EG vooralsnog uit geldzorgen Nog altijd spanningen op Grenada Jenninger volgt Barzel op Euro-parlement zwicht voor ministers Kabinet Spanje houdt stand na felle aanval Sipri: VS sterkste in ruimte Aftocht uit Tsjaad niet vertraagd VRIJDAG 26 OKTOBER 1984 BUITENLAND PAGINA 7 STRAATSBURG (ANP) Het Europees Parlement heeft gisteren met grote meerder heid een aanvullende begroting van drie miljard gulden voor 1984 goedgekeurd. Het Parlement kwam daarmee terug op eigen uitspraken dinsdag toen men in eerste lezing nog een aanvullende begroting van 4,5 miljard gulden voorstelde. De Europese afgevaardigden be zweken echter voor een dreige ment van de raad van de ministers van buitenlandse zaken van de tien lidstaten van de EG, die woensdag avond in Straatsburg waarschuw den dat de verlangens van de parle mentariërs de manier waarop de aanvullende begroting moet wor den gefinancierd - door nationale voorschotten - in gevaar brachten. Groot-Brittannië en de Bondsre publiek hebben aangekondigd dat zij het geven van nationale voor schotten aan de Gemeenschap af hankelijk maken van begrotings discipline, de manier waarop de uitgaven, en in het bijzonder de landbouwuitgaven, in de hand kunnen worden gehouden. De Ge meenschap heeft een aanvullende begroting nodig om aan zijn beta lingsverplichtingen te kunnen vol doen. Sinds begin deze maand is de kas leeg. Dit was voor het Parlement ook reden water in de wijn te doen. De Gijs de Vries: met tegenzin vóór Nederlandse christen-democraat (archieffoto) p.A.M Cornelissen verklaarde na- MADRID - Het Spaanse parle ment heeft gisteren een motie van afkeuring tegen vier ministers met 198 tegen 113 stemmen verworpen. De motie was dinsdag door de lei der van de conservatieve Volks alliantie, Fraga Iribarne, ingediend tegen het aanblijven van de minis- door Gerrit-Jan Hoek ters van buitenlandse zaken (Mo- ran), justitie (Ledesma), autono- miezaken (De la Quadra) en alge mene zaken (Moscoso), wegens wat de oppositieleider Fraga be stempelde als „incompetentie". Diverse fracties hebben intussen positief gereageerd op het voorstel van premier Gonzalez om het ex terne defensiebeleid, waarin het re ferendum over het Spaanse NA- VO-lidmaatschap zou worden op genomen, gepland voor begin 1986, inzet te maken van een akkoord tussen de parlementaire groeperin gen. Zowel de Catalaanse afgevaar digde Roca als de Baskische gede puteerde Vizkaya onderstreepten de noodzaak om het parlementaire akkoord ook uit te breiden tot de omstreden autonomiekwestie. Van de fractieleider van de Spaanse communistische partij, Carrillo, kreeg premier Gonzalez ongezouten kritiek te horen. Vol gens Carrillo is de socialistische re gering in de twee jaar dat zij aan de macht is, geheel verrechtst. „De enigen die er beter van zijn gewor den, zijn de bankiers, maar niet de werklozen en de gepensioneer den", aldus Carrillo. Carrillo vroeg zich verder af, of de door Gonzalez genoemde peil datum van februari 1986 die van het referendum is of die van de ver vroegde verkiezingen, om aldus onder het beloofde referendum uit te komen. Kaboel laat Fransman gaan PARIJS (AFP/DPA/UPI) - De Franse journalist Jacques Abou- char is gisteren vrijgelaten uit een Afghaanse gevangenis. Hij keert op korte termijn naar Frankrijk te rug, zo heeft de Afghaanse zaakge lastigde in Parijs, Abdoellah Kes- hemand, gezegd. De 53-jarige journalist van het te levisiestation „Antenne-2" werd zaterdag tot 18 jaar gevangenisstraf veroordeeld omdat hij illegaal Af ghanistan was binnengekomen en zich had aangesloten bij „contra- Crisisberaad Turks kabinet ANKARA (Rtr./AFP) - De Turkse regering is in grote problemen ge raakt. Aanleiding is. de verklaring van premier Turgut Özal dat minis ter van binnenlandse zaken Ali Tanriyar is afgetreden en dat mi nister van financiën en douane Vu- ral Arikan dat op zijn verzoek van daag eveneens zal doen. Minister Arikan zei vanmorgen nog van niets te weten. Het Turkse kabinet is inmiddels in spoedzitting bijeen. De verklaring van de premier volgt op berichten in de Turkse pers over een douaneschandaal. Minister Arikan zou zijn collega van binnenlandse zaken ervan hebben beschuldigd niets te heb ben ondernomen tegen de mishan deling van gearresteerde douane ambtenaren door de politie. Hij zei gisteren in het parlement dat „en kele dominerende krachten" het principe van de rechtsstaat schen den. De douaniers zitten in de gevan genis in verband met een onder zoek naar smokkelpraktijken aan de Turks-Bulgaarse grens in de provincie Edirne. Volgens minister Arikan, die daarover door familie leden was ingelicht, zijn ze gemar teld. Hij beschuldigde de gouver neur van Edirne, de directeur-ge neraal van de politie en de minister van binnenlandse zaken ervan „de wetten aan hun laars te lappen". De twee ministers maken deel uit van de regering-Özal sinds deze tien maanden geleden de plaats in nam van de militaire junta. Waar- nemers menen dat de regeringscri sis het gevolg is van grote ver deeldheid binnen de Moederland- partij van premier Qzal. Daarbij gaat het om uiterst rechtse aanhan gers van de oude Nationalistische Actie partij en godsdienstig-funda- mentalistische leden van de ont bonden Partij van Nationale Red ding. mens zijn fractie, dat vasthouden aan een ruimere begroting zou be tekenen dat er geen aanvullende begroting kwam, waarvan de boe ren in de EG de dupe zouden wor den. De liberalen gingen bij monde van hun Nederlandse woordvoer der Gijs de Vries met tegenzin ak koord omdat dit de enige manier is om nog iets van de verlangens van het Parlement te redden. Gaullis ten, conservatieven en communis ten sloten zich hierbij aan. Allen spraken echter wel de vrees uit dat de raad de begrotingsbevoegdhe den van het Parlement wil inper ken door zonder voorafgaand over leg met Straatsburg eenzijdig het nader invullen. STOCKHOLM (UPI/AFP) - De Verenigde Staten zullen op het ge bied van de ruimtebewapening een grote voorsprong verwerven als te gen de jaren negentig hun systeem van anti-satellietwapens (ASAT) operationeel wordt. Dat schrijft het Zweedse Internationale Instituut voor Vredesonderzoek (Sipri) in een gisteren gepubliceerd boek over dit onderwerp. Bhupendra Jasani, een mede werker van het Sipri, en Christop her Lee, defensie-specialist van de Britse BBC, zijn de schrijvers van het boek, getiteld „Aftellen voor een ruimte-oorlog" (Countdown to Space War). Het boek, dat is be stemd voor een groot publiek, be schrijft de geschiedenis van de mi- litarisatie van de ruimte. Volgens de auteurs zullen de VS superieur worden in de ruimte door de invoering van het zoge naamde MHV-systeem (Miniature Homing Vehicle). In dit systeem worden de Amerikaanse anti-satel lietwapens afgevuurd door jacht vliegtuigen van het type F-15. De Sowjet-Unie beschikt over een veel minder mobiel systeem, waar- bij raketten worden afgevuurd op vijandelijke satellieten. Die raket ten worden gelanceerd vanaf vaste lanceerinstallaties, die bovendien als nadeel hebben dat ze gemakke lijk kunnen worden opgespoord door spionagesatellieten. De auteurs van het Sipri-boek achten het waarschijnlijk dat een eventueel toekomstig conflict tus sen de twee supermogendheden begint in de ruimte wegens het strategische belang van de spiona gesatellieten waarmee de partijen elkaar beloeren en afluisteren. Driekwart van alle satellieten in de ruimte heeft een militaire taak, of ze nu gebruikt worden voor navi gatie- en communicatiedoelein den, weersvoorspellingen of obser vatie. Tussen 1958 en 1983 zyn er 2114 militaire satellieten gelan ceerd. Veertig procent van deze sa tellieten werd gebruikt voor het maken van foto's. Op dit terrein hebben de Amerikanen volgens het Sipri een duidelijke voor sprong. Het Sipri vreesj dat een wapen wedloop in de ruimte een gevaar zal gaan vormen voor de interna tionale veiligheid. Jasani is het niet eens met president Reagan dat een in de ruimte gestationeerd verdedi gingssysteem tegen ballistische ra ketten, dat door de Amerikanen en Russen wordt gedeeld, kan leiden tot ontwapening. „In tegendeel - kernwapens raken niet in onbruik, men gaat er juist steeds meer en meer van produceren uit vrees dat de andere kant zal proberen een eerste klap uit te delen en men ge noeg bommen moet overhouden om hun defensiesysteem uit te schakelen". Een defensiesysteem in de ruim te zal een „zeer destabiliserend" ef fect hebben de internationale vei ligheid en „de aanleiding vormen voor een volgende ronde van tame lijk geavanceerd wapentuig", zo concludeert Jasani. Inspraak Slechts de socialistische fractie, onder aanvoering van Piet Dan- kert, wilde vasthouden aan de ver langens in eerste lezing. Dit zou volgens hem de raad verplichten om nog vóór midden november, wanneer de ministers van finan ciën de begrotingsdiscipline gaan definiëren, inspraak van het Parle ment mogelijk te maken. Dankert zei na afloop van de stemming dat eenmaal ingeperkte bevoegdheden van het Parlement niet makkelijk door andere te vervangen zijn. Hij was niet onder de indruk van de dreigementen van de raad. Dan kert twijfelt aan de wijsheid van de donderdag door het Parlement ge kozen weg. De Nederlandse ex-voorzitter van het Parlement acht het wel mogelijk dat ook de positieve stemming van het Parlement nog tot overleg met de raad over begro tingsdiscipline zal leiden. Mis schien tekent de raad bezwaar aan tegen de beslissing van het Parle ment, omdat de leden ervan de in komsten van de EG in 1984 hoger inschatten dan de raad zelf. In twee amendementen schrapten de par lementariërs voorstellen van de raad tot bezuiniging op het sociaal en regionaal fonds ter waarde van 650 miljoen gulden. De hoger inge schatte inkomsten van de Gemeen schap deden het Parlement beslui ten dat de bezuinigingen niet no dig waren. De financiering ervan zou gewaarborgd zijn. PARIJS (UPI/AFP) - De terug trekking van Franse troepen uit Tsjaad verloopt volgens schema. Berichten over een vertraagde Franse aftocht zijn opjuist, aldus een woordvoerder van het Franse ministerie van defensie. Eerder was in de Tsjadische hoofdstad N'Djamena gemeld dat de terugtrekking vijf dagen zou zijn opgeschort, omdat Libië zijn beloften over gelijktijdige terug trekking niet na zou komen. Parijs heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat het zijn troepen uit de voormalige kolonie terug zou trek ken als Libië hetzelfde deed. De voorbesprekingen over een nationale verzoening in Tsjaad in de Congolese hoofdstad Brazzavil le zitten in het slop. Al zes dagen zijn daar delegaties bijeen van de regering van president Hissène Ha- bré en van de (vroegere) over gangsregering van nationale een heid (GUNT) van Goukouni Wed- deye, maar tot dusver heeft men al leen nog maar over procedure kwesties gepraat. De twee delega ties verwijten elkaar, dat ze de con ferentie blokkeren. Irak meldt aanval op olietankers BAGDAD (Rtr.) - Irak heeft giste ren gemeld dat het in de Perzische Golf vier „grote vijandelijke zee doelen" heeft aangevallen en ver nietigd, die deel uitmaakten van een konvooi dat op weg was naar de Iraanse oliehaven Bandar Cho- meini. Volgens een militaire woordvoerder in Bagdad zijn drie van de vier schepen zinkende en staat de vierde in brand. Volgens de woordvoerder zijn de vliegtuigen veilig op hun basis te ruggekeerd. Het Iraakse bericht is niet door onafhankelijke bronnen bevestigd. DEN HAAG (ANP) - Het Neder landse Rode Kruis heeft 50.000 gul den overgemaakt naar de liga van Rode Kruis en Rode Halve Maan verenigingen voor de droogte slachtoffers in Etiopië. Al eerder dit jaar zond het Nederlandse Rode Kruis een grote partij noodbiscuits (40.000 kilo) naar het getroffen land en gaf een financiële bijdrage voor het transport van de hulpgoe deren binnen Etiopië. De Nederlandse Organisatie voor Internationale Ontwikke lingssamenwerking (Novib) heeft bijna 3,5 miljoen gulden beschik baar gesteld voor hulp in Ethiopië, Eritrea en Tigray. revolutionairen". Hij was op 17 september gevangen genomen in de buurt van de grens met Pakis tan. Volgens de Franse journalist Gallet, die tegelijk met Abouchar in Afghanistan was, zegt dat het 'Sowjet-leger in september grote verliezen heeft geleden bij een grootscheeps offensief tegen Af ghaanse verzetsstrijders in de Papjshir-vallei, ten noorden van Kaboel. Bij het offensief dat tien dagen duurde kwamen zouden honderden Sowjet-soldaten om het leven zijn gekomen. De journalist, die in Afghanistan was om een film te maken, baseert zich op eigen waarneming en op verklaringen van ooggetuigen. In de tijd dat hij van augustus tot be gin oktober in Afghanistan was, werd zijn collega Jacques Abou char elders in het land gearres teerd. „Uit machteloosheid en klaarb lijkelijk ook uit woede vanwege hun zware verliezen hebben de Sowjets alles wat zij tegenkwamen vernietigd". Huizen werden opge blazen en oogsten verbrand. „Zij plunderden moskeeën en gingen zover bladzijden van de Koran als toiletpapier te gebruiken", zo zei Gallet. Weer actie tegen mafia PALERMO (UPI) - Duizenden po litiemensen hebben gisteren op het Italiaanse eiland Sicilië huiszoe king gedaan en gebouwen door zocht waarvan de autoriteiten ver moeden dat de mafia er activiteit ontwikkelt. Er zijn meer dan 50 ar restaties verricht. Het hoofd van de politie in Paler mo sprak van een „historische fa se" in de campagne van de autori teiten tegen de georganiseerde misdaad, die op 29 september be gonnen is. Toen arresteerde de po litie in Palermo en omgeving tien tallen personen op verdenking van banden met de mafia. Alleen al in de hoofdstad van Si cilië waren 2.000 politiemensen bij de operatie betrokken. De autori teiten hebben meegedeeld dat bij de jongste actie een belangrijke slag is toegebracht aan de mafia- groepen die kort geleden in Paler mo een „oorlog" wonnen waarvan de handel in verdovende middelen met de Verenigde Staten, waarmee miljarden guldens gemoeid zijn, de inzet was. De politie denkt dat de meeste gearresteerden lid zijn van de Cor- leone-groep. Iran doodde krijgsgevangenen GENEVE/ANKARA (RTR/UPI/AFP/DPA) - Iraanse gardisten hebben op 10 oktober in het krijgsgevangenenkamp Gorgan zes Iraakse gevangenen gedood en 35 verwond. Een functionaris van het Internationale Rode Kruis, Jean Jacques Kurtz, heeft dit gis teravond bevestigd. Kurtz zei dat de Irakezen tijdens „een ware rel" in het kamp zijn neergeschoten. Drie Zwitserse helpers van het Rode Kruis waren daarvan getuige, aldus de functionaris. Hij wilde niet zeggen wat de aanleiding tot de rel was. Een woordvoerder van het Iraakse ministerie van buitenlandse zaken zei dat de gevangenen „willekeurig zijn neergeschoten". Volgens het Iraakse persbureau INA heeft de Iraakse minister van buitenlandse zaken, Tarik Aziz, over dit voorval bij de Verenigde Naties geprotesteerd. BONN (AP/GPD) - Minister van staat Philipp Jenninger, een van de belangrijkste medewerkers van bondskanselier Helmut Kohl, wordt de nieuwe voorzitter van de Westduitse Bondsdag. Kohl zal de 52-jarige Jenninger vanmiddag in de CDU/CSU-fractie voor het voor zitterschap voordragen. Een woordvoerder van de chris tendemocratische fractie zei te ver wachten dat de voordracht van Jenninger met grote meerderheid zou worden overgenomen. Als grootste fractie in het parle ment heeft de CDU/CSU het recht de eerste kandidaat voor het voor zitterschap aan te wijzen. Een meerderheidsbesluit is echter no dig om de benoeming rond te ma ken. Verwacht wordt dat de libera le FDP het voorstel zal steunen. Alle politieke partijen in West- Duitsland zijn opgelucht over het feit dat de 60-jarige christen-demo craat Rainer Barzel gisteren is af getreden als president van de Bondsdag. Volgens de meeste poli tici had Barzel ook geen andere keus. Bij het verhoor van de inmid dels gepensioneerde Flick-direc- teur Max Paefgen door de parle mentaire enquêtecommissie bleek namelijk dat er wel degelijk een sa- Philipp Jenninger (foto ap> menhang bestond tussen de activi teiten in de jaren '70 van de parle mentariër Rainer Barzel voor het advocatenkantoor van dr. dr. Paul in Frankfurt en het feit dat Flick dit kantoor circa 1,7 miljoen mark voor adviezen heeft betaald. Paefgen verklaarde dat Barzel in 1973, toen hij net was afgetreden als partij- en fractievoorzitter van de CDU, herhaaldelijk bij directie leden van Flick was geweest om te vertellen dat hij binnenkort voor de advocatenmaatschap van zijn vriend Albert Paul zou gaan werken. Daarop had Paefgen zijn concern geadviseerd een contract met die maatschap af te sluiten. Zonder Barzel had het kantoor- Paul nooit opdrachten van Flick gekregen. Rainer Barzel, zo mag worden vermoed, heeft de enquêtecom missie woensdag dus voorgelogen, toen hij verklaarde dat zijn werk voor het advocatenkantoor niets met Flick te maken had. Op dat moment was Barzel nog de op een na hoogste representant van de Bondsrepubliek Duitsland en stond hij bovendien onder ede. Het is niet uitgesloten dat dit juridi sche consequenties heeft. Volgens oppositieleider en SPD- fractievoorzitter Hans-Jochen Vo gel heeft Rainer Barzel de indruk doen ontstaan dat vrij gekozen volksvertegenwoordigers door ma nagers var. het grootkapitaal gema nipuleerd kunnen worden. In dit verband sprak hij van een vertrou wenscrisis. Ook de afgevaardigde van de Groenen, Otto Schily, die wellicht als geen ander heeft ge boord in de verwikkelingen van Barzel bij het advocatenkantoor Paul en de firma Flick, zei dat het „grote geld" kennelijk invloed heeft uitgeoefend op de parle- mentspolitiek. „De zaak-Barzel moet een les zijn", aldus Schily. Op het Caraïbische eiland Grena da werd vorig jaar 19 oktober premier Maurice Bishop tijdens een schietpartij vermoord, sa men met acht van zijn naaste me dewerkers. Dit maakte de weg vrij voor een invasie, zes dagen later, die op verzoek van enkele eilanden in de regio door de Ver enigde Staten werd geleid. Precies één jaar na de invasie en de daarop volgende gevech ten met Cubaanse troepen die op het eiland werkten aan de uit breiding van het vliegveld, is de door Elly Wempe economische situatie op Grena da drastisch verslechterd. Onge veer 45 procent van de bevolking is werkloos. Direct na de invasie kwamen 13.000 Grenadezen zon der werk te zitten doordat vrij wel alle onder Bishop opgezette werkgelegenheidsprojecten wer den stopgezet. De interim-regering van Ni cholas Brathwaite heeft aange kondigd dat er op 3 december verkiezingen zullen worden ge houden. De belangrijkste deelne mer daaraan is de New National Party (NNP) van Herbert Blaize. De NNP is een alliantie van drie kleinere partijen. Gematigd Blaize is de man die de Ameri kaanse regering graag als pre mier van Grenada wil zien. Een gematigd politicus met het ima ge van stabiliteit en integriteit. Hij wil de Amerikaanse militaire aanwezigheid op het eiland be houden, zoals hij zegt, „om de veiligheid en de interne rust de garanderen". Dan is er de Grenada United Labour Party (GULP), die opge richt is onder leiding van de vroegere dictator Eric Gairy, die na de invasie vanuit de Verenig de Staten naar het eiland terug keerde. Gairy staat zelf niet op de lijst. Uit opiniepeilingen bleek dat slechts 11 procent van de be volking met deze partij sympa thiseert. Bishop-getrouwen als Cen- drick Radix en George Louison richtten de Maurice Bishop Pa triotic Movement op (MBPM). Maar ze hebben nauwelijks de populariteit van de vroegere pre mier. Daar komt nog bij dat de genen die het eiland zijn binnen gevallen er een jaar later weinig voor zullen voelen de macht weer terug te geven aan de mede werkers van Bishop. Ceremonie Bij de kerkdienst die afgelo pen vrijdag door de Patriottische Beweging werd georganiseerd ter herdenking van zijn dood een jaar geleden, waren 250 mensen aanwezig. Het leek niet zozeer een politieke keuze van de mas sa, het ging vooral om de herden king van de vermoorde premier. De door Bishop opgerichte New Jewel Movement doet niet mee aan de verkiezingen. Reden zou zijn dat Bishop bij zijn leven zijn leiderschap wilde terugbrengen tot een soort ceremonieel staats hoofd. Met de moord op Bishop is de NJM echter uiteengevallen. Een aantal vertegenwoordi gers van de partij, onder wie Ber nard Coard, zijn vrouw Phyllis en generaal Hudson Austen, lei der van de Revolutionaire Mili- Bang Bishop: symbool. (foto ap> taire Raad, zit gevangen en moet zich begin november voor de rechter verantwoorden voor de slachtpartij bij Fort Rupert van vorig jaar. De rechtszaak die nu gaande is tegen 18 vermoedelijke moorde naars van Bishop brengt het hui dige regime wel in verlegenheid. De verdedigers hebben de rech ters uitgedaagd om de legaliteit van het hof aan te tonen. Een be langrijke aanval op de rechts staat, want als het gerechtshof niet wettelijk is, is het de vraag wat nu legaal is op Grenada. De interim-regering heeft ove rigens nooit een onderzoek inge steld naar de precieze toedracht van de schietpartij. Enkele Gre nadezen hebben beweerd dat de militairen daarbij in het wilde weg op de 20.000-koppige massa hebben geschoten. Volgens hen zijn toen meer dan 100 i omgekomen. Het is de vraag of de verkiezin gen de echte wens van de bevol king zullen duidelijk maken. Een kwart van de kiezers heeft zich niet ingeschreven. Vooral jonge Grenadezen willen wegblijven van de stembus uit ongenoegen over de onenigheid en het ge brek aan politiek leiderschap. Volgens de Grenadese consul op Curacao, Dean Whiteman, steun de de meerderheid van de bevol king in eerste instantie de inte rim-regering. „Iedereen was bang vanwege het bloedbad dat de militaire revolutionaire raad van Hudson Austen had aange richt. Zelfs als de duivel toen was gekomen, hadden we die verwel komd", zo verklaarde hij. Inmiddels is duidelijk dat de Verenigde Staten niet zoveel be langstelling hebben voor civiele hulp aan Grenada. Het gaat de Amerikaanse regering er vooral om Grenada veilig in te passen in de eigen geopolitieke belangen. Het regeringshoofd Nicholas Brathwaite heeft herhaaldelijk verklaard dat zijn interim-rege ring niet het mandaat heeft om belangrijke beslissingen over de toekomst van het eiland te ne men. De Amerikaanse zaakgelas tigde Loren Lawrence: „Grena dezen vragen ons waarom de problemen niet worden opgelost. Maar dat is niet onze taak. Ook niet van de Sowjets of van de Cu banen. Ze moeten het zelf doen". Whiteman constateert dat veel mensen daarom van mening ver anderd zijn. Naast de euforie van de oude leuze „God bless Ameri ca" zie je nu ook „Yankees, go home" op de muren geverfd. De i merkten dat alles werd gedaan om uit te wissen wat Bi shop had opgebouwd. De inte rim-regering probeerde de ver moorde premier in diskrediet te brengen. Bishops vijanden kre gen in bepaalde gevallen zelfs een voorkeursbehandeling. Di verse journalisten die kritiek uit ten op de interim-regering, wer den zonder pardon van het ei land afgezet. Ontevreden Volgens Whiteman is de situa tie nog steeds gespannen. Veel mensen zijn tegen het houden van verkiezingen uit vrees voor geweld en onlusten. Ze zijn onte vreden over de politieke alterna tieven die de huidige partijen bieden. Er is gebrek aan politiek leiderschap. De verkiezingen in Grenada zijn aangekondigd, vooral als een troef in de verkie zingscampagne van president Reagan. In de ogen van de Ame rikanen is zijn Grenada-politiek volledig geslaagd als daar een nieuw gekozen regering 'de vrij heid en democratie herstelt'.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7