerp waarin dit werd gere geld, al eerder door de Kamer was verworpen, zei hij niets meer te zien in splitsing. Patijn herhaalde voor de kamercommissie ook de al eerder door de provincie gedane toezegging dat alle zeshonderd ambtenaren van Rijnmond bij pro vincie en gemeenten aan de slag kunnen. De Rotterdamse wethouder Linthorst liet weten dat een voort zetting van Rijnmond, in welke vorm ook, wat hem betreft niet hoeft. Hij noemde de bestuursda den van dit orgaan in de achterlig gende twintig jaar niet om over naar huis te schrijven. Volgens hem zijn de bestuurlijke proble men in het Rijnmondse juist ver oorzaakt door een teveel aan be stuurders. „Er is sprake van een overkill aan bestuurders in dat ge bied", zei hij. HARDINXVELD/GIESSENDAM (ANP) - Bij een ongeluk op een spoorwegovergang op de Neerpol- derseweg in Hardinxveld-Giessen- dam zijn gisteravond vier mensen om het leven gekomen. Het viertal, drie mannen en een vrouw, reed met de auto over een spoorweg overgang op het traject Rotterdam- Nijmegen en werd aangereden door een passerende trein. De auto werd 300 meter meegesleurd en brak daarbij in tweeën. De politie vermoedt dat de be stuurder van de wagen de knipper lichten waarmee de overgang is be veiligd, over het hoofd heeft ge zien. De spoorweg heeft geen slag bomen. De inzittenden van de au to, P.C. Vermaas (56), J. van Rijs- bergen (64), J. Jonkers (46) en zijn echtgenote B Jonkers-de Lange (44), waren leden van het gemengd- christelijk kerkkoor Solideo Gloria uit Sliedrecht. De slachtoffers wa ren op weg naar Giessendam om met een plaatselijk koor te repete ren voor een gezamenlijk optre den. Het duurde ruim anderhalf uur voor het treinverkeer op het traject kon worden hervat. Afgelopen zon dag raakte op dezelfde plaats even eens een auto de trein. De bestuur der kwam er toen met een paar schrammen vanaf. BVD-chef doet beroep op plicht geheimhouding in explosievenzaak AMSTERDAM (ANP) - Het hoofd van de Binnenlandse Veiligheids dienst (BVD), mr. P. de Haan, heeft zich gisteren voor het gerechtshof in Amsterdam beroepen op het verschoningsrecht. De verdedi ging van de 42-jarige H.W. had hem als getuige opgeroepen bij het ver volg in de zaak van de explosie en brand in een pand aan de Quellijn- straat in juni 1980. W. werd vorig jaar veroordeeld tot één jaar gevan genisstraf wegens het bezit van ex plosieven. De verdachte heeft steeds ont kend dat er explosieven in zijn wo ning aanwezig waren en beweert dat de BVD er de hand in heeft ge had. De Haan legde voor het begin van de ondervraging een verkla ring af waarin hij zijn verplichting tot geheimhouding over onder meer de werkwijze van de BVD vermeldde. Het hof gaf hem gelijk, waardoor De Haan geen antwoord hoefde te geven op vragen over wie de BVD nu speciaal in de gaten hield, of wat ze deed. De advocaten van de verdachten menen dat het onderzoek naar de explosie te een zijdig is geweest en uitsluitend was gebaseerd op het verleden van hun cliënt. H.W. was ooit secretaris van de voormalige organisatie Rode Jeugd. Wegens de afwezigheid van twee getuigen is de zaak verdaagd tot 15 januari. ADVERTENTIE Rijksrecherche stelt onderzoek in na klachten over tehuis Leger des Heils Al uw gewone bankzaken - zoveel zakelijk als privé - efficiënt regelen, dat doen wij graag voor u. Net als het verzorgen van speciale financieringen, verzekeringen, beleggingen. Of het leasen van wagen- of machinepark, de factoring van uw uitstaande vorderingen. Of het op internationaal niveau aantrekken van handelspartners, financieren van goederen transacties, verzorgen van valutazaken en betalingsverkeer. Want wij zijn niet alleen een veelzijdige, maar ook een dynamische bankpartner. Credit Lyonnais Bank Nederland 83 vestigingen. Hoofdkantoor: Coolsingel 63, Postbus 1045,3000 BA Rotterdam. Telefoon 010-69 5911. Leiden, Kort Rapenburg 20, 071-126244 ROTTERDAM/BAARN (GPD) - „De directie heeft bewust gepro beerd die verkrachtingen te ver zwijgen. Als er weer eens een had plaatsgevonden kon je dat goed merken. De sfeer was dan om te snijden. Het slachtoffer liep verla ten rond. Die was gauw naar de dokter gebracht en had de mor ning after-pil gekregen om een zwangerschap te voorkomen". Dit zegt Julia, ex-bewoonster van het Leger des Heils-tehuis De Hars- camp in Baarn. Het tehuis zou het toneel zijn geweest van diverse verkrachtingen en mishandelin gen. Samen met een lotgenootje, Paulien, ontvluchtte ze het. Nu ge nieten ze van de verzorging in het Jongeren Advies Centrum (JAC) in Rotterdam. De Utrechtse officier van justitie R. Behling, heeft aangekondigd een onderzoek in te stellen naar het gebeurde. Het is de bedoeling dat dit wordt gedaan door de rijksre cherche omdat het tehuis geheel wordt gefinancierd door het rijk De officier zei het onbegrijpelijk te vinden dat het JAC geen aangif te heeft gedaan bij de politie maar bij de kinderbescherming. Dit is volgens hem nog een andere aan leiding tot onderzoek. De kinderbescherming is maan- Het hoofdgebouw van De Harscamp in Baarn, waar volgens de meisjes mishandelingen, aanrandingen en verkrachtingen zouden hebben plaats gehad. (foto ANP) dagmiddag begonnen met een ei- Julia is niet van plan ooit terug te gen onderzoek naar de situatie in gaan. „Ik had op een bepaald mo- het tehuis. Een woordvoerster van ment het idee van: ik kan hier niet de kinderbescherming, Monica ten langer blijven. Die gespannen sfeer Hagen zei dat dit nog wel een week en al die vervelende toestanden kan duren. Het rapport over de uit komst ervan zal worden aangebo den aan de staatssecretaris van jus titie. omheen, daar kon ik niet langer te gen" De verantwoordelijkheid voor het gebeurde lag volgens haar bij de leiding van.het tehuis. "Ik ben, evenals andere meisjes, vaak geslagen door groepsleiders omdat ik mijn mond opendeed over die wanpraktijken", vertelt ze. "Die werden gewoon ontkend, teiwijl iedereen wist dat zulke dingen ge beurden". De leiding van het tehuis deed verder niets met de klachten, con stateert ze. „Ze wilden alleen maar rust en waren bang dat er een rel zou ontstaan. Je kon op je donder krijgen als je er toch wat over zei". Verzinsels De jongens van het tehuis dwon gen seks af bij de meisjes, volgens Julia. "Als er een niet wilde, dreig den ze haar in elkaar te slaan. En dat gebeurde. Er zijn er heel wat die klappen hebben opgelopen. Ik ook, maar ze hebben mij nooit te pakken gehad. Paulien ook niet. Paulien was al eerder weggelo pen uit De Harscamp. „Een paar weken geleden ben ik weer terug gegaan. Dat deed ik omdat de di recteur zei dat het allemaal veel be ter was geworden. Toen ik eenmaal terug was, deed hij iedere keer een beroep op mij om die verkrachtin gen tot verzinsels te bestempelen. Die man wil alleen zijn salaris vei ligstellen. Maar omdat ik voet bij stuk wilde houden, en wist dat che meisjes de waarheid spraken, ben ik opnieuw gevlucht". Volgens Paulien zitten de jon gens die de verkrachtingen pleeg den nog steeds in het tehuis. "Ei genlijk was het voor hen een soort sport om ieder nieuw meisje dat naar het tehuis kwam te pakken. Het was vaak ook een kwestie van stoer doen. De leiding hield zich er: buiten, die was bang voor die jon gens. Als meisje was je er niet vei lig. Ik ben blij dat ik er nu weg ben". Een woordvoerster van het Rot terdamse JAC zegt niet de indruk te hebben dat de twee weggelopen meisjes een verhaal ophangen. "Daarvoor hebben wij te veel erva ring en zijn ze er te veel bij betrok ken". Andere meisjes van De Hars camp hebben bij diverse JAC's in het land aan de bel getrokken. Dat is onder meer gebeurd in Amers foort. Volgens een verklaring hebben de Jongeren Advies Centra in het land veel sympathiebetuigingen gekregen van ouders van kinderen die op De Harscamp zitten of heb ben gezeten. Harscamp-directeur A. Lokhorst blijft bij zijn stand punt dat de kwestie geweldig is op geblazen en berust op onware ver klaringen van de uit het huis weg gelopen meisjes.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5