Kunst te kijk Uit in de Randstad Poëziefestival met veel (jazz)muziek Galerie/sociëteit De Burcht geopend Dansfestival in HOT POPAGENDA Prijs voor Holierhoek Haagse bluf en Weense Schmelz op concert RO •c i v mmr^r l isH [fr M Hf r if j W lp 'P f tF* WÊT f* j f. i I W m - n P* f 'tlA' R -... i Unieke garderobe-veiling bij Christie's 'Blauwe Appel' blijkt boeiend muziektheater VRIJDAG 2 NOVEMBER 1984 PAGINA 2f IDEN HAAG (ANP) - Het jaarlijks /dansfestival van het Haags Ont- j moetingscentrum voor Theater- kunsten (HOT) in Den Haag 1 wordt van 7 tot 28 november ge- houden. Er zullen twee buiten- landse groepen worden gepre senteerd, die nog niet eerder in ons land voorstellingen gaven: de Finse danser en choreograaf Jorma Uotinen van het Stads- s theater van Helsinki met een so- loprogramma (16 november) en de groep Heura uit Barcelona, Spanje, met werk van de jong ge- storven choreografe Isabel Ribas (20 en 21 november). De derde buitenlandse groep, Tanzfabrik Berlin uit Berlijn, brengt in Den Haag haar nieuwste stuk 'Lieb- ste Liebe' (23 november). Het festival wordt geopend door Nederlands Dans Theater- Junior. Het programma ver meldt onder andere de première van een werk van NDT-danser James Vincent (7 t/m 10 novem ber). Tot besluit van het festival zijn er voorstellingen van de Nieuwe Dansgroep Osmose on der leiding van Jacqueline Knoops. Voor het eerst wordt dan „Inserts" uitgevoerd, een combinatie van choreografieën van Knoops (27 en 28 november). Het festival biedt ook een kin derprogramma. Beweging Dans brengt daartoe Keetje en de Ba- bakazoos van Cees Brandt ten to nele (11 november). Eén avond heeft er voorts een discussie plaats, georganiseerd in samen werking met de Stichting Danc- contact. Kopstukken uit de dans- muziek- en scenische vormge- vingswereld gaan dan een con frontatie aan met vakbroeders en publiek (18 november). Overige programma's tijdens het dansfestival worden ver zorgd door: Dansgroep Krisztina de Chathel met „Thron" (14), Werkcentrum Dans met werken van Merce Cunningham, Ton Si mons en Hans Tuerlings (15), In tro-Dans met balletten van Sva- varsdottir, Christe en Wubben (17), Bewegingsgroep Bart Stuyf met het programma Grey en Boulevard (22), en Tanzfabrik Berlin met een tweede program ma op de Ursonate van Kurt Schwitters en op gedichten van Ernst Jandl (24 november). AMSTERDAM (ANP) - Met een programma van vier internationale en zes thema-avonden wordt van vanavond tot en met zondag 11 no vember in de Meervaart in Amster dam het poëziefestival One World Poetry gehouden. Er zal op dit fes tival niet alleen poëzie worden voorgedragen door dichters uit de gehele wereld, maar er zal ook veel muziek, vooral jazz, te beluisteren zijn. Op de eerste (internationale) avond zal de Amerikaanse Jayne Cortez haar gedichten voorlezen onder begeleiding van jazzmusici uit de band van Ornette Coleman Prime Time. Verder treden op de dichters Michael Ondaatje (Cana da), Nanni Balestrim (Italië), Ed Sanders (VS), Printz Pahlson AMSTERDAM (GPD) - Veiling huis Christie's Amsterdam houdt deze maand een unieke veiling van een zogeheten gesloten collectie kleding, vooral uit de jaren dertig en veertig. Volgens Christie's is het een unieke veiling omdat het zel den voorkomt dat iemands kleding zo lang als complete collectie be waard blijft en zelfs onbeschadigd de oorlogsjaren is doorgekomen. Het gaat daarbij vooral om jurken en hoeden uit de beste modehui zen in binnen- en buitenland. Op de veiling, op woensdag avond 14 november, komen bij voorbeeld 80 hoeden van bekende ontwerpers als Ernst Jan Beeuw- kes uit Den Haag en Katja Robins- (Zweden) en Amiri Baraka (VS). Zondag 4 november staan Ornet te Coleman Prime Time centraal op de thema-avond Poëzie in Jazz, waaraan verder de dichters Adrian Mitchell (Engeland), Jules Deel- der, J. Bernlef, K. Schippers, Mi chael McClure, Gylan Kaïn en Ameri Baraka (beiden Verenigde Staten) meewerken. Ook Hans Dulfer staat op het programma van deze avond. Op de internationale avond van zaterdag 3 november staan vermeld de dichters Simon Ortiz (Verenigde Staten, Adonis (Libanon), Adrian Mitchell. Ken Kesey (VS), Ad Zuiderent en Tuli ki uit Amsterdam onder de veiling- hamer. Er zijn mantelpakken uit de jaren veertig bij die afkomstig zijn van Kuhne en Zonen uit Den Haag en Metz Co. Interessant voor de verzamelaar is een japon uit de jaren zestig van een Parijs modehuis en een kopie van die ja pon, vervaardigd door een Amster damse haute couturier. Heel bijzonder is ook een zwart hagedislederen tas uit begin jaren vijftig, voorzien van een lampje op batterijen, dat in de tas kan schij- Kupferberg (VS). Maandag 5 november is er een avond gewijd aan Ierland, met ze ven dichters uit dat land. Astrid van Helden zal, begeleid door Hans van der Horst op de piano, op deze avond zingen. De dag later vindt er een homo-avond plaats met dich ters uit Nederland en de Verenigde Staten en met muziek van de ho moband Jan Rot en zijn maatjes Een avond gewijd aan Los Angeles staat woensdag 7 november op het programma met vijf dichters uit de Verenigde Staten en één uit Enge land. Herman Brood geeft dan een solo-optreden. nen. De tas werd ooit in Nederland in licentie vervaardigd onder Ame rikaans patent. Op diezelfde avondveiling en uit hetzelfde particuliere bezit komt ook een verzameling antiek speel goed onder de hamer. Het gaat daarbij vooral om leerzaam speel goed dat door drie generaties van de anoniem gehouden Hollandse familie vanaf 1890 werd verzameld. Het merendeel van het speelgoed zit nog in de originele verpakking en zelfs de handleiding is meestal klaviervirtuoos van formaat, in zijn vioolconcert van de solist een grote dosis violistische vir tuositeit. In het werk waart de geest van Brahms duidelijk rond, niet alleen in de behande ling van de solopartij maar ook in de begeleiding tot en met de instrumentatie toe. Ondanks de violoistische huza renstukjes en ondanks boeiende en treffende melodische passa ges haalt Busoni's concert het niet bij dat van Brahms doordat stheater 'Berenice' van Racine, met Marion Brandsma in de titelrol. Circustheater do 8, 20.00 uur. De Nederlandse Operastichting Don Giovanni' van Mozart, m.m.v Het Nederlands Ka merorkest o.l.v. Edo de Waart Nederlands Congresgebouw za 3. 20.15 uur, Residentie-Orkest, promenadeconcert, o.l.v. Heinz Wallberg, Carlo Chiarappa, viool Hottheater vr 2, za 3, 20.30 uur, Toneelgroep Baal met 'Kwelling' van Herman Heijermans, combinatie van toneel, muziek en vormgeving. woe 7, do 8,20.30 uur, Nederlands Danstheater Junior, 'Jardi Tancat' 'Folksongs' 'Quartet' Appeltheater vr 2, za 3, 20.15 uur, 'Freule Julie' van Strindberg, met Sacha Bult- vr 2, za 3, 20.15 uur, Trudy Labij in 'De thuiskomst' van Pinter. Diligentia vr 2, 20.15 uur. Concert Midde leeuwse muziek: Studio Laren o.l.v Marijke Ferguson do 8, 20.15 uur. The Deep River Quartet met muziek uit 30er en 40er jaren. Theater aan de Haven vr 2. za 3, 20.30 uur. Zuidelijk To neel Globe speelt 'De domkop en de gek' van Thomas Bernhard AMSTERDAM Carré vr 2 nov t7m za 8 dec, beh. zo. ma. do, 20.15, Toon Hermans terug van weggeweest. do 8, 20.15 uur. Zen, Japanse mu ziek en dans, vroeger en nu Concertgebouw vr 2, gr zaal, 20.15 uur. Residen tie-Orkest o.l.v. Heinz Wallberg/Car- lo Chiarappa. viool za 3. 20.15 uur. zo 4. 14 15 uur. gr zaal, Concertgebouworkest o.l.v Hans Vonk/Natalia Gutman. cello zo 4. gr zaal, 20.15 uur. Sjostako witsj Kwartet m.m.v Alexei Na- ssedkin, piano ma 5, gr. zaal, 20.15 uur, Residen tie-Orkest o.l.v. Heinz Walberg, Cai lo Chiarappa, viool Donderdag 8 november kunnen de liefhebbers van de Duitse poë zie aan hun trekken komen. Zeven Duitse dichters, van wie één uit de DDR, zullen dan poëzie uit hun land ten gehore brengen, waarbij Die Haut uit Berlijn de muziek zal verzorgen. Vrijdag 9 november is er weer een internationale avond met dichters uit Engeland, de Ver enigde Staten, de Sowjet-Unie (Yevtushenko), Israël en Neder land. De thema-avond op zaterdag 10 november staat in het teken van dichters in ballingschap met dich ters afkomstig uit Tsjechoslowa- kije, Zuid-Afrika, Paraguay, Irak, nog bijgevoegd. Spelletjes als 'Mis poes', 'Wie weet wat', 'Klokken hoedjes', 'Boerenschroom' en 'Voyage Joyeux en Chemin de Fer'. Er is een oude slagerij bij, compleet met toonbank, hakblok en vele soorten vlees, poppenser viezen, poppenspeelgoed en kwar tetspelen en schaakspelletjes. Van 9 tot en met 13 november zijn er van tien tot vier uur de kijk dagen bij Christie's, Cornelis Schuytstraat 57 in Amsterdam. de muzikale gedachte vaak ver brokkeld is en de grootte van het orkest meer bepaald lijkt door de mode van die tijd dan door een muzikale noodzaak. Op een en kei minder trefzeker moment na gaf Carlo Chiarappa blijk van een zodanig technisch vermogen dat de zwakke plekken in het werk bijna overspeeld werden Zijn spel wekte echter eerder verbazing dan ontroering. Schu berts 3e Symfonie klonk alsof Heinz Wallberg met zijn mensen woe 7, do 8. 20.15 uur. Concertge bouworkest o.l.v. Hans Vonk/And- ré-Michel Schub, piano Nieuwe De La Mar Theater vr 2. za 3. 20.15 uur, zo 14 uur. Theater van de Lach met 'Hoe ver sier ik een stuk', met o.a. John Lan- ting. ma 5. di 6. 20.15 uur. Ina van Faas- sen. Dolf de Vries. Marijke Merc- kens, Michiel Kerbosch e.a. in 'Me moires van een benjamin' van Neil Simon woe 7. do 8, 20.15 uur, Linda van Dijck en Ann Hasekamp in 'Nacht Moeder' van Marsha Norman. Stadsschouwburg vr 2. 18 uur. za 3, 20.15 uur. Het Publiekstheater met Dona Rosita' van Federico Garica Lorca. zo 4, 14 uur, ma 5, 20 uur, Neder landse Operastichting 'La Schiava Liberata' van Niccolo Jommelli. m.m.v. Tafelmusik o.l.v. Alan Cur- woe 7, do 8, 20.15 uur, Het Natio nale Ballet 'Gesang der Jünglinge' 'Slow, heavy and blue', 'Voor tij dens en na het feest' ROTTERDAM De Doelen vr 2, gr. zaal, 20.15 uur, Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduardo Mata, Yefim Brontman, vr 2. kl. zaal,' 20.15 uur, Meesters aan het klavier Pierre Volondat, le prijswinnaar Concours Reine Elisa beth 1983 zo 4, kl. zaal. 20.15 uur, traditione le muziek uit India di 6. woe 7. do 8, gr. zaal. 20.15 uur. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Mata, Eliane Rodrigues. piano. Theater Zuidplein woe 7, gr. zaal, 20.15 uur, Lamda Theatre London. 'The Comedy of Errors' van Shakespeare. do 8. gr. zaal. 20.15 uur. Toneel groep Theater. 'Molière of het ver bond van de schijnheiligen' Hofpleintheater vr 2, za 3. zo 4,,ma 5, 20.15 uur. Tineke Schouten met nieuwe show 'Tiepies Tien' vanaf di 6. 20.15 uur. Zes uur' Niet later', blijspel van Mare Per- rier, met Andre v.d. Heuvel en Ale xander van Heteren. Luxor Theater za 3. 20.15 uur. cabaret Paul van Vliet di 6 tm zo 10. 20.15 uur, Nooy's Volkstheater 'Hadjememaar' van Jaap v.d. Merwe Chili, Litouwen. Turkije en Pakis tan. De slotavond van het One World Poetry Festival is in de Melkweg in Amsterdam op zondag 11 novem ber. Drie dichters uit Nederland, onder wie Bert Schierbeek. twee uit Engeland en één uit de Verenig de Staten zullen als afsluiting hun poëzie voordragen. The Directors en Fox the Fox zullen op deze avond de muziek verzorgen. Tijdens het poëziefestival zal er in een aparte zaal een open micro foon zijn Ieder die wil kan zich op geven voor het voorlezen van haar/ zijn gedichten. DEVENTER/LEIDEN (ANP) - De Kluwerprijs 1984 is toegekend aan dr J.H.F. Bloemers, dr. L P. Lou- we Kooijmans (Leids hoogleraar in de prehistorie) en drs. H. Sarfatij voor het door hen geschreven boek „Verleden Land" dat in 1981 werd uitgegeven als ,Boek van de Maand'. De jury heeft de schrijvers bekroond voor „de meer dan bui tengewone verdienste" die zij met dit boek hebben geleverd De prijs, beschikbaar gesteld door de Stichting Kluwerfonds, bedraagt 7.500 gulden. Het boek beschrijft de resultaten van ar cheologische opgravingen in Ne derland aan de afwerking nog niet was toegekomen, de eerste delen wat droog en zakelijk en vaak rit misch ongelijk. Het Menuet gaf met zijn Weense Schwung al een voorproefje van het slot van het concert: Walsen van Strauss, dienst Perpetuum mobile dat dan al een subliem muzikaal grapje mag zijn maar alleen als het gespeeld wordt met precisie en esprit, en de ouverture Der Zi geunerbaron. waarin wals en pol ka elkaar afwisselen. Hoewel men elkaar ook hier in ritmisch opzicht niet steeds wist te vinden bereikte het Residentie Orkest een geslaagde mengeling van Haagse bluf en Weense Schmelz die bij het publiek uitstekend in de smaak viel. MIES ALBARDA. 'Blauwe Appel', een opera van Bou- dewijn Tarenskeen (muziek) en Karst Woudstra (tekst) door de Lyri sche Komedie. Regie: Paul Vermeu len Windsant. Muzikale leiding: Hans Rotman. Gezien in het LAK- theater op 1 november. LEIDEN Een opera over de vrouw van Mao Tse-Toeng lijkt automatisch politiek theater op te leveren en inderdaad werd er met het 'rode boekje' gezwaaid en vielen af en toe de bekende revolutionaire clichés te beluis teren. Van begin af aan werd ech ter duidelijk, dat dit niet het doel van de makers was, maar een on vermijdelijk gevolg van het door hen gekozen onderwerp. De ge schiedenis van Jiang Qing is im mers onlosmakelijk verbonden met de geschiedenis van de Chi nese communistische partij en de culturele revolutie. Centraal in 'Blauwe Appel' staat echter de persoon Jiang Qing en het fana tisme, waarmee deze voormalige actrice "de wereld voor het to neel verslijt", zoals Woudstra het in zijn libretto formuleerde. De politiek werd een deel van het decor en de handeling zelf be stond uit twee taferelen, die achtereenvolgens de macht en de val van deze merkwaardige vrouw schilderden, onderbroken door een droomscène rond Greta Garbo, het idool van Jiang Qing. Bewonderenswaardig was de so berheid die Woudstra daarbij aan de dag legde in zijn bijna ouder wets opgebouwde tekst: een strakke lijn met muzikaal gedo seerde herhalingen en bijrollen die geen eigen leven gingen lei den, maar die geheel in dienst stonden van het centrale thema Het Leids Vrijetijdscentrum slaagt er geregeld in muzikanten van over de grens te contracteren, die op zijn minst belangwekkend zijn. Vanavond komt de Ameri kaanse violist Blaine Reininger. Hij was één van de oprichters van de groep Tuxedo Moon en maakt sinds 1982 in Brussel soloplaten. In het LVC treedt hij op samen met Alain Goutier, voormalig bassist van Luna Twist. Bertus Borgers behoeft eigen lijk geen introductie. Hij speelde saxofoon bij de Golden Earring. Herman Brood en Sweet 'd Bus- ter, heeft een aantal prachtige popcomposities op zijn naam staan ('Still believe I can win*), loopt inmiddels tegen de veertig maar laat zich nog lang niet het zwijgen opleggen. Met zijn Groove Express wil hij zaterdag avond in het LVC laten horen waar het in de rockmuziek om gaat. MAASTRICHT (ANP) - Het Alge meen - Nederlands Verbond (ANV) heeft de Visser-Neerlandiaprijzen voor toneelstukken toegekend: 2.000 gulden aan Herman Lutge- rink uit Maastricht voor „Vogel vrij", 2.000 gulden aan Ger Beu kenkamp uit Amsterdam voor „De Wisselwoning" en 1.000 gulden aan Kees Holierhoek uit Leiderdorp voor „Ter dood veroordeeld". De prijzen worden op 24 novem ber in de Stadsschouwburg in Maastricht uitgereikt. Ze zijn toe gekend op voorstel van de jury, be staande uit mr. H. A. Keuls, C. Al- phenaar en A. van Impe. De prijsuitreiking wordt gecom bineerd met de uitreiking van de Edmond Hustinx-prijzen van de Organisatie-commissie Collo quium Contact Nederlandstalige Toneelschrijvers uit België en Ne derland. Het geheel is georgani seerd in het kader van het Bel gisch-Nederlands Cultureel Ver drag. OVERLEDEN - Een van de groot ste fluitisten van onze tijd. de uit Frankrijk afkomstige Marcel Mov- se, is in zijn woonplaats Brattlebo- ro in de Amerikaanse staat Ver mont, op 95-jarige leeftijd overle den. De in de Franse Jura geboren musicus, die al in de jaren dertig Ridder in het Legioen van Eer was. begaf zich in de Tweede Wereld oorlog naar de Verenigde Staten. Zeven miljoen voor werk van W. de Kooning NEW YORK (Rtr) - Het schilderij Two Women' van Willem de Koo ning is gisteravond in New York verkocht voor 1.980.000 dollar (on geveer zeven miljoen gulden), een recordbedrag voor een modern kunstwerk. Het uit 1953 stammen de doek werd gekocht door een on bekende particuliere verzamelaar Het oude record stond ook op naam van De Kooning, Ameri kaans schilder van Nederlandse af komst. Op dit punt bestaat er een duide lijke tegenstelling tussen 'Blau we Appel' en de opera "Eréndi- ra" van Klaas de Vries en Peter Te Nuyl, die vorige week in Rot terdam in première ging. Dat verschil is ook een van de rede nen waaron 'Blauwe Appel' wel geslaagd genoemd mag worden en Eréndira' niet. Nog belangrijker was mis schien het muzikale verschil. Te genover de soms slaapverwek kende muzikale illustraties van De Vries plaatste Tarenskeen een veelkleurig slagwerkensem ble. dat de handeling onder steunt, draagt en opstuwt, en te gelijkertijd een eigen rol vervult die aan de mooie maar sobere teksten van Woudstra diepte ver leent. Makkelijk in het gehoor liggend is deze a-melodische mu ziek van Tarenskeen beslist niet, ook niet voor de vijf uitvoeren den, die zich niet alleen uiterst geconcentreerd met hun eigen instrumentarium bezighouden, maar die ook constant in staat moeten zijn zich aan eventuele temposchommelingen van de so listen aan te passen Na de pauze werd de spanning langzaam min der, maar dat lag waarschijnlijk minder aan het werk of aan de uitvoering (met een bijzonder sterke hoofdrol van Anne-Marie Dur) dan een de statische regie van Paul Vermeulen Windsant. De vraag naar de kwaliteit van de muziek lijkt na slechts eén keer luisteren moeilijk te beant woorden, maar boeiend en vol wassen muziektheater is 'Blau we Appel' zeer zeker wel PAUL KORENHOF LEIDEN/REGIO - De Voorschotense Kunstkring heeft weer en (combi- natie)tentoonstelling in het Ambachts- en Baljuwhuis aan de Voorstraat. Fanny Mazure toont er haar gemengde technieken, Nel Pot haar oliever ven en pastels, André de Regt en Trees Klijn hun grafiek. De expositie wordt vrijdagavond geopend. Openingstijden: dinsdag t/m zondag van 14.00 tot 17.00 uur en vrijdags van 11.00 tot 17.00 uur. In galerie De Pomp in Warmond exposeert Ria Schild olieverven en por tretten in potlood- en krijtsoorten. Thea Beije laat beeldjes van klei zien en van Ineke Wortel zijn er diverse technieken. De expositie duurt t/m 22 november. Houtpanelen van Henny Enkhuyzen hangen tot en met eind november in het Ibis-hotel in Leiderdorp. Wie de gouaches van de Warmondse Paula v.d. Weerdt-Schmit wil zien moet naar Demmenie aan de Harlem nierstraat, althans in de periode van 6 t/m 24 november. Leden van de schildersgroep Kameleon exposeren van 2 t/m 4 november in het Buitenbeentje in Zoeterwoude(Jan van Banningstraat 2). Ope ningstijden: vrijdag en zaterdag van 10-12.30 uur en van 14-17 uur, zondag Pentekeningen van Wil Bruno hangen in de periode van 3 november tot 13 december in het verpleeghuis 'Leythenrode' in Leiderdorp. Dagelijks van 10-20 uur. Schilderijen en tekeningen van Yamuna Bos, Fien Coleman Breeuwsma. Coen van den Ende en Frank Heuijmans zijn tot en met 3 november te zien in de Soefi-tempel in Katwijk aan Zee. Geopend van 14-17.30 uur. Tempera's en keramiek van de Voorburgse kunstenares Cor de Zwaan vormen de expositie in het museum Swaensteyn, die tot en met 23 de cember duurt. Een tentoonstelling van tekeningen van Frank Berbée is ingericht in het pand Gerrit Doustraat 27 in Leiden. De expositie duurt van 4 tot met 17 december. Men kan er terecht van maandag t/m vrijdag van 8-20.00 uur en zaterdag en zondag van 11-17.00 uur. Schilderijen en sculpturen van Ateliers BV vullen de ruimten van galerie Stelling aan de Lange Mare. Het gaat om werk van Peter Heemskerk, Harne Roeleven, Burkhardt Soli en Josephine Verbist. Kenmerkend voor Ateliers BV is, dat de leden individualistisch te werk gaan. Hun werkzaamheden liggen derhalve zeer uiteen. Dit kan variëren van vrije grafiek, schilderen en beeldhouwen tot het componeren van muziek. Maandelijks zijn er bijeenkomsten, waarbij van gedachten wordt gewis seld over de beeldende kunst in het algemeen en het werk met de daarbij behorende problemen in het bijzonder. Een weerslag van deze activitei ten is van zondagavond af bij Stelling te zien. Het is overigens de eerste keer dat Ateliers BV als groep naar buiten treedt. ADVERTENTIE Residentie Orkest o.l.v. Heinz Wall berg met werken van Joh. Wagenaar. Franz Schubert en Joh. Strauss jr. Solist: Carlo Chiarappa in het Viool concert in D op. 35a van Ferruccio .Busoni. Stadsgehoorzaal, 1 novem- LEIDEN - Op feestelijke wij ze opende het Residentie Orkest gisteravond in de Stadsgehoor zaal zijn Leidse concertserie: een uitbundige uitvoering van Wage- naar's ouverture Cyrano de Ber gerac, muziek waar veel aan te horen en door de grote orkestbe zetting veel aan te zien is, en dus uitermate geschikt voor de vele jeugdige bezoekers van dit fami- lieconcert. Of dit ook het geval was met Busoni's Vioolconcert is moeilijk na te gaan. Zoals te ver wachten vraagt Busoni, zelf een Schouwburg zo 4, 15 uur. Limited Company met 'Cartoons', mime-pantomime voorstelling, vanaf 12 jaar Lak-Theater vr 2. 20.30 uur. Theaterunie met 'Moskou op sterk water', naar het gelijknamige boek van Venedikt Je- za 3, 20.30 uur, Werkcentrum Dans met 'Quaquaragua' 'Cross Currents' 'Rondo'. zo 4, 15 uur, kindervoorstelling Werkcentrum Dans, 5-12 jaar. do 8, 2U.30 uur, Paul Haenen als Margreet Dolman K&O-gebouw vr 2, kapelzaal, 20.15 uur, Beetho ven-cyclus, Herre-Jan Stegenga, cello en Toos Onderdenwijngaard. ma 5, kapelzaal, 20.15 uur, Gitaar- serie, Lydia Kennedy, gitaar en Frans van Dalen, piano woe 7, 20.15 uur, kapelconcert. Martin Shaver, cello en Tonny Jans sen, piano. Microtheater vr 2. za 3, 20.30 uur, Imperium speelt 'Tartuffe' van Molière. Waaggebouw vr 2, 19.30 uur. 'Jazz aan de Rijn optreden 'Paleis van boem' The ni ne tobs' en 'Foreign bodies' za 3, 19.30 uur, 'Jazz aan de Rijn optredens van Cas de Marez, gitaris tenduo Jan Kuiper en Piet Hoeks- ma en de Tam Tam Fanfare do 8. 20.30 uur, Folkconcert door de groep 'Overstekend Wild'. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg ma 5. di 6. 20.15 uur. zo 4, 13 uur. Haagse Comedie met 'Romeo en Ju lia' van William Shakespeare vr 2, za 3, 20.15 uur, Toneelgroep Theater met 'Molière of het verbond van de schijnheiligen', regie Gees Linnebank en Helmert Wouden berg zo 4. 20.15 uur, Haagse Comedie met 'De Ambassadeur' van Slawo- mir Mrozek. woe 7. do 8. 20.15 uur. Publiek- LEIDEN - Met een toespraak van burgemeester C. Goekoop is gister avond kunstènaarssociëteit en galerie De Burcht in Leiden geopend. So ciëteit en Galerie zijn gevestigd in de voormalige fonteinzaal en tuinzaal van het zalencomplex bij De Burcht. De galerie is vrij toegankelijk; de sociëteit is volgens Stichting Burcht bestemd voor donateurs die kunst maken of van kunst houden De openingswoorden van Goekoop riepen de vraag op, of die Stichting met hem wel een wijze keuze had gedaan. Want nu werd de ruimte ge opend door iemand die zichzelf a-cultureel noemde en er rond voor uit kwam door wethouder Schoute van cultuur als cultuurbarbaar te worden beschouwd. "Nooit geweten dat er in Leiden zoveel mensen zijn die zich kunstenaar noemen", zei de burgemeester dan ook, de grote schare be langstellenden overziend. Wel zei hij kunstenaars prettig in de omgang te vinden en daarom graag donateur van de sociëteit te willen worden. Dat werd in dank aanvaard, zodat terloops de uitgangspunten werden bijgesteld: een sociëteit voor wie kunst maakt en/of van hetzij kunst, hetzij kunstenaérs houdt. Recente schilderijen van Ger Lataster vormen de eerste expositie in de galerie, die tot het einde van de maand elke woensdag t/m zondag tussen 12.00 en 17.00 kan worden bekeken. #IhIHë il Jft 'ÈStèèr f r Het liep gisteravond storm bij de opening van sociëteit De Burcht,

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 25