VergeKjking van inkomens strandt Britse mijnopzichters staken niet Onenigheid over opzet onderzoek Winkelpersoneel: meer deeltijd, minder jeugd Rijk bestrijdt spotje voor Krugerrand Chevron neemt Gulf over voor 34 miljard Banken weigeren aankoop Co Bakker te financieren NS rust alle treinen uit met telerail Geen beperking aan vluchten Air Holland NLM voor het eerst in 18 jaar op winst Westduitse staalfusie kost 3000 mensen baan Honderden 'zwarte' klanten bij spaarbank DONDERDAG 25 OKTOBER 1984 ECONOMIE PAGINA 9 DEN HAAG (ANP) - De pogingen om te komen tot een vergelijking van de inkomens van ambtenaren en particuliere werknemers (de zogenoemde pakketvergelijking) zijn gisteren gestrand. De commissie pakketvergelijking heeft de haar verstrekte opdracht teruggegeven, zo heeft een woordvoerder van het ministerie van binnenlandse zaken meegedeeld. Werknemers (de ambtenarencen- trales en de vervoersbond CNV) en de samenwerkende ondernemers organisaties (RCO) konden het niet eens worden over de opzet van de pakketvergelijking. De Tweede Kamer wil nu zo snel mogelijk een spoedoverleg met minister Riet kerk (binnenlandse zaken) over de situatie die nu is ontstaan. Voorzitter van de commissie pakketvergelijking, J. Weitenberg, sinds drie weken directeur van het Nederlands Christelijk Werkge versverbond, geeft de schuld van de mislukking aan de werkgevers. Die maakten het volgens Weiten berg onmogelijk het onderzoek zo te verrichten dat die objectief, van goede kwaliteit en betrouwbaar zou zijn. "Een voor iedereen aanvaardba re vergelijking van inkomens is in dit land niet mogelijk", was giste ren de conclusie van voorzitter A.Chr. de Jong van de christelijke ambtenarencentrale CCOOP. "Nu de partijen het niet eens kunnen worden over de methode van on derzoek, is er een patstelling ont staan". Alleen de hogere ambtenaren, verenigd in de CMHA, zien nog wel iets in een pakketvergelijking. H.J. Albersen: "Er moet een einde wor den gemaakt aan de 'indianenver halen' over de gunstiger inkomens positie van vooral hogere ambtena ren. Het gaat om verschillen van tientallen procenten ten nadele van de hogere ambtenaren". De in de RCO samenwerkende werkgeverscentrales betreuren het dat de commissie pakketvergelij king niet heeft willen ingaan op de onderzoeksmethode die de RCO heeft voorgesteld, maar als onbe trouwbaar van de hand werd gewe zen. De RCO meent dat het onder zoek wel degelijk een doelmatige vergelijking had kunnen opleve ren, die bovendien heel goed tot beleid zou kunnen worden ver taald. Kort zakelijk Inflatie Nederland heeft van alle EG-lan- den het op één na laagste inflatie percentage; 2,7 procent op jaarba sis. Alleen West-Duitsland doet het met 1,5 procent nog beter. In 1983 was Nederland met 2,3 procent koploper voor de bondsrepubliek (3,2 procent). Onder het EG-gemid- delde (6,7 procent) liggen dit jaar ook de inflatiepercentages in Lu- pakketvergelij- king ging in de zomer van 1983 aan de slag. Dat gebeurde omdat werk gevers regelmatig wezen op de gunstiger positie van overheids personeel en trendvolgers. Die laatsten boden in de jaren zeventig al aan een vergelijking te maken tussen overheids- en marktinko mens. Toen de commissie een onder zoeksmodel had gekozen, begon nen de problemen. De werkgevers wezen het model af, omdat alle functies bij de overheid en be drijfsleven door een onafhankelijk adviesbureau zouden worden ge waardeerd en getoetst op hun ge- xemburg, het Verenigd Konink rijk, België en Denemarken. Frankrijk (met 7,1 procent), Ier land (7,9 procent), Itajië (9,7 pro cent) en Griekenland (17,7 procent) zitten er boven. De inflatie in de1 VS en Japan is dit jaar 4 en repec- tievelijk 2,1 procent. Verzekeringsbanen Vorig jaar gingen bij de verzeke ringsbedrijven in ons land 1.100 banen verloren als gevolg van fu sies. Ook dit jaar zal de werkgele genheid in de verzekeringswereld om die reden afnemen. Als er geen fusies waren geweest zouden er volgend jaar bij de verzekeringsbe drijven banen bijkomen. Dat blijkt volgens de Dienstenbond FNV uit een enquête van het Verbond van Verzekeraars onder 91 bedrijven. Nu werken er nog ongeveer 34.000 mensen in het verzekeringswezen, in 1990 zullen dat er volgens de ra ming van de bond nog slechts 28.000 zijn, tenzij er een forse ar beidstijdverkorting komt. Mercedes/Opel De Westduitse autofabrikant Daimler-Benz (Mercedes) heeft door de metaalstakingen in de eer ste helft van dit jaar een achter stand opgelopen in de geplande produktie van 65.000 personenwa gens. De onderneming denkt daar van eenderde goed te kunnen ma ken, vooral door de opening van een fabriek in Bremen. De con- cernomzet zal dit jaar overigens ruim twee miljard mark toenemen tot 42 miljard mark. Door een sta king in de VS en het cao-conflict in West-Duitsland heeft ook het Ame-' rikaanse General Motors, waartoe de Westduitse Opel behoort, in het derde kwartaal een kleinere winst (416 miljoen dollar) gemaakt dan in het derde kwartaal van vorig jaar (736,9 miljoen). Glastuinbouw Het ministerie van landbouw heeft besloten de drie jaar oude re geling Energiebesparende Maatre gelen Glastuinbouw te verlengen tot 1 juli 1985. De subsidieregeling zou aanvankelijk dit jaar worden geschrapt. Een tuinder kan 25 procent van zijn investering van de overheid krijgen op voorwaarde dat hij een gasbesparing bereikt van twintig procent. DEN HAAG (ANP) - In de detail handel werken steeds meer part-ti mers, voornamelijk volwassen ge huwde vrouwen. Deze toeneming gaat echter ten koste van het aantal werknemers met een volledige baan, traditioneel vaak jongeren. Zo nam van 1979 tot 1982 het aantal part-timers toe van 115.000 naar 130.000 (plus 13 procent), terwijl het aantal full-timers terugliep van 2i0.00 naar 198.000 (min zes pro cent). Dat staat in een rapport over de werkgelegenheid in de detail handel in 1982-1983 van het Econo misch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf dat woensdag is verschenen. AMSTERDAM (ANP) - De Rijks voorlichtingsdienst (RVD) heeft een klacht bij de reclamecodecom missie ingediend tegen het Zuid- afrikaanse bedrijf Intergold, stimu lator van de verkoop van Kruger- rands uit Zuid-Afrika. Dit heeft het komitee Zuidelijk Afrika gisteren bekendgemaakt. De RVD zegt de klacht te hebben ingediend wegens het gebruik van het Koninklijk Huis voor reclame doeleinden. Intergold heeft een fol der gemaakt met een portret van de koninklijke familie op bezoek bij president Reagan van de Ver enigde Staten van Amerika. Hier door wordt volgens de RVD de suggestie gewekt dat er verband bestaat tussen de koninklijke fami lie en Intergold. WASHINGTON (DPA/UPI/Rtr.) - De Amerikaanse oliemaatschappij Chevron Corporation mag van de FTC, de overheidscommissie voor handel, de oliemaatschappij Gulf Corporation overnemen, zo is gis teren in Washington bekendge maakt. Met de overneming is een bedrag van 13,2 miljard dollar (34 miljard gulden) gemoeid, waarmee de transactie de grootste is in de geschiedenis van het Amerikaanse bedrijfsleven. Chevron wordt door de overne ming na Exxon en Mobil de groot ste Amerikaanse oliemaatschappij. Ze verdubbelt haar oliereserves tot 3,9 miljard vaten (van 159 liter). In april was de FTC voorlopig ak koord gegaan. Er geldt nu een pe riode van zestig dagen voordat de overneming werkelijk tot stand kan komen. De op een na grootste transactie vond plaats in juli 1983. Toen nam Texaco Getty Oil over voor 10,1 miljard dollar. De FTC heeft als voorwaarde ge Nee, maar wel een héél bijzondere shampoo. Folay kalmeert bij regelmatig gebruik de hoofdhuid, daardoor wordt vet haar en roos •«ff» bestreden. Voor gezond en JHL glanzend haar: tolay Folay teershampoo met de mmm frisse dennenaalden geur. te verkrijgen bij uw drogist en/ot parfumeriezaak SCHIJNDEL/SASSENHEIM (ANP) - De overname van het tex tielbedrijf Jansen de Wit, met ves tigingen in Schijndel en Emmen, door Bakker Sassenheim Holding, het concern van bloembollenhan delaar Co Bakker, is op losse schroeven komen te staan. De ban ken weigeren om de transactie te financieren. Dat blijkt uit medede lingen die directie en vakbonden gisteren hebben gedaan. Volgens H. Frissen van de Indus triebond FNV is niet duidelijk waarom de banken afwijzend heb ben gereageerd. Hij heeft de in druk, dat vooroordelen tegen de bloembollenhandelaar een belang rijke rol hebben gespeeld. „Heel triest", aldus Frissen, „wij hebben het volste vertrouwen in Bakker en zijn toekomstplannen. Een overna me door zijn concern biedt de bes te vooruitzichten op behoud van werkgelegenheid bij Jansen de Wit." Frissen zegt dat Bakker nog een nieuwe poging wil wagen om de sokkenfabriek in Schijndel en het pantybedrljf in Emmen over te ne men. Hij heeft zich bereid ver klaard om één miljoen gulden uit zijn privévermogen beschikbaar te stellen en het onroerend goed bui- ten de transactie te houden. Dan zouden de banken nog maar vijf zes miljoen hoeven te financieren tegen vijftien miljoen bij het oor spronkelijke plan. De Industrie bond FNV hoopt dat de nieuwe op zet door de geldschieters wel gun stig wordt ontvangen. Intussen hebben de bewindvoer ders van het in surséance verke rend textielbedrijf samen met de directie besloten om toch weer de onderhandelingen te openen met lijkwaardigheid. Bij gelijke func ties zouden vervolgens de bijbeho rende arbeidsvoorwaarden worden vergeleken. De werkgevers willen alleen overheidsfuncties die voor de marktsector herkenbaar zijn (se cretaresse, chauffeur, boekhouder) in het onderzoek betrekken. Zij willen die functies zeifin een eigen rangorde plaatsen en aangeven welke arbeidsvoorwaarden erbij horen. De commissie pakketverge lijking vindt dat daarmee een te be langrijk deel van het onderzoek in handen van de werkgevers komt te liggen. De groep part-timers bestaat voornamelijk uit volwassen ge huwde vrouwen, terwijl jongeren een belangrijk deel vormen van de full-timers. Het aantal werknemers jonger dan 19 jaar is sinds 1979 dan ook met 15.000 (min 28 procent) te ruggelopen. De detailhandel heeft te kampen met de daling van de consumptie ve bestedingen. Vooral in 1982 zijn daardoor nogal wat banen verloren gegaan (zo'n 10.000). Voorlopige cijfers tonen aan dat de werkgele genheid zich in 1983 licht heeft her steld, vooral in de vorm van part time arbeid. In 1983 stonden gemiddeld 57.000 personen geregistreerd als werkloos winkelbediende. Twintig procent van de totale werkloosheid onder jongeren beneden de 18 be vindt zich in deze bevolkings groep. De werkloosheid in de be roepsgroep winkelbedienden ligt circa 30 procent boven het lande lijk gemiddelde. Bedacht moet worden dat 40 procent van de werkloze winkelbedienden nooit eerder in een winkel heeft gewerkt. Voor meer dan de helft gaat het hier om gehuwde vrouwen die een baan in de detailhandel zoeken. Ook schoolverlaters, die te kennen geven winkelbediende te willen worden, vormen een belangrijk deel van deze groep. Vooral door dat onder de schoolverlaters de be langstelling voor het winkelbedrijf is toegenomen, is in de periode maart 1983 - maart 1984 de werk loosheid onder winkelbedienden met 12 procent gestegen tot 65.000. Het belang van de detailhandel voor de werkgelegenheid blijkt volgens het EIM uit het feit dat in clusief honderdduizend zelfstandi gen en hun meewerkende gezinsle den 450.000 mensen een voUedige of gedeeltelijke boterham in deze sector verdienen. steld dat Chevron alle olie- en gas- bezittingen van Gulf onafhankelijk laat draaien totdat zij de vereiste desinvesteringen heeft gedaan. Chevron moet verder de gaster- minals en de belangen van Gulfin enkele duizenden benzinestations verkopen, alsmede een raffinaderij van Gulf. Olieprijs De daling van de olieprijzen van de laatste tijd zijn niet zozeer het gevolg van een overschot op de we reldmarkt als wel van veranderin gen in het verbruikspatroon van de raffinaderijen. Dit heeft het Inter nationale Energie Bureau (IEA) la ten weten. Volgens IEA-directeur Helga Steeg zijn de raffinaderijen steeds beter in staat van zware olie olie- produkten te maken en wordt daardoor de vraag naar lichte olie steeds kleiner. Bovendien onder mijnen de kortingen die op de offi ciële olieprijzen worden geboden de toch al wankele structuur van de olieprijzen. UTRECHT (ANP) - Alle trei nen zullen in 1988 zijn uitgerust met een speciaal soort mobilo foon. De machinist kan dan bellen met de verkeersleiding, andere treinen, wegwerkers en, via het diensttelefoonnet van NS, by voorbeeld met de spoor wegpolitie. Het radiocommunicatiesys teem wordt uitgevoerd door de PTT. PTT en NS hebben giste ren de overeenkomst inzake „telerail", zoals het systeem is genoemd, in Utrecht getekend. De hoofddirecteur telecommu nicatie van de PTT noemde het project bij die gelegenheid het grootste en belangrijkste van de PTT op het gebied van de mobiele communicatie tot nu toe. Als het systeem over driejaar is voltooid, gaat NS aan de PTT jaarlijks 7,5 miljoen gulden huur en 1,5 miijoen voor onder houd betalen. NS schat dat daar jaarlijks 8 miljoen aan „ba ten" tegenover staat. Zo zullen volgens NS-directeur ir J.C.W. de Jong dankzij een doelmati ger bedrijfsvoering enkele tien tallen rijtuigen kunnen worden uitgespaard: het bestand aan reserverijtuigen om defecten en dergelijke te kunnen opvan gen kan dan namelijk kleiner worden. Tot nu toe kan een machinst alleen met „de vaste wal" bel len via telefoons langs de spoorbaan. Hij moet dan eerst stoppen en zijn trein verlaten. De telefoons staan 1.500 meter uit elkaar en het personeel op de trein is niet oproepbaar. Tot het landelijk radiocommunica tiesysteem is besloten na een geslaagde proef in Noord-Hol land. (foto anp) DEN HAAG (ANP) - Air Holland, de charter maatschappij van John Block, mag vanaf Schiphol blijven vliegen op alle bestemmingen die met een vliegtuig van het type Boeing-727 vanaf Rotterdam niet zonder tus senlanding kunnen worden bereikt. De waarnemend voorzitter van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Mr P.J. Boukema, besliste gisteren negatief op een verzoek van de luchtvaartmaatschappijen KLM, Transavia en Martinair om de vluch ten van Air Holland met B-727-toestellen vanaf Schiphol te beperken tot de bestemmingen Las Palmas en Tel Aviv. De maatschappijen, die zich verzetten tegen toelating van Air Holland op de naar hun mening al overvolle Nederlandse markt, wilden schorsing van dit deel van de vergunning van Air Holland. Er loopt nog een proce dure bij de Raad van State tegen de vergunning die Air Holland in augus tus 1983 van de minister kreeg om vluchten vanuit Nederland te begin nen vanaf de vliegvelden Beek (L) en Rotterdam. Aanvankelijk hoopte Block dit najaar met zijn Air Holland van start te gaan. Vanwege allerlei problemen, onder meer rond de vergunning, zal dat nu niet eerder zijn dan april 1985. Rond die tijd hoopt Block dat zijn maatschappij ongeveer negentig werknemers telt. SCHIPHOL (ANP) - De Nederlandse Luchtvaartmaatschappij NLM, een volledige dochter van de KLM, lijkt voor het eerst in haar ruim 18- jarig bestaan op winst af te stevenen. Dat zei NLM-directeur Leyer giste ren in Eindhoven, waar een nieuw regionaal vrachtsteunpunt in gebruik werd gesteld. De resultaten in de eerste zes maanden van het boekjaar 84/85, dat op 31 maart aanstaande eindigt, zijn volgens Leyer goed. Het boekjaar 83/84 sloot de NLM af met een verlies van 2,3 miijoen gulden. De internationale lijndiensten van de NLM leverden in het verle den al wel winst op, maar deze positieve resultaten zijn tot op heden steeds teniet gedaan door de forse verliezen die op het binnenlands ver voer worden geleden. Bij de opening van het vrachtstation in Eindhoven zei KLM-woord- voerder J.L.Th. Vandegaar de komende jaren een sterke omzetstijging te verwachten van haar vier regionale steunpunten in den lande. Het nieu we vrachtsteunpunt in Eindhoven heeft inmiddels een proefperiode van een jaar achter de rug, waarin in totaal tweeduizend ton luchtvracht ver werkt. Voor de komende twaalf maanden wordt, aldus Vandegaar, op een verdubbeling hiervan gerekend. Dit steunpunt geeft de KLM mogelijkheden tot een veel grotere pene tratie van de luchtvrachtmarkt, vooral ook in de aangrenzende buiten landse markten. Luchtvracht draagt in steeds toenemende mate bij tot het KLM-resultaat. Dit jaar hoopt de KLM wereldwijd op een omzet van een miljard gulden in de vrachtsector, 25 procent van de totale vervoers- inkomsten. andere potentiële kopers. Volgens Frissen is er één serieuze gegadig de die zowel de vestiging in Schijn del als de fabriek in Emmen wil overnemen. „Het is goed om zo'n vangnet achter de hand te heb ben", aldus Frissen. „Het bewijst dat Jansen de Wit toekomstmoge lijkheden heeft". Bij het textielbedrijf werken in totaal zo'n 425 mensen. Bakker was bereid om 320 tot 340 arbeids plaatsen te behouden. Jansen de Wit heeft sinds augustus van dit jaar uitstel van betaling. In de glo riedagen van het bedrijf werkten er meer dan tweeduizend mensen. De bewindvoerders van Jansen de Wit waren woensdagavond niet voor commentaar bereikbaar. DÜSSELDORF (UPI) - De West duitse concerns Krupp en Kloeck- ner hebben besloten hun staaldivi- sies samen te voegen, waardoor het op een na grootste staalbedrijf in West-Duitsland ontstaat. De trans actie betekent een verlies van drie duizend arbeidsplaatsen. De twee ondernemingen hebben gisteren op een persconferentie laten weten dat de fusie van Krupp Stahl en Kloeckner-Werke op 1 januari vol gend jaar haar beslag krijgt. Het Australische grondstoffen- concern CRA wordt de derde part ner in de nieuw te vormen onder neming. Voor een belang van 35 procent betaalt het 525 miljoen mark. Krupp krijgt een belang van eveneens 35 procent en de reste rende dertig procent komt in han den van Kloeckner. Sinds 1981 werkt CRA al nauw samen met Kloeckner. Het basiskapitaal van de r onderneming zal anderhalf miljard mark bedragen en de verwachte omzet ongeveer tien miljard mark per jaar. Het staalbedrijf biedt werk aan 43.000 man. Overigens dient de fusie nog te worden goed gekeurd door de aandeelhouders, de Europese Commissie, het West duitse kartelbureau en de Australi sche overheid. Twee jaar geleden zag het er naar uit dat Krupp Stahl zou fuseren met Thyssen. dat was een onder deel van een „staalcrisisplan", dat werd gesteund door het Westduit se ministerie van economische za ken. Volgens datzelfde plan zou Kloeckner moeten samengaan met Salzgitter en Hoesch, twee andere grote Westduitse staalbedrijven. De Westduitse regering zou drie miljard mark in de staalsector stoppen. Dat plan ging niet door, maar de regering in Bonn is nog steeds bereid de Westduitse staal industrie te steunen met drie mil jard mark. Het is niet uitgesloten dat er be halve de arbeidsplaatsen ook een miljoen ton aan produktiecapaci- teit verloren gaat. De capaciteit van de nieuwe onderneming, die voorlopig Stahlwerke Krupp Kloeckner (SKK) wordt genoemd, wordt negen miljoen ton ruwstaal per jaar. Krupp maakt na jaren van ver lies weer winst. Kloeckner daaren tegen zit nog steeds in de rode cij fers. Door de fusie kan er per jaar tussen de 200 en 250 miljoen mark worden bespaard boven de tachtig miljoen mark per jaar die er al wordt bezuinigd door de samen werking van de twee ondernemin gen bij enkele activiteiten. De Australische CRA (Conzinc Riotinto of Australia) boekte vorig jaar een omzet van ongeveer negen miljoen gulden. De winst bedroeg vorig jaar ongeveer 205 miljoen gulden. De onderneming is voor 53 procent eigendom van de Britse Riotinto-Zinc Corporation. Vlieg- en treinverkeer in Frankrijk plat LONDEN (GPD) De nu al bijna acht maanden stakende Britse mijnwerkers hebben gisteren een forse morele klap gekregen, omdat de bond van de mijnopzichters een staking die vandaag zou beginnen en die ook alle nog werkende ko lenmijnen zou hebben platgelegd, heeft afgezegd. De bond van de mijnopzichters, de NACODS, besloot daartoe giste ren na gesprekken met de directie van de staatsmijnen, de NCB. Die gesprekken, aldus de bond, heb ben alle problemen die nog leef den, opgelost. Details hierover werden gisteren niet verstrekt. De stap van de NACODS komt als een enorme opluchting voor zo wel de NCB als de Britse regering. Het derde deel van de mijnen waar nog gewerkt wordt, kan nu ge woon kolen blijven produceren. Zonder de wettelijk voorgeschre ven aanwezigheid van mijnopzich ters zou dat niet mogelijk zijn ge weest. Dat brengt met zich mee, dat het nu zo goed als zeker is dat de elec- triciteitscentrales tot tenminste .de vroege lente van voldoende brand stof verzekerd zijn om te kunnen blijven draaien. Als alle mijnen zouden stilliggen, zou mogelijk al vanaf eind december niet meer continue aan alle consumenten electriciteit kunnen worden gele verd. Op dat moment wachten de sta kende mijnwerkers en hun bond, de NUM, onder leiding van de radi cale Arthur Scargill. De druk op de NUM om nu enige bereidheid tot het sluiten van compromissen te tonen, is door de stap van de mij nopzichters sterk toegenomen. Scargill maakte gisteren even wel direct duidelijk weinig opti mistisch te zijn over de onderhan delingen met de NCB, die vandaag worden hervat Hij herhaalde de ei sen die de NUM stelt, en die zijn in AMSTERDAM (ANP) - Het Open baar Ministerie in Amsterdam ver wacht enkele honderden „zwarte" rekeninghouders bij de Verenigde Spaarbank te zullen dagvaarden wegens valsheid in geschrifte. Het OM ziet de eerste van deze zaken het liefst al volgend jaar januari be handeld door rechtbank of politie rechter. De Amsterdamse officie ren van justitie Berger en Wooldrik deelden dit gisteren desgevraagd mee. De Fiscale Inlichtingen- en Op sporingsdienst FIOD deed enkele weken geleden invallen in kanto ren van de Verenigde Spaarbank te Amsterdam en Nieuwegein. Er werd voor vele miljoenen guldens aan zwart geld ontdekt. Het onderzoek is nog in volle gang, aldus mr Berger, maar het OM wil niet te lang wachten met het dagvaarden van de rekening houders met zwart geld. Of ook het personeel van de Verenigde Spaar bank zal worden gedagvaard, staat volgens hem nog niet vast De bank - ontstaan door een fu sie van enkele kleinere spaarban ken - weigerde aanvankelijk mee te werken aan het justitiële onder zoek. Die medewerking kwam wel, nadat het Openbaar Ministerie had beloofd, andere gegevens van bankcliënten dan nodig voor on derzoek naar strafbare feiten, met rust te zullen laten. essentie nog precies gelijk aan de eisen, die de mijnwerkersbond in maart, aan het begin van de sta king, al stelde. Voor de NUM blijft de door de NCB gewenste sluiting van niet-winstgevende mijnen on bespreekbaar. Frankrijk Het trein- en vliegverkeer in Frankrijk ligt vandaag door een staking nagenoeg stil. De ambtena renbonden hebben tot een 24-uurs- staking opgeroepen om te berei ken dat de koopkracht van hun le den dit jaar behouden blijft Ook de post, banken, onderwijs, ener giebedrijven en televisie worden door de staking getroffen. De regering heeft besloten de ambtenaren een salarisverhoging van drie procent te geven. De bon den vinden dit te weinig, omdat de inflatie zeven procent bedraagt. advertentie Early delivery ol the FINANCIAL TIMES now available in Leiden surrounding area), Delft, The Hague. Rijswijk. Leidschendam and Wassenaar

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 9