mededelingen gemeentebestuur 5 t/m 9 nov. '84 llliitii LIAM BV 2095, Gemeenteraad Maandag 5 oktober a.s. om 20.00 uur. Agenda: Benoeming van leden in diverse commis sies; Accommodatie club- en buurthuiswerk binnenstad Uitgifte grond in erfpacht Schuttersveld, aan Nederlandse Bouw en Architectuur BV Ambtelijke organisatie; opheffing functie coördinerend directeur; benoeming plaatsvervangend gemeentesecretaris sen; intrekking tijdelijke instructie voor de secretaris van 17 december 1851; vast stelling instructie voor de secretaris; vast stelling verordening op de directies en wij ziging medezeggenschapsverordening Peuterspeelzaal Zeeheldenbuurt Uitgifte grond in erfpacht voor 33 premie A-koopwoningen Stevenshofjespolder (vlek 7b) Proef gescheiden huisvuilinzameling in Tuinstadwijk volgens het Realplan Afrekening en evaluatie saneringsgebie- den Eerste werkkrediet 1984 Directie S.W. Groot-onderhoud, incidentele verbeterin gen en warmte-isolatie 104 woningen Leidse Woningstichting (Willem de Zwij gerlaan/Koningstraat) Aanschaf drie personal-computers voor de directie volkshuisvesting Rekening-courantkrediet ter voorfinancie ring restauratie Waalse kerk met bijbeho rende woning Breestraat 62-64 Uitgifte grond in erfpacht in de Stevenhof- jespolder voor de bouw van een winkel centrum met woningen Sloop urinoir nabij Plesmanviaduct (Sta tionsplein) Afronden procedure inzake het afvoeren van het niet meer bestaande pand Oude Rijn 73 van de Rijksmonumentenlijst Omvang van het aantal openbare basis scholen Advies Inspraakcommissie inzake een klacht over de geboden inspraak bij de herindeling Kaiserstraat/Rapenburg Storting ontvangsten van de Rijksbijdrage regeling sociaal cultureel werk in enkele fondsen Profijt beginsel met betrekking tot de door het Rijk opgelegde taken (motie 40, be groting 1984) Verzoeken van schoolbesturen om mede werking Commissie vergaderingen Woensdag 7 november a.s., In kamer 23/ 24 van het Gulden Vlies, vergaderen di verse raadscommissies gezamenlijk In verschillende combinaties. Het vergader schema voor die avond ziet er als volgt 20.00 uur: Commissie R.O.O.V.; Volks huisvesting, Financiën, Economische Za ken en Onderwijs. Agenda: Nota verdeling stadsvernieuwingsfonds 1985 Subsidieverordening stadsvernieuwing 21.00 uur: Commissie R.O.O.V., Volks huisvesting en Financiën. Agenda: Voorstel afrekening en evaluatie sane- ringsgebieden Herzienirltj inspraakverordening i.v.m. in voering Wet op de stads- en dorpsver nieuwing 21.15 uur: Commissies R.O.O.V. en Volkshuisvesting Agenda: Evaluatie technische bewonersadviseurs Krediet derde fase polderpark Cronesteyn Krediet bouwrijp maken Stevenshof 22.00 uur: Commissie Ruimtelijke Or dening, Openbare Werken en Verkeer Agenda: procedure behandeling verkeerscirculatie plan wijziging kredietverlening voor riolerings werken, bestratingen, groenvoorzieningen en openbare verlichting Pieterswijk Commissie voor Maatschappelijke Aangelegenheden, Volksgezondheid en Cultuur Donderdag 8 november a.s. om 20.00 uur in het Gulden Vlies. Agenda: Benoeming lid deelcommissie Leidse Schouwburg Bespreking notitie oprichting basisge zondheidsdienst voor de agglomeratie ge meenten Bijdrage in de kosten van het bevolkings onderzoek baarmoederhalskanker 1985 Gezamelljke vergadering Commissies Economische Aangelegenheden en Maatschappelijke Aangelegenheden, Volksgezondheid en Cultuur Donderdag 8 november a.s. om 21.00 uur in het Gulden Vlies. Agenda: Initiatiefvoorstellen CDA mbt. werklozen- projecten Bovenstaande commissievergade ringen zijn openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agen dapunten kan daarvoor terecht aan de informatiebalie in de hal van het stadhuis. Of bel even: 254103. Overige vergaderingen Pröjekt-werkgroep De Waard/Zeehelden buurt. Maandag 5 november a.s. om 10.00 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Bespreking concepthoofdstukken verbete ringsplan Voortzetting discussie nav praatprent Voor informatie kunt u bellen 254439. Werkgroep Hogewoerd Dinsdag 6 november a.s. om 20.00 uur in kamer 12 van het Gulden Vlies. Agenda: Stand van zaken m.b.t.: - financiering van de stadsvernieuwing. - bouwplan Camerabioscoop/Barbara/Cune- - parkeergarag - busbanenplai in (verkeerscirculatie) Voor informatie kunt u bellen 254439 Raad van Advies voor Verkeers- en Ver- voersaangelegenheden Donderdag 8 november a.s. om 15.00 uur in kamer 001 van het Stadsbouwhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorprocedure Voor informatie kunt u bellen 254502. Commissie voor de Beroep- en Bezwaar schriften Vrijdag 9 november a.s. om 14.30 uur In de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Er worden zeven bezwaarschriften behan deld, waarvan zes tegen een afwijzing op een verzoek om registratie als woningzoe kende en één tegen een afwijzende beslis sing op verzoek om een woonvergunning. Voor informatie kunt u bellen 254168. Voor informatie "Overige vergade ringen" zie telefoonnummer(s) con tactpersonen onderaan agenda's. Diversen Sint Jeroensbrug afgesloten voor verkeer Maandag 5 november a.s. is voor de duur van vijf weken de St. Jeroensbrug (bij Ra penburg) afgesloten voor verkeer. Het wegdek van St. Jeroensbrug verkeert in slechte staat en zal in genoemde periode worden vernieuwd. Verkeersafwikkeling De gemeentelijke afdeling wegbebakening plaatst in de direkte omgeving van de brug een aantal borden met opschrift. Verkeer zal waar nodig in omgedraaide rijrichting verder worden geleid. Rioleringswerkzaamheden Rijndijk Maandag 5 november a.s. wordt een begin gemaakt met de aanleg van een nieuw hoofdriool aan de Rijndijk. Dit vrij omvangrij ke karwei wordt in faseringen uitgevoerd en zal tot eind januari 1985 gaan duren. Begon nen wordt met het maken van een rioolover- steek ter hoogte van Van der Blom-Vijlbrief- straat. Midden november is de aannemer met de riooloversteek klaar en begint dan vervolgens aan de kant van de bebouwing van Rijndijk. Binnenkort ontvangen de bewo ners van de Rijndijk een brief van de afdeling Voorlichting met meer informatie over de werkzaamheden. Gemeentebegroting 1985 Dezer dagen is de "Informatieve nota en no ta van aanbieding bij de begroting 1985" verschenen. Deze stukken geven een beknopt overzicht van de financiële toestand van de gemeente Leiden in 1985 en van de beleidsvoorne mens van het Kollege van het komende jaar. Bovengenoemde stukken zijn vanaf maan dag a.s. voor 10,- verkrijgbaar bij de infor matiebalies van het stadhuis en het stads bouwhuis. Stadswerk nr. 9 is verschenen Vanaf maandag 5 november is op onder staande adressen gratis het blad STADS WERK verkrijgbaar, het gemeentelijk infor matieblad over de stadsvernieuwing in Lei den. U kunt zich, door dit nummer te lezen, volledig op de hoogte stellen van de volgen de onderwerpen. - de restauratie van de Visbrug en de kel ders onder de Hoogstraat; - onderhoud en vernieuwing van rioleringen; - 95 rioolgemalen pompen het afvalwater naar 2 zuiverings-installaties; - problemen van wateroverlast in laaggele gen wijken; - waarom zijn er soms grote hoogteverschil len tussen oud- en nieuwbouw? - de vuilnisbelt in de Breestraat; - stadsvernieuwing in de Verversbuurt; - stand van zaken werken aan de Stations weg en het busbanenplan STADSWERK is gratis op de volgende adressen verkrijgbaar: - Buro Voorlichting, stadhuis - Stadsbouwhuis, Langegracht 72 - Stichting Welzijn Leiden, Breestraat 117 - VVV, Stationsplein 210 - Museum de Lakenhal, Oude Singel 28 - De Leidse bibliotheken - De klub- en buurthuizen en dienstencentra in de vooroorlogse wijken. Schouwaankondiging Burgemeester en wethouders van Leiden delen hierbij aan alle eigenaren van opper vlaktewateren (zoals singels, vijvers, sloten, of ter vervanging daarvan gelegde riolen en waterleidingen) in de gemeente Leiden mee, dat overeenkomstig het bepaalde in artikel 17 van de Verordening op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en sloten, schouw zal worden gedreven over genoem de wateren in de periode van 26 nov. 1984 tot en met 30 nov. '84. In het bijzonder zal hierbij worden gelet op diepte, breedte en verontreiniging tengevol ge van bladval, plantengroei, vuilstoffen en overhangende begroeiing van bomen en struiken die de waterstroming belemmeren. Bedoelde eigenaren wordt gewezen op hun verplichting hun eigendommen vóór 26 nov. 1984 in overeenstemming met de schouw- bepalingen te brengen. Voor eventuele in lichtingen of adviezen kan men zich wenden tot de directie civiele werken, hoofdafdeling Rioleringen, Waterwerken en Werktuig bouw, de heer P. Haanstra, tel. 071-254529, (Stadsbouwhuis, Langegracht 72). Verhuizing Aramco naar Boekhorst Vrijdag 9 november a.s. om 17.00 uur begint de verhuizing van Aramco Overseas van Den Haag naar de nieuwbouw op de hoek van de Haagsche Schouwweg en de Ples- manlaan. De verhuizing zal de hele nacht duren. In verband hiermee moeten bewoners van de Ravelingenstraat en de Jan Luykenlaan rekening houden met extra verkeer van ver huiswagens in die periode. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 5 november Wijk 10 en 12 woensdag 7 november Wijk 13 en 15 donderdag 8 november Wijk 14 en 16 vrijdag 9 november Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet: Witte Rozenstraat 51, verbouwen en uit breiden woning; Gerrit Doustraat 8, bouwen berging; Korte Mare 14/14a, verbouwen pand; Zijlsingel tegenover nr. 97, bouwen fiet- Rapenburg 75, verbouwen en restaureren woning; Prinses Wilhelminastraat 12, verbouwen en uitbreiden woning; Magdalena Moonsstraat 42, wijzigen en tree woning; Bloemfonteinstraat 1wijzigen gevel gymnastieklokaal; Kopermolen 25, wijzigen indeling winkel pand tot twee winkelpanden; Overkluizing nabij rijksweg 4 i.v.m. werk zaamheden t.b.v. aanleg rijksweg 11 Verder hebben Burgemeester en wethou ders het voornemen de volgende bouwver gunningen volgens de normale procedure te verlenen: Merelstraat 3, verbouwen woning; Boerhaavelaan 2a, verbouwen en uitbrei den keuken t.p.v. deel balkon; Albert Verweystraat 12, plaatsen erfaf- scheiding; Oude Herengracht 18, inwendig verbou wen bedrijfspand; Vijf Meiplein 162, 176 en 178, verbouwen winkelpanden inclusief maken ingangen in portaal; Van Ledenberchstraat 2, plaatsen dakka pel in achtergeveldakvlak; Onafhankelijkheidsweg 60, plaatsen dak kapel in voorgeveldakvlak; Volkstuinencomplex Cronestein aan de Vrouwenweg; - bouwen tuinhuisje op de tuinen A3 en D36; - bouwen schuurtje op tuin M16 Alle bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 5 november 1984 gedurende veertien dagen (bij voorkeur tussen 10.00 uur en 12.00 uur) ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. In die periode kan iedereen schriftelijk bezwaar tegen de bouwplannen indienen bij Burgemeester en wethouders van Leiden postbus 9100 2300 PC Leiden. Als burgemeester en wethouders ondanks de ingediende bezwaarschriften en de even tuele toelichting in de commissie ruimtelijke ordening, uiteindelijk toch een bouwvergun ning verlenen, krijgen de indieners van be zwaarschriften hiervan bericht. Daarbij krij gen ze ook informatie over nog openstaande beroepsmogelijkheden i—a ■II AUTOSCHADE! AUTO x HHMF w Hoekopstelling in kunststof-hout kombinatie met licht eiken grepen en kranslijstenAfm 280 x 160 cm. Met werkblad en spoelbak, zonder apparatuur Vanaf lestella v.d. Broek BV. W. Barentszstraat 19, Leiden. Tel.: 071-134342. UWVW&AUDI SPEOAUST Van Foreestlaan 11 (t.o. zwembad De Hoorn) 2404 HC Alphen aan den Rijn Tel. 01720-31133 Met z'n 105 pk (77.2 kW) onder de motorkap en een uiter- dat aan alle kanten sportivi teit uitstraalt, plaatst de Alfa 33 met het Groene Klavertje Vier zich ronduit boven alles. De Alfa 33 kombineert hoogstaande prestaties met een subliem rijgedrag en een wegligging die alleen is voor behouden aan het merk Alfa Roméo. Een vliegbrevet zou voor de bestuurder eigenlijk meer op z'n plaats zijn dan een gewoon rijbewijs. Gaat u maar na. In een lut tele 31,35 sekonden doet u de kilometer met staande start. En z'n top ligt boven de 185 km/h. Vanzelfsprekend is de komplete standaarduitrusting van deze supersnelle en uiterst dynamische Alfa 33 al even in drukwekkend als de rest. We noemen sportstoelen, een met leer bekleed sportstuur, elektrisch bediende zijruiten vóór, een wis/was installatie op de achterruit, koplamp sproeiers, verstelbaar stuurwiel en instrumentenpaneel, metal lic lak, oliedruk- en voltmeter. De lichtmetalen.velgen met extra sportieve banden zijn te gen meerprijs leverbaar. Prijs Alfa 33* Verde v.a. f 26.590,- (inkt BTW). Lease prijs v.a. f 765,- (exkl. BTW). De Alfa 33 is er overigens ook met een zuinige 1.3L motor of een „nieuwe" 1.5 L krachtbron. De laatste levert nog altijd een respektabel vermogen van 95 pk (70 kW) en een top van 175 km/h. U bent bij deze uitgeno- diqd voor een onverqetelijke proefrit. Uw Alta Romeo dealer kan u dan meteen alles vertellen over de unieke inruilgarantie: na 2 jaar (max. 50.000 km) rijden met uw Alfa 33 krijgt u maar liefst 65% van de oorspronkelij ke aanschafprijs terug als inruil- prijs. Is dat sportief of niet? Prijs Alfa 33 v.a. f 22.990,- (inkl. BTW). Leaseprijs v.a. f 679,-(exkl. BTW). THE ART OF THE MACHINE Vondellaan 45, Leiden, 071 -769303 Hoofdstraat 81, Sassenheim, 02522 -19124

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 10