'Dit is zijn laatste kans' Brandts lonkt naar plaats in Oranje Ajax zonder De Wit, mét Koeman Southampton weert 'fans' van Chelsea René van der Gijp naar PSV DINSDAG 6 NOVEMBER 1984 SPORT PAGINA 11 DOOR RUUD PAAUW Als je het in vroeger jaren over opwinding en sensatie in de voet balsport had, sprak je louter over de dingen die spelers met een bal hadden uitgehaald. Dat is niet meer zo. Op het veld gebeurt bijna niets meer. Als bij de negentig minuten die een wed strijd duurt tegenwoordig een kwartier goed voetbal zit, mag je de handen dichtknijpen. Nee, de ware opwinding heeft zich verplaatst. Daarvoor moetje helemaal niet meer zijn op win derige tribunes. Wat hebben we vorige week niet sensationele voetbaldagen beleefd met Feyenoord en in Zeist zonder dat er een speler, een bal, laat staan een doelpunt, aan te pas kwam? Fascinerend toch. Alleen hopeloos achterlopende lieden denken nog steeds dat je voor boeiende momenten en spanning naar een voetbalveld moet gaan. Hardleerse particulieren. Goed, hun aantal loopt wekelijks terug, maar je vraagt je afwan neer de laatste sufferd er achter komt dat het rollen van de bal nog maar een banale bijzaak is, een overblijfsel uit primitieve tij den. Dat trappen op een veld is ei genlijk rijp voor het sportmu seum, maar dat bestaat in Neder land niet, dus laten we dat gedoe nog maar even in het wild voort bestaan. De echte hoogwaardige voet balgevechten spelen zich in de moderne tijd af in bestuurska mers, in de onderkomens van trainers en in de onzalige bossen van Zeist. Wie stalles of parket in het bestuurshol van Feyenoord gaat zitten, die wéét tenminste hoe het toegaat in de voetballerij. De grote stadicms staan ook he lemaal verkeerd. In Amsterdam en Rotterdam zijn ze overbodig. Er is er nu voor alles één hard nodig rond het bondsbureau van de KNVB, where it's all happe ning. Daar en daar alleen kupnen we naar hartelust genieten van een-tweetjes op het gebied van loeren draaien en van staaltjes hogeschool-techniek op speciali teiten als ellebogenwerk, het el kaar uitspelen, vastzetten, lub ben en van achteren aanvallen. Het geheel uiteraard omlijst door een rondje eh, opportuni- teitspolitiek van generaal Mi- chels zelf. Gevolgen Eerst even alles op een rijtje zetten. Libregts wordt, op de beproef de wijze in het profvoetbal, door zijn bazen bij Feyenoord in de hoek gedreven en klemgezet. Wat heeft die man misdaan, vergele ken bij vorig seizoen toen hij met zijn ploeg landstitel en beker won? Niets. Hij heeft alleen Cruijff niet meer. Daar komt het in feite toch allemaal op neer. Libregts moet plotseling meer naar Van Hanegem luisteren en weet dan wel hoe de vlag er voor staat. Hij ziet kans in Grieken land onderdak te komen en ver trekt. Scherven in Rotterdam. Feyenoord gaat vervolgens sjorren aan Michels, die bij de KNVB een indrukwekkende titel heeft, maar er niet mee uit de voe ten kan, omdat Rijvers hem, waar het 't Nederlands elftal be treft, steeds de Zeister wouden in stuurt. Michels wil wel naar Feyenoord, maar vraagt geen ontbinding van zijn contract (de juiste weg, ofschoon het in dit ge val hoogst onfatsoenlijk zou zijn na slechts vier maanden KNVB- dienst). Hij laat het, heel link, over aan de bond om te bepalen wat er moet gebeuren. Intussen klaagt hij weer wel steen en been over Rijvers. De KNVB klampt zich aan Michels vast als een mossel aan een scheepswand en Rijvers begrijpt dan eindelijk dat hij maar beter kan opstap pen. Scherven in Zeist. Feyenoord polst ook Beenhak ker van Volendam. Die toil dol graag en begint meteen te rukken aan zijn contractuele verplich tingen. Deugt natuurlijk ook van geen kant. Een trainer hoort het seizoen bij een club af te maken. Het is geen duiventil. Gemor in Volendam. Afgelopen zaterdag zei Beenhakker in NRC- Handelsblad: "Als ik over voet bal praat, nadenk, beslissingen neem, dan doe ik dat met mijn hart". Dat hart is, zelfs tijdelijk, niet bij Volendam. Dat weten ze daar dan ook weer. Wat het wanbeleid bij één club al niet teweeg kan brengen. De morddl van dit alles: als het regent bij Feyenoord of Ajax doet de rest van voetballend Ne derland er goed aan maar met een de paraplu op te zetten. Kuiphof "Wat is een doelpunt? Twee se conden geluk". Deze opmerking is afkomstig van de ook in Nederland popu laire Belgische tv<ommentator Rik de Saedeleer. Zijn tot voor kort Nederlandse tegenvoeter, Herman Kuiphof, ontleent daar aan de titel van een onlangs bij uitgeverij De Fontein in Baarn verschenen bundeling artikelen die hij voor radio en krant schreef: "Twee seconden geluk en andere voetbalverhalen". Kuip hof doelt ermee op de betrekke lijkheid van hetgeen in en rond de sport gebeurt. Dat mag opmer kelijk worden genoemd, want vrijwel zijn gehele leven is hij met sport in de weer geweest als chef sport van de Haagsche Courant, als hoofdredacteur van De Sportkroniek en als tv-ver- slaggever bij de NOS. Mensen met een dergelijke carrière ple gen nogal eens aan eenzijdigheid ten prooi te vallen en weinig oog te hebben voor wat er buiten de hoekvlag, dus in de maatschap pij, aan de hand is. Kuiphof hoort daar zeer beslist niet toe. De liefde voor de sport zit in hem gebakken, maar zijn blik heeft altijd verder gereikt: sport als deel van het geheel der dingen. Dat rnaakt dat zijn oordeel in tal van zaken zoveel waardevoller en rijper is dan dat van vele van zijn vakgenoten in de sport. Oh, het is hem niet altijd in dank afgenomen, hoor. Eens, toen de golven weer heel hoog gingen, sprak hij sussend: "Het is maar voetjebal" hij heeft toen gewé- ten hoeveel mensen er met oogkleppen op lopen. Helaas niet gezegend met de ogen van een torenvalk, zoals hij zelf ironisch schrijft, was hij als tv-commentator altijd op zoek naar evenwicht: enthousiast als hij kon en kritisch als hij moest. Hij legde sfeer in zijn werk "voor die ene man in dat ene kamer tje". Bij hem trof je nooit de rari teiten van een Smeets aan of de soms neerslachtig stemmende so berheid van een zeker wel des kundig man als Reitsma. Kuip hofhad natuurlijk ook wel het ge tij mee: zijn beste tijd viel samen met de hoogtijjaren van het Ne derlandse voetbal. Ik schrijf nu in de verleden tijd over hem, omdat hij als tv-man met pensioen is, maar zijn aan dacht voor de sport reikt geluk kig over de aow heen. Hij schrijft nog steeds. En heel goed. Die bun del van hem is om van te smullen, tenminste voor wie voetbal iets meer is dan een schot tegen de touwen. Met het oog op het nade rende St.Nicolaasfeest kan ik hem van harte aanbevelen. Wat mij vooral opvalt, is de 'lenigheid' van zijn taalgebruik en de soepelheid en humor waar mee Kuiphof een ontwikkeling signaleert of een probleem atta queert. Hij bedient alle genera ties. In stukjes van nooit meer dan 75 regels schrijft hij over Puck van Heel, Bertus de Harder ("De bal moest rollen en zijn voe ten moesten er iets mee doen daarbuiten was hij de onhandig ste man ter wereld. Toen hij diep in de oorlog een zak meel ont vreemd had om zijn gezin eten te kunnen geven, liep een meelspoor naar zijn voordeur"), over Faas De Mos zet Galjé onder druk PRAAG (GPD) - Van de Ajax-spelers die vlak voor het UEFA-Cupduel tegen Bohemians toch al onder hoogspan ning staan, is doelman Hans Galjé nog eens extra onder druk gezet. De 27-jarige keeper werd zondag na het duel tegen FC Utrecht al on der vuur genomen door trainer Aad de Mos („het is dat ik geen an der heb, anders stond hij er woens dag naast") en kreeg gisteren op nieuw de nodige kritiek over zich heen. „Dit is de laatste kans voor Galjé. Als hij faalt kan hij het ver der vergeten. Wat moet ik dan nog met hem? Ik zeg dat echt niet om hem extra te motiveren of zo. Ik meen het gewoon. De stijl van ie mand van 27 kan je niet meer ver anderen. En toch zou dat moeten", zo keurde De Mos het zwakke op treden van Galjé tegen de Utrech ters af. Galjé is het grotendeels met die terechtwijzing eens („ik zal de laat ste zijn die zegt dat ik een volmaak te keeper ben"), maar acht zichzelf wel degelijk in staat om alsnog tot een allrounder uit te groeien. Daar bij weet hij zich gesteund door hulptrainer Spitz Kohn. De Lu xemburger heeft vertrouwen in de sluitpost van de Ajax-verdediging, met wie hij nu bijna een half jaar samenwerkt: „Galjé is de afgelo pen maanden vooruitgegaan. Dat kan iedereen zien. Hij moet alleen nog meer zelfvertrouwen uitstra len, zodat de tegenstander weet dat er iemand in het doel staat. Hij is nu een mooie, stijlvolle keeper. Het gaat erom dat hij een schoffie wordt, en dat bedoel ik dan in posi tieve zin". Piet Schrijvers, de voorganger van Galjé, beantwoordde bij Ajax meestal wel aan dat beeld. Die im poneerde tegenstanders niet al leen, maar plette ze ook meer dan eens. „Met Schrijvers kan je mij niet vergelijken. Die heeft een heel ander postuur", aldus Galjé, die nog moet wennen aan het idee dat „zijn" doel zo nodig alle middelen dient te heiligen. „Ik ben gewend om het allemaal technisch en fraai te doen. Ik zal moeten leren op be paalde momenten ook de beuk er in te gooien en alles wat voor me komt niet te ontzien. Ik moet meer aandacht besteden aan het lijf-aan- lijfwerk voor het doel en aan het punt dat spelers tegen me aan springen". De Mos verlangt echter een afge studeerde keeper die hij dacht te hebben toen Galjé anderhalf jaar geleden het werk van Schrijvers overnam. De Haagse oefenmeester weet dat hij geen tijd meer heeft voor nascholingscursussen, nu het bestuur van Ajax prestaties ver langt, ook in Europa-Cuptoernooi en. Mocht Galjé in Praag onderuit gaan, dan zou hij De Mos wel eens in zijn val kunnen meenemen. „Een keeper moet altijd betrouw baar zijn. Wat tegen Utrecht is ge beurd kan niet. Hij zat er een paar keer helemaal naast". De Mos doelde daarbij op de si tuaties die zich zondag in de slotfa se voordeden: de bal hoog voor het doel en filevorming in de buurt van de strafschopstip. „Zo zal het ook tegen Bohemians worden. Die mensen zijn erg gevaarlijk bij dode spelmomenten. In die gevallen heb ik een keeper nodig die rustig blijft en doortastend is". Terwijl De Mos twijfelt of hij wel over zo'n doelverdediger beschikt, herinnert Galjé aan de wedstrijden tegen Celtic (twee jaar geleden in het EC-I-toernooi) en Manchester Ajax werkte gisteren een training afin het stadion t spelen een partijspel. United (vriendschappelijk dit jaar) toen hij de degelijkheid zelve was: „Toen ging het ook goed. Net zoals trouwens de afgelopen dagen tij dens de training. We hebben de spelsituaties die zich tegen Bohe mians zullen kunnen voordoen uit gebreid nagebootst. Met alle spe lers en ook met Kohn apart. Van Kohn heb ik tot nu toe erg veel ge leerd. Hij heeft veel verstand van keepen. Zo'n man kraamt ook geen onzin uit. Hij ziet fouten en wijst je er op een rustige manier op. Bij an dere trainers die ik heb meege maakt, was het altijd een kwestie van bijhouden van wat je in het verleden had opgestoken. Door Kohn word je als keeper beter. Door zijn trainingen ben ik me sterker gaan voelen. Dat is dit sei zoen ook wel gebleken. Alleen zon dag ging het niet lekker. Dat hoeft een trainer niet speciaal tegen me te zeggen. Zoiets voel je zelf ook wel aan, maar dat betekent nog niet dat het woensdag ook fout zal gaan. Ik was toch ook niet de enige die tegen Utrecht niet goed was. Als we tegen Utrecht bij de rust met 3- of 4-0 hadden voorgestaan, en dat zat er ook best in, was er niets aan de hand geweest. Omdat het 1—0 bleef werd iedereen steeds onzekerder en angstiger. Niet al leen ik". PRAAG (GPD) - Ajax zal tegen Bohemians zonder Rob de Wit en met Ronald Koeman spelen. Trainer Aad de Mos heeft daarmee duidelijk voor zeker heid gekozen. De aanvallers De Wit en Bosman worden achter de hand gehouden voor het geval de in Amsterdam veroverde voorsprong van 1-0 mocht worden verspeeld. De Mos: „De Wit heeft een paar wedstrijden niet meegedaan, die mist rit me terwijl ik nu juist goed ingespeelde jongens no dig heb". Afgelopen zondag na het duel tegen FC Utrecht liet De Mos nog weten dat De Wit „naar alle waar schijnlijkheid" zou spelen. De vraag is dan ook of De Mos morgen opnieuw van gedachte zal veran deren. Met zijn voorzichtige aanpak wil hij name lijk ook weer niet al te ver gaan: „Wij moeten pro beren om Bohemians van het doel weg te houden. Dat kunnen we bereiken door de voorbereiders af te stoppen en te voorkomen dat de Tsjechen vrije trappen vlak bij ons doel en corners mogen nemen. Voorop staat echter dat we hier moeten zien te sco- Bij Bohemians zullen middenvelder Sloup en aanvaller Micinec, die in Amsterdam ontbraken, hun rentree maken. Verder denkt coach Pospichal erover om eventueel de 35-jarige Cermak die pas is hersteld van een knie-operatie, in te zetten. Cermak zou dan de plaats moeten innemen van Janecka, over wiens inzet Pospichal bepaald niet tevreden is. De kans dat Cermak ook inderdaad zal spelen is echter klein. Vermoedelijke opstelling Bohemians: Borovic- ka; Jakubec, Prokes, Ondra, Kukucka, Levy, Ze- lensky, Sloup, Janecka, Micinec en Vladimir Hrus- Opstelling Ajax: Galjé, Silooy, Spelbos, Rijkaard, Boeve, Koeman, Ophof, Schoenaker, Gasselich, Vanenburg en Van Basten. 'Caetano liep 800 meter te weinig' LISSABON (Sid) - De marathon van Chicago mag veertien dagen geleden de beste wereldtijd heb ben opgeleverd, de marathon van New York vorige week het meeste spektakel, de marathon van Lissa bon van zaterdag gaat de geschie denis in als de meest chaotische. Na binnenkomst van winnaar Ci- dalio Caetano schrokken de offi cials van zijn tijd. Hij was volgens de klok sneller dan Steve Jones in Chicago. En dat met een persoon lijk record dat ruim drie minuten hoger lag. Een directe controle re sulteerde in de aanpassing van de tijd van Caetana. De Portugees had de tijd van wereldrecordhouder Jones (2.08.05) geëvenaard. Toch bleven er reusachtige vraagtekens staan achter deze prestatie. Olympisch kampioen Carlos Lopez hield de tijd van Cae tano en anderen voor onmogelijk. „Ze hebben hier minstens 800 me ter te weinig gelopen", gaf de Por tugees als zijn indruk weer. „Bij de start was het al een chaos en pikten de meeste lopers een kleine 200 meter". Lopez was door de organi satie gevraagd het startschot van de stad-marathon van Lissabon te lossen. De kleine atleet kwam daar nauwelijks aan toe, want in het ge drang van de 2600 deelnemers in de kleine straat zonder start-streep werd hij bijna onder de voet gelo pen. Carlos Lopez rekende na afloop uit, dat bij een regelmatig verloop Caetano's winnende tijd ongeveer 2.10.40 had bedragen. De atleet van Benfica was aanvankelijk ont roostbaar, toen zijn tijd niet werd erkend. De cheque van 17.000 gul den als winstpremie was evenwel het keerpunt in de emoties. HERMAN KUIPHOF Wilkes ("Dit leek geen Neder landse voetballer. Deze sierlijk heid kon niet uit een stad van bouwers en werkers komen, even min uit een land van mist en mest"), over Rensenbrink ("Hij zette aan voor slalomachtige be wegingen die later door ene Sten mark op een andere grond zou den worden geperfectioneerd"), over Vanenburg ("De Ajax-coach liet hem op de rand van het eigen strafschopgebied Rotterdammers voor de voeten lopen. Vanenburg als in-de-weg-loper! Het is alsof je Mozart door een carnavals band laat spelen"), over de Bra zilianen ("Hun voetbal heeft met zon en samba te maken, het onze met polders, water en lage luch ten"), over doping, verandering van de spelregels, overtredingen trainers, spreekverboden, het be lazer-tijdperk ach, waarover eigenlijk niet? Maar één stukje heb ik toch smartelijk gemist. Over Ove Tjindvall. Niet Best Van grote sportlieden hoop ik altijd dat ze, eenmaal uit de ac tieve sport, goed terecht komen. Ze hebben ons meestal veel ple zier en boeiende momenten gege ven en ik gun ze dan verder een lang en gelukkig leven. Sentimenteel? Dan maar senti menteel. Maar het loopt nogal eens niet goed met hen af. Vooral in de bokssport liggen de schrijnende voorbeelden voor het oprapen. Zo'n man met wie het waar schijnlijk ook tragisch eindigt (het proces is al in volle gang) is George Best, de man die ooit Manchester United in een onver getelijke wedstrijd tegen Benfica aan de Europa Cup hielp. Wat een voetballer! Hoe prach tig kon hij passeren. Maar ie mand die al in zijn voetbalcar rière geen rust en discipline in zijn donder had. Herhaaldelijk was er wat met hem. Niet ver schijnen op de training, ruzie met coaches en dan dat voortdu rende gesleep met mooie meiden. Hij ging zwerven van club naar club. Betrekkelijk snel was hij op gebrand. Als hij nu nog in het nieuws komt dan louter negatief. Dit weekeinde zat hij met te veel al cohol op achter het stuur. Als de persverhalen juist zijn dan heb ben agenten hem dwars door tui nen moeten achtervolgen om hem te pakken te krijgen. Jammer, jammer. m hem I _J LONDEN (DPA) - Voor het eerst in de geschiedenis van het Engelse voetbal is een vereniging er toe over gegaan de supporters van een bepaalde club de toegang tot het stadion te verbieden. FC Sou thampton heeft besloten in de toe komst geen enkele aanhanger van de Londense club Chelsea binnen de poorten te laten. Southampton reageert met dat besluit op de gebeurtenissen van 20 oktober, toen Chelsea-fans een bestuurslid en talrijke toeschou wers naar het leven stonden. Sou thampton kan de maatregel ge makkelijk doorvoeren, omdat de accommodatie eigen bezit is en een groot gedeelte van de 25.000 plaat sen bezet wordt door houders van een seizoenkaart. EINDHOVEN (GPD) - Rinus Mi chels maakt deze week zijn selectie voor de kwalificatiewedstrijd te gen Oostenrijk bekend en daarbij laat hij factoren als ervaring en routine meetellen. De nieuwe tech nische leider is op zoek naar voet ballers die alles al meegemaakt hebben en die in de super belang rijke confrontatie met de Oosten rijkers niet te snel door het lint gaan. Ernie Brandts voldoet aan de normen, 28 jaar oud, tegen Man chester speelt hij zijn 38e Europa- Cupwedstrijd, 23 keer drager van het Oraiyeshirt, tien seizoenen be taald voetbal, landskampioen met PS V, met die ploeg winnaar van de UEFA Cup en voorstopper in de formatie die in 1978 in Argentinië net geen wereldkampioen werd. Brandts bovendien de man in vorm. In de thuiswedstrijd tegen United blonk hij uit en maakte Alan Brasil kansloos. Met Rijvers op de tribune solliciteerde hij naar een plaats in Oranje, na afloop deed ook Hans van Breukelen nog een goed woordje voor hem. Een sollicitatie bij de verkeerde per soon zo bleek later. „Rijvers heeft me nooit de in druk gegeven dat hij me nog eens zou kiezen. Een keer heeft hij me opgesteld, september 1981 tegen Ierland. Ik kwam net terug na een blessure, ik had nog een heel dun pootje. Durf je het aan, vroeg hij. Het ging niet eens slecht, later hoorde ik van anderen dat Rijvers mij de schuld van het gelijke spel in de schoenen geschoven had". Mentaliteit, bezieling. Ernie Brandts noemt zichzelf een karak ter-jongen, gevormd door oudere gasten en teleurgesteld in deze ge neratie. „Met Doesburg, Van Breu kelen en Stevens praten we na de training over tactiek, we vertrek ken als laatsten. De jonge gasten zijn al weg als wij nog onder de douche staan. Ik heb bij De Graaf schap wel eens een klap gehad van Henk Overgoor, ik ben door Ruud Krol stijf gevloekt, ik luisterde naar mannen als Willy van der Kuylen, en Nico van Zoghei, ik heb het idee dat we vroeger dingen sneller aannamen. Deze generatie voetbalt te lief, te netjes, te weinig agressief. De mentaliteit deugt niet. Op de Nederlandse velden lo pen te weinig winners zoals Lase- roms, Israel, Krol en Suurbier, die goed voetbalden maar op zijn tijd ook stevig". Waar Brandts zegt de Nederland se velden kan PSV ingevuld wor den. „Dit seizoen gaat het beter dan andere jaren, we hebben wat meer mentaliteit in de ploeg. En toch is het me een beetje tegenge vallen. In de voorbereiding hebben we geweldig gevoetbald, eindelijk eens wat uitstraling. In de competi tie is het er tot nu toe toch niet uit gekomen. Hoe het komt weet ik niet, maar een deel van de ploeg valt weg, zo is het altijd geweest. Speelde de voorhoede goed dan was het achter mis, draaide het achter lekker dan kwam de aanval niet tot scoren. Nu zit de defensie weer goed in elkaar, het probleem ligt in de aanval en op het midden veld". Brandts noemt zich een speler die gestuurd moet worden, hy con stateerde dat de mannen die het vermogen hebben om binnen de lijnen leiding te geven uitgestor ven zijn. „Vroeger werden beslis singen in het veld genomen door Cruijff, Van Hanegem, Israel, die gasten zeiden als het niet draaide: we gooien het om, we gaan zus of zo spelen. Nu zegt de trainer het. Je loopt in het veld en wacht op een teken van de bank". Die aanwijzingen moeten komen van Jan Reker, een oefenmeester die tussen de jongens staat en op zijn tijd afstand neemt. Van Thijs Libregts roemt hij de manier waar op hij hem opgevangen heeft na zijn blessure, Ernst Happel is voor Brandts de absolute top. Kees Rij vers vond hij een goede coach, die bij PSV kon wat hij tegen Honga rije niet meer kon: bijsturen vanaf de bank. „De tactiek moet simpel zijn, begrijpelijk voor spelers en publiek" vindt de PSV-verdediger. „Ik weet niet wat Rijkaard alle maal voor taken had tegen Honga rije, Spelbos voetbalde zoyder rug dekking. Van Willy van de Kerkhof heb ik begrepen dat de tactiek een uur voor de wedstrijd nog gewij zigd is". De kritische woorden aan de ver trokken bondscoach had Brandts ook gesproken als de man uit Knegsel nog verantwoordelijk ge weest was. „De laatste drie, vier jaar doe ik echt mijn zegje wel". EINDHOVEN (GPD) Na lang touwtrekken is PSV er gis teren in geslaagd René van der Gijp aan zich te binden. Voorlo pig voor de rest van dit seizoen, „maar", zo verklaarde manager Ploegsma nadat hij met Loke ren overeenstemming had be reikt over de transfersom, „het i§ de bedoeling dat het contract aan het eind van deze competi tie met nog een jaar wordt ver lengd. We hebben in ieder ge val een optie genomen op nog een seizoen". Waarom PSV voor deze (voorzichtige) constructie heeft gekozen, wilde Ploegsma niet kwijt, evenals het bedrag dat met de overgang van Van der Gijp is gemoeid. Het laat zich evenwel gemakkelijk raden dat PSV Van der Gijp op deze ma nier in toom wil houden. De 23- jarige international bewees bij Lokeren immers herhaaldelijk zijn naam als enfant terrible en raakte om die reden dan ook uit de gratie by de Belgische club, die hem terugzette naar de C- selectie naar aanleiding van een interview in een Haagse krant Aanvankelijk zag het er naar uit, dat Van der Gyp naar Feye noord zou vertrekken, maar de Rotterdammers bleken niet in staat de door Lokeren verlang de transfersom (naar verluidt zo'n negen ton) op tafel te leg gen. „We zyn zeer tevreden over de financiële afwikke ling", aldus Ploegsma. Zaterdagavond in de thuis wedstrijd tegen Fortuna Sit- tard maakt Van der Gijp al zijn debuut by PSV. Tenminste als de keuring, die hy gisteren heeft ondergaan, positief uit valt. De reglementen van de Europese voetbalunie (UEFA) staan niet toe dat Van der Gyp woensdagavond meedoet in het EC-treffen met Manchester United. Nochtans zegt Van der Gijp vooral blij te zijn dat hij zijn Belgische avontuur kan af sluiten met een terugkeer in de Nederlandse competitie.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11