Oegstgeest bijna van 'trilstraten' verlost Jeugdraad: 'bewustwording' of 'ontplooiing'? Kinderen ondernemen actie tegen gevaarlijk zebrapad Vos Co Te laat Beukenschans Wie wil er burgemeester worden? Subsidie voor asfalteren komt eraan Haast met aanleg nieuwe Haarlemmertrekvaartweg PAGINA T REGIO LEIDEN VRIJDAG 2 NOVEMBER 1984 LEIDERDORP - Valt het werk van de Hervormd Gereformeerde Jeugdraad onder het in Leiderdorp onder het hoofdstuk 'bewustwor ding' of 'ontplooiing'? Heeft het jongerenwerk een algemeen karak ter of is het 'identiteits-gebonden'? Vragen die gisteravond over heersten tijdens de hoorzitting in het Leiderdorpse gemeentehuis over het sociaal-cultureel program ma 1985. De verwarring was groot. Want de Hervormd Gereformeerde Jeugdraad heeft nu voor het eerst subsidie aangevraagd. Men heeft geld nodig voor het clubwerk, be doeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Men heeft 4000 gulden nodig. De gemeente wil daar de helft van betalen. Ze vindt dat de kerken voor de andere helft moeten op draaien. Opzien baarde gisteravond Vic tor Molkenboer, voorzitter van de Stichting Jeugdwerk Leiderdorp, die bezwaar maakte tegen het ge ven van subsidie aan de Jeug draad. "Wij miskennen hen de ver kregen positie niet", aldus Molken- boer. "Die juichten we zelfs toe. Maar de aanvraag betreft een uit breiding van het algemeen jeugd werk voor de hele Leiderdorpse bevolking, de levensvisie staat daar los van". Molkenboer merkte op dat vol gens de richtlijnen bij een nieuw initiatief gekeken moet worden of dat niet kan worden ingepast in be staande aktiviteiten. Met andere woorden: waarom is er niet met Sjelter (het 'nest' van de Stichting Jeugdwerk) gepraat? Het sociaal-cultureel programma 1985 geeft daar al antwoord op: in passen kan niet, de beperkte ruim te van Sjelter zou afbreuk doen aan de gedecentraliseerde aanpak van de Jeugdraad. Die Jeugdraad heeft geen vast onderkomen, ze is zowel in oud als in nieuw Leiderdorp ac tief. Wethouder Gehner wilde gister avond weten of de Jeugdraad in derdaad van plan is zich van de kerken los te weken. Dan namelijk zou Molkenboers verhaal terecht zijn. Als die 'identiteit' er is, komt de Jeugdraad wel in aanmerking voor subsidie. Jeugdraad-woordvoerder Ves- seur verklaarde dat ze organisato risch zeker bij de kerk blijven ho ren. "In de aktiviteiten gaan we ons wat vrijer opstellen, maar we doen wel wat de kerken verlangen en zijn geen concurrent van de Sjelter". Een antwoord dat Mol kenboer nog niet bevredigde. Het motief om subsidie toe te kennen klopte nu niet meer, vond hy. "De richtingaanwijzers zijn niet op de juiste wijze gebruikt en zullen moeten worden herzien". Uiteindelijk besloot wethouder Gehner de zaak nog maar eens in tern te bespreken. "Er zullen ande re passages uit het sociaal-cultu reel werk gevonden moeten wor den, waarnaar kan worden verwe zen bij het toekennen van deze subsidie", aldus R. Schnerr, rech terhand van de wethouder. LEIDERDORP - "Ons vriendje is aangereden op de Voorhoflaan en hij ligt in het ziekenhuis. En omdat wij niet de volgende slachtoffers willen zijn vragen wij u of er stoplichten kunnen komen aan de zuidkant van de Voorhoflaan, bij het gevaarlijke en onoverzichtelijke zebrapad aan de Bolderrikkamp". Duidelijke taal, vervat in een brièf, die gericht was aan Leiderdorps burgemeester Van der Have. Kinderen uit de omgeving van de Voorhof laan wilden deze hartekreet, die vergezeld ging van adhesiebetuigingen, gistermiddag aan Van der Have overhandigen. Helaas was hij er niet, maar wethouder Meerburg was wel aanwezig en die nam de honneurs De kinderen hebben zelf het initiatief genomen voor de handtekenin genactie en bijbehorende brief. Hoezeer de zaak leeft in de Voorhof-buurt blijkt wel uit het aantal handtekeningen dat ze in één dag ophaalden: ruim 120. "Van kinderen én mensen", verduidelijke Mariélle de la Rie (8), één van de initiatiefnemertjes. De wethouder kon de kinderen niets toezeggen, maar hij beloofde het verzoek aan de burgemeester over te brengen. Hij zei te begrijpen dat de kinderen erg geschrokken zijn en vindt zelf het bewuste punt ook gevaar lijk. Volgens één van de ouders is er al eerder om stoplichten gevraagd, maar zou er geen geld voor beschikbaar zijn. (foto Holvast) Zware botsing VOORSCHOTEN - Een 25-ja- rige inwoner van Zoetermeer heeft gisteren bij een aanrij ding in Voorschoten een been wond en een hersenschudding opgelopen. De man reed met een motor op de Leidseweg en botste tegen een vrachtwagen die uit de tegengestelde rich ting kwam en de bocht naar de Piet Heinlaan maakte. Zuur ui oog VOORSCHOTEN - Een 22-ja- rige inwoner van Wassenaar heeft bij een ongeval in een be drijf aan de Dobbeweg in Voor schoten zuur en stukken plas tic in zijn ogen gekregen. De man was bezig een sjofel, een soort tractor die wordt gebruikt voor wegwerkzaamheden, te starten met behulp van een tweede accu toen deze ontplof te. In het artikel over Vos Co in Zoeterwoude, afgelopen zaterdag in deze krant, wordt melding ge maakt van ernstige bodemveront reiniging. Het verhaal wekt de in druk alsof dit een verrassing zou zijn. Reeds jaar en dag zal het zeker de gemeente Zoeterwoude bekend zijn geweest dat Vos Co bij voortduring de voorschriften aan hun laars lapten. Het bedrijf ging gelukkig toch naar Alphen aan den Rijn, was het motief. De maximaal toelaatbare voorra den werden vele malen overschre den en bepaalde produkten, waar van voorraadvorming krachtens de Hinderwet was uitgesloten, wer den toch over- en opgeslagen. Vele malen heeft de Inspectie van Zoeterwoude een hand voor de ogen gedaan. In het artikel wordt de nadruk gelegd op verontreini ging, maar wat te denken van ex plosie- en brandgevaar? Lege va ten kunnen, zeker in de zomer, ge vaarlijker zijn dan volle vaten. Het drinkwater zou volgens het artikel geen gevaar opleveren voor de omwonenden. Is het waterlei dingbedrijf De Rijnstreek soms vergeten dat enkele jaren geleden de waterleiding naar de ernaastge- legen 3M company door volledige vertering van het materiaal en door aantasting van chemicaliën open scheurde? Dat vele tienduizenden liters water het magazijn van Vos Co volledig onderspoelde, grote scheuren in de muren van dit ma gazijn achterlatende? Dat aange vreten rioleringen op het bedrijfs terrein vervangen moesten wor den? En nu maar geloven dat versprei ding van de chemicaliën in de bo dem kan worden voorkomen. Nu de drinkwaterleiding naar het bedrijf zelf ook al werd afgeslo ten doet zich zowel bij de werkne mers van de 3M company als die van Vos Co de vraag voor, in hoeverre zij in aanraking zijn ge weest met besmet water. Water, dat mogelijk is besmet met kanker verwekkende stoffen, want naast de in het artikel genoemde stoffen, kan ik hier nog wel wat uitbreiding aan geven. Dat Vos Co zakelijk en formeel optreedt verbaast mij geenszins, daar het bedrijf zich dient te gedra gen conform het dictaat van de moedermaatschappij, die veilig en wel in Hamburg huist. Dit heeft altijd betekend dat het maken van winst primair is. Dat terwijl goed gedrag, zowel naar het eigen personeel als naar de maat schappij toe, een even ziektever wekkend idee is als de produkten die het bedrijf verkoopt. Ik denk dat de gemeente Alphen aan den Rijn veel van de gemeente Zoeterwoude kan leren omtrent de praktische handel en wandel van dit bedrijf. Men zal zich nog wel eens ongelukkig prijzen dit bedrijf binnen de gemeentegrenzen te hebben gehaald. J.M.Th. Niesthoven Lauwerbes 6 2318 AT Leiden. Bij het nakijken van mijn giro-af schriften constateerde ik dat er één bijschrijving van mijn WWV-uitke- ring ontbrak. Zeker een foutje, dacht ik. Bij navraag op het ge meentehuis bleek het geen foutje van een punctuele ambtenaar te zijn, maar van mij. Wat had ik ge daan? Ik had mijn briefje een kwartier te laat bij u in de bus ge gooid! En dón krijg je geen uitke ring. (Misschien een idee voor minis ter Ruding: elke ambtenaar die een kwartier te laat komt een week sa laris inhouden. Dan heeft hij bin nen een jaar en sluitende begro ting.) Ik heb van mijn 14e tot mijn 45e jaar trouw mijn premies, waaron der WWV-premie, betaald. Hierme de heb ik een recht op deze uitke ring opgebouwd. Ik kan begrijpen dat door het te laat inleveren van mijn briefje de uitbetaling verlaat wordt. U (burgemeester en wet houders van Oegstgeest, red.) hebt tenslotte wel iets anders te doen dan nonchalante WWV-ers na te lo pen. Als een stoute jongen wordt ik nu verplicht u de reden te geven waarom ik te laat was. Als een nog stoutere jongen weiger ik me bij u onder curatele stellen. Deze betutteling is alleen moge lijk bij volkomen afhankelijke mensen. Daar ik vind dat u niet het recht hebt mij te betuttelen en mij uw regeltjes op te dringen, be schouw ik deze maatregel van u als pure diefstal. Indien hiervoor geen. bevredigende oplossing komt, ben ik dan ook van plan dit als zodanig te behandelen. A.J.M. Koppers, Oegstgeest. (Volledig adres bij de redactie be kend) In het Leidsch Dagblad van 30 ok tober staat onder de kop 'Gemeen te zoekt naar opvulling' een artikel LEIDERDORP - De officiële sollicitatieprocedure voor een opvolger van Leiderdorps bur gemeester M.A. van der Have is nu in gang gezet. Het ministerie van binnenlandse zaken roept gegadigden op om voor 24 no vember te solliciteren naar de functie van eerste burger in Leiderdorp. Zoals bekend gaat Van der Have op 1 mei met pensioen. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland kiest uiteindelijk de opvolger van Van der Have, op voor dacht van een vertrouwens commissie. OEGSTGEEST - De gemeente Oegstgeest hoopt nog voor het einde van het jaar rijkssub sidie te krijgen voor het asfalteren van de Geversstraat en Leidsestraatweg en het aanleg gen van een riolering en een busbaan in de twee straten die in eikaars verlengde liggen. Alleen op het smalle stukje tussen de Terweeweg en de Frederik Hendriklaan komt geen aparte strook voor bussen. Ambtenaren van het ministerie van verkeer en waterstaat hebben deze hoop ingegeven, zo werd gis teren meegedeeld tijdens de verga dering van de raadscommissie voor verkeer en vervoer. In ambtelijke gesprekken werd volgens een woordvoerder van de gemeente gesproken over een sub sidie zes ton, in de strikte zin van het woord alleen bestemd voor de aanleg van de busbaan. Dit bedrag is een ton lager dan tot nu toe werd aangenomen. In juli werd nog ge sproken over een bijdrage van 700.000 gulden. Dit betekent dat de gemeente on geveer 2,9 miljoen op tafel moet leggen voor het project, dat vol gens B en W niet lang meer kan wachten. Zo hebben de bewoners van de Geversstraat al meermalen hun beklag gedaan over enorme trillingen op de hobbelige weg, die druk wordt bezocht door bussen en vrachtwagen. In hun huizen verschijnen grote scheuren. geen volledige zekerheid", heet het. Wanneer het geld daarentegen wél binnenstroomt, verwacht de woordvoerder dat eind 1986, begin 1987 kan worden begonnen met de werkzaamheden. Eerder beginnen levert problemen op omdat de ge meente nog grond moet aankopen. Ook is het mogelijk dat de raad kleine wijzigingen aanbrengt in de plannen of aanbevelingen doet, zo als gisteravond. Uit de commissie kwam toen het verzoek om een "oversteekvoorzie- ning" ter hoogte van de Terwee weg. Burgemeester Scheenstra antwoordde hierop dat dat wordt meegenomen bij de reconstructie. Wellicht komt er dan een tussen- berm. De komst van stoplichten is wat minder waarschijnlijk. De Ge versstraat en Leidsestraatweg wor den gebruikt voor het experimen teerproject openbaar vervoer. Ie der extra stoplicht kan een verve lende vertraging opleveren voor de bussen, die zich bij dit project juist aan een strak tijdschema moeten houden. VRIJDAG Aniba's muziekkamer - Herenstraat 1, optreden folkgroep Bluegrass Clodhop- Maranathakerk - ingang Dijkstraat, rommelmarkt, 19-20 uur. Antonius Clubhuis - Lange Mare, optre den t.g.v. 35-jarig bestaan van de Leidse Harmoniekapel, 20.15 uur. Kijkhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'Los Santos Inocentes', van Camus, 20 en 22.15 uur. Filmhuis LVC - Breestraat, film 'Verti go' van Hitchcock, 21.15 uur. Bevrijdingskerk - koor- en samenzang- avond, 20 uur. Petruskerk - herenkoor zingt Requiem van Don Lorenzo Perosi, 19 uur. Leiderdorp Waterleliekreek 1 - huis-aan-huis kunst najaarsexpositie, tot 24 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat, kunstmarkt Voorschotense Kunstkring, dagelijks. Zoeterwoude Ons Huis - Kosterspad, bazaar tot in de 'kleine uurtjes'. ZATERDAG Leiden Posthof - Wassenaarseweg 1, internatio nale ruilbeurs georganiseerd door de Leidsch Ver. van Postzegelverzame laars, 10-17 uur. Winkelcentrum De Kopermolen - an tiekbeurs. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Maranathakerk - ingang Dijkstraat, rommelmarkt, 10-15 uur. Zoeterwoude Don Bosco - Zuidbuurtseweg, vlooien markt, 10-16 uur. Leiderdorp Waterleliekreek 1 - najaarsexpositie, tot 24 uur, Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haaplein, kin derochtend, 10 uur. Kindertheater - Churchillweg, voorstel ling poppentheater, 14.30 uur. Oegstgeest Café De Roode Leeuw - Dorpsstraat, klaverjas-recordwedstrijd, hele dag edische Diensten Terweeweg B en W hebben al jaren voor de werkzaamheden. Het is echter onzeker of ze ook geld ge noeg hebben het project door te zetten wanneer het rijk het alsnog laat afweten. Dit is niet uitgesloten, aldus een woordvoerder van de ge meente. "Zo'n toezegging geeft je OEGSTGEEST - De provincie maakt haast met de aanleg van een nieu we Oegstgeester Haarlemmertrekvaartweg. De weg moet achter het Tol huis en de overige bebouwing langslopen en uitkomen vlakbij het via duct onder de rijksweg. De provincie wil binnenkort beginnen met de onteigeningsprocedure van de benodigde grond. Het project staat namelijk in haar top twee, zo heeft gedeputeerde Jansen bekendgemaakt. De gemeente Oegstgeest hoopt dat begin 1987 begonnen kan worden met de aanleg van de nieuwe weg, die vrijliggende fietspaden zal krijgen en twee geasfalteerde auto- stroken. De huidige situatie is verre van ideaal. Doordat de huidige trekvaart- weg is afgeloten voor autoverkeer, wijken veel automobilisten uit nóar de President Kennedylaan. Deze weg krijgt momenteel drie keer zoveel ver keer te verwerken. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Schonenberg: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer, Stokroos Gallaslaan 24, Leiderdorp, tel. 412166; spreekuur Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel. 120266; spreekuur Hogewoerd 138. zo 8 uur tot 24 uur: F.B. Kruis, Klaproos 34, tel. 126371; spreekuur Minnen- broersgracht 41. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur:H. Jurgens, Heren dat ik 'griezelig' vind. Uit het arti kel spreekt -naar mijn gevoel- een denken over buitenlanders van mensen (waar we toch iets van mo gen verwachten), waarover ik ge woon even mijn hart moet luchten: - Waarom gelooft de heer Meer burg niet dat een gewoon gezin zich thuis zal voelen tussen alleen staanden? - Waarom vindt hij het gewoon dat zelfstandige jongeren niet zo gelukkig zijn over het algemeen, met het gemeenschappelijk karak tervan bijvoorbeeld de leefruimte? Zouden alle buitenlanders dat wel prettig vinden, vraag ik me dan af? - Ongunstige ligging van de Beu kenschans. Dat wisten ze al voor dat er werd gebouwd! - Waarom moet je buitenlanders 'overhalen' om naar de Beuken schans te komen? Iedereen mag toch wonen zoals hij het zelf het meest prettig vindt? Ook de heer Duivenvoorden vraagt zich af of woningzoekenden het wel zo leuk vinden om een ge meenschappelijke ruimte te heb ben. Je moet dan wel heel goed met elkaar overweg kunnen, vindt hij. Dat geldt mijns inziens ook voor buitenlanders. Ik vraag me af of deze mening van de directeur van de woningbouwvereniging eventueel van invloed is bij de toe wijzing van een flatje aan die bui tenlander, die ook graag van de ge meenschappelijke ruimte af wil en dus zelfstandig wil wonen? Al met al vind ik het een 'vreemd denken' van de heer Meerburg en de heer Duivenvoorden. J. Oskam-Venema Vogellaan 29 Leiderdorp venlaan 16, tel. 125820. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Waart, tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5, tel. 310420; spreekuur Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. de Jong, Noord- eindsplein 4a, tel. 123752. zo 8 uur tot 24 uur: H.C. Jasperse, Witte Singel 72, tel. 124961. Leiderdorp za, J. v.d. Beek, Baljuwstraat 5, tel. 894539; zo, J. v.d. Leden, Hoofdstraat 8, tel. 894539; za en zo spreekuur van 12.30- 13 uur op Hoofdstraat 8. Oegstgeest i 10 i r tot r i 7.30 i i. Hu- OEGSTGEEST Grote belangstel ling was er gisterenavond voor de antiek- en curiosaveiling in een tent naast het Oegstgeester café restaurant de Roode Leeuw. De vei ling was een onderdeel van een ak- tie ter behoud van de rolstoelbus, die dreigt te worden opgeheven. In het café-restaurant zelf zijn sinds gisteren vier klaverjasteams bezig een plaatsje te verwerven in het Guiness Book of Records. Bij het ter perse gaan van deze krant, rond t waalf uur, waren alle teams nog in de race. Volgens een woordvoer ster was de conditie van de spelers prima: "Boven verwachting zelfs. De nacht met weinig toeschouwers heeft hen goedgedaan"Wel hebben de spelers last van spierpijn, en van het zitten. "Maar dat was te. voorspellen", liet de woordvoerster Poppentheater Het Voorschotens poppenthea ter Wellus-Nietus geeft morgen een voorstelling in het onderko men aan de Churchillweg. Ge speeld wordt het stuk 'Wie niet blauw is, is gezien'. Aanvang half drie. Rijnklievers De Leiderdorpse postduiven vereniging 'De Rijnklievers' laat dit weekeinde van zich horen. In de kantine van de Touwfabrieken aan de Zijldijk houdt deze vereni ging zaterdag en zondag een ten toonstelling. Morgenavond vanaf zeven uur, zondag vanaf elf uur. Een 'bonnenverkoop voor promi- Vlooienmarkt Wie gek is op oude spulletjes kan morgen tussen tien en v. uur z'n hart ophalen bij de vlooi enmarkt in Don Bosco (Zuid buurtseweg) in Zoeterwoude. Voor de kooplui is daar een kraampje te huur voor een rijks daalder. De toegang is gratis. Volop Lego Gebouw Taberna aan de Oegst geester Julianalaan staat komen de zondag barstensvol Lego. Kin deren kunnen er vnaf één uur hun hart ophalen. Ouders mogen ook best meespelen, want er staat maar liefst dertig kilo van dat 'kleine spul'. Toegang: een rijks daalder. genholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 155666. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar ook in het weekend. Voorschoten za, F. Koopmans, Churchillweg 19, tel. 6352; zo, W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. Warmond A. de Gijzel, Oranje Nassaulaan 10, tel. •01711-10834. Wassenaar Noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 13027; zuid: M.H. van Tolingen sr., Wetering laan 4, tel. 78303. Zoeterwoude A.J.A. Barendse, Stompwijk, tel. 1952. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 2 tot vr 9 novem ber door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, Lei den, tel. 120552. Apotheek Boehmer, Florijn 19, Leider dorp, tel. 894400. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, den. tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten J. Frencken, J. Röntgenlaan 14, Leid- schendam, tel. 070-271110. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno men door: A C. Labruyere, Langestraat 14, Leiden, tel. 134244; spreekuur za en zo om 13 i, tel. 01717-3667. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Bij automatische overschrijving geen administratie- en incassokosten. Kwartaalabonnement 63,10 Per post 85,50 Maandabonnement 21,21 (Autom betaling) Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30 u zaterdag v 16.30-18 00 u Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie Indien éen maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging Betaling van abonnementsgelden op giro 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Directie: G. Koopman Adj.dir N. Quakernaat Hoofdredacteur Drs. J W. E. Metselaar Adj Hoofdredacteur: R. D. Paauw (regio Leiden) P. C. Rosier (radio, televisie, kunst) Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in; Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington, Caïri Rome, Madrid, Mexico en Wenen

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2