actief in I vrije tijd 'Er wordt in den lande soms jaloers naar Leiden gekeken' 'Provincie Zuid-Holland doet veel voor fietsers' Ruiter en kanon terug op Doelenpoort PAGINA 4 LEIDEN WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 LEIDEN - Vier wethouders van onderwijs heeft hij sinds 1976 meegemaakt: Tesselaar, Van Dam, Peters en nu dan Van Dongen. Na acht jaar de directie onderwijs van de gemeente Leiden te hebben geleid, vertrekt Dick van As naar Haarlem, om daar dezelfde functie te gaan vervullen. "Niet omdat ik nou zo nodig weg moet, want ik werk hier nog steeds met het grootste plezier. Maar ik ben geboren en getogen in Haarlem. Dus dat trekt toch wel. Ik houd van Haarlem, maar ben een groot liefhebber van Leiden". Diok van As, bezetenvan onderwijs, vertrekt naar Haarlem Dick van As: "Ambtenaren moeten wel effe gevoeld hebben wat er in e klas kan gebeuren". (foto Hoivi Leiden heeft net die kleinschalig heid waarin iedereen iedereen nog kent. De Haarlemse regio is groter. "Het wordt een herhalingsoefe ning in groter verband. Haarlem. Eigenlijk heb ik geen enkele reden om Leiden te verlaten. Het heel di- door Annemiek Ruygrok recte, ook persoonlijke contact dat je hier hebt, is zo boeiend. Ik zie dat in heel weinig gemeenten. Daardoor heb je ook een hoog pro- duktieniveau. In den lande wordt er dan ook wel eens jaloers naar Leiden gekeken". Van As werd indertijd benoemd om de reorganisatie van de ge meentelijke onderwijsinspectie te gaan doen. Dat was een operatie met veel haken en ogen. Niettemin is hij erin geslaagd een situatie tot stand te brengen, die voor iedereen heel werkbaar is. Zelf afkomstig uit het onderwijs (onder meer le raar Duits aan een mulo - "M'n al lermooiste tijd" - en conrector aan een aantal scholen) ziet hij het toch als een gevaar om schoolmeesters binnen het gemeentelijk apparaat te halen: "Die zijn nog nooit tegen gesproken". Anderzijds moeten ambtenaren dat 'wettische' (hij heeft niet voor niets Duits gestu deerd) afleren. "Maar tegen onder wijskundigen zeg ik wel eens: han del niet te speels, er zijn nog wet ten". Je hebt bij de afdeling onder wijs een heel ambtelijk deel nodig, dat zich met financiën en huisves ting bezig houdt, en adviseurs. Tot nu toe kwamen die uit het onder wijs, al is dat niet noodzakelijk. "Maar ze moeten wel effe gevoeld hebben wat er in een klas gebeuren kan". Radertjes Moet iemand in zijn functie een soort manager zijn? "Als hoofd van de directie onderwijs doe je alles met allerlei radertjes: bij elke be slissing moet het financiële rader tje ook draaien en soms speelt het huisvestingsradertje mee. In het al gemeen heb je een adviserende, beleidsondersteunende taak. Dan zijn er nog de lopende zaken als sa larissen, scholenonderhoud, het overleg met het bijzonder onder wijs. Voorts,, en dat is heel wezen lijk in Leiden, moet je ontzettend veel contacten in het onderwijs veld hebben. Je moet vertrouwen bij de mensen wekken, opdat zij weten dat je er iets van weet. Je moet de processen van mensen voor de klas kunnen herkennen". De scholingsvraag is een geld vraag volgens Van As. Hij vindt het heel vervelend dat in het onderwijs een stil saneringsproces aan de gang is. Al heeft Leiden daar nog niet veel last van. Er zijn minder kinderen, de klassen moeten gro ter en dan speelt het schaalvergro tingselement ook mee. "Als er bij Wilton Feijenoord 2000 mensen de straat op gaan, staan de kranten er vol van. Maar in het onderwijs ver dwijnen veel meer arbeidsplaat sen". In Leiden valt ook een daling van het leerlingenaantal te consta teren. Maar dat is minder spectacu lair dan in steden als Den Haag en Amsterdam. "In die steden is het grote fusiegeweld losgebarsten. Daar wordt bijna niets anders ge daan dan gefuseerd. In Leiden ligt dat anders. Dat komt omdat Lei den eigen overloopgebieden heeft geschapen: de Merenwijk en de Stevenshof. Leiden heeft de laatste tien jaar grote stappen genomen, maar daarvoor is er voorzichtig aangedaan. De Merenwijk is pas in de jaren zeventig gebouwd. In an dere steden werden dit soort wij ken in de jaren vijftig al opgezet. Je krijgt dan een trek naar zo'n wijk toe. Nu met de Stevenshof, zie je veel mensen uit de Merenwijk naar die plek verhuizen". Basisonderwijs Van As heeft in het onderwijs veel ontwikkelingen meegemaakt. Met de wet op het basisonderwijs is daar een interessante bijgeko men. Kleuter- en lagere scholen worden samen basisscholen. Het hoofd van die nieuwe scholen moet worden gezocht binnen de staf van beide scholen. "In veel ge vallen zie je dat kleuterleidsters hoofd worden van de nieuwe basis school. Ik noem dat de kleuter component. Het hoofd van de school aan de Damlaan is een vrouw, van de school in de Ste venshof ook. Ik vind dat een heel leuke ontwikkeling. En het heeft effect op het meldingsaantal van leerlingen. Het groeit daar de pan uit". Het landelijk beleid is erop gericht het hoofd van de lagere school tot directeur van de basis school te benoemen. "Maar wij kij ken naar de kwaliteit van de men sen", gnuift Van As. Kleuterleid sters zijn landelijk gezien onderge waardeerd, is zijn mening. Hij vindt zichzelf gefemini- seerd'. Vrouwvriendelijk dus. "Dat wordt je vanzelf wel in een man nenmaatschappij. Als je tijdens een sollicitatiegesprek een man aan een sollicitante hoort vragen of ze kinderen heeft. Daar heeft die vent niks mee te maken. Nogmaals je moet mensen op hun kwaliteit bekijken. En huiselijke omstandig heden, die regelen ze zelf maar". Komen we toch nog even op de kwestie-Dool. Het gemeentelijk beleid is erop gericht bij gebleken geschiktheid voor een bepaalde functie aan een vrouw de voorkeur te geven. Maar bij de benoeming van een rector van het Stedelijk Gymnasium kwam mevrouw Dool er niet aan te pas. Van As: "Ik wil daarover niet veel meer vertellen. Die zaak is al zo uitgemeten. De toenmalige wethouder en ik waren vóór haar benoeming. Het is an ders uitgepakt. De inspraakcom missie was mordicus tegen. En in de raadscommissie was ook geen meerderheid vóór haar te vinden. Ik vind het jammer dat het zo is gegaan. Ik achtte haar zonder meer geschikt. Zonder overigens iets te willen afdoen aan de kwaliteiten van de nu benoemde rector Roefs". Politiek De politiek bepaalt het beleid, antwoordt Van As op de vraag in hoeverre ambtenaren invloed heb ben op het gemeentelijk beleid. "Als het goed is moeten mensen met ambtelijke ervaring en die met een politieke achtergrond een kop peling tot stand brengen". Dus'hij zou er geen moeite mee hebben, na al die jaren met PvdA-wethouders, nu met een WD- of CDA-wethou- der te werken? "Als ambtenaar niet. Het zal geen invloed hebben op mijn werk. Je blijft adviseur. Politiek zou het een ernstige zaak zijn als de macht van de ambtenaar zo groot zou zijn dat hetzelfde be leid wordt voortgezet onder een andere politieke kleur". Het onderwijs is niet een schei ding tussen partijen. Volgens de vi sie van Van As loopt het soms dwars tussen de partijen door. In grote mate wordt het gemeentelijk beleid in Den Haag voorgekookt. De overheid neemt beslissingen, die de gemeenten maar hebben uit te voeren. "Je ziet nu ook dat de marges in het door de overheid ge voerde beleid door de gemeenten worden ingevuld. Groningen bij voorbeeld begint met een eigen middenschool. Het gemeentelijk beleid verschilt. Ik vind dat de door de overheid geboden marges te smal zijn. Ik ben een voorstan der van het Britse systeem: het land opdelen in regio's en daarbin nen één schoolrichtingssysteem, waarin zowel politiek als maat schappelijke organen een rol spe len". Onderwijskeuze Van As zou graag een discussie willen zien ontstaan over keuze van onderwijs (verlangd onder wijs). "Je hebt in het onderwijs die drie elementen: openbaar, dus de mocratisch gecontroleerd onder wijs, daarnaast het richtingsonder- wijs (katholiek, protestants- christelijk enzovoorts) en het bij zonder neutraal onderwijs als Mon- tessori, Jena, Dalton, Rudolf Stei- ner. Plaats die op het Leidse model en maak van de openbare scholen wijkscholen, zet de bijzondere scholen op een goed bereikbare plek en maak het openbaar vervoer daar naartoe gratis. Dat beeld maak je zo. Je voldoet aan de be reikbaarheid en de richtingsvraag. Die discussie-zou je moeten begin nen. Want nu verzandt het gesprek over verlangd onderwijs steeds in gehakketak over de bestuursvorm. Die oude belangentegenstelling over de bestuursvorm is in Neder land voortdurend in discussie". Zo creëer je, volgens Van As, een echte keus. Geen lappenkeus. "Het onderzoek moet zo zijn dat er op een gegeven moment een onder wijssoort verdwijnt. Want het is toch in strijd met de maatschappe lijke ontwikkelingen dat het on derwijs in Nederland al sinds 1917 keurig in die drie categoriën is op gedeeld". Blij en bezorgd "Ik wil zelf nog wel wat optimis me en pessimisme kwijt", zegt Van As na een gesprek dat dan al twee uur in beslag neemt. Hij haalt de 'kleutercomponent' in het basison derwijs weer te voorschijn. Zegt dat zo leuk te vinden, omdat kleu ters zo nieuwsgierig zijn. En die nieuwsgierigheid moet zo lang mo gelijk gehandhaafd blijven. Bezorgd is hij over de ontwikke lingen in het voortgezet onderwijs. "Via de Arvo-2 (algemene regeling voortgezet onderwijs) is een knal hard selectief model in de maak voor de bovenbouw van het voort gezet onderwijs. De startfase, die toch een oriëntateringsfase moet zijn, wordt overgeslagen". In de derde klas moet al de keuze wor den gemaakt: beroepsonderwijs of voorbereidend wetenschappelijk onderwijs. "Dit heeft consequen ties in de terugschakeling. De uni versiteit zal dan weer worden be volkt door de zonen en dochters van vroegere studenten". Van As is blij met de ontwikke ling van het hoger beroepsonder wijs in Leiden. "Ik heb de indruk dat dat voor de stad behouden blijft. Door een samenklontering zal er één hbo-instituut zijn, dat ge handhaafd moet blijven". Een boeiende ontwikkeling ziet hij ontstaan in de volwassenenedu catie. In Leiden wordt op het ogen blik gewerkt aan een open be roepsscholing. Informaticatech- nieken, de verzorgende sector en de administratieve en economi sche sector zullen dan open zijn voor volwassenen. Haarlem Op 1 november verhuist hij naar het stadhuis in Haarlem. "Het is een uitdaging. Ik kom daar in een kwalitatief goeie club te werken. Ik houd wel van uitdaging. De mense lijke, sociale aspecten vind ik ont zettend boeiend. En Haarlem is een boeiende stad". Meteen laat hij erop volgen Leiden leuker te vin den. Zijn opvolger, Pedro Peters, is al een paar keer om de hoek komen kijken of Van As "nog niet uitge- kwekt is". Dat is niet het geval. Van As kan nog uren doorgaan over Leiden in het algemeen en on derwijs in het bijzonder. Hij is dan ook, zoals hij zelf zegt, van onder wijs bezeten. Gedeputeerde discussieert met ENFB: schikt is voor bussen en ambulan- Daar komt nog bij dat de brug ook een functie zal krijgen voor het nabijgelegen recreatiegebied Cro- nesteijn, terwijl tevens een aanslui ting op de fietsverbinding met Zoeterwoude is gepland. Een fiets pad op de spoorbrug, waar de ENFB om had gevraagd, bleek niet mogelijk, deelde hij voorts mee. Een andere vraag behelsde het fietspad Leiden-Katwijk. De ENFB merkte op al enkele jaren geleden een nota te hebben ge schreven over dit pad. Ook hier over kon Van der Hout enige op heldering verschaffen. "Over dat fietspad is een positief advies gege ven om het te plaatsen op de aan vullende lijst van het fietspaden plan". Bussen Het provinciale trio kon minder bevredigende antwoorden geven over vragen op openbaar-vervoers gebied. "We hebben er voor ge zorgd dat de bussen van Leiden via Voorschoten en Wassenaar naar Den Haag een voorrangsregeling hebben gekregen", reageerde Jan- sen. Hij zei voorts dat de provincie in deze verder slechts een onder schikte rol speelt omdat zij alleen adviezen kan geven. Tijdens de avond was tevens een foto-expositie te zien van verkeers problemen voor fietsers in Leiden en omgeving: het ontbreken van fietspaden, van brug of veerpont, trappen, van goede wegverlichting en vangrails werden hier gesigna leerd en onoverzichtelijke situa ties, onjuiste, ontbrekende of on zichtbare wegwijzers, slecht weg dek, ergerniswekkende verkeers lichten en andere voor de fietser onverteerbare zaken aan de kaak gesteld. LEIDEN - De herplaatsing van de Doelenpoort nadert haar voltooiing. Gisteren werd het bovenstuk teruggezet. De man te paard en het kanon moeten de herinnering aan de voorheen militaire bestemming van het gebied in ere houden. (foto Holvast» LEIDEN - "De provincie Zuid- Holland doet erg veel voor fietsers. Op plaatsen waar zij gevaar lopen wordt de situatie aangepakt. Voor al als het om schoolkinderen gaat. Daar heb ik een zwak voor", aldus de Noordwijkse provinciebestuur der T. Jansen, van verkeer en openbaar vervoer. Hij antwoordde dit gisteravond in het SSR-gebouw tijdens een discussie-avond met de Echte Nederlandse Fietsers Bond (ENFB) op de vraag om meer aan dacht voor fietsers, omdat zij in on gevallenstatistieken er ongunstig uit springen. Uit de goed gevulde zaal kregen Jansen en twee ambtenaren van de provincie onder meer de vraag om de oren of de provincie wat meer kan doen aan de herindeling van bestaande verkeerssituaties. Met name dan in het voordeel van de fietser. De vraagsteller haalde twee voorbeelden aan. Minder geslaagd vond hij de herindeling van de Voorweg in Hazerswoude Dorp waar een sloot is gedempt en een pad aangelegd, maar de situatie niet wezenlijk is verbeterd. Een beter geslaagde 'herinde ling' noemde dit ENFB-lid het feit dat de Haarlemmerweg voorlopig slechts voor fietsers berijdbaar is. Op dit voorbeeld reageerde Jansen door op te merken dat de afsluiting van deze weg voor auto's in Oegst- geest verkeersproblemen veroor zaakt. Volgens gedeputeerde Jansen le vert de herindeling van de Haar lemmerweg problemen op omdat de provincie bij deze ingreep, en ook elders, moeilijkheden onder vindt met de noodzakelijke grond aankopen. Bezwaarschriftproce dures werken in dit verband bo- Gedeputeerde Jansen, (foto Holvast» vendien ook vaak zwaar vertra gend. Spoorbrug Een ander aanwezige vroeg Jan sen hoe de stand van zaken met be trekking tot de fietsbrug naast de spoorbrug over het Rijn-Schieka- naal is. "Vier jaar geleden is daar in een gesprek met gedeputeerde Borgman om gevraagd", zei de vraagsteller er veelbetekenend bij. Volgens ambtenaar Van der Hout is een plan naar de gemeente Leiden gestuurd voor deze brug. Leiden wil daarover nu van ge dachten wisselen met de provincie. Een probleem is de geplande wijk Roomburg. Voor de ontsluiting daarvan moeten twee fietspaden komen over het Rijn-Schiekanaal. Bovendien heeft de gemeente ver zocht om een fietsbrug, die ook ge- Opbrengst De rommelmarkt van 'Staal- wijk' aan de Herenstraat, die vrijdagavond en zaterdag werd gehouden, heeft netto ruim f. 14.000 opgebracht. Homoseksualiteit De Leidse Werkgroep Homosek sualiteit houdt morgenavond een nieuwe maandelijkse activiteit: een ontvangstavond voor man nen en vrouwen. Met deze activi teit wil de LWH de drempel ver- lagen. Mensen, die bij zichzelf ho moseksuele gevoelens hebben ont dekt kunnen onder het genot van een kopje koffie met elkaar pra ten. Vanaf negen uur zijn de deu ren van het pand Caeciliastraat 18 geopend. Antiek Vanaf negen uur morgen avond is er een antiekmarkt in het winkelcentrum Kopermolen. Op de markt zijn behalve kunst ook meubelen, klein antiek en cu riosa te koop. De markt duurt tot en met zaterdag. Requiem Het herenkoor van de Petrus- kerk Lammenschansweg) zingt ter gelegenheid van Allerzielen aanstaande vrijdag om zeven uur het driestemmige Requiem van Don Lorenzo Perosi. Het ge heel staat onder leiding van de dirigent-organist Thijs Kramer. Koor In de Bevrijdingskerk wordt vrijdag om acht uur een koor- en samenzang gehouden, waaraan behalve diverse koren ook een aantal solisten deelnemen. De ko ren die optreden zijn het Leids Kerkkoor, het jongerenkoor Lei den Zuid-West, het kinderkoor De Zingende Zuidwestertjes en het tienerkoor Shalom. Als solisten zijn aanwezig Reinata Heems kerk (alt), J.P. Karstens (orgel), E. v.d. Schaap (declamatie) en M. van 't Zelfde piano). De presen tatie is in handen van K. Bakker. Gym De christelijke gymnastiekver eniging Jahn begint vrijdag met wekelijkse gymlessen in de Ste venshof speciaal voor jongens en meisjes van vier tot en met der tien jaar. De lessen worden van af vijf uur gehouden in de gym zaal van het scholencomplex in de nieuwbouwwijk. Voor meer inlichtingen: 894489 of 763061. Chinees Chinees-vegetarisch kan aan staande vrijdag worden gegeten in het eethuis Repelsteel aan de Breestraat 19. De tafels zijn ge dekt tussen half zes en half acht. Vissport De visvereniging Hengelsport viste in de Nieuwe Vaart. De uit slag: 1. N. Verhoef 17 stuks, 3.070 gram; 2. W. den Edel 17, 3.000; 3. A. Beij 16, 2.800; 4. C. v.d. Be~g 11,1.310; 5. E. v. Houten 12,1.300; 6. W. Verhoef 10, 1.140; 7. A. Le- vahrt 5, 870; 8. T. Blansjaar 5, 500; 9. H. v. Amsterdam 4, 490; 10. I. Jansen 5, 380. De visvereniging VOP gooide de hengel uit in de Ringvaart met als uitslag: 1. P. Aben 66, 6.780; 2. A. v.d. Meij 28, 6.840; 3. A. Segun 31,4.300; 4. S. Kokkedee 30,5.200; 5. F. Reijken 26, 6.040; 6. H. v. Tongeren 28,3.760; 7. K. v.d. Vliet 21, 6.860; 8. D. v. Rossen 29, 2.960; 9. G.J. Kokkedee 27, 3.540; 10. C. Meier 23, 3.900. D.V.V. viste in het Amsterdam- Rijnkanaal. De uitslag: 1. W. Smit 24, 7.500; 2. K. Laterveer 21, 6.650; 3. P. Moonen 17,6.475; 4. A. Laterveer 11, 4.100; 5. H. Later veer 22, 3.850; 6. A. Rijgerberg 14, 3.350; 7. P. Blok 14, 3.200; 8. J. Hakker 15, 2.250; 9. C. Voorst 12, 1.900; 10. P. Wondergem 7, 1.450. In Zaandam viste de hengel sportvereniging TOP haar ze vende wedstrijd. De uitslag: 1. H. Schouten 46, 1.296 centimeter; 2. J. Moenen 47, 1.213; 3. D, Schou ten 39, 1.202; 4. K.'Schouten 44, 1.063; 5. F. Oudshoom 27, 909; 6. J. v. Rijn 23, 583; 7. Chr. Hoppen brouwer 13, 336; 8. S. Teunissen 7. 141. Ingebroken aan Oosterdwarsstraat LEIDEN - Door de ruit van de keu kendeur van een woning aan de Oosterdwarsstraat in te slaan, kon den inbrekers gisteravond hun slag slaan. Toen de bewoners om half een 's nachts thuiskwamen en een enorme puinhoop aantroffen, misten zij de kleurentelevisie, de stereo-geluidstoren, de encyclope die, de videorecorder, een geldbe drag van duizend gulden en een gouden horloge. ria, zv, J. C. M. van Nobelen en T. E. M. Walraven; Marlous, dv. P. van Leeuwen en B. Weeda; Francina Catharina, dv. A. J. Moggré en C. G. van Bodegraven; Yentl Sophia, dv. A. H. G. America en A. P. Mantel; Ronnie Quirinus, zv. Q. F. L. van Kesteren en B. M. J. M. van Kam pen; Maartje Elizabeth, dv. A. Haasnoot en N. Ouwehand; Hester Talitha, dv. C. J. Laban en E. E. Pieterson; Kitty, dv. N. Hoek en J. J. Onderwater; Jeff, zv. B. J. G- J- M. Sebrechts en J. J. Verheul; Hen drik, zv. G. Verwolf en M. Wisserhof; -Mariska, dv. F. Ravensbergen en T. M. J. E. Kluts;Annemieke, dv. A. J. van der Vent en C. van Egmond; Myrthe, dv. M. Chorfi en T. G. M. van Schaik; Lorraine Louise Anne Maria, dv. H. J. Hendriks en J. A. M. BKiggeman; Elizabeth Wil- helmina, dv. D. M. Barnhoorn en A. van Vuuren; Mylène Catharina, dv. T. J. J. Oostdam en S. de Groot; Joris, zv. H. C. Batelaan en J. L. M. Olsthoorn; Inge, dv. J. P. Haver en H. Klein; Femke Egberti- ne, dv. K. E. Schieving en J. F. van Lo- huizen; Arianne, dv. J. van Duijn en W. A. Baaij; Jacob Leendert, zv. J. de Mol en J. K. van der Bent; Jacobus Mathijs, zv. C. van Duijn en C. van Duijvenbode; Arrisina Cornelia Petronella, dv. C. de Vries en C. J. van der Mark; Mark, zv. J. Hockx en J. Duk; Marcia, dv. A. M Huijbregts en M. G. Kuijl; Marcel, zv. H. Trouwee en J. A. de Mooij; Anne Jaco- ba, dv. J. T. Lutgennk en L. van Wyk; Christiaan Anna Johanna, zv. C. A. Kok- kelkoren en C. J. M. Vrolijk; Koen Jas per, zv. F. A. van Huut en A. M. A. Aerts- sen; Sabrina, dv. P. van den Oever en A. van Duijvenvoorde; Suzanne Elisabeth, dv. E. Ossewaarde en S. H. van Nie; Jo- han, zv. J. N. de Bes en A. Vink; Salo mon» Adriaan, zv. H. Oudshoorn en J. van der Mee; Stephan Sander, zv. J. Hartevelt en D. R. van den Berg; Johan nes, zv. J. Piket en M. van Duijn; Martyn Alexander, zv. D. van der Meer en G. E. Vellekoop; Floor Susanne, dv. H. Wieg man en E. M. Roosenschoon; Gavin Andreas Johannes, zv. R. Verkuylen en A. H. Samola; Stefano Jan Israël, zv. F. H. M. van Leeuwen; Daniël Ethan, zv. J. C. de Waard en M. Panczina; Mustapha, zv. A. Alkir en F. Afkir, Adriane Maria, dv. J. M. van Steenes en C. M. Bloem; Johannes Marcus, zv. M. de Man en C. Janssen. LEIDEN - Overleden: J. Schone- veld, geb. 11-2-1906, man; J. Strijk, geb. 14-11-1937, vrouw; Sarijem, geb. in 1891 gehuwd geweest met G. J. Zweistra; C. H. Verhoef, geb. 29-12-1900 gehuwd ge weest met J. Heijmans; A. M. Gijzenij, geb. 7-4-1897 gehuwd geweest met C Nievaart; T. J. van der Meer, geb. 6-9- 1891, man; D. Wesselse, geb. 17-11-1919, man; H. C. Kavelaars, geb. 5-12-1917, man; C. H. Stynman, geb. 29-3-1906; W. J. Goudzwaard, geb. 1-6-1950, man; J. van der Laan, geb. 7-6-1920 gehuwd ge weest met J. Tegelaar; J. W. Mulder, geb. 1-2-1923, vrouw; L. Oudshoorn, geb. 26-12-1890 gehuwd geweest met A Wijling; P. de Heij, geb. 7-3-1920, man; J. Kroon, geb. 22-3-1918, man; A. H. J Field, geb. 5-5-1927, man, W. F. van Ton geren. geb. 11-6-1923, man; C. W. Noest, geb. 14-7-1897, echtgenote van J. de Leeuw;

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4