Eric van de Vleuten NHS-winterkampioen 'Meneer Harmsen ziet mij niet zo zitten' Groenendaal in vorm Spanning tot laatste moment SchakerVan de Aardweg ontneemt Kuyt eindzege Europese titel voor Lammers Routine lions geeft de doorslag Weijermans succesvol Problemen rond FBK-games opgelost Atte Bouma en de vooroordelen Verlate hippie: 'Eens kom ik terug' MAANDAG 29 OKTOBER 1984 SPORT PAGINA 21 LEIDEN - De jonge springruiter Eric van de Vleuten is zaterdagavond ruim na het middernachtelijk uur in de Leidse Groenoordhallen gehuldigd als 'TROS-NHS-winter- kampioen'. Enkele uren tevoren had het Wilhelmus geklonken voor Emile Hendrix die met de vosruin Willem P de nationale competitie voor vierjarige springpaarden winnend had afgesloten. ren (met een half uur bedenktijd per speler) in het Lisser cultureel centrum Artopa. Lissenaar Rob van de Aardweg wist deze invita- tiegroep met een score van 6 uit 7 op zijn naam te brengen. Lange tijd zag het er echter naar uit dat de zege naar Katwijker Maarten Kuyt zou gaan. Kuyt won partij op partij, terwijl Van de Aardweg al snel met een nederlaag tegen Sjaak Kamps op zak liep. In de slotronde sloeg Van de Aardweg evenwel zijn slag, door in een on derling duel korte metten met Kuyt te maken. Daarmee eindig den beide spelers op een gelijk totaal van zes. De toernooizege ging daarbij naar Van de Aard weg, dankzij zijn winst in de on derlinge partij tegen Kuyt. De derde plaats was met vijf punten voor Sjaak Kamps, terwijl Nieuw-Venneper Jungen met een score van vier punten de vierde stek voor zich opeiste. In de eerste groep ontspon zich een spannende strijd tussen Voorschoten-speler Frans Er- wich en Haarlemmer De Bruyn. Beide spelers kwamen tot 3'/2 uit 5, waarbij Erwich op grond van het S-B systeem de zege voor zich op mocht eisen. Lissenaar Jan Bakker scoorde 3 punten. Opmerkelijk was dat de enige KNSB-speler in het gezelschap, Hagenaar Reintjes, niet verder kwam dan één punt. Nu is het een beetje eigenaardig gesteld met die competitie voor 4- jarigen. Die is in het leven geroe pen om te voorkomen dat zulke nauwelijks volwassen paarden worden overvraagd. Dus niet te hoog op de concoursen, niet te snel en vooral niet te vaak. Toch waren er tijdens deze (zeer geslaagde) Indoor Leiden op twee achtereenvolgende avonden twee concoursen voor deze jonge talen ten uitgeschreven. En ze sprongen zo goed, dat er beide avonden ze ventien van de 28 combinaties foutloos hun rit voltooiden en der halve in de barrage kwamen. En de twee combinaties die in al die rit ten de meeste punten hadden ver zameld kwamen daarna nog eens voor de vijfde maal in de ring. Over overvragen gesproken- Overigens overleefde niet alleen Emile Hendrix die vijfde en beslis- LE CASTELLET (ANP) - Door een overwinning in de laatste ronde op het Zuidfranse circuit van Le Castellet heeft Jan Lammers uit Zandvoort zijn Europees kam pioenschap in de Renault 5 Turbo- klasse behouden. Voor start van de race op Le Castellet stond Michel Bleekemo- len aan de kop van het klassement. Het kleinste verschil van één punt was voor de Haarlemmer niet vol doende om de titel te behalen. De Fransman Gouhier reed bijzonder hinderlijk voor Bleekemolen. Hij botste meermalen tegen de wagen van de Haarlemmer aan. Na de zo veelste aanrijding viel Bleekemo len ver terug en waren zijn kansen op de titel verkeken. Door een ster ke finish kon hij nog net voor Cou- hier de tweede plaats in het eind klassement veilig stellen. sende rit foutloos, Eric van de Vleuten stuurde zijn Walatin ook rond zonder de balken te raken. Daar er niet op snelheid mocht worden gereden en de tijd derhal ve niet doorslaggevend kon zijn, moest olympisch springteamleider Ben Arts het meestbelovende paard kiezen: terecht koos hij Wil lem P. Er werd niet alleen door die vier jarige paarden goed gesprongen, ook de vijftien koppen tellende Ne derlandse springtop leverde vrij dag- en zaterdagavond in de strijd om het NHS-winterkampioen- schap voor de camera's van de TROS kwaliteitswerk af. Men kan dat in januari op de televisie zien: vijfmaal 25 minuten, telkens heel laat in de avond. De voortreffelijke vloer, de eerlij ke parcoursen van het bouwduo Van Vugt-Drabbe en wellicht ook de aangename ambiance van deze voor dit doel zo precies passende Groenoordhallen werkten kenne lijk zo inspirerend dat er tal van foutloze parcoursen werden gere den. Zoveel zelfs dat het program ma zaterdagavond danig uitliep. Tot het laatste Maar de spanning bleef erin tot de allerlaatste rit. Pas daarin kon Eric van Vleuten zijn puntenach- terstand op Bert Romp goedma ken. Zoals men zich wellicht zal her inneren won Bert Romp het jacht- springen vrijdagavond. Het pro gressief springconcours waarmee de zaterdagavond begon, nam hij ook voor zijn rekening. Het plaat ste hem met flinke afstand aan het hoofd_van de ranglijst. Maar één springfout van zijn dekhengst Opstalans Nimmerdor in de eerste manche van het laatste en dubbel tellende klassieke springconcours werd Bert Romp ten slotte noodlottig. Doordat er niet minder dan vijf combinaties de twee zware ritten van dit onder deel foutloos aflegden moest hij met een matige klassering genoe gen nemen. Dat maakte de weg vrij voor Eric van de Vleuten. Maar dan moest hij deze rubriek wel winnen. Zelfs een tweede plaats was onvoldoende. Hij startte als laatste in de beslis sende barrage. Er waren al scherpe tijden gezet, maar de jonge ruiter reed met zijn Expo Graphic op het scherp van de snede. Alles-of-niets. Het werd alles! De klok wees wel half twee toen het nog altijd veelkoppige publiek het dressuurduo Annemarie San- ders-Keyzer en Tineke Bertels-de Vries met een staande ovatie kon belonen voor een fascinerende pas de deux op olympisch niveau. KOOS POST Uitslagen: Progressief - 1. Bert Romp met Op stalans Renville, 2.1rma Smulders met Pluco, 3.Piet Raymakers met Sander S, 4. Ton Klumpers met Old Man N, 5. An ton Ebben met Jumbo Design, 6.Cees van Opstal met Van Opstals Orpheus. Springconcours tabel A. 1.50 m (twee manches): 1.Eric van de Vleuten met Ex po Graphic, 2.Emile Hendrix met Spar- go, 3.Cees van Opstal met Van Opstals Oscar, 4.Rob Ehrens met Oscar Drum ö.Gerd Meijer met Treffer, 6.Jan Tops met Little Madam, 7. Bert Romp met Opstalans Nimmerdor. OIRSCHOT (ANP) - Reinier Groe- nendaal is bijna traditiegetrouw gedurende het voorseizoen de ko ning van de veldrijders. De al aar dig op leeftijd rakende wielrenner uit Sint Michielsgestel pleegt snel ler dan wie dan ook zijn top te be reiken. De besnorde Groenendaal, lid van de nieuwe profploeg van Ben van Erp, onderstreepte voor 2000 toeschouwers zijn voorsprong in fysieke gesteldheid nog eens in Oirschot. Zijn tegenstanders mochten zich slechts bij de start eventjes verheu gen in het gezelschap van Groe nendaal, die het aantal seizoen soverwinningen opvoerde tot drie. Frank van Bakel, de nationale amateurkampioen, kon nog het LISSE - Op bescheidener schaal dan vorig jaar organiseerde de Lisser-schaakvereniging "De Zwarte Pion" zaterdag zijn jaar lijkse toernooi. Omdat sponsor NABI failliet was gegaan, kon het grootschalige en succesvolle Zwitserse gebeuren van vorige keer niet worden gecontinueerd. De Zwarte Pion wist geen opvol ger voor zijn hoofdsponsor vin den en diende daarom een stap terug te doen. Het resultaat werd een Rapid-toernooi met een invi- tatiegroep van acht spelers en elf andere groepen van zes. Acht kampioenen van clubs uit de Bollenstreek troffen elkaar zaterdag voor dit Rapid-gebeu- Reinier Groenendaal op weg naar zijn derde seizoen-overwin ning. (foto ANP) beste volgen. Zijn achterstand, na één uur en één ronde, bedroeg 35 seconden. Hennie Stamsnijder is nog in de trainingsfase, getuige zijn zevende plaats. Nog minder verging het Roland Liboton. De wereldkampioen uit België kwam, ook al door een slechte loting, in het gedrang bij de start ten val en ontbeerde de kracht om het verlo ren gegane terrein op de koplo pers, aangevoerd door de ontke tende Groendaal, goed te maken. Kouiss Junior wielerveldrijder Eddie Kouiss blijft het momenteel uitste kend doen in de landelijke koersen. Zaterdag boekte de Kat- AMSTERDAM - Karma Lions is na drie wedstrijden in de tweede divisie ijshockey als enige ploeg nog zonder verlies. De kersverse Leidse ploeg klopte vrijdagavond in de Jaap Edenhal het reserve team van Amsterdam met 5-7. Lions blijft door deze winst boven verwachting presteren en voert de ranglijst aan met twee punten voorsprong op datzelfde Amster dam 2. "De routine van onze oudere spe lers is doorslaggevend, dat blijkt wel uit de wedstrijden. Zeventig procent van de doelpunten komt ook van hen", verklaarde vice- BRUSSEL/HENGELO (GPD) - De nodige gesprekken in de wan delgangen en wat wedstrijddirec teur Rob Kerkhoven noemt „een acute briefwisseling tussen KNAU en IAAF" hebben ertoe geleid dat de Hengelose FBK-Games voor woensdag 24 augustus 1985 toch wijker in het Friese Drachten zijn tweede zege. Kouiss reed vanaf de start aan de leiding, zakte even te rug naar de derde plaats, maar her won al snel het verloren terrein en zegevierde overtuigend. Ex-junior Casper van der Meer maakte in Drachten een goed debuut bij de amateurs. De Swift-renner vocht met Michel Meere een verbeten duel uit om de achtste plaats. Uit eindelijk diende hij de Alphenaar nog voor te laten gaan, maar met de 9de stek kon Van der Meer toch ook zeer tevreden zijn. John Kuy- venhoven kwam gisteren verdien stelijk uit de voeten tijdens een zware A-koers in het Belgische Tremelo. De Leidenaar finishte al daar als achtste. als zogenaamde permit-meeting staat genoteerd op de internationa le atletiekkalender. Volgens Kerk hoven, die tijdens het IAAF-kalen- dercongres in Brussel had ontdekt dat er met de aanmelding van de FBK-Games fouten waren ge maakt, hebben officials van de at- letiekunie hem verzekerd, „dat er maatregelen zijn genomen om dit soort situaties in de toekomst uit te sluiten". De instelling van een Grand- Prix-circuit, waaraan de Oostblok landen zullen deelnemen, heeft in de kring van organisaties die niet tot het circuit werden toegelaten in Brussel tot overleg geleid. Ener zijds vreest men devaluatie van de eigen wedstrijden, anderzijds klampt men zich vast aan de ge dachte dat een aantal toppers zeer selectief te werk zal gaan bij het uitkiezen van een wedstrijd. Kerkhoven: „De vraag werpt zich op hoe groot de aantrekkings kracht van de circuit-wedstrijden zullen zijn in verhouding tot per mit-meetings. Gesproken is over de mogelijkheid per evenement de aantrekkingskracht te vergroten en in hoeverre samenwerking mo gelijk is. Mijn verwachting is dat er eind januari of begin februari een ontmoeting belegd zal worden. In voorzitter Cees den Haan na afloop van het duel in de hoofdstad de op merkelijke rentree van zijn ploeg in de (kleine) ijshockeywereld. Amsterdam, dat zaterdag in Lei den te gast is, nam in de eerste pe riode een 2-1 voorsprong tegen de Lions. Aan het einde van het twee de part hielden beide ploegen el kaar in evenwicht (5-5), waarna de ervaring van Leidse spelers als Theo Dietz en Rudy Bakker in de slotfase de winst verzekerden: 5-7. Doelpuntenmakers bij Leiden: Theo Dietz 2, Constands, TerBer- gen, Bakker, Campvens en F. Dob belaar ieder 1. bijvoorbeeld Koblenz, Florence of Lausanne wordt aan dat overleg ook waarde gehecht omdat men in dezelfde situatie verkeert waarin Hengelo nu terecht is gekomen". Behalve een internationale wed strijd zal in het FBK-stadion ook een landenwedstrijd worden ge houden. In het weekend van 31 au gustus en 1 september zullen Noor wegen en Zweden met een dames- en een herenploeg in Hengelo te gen Nederland aantreden. HOOGVLIET - De judoka Hugo Weijermars was dit weekeinde voor de Leidse sportschool Luiten succesvol op een heren aspiranten- toernooi in Hoogvliet. Hij won in de catagorie tot en met zeventig ki logram. Zijn clubgenote Brigitte Groe nendijk behaalde op de Zuidhol landse districtskampioenschappen in Portugaal eveneens een aan sprekend resultaat door in de ge wichtsklasse tot 49 kilo een tweede plaats voor zich op te eisen. Ook junior Kouiss overtuigt HEERENVEEN (GPD) De wereld kan gerust zijn: Atte Bouma is nog steeds Atte Bouma. Een kaal voorhoofd, haarpieken die over zijn schouders vallen; bouillon in plaats van koffie, macrobiotische soepstengels uit het reformwinkeltje van even verderop en natuurlijk het onvermijdelijke weefgetouw in de hoek van de kamer. „Daarbij ben ik nog steeds vegetariër, rook ik niet en drink ik ook nog steeds geen alcohol. Atte verliest wel zijn haren, maar niet zijn streken", zegt hij. Atte Bouma'Als je piano wilt spelen, loop je er toch niet omheenZo is het met voetballen ook. Dat rondjes lopen is belachelijk. <f0to gpdi Waar is Atte Bouma gebleven? Hij kwam als een verlate hip pie halverwege de jaren '70 de voetbalwereld binnen. Op zijn 26ste was hij al hoofdtrainer bij SC Cambuur. Radio en tv rukten uit, en natuurlijk zat ook de schrijvende pers 'er di rect op'. Flower power in de Friese polders: dat was nog eens wat anders dan de trainer met de lange regenjas en het keurig gekamde kapsel. Atte Bouma moest echter weg bij SC Cambuur, omdat hij toen nog geen A-diploma had; verzeilde in het amateur voetbal, stak nog één keer zijn markante kop voor de camera tijdens de Mini-Voetbalshow en raakte vervolgens in de vergetelheid. Geen mens ligt meer wakker van Atte Bouma. Dit seizoen is hij trainer van DIO uit Oosterwolde; eerste klas amateur. „Een prima club", zegt hij zelf. „Maar een fulltime baan kunnen ze mij niet bieden". En zo wordt de kloof tussen de kleurrijke Fries en het betaalde voetbal steeds groter. „Maar eens kom ik terug", zegt hij strijdvaar dig. Sinds drie jaar is de vroegere trai ner van Rijnsburgse Boys boven dien een trouw volgeling van de Baghwanleer. Dus Atte loopt in het rood en hij heeft een grote ketting met het portret van 'De Meester' om de hals. Daarnaast is Atte Bou ma echter een voetballiefhebber; of liever nog een voetbaltrainer. „Dat is mijn beroep. Daar moet mijn gezin van leven. Veel andere trainers hebben een vrouw die een bijbaantje heeft. Mijn vrouw werkt ook: thuis in de huishouding, maar daar verdien je niets mee. De trai nersmolen draait maar door en er komen steeds nieuwe kandidaten bij. Het is nu een stoelendans met twee keer zoveel deelnemers als stoelen. Dan is het enorm moeilijk om er weer tussen te komen. Je moet een kruiwagen met een heel groot wiel hebben, anders lukt het niet". Atte Bouma beseft drommels goed dat ook een andere factor een rol speelt. Als nieuwtje is het aar dig om een trainer te presenteren die is blijven steken in de culturele revolutie van de jaren '60, maar wat gebeurt er als de jus is opge droogd? Hebben de bestuurderen niet liever die jongen van de ge stampte pot, die de taal van de spe lers spreekt, dan een langharige Baghwan in de kleedkamer? Slachtoffer „Ik denk dat ik het slachtoffer ben van de mentaliteitsverande ring in de maatschappij. De samen leving is verrechtst en minder tole rant dan tien jaar geleden. Als bij een betaalde club 14 sollicitanten komen, waarvan 13 in een driede lig pak met een mooie auto onder het achterwerk en één komt op zijn fietsje met een rode trui en-een ro de ribbroek, dan heeft men de keu ze al klaar. Men accepteert mij als een gastarbeider. Leuk, aardig, maar laat hem niet te veel in onze directe omgeving komen". Een keer of acht heeft hij het de laatste jaren geprobeerd. Betaalde clubs opgebeld, aangeschreven, maar hij heeft zelfs nooit de kans gekregen om zijn voetbalvisie ken baar te maken. „Dat brengt mij op de vraag: op welke gronden trekt een club een trainer aan? Ik denk dat alleen naar de resultaten van de man wordt gekeken. Daarom zie je vaak die trainerswissels. Omdat te impulsief een trainer werd gecon tracteerd en men niet de moeite heeft genomen om hem door te za gen". „Tien jaar geleden had iedereen belangstelling voor mij, maar nu ik veel meer ervaring heb en merk dat ik beter ben dan tien jaar gele den, nu hoor ik niets meer van clubs. Ik durf te stellen dat ik niets minder ben dan Aad de Mos, maar ik denk dat meneer Harmsen het niet zo in mij ziet zitten. En dat is dan weer een subjectieve factor: een vooroordeel, maar hoe ik werkelijk denk en ben, weten ze niet". Uitkering Atte Bouma geniet momenteel een aanvullende uitkering. Dat houdt dus een sollicitatieplicht in. Laatst, toen Wageningen trainer Hans Boersma na vier wedstrijden buitenspel zette, heeft hij helemaal niets meer geprobeerd. „In de ad vertentie stond bovendien niet dat het om een fulltime baan ging". In feite is Atte Bouma heel kwets baar. „Elke vier weken krijg ik een briefje thuis. Dan moet ik aange ven of ik een aanbieding heb ge weigerd. In de hele sollicitatiepro cedure geloof ik niet meer zo". Acht jaar was hij, toen hij al een bewuste keuze maakte. Atte Bou ma wilde voetbaltrainer worden. Dat konden geen honderd leraren hem uit zijn hoofd praten. Ook zijn ouders vroegen hem voorzichtig of Atte misschien niet liever zou gaan studeren. „Nee", zegt hij nu, „nie mand heeft mij ertoe verplicht. Het was mijn geheel vTije wil. Nu ac cepteer ik ook de lasten". Op zijn 20ste was hij al hoofdtrainer bij een Friese amateurclub. „De jongste speler was 23", herinnert hij zich. Atte Bouma is nu 36, „en", ver klaart hij zonder dralen, „ik kan nog steeds niets anders dan voet baltraining geven. Ik heb nog nooit overwogen om iets anders te gaan bijleren. Iemand die op de univer siteit voor dokter studeert, gaat toch ook niet in de avonduren een opleiding voor een ander vak vol gen? Zo zie ik het ook. Ik heb het vak van voetbaltrainer geleerd en dat wil ik uitoefenen". „Ik zal dat ook wel moeten, want verder kan ik niets. Ik kan nog geen plantsoen schoonmaken. Van tuinen heb ik namelijk helemaal geen verstand. Op kantoor kan ik ook niet zitten, want dan ben ik binnen een week overspannen. Ik zie mij al gaan met het aktentasje onder mijn arm, zo'n big-ben-re- genjas aan en een dasje voor. Soms sta ik weieens naast die mensen voor het stoplicht hier in Heeren veen. Meestal hebben ze dan ook nog zo'n fiets met drie versnellin gen. Dat is niet denigrerend be doeld, maar het is voor mij een an dere wereld". Therapie Zoals ook die betaalde voetbal wereld hem vaak tot last moet zijn. Binnen Atte Bouma's filosofie is de aanstelling van Rinus Michels bij de KNVB ook een farce van on gekend niveau. „Die man verdient een ministerssalaris en dat is al grote onzin. Een trainer of een voetballer die een ministerssalaris verdient. Denk het je eens in. Maar goed, wat roept Michels? 'Liever tweede met 10.000 man op de tribu ne dan eerste met 1500 man'. Dat zelfde zei ik tien jaar geleden al bij Cambuur, maar toen riep Michels nog 'voetbal is oorlog'. „Het geld voor Michels ver dwijnt in een bodemloze put, om dat de neergang van het voetbal veel dieper ligt en in een veel bre dere context moet worden gezien. De mens heeft nog veel te veel de illusie dat hij een ander iets kan op- leggen of bijleren. Als ik tegen mijn dochtertje zeg: 'Dat moet je nooit meer doen', kan ik niet ga randeren dat ze het ook nooit meer doet. Zo is het met voetbal ook. Al les moet van jezelf uitgaan. De ge- neratie-Cruijff is in de soberheid opgegroeid en had van zichzelf die persoonlijkheid. De huidige gene ratie heeft een structureel andere persoonlijkheid". De hele voetbalwereld is ook in een andere richting geëvolueerd, vindt Atte Bouma. „We zijn gaan theoretiseren waarom het met het voetbal minder ging. En die theo rieën zijn veel te beperkt gebleven. Gevolg: andere besturen, met za kenmensen in plaats van voetbal mensen. Gevolg daar weer van: zinloos gepraat, veel te serieus, maar dat is ook weer een maat schappelijk verschijnsel. Kijk maar eens naar de scholen, wat daar wordt afgeluld. Kinderen worden daar als volwassenen aan gesproken. Dat kan toch helemaal niet". Atte Bouma constateert ook dat het voetbal in de loop der jaren een andere functie heeft gekregen. „Passieve en actieve recreatie? Vergeet het maar. Het stadion is een therapiecentrum. Genieten op de tribune is er niet meer bij. Ga maar eens tussen een stel suppor ters in zitten. Ze vinden alles slecht. Ze roepen de meest waan zinnige dingen naar de scheids rechter, de tegenstander en de trai ner. Dat varieert dan van mensen die van hoog tot laag staan in de maatschappij. Buiten het stadion trekken ze hun strik recht en dan zijn ze hun agressie weer voor een week kwijt". Vreemd En in zo'n wereld wil Atte Bou ma werken? „In andere sectoren van de maatschappij is het niet an ders. Bovendien ben ik een sociaal dier en een sportdier. Voetbal is voor mij net als een spelletje kaar ten. De partij is afgelopen, je gaat schudden en deelt de kaarten op nieuw uit. Zo gaat het steeds: van wedstrijd tot wedstrijd en van sei zoen tot seizoen". Atte Bouma is altijd getypeerd als een vreemd figuur. Het pop petje was belangrijker dan het voetbalverhaal. En dat terwijl de Fries best beeldend over het spel kan praten. Deze bijvoorbeeld: „Je moet altijd geëigende wedstrijd- vormen trainen. Rondjes lopen is belachelijk. Wat dat betreft is een voetbalveld net een piano. Als je piano wilt spelen, loop je er niet omheen en kijk je er niet naar, maar ga je er op spelen. Op een voetbalveld moetje ook spelen. De massa ziet dat niet, omdat ze niet nadenkt. Over de politiek denken de mensen ook niet na. Daarom stem ik ook niet, maar dat is weer een ander verhaal". Of deze: „Sommige trainers la ten vier-tegen-vier spelen zonder afronding. Dat kan dus niet. Voet bal bestaat uit aanval, verdediging en teamopbouw naar de afronding toe. Die elementen moetje telkens in je oefenvormen terugvinden. Waarom gebeurt dat niet? Omdat veel mensen de definities van woorden niet kennen. Aan de rand van het voetbalveld staan twee pa len verticaal in de grond en daarop rust een horizontale paal. Dat noemt men het doel. Waarom heet het doel, doel? Omdat dat het doel van het spel is. Daar moet dus alles op gericht zijn. Wat doen we in de voetbalwereld? Daar laten we de mensen op de training lopen zpn- der bal, terwijl de gemiddelde ama teurclub maar drie uur per week traint. Moetje dat eens vergelijken met een pianist. Die zit elke dag te spelen. Je moet er totaal mee bezig ziin. Dat is ook wat Baghwan zegt. Het is niet belangrijk wat je doet, als je het maar bewust doet". Komt Atte Bouma ooit nog te rug in het betaalde voetbal? Of zien we alleen maar trainers die de 'ech te' voetbaltaal spreken? Atte Bou ma twijfelt er niet aan. „De voet balwereld wordt beheerst door trends. Eerst had je het type Mi- chels-Happel, de strenge man. Toen kwam het type-Libregts, keu rig in het pak, representatief. En nu is het de jonge vent, die niet schroomt om de beuk erin te gooi en. Het verschil tussen mij en al die anderen is, dat ik altijd mezelf blijf'. TENNIS - De Zweedse tennisser Henrik Sundström heeft zaterdag in Den Bosch een demonstratie wedstrijd tegen de Fransman Yan- nick No ah met overmacht gewon nen. Voor 3500 toeschouwers ver sloeg de vervanger van de Tsjecho- slowaak "Ivan Lendl, die wegens verwondingen opgelopen bij een verkeersongeluk moest afzeggen, zijn opponent in 57 minuten een voudig in twee sets, 6-2 6-3. De Zweed, toonde zich een waardig vervanger van Lendl.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 21