Fides verliest bij hekkesluiter Kwiek Den Helder geen partij leren snel Dames van MSV eervol ten onder Geslaagde strafexpeditie Foreholte Leids korfbal in mineur Makkelijke winst Leiden Goede toemooiprestatie MAANDAG 29 OKTOBER 1984 PAGINA 19 LEIDEN - De eerste helft van de veldcompetitie korfbal werd door veel Leidse ploegen op teleurstellende wijze afgesloten. Fides Pacta verloor van hekkesluiter Kwiek(Hg) 6-9, terwijl Pernix na een 8-5 nederlaag bij De Driehoek zelfs onder de streep belandde. Ons Eiland was opnieuw kansloos tegen TOP: 16-10. Vele hoofden zullen zich breken over de onverwachte afloop van het duel tegen hekkesluiter Kwiek, maar op het wedstrijdformulier stond onverbitterlijk de uitslag: 6- 9. Een resultaat, waardoor Fides Pacta nog voor het tweede compe- titiedeel als uitgeschakeld voor de titel moet worden beschouwd. Toch leek de strijd in een vroeg stadium beslist, want Fides kwam na twintig minuten met 3-0 aan de leiding. Verzuimd werd daarna evenwel om de afstand te verrui men. Een kwartier na rust (3-1) werd de rekening gepresenteerd voor deze laconieke houding. Hoe wel Baart's opdracht om het tempo op te voeren nog een strafworp op leverde, na 2-4 stokte de aanvals- machine. Ook de Leidse verdedi ging deelde in de malaise en bin nen vier minuten wisten de Hage naars 5-3 om te buigen in 5-6. Geforceerd trachtte Fides de achterstand goed te maken, in de haast tactische beginselen verza kend. In de slotfase profiteerde het op balbezit spelend Kwiek tot tweemaal toe van de daarmee ge paard gaande fouten: 6-9. Ronald van der Velden (2), Nico Pikaar, Henny Piket, Ronald van der Velden en Dick Onderwater scoorden voor Fides. Opnieuw dolf Pernix het onder spit tegen De Driehoek. Een niets en niemand ontziende felheid ken merkte het Friese spel, welke nog eens werd aangewakkerd door de aanwezigheid van de nieuwe coach Harrie Dassen, bekend van DO- S'46. Hoewel er volgens collega Jasper Engel 'goed werd geïncas seerd', werd zijn wederom niet compleet spelende twaalf toch murw gebeukt. Vooral in aanvallend opzicht kwamen de frêle Leidenaars, nood gedwongen in een andere opste ling, nauwelijks meer uit de verf. Een na rust (2-2) opgelopen 5-3 ach terstand werd nog weggewerkt, maar direkt na gelijkmaker van Carla Kuipers (2) volgde aan de overzijde een nieuwe tegenslag: 6- Met nog ruim negen minuten te gaan bevroor de thuisploeg direkt het spel en fouten in de verdedi ging werden genadeloos afgestraft: 8-5. Overige Leidse goals waren van Janneke Mulder, Peter Kui pers en invaller Richard Redel. ZEIST - Een juniorenteam uit de afdeling Rijndelfland zal op 10 no vember aanstaande in Terrassa een semi-interland spelen tegen de Spaanse jeugd van zestien tot achtien jaar. Onder de geselec teerden bevinden zich de Leide naars Bettina Sommeling, Mieke Selier, Jan Willem Meijer (allen Fides Pacta), Lianne Tieleman en Erica de Rooy (beiden Pernix), Al fred Lambooy (De Algemene) als mede Karin van Nieuwkoop (TOP) en Ron Drieduite (Tempo). Sensatie De vlam sloeg in de pan bij Zuiderkwartier-De Regenboog toen scheidsrechter Van Veelen De Regenboog tien minuten na rust (3- 4) een in eerste instantie gemiste strafworp liet overnemen. Dirk Jan de Kreek zou zich binnen de af stand hebben bevonden en toen deze hierop luidruchtig commen taar leverde, werd hij van het veld gezonden. Coach Wim Niesing be- V zwoor dat de gewraakte opmerkin gen voor hem bedoeld waren, maar de arbiter was niet te vermurwen. Binnen vier minuten was de ge handicapte Leidse verdediging voor de tweede maal gepasseerd (4- 6), maar na vakwisseling gebeurde het schier onmogelijke. Ondanks de nummeriek minderheid wist het aanvalsvak door twee treffers van uitblinkster Kitty van der Mark de achterstand goed te ma ken. Balverlies dreigde Zuiderkwar tier in de slotfase fataal te worden, maar in een alles-of-niets poging forceerde Wil de Wit nog een straf worp, welke door Rens Henzen be nut werd: 8-8. De overige treffers werden gescoord door Simone van der Kaay (2), Wil de Wit, Theo van Leeuwen en Dirk Jan de Kreek. De 13-9 overwinning van De Da naïden op De Overkanters oogde ruim, maar de strijd bleef tot kort voor tijd onbeslist. De oorzaak lag in een inmiddels gebruikelijke te rugval van de Leidse ploeg, halver wege de tweede helft, waarvan de koploper gebruik maakte om een grote achterstand goed te maken. Gedecideerd was de ploeg van coach Hans van Huis voor rust uit gelopen naar een ruime 7-3 voor sprong. Dit verschil bleef tot hal verwege de tweede helft intact, maar smolt na 10-6 binnen vijf mi nuten weg tot een punt. De Leidse ploeg was zeker aan geslagen, maar de tweede goal van Leon Brouwers (11-9) haalde zijn ploeg uit de impasse. De overige treffers werden gescoord door Eric Peters (3), Monique Slingerland (2), Hennie Devilee (2), Frans Brand (2), Ellen Ephraïm en René de Louw. Zuiverheid Opnieuw bleef Ons Eiland tegen TOP puntloos, maar ditmaal was er in de derby tenminste sprake van enige strijd. Even leek de ploeg van coach Gévan der Water weer compleet van het veld te worden gespeeld, want na een half uur was de stand reeds 8-2. Qua spel was het verschil niet eens zo opvallend, in de zuiverheid van het schot zo veel te meer. Zestien doelpogin gen, zo turfde de Leidse coach, had TOP slechts nodig gehad- Maar ook de produktie van Ons Eiland was hoger dan ooit. Rob Hasselbach bracht met zijn vrije ballen zijn tegenstander tot wan hoop en ook Patrick Verra was weer succesvol. De Leidenaars putten hieruit moed en hoewel het verschil ruim bleef, het gat werd na rust (9-4) nauwelijks groter. De score bleef steken bij 16-10, waarbij voor TOP Annemieke van der Kwast, Egbert Dijkstra, Gerco lagelaan, Jeroen- en Sjoerd van der Klaauw (allen tweemaal) en Wil van Bent, Ineke Westerbeek, Gert Jan Natzijl en Ron van der Willik scoorden en voor Ons Eiland naast Rob Hasselbach (4) en Patrick Ver- ra (3), Olga Soudan, Jan Boon en Wim Nijenhuis. Fiks sleepte zich in de slotfase alsnog langs middenmoter Nieu- werkerk. Gwenny de Best en, in de allerlaatste minuut, Robert van der Kraan (driemaal scorend) hielden de Oegstgeestenaren in de race om de titel: 7-6. Velocitas werd overdonderd door ODO(M), dat voor rust weg liep naar 9-3. Middels goals van Ron Goudsmit (2), Rien van Poel geest deed de ploeg van coach Piet l'AMi in de tweede helft nog iets terug: 11-5. Crescendo was volstrekt kans loos bij De Zwervers. Hans Wester beek zorgde oin de negentiende minuut voor 1-1 en, zo meldde coach Ruud Niesing laconiek, toen hield de produktie op". Via 3- 1 halverwege werd de eindstand 8- 1. Fluks slenterde volstrekt onge motiveerd achter Phoenix aan. De Noordwijkers, ooit getipt als titel kandidaat hielden aan de ontmoe ting nog een punt over (7-7), mede dankzij treffers van Bram Koppe- nael (2) en Kees Zwanenburg (2). BRAM VAN GENT LEIDEN - Den Helder heeft zater dagavond in de Vijf Meihal slechts enkele minuten de indruk kunnen wekken dit seizoen echt met de grote jongens in de eredivisie bas ketbal mee te kunnen. Elmex Lei den hoefde de ploeg uit Noord- Holland slechts twaalf minuten naast zich te dulden, daarna kreeg het publiek weer het inmiddels van Leiden bekende eenrichtings verkeer te zien: op topsnelheid richting Helderse basket. De teller bleef tenslotte bij 106-85 staan. Wat dat betreft viel er meer te beleven in Den Bosch, waar de landskam pioen fors onderuit ging tegen Weert: 76-89. Een nederlaag waar over in de Brabantse hoofdstad het laatste woord nog niet gesproken is. Den Helder coach Charis Sideris staat bekend als een veeleisend man. Sideris werd halverwege het afgelopen seizoen naar de marine- stad gehaald om het roer over te nemen van Bruce McNeely. In kor te tijd moest zijn ploeg met twee dagelijkse trainingen de achter stand in conditie en kwaliteit inha len. Veel winst leverde het niet op, maar Den Helder vond wèl een nieuwe sponsor. Een geldschieter die zijn ploeg liet inschrijven voor de Europa Cup 3 en die een fikse premie zette op het behalen van de play-offs. Sideris probeerde zijn ploeg te versterken, maar slaagde daar slechts ten dele in. Tot overmaat van ramp moest direct na het begin van de competitie de met veel fan fare ingehaalde Amerikaan McGray geblesseerd afhaken en werd de in België overbodig ge worden Mark Pettaway (tijdelijk?) ingelijfd. In de eerste ronde van de Europa Cup werd Chrystal Palace verrassend uitgeschakeld, maar in de competitie bleven ook nu de re sultaten uit. Tegen Leiden had Den Helder geen schijn van kans het magere puntentotaal op te poetsen. Leiden draait iedere week beter, terwijl de Noordhollanders in de Scores E/Leiden: Wiel 30, Beek 19 (9 reb.). Van Helfteren 15, Lockhart 10, Van Poelgeest 9, Kragtwijk 6, Heljde- man 6, Oudshoorn 6, Hagens 3 (10 as sists), Van Dam 2. Schot team: 45 uit 71 (63%), 33 rebounds, balverlies 10. DD/Den Helder: Pettaway 43(!), De Waard 15, Omanette 9, Van Vlierden 8, Downey 6, Luyckx 4, Van Rootselaar 0, Van Dijkum 0. Schot team: 35 uit 70 (50%), 35 rebounds, balverlies 17. Scheidsrechters: Kleersnijder, Van der Berg. Toeschouwers: 450. Vijf fou ten: Downey (DDDH). voorafgaande dagen met nauwe lijks vijf man had kunnen trainen. De Leidse "slopershamers" Jer ry Beck en Bert Kragtwijk deden in de openingsminuten tegen het enthousiaste Den Helder geduldig hun werk. De dreunen sorteerden effect: van 24-23 in de twaalfde mi nuut racede Leiden weg naar een beslissende voorsprong, 40-29. De Helderse Amerikaan Dave Dow ney, keer op keer gehoond en ge tart door het publiek en opvallend falend, liet zich in de aanvallen niet meer zien. Landgenoot Pettaway ging na de rust (48-31) op de solo toer, scoorde 35 punten, maar pas seerde daarbij zijn teamgenoten en wist dat Leiden, met een uitblin kende Randy Wiel en een opvallen de Toon van Helfteren al heel vroeg in die tweede helft naar de bankspelers greep om de wedstrijd uit te spelen. Zo was er ook weer spelvreugde voor Van Poelgeest en Oudshoorn, die de eindstand uit eindelijk bepaalden op 106-85. In Den Bosch verklaarde een bo ze voorzitter Rinus de Jong na de smadelijke nederlaag van zijn ploeg tegen Weert (zaterdag gast heer van Leiden) dat er aan het ein de van het seizoen koppen zullen rollen. "Zestig procent van de spe lers kunnen ophoepelen", aldus De Jong, die enpan toevoegde alleen nog vertrouwen te hebben in Aker boom en Esveldt. HANS JACOBS LISSE - De Nederlandse zaalhandballers zijn in het Hol land-toernooi sterk voor de dag gekomen. Alleen de Hon garen, winnaars van het B-kampioenschap in 1983 in Ne derland, door hun absentie op de Olympische Spelen weer gedegradeerd naar de B-groep, zijn en blijven levensgroot favoriet voor het B-kampioenschap in februari 1985 in Noorwegen. Zij bleven ongeslagen, al scheelde het in de tweede wedstrijd tegen Nederland in Amsterdam maar twee treffers, 22-20. Natuurlijk mag daarbij niet uit het oog worden verloren dat Hongarije bij de stand 16-10 de tweede keus inzette, maar ook Nederland met zijn veel smallere top moest gas te rugnemen. Schmeitz, topscorer in het toernooi met 40 treffers, Ha mers, Louwers en Schuurs ("die spelers kan ik zo in de Hongaarse selectie gebruiken", aldus bonds coach Laszlo Kovacs) konden in Amsterdam nog maar een helft op timaal meedraaien. Toen was het ook voor hun uit. Zes wedstrijden in vijf dagen is voor de nationale amateurs nog teveel. Nederland liet in dit toernooi Frankrijk en Italië duidelijk achter zich. In Lisse ging Frankrijk wel goed van start, rust 10-8, maar na de hervatting bleken de Fransen, die Gaffet, Deschamps en Cicut door blessures moesten missen, geen lucht meer te hebben. Daar had Nederland, dat eigenlijk maar met zeven spelers acteerde, geen gebrek aan. Hamers kreeg een per soonlijke dekking maar dat legde de aanvalsdrift van de Oranje- ploeg niet aan banden, 21-16 voor Nederland. Italië debuteert in de B-groep en moet nog wel wat leren, maar even als hun Nederlandse collega' s doen zij dat in hoog tempo. In 1985 kóm er in Noorwegen een heel an der Italië aantreden. Daar mag wel rekening mee worden gehouden. Pim Rietbroek, trainer van V. en L, met drie spelers, Louwers, Hamers en Vlijm in de selectie vertegen woordigd, is van mening dat als bondscoach Kecskemethy "de spe lers niet laat doen wat zij niet kun nen, bijvoorbeeld Hamers in de hoek laten spelen in plaats van op zijn stekkie de opbouw, Neder land een sterke prestatie kan neer zetten". Ook Laszlo Kovacs zei van de nationale formatie. "Dinsdag kregen de Nederlanders nog bijles, Zaterdag werden dife lessen al ef fectief in praktijk gebracht". Kecskemethy wil de ploeg nog versterken. Hij kan dat doen met Wil Jacobs, herstellende van twee knieoperaties, de doelverdedigers Ron de Jonge (Hermes) en Peter Tier (Aalsmeer), en opbouwspelers Nico Beekman en Kees Boomhou wer. Met de genoemde spelers zal de bondscoach nog nader spreken. De eindstand in het Holland- Toernooi werd: Hongarije 6-12, Ne derland 6-8, Frankrijk 6-4 en Italië 6-0. FRANK BONTE LEIDEN - In de eerste divisie van de zaalhandbalcompetitie ging Fo reholte gisteren in Voorhout op strafexpeditie. Olympia Hengelo moest het gelag betalen voor twee nederlagen op rij van de Wim Geer- lings-equipe. Het werd een doel- puntenfestijn, 18-4 voor Foreholte. Maar verder was de oogst voor de ploegen uit de Leidse regio op lan delijk niveau mager. In de tweede divisie verloren de heren van Saturnus ditmaal van debutant Delta Sport. In Zierikzee werd het 15-17. De dames van Oase konden het niet bolwerken tegen het Stomp- wijkse HVS. Na een gelijkopgaan- de strijd won HVS in Leidschen- dam met 7-5. In de derde divisie speelden de dames van MMO met 9-9 gelijk tegen Athene. Olympia '72 verloor van Hollandiaan. In Vlaardingen werd het 9-14. In de afdelings eerste klasse boekten de heren van HVS een knappe en verdiende zege op Kwiek Sport dat zijn slechte verde digen aan de cirkel afgestraft zag met treffers vanaf de cirkel en een tweetjes van opbouw- en cirkelspe lers. Het werd een 20-16 winst voor de Stompwijkers. Wim Geerlings had zijn ploeg verteld dat er nu eens hard moest worden gewerkt in de defensie. Die raad knoopte zijn formatie goed in de oren. Olympia Hengelo zal stellig met een levensgroot min derwaardigheidscomplex naar het oosten zijn teruggekeerd. Twee strafworpen en twee breaks mocht de Hengelose ploeg met een treffer afronden. Daar bleef het bij, want het zat gisteren bij Foreholte pot dicht achterin. Keepster Olga Al- mekinders had een rustdag. Het is een oude waarheid in de handbal sport dat als het achter goed dicht zit de aanval er vanzelf uitkomt. Met de rust was de wedstrijd in fei te bekeken, 11-2. Hannie Boskamp was ditmaal topscoorster met 4 doelpunten. Nel Geerlings, Marjan Mens en Thea Terheide scoorden ieder driemaal. De heren van Saturnus zullen over het verdedigend werk minder tevreden zijn. Want daar zat, even als vorige week tegen Wings, het manco. Delta Sport speelde een slim spelletje met een goed oog voor de gaten in de Leidse defensie door het niet voldoende inklappen en met de balweg mee aansluiten op de volgende verdediger. Na een gelijkopgaand begin, 4-4, hadden de handballers uit Zierikzee de weg naar het doel van Saturnus ge vonden, langs de cirkel en uit de hoeken. Voordat de Leidse ploeg zich realiseerde dat het in Zierik zee een moeilijke klus zou worden stond Delta Sport op vier punten afstand, rust 10-6. Die marge kon Saturnus in een rommelige slotfa se nog wat verkleinen, maar de ne derlaag kon niet meer worden af gewend, 15-17. HVS was beter in de defensie en had in de aanval een hoger baltem po dan Oase. De dames uit Oud Ade begonnen in een te lage ver snelling en HVS profiteerde daar goed van, rust 4-2. Na de hervatting leek HVS de wedstrijd onder con trole te hebben. Een treffer vanaf de cirkel en een breakout bracht de score op 6-2 voor de ploeg uit Stompwijk. Maar Oase gaf het niet op. De 5-1 defensie sloot beter en via Riet Broesterhuizen en Annet van der Poel, breakout, werd het toch nog spannend in de Fluit, 6-3 en 6-4. HVS begreep dat de winst in gevaar kwam en drukte door via een tempoverhoging, 7-4. Dat was de beslissing. Roos van der Poel mocht de marge van afstand tot twee treffers verkleinen, 7-5. MMO had de winst tegen Athene met een 9-7 voorsprong en nog vier minuten speeltijd gewoon niet meer uit handen mogen geven. Na tuurlijk hielp de arbitrage wel een handje mee. Een wat te hard aan pakken van een hoekaanvalster van de Haagse ploeg werd overdre ven streng bestraft met een uitslui ting. Op de persoonlijke verdedi ging die Athene onmiddelijk inzet te raakte MMO het spoor bijster en op de valreep werd het zowaar nog gelijk, 9-9. Manco de verdediging aan de cirkel liet te wensen. Daar speelde Hollandiaan ook op en met succes. De Wasse- naarse dames zagen geen kans om de gaten achterin afdoende te dich ten en op de productie van Hollan diaan werd gereageerd met over haaste tegenstoten die behalve bal verlies ook nog eens de nodige breaks opleverden.Met de rust had Hollandiaan de winst eigenlijk al in de tas, 8-4. Het werd er voor Olympia '72 na de hervatting nau welijks beter op. Hollandiaan be heerste het duel en bouwde de marge met nog een treffer uit, 14-9. Uitslagen: afdelings tweede klas se, dames: HMSH-Northa, 6-9 (rust 5-1), derde klasse, Wings 3-Fairplay 4-6. Afdelings tweede klasse, he ren, DIOS-MSV 17-10, Velo-Olym- pia '72 10-19, Hercules-Foreholte 8- 9, derde klasse, Hercules 2-Northa 11-22, vierde klasse, HVS 2-Fair- play 10-19. FRANK BONTE TENNIS - Chris Evert en Jimmy Connors zijn onttroond als wereld kampioenen in het gemengd dub belspel. In de halve finale van het titeltoernooi in Houston werd het Amerikaanse duo uitgeschakeld door twee landgenoten, Kathy Ri- naldi en Vince van Patten. De out siders wonnen met 4-6, 7-6 en 6-4. Er is in het dubbeltoernooi een be drag van 400.000 dollar te verdie- LEIDEN - In de eredivisie basket bal verloren de dames van MSV eervol met 54-62 van Hoofddorp. In de eerste divisie won LUSV met 49-63 van Lisse en in de eerste klasse rayon vermorzelde Gras shoppers met 113—33 Voorburg 2. Elmex Leiden moest buigen voor Argus: 68—55. Bij de heren eerste klasse rayon verloor Leiderdorp van BVO met 65-70 en ook MSV kwam niet tot winst bij Locomo tief: 96—80. Blitz won van Zoebas met 85—91. De Trotters konden het tegen AMVJ niet bolwerken: 78-73. Een klasse lager won koplo per Grasshoppers van Red Stars met 105-80 en LUSV nipt van van Midland: 78-80. De Sleutels incas seerden tegen Animo de eerste ne derlaag: 32-29. MSV-Hoofddorp 54-62. Ondanks de derde nederlaag was coach Peter Vogelaar optimistisch. De nederlagen worden steeds klei ner en het schotpercentage steeds hoger. Jammer voor MSV dat Hoofddorp nog scherper schoot. De eerste helft ging het spel gelijk op en eindigde in 29—31. Na de pauze nam de Noordwijkse ploeg, waar junior Annelies Schaap naast Jolanda Tokkie en Tineke Vos de nodige punten voor haar rekening nam, zelfs een voorsprong van vijf punten, maar een paar driepunters van Hoofddorp en een paar maal balverlies bracht de ommekeer en de beslissing. Lisse—LUSV 49-63. Lisse maakte het kampioenskan didaat LUSV de eerste helft knap lastig: 32—34. De studentes van coach Titus Flapper hadden het duel te licht opgevat en pakten na de pauze de zaken wat feller aan. Goed spel van Annette Masur en punten van Conny van Stralen zorgden voor een beslissende 39-56 tussenstand. Het conditio neel wat zwakkere Lisse kon daar na niet meer terugkomen. Grasshoppers-Voorburg 2 113-33. Koploper Grasshoppers maakte van de Voorburgse dames gehakt en dat ging zelfs zo makkelijk dat de ploeg van trainer Ed Zaal zit te wachten op een serieuze tegen stander waar eens echt tegen ge speeld kan worden. Gerda van der Plas blonk uit en Ar\ja Aandewiel maakte 25 punten. Argus-Elmex Leiden 68-55. De Leidse dames, met een terug gekeerde Hanneke Rosdorff, speel den een prima eerste helft en met name Illona Luursen was met 20 punten niet te stuiten: 29-42. Na de pauze ging Argus pressen en prompt verloor Leiden het hoofd. Via 45-50 werd het 60-50 en ging Leiden alsnog onderuit. Leiderdorp-BVO 65-70. Leiderdorp had een zwakke start en BVO kwam met 2-12 voor. Daarna kon Leiderdorp de basket wat beter vinden en langzaam kroop de ploeg van coach Ben van Cleef dichterbij. Halverwege leid de Leiderdorp met 32-30. Na de rust werd de voorsprong uitge bouwd tot 6 punten, maar de har der werkende Alphenaren kwa men weer terug en pakten in de rommelige slotfase, waarin Leider dorp veel vrije worpen miste, als nog de zege. Locomotief-MSV 96-80. Een geflatteerde nederlaag van MSV, dat volgens coach Bert Sam- som de beste wedstrijd van het sei zoen speelde. Vooral de eerste helft was MSV, met Peter Goossen in een hoofdrol, gelijkwaardig aan de Rijswijkers: 37-35. Ook begin tweede helft draaiden de Noord wijkers prima en pakten een voor sprong van 5 punten. Toen stortte de ploeg in elkaar en via snelle breaks en enkele driepunters liep Locomotief weg. Het alles of niets offensief mislukte. AMVJ-Trotters 78-73. Een goede prestatie van de Lei denaars tegen het sterke AMVJ uit Rotterdam. De eerste helft was ma tig en de thuisploeg kon met 38—27 gaan rusten. Na de basketwisseling zorgden Willem Creighton en Eric Paul van Weeren met intercepties voor de aansluiting: 50—49. Tot 70-69 ging het toen gelijk op, maar in de slotfase kon Trotters niet voor de verrassing zorgen. Zoebas-Blitz 85-91. Een zeer slechte wedstrijd van Blitz dat ongeconcentreerd de te genstander bestreed. Voor de pau ze ging het nog (43-54), maar in de tweede helft lieten de Voorschote naren de opponent volkomen on nodig langszij komen: 76-76. Sjaak Westrate en Peter Verkerk brachten Blitz op 79-88 en beslis ten daarmee de wedstrijd. Ton Kal lenberg scoorde 26 punten. Grassboppers-Red Stars 105-80. De eerste helft letten de Katwij- kers teveel op de scheidsrechters en te weinig op de bal hetgeen re sulteerde in een 46-52 achterstand bij de rust Daarna ging Grasshop pers fysieker spelen en via 72-72 werd Red Stars kapot gespeeld. Anton Nijgh rebounde sterk en Adri van der Plas schoot met scherp: 32 punten. Midland-LUSV 78-80. Een nipte zege van de Leidse stu denten die in de laatste seconden tot stand kwam. Via 36-46 bij rust werd het 78-78 met nog tien se conden te spelen. Op dat moment mocht LUSV vrije worpen nemen, maar coach Hans van Rooyen ver koos zijkant. In het eindsignaal werd er tegen Gert Jan Wingelaar een P gemaakt en nu werden de strafworpen wel verzilverd. Robert Jan Drijver scoorde 33 punten. Anima-De Sleutels 32-29. De eerste nederlaag van de Sleu tels was wellicht te wijten aan het uitvallen met vijf Ps van topscorer Marja Lokken. De Leidse rolstoel basketballers stonden halverwege al met 18-15 achter.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19