Noordwijk speelt voor Sinterklaas RCL: riante voorsprong niets waard Voorschoten klimt naar eerste plaats Tijdig herstel van I er Leede FC Lisse baalt van arbiter SSS van 2-0 naar 2-4 Amateurs derde in Singapore Moeilijke tijden voor SIZO: 2-4 Ciere: 'Het gaat goed' Quick Boys deelt, Rijnsburgse Boys wint Prima partij UVS-jeugd MAANDAG 29 OKTOBER 1984 SPORT PAGINA 17 ROTTERDAM - De toeschouwers bij Zwart Wit '28-Noordwijk waanden zich bij tijd en wijle aanwezig op een Sin terklaasfeestje, waarbij de rol van goed heiligman met overgave door Noordwijk werd vertolkt. Was het in de eerste helft Mark Vink die zich in mijter en tabberd hulde, in de tweede deed Sjaak Sluys dat nog eens dunnetjes over. Als een gre tige peuter pakte Zwart Wit de ca deautjes aan en won uiteindelijk de wed strijd met 3-0. Vooral de derde goal kwam hard aan bij Noordwijk. De ploeg van Eelman had zich na een uiterst matige eerste helft in de tweede goed hersteld en was voortdu rend voor het Rotterdamse doel te vin den. Slechts met veel geluk had Zwart Wit een tegengoal weten te voorkomen, toen Sjaak Sluys in een ongevaarlijke si tuatie de bal als een F-pupil verspeelde aan Bert Hooyer. Die bleek aan een klein gaatje genoeg te hebben om de allesbe- slissende derde treffer te realiseren. Het resterende deel van de tweede helft speelde Noordwijk plichtmatig uit. Het meest opvallende feit was nog dat Klaas Vink zelfs met een leeg doel voor zich niet tot scoren kon komen. De eerste twintig minuten van het duel waren ook al niet om over naar huis te schrijven. Bij beide ploegen werd er zeer kort gedekt, waardoor er voor de aanvallers en middenvelders erg weinig speelruimte was. Pas nadat Ben Apol de thuisclub in de 24ste minuut via de eni ge 'echte' goal aan een voorsprong had geholpen, kwam er meer leven in de brouwrij. Zwart Wit toonde met ver zorgd veldspel (Ray Lemmens) niet voor niets de koppositie in IA te bezetten en Noordwijk, vorige week nog de bedwin ger van Veendam, had het knap moeilijk zich staande te houden. Slechts eenmaal waren de kustbewoners dicht bij een goal. René van Hensbergen haalde toen even hard als onverwachts uit, maar doelman Hielke Brugts tikte het leder uit de kruising. Op dat moment keek Noordwijk overi gens al tegen een 2-0 achterstand aan. Nadat Edward van Pelt vrij voor doel man Dick Dortmundt had gemist, was namelijk Mark Vink afschuwelijk in de fout gegaan. Hij speelde terug op zijn sluitpost in een situatie dat dat niet kon, bood Hooyer de bal op een presenteer blaadje aan en zag de Rotterdamse cen trumspits secuur profiteren van het bui tenkansje. De rechter vleugelverdediger raakte dermate onder de indruk van dit slippertje, dat hij hierna geen bal meer raakte. Inmiddels was ook duidelijk ge worden dat collega-verdediger Sluys niet in goede doen was. Hij werd regel matig voorbijgelopen door Apol en be landde in het boekje van de scheidsrech ter na een grove overtreding jegens Lemmens. Met André Wetzel voor Van Hensber gen (ook opgeschreven) kon Noordwijk in de tweede helft opeens wel voetbal len. Zeker in de eerste tien minuten werd Zwart Wit geheel vastgezet op ei gen helft. Wetzel eiste daarbij alle aan dacht voor zich op. Eindelijk was er ie mand in het Noordwijkse gezelschap die de lijnen uitzette en een tegengoal leek niet uit te kunnen blijven. Oog in oog met de Rotterdamse doelman faalde evenwel Klaas Vink, een kopbal van Si mon van Beveren werd door de uitste kende Brugts stijlvol gepareerd en toen hij eindelijk een keer verslagen was stond verdediger Cor Buys op de doel lijn Noordwijks succes in de weg. Met Rob van der Berg voor Frans van der Veen trachtte trainer Eelman Noord wijk Nog meer aanvallende impulsen te geven. Wetzel was tot twee keer toe dicht bij een goal, maar evenzovele ma len stond Brugts op z'n post. Toen ver volgens Sluys blunderde had verder ver zet voor Noordwijk geen zin meer. "We hebben de wedstrijd in de eerste helft verloren", wist routinier Van der Veen later te melden. "Toen liep er niemand vrij, er werd veel te weinig bewogen. Ja ach, en dan die cadeautjes natuurlijk...". John Eelman was uiteraard niet tevre den over het optreden van zijn team. "In de eerste helft zijn we in opbouwend op zicht niet in de wedstrijd geweest"? luid de zijn oordeel. "In de tweede helft werd er voor oportunisme gekozen en lukte het wel. inderdaad, mede door de in breng van Wetzel, een van onze betere voetballers. Waarom hij niet in de basis stond? Omdat ik iemand ben die een elf tal dat goed gepresteerd heeft laat staan. Vorige week was dat het geval. En And ré was er toen niet". CHRIS HARTMAN LEIDERDORP Hij was een welkome gast op De Bloe- merd, maar toch zal RCL zich een prettiger weerzien met Theo de Waard hebben voorgesteld. Halverwege het offi ciële gedeelte hadden de Leiderdorpers best trek in 'de reünie', die vanzelf op RCL-SSS zou volgen. Met een 2-0 pauze-stand in hun voordeel verkneukelden de Racers zich reeds bij de gedachte aan het officieuze gedeelte na derhand, waarop zij hun voormalige leermeester gezellig plagend tegen de haren in konden strijken. Marco Verbree, maker slaat de verrichtingen v i het enige Ter Leede-doelpunt, baant zich een weg door de verdediging i i zijn ploeggenoot met spanning gade. OUD BEIJERLAND - "Ik baal als een stekker", aldus trainer Wim Ei lander na de 2-1 nederlaag van FC Lisse tegen SHO. "De nederlaag had alles te maken met de slechte leiding van de scheidsrechter. Op zo'n manier verliezen is vreselijk". Eilander verwees daarmee naar het moment vlak voor rust. "Ieder een ging er vanuit dat die speler van SHO in buitenspel stond toen- hij scoorde, maar de scheidsrech ter (Bogaert) keurde het doelpunt goed. Onbegrijpelijk". IJe klap kwam des te harder aan nu FC Lisse het spel voor de rust had gedicteerd. Wim Diels, Peter Schalk en Jan van Slooten hadden ook goede kansen gekregen, die evenwel niet in treffers waren om gezet. "Maar in de rust maakte ik me niet zo druk. Ik vermoedde dat we in de tweede helft alsnog over ze heen zouden lopen", aldus Ei lander. Daar had het aanvankelijk ook alle schijn van. Peter Schalk im mers zette FC Lisse naast SHO. Het winnende doelpunt bleef even wel uit. "Ik had me dan ook bij een gelijkspel neergelegd". Maar één minuut voor het einde stond FC Lisse plotseling met lege handen, want scheidsrechter Bogaert be strafte een overtreding van Peter Schalk met een penalty: 2-1. "Daar mee behaalde SHO een zéér geluk kige overwinning", wist een ge belgde Eilander. SASSENHEIM - In de derde klas se van de zaterdagcompetitie liet Ter Leede zich in het duel met Hoekse Boys aanvankelijk verras sen, maar de Sassenheimse ploeg herstelde zich juist op tijd en hield alsnog een punt aan de wedstrijd over: 1-1. In de eerste helft had Hoekse Boys, tegen de verwachting in, het beste van het spel. Ter Leede stel de weliswaar alles in het werk, maar kwam niet onder de druk van zijn opponent uit. Nadat Warbout de gasten in de 20ste minuut op voorsprong had gezet, ging het niet beter met de thuisclub, die nauwe lijks gevaar stichtte voor het vijan delijke doel. SINGAPORE (Reuter/ANP) - Het Nederlands amateurvoet balelftal heeft het internationa le toernooi in Singapore als derde beëindigd. De ploeg van trainer Ron Groenewoud wees Australië nadrukkelijk terug: 3- 0. Het Merlion-toernooi werd later op de dag gewonnen door Irak, dat in de finale met 2-1 van Zuid-Korea won. De Irake zen wisten de winnende treffer overigens pas in de verlenging te scoren. Het Nederlands amateur- team bevond zich in de troostfi nale tegen Australië reeds bij de rust in gewonnen positie: 2- LEIDEN - Quick Boys deelde za terdagmiddag in een vriendschap pelijk duel met zondaghoofdklas ser AFC'34 de punten: 3-3. Kees Varkervisser bezorgde de Katwij- kers snel een 2-0 voorsprong. Nog voor een half uur voorbij was, haal den Paul van Hoogen en Roy Nulk de Katwijkers in. Kort na de her vatting bezorgde Alex Pastoor (in de belangstelling van Ajax) de Alk- maarders de leiding, maar Arnold Boers beloonde het goede spel van de thuisclub met de 3-3. Quick Boys raakte zaterdagmid- LEIDEN - In de regionale jeugd- competitie deden de elftallen van Quick Boys en UVS zaterdagmid dag goede zaken. De Leidenaars wonnen met 0-4 van VUC, terwijl Quick Boys op Nieuw Zuid Xerxes een 3-0 nederlaag toediende. Roo- denburg verloor met 1-0 van RVC. VUC-UVS 0-4 In de eerste helft speelden de Leidenaars een prima partij. Dat bracht UVS tot uiting in treffers van Isaac Boot (benutte penalty nadat Richard Polanen was neer gelegd), Wim Tegelaar (zeer fraai) en Polanen. Na de pauze nam UVS een meer afwachtende houding aan. Verder dan één doelpunt van opnieuw Wim Tegelaar kwamen de blauwwitten evenwel niet. Daar kwam in de tweede helft verandering in. Ter Leede liet Hoekse Boys nu achter zich aanlo pen, zoals de thuisclub in de eerste helft achter de gasten had aangelo pen. Het redelijke spel van Ter Leede resulteerde in de 75ste mi nuut in een treffer van de jeugdige Marco Verbree. Het elftal van trai ner Jan Faas rook de overwinning. 0. In de 24ste minuut opende De Kleine (Geldrop) de score. Vier minuten later verdubbel de clubgenoot Meulendijks de voorsprong. Veertien minuten dag Teun van der Plas kwijt. Een oude rugblessure speelde op, die hem waarschijnlijk lange tijd weer uit de roulatie zal halen. Rijnsburgse Boys Rijnsburgse Boys, dat zaterdag door drie doelpunten van Rob Gil lissen en één van Hans Zwaan de zondagtak van ZLC met 4-0 ver sloeg, wacht gespannen op de te rugkeer van de Singapore-gangers. "De vraag is vooral hoe ze terugko men", zegt elftalleider Gerard van Quick Boys-Xerxes 3-0 Aanvankelijk toonden Xerxes zich niet de mindere van Quick Boys. Beide ploegen kregen kan sen, maar de Katwijkers sprongen zuiniger om met de kansen. In de 20ste minuut scoorde André de Best 1-0 na goed voorbereidend werk van Dennis Mieras. De gasten kwamen hierna opnieuw opzetten, maar doelman Tom van der Niet wilde van geen wijken weten. In de tweede helft maakte Quick Boys er via een benutte penalty van Kees van Beelen (Mieras was gepakt) 2-0 van, waarna Kees van Beelen ook nog een counter in 3-0 omzette. RVC-Roodenburg 1-0 In de eerste helft hielden de bei- De winnende treffer viel echter niet. Dat was voor een deel de ver dienste van keeper Bos, maar voor het andere deel de 'schuld' van Erik Grosman en Frits Hoekstra. Die aanvallers vuurden in de slot fase weliswaar goede schoten af, maar stelden Bos daarmee niet voor onoverkomelijke problemen. Het bleef 1-1. voor tijd bepaalde Elinkwijker Reglero de eindstand op 3-0. De opstelling van het Neder lands elftal: Willemse (Geldrop) (Van der Ree-NSW); De Jongste (NSW), De Kleine (Geldrop), Versteegh (Elinkwijk), Norbart (Elinkwijk); Prins (Zwolsche Boys), Manuputty (Rijnsburgse Boys), Reglero (Elinkwijk); Meulendijks (Geldrop), Boon stra (Elinkwijk) (Methorst-Gel drop) en Schepers (Geldrop). Scheidsrechter: Yap (Singa pore). Toeschouwers: 30.000. Gele kaarten: Hooker en Tre- dinnick (Australië). Zuylen. Daarvan zal afhangen wie volgende week in en tegen Heer- jansdam weer 'de wei' in mogen. Arie Lagendijk beschikt dan in elk geval weer over een nagenoeg ge heel fitte selectie. De KNVB bereidt het amateur- elftal, met de Rijnsburgers Johan de Kroon, Marcel van der Blom en Jack Manuputty, woensdagmor gen een 'warm' onthaal op Schip hol. Daarvoor zijn ook de vereni gingsbesturen van de meegereisde spelers uitgenodigd. de ploegen elkaar in evenwicht. Zonder problemen, maar ook zon der zelf echt gevaarlijk te zijn ge weest, haalde Roodenburg de rust met 0-0. Een dekkingsfout in de Leidse verdediging werd in de 60s- te minuut door de thuisclub afge straft. Roodenburg zette hierna al les op alles. Marcel Valk en Ties Sebrechts kregen kansen, maar de gelijkmaker bleef uit. Maar hoe anders was alles dik dne kwartier later. Theo de Waard is dan weliswaar niet het type dat luidkeels van de daken schreeuwt, maar met de uiteindelijke 2-4 over winning in de binnenzak (de eerste zege van 'zijn' SSS in deze compe titie), had de Ridderkerker zich bij voorbaat van het laatste woord ver zekerd. Als nieuwkomer bij de Leider- dorpse Racing had trainer Laurens Mouter natuurlijk weinig te schaf ten met de kwasi vijandelijkheden, die alle oude bekenden in de voor afgaande weken hadden gevoerd. Trouwens, zo kort na de wedstrijd moesten ook de spelers zelf besef fen dat tegen SSS, concurrent in de strijd om lijfsbehoud, twee erg kostbare punten verloren gingen. "Want", stelde Mouter terecht, "verliezen van bijvoorbeeld Rijns burgse Boys, dat calculeer je in. En ik zal niet zeggen dat we na dit ver lies degraderen, maar je moet toch bekennen dat het vandaag een erg belangrijke wedstrijd was". Die woorden leidden Mouter za terdagmiddag naar een verhande ling over de mogelijkheden die RCL wel èn niet heeft in de eerste klasse. Vast staat dat de Bloemerd- bewoners op grond van de aanwe zige kwaliteiten beslist niet uit de hoogste amateurafdehng hoeven te verdwijnen (Mouter: "Dat mag na tuurlijk niet gebeuren, alleen al omdat deze afdeling voor de ver eniging erg aantrekkelijk is"), maar eenmaal in de rode cijfers is een trainer nauwelijks nog in de gelegenheid zijn ploeg volgens een uitgestippeld beleid te scholen. En in die situatie dreigt Mouter ver zeild te zullen raken bij zijn eigen constatering "dat het allemaal niet zo vlot gaat als ik eigenlijk had ge dacht". Mouter wil meer voetbal in RCL brengen. Hem staat een attractie vere speelwijze voor ogen, met de inmiddels alom bekende opschui vende libero of voorstopper. "RCL was altijd een keeper, acht man daar vlak voor en twee spitsen waarvan werd gehoopt dat zij er el ke wedstrijd een paar in zouden schoppen. Dat andere systeem vin den ze allemaal zo moeilijk, zeggen ze. Tja, er wordt denkwerk ver eist". RCL lijkt vooralsnog slechts één helft aan de verlangens van de trai ner te kunnen voldoen. "Sympto matisch", noemde Mouter zater dagmiddag de enorme terugval na rust, ook nog eens het duel tegen Spijkenisse in herinnering roe pend. "Ik wil niet zeggen dat we nu in de eerste helft goed speelden, maar we waren de betere ploeg. We controleerden de wedstrijd". De 2-0 tussenstand was daarmee dan ook niet in strijd. Met de 1-0 na zestien minuten leverde eerste jaars senior Ron van der Post een staaltje van doorzetten af waar vele van zijn ploeggenoten een voor beeld aan moeten nemen, willen zij dit seizoen niet vaker onaange naam worden verrast. Dat René Kammenga een kwartier later een vrije trap van ver buiten het straf schopgebied in één keer achter de kleine keeper Gert Bons plaatste (2-0) vergrootte nog de gemak zucht. Niet helemaal onlogisch, want voor rust verkeerde Peter van der Heyden alleen na een foutieve te rugspeelbal van Eric van Doese laar, die zijn plaats in de B-selectie LEIDEN - Zaterdagtweedeklasser SIZO, dat uitkomt in het district West I, beleeft moeilijke tijden. Za terdag tegen CSW vocht de ploeg tot de laatst snik, maar bleef na 90 minuten met lege handen achter. Het werd 4-2. SIZO keek al snel tegen een ach terstand aan (Eveleens scoorde), maar dankzij een benutte straf schop van Peter Boll (hij was zelf onderuit gehaald) kwam SIZO op gelijke hoogte. Dankzij twee doel punten van Both liep de thuisploeg in de tweede helft gemakkelijk weg naar 3-1. Hennie Camphorst schoot zijn ploeg weer terug in de race, maar een door Scott v.d. Belt veroorzaakte penalty (benut door De Jong) betekende hierna de ge nadeklap: 4-2. heeft overgedaan aan Sieto Schal- kers, in gevaar. Ten koste van een blessure stortte hij zich met succes op de bal en voeten van Ruud in 't Veld. Al direct na de hervatting ging het mis met RCL. Na een eerste waarschuwingsschot van Herwin Zwijgers, die van dichtbij de bo- venkat lat schampte, trapte Marcel Breeman SSS volledig terug in de strijd: 2-1. "Ik had met name de verdedigers gewaarschuwd goed hun werk te blijven doen", zei Mouter, maar van inschuiven kwam helemaal niets meer. De Lei-, derdorpers kwamen niet meer van hun eigen doel los. Zonder dat de Klaaswalers echt jacht maakten op de gelijkmaker, had RCL het steeds benauwd. Niemand van de Leiderdorpers kon het team weer op het spoor van voor rust bren gen. Mouter: "Het grootste pro bleem was dat, als we een man meer op het middenveld hadden, niemand de juiste dingen wist te doen. De samenwerking was weg. Dan volgt balverlies en kom je achterin één tegen één. In die si tuaties waren wij niet sterk ge noeg". De 2-2 liet tot de 31ste minuut op zich wachten. Gert Vermaas kreeg alle gelegenheid om aan te leggen. Ondanks dat de bal door een eigen man werd beroerd, rees sterk de vraag of Van der Heyden de bal niet had kunnen keren. Pas nadat Kees Bogaard acht minuten later SSS naar 2-3 had gekopt, kreeg RCL -met Kees Ruis als extra spits- twee kansjes. Dick van der Bijl zag beide pogingen geblok keerd en de tweede werd direct ge volgd door de counter naar 4-2. André Zegers bezorgde zijn trainer daarmee een ongetwijfeld plezieri ge middag. GERARD HAVERKAMP KATWIJK - Katwijk lijkt dit jaar werkelijk een rol van betekenis te gaan spelen in de derde klasse. In het verleden kende de ploeg vaker een goede start om in een later sta dium alsnog terug te zakken. On der het bewind van Peter Ciere lijkt er evenwel stabiliteit in de de prestaties te komen. Lijkt, want met Katwijk weetje het nooit hele maal zeker. Ditmaal won de ploeg moeiteloos met 4-1 van Die Haghe, nadat Katwijk bij de rust nog met 0-1 had achter gestaan. De thuisploeg had in het eerste part al het beste van het spel, maar treffers bleven uit. De Haghe toon de toen de scherpte, die Wim Guyt I, Amerik van Duivenvoorde en Floor Schaap (nog) niet bezaten. Na de pauze waren de vizieren wel zuiver afgesteld, vooral dat van Amerik van Duivenvoorde. De Katwijkse aanvaller heet flegma tiek te zijn, maar zette zijn ploeg via een puntgave hattrick wel op een 3-1 voorsprong. Wim Guyt II scoorde daarna het resterende tref fer. "Het gaat nu goed", aldus Pe ter Ciere. "We draaien met de bo venste ploegen mee. Maar de weg is nog lang". LEIDEN - In de zaterdagvierdeklasse presteert promovendus SV Voor schoten boven verwachting. Ditmaal wonnen de pupillen van trainer Aad Warmerdam met 2-0 van Unicum en zij nemen nu een gedeelde eerste plaats op de ranglijst in. Valken'68 (0-5 verlies tegen DSS'26) en MVKV (2-3 nederlaag tegen BVCB) beleven moeilijke tijden. SV Voorschoten-Unicum 2-0 SV Voorschoten had het aan de vooravond van de competitie niet dur ven dromen. De ranglijst spreekt evenwel duidelijke taal. De ploeg heeft na zes wedstrijden (samen met Berkel) de leiding veroverd in de vierde klasse. Na een moeizame start, waarin de ploeg een paar punten liet lig gen, hebben de Voorschotenaren nu hun draai gevonden. Hoewel Unicum zich als een technisch begaafde tegenstander manifes teerde, moest de ploeg het afleggen tegen Voorschoten, dat naast een dosis techniek ook over doorzettingsvermogen beschikt. Dat bleek zater dag weer. In het eerste part hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Jan Bogerd toonde evenwel de schotvaardigheid, die de Rotterdamse voorwaartsen misten. Toen Lex van Schijndel er vlak na de rust 2-0 van maakte, leek de strijd gestreden. Leek, want Unicum kwam goed terug. Doelman Herman Keyzer zorgde er echter voor dat zijn ploeg de volle winst binnenhaalde. MVKV-BVCB 2-3 Het leek er aanvankelijk op dat MVKV de goede lijn, die met een 3-0 overwinning op DSS werd ingezet, zou doortrekken. Via treffers van Henk Langemaat en Rolf de Jong leek niets een tweede Katwijkse over winning in de weg te staan. Tussen de twee treffers werd MVKV'er Ron van der Kolk wegens het onheus bejegenen van zijn tegenstander (die zich ook misdroeg en Van der Kolk vergezelde) van het veld gestuurd. Tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft sloeg de Katwijk se formatie (dit jaar te gast bij Quick Boys) na een verdedigingsfout volle dig op tilt. De tegenstander uit Bergschenhoek maakte daarna korte met ten met het stuurloze MVKV. Binnen een kwartier had BVCB orde op zaken gesteld: 2-3. MVKV probeerde daarna van alles om de gelijkmaker te forceren. Twee minuten voor tijd kregen de Katwijkers het punt op een presenteerblaadje aangeboden. Ton van Es verzuimde evenwel de toege kende strafschop te benutten. Valken'68-DSS'26 0-5 Waar Valken vorig jaar indruk maakte door nooit op te geven voordat de scheidsrechter voor de laatste maal had gefloten, toonde de ploeg van Will Henskens zaterdag weinig karakter. "Het gaat al een paar weken niet best", weet Henskens. "Er kloppen een paar dingen niet. Daarnaast wer den zaterdag alle duels verloren". Er was dan ook weinig eer te behalen tegen DSS, dat al na één minuut op voorsprong kwam. Toen even later de 0-2 op het scorebord kwam, was de strijd gestreden. Vlak voor rust werd het 0-3, waarna DSS de voor sprong in de tweede rondgang gemakkelijk uitbreidde.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 17