Wist meteen dat ik groot zou gaan werken' Leidse schilder Willem van Scheijndel exposeert rondom tempel van Taffeh Schrijfster Laurie Langenbach overleden Nederlandstalig toneel krijgt meer subsidie Bluesaffair in Sundayclub Uit in de Randstad Mich. Leclerc 'thuis' op Lisses orgel VRIJDAG 26 OKTOBER 1984 KUNST PAGINA 27 Willem van Scheijndel voor de tempel van Taffeh: "Je bent hier even niet meer in Leiden". Twee van de 2.40 meter hoge panelen in de Taffehzaal van het museum van Oudheden. (foto's Holvast) LEIDEN - "Tijdens het werken ontstonden er hele mooie, kleurrijke details. Die zou ik normaal gehandhaafd hebben. Maar voor deze op dracht waren die te fel van kleur; ze moesten verdwijnen omdat ik in de sfeer van de tempel wilde blijven. In die zin - het temperen van kleuren en vormen - was de opdracht beperkend. Maar er bleef ge noeg vrijheid over. Als je een opdracht krijgt iets te maken dat bij blauwe vloerbedek king past, ben je gebonden. Maar zo'n tempel, dat ligt voor iedereen gevoelsmatig anders. De een ziet er niet meer in dan een brok steen, een ander krijgt er visioenen bij van voorbije tijden". De Leidse kunstschilder Willem van Scheijndel (33) is de maker van de panelen, die momenteel de en tourage vormen voor de tempel van Taffeh in de grote hal van het Museum van Oudheden. Acht pa nelen zijn het: elk van 3.15 bij 2.40 meter, samen 68 vierkante meter beschilderd linnen, opgehangen aan 240 meter staalkabel. Die tweeduizend jaar oude tem pel is een schenking van Egypte, uit dankbaarheid voor de Neder landse hulp bij de bouw van de As- soeandam en bij de oudheidkundi ge opgravingen aldaar. De Tempel van Taffeh was een aan de godin Isis gewijd heiligdom, dat rond het jaar 0 in opdracht van de Romeinse keizer Augustus werd gebouwd in het zuiden van het huidige Egypte. In 1979 werd de tempel in duizen den stukjes naar Leiden vervoerd. Daar was de binnenplaats van het museum inmiddels veranderd in een monumentale, overdekte hal naar een ontwerp van architect Lex Haak; de tempel moest droog staan, anders zouden de stenen er van worden aangetast. door Ariejan Korteweg Egypte had bij de schenking als voorwaarde gesteld, dat de tempel vrij voor het publiek toegankelijk zou zijn. Het Museum voor Oudhe den besloot daarop een extra di mensie aan de tempel toe te voe gen, door in de hal tentoonstellin gen te houden van beeldende kunst, die wat sfeer betreft aansluit bij de tempel. In dat kader zijn tot op heden vier exposities gehou den: negentiende eeuwse architec tuurtekeningen van David Roberts (1979); schilderijen van Alma Tade- ma (1980), temperaschilderingen van Gerti Bierenbroodspot (1980- '81) en werk van verschillende door Egypte geïnspireerde kunste naars (1983). Pakkingen De panelen van Willem van Scheijndel vormen de vijfde ten toonstelling in de reeks. Drie jaar geleden stapte Van Scheijndel naar Hans Schneider, directeur van het museum met de vraag of hij werk voor de Taffehzaal mocht maken. Schneider nam een kijkje DEN HAAG (ANP)'- In haar woonplaats Amsterdam is gisteren de schrijfster Laurie Langenbach aan een ziekte overleden, zo heeft een familielid bekendgemaakt. Zij is 37 jaar geworden. Laurie Langenbach groeide op in Indonesië. In de jaren zestig maakte zij enige tijd deel uit van de redactie van Hitweek. Later ver wierf zij zich bekendheid als schrijfster van een viertal romans, die zich grotendeels afspelen in het Amsterdamse wereldje. Zij debu teerde in 1977 met 'Geheime Lief de'. In de jaren daarna volgden 'Hier mijn Hand en daar je Wang', een co-produktie met de schrijver in zijn atelier en ging direct ak koord. Daarmee was deze grote op dracht een feit. Opmerkelijk, zeker als je bedenkt dat Willem van Scheijndel van zijn achtste tot zijn dertiende jaar fanatiek tekende en schilderde, maar daarna tot 1976 potlood en penseel liet voor wat ze waren. Hij maakte muziek, speelde in Haagse popbandjes. Pas toen hij in Leiden als bemiddelaar op het arbeidsbureau kwam te werken, vlamde zijn liefde voor de beelden de kunst weer op. Hij werd toegela ten tot de Koninklijke Academie in Den Haag, maar besloot niet te gaan, omdat hij vond op eigen kracht al genoeg wegen te hebben verkend. Hij begon met fotografisch-rea- listisch werk, vooral portretten, en groeide langzaam naar meer ab stract werk. Abstracte landschap pen ging hij maken. Pakkingen van motoren smeerde hy in met verf. Daarmee maakte hij een af druk op het doek. "Een stempel dat te vergelijken is met de afdruk ken die bij opgravingen in de grond worden gevonden van ver weerde resten uit het verleden. Raak je ze aan, dan zijn ze weg". Later keren menselijke figuren weer geleidelijk terug in zijn werk, maar in een minder herkenbare vorm. Zijn werk wordt de laatste Laurie Langenbach (fotoANP) Heere Heeresma, 'Vera" en 'Geval len Vrouwen'. De laatste jaren was zij onder meer als columniste ver bonden aan het tijdschrift Cosmo politan. Laurie Langenbach zal in Den Haag worden begraven. jaren herhaaldelijk geëxposeerd, met de tentoonstelling in het Mu seum van Oudheden als voorlopige bekroning. Mystiek Hij heeft er de wisselingen in zijn werk van de afgelopen jaren voor opzij moeten zetten. De sombere doeken van drie jaar geleden en het uitbundige werk van het begin van dit jaar vinden elkaar in een zeer evenwichtige reeks. Van Scheijndel: "Ik heb vanaf het be gin schilderingen willen maken, waaraan je direct zou kunnen zien, waarom ze juist dóór hangen. Ik had de afmetingen van de zaal in mijn hoofd, de klassieke verhou dingen ervan, en wist meteen dat ik heel groot zou gaan werken. Ik heb veel gelezen over de oud- Egyptische en Nubische cultuur en de sfeer van de tempel op me laten inwerken. Mijn belangstel ling voor Egyptische mystiek en inwijdingsrituelen stamt van voor de opdracht. Die tempel is heel fas cinerend aan het Rapenburg. Je bent er even niet meer in Leiden. Ik ben er vaak gaan kijken". "Daarna heb ik het idee laten rij pen en ben ik mijn materiaal gaan kiezen. Dat was nog niet eenvou dig, want als je op dit formaat werkt, wordt het moeilijk om lin nen goed te spannen. Dat wordt Orgelconcert door Michelle Leclerc. Gehoord: 25 oktober in de St. Aga- thakerk, Lisse. LISSE - De vermaarde Franse organiste-componiste Michelle Leclerc bespeelde gisteravond het orgel in de Agathakerk. Het in 1913 volgens Franse principes gebouwde romantische orgel bleek al bij eerdere concerten speciaal door haar te worden ge waardeerd. Michelle Leclerc, die haar instrument op alle fronten beheerst, introduceerde zichzelf met een recente eigen composi- LEIDEN Schouwburg za 27, 20.15 uur, 'Zes uur! Niet later', blijspel van Marc Perrier met André van den Heuvel en Alexander van He- ma 29, 20.15 uur. Makam és Kolinda, volksmuziek uit Hongarije, woe 31, 20.15 uur, Brasil Tropical, Braziliaanse folklore met o.a. Carna val in Rio. do 1, 20.15 uur, De Haagse Comedie met 'De ambassadeur' van Mrozek, regie: Wim van Rooy. LAK-Theater vr 26, za 27, 20.30 uur, Studio Hinde- rik: 'Stoeprand'. zo 28,15 uur, voor kinderen van 5-12 jaar: NJT 'Tom tippelaar', woe 31, 20.30 uur, GEST: 'Twee Franse eenacters'. do 1, 20.30 uur, Lyrische Komedie met de opera 'De Blauwe Appel'. Stadsgehoorzaal za 27, 20 uur, Chr. Oratoriumvereni ging Ex Animo met uitvoering van 'Gloria' van Vivaldi 'Jephte' van Ca- rissimi 'Cantate 21' van Bach, m.m.v. Wendela Bronsgeest, sopraan, Heieen Resoort, alt, Ad van Baasbank, tenor, Aerde Kuyper, bas, Tijn van Eyk, or gel, beg.: Dordts Kamerorkest, het ge heel o.l.v. Wim de Ru. Pieterskerk za 27, 14.30 uur, 'Hohe Messe' van Bach, uitgevoerd door het Bachkoor Holland en het Amsterdams Kamer orkest, dir. Charles de Wolff, solisten: Ellen Bollongina, sopraan, Sylvia Schlüter, alt, Hein Meens, tenor, Her man C. Polster, bas, organist: Wim van Beek. Microtheater vr 26, za 27, 20.30 uur, Imperium speelt 'Tartuffe' van Molière, regie: Rein Edzard. DEN HAAG Koninklijke Schouwburg vr 26, zo 28, 20.15 uur, Haagse Come die met 'De ambassadeur' van Mro- za 27, 20.15 uur, zo 28, 13 uur, Haagse Comedie speelt 'Romeo en Julia' van Shakespeare, regie: Guido de Moor dan heel gevoelig voor tempera tuurschommelingen. Ik was bang voor een koude winter in m'n ate lier en heb naar een andere oplos sing gezocht". Die oplossing werd gevonden in de vorm van panelen, zoals die door de BBC worden gebruikt voor decorstukken. Ze hebben een honingraat-structuur en zijn daar door licht van gewicht. Van Scheijndel vertelt dat alle panelen samen op het dak van een auto te vervoeren zijn. Drie van die pane len vormen samen een schilderij. Daarop is in de fabriek linnen ge walst. Van Scheijndel is telkens begon nen met het aanbrengen van een witte grondlaag. Als die nog nat was, bracht hij er met spatels en rollers kleuren op aan, tot het één grote kleurmassa was geworden. Dan kwam het moment van de keuze, een dekkende laag werd over bepaalde delen aangebracht, de details die hem aanspraken wer den uitgekozen en in harmonie met elkaar gebracht. In de laatste fase trok hij lange lijnen, meestal in wit en zwart. Die drukte hij di rect uit de tube op het linnen, met de mond van de tube als penseel. De panelen zijn in een periode van een half jaar geschilderd, wat voor een werk van deze omvang een korte tijd is. tie Toccata nr II. Zij vervolgde haar opmerkelijk modern en boeiend programma met 'Deux danses a Agni Yavishe' van de jong gestorven Jean Alain (1911- 1940). Jammer dat de licht hup pelende klanken van deze dan sen werden verstoord door het geklepper van de magneten on der de tweede manuaallade. (Ge lukkig wordt dit mankement in ma 29, di 30, 20.15 uur, Publieksthea- ter met 'Dona Rosita' van Garcia Lor- ca, regie: Hans Croiset. woe 31,20.15 uur, 'Zes uur! Niet later', blijspel van Mare Perrier, regie; Lo van Hensberg, met o.a. André van den Heuel. HOT-theater vr 26, za 27, 20.30 uur, Theater am Turm: 'Blaubart', opera van Franz Hummel. woe 31, 20.30 uur, Toneelgroep Globe 'Savannah Bay' van Marguerite Du- ras, met Elisabeth Andersen. Circustheater vr 26, za 27, 20.15 uur, Nederlands Dans Theater met Time cycle' 'Dan- za' 'Forgotten land' 'Holiday sket ches', m.m.v. Het Utrechts Symfonie Orkest. zo 28, 20.15 uur, Oeral Kozakkenkoor o.l.v. gastdirigent: Marcel Verhoeff, m.m.v. Marie-Cecile Moerdijk. Nederlands Congresgebouw za 27, 20.15 uur, Concertgebouwor kest o.l.v. Herbert Blomstedt, Silvia Marcovici, viool. ma 29, 20.15 uur. Het Nederlands Ka merorkest o.l.v. An toni Ros-Marba Diligentia vr 26, za 27, 20.15 uur, cabaret Jan Blaaser met 'Weer wat nieuws'. AMSTERDAM Carré vr 26, za 27, ma 29, 20.15 uur. zo 28, 14 uur, Het Nationale Ballet met 'Romeo woe 31, 20.15 uur, America Latina, muziek, dans en zang uit Guatemala, Bolivia, Venezuela, Argentinië, Peru. Concertgebouw vr 26, gr. zaal, 20.15 uur, zo 28, gr. zaal, 14.15 uur, Amsterdams Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Ko- bayashi, vr: Dmitri Sitkovetski, viool; zo: Martijn van den Hoek, piano, za 27, gr. zaal, 20.15 uur, Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. Antoni Ros- Marbè, Istvèn Pèrkènyi, viool, Herre- Jan Stegenga, cello, Hans Meyer, ho bo, Briand Pollard, fagot, za 27, kl. zaal, 20.15 uur, Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw, Lieuwe Visser, bas. Mensenhanden De panelen sluiten op een verras sende wijze heel nauw aan bij de tempel van Taffeh. Het decoratieve element ervan is heel belangrijk. Je kunt er flink wat afstand van ne men, maar ook van nabij is er veel op te zien. Abstracte en half-ab- stracte schilderingen, die duidelijk hedendaags zijn, maar toch niet met de tempel contrasteren, maar deze juist aanvullen. Door het mo numentale karakter, door het ge bruik van natuurlijke kleuren en door de lijnen, die doen denken aan voegen of barsten. Ze staan licht uit het lood en brengen daar mee de geometrie van de hal tot le ven. Willem van Scheijndel vertelt hoe tijdens het schilderen zijn visie op de tempel is veranderd, wat zijn weerslag had op de schilderingen. Juist daarddoor vormen ze een se rie, die de sfeer van de tempel toont van de bouw tot het huidig gebruik. Het eerstgemaakte paneel - waar voor de schilder zelf een voorkeur heeft - geeft nog alleen een sugges tie van het voor de bouw van de tempel gebruikte materiaal. Later werd hij zich meer bewust van het feit dat de tempel door mensen handen was gemaakt, dat mensen januari verholpen door het plaat sen van een onderbekerkast. Het kerkbestuur rondt daarmee een recente restauratie van dit orgel af). Tijdens de Prélude, Fugue et Variation van César Franck kon men zich goed voorstellen, dat zijn vrienden hem 'le père angéli- que' noemden, zo hemels klonk deze door de kerk ruisende mu- handen het ontwerp hadden ge maakt, de stenen hadden gesta peld. De mens doet aarzelend zijn intrede; op het tweede paneel staat links van het midden een contour, die hier nog meer weg heeft van een geestverschijning, maar op de volgende panelen een menselijke gedaante aanneemt, maar zonder persoonlijke trekken. Dan zijn we bij het vierde paneel. Op de daar opvolgende schilderingen zijn de gestalten gegroepeerd als voor een rituele handeling: de tempel is in gebruik. De klèur groen is in de hele reeks niet vertegenwoordigd. "De tem pel stond op rotsachtige grond, daar zie je dus nauwelijks groen. En als het in het verhaal zou pas sen, zouden er cactussen en vet- planten moeten staan uit de tijd dat de tempel werd gebouwd. Dat is onmogelijk, daarom: geen groen op mijn panelen". Nummer acht, het laatste paneel, is het enige dat Van Scheijndel een naam zou willen geven: De Mu seumbezoekers. Een indruk van de tempel in zijn huidige functie. Een schimmige sfinx is er op te zien, en mensen die slenteren, of stilstaan, verdiept in wat ze zien. "Wie voor déze schildering staat, kijkt naar zichzelf', is het commentaar van Van Scheijndel. Hij noemt zijn schilderen een ziek. Na de pauze speelde Michelle Leclerc een 'Praeludium und Fu- ge über B.A.C.H.' van Liszt. Het thema op de noten B, A, C, Bes kwam in de fuga voortdurend te rug en vormde tenslotte een waar Bacchanaal. Nog nooit heb ik een kerkorgel zó zacht smeltend horen bespe len als in 'grafsteen voor een ge- handschrift, niet voor de pols, maar voor de hele arm. "Meestal heb je niet de kans je handschrift te controleren. Dit keer kon dat wel. Elke schildering bestaat uit losse panelen. En wat bleek: als je panelen van verschillende schilde rijen tegen elkaar houdt, blijken de lijnen op de millimeter nauwkeu rig aan te sluiten". Tijdelijk Directeur Schneider van het mu seum schrijft in het voorwoord bij de catalogus: 'Dit resultaat is zo evenwichtig en mooi, dat het lijkt alsof Van Scheijndels Taffeh-schil- derijen altijd al deel van tempel en zaal zijn geweest'. Die schijn be driegt; de Taffeh-zaal biedt slechts een tijdelijk onderdak. Wat er daar na met de panelen gebeurt, is voor de schilder nog een open vraag. Het Museum van Oudheden stelt de schilderijen tentoon, maar koop ze niet aan. Van Scheijndel hoopt op ruimbehuisde kopers. De 'Taffeh-schilderijen' van Willem van Scheijndel zijn tot 17 februari 1985 (gratis) te zien in de Taffeh-zaal van het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg in Leiden. Daar is ook de door Christian Morgenstern uitgegeven catalo gus bij de tentoonstelling te koop. storven kind' uit het Drieluik opus 58 van Louis Vierne (1870- 1937). Klagend herhaalde zich in de linkerhand een simpel motief van twee tonen. Pas vorige eeuw kwam in Rus land het kerkorgel in zwang, 't Is dus niet verwonderlijk dat Pro kofiev, geboren 1891, ook werken voor orgel ging compo neren. Michelle Leclerc besloot deze avond met een gepassio neerd voorgedragen Toccata opus 11 van deze componist. LIDY VAN DER SPEK DEN HAAG (ANP/GPD) - De al dan niet gesubsidieerde toneelgezel schappen in ons land kunnen met ingang van volgend jaar ten hoogste 8.000 gulden per keer krijgen om een Nederlandse schrijver opdracht te geven een toneelstuk te schrijven. Minister Brinkman van wvc heeft er in totaal drie en een halve ton voor uitgetrokken. De nieuwe subsidieregeling moet, aldus het ministerie van wvc, de Nederlandstalige toneelcultuur stimuleren. Tot nog toe is het voor de gezelschappen goedkoper buitenlandse stukken te vertalen en op te voe ren, dan een nieuw Nederlands stuk op het repertoire te nemen. Met de nieuwe subsidie kan dit verschil worden weggewerkt of op zijn minst worden verkleind. De toneelgezelschappen moeten als producent ten minste 35 procent van de kosten voor het schrijven van een toneelstuk voor hun eigen rekening nemen. In de oude regeling kreeg een auteur een vergoeding van 2.500 gulden voor een Nederlandstalig stuk. Daar werd nog duizend gulden aantoege- voegd als het daadwerkelijk werd opgevoerd. LEIDEN - De Leidse 'Bluesaffair' speelt zondagmiddag in de Sunday club, gevestigd in de Hans Menken Bowling aan de Boshuizerlaan. De groep bestaat uit Peter Simon (gitaar/zang), Johan Filippo (gitaar), Kees Borgers (bas) en Ron Flink (drums) en speelt een repertoire dat volledig geënt is op dat van gitaristen als John Lee Hooker, Jimmy Reed en Bo Diddley. Het optreden begint om 16.00 uur en de toegang is gratis. di 30, gr. zaal, 20.15 uur, K.C.O.V. Ex celsior/Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Meindert Boekei, Anne- marie Dur, sopraan, di 30, kl. zaal, 20.15 uur. Sjostakowitsj Kwartet o.l.v. Alexei Nassedkin, pia- woe 31, kl. zaal, 20.15 uur, Amadeus Kwartet. De Kleine Komedie woe 31, première, 20.15 uur, Alan Pro- dukties: 'Kinderen van een mindere God' van Mark Medoff. Nieuwe de La Mar Theater vr 26, za 27, 20.15 uur, zo 14 uur, Thea ter van de Lach met 'Hoe versier ik een stuk', met o.a. John Lanting. Stadsschouwburg vr 26, za 27, 20.15 uur, zo 28, 14 uur, Het Publiekstheater met 'Bérénice' van Jean Racine. ma 29, di 30, 20 uur, De Nederlandse Operastichting met 'La Schiava Libe- rata' van Niccolo Jomelli, m.m.v. Ta- felmusik o.l.v. Alan Curtis, woe 31, 20.15 uur, Haagse Comedie met 'Romeo en Julia' ROTTERDAM De Doelen vr 26, kl. zaal, 20.15 uur, Het Neder lands Kamerorkest o.l.v. Antoni Ros- Marbè, Herre-Jan Stegenga, cello, zo 28, gr. zaal, 20.15 uur, Doelen Jazz club: Pasadena Roof Orchestra, do 1, gr. zaal, 20.15 uur, Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edüar- do Mata, Yefim Brontman, piano. Theater Zuidplein vr 26, za 27, gr. zaal, 20.15 uur. Triad Stage Alliance, London, 'Romeo and Juliet'. zo 28, gr. zaal, 20.15 uur, Publiek stheater met 'Dona Rosita' van Féde- rico Garcia Lorca. ma 29, gr. zaal, 20.15 uur, Opera Italia- na di Milano met 'Rigoletto' van Giu seppe Verdi. di 30, gr. zaal, 20.15 uur, Alexandra Radius, Han Ebbelaar, Cristiaan Bor, Frédéric Meinders in Duetten voor Ballet en Muziek. Hofpleintheater t/m zo 4, 20.15 uur, Tineke Schoten met haar Wan Woemen Sjow Tiepies Tien'. Luxor Theater vr 26, za 27, 20.15 uur, zo 28, 14 uur. 'Song', muzikale komedie van Neil Simon, met o.a. Robert Borremans en Bouhuys wint Cestodaprijs BROEK IN WATERLAND (ANP) - De Cestoda-prys 1984 is toegekend aan Mies Bouhuys, dichteres en schrijfster van kinderboeken, musicals, toneelstukken, tv-spelen en vertaalster van poëzie en toneelstukken uit het Spaans. De Cestoda (lintworm)-prijs wordt jaarlijks toegekend „voor het moei teloos beoefenen van de Nederlandse taal in al haar genres". De prijs werd voor het eerst in 1974 toegekend aan Nico Scheepmaker, maar bleek toen een practical joke te zijn. De journalist Scheepmaker heeft de prijs toen een vaste vorm gegeven en deze sindsdien toegekend aan Ger- rit Komrij (1975), Herman P. de Boer (1976), Harry Mulisch (1977), Hugo Brandt Costius (1978), Kees van Kooten (1979), K. Schippers (1980), Annie M.G. Schmidt (1981), Cees Nooteboom (1982), C. Buddingh' (1983). De prijs bestaat uit een gegraveerd bekertje en een vast bedrag van 53,64 gulden. Van Heusden hoofd kunsten WVC DEN HAAG (GPD) Stevijn van Heusden (39), thans nog hoofd van de afdeling amateuristische kunstbeoefening en kunstzinnige vorming, is met ingang van 1 november benoemd tot hoofd van de directie kunsten van het ministerie van welzijn, volkgezondheid en cultuur (wvc). Van Heusden fungeerde reeds als adjunct-directeur, nadat drs. Jan Knopper medio dit jaar als directeur kunsten bij het departement ver trok. Knopper is nu directeur van de stadsschouwburg in Haarlem. Expositie Thraciërs' verlengd ROTTERDAM (ANP) - Wegens overweldigende belangstelling voor de tentoonstelling .Het goud der Thraciërs' is besloten tot verlenging met een week. De directie van het museum Boymans-Van Beuningen in Rot terdam, waar tot nu toe ruim 85.000 bezoekers de tentoonstelling hebben gezien, heeft dit donderdag bekend gemaakt. De expositie bhjft nu ge opend tot 25 november. Op alle NS-stations in Nederland zijn speciale trein-toegangsbiljetten verkrijgbaar. De Boer voorzitter filmfonds DEN HAAG (ANP) - H.A. de Boer, burgemeester van Haarlemmermeer en oud-minister van CRM, is met ingang van 15 novemberr benoemd tot voorzitter van het Fonds voor de Nederlandse Film. Hij volgt in die func tie J. Mentink op. LEIDEN In het Leids Vrijetijdscentrum speelt vanavona de Amster damse ska- en reggaegroep de Tuners, bekend van de IKON-jeugdserie 'Herrie' en van de debuutsingle 'My Girl/Eastern Reggae'.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 27