Oegstgeest weer stap dichter bij kampioenschap Zwemjeugd presteert goed KI Leython zorgt voor sensatie Noodlot tart KDC LMHC houdt tot de pauze stand Kringrecords Robert Janssen en estafette-ploeg Zijl Yivax niet erg gelukkig Zandvliet wint fraai IHCL haalt ruime zege op Britten Belangrijke overwinning Forescate (d) PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 29 OKTOBER 1984 LEIDEN - De voortgang van de ereklasse-tafeltennis-competitie vertoont gelijkenis met die van een vierkant wiel: dubbel week-ends worden afgewisseld met vrije, zo als afgelopen zaterdag wegens Eu ropacupverplichtingen van de top clubs. De overige landelijke klas sen spelen wel, zoals dat hoort, week na week, en werkten zich za terdag dus her en der weer flink in het zweet. Hoewel, het is de vraag of Sjaar- dema zich wel echt in moest span nen om Maastricht met 8-2 van haar eigen tafel te meppen. En dat Docos zich echt uit de naad ge speeld heeft bij Irene zou je, gege ven het 10-0 verlies, ook niet zeg gen. Maar dat de cijfers dienaan gaande niet alles zeggen bewijst het duel tussen de reserves van Avanti en Scylla, want aan de 8-2 eindstand kun je niet aflezen dat het vaak een spannend en gelijkop- gaand duel was. Sjaardema's Joop van der Borg mocht in zijn handen klappen dat er bij Maastricht ook een invaller mee deed, die de van slag zijnde Delftenaar tenminste nog één keer in de gelegenheid stelde te scoren. Scoren deden Mark Sang A Jang en Friso Reitsma samen, het dub bel voor het gemak meetellend maar liefst zeven keer. Resultaat een 8-2 winst die de titel weer een stapje dichterbij brengt. Bracht dit feit deze week de meeste vreugde in de Oegstgeester gelederen? Nee, meer genoegen zal de Sjaardema-leiding beleefd heb ben aan de terugkeer van de verlo ren zoon Herman van der Broek, die zijn avontuur bij het Leidse Scylla al weer afsloot. Het 18-jarige Sjaardema-talent stond alleen in het verwerken van de logischer wijs tegenvallende ereklasseresul taten omdat hij niet kon aarden binnen de Scylla-selectie. In goed overleg met Scylla-trainer Theo Bakker besloot Van der Broek nu al op het oude nest terug te keren. Scylla speelt overigens de compe titie gewoon uit met het trio Swier, Vlieg, Kantebeen. Voor de start van deze competi tie had niemand kunnen bevroe den dat het duel Avanti 2-Scylla 2 er een zou zijn waarin om een mo gelijk titel eestreden zou worden. Dat was zaterdag in Hazerswoude wel het geval, en het werd een in veel opzichten interessante wed strijd. De jeugdige Scyllanen Mar co Riethoven en Peter de Vrind verloren alles, maar boden in de meeste partijen goed tegenspel en toonden aan dat de vooruitgang het laatste jaar groot is geweest. Bij Riethoven is de backhand nog te week, bij De Vrind de forehand, bij beiden de benen. Dat laatste is zo ongeveer het enige manco bij Ge rard Bakker jr. Ondanks zijn veer tien jaren speelt de jongste Bak ker-telg bekeken en verantwoord tafeltennis. Technisch heel com pleet met een gave hand van spe len, kortom voor de liefhebber van echt tafeltennis een lust voor het oog. Als de voeten beter worden, worden de prestaties van vaderlief op zijn minst geëvenaard. Tenminste als het besef door breekt dat er ook bij een 19-16 voorsprong gewoon doorgespeeld moet worden. Tegen Sjoerd Meyer was dat niet zo en die is er dan al tijd als de kippen bij om een inzin king bij de 'vijand' uit te buiten. Meyer sleepte de tweede game bin nen, speelde de derde niet echt goed, maar won toch, daarmee aan tonend dat ook hij uit het echte ta- feltennishout gesneden is. Dat de nog steeds pas 19 jaar jong zijnde Meyer met een onwillige arm kampt en zijn talenten slechts mondjesmaat exploiteert mag voor Scylla een jammerlijke zaak heten. Overigens versloeg de tweede jaars-rechten-student ook nog Kamphuis, maar verloor hij toen het pleit al beslecht was van Piet de Groot. Acht tegen twee werd uiteindelijk de eindstand, omdat Avanti ook het dubbel won. Docos won het dubbel bij Irene niet, sterker nog Docos won in Til burg in het geheel niks en verloor met 10-0. Een schande? Nee, want Den Elzen, Engelbert en Van der Reyden zijn vooral gericht op het behoud van het derde-divisie schap en Irene is toevallig een kampioenskandidaat. Maar het moet trainer Ex Fallaux bij het ver nemen van zo'n uitslag soms toch vreemd te moede zijn. Je zou Faul- lax als al jaren enthousiast trainer voor alle inspanningen soms wat meer resultaat gunnen. Overige uitslagen: Dames: Avan ti 2-Bergum 10-0, HH-Docos 4-6, Tios-Docos 2 8-2, Red Star-Scylla 2 5-5. Heren: Sjaardema 2-WV 10-0, Oikos-Scylla 3 7-3. LEIDEN - Leython nam de grootste sensatie van het afge lopen volleybalweekeinde voor zijn rekening. De tweede divisionist stuurde koploper Thor met een 3— 1 nederlaag naar huis. Gemini behield de eerste plaats in de derde divi sie door Delta met 3-0 te verslaan. Debutant NOVO hand haafde zich op de tweede plaats na een overwinning van eveneens 3—0 bij PVC/Blokkeer 2. LEIDEN Ondanks het feit dat KDC versterkt aantrad verloren de Kat- wijkse dammers opnieuw nipt van Excelsior. Nadat het er aanvankelijk goed uit zag voor KDC ging het in tijdnood opnieuw mis. Zo zagen Kloos terman, De Jong en Passchier gewonnen standen in remise eindigen. Ook Ronald van Egmond wist niet hoe hij z'n 50 zetten in 2 uur moest halen. Na 49 zetten viel dan ook z'n vlag. Gelukkig was z'n tegenstander zo aardig om op te geven en vergat de arbiter om in te grijpen, zodat Van Egmond toch de verdiende winst kon binnenhalen. Door nederlagen van Burgerhout en Varkevisser werd de eindstand uiteindelijk 11-9 voor de tegenpartij. In de hoofdklasse DMH won RDC ook z'n derde wedstrijd, nu tegen LDG met 9-7. Weliswaar is dit nog niet de definitieve uitslag, maar de afgebroken partij bij een stand van 9-5 gaat ongetwijfeld verloren voor de Rijnsburgers. Over het geheel was dit geen beste wedstrijd van RDC. Vrouwe Fortu- na kwam echter te hulp zodat de dammers uit Rijnsburg via overwinnin gen van Noort en Cederhout toch de winst naar zich toe konden trekken. WDG uit Wassenaar won o.a. via een mysterieuze overwinning van Aad Zandvliet met 9-7 van OGB uit Bodegraven. Op een gegeven moment nl. stond hij maar liefst 2 stukken achter, maar via slinkse wegen wist Zand vliet toch te In de eerste klasse hebben de Katwijkse reserves een voorsprong geno men. WDG 2 wist de Lissenaren een gevoelige nederlaag toe te brengen (10-6), terwijl KDC 2 zelf met 11-5 RDC 4 overmeesterde. In deze wedstrijd was de opvallendste speler de 12 (!)-jarige Dusseldorp uit Rijnsburg. Via uitstekend spel wist hij voorzitter Dijkstra totaal weg te spelen. Op het laatst echter ging de routine een woordje mee spreken, zodat de speler uit Katwijk nog net remise kon maken. HANS VERMIN op de 100 meter vlinderslag. LEIDEN - In tegenstelling tot de Zijl/LGB en LZ'86, die in verband met de bekerfinale te Rotterdam, een weekeinde vrijaf hadden, kwa men de andere verenigingen in de Leidse regio wel in actie. Vivax heeft het geluk in de com petitie '84—'85 niet aan zijn zijde. Na twee verliespartijen met één doelpunt verschil ging ook de wed strijd tegen EZPC uit Eist met het kleinst mogelijke verschil verlo ren: 4-5. De pupillen van coach Wim van Zijl waren zeker de gelijken van EZPC, maar zagen driemaal een numerieke meerderheid de mist ingaan. De nederlaag is daarmee voor een groot deel verklaard. Set standen: 2—1, 3—3, 3—3, 5—4. De Oegstgeestse doelpunten kwamen van de hand van: Jack Frauenfel- der (2x), Marcel Rompes en Dick van den Bosch. Bestaansrecht DKD heeft toch bestaansrecht in de derde klasse. Tegen de ver wachtingen in behaalden de Lei derdorpers al hun tweede overwin ning. Tegen het vroeger zo sterke SVH speelde men op de aanvangs fase na een degelijke partij wat re sulteerde in een verdiende 6-4 overwinning. Setstanden: 2—2, 4-2, 5—4,6-4. Doelpuntenmakers: Peter Baars tweemaal, Chris Waas dorp, Harry van Hove, Kees van der Plas en Frank Dreef allen een maal. Katwijk behaalde zijn eerste competitie-punt tegen het ongesla gen WVZ uit Zoetermeer. In de Katwijkse formatie speelden twee spelers een hoofdrol. De terugge haalde Arres Parlevliet stelde zo wel in verdedigend als aanvallend opzicht orde op zaken en keeper Henk Vooys toonde zaterdagavond een grote vorm en behoedde zijn ploeg met uitstekende reddingen voor een nederlaag. Eindstand 3-3. Doelpuntenmakers: Arres Parlevliet, Eddy Hoek en Hans Schaap. Nipt De dames van LZ'86 verloren nipt van Stadskanaal met 9-8. De Leidse dames konden alleen in de eerste periode op een voorsprong bogen maar kwamen in de slotfase een in de tweede periode opgelo pen achterstand niet meer te bo ven. De Leidse doelpunten werden gescoord door Ellen Hoogenboom (driemaal) Alijd Vervoorn (twee maal), Jeanet de Jong, Lucienne de Graaf en Nicole Monas. De dames van de Zijl/LGB be haalden een duidelijke overwin ning op Argo. De dames waren over alle linies sterker en bekroon den dit met een 7-3 overwinning. In het Leidse doel vertolkte Cora van Veen een hoofdrol. Topscorer werd Marion Rijsbergen met 4 doelpunten. LEIDEN - De Leidse jeugd presteerde tijdens de twee de ronde van de landelijke jeugdzwemcompetitie uit zonderlijk. Leiden is in de hoogste afdeling met twee afvaardigingen, Zijl/LGB en LZ'86, zeer goed verte genwoordigd. Er is op dit moment geen andere stad in Nederland die dat na kan zeggen. De resultaten die men in de Zijl (Zijl/LGB) en het Vijfmeibad (LZ'86) be haalde waren van zeer goed gehalte. Het clubtotaal van de Zijl/LGB was goed voor een landelijke vier- LEIDEN - LMHC heeft één helft lang gelijke tred kunnen houden met Bloemendaal. De Oegstgeester hockeyploeg kon met een 0-0 rust stand terugzien op een uitstekende eerste helft, maar daarna het Bloe mendaal zien dat het niet voor niets op de tweede plaats staat in de hoofdklasse. Tempoversnellin gen en individuele klasse bij de thuisploeg lagen ten grondslag aan de uiteindelijke 4—0 zege van de BREDA - Robert Zandvliet van boksvereniging Leiden heeft zater dagavond in Breda een fraaie over winning geboekt op Boga Tikin van Bredase Ring. De Leidse pugi list herstelde zich in de tweede ron de van zijn gevecht in het welterge- wicht C-klasse goed van de in de eerste rondgang opgelopen klap pen. Zandvliet kreeg toen acht tel len rust, maar toonde zich de ster kere door Tikin knock out te slaan. Eerder op de avond had teamge noot Hans Koomen bij de nieuwe lingen in het halfzwaargewicht op punten nipt gewonnen van Van Berkel Het betrof hier een serie nationale club wedstrijden, waar aan ook enkele Belgische vereni gingen deelnamen. de plaats, terwijl LZ'86 met haar totaaltijd vijfde werd. De tussen stand na twee ronden laat zien dat de. Zijl/LGB vierde staat en dat LZ'86 een negende plaats inneemt. Bij de Zijl/LGB was 'topper in de dop' Robert Janssen verantwoor delijk voor de beste prestatie. Zijn» 100 meter vrije slag voor jongens geboren in 1972 verloor hij welis waar op aantikken, maar zijn tijd 1.02.4. was goed genoeg voor een kringrecord en een tweede plaats. Diezelfde Janssen had ook een belangrijk aandeel in de winnende 4x100 meter vrije slag estafette voor jongens jonger dan 12 jaar. Ook dit werd een kringrecord, ech ter nu wel met een eerste plaats 4.20.8. Bij de meisjes geboren in 1972 werd clubgenote Ingrid van Veen door Roelant Oltmans getrainde Bloemendalers. Door vlotte en sterke combina ties pakte LMHC in het eerste deel verrassend het veldoverwicht op de afwachtende Bloemendalers. Na twee minuten miste de op de rechterspitspositie spelende Wou ter Eikenhout met een tip-in rake lings het doel van Jaap Bonjer. Lei den had dat steuntje in de rug best kunnen gebruiken. Bonjer stond later precies op de goede plaats bij een schot van Boudewijn van Eek en verhinderde op die manier dat Leiden het goede spel in de score tot uitdrukking kon brengen. Zijn collega-doelman Heiko Hulsker onderscheidde zich intussen door in dat spelpart de gevaarlijke uit vallen van de thuisploeg door sterk uitlopen onschadelijk te maken. Na rust verdiende Bloemendaal met zijn toen sterk aanvallend spe lende middenvelders een serie strafcorners. Na tien minuten liet Cees-Jan Diepeveen met een hoge ba! de openingstreffer noteren. Acht minuten later werd het 2-0 door Theodoor Doyer, die uit de re bound van een korte hoekslag Hulsker verschalkte. De manschappen van Nol Baar- schers gaven met offensief hockey aan nog wel in een goed resultaat te geloven, maar bereikten het te gendeel toen de verdediging zwichtte onder de grote druk en Hendrik-Jan Kooyman de derde Bloemendaalse treffer produceer de. Bob-Jan Dietrich werd al eerder ingezet voor Onno te Rijdt en Bou dewijn Mol mocht van Baarschers de laatste tien minuten voor Van Eyck tussen de lijnen. Het hielp al lemaal niet meer tegen het toen ontketende Bloemendaal. Interna tional Diepeveen pikte in de 26ste minuut de bal op bij nonchalant uitverdedigen en stelde Gert-Jan Schlattman in staat de score verder uit te bouwen naar 4-0. eerste op de 100 meter vrije slag in 1.04.3. Ook zij liet haar concurren ten de hielen zien. Trainster Van Belkum liet vanaf haar kraambed (ze is bevallen van een dochter) weten dat ze met deze vierde plaats zeer tevreden was. "Voor onze vereniging is een vier de plaats in de totaalstand over 4 ronden het hoogst haalbare. Nu, na twee ronden, staan we inderdaad vierde. Dit is al meer dan ik ver wacht had", aldus trainster Erna van Belkum. Nerveus Bij LZ'86 was een hoofdrol weg gelegd voor Nancy Kijk inde Veg- te. De kleine, zeer gespannen Leid se kon de concurrentie maar net van zich af houden. Op de 100 me ter vlinderslag voor meisjes jonger LEIDEN - De Indoor Hardrij Club Leiden (IHCL) heeft gisteren de ontmoeting tegen Nottingham (zie foto Holvast) in de Leidse ijshal met ruim verschil gewonnen. De Leidenaars behaalden 142 punten, de gasten uit Engeland 106 punten. De short-track strijd bij de senio ren leverde een verrassende over winning op voor Peter van der Vel den. De jonge Zoeterwoudenaar toonde zich sterkste over drie af standen: 500, 1000 en 1500 meter. Steve Humber (GB), Robert Gash (GB) en Charles Veldhoven eindig de na Van der Velden op de tweede tot en met vierde plaats. Oegst- dan 10 jaar werd zij eerste in 1.18.9. Haar Vlaardingse concurrente, die Nancy het vuur na aan de sche nen legde, werd echter een tweede plaats ontnomen door diskwalifi catie. Daardoor was Kijk inde Veg- te bijna 15 seconden sneller dan de andere meisjes. Eerder had Marco Mulder de 400 meter vrije slag voor jongens jon ger dan 14 jaar al winnend afgeslo ten in een goede tijd van 4.33.6. De meisjes estafette jonger dan 12 jaar, waarvan Kijk inde Vegte ook deel uitmaakte, werd eerste in 4.41.6. Deze tijd lag slechts fracties boven het kringrecord. De estafettes van de Zijl/LGB en die van LZ'86 kunnen op de Neder landse estafette-kampioenschap pen begin december in Alphen ho ge ogen gaan gooien. EDWARD MAASDIJK geestenaar Veldhoven zag zijn kan sen op de eindoverwinning teloor gaan door een val op de 1500 meter. Ook bij de dames en junioren ging de overwining naar ene verte genwoordiger van de IHCL. Jan Hoogeveen was de sterkste junior en Monique Velzeboer toonde zich de sterkste bij de dames. Bij de dames maakte Gemini een misstap tegen PURVO (2—3) en liet NOVO een puntje aan Odin (3-2) en haalde Leython haar eerste punt tegen de nr. 2 Zevenhuizen. Traditioneel boekt Leython in de voorbereidingsfase van de compe titie de ene na de andere overwin ning. Daarna volgt een terugval in de eerste competitiewedstrijden, waarna langzaam uit het dal wordt geklauterd. Koploper Thor werd daarvan gisteren het eerste slacht offer. Thor heeft weinig lengte in huis en moet hierdoor erg snel spe len. Leython wisselde sets met goed lukkende staffels af met gro ve verdedigingsfouten. Zo moest na 15-8, 9-15, 15-9 en 5-15 de vijfde set de beslissing brengen. Hierin liep Thor uit naar 6-11, voordat Leython terug kon komen door een steeds beter uitgevoerde venijnige opslag (Rob Mudde en Martin Broere). Na de tussenstand 12-11 lukte letterlijk alles aan Ley- thonzijde en met 15-11 werd de eerste zege een feit. Gemini beschikte tegen Delta duidelijk over meer aanvalsrecht en een veel sterker blok. Deze wa pens waren dan ook de basis voor een 0-3 triomf, die afgezien van de derde set vrij gemakkelijk tot stand kwam. In die derde set wa ren er op 8—2 even problemen, maar een paar goed- afgeblokte Delta-aanvallen deden de balans in positieve zin omslaan (13—15, 10-15, 12-15). In Den Haag heeft PVC/BL het NOVO niet moeilijk kunnen ma ken. De Noordwijkers die de thuis ploeg bij vlagen volledig zoek speelden, hadden soms alleen moeite de concentratie vast te hou den, waardoor PVC de setstanden nog een draaglijk aanzien kon ge ven. Met sterk aanvalsspel op alle posities en een degelijke verdedi ging maakte NOVO in iets meer dan een uur met 9—15, 13—15 en 11-15 een eind aan het duel. Bij de dames kwam Gemini in de eerste en vierde set heel soepel langs het onderstaande Purvo (tweemaal 15-5). In de overige speldelen kon men de taaie verde- Eerder dit weekeinde werd de tweede wedstrijd van de short- track-competitie verreden. Op de overdekte baan in Leeuwarden won Charles Veldhoven de strijd. Ook bij de eerste wedstrijd vorige week in Amsterdam behaalde.de Oegstgeestenaar eveneens de over winning. In Leeuwarden eindigde de Fries Tjerk Terpstra op de twee de plaats. Bij de B-rijders won Ed Vonk Uit Amsterdam, vóór Walter Koeken (Zoeterwoude) en Lex Rie- mersma. Manuela Ossendrijver uit Delft was de snelste dame. De zus jes Simone en Monique Velzeboer werden tweede en derde. diging van Purvo niet doorbreken. Lang zat er nog een 3-2 zege in, want in de vijfde set kwam Gemini nog op 14—10, maar enige persoon lijke fouten en een arbitrale beslis sing in Gemini's nadeel deden het tij keren. Ook nu ging de winst nipt naar Purvo (15-17, 14-16, 14-16). Na een flitsende start (15—1) en concentratieverlies in de tweede set sloeg NOVO tegen Odin met ge varieerd spel opnieuw toe: 15—9. Toch kwam Odin nog terug en leg de in de vierde periode met een sterk blok de NOVO-aanval aan banden: 7-15. Daarna wisselde de oppermachtige thuisploeg op de juiste momenten de harde aanval af met een taktisch gespeelde bal: 15-4 en 3-2. zLeython begon onzeker, maar door de fanatieke inzet en het tot grote hoogte groeiende verdedi gende werk van Gerdi Verwoert kwam er een keerpunt in de derde set met 16—14 werd gewonnen (na 11-15 en 5-15). In de vierde kwam er meer rust in het Leythonspel en werd dik gewonnen: 15—6. Hard werkend kwam men in de vijfde te kort: 7-15, maar het eerste punt was binnen. In de promotieklas heren was Donar-Leyhon 2 niet van het gehal te van andere jaren. Daarvoor kwam met name Leython 2 nu te kort. Donar startte sterk en liep uit naar 10-1, vooral omdat de Ley- thon-aanval erg veel uit sloeg (15-5). In de volgende set ging het aan Leython-zijde iets beter draai en maar verder dan 15—10 liet Do- nar het niet komen. Gebrek aan or ganisatie bij Leython deed Donar een 12-8 voorsprong nemen. Op dat moment kwam het eerste team van Leython de zaal in en hun aan moedigingen deden zowaar een wondertje: 14—16. Donar liet het niet verder komen en hakte Ley thon in de vierde set volledig in de pan met 15—3 (3—1). Het Hazerswoudse Orion ver mocht ook tegen Gemini 2 niet een punt behalen. In de eerste twee sets speelde Orion te wisselvallig om op winst aanspraak te mogen maken (6-15, 7—15). De nog naar de juiste samenstelling zoekende nieuwe ploeg kwam met de nieuwe coach (Mare de Jong) hierna beter in zijn spel.(15-11) een trend die zich doorzetie tot 10—10 in de vier de. Toen stortte het weer ineen en Gemini 2 greep eenvoudig de volle winst: 10-15 en 3—1. Bij de dames promotieklassers maakte Leython het slippertje van de vorige keer meer dan goed door een overtuigende 3—0 op DVC uit Driebrüggen. Vrijuit spelend werd het 15—5 en 15—10. In de derde set kwam DVC na een 10-3 achter stand goed'terug tot 11-11, maar een daverende smash van Cristel de Groot maakte aan de inhaalrace een eind. Margriet Kiewit serveer de vervolgens de set uit naar 15—11 en 3-0. Gemini 2 moest even op toeren komen tegen DOS 2 (18—16, 12-15), maar was toen niet meer te houden. In sneltreinvaart werd het daarna 15—4 en 15—5 waarmee een lastige concurrent was uitgescha keld. WW en Tornado waren volledig aan elkaar gewaagd. WW kende drie geblesseerde en completeerde het team met Maija Vlijm en Erica Gussekloo, waarvan vooral eerst genoemde een prima partij ver tolkte. WW won met 3-1 al kostte het veel moeite. LUSV stelde na de goede seizoensstart enigszins teleur door in Gouda met 3-0 te verliezen van Jodan Boys. GER RENES. LEIDEN - Het inhaalprogramma in de hoc- keycompetitie bleef dank zij het groeiend aan tal kunstgrasvelden beperkt tot enkele duels voor de regioploegen. Het betrof drie vrou- wenploegen, waarvan Forescate gisteren het staartploegenduel met 0-1 bij Rijswijk won in de tweede klasse A. Alecto en HDS schoten in aanvallend opzicht te kort en bleef doelpunt loos. Roomburg verspeelde zijn kans op een hoge klassering in de derde klasse A door met 1-0 te verliezen bij Alphen. Rijswijk Forescate 0-1. Coach Bob Reidsma van Forescate had zijn tactiek goed aangepast op het blubberige Rijs- wijkse veld. Forescate opereerde met een ver sterkt middenveld en liet Rijswijk komen om via de lange klap te proberen met een counter toe te slaan. Rijswijk kwam inderdaad veel in de Voorschotense cirkel, wat voor doelvrouw Petra Vingerhoed tot een uitstekend optreden leidde. De vele kansen voor de thuisploeg om iets te doen met de vele strafcorners werden door fout stoppen niet benut. Met nog een kwartier te spelen had de Voorschotense tac tiek succes toen Eveline Kimman vanaf de middenlijn twee Rijswijksen passeerde en met een laatste krachtsinspanning ook de keeper versloeg: 0-1. De Rijswijkse aanval werd nog feller. Forescate bleef aan de winnende kant dank zij Monique de Jager, die nog een keer op de lijn moest redden. Alecto - HDS 0-0. De doelverdedigsters hadden bijzonder wei nig te doen in het treffen tussen de midden- mootploegen dat zich voornamelijk afspeelde op het middenveld. De Leiderdorpse wapen feiten bleven beperkt tot een schot over van Maijolein van Alderwerelt en een misser bij een rebound van Correlien van Buren. De werkers onder de hockeysters kwamen aan hun trekken, de technici konden op het lange gras niet uit de voeten. Het onaantrekkelijke spel bleef zonder doelpunten. Alphen - Roomburg 1-0. De door blessures en afzeggingen gewijzig de Leidse ploeg van Ewoud van Aken moest na een kwartier een Alphense treffer van de kop van de cirkel incasseren: 1-0. Roomburg bleef ondanks goed spel in de eerste helft falen in de afwerking. De score bleef ook na de pau ze met een doelpunt in het voordeel van Al phen steken.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18