5 D T MNREKENTAEMETSTADSE EN MET DORPSE KIEREN. Tweekamp zit 'muurvast' Winst voor Leids team A Karpov NK-dammen Voorschoten klopt Leithen Goede prestaties gymnastiekclubs Zandvoort weer op kalender SPELLENBOEKa 3,95 KADO DE WAAL SPEELGOED DINSDAG 6 NOVEMBER 1984 SPORT PAGINA 13 MOSKOU (TASS/AFP/EFE) - Na de aanvankelijke succes sen van Karpov zijn de offensieve bedoelingen in de twee kamp om het wereldkampioenschap schaken vastgelopen in de loopgraven. Gisteren tekenden Karpov en de ditmaal met wit spelende Kasparov in de 22ste partij na twintig zetten voor remise: de dertiende deling van het punt ach ter elkaar. DEN HAAG (ANP) - Aan de halve finales van de nationale titelstrijd dammen nemen twintig spelers deel. Achttien klasseerden zich via voorwedstrijden, twee (Palmer en Geurtsen) doen op invitatie van de dambond mee. De twintig worden verdeeld in twee groep van tien, waarvan de eerste vier zich kwalifi ceren voor het eindtoernooi. De groepsindeling is: Groep A: Hans Vermin, Gerard Jan sen, Jeroen Goudt, Evert Dollekamp, Hans Jansen, Geert van Aalten, Herman van Westerloo, Toine Brouwers, Frits Luteyn en Rob Geurtsen. Groep B: Auke Scholma, Evert Bron- string, Johan Bastiaannet, Ron Heus- dens, Bauke Bies, Johan Kraajenbrink, Hein Meyer, Wim van der Kooij, Cees Bakker en Ruud Palmer. De halve finales worden in Dordrecht gespeeld in de weekeinden tussen 5 ja nuari en 3 februari 1985. Promotieklasse schaken Direct na afloop richtten beide grootmeesters zich tot de FIDE- vertegenwoordiger met het ver zoek morgen verschoond te blijven van de verplichte gang naar de zui lenhal van het vakbondsgebouw. Woensdag 7 november is de 67ste verjaardag van de oktoberrevolu tie van 1917. Het verzoek werd in gewilligd. Geen van beide spelers behoeft een vrije dag in te leveren. Karpov heeft er nog twee, Kaspa rov 'e'en voor de eerste 24 partijen. De 23ste partij staat nu voor vrij dag op het programma. Karpov heeft dan wit. Voor de tweede maal kwam een Catalaan op het bord. Op de acht ste zet week Kasparov af van het schema, dat hij in de achtste partij had gevolgd. Hij stelde het terug nemen van de pion op c4 uit, waar door Karpov gelegenheid kreeg zijn witte loper tegen Kasparovs koningsveste te richten. De we reldkampioen manoeuvreerde om zichtig. Hij trok een klein half uur AI na twintig zetten tekende successie. uit voor zijn tiende zet (a5) en nam twee zetten later opnieuw alle tijd. Kasparov ontweek in eerste instan tie dame-ruil, maar de stelling ver vlakte zodanig, dat hij op de 20ste zet remise voorstelde, hetgeen Kar de vrede. De dertiende deling in (foto ANP) pov accepteerde. Al met al wacht Kasparov na bijna drie maanden schaken nog altijd op zijn eerste overwinning en heeft Karpov nog twee winstpartijen nodig om zijn titel te prolongeren. Voorbereiding districtskampioenschap KATWIJK - Het Leidse zaalvoetbalteam heeft gisteravond in de Katwijkse Cleijn Duin hal een goede generale repetitie afgewerkt met het oog op het districtskampioenschap, dat op 19 november en 3 december in Dordrecht wordt afgewerkt. De ploeg van coach Jan Schoen won met 6-2 van het Haarlemse Goossens, dat uitkomt in de interregionale competitie. Zonder Ben de Roo, Arno Lancel weg in eigen doel schoot: 1-2. Hier- van Oosten scoorde het tweede en René Griffioen, die hebben be- na liep Parapack verder uit. Ellie Leidse doelpunt. LEIDEN - De Leidse gymnastiekvereniging Jahn en het Voorschotense Slank Kwiek zijn zaterdag goed voor de dag gekomen bij de jaarlijkse spring- en ritmiekwedstrij- den van de Kring Rijnstreek. dankt, behaalden de geslecteerde zaalvoetballers een gemakkelijke overwinning. "Het liep redelijk", aldus Jan Schoen. "Alle spelers hebben er zin in. Het begint al een aardig vriendenploegje te wor den". Na een 4-0 voorsprong kwam Goossens nog wel even in de race terug, maar doelman Nico Groene- weg behoefde verder nauwelijks in actie te komen. Doelpuntenma kers: Hennie Koet (Zwarte Wolf, 3x), Hans van Leeuwen (BAX, 2x) en Ruud Alkemade (Menken). Laatstgenoemde speler is één van de 'zalers' die na het bedanken van het drietal aan de selectie werd toegevoegd. De andere 'invallers' zijn Piet Alders (Menken) en Wim Bouckaert (FC Lisse). Vrouwen Het Leidse vrouwenteam verloor na een goede eerste helft (1-0 voor sprong, doelpunt Bettine van Kla veren) met 2-5 van Parapack, even eens uit Haarlem. Na de pauze be tekende een fout van keepster Van Grondel 1-1, waarna Ria Groene- In de Oegstgeester Apollohal ging Jahn met liefst vijf eerste prijzen bij het springen aan de haal. Bo vendien werd de Leidse club win naar en kringkampioen bij de jazz- wedstrijden met een totaal van 44,7 punten. Slank Kwiek won bij het springen eveneens vijf eerste prijzen. Ook het Alphense DOS presteer de opmerkelijk. Bij de jazz-wed- strijden werd DOS kringkampioen bij de meisjes van 10 tot 13 jaar. Bij de springwedstrijden sleepte DOS zelfs vijftien eerste prijzen weg, meer dan de helft van het te win nen aantal. EC-tafeltennis DEN HAAG (ANP) - In de derde ronde van het tafeltennistoernooi om de Europa Cup 2 komen de he ren van Valkenswaard uit tegen Vjesnik Zagreb uit Joegoslavië. De dames van Avanti ontmoeten Boe dapest. De Nederlandse teams spe len een thuiswedstrijd. VERKLARING DER TEKENS Beurs Amsterdam NG oftaéle nol geschorst Noteringen van dinsdag 6 november 1984 (tot 12:29 uur) ZANDVOORT (GPD) - De Grand Prix Formule I van Nederland zal volgend jaar definitief op 25 augus tus in Zandvoort worden verreden. Circuit-directeur Jim Vermeulen bereikte daarover gisteren in Lon den overeenstemming met Bernie Ecclestone, de voorzitter van de constructeursorganisatie FOCA. De Grand Prix stond voor 1985 onder voorbehoud op de kalender, omdat het circuit niet kon voldoen aan zijn schuld van circa 300.000 gulden aan de FOCA. Vermeulen en Ecclestone hebben gisteren af gesproken, dat de financiële ver plichtingen van „Zandvoort" wor den verdisconteerd in de Grand Prix van volgend jaar. Ecclestone komt over enkele we ken naar Nederland om de monde linge afspraken van gisteren nader uit te werken met Vermeulen. Daarbij zal ook gesproken worden over de wensen van de Nederland se Grand-Prixorganisatie, die niet nog eens een verliesgevende race om het wereldkampioenschap wil organiseren. Vermeulen denkt daarbij aan hardere garanties van FOCA-zijde of een verbod op rechtstreekse televisiebeelden. Het plaatsen van de sterkste spe lers in het centrum (bord 5/9) had in zoverre succes, dat Leithen na de eerste zitting slechts een achter stand van 4-2 had opgelopen, ter wijl bovendien optimisten nog op klaringen in de vorm van een ge lijkspel (5-5) voorspelden. Het 'staailje' van Voorschoten was ech ter zo krachtig en ging gepaard met zo veel verrassende inslagen, dat Eerste plaats Jan Hoogeveen DEN HAAG - Jeugdleden van de Indoor Hardrij Club Leiden (IHCL) hebben bij short-trackwed strijden in Den Haag goede resulta ten geboekt. In de A-groep van de jongens C/D behaalden de Leidse vertegenwoordigers zelf de eerste vier plaatsen in het eindklasse ment. De zege op de binnenbaan van De Uithof ging naar Jan Hooge veen. Op de tweede tot en met vier de plaats eindigden Mare Velze- boer, Lard Koeken en Arnold v.d. Poel. In de B-groep eindigden Bram v.d. Poel en Hans Schipper op de tweede en derde plaats. De overwinning in deze groep was voor Peter v.d. Meer van het Leeu wardense Trias. Bij de meisjes C/D was de winst voor Lia van Schie van het Delftse DKIJV. Leithen toch nog met 6Vi-Zx/z werd ontworteld. Het duel begon voor Leithen be paald zonnig: Hans van Duyn ver raste al binnen een uur Houweling sr. in het Siciliaans met een stik- mat op f7. Het antwoord daarop kwam van zoon Bert: met een stormaanval van loper- en toren- paar blies hij een op de derde zet reeds mistastende Nico de Haas van het bord: 1-1. Via twee remises werd vrij rustig 2-2 bereikt. Brandt zag zijn verloren gegane pion dankzij een door Schoonderbeek over het hoofd geziene loperzet te rug, terwijl Vlasveld en Steenlage 'eeuwig schaak' een mooi slot von den. De Leithen-barometer liep terug. Niet zozeer omdat het grote posi tionele overwicht van Aart Huizer aan het eerste bord Jos Vlak zoveel hoofdbrekens had gekost, dat zijn vlag viel. Maar vooral omdat Jerry Bey, de zoon van de dit jaar overle den oud-kampioen van Leiden, niet zag dat hij met een dameoffer op de achtste zet kon winnen. Op ponent Erwich stond 'in een hoek te bidden', want hij had het wel ge zien. Het leek wel of schaakgodin Caïssa persoonlijk had ingegrepen, want vanaf dat moment speelde Erwich een gewonnen partij: 4-2. De tweede zitting begon hoopvol voor Leithen. Wim Turk ontfutsel de Van Schaik in een remiseachtig toreneindspel toch nog de koning, maar Jan Bey kon dat kunststukje in een paardeindspel met Sluiter DEN HAAG (ANP) - Het stadsver nieuwingsproces in de grote en middelgrote steden dreigt een on aanvaardbare vertraging op te lo pen nu blijkt dat staatssecretaris Brokx (volkshuisvesting) eerder dit jaar meer geld heeft toegezegd dan hij nu beschikbaar wil stellen. Er komt in totaal zeventig procent minder geld voor stadsvernieu wing beschikbaar dan de afgelo pen jaren het geval is geweest. Dit schrijven twintig middelgro te steden, waaronder Leiden, en Den Haag in een brief aan de Twee de Kamer. De brief werd gisteren toegelicht op een persconferentie in Den Haag. Volgens de Dordtse wethouder Lamers heeft de nieuwe over gangsregeling, in afwachting van de nieuwe wet op de stads- en de Minder geld beschikbaar voor renovatie dorpsvernieuwing twee onaange name veranderingen tot gevolg. Het landelijk fonds voor 1985 wordt met 132 miljoen verlaagd van 961 tot 829 miljoen gulden. Doordat Brokx bovendien is te ruggekomen op zijn toezegging om de tussen september en december ingediende declaraties voor 1984 te betalen, ontstaat er een extra gat van 350 miljoen gulden, aldus La mers. „Wij hebben ruim gebruik gemaakt van de mogelijkheid om meer plannen in te dienen, maar nu blijkt dat hij gewoon de reke ning niet kan betalen." Volgens de wethouders van stadsvernieuwing in de 21 steden zullen zij dit extra tekort ten laste moeten brengen van de plannen voor volgend jaar. Voor 1985 res teert dan nog 480 van de 961 mil joen gulden waarmee ze aanvanke lijk rekening hadden gehouden. Als er ook nog rekening wordt ge houden met eerdere bezuinigingen komt er zeventig procent minder op tafel dan vóór de instelling van het nieuwe fonds het geval was. Dit levert een gigantische en bui tengewoon schadelijke vertraging op, aldus Lamers. De 21 gemeen ten pleiten voor een speciale knel- puntenpot om hun problemen op te vangen. niet evenaren: remise en 4xh.-3x/2. Mist en onweer beslisten de wed strijd. Mist, omdat Arno Luinen- burg niet zag, dat Wise met een 'snertschaakje' een stuk kon win nen. Onweer, omdat Vrieze door een slechte afgegeven zet Fritschy te snel liet winnen: 6x/2-3x/b. Nog krachtiger was de vulkaan uitbarsting, waarmee het derde van Voorschoten in klasse II B de vestingen van Alphen IV in de as legde. Maar daarvoor was wel een lading dynamiet nodig: Kuiper liet Bouwman in een blunderpartij winnen. Dat ene punt voor Alphen IV was voldoende om de Voor schotense 'vulkanen' Van der Voorst, Hilarius, Verstraten, Van der Kooy, Combé, Thierry, Mooy, Ten Thije en Van Lochem tot ver nietigende uitbarstingen te bren gen: 9-1. Titel voor Thea Szabo LEIDEN - In de gewestelijke finale te Heilo voor vrouwen, vijfde klas se libre, is Thea Szabo uit het bil jartdistrict Bollenstreek met twaalf punten en een moyenne van 1.46 kampioene geworden. In Rotterdam heeft het biljart team van de Bollenstreek het invi- tatietoernooi om de zogenaamde 'Olifantbokaal' gewonnen. Dode bij schietpartij AMSTERDAM (ANP) - De 37-jari- ge D. Pieterse is vannacht neerge schoten in een café in Amsterdam en korte tijd later aan zijn verwon dingen overleden. De politie heeft later op de nacht de dader, de 27- jarige G. van der M., bij zijn wo ning elders in de stad aangehou den toen deze daar met een taxi aankwam. Aanleiding tot de schietpartij was een ruzie over een vi sen dader en slachtoffer. AANDELEN binnenland doorlopend LEIDEN- Het opdoemen van Voorschoten I aan de horizon van de promotieklasse in de 'Leidse Schaakbond was voor het pas gepromoveerde eerste team van Leithen het sein de stormbal te hijsen en ijlings voor een taktische opstelling te kiezen. btydwifl bofsumi 297.000 30090 25Z00 252 00 230.00 L - 23400 234 00 955.00 95500 mOOB 105 00 409 00+ 409 50 43 90 43 90 315 00 320 00 275.00 278 00 101.00 18LOO 215.00 21380 377.00 373.00 telegraaf c twkaDefhc 126 00 127.0C wykhenng 171.81 buitenland westngh. 26.80 21 beleggingslnst. OBLIGATIES staatsleningen rf 12*4 81-91 135 20 0 821-89 107.20 107.20 107.30 Indices e.d. Indices (a.n.p.-c.b.s) obl.lndex/eff.rend.(c.b.8.) Inde* 107 5 Staatsleningen 7 29 GOUD EN ZILVER Damrak lusteloos Hoewel de Amsterdamse effecten beurs vanochtend aanvankelijk wat hoger van start ging zakte het prijspeil daarna toch weer wat te rug. Enig buitenlands aanbod in een stille markt drukte hier en daar de noteringen Dat was bijvoorbeeld het geval bij enkele internationale fondsen Al leen Koninklijke Olie en Umlever konden hun wi/isten wat verder uit bouwen, waarbij Umlever zelfs te gen de middag vier gulden had bin nengehaald. Morgen komt Philips met de uit komsten over het derde kwartaal. Hoewel de beurshandelaren nogal wat van die cijfers verwachten, was de koers vanochtend nauwelijks in beweging Wel circuleerde op de beurs vloer een gerucht dat Philips van plan zou zijn met een obligatie lening met warrants te komen. In de tinancièle sector was verze keraar Nationale Nederlanden bij na twee gulden hoger. De overige fondsen in deze beurshoek waren onveranderd tot wat hoger overige beurssectoren De no. I in tochtprofielen heet Ellen. In ons land al jarenlang het meest verkocht. Dank zij de kwaliteit en de grote betrouwbaarheid. Envoor elke kier 'n oplossing. Zoals het PDS-B-ZK tochtprofiel. Een hardplastic tochtprofiel met zachte borstel. Geschikt voor deuren zonder drempel bijvoorbeeld met doorlopend parket of plavuizen. Wordt zelfklevend onder aan de deur bevestigd. Dus zonder schroeven of spijkeren. U bespaart energie, houdt het binnen behaaglijk en dat alles voor weinig geld. Ellen, alle tocht de baas. Bij besteding' boven de 10 gulden krijgt u zo lang de voorraad strekt HET HANDBOEK VOOR SINTERKLAZEN. Hoe maak ik surprises Honderden rijmwoorden, recepten voor speculaas, borstplaat en pepernoten en een geheim hoofdstuk voor de oudere

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13