Buitenlanders wel toegelaten Kamer: ook jongeren naar vormingscursus Amerikanen kopen bij TNO veel interferon Nijpels dreigt met verwerping wet DINSDAG 23 OKTOBER 1984 Kamer komt 'huwelijkspartners' tegemoet DEN HAAG (ANP) - Buitenlandse jongeren die het afgelopen jaar geen verblijfsvergun ning kregen omdat zy niet voldeden aan de strenge toelatingseisen, moeten alsnog in Nederland worden toegelaten wanneer het beleid begin volgend jaar wordt versoepeld. DEN HAAG (ANP) - Buurtbewo ners en enkele bedrijven hebben aangekondigd actie te zullen on dernemen tegen het aanwijzen van een tippelzone voor prostituees in de Haagse Waldorpstraat achter het station Hollands Spoor. De ge meenteraad van Den Haag ging gisteravond met de tippelzone ak koord nadat eerder een uitgebrei der voorstel van burgemeester en wethouders was verworpen. Het grootwinkelbedrijf Konmar, dat in de buurt van de Waldorp- straat een filiaal heeft, en de PTT, die een postexpeditiebedrijf in de straat heeft, hebben juridische stappen aangekondigd tegen het bèsluit. In eerste instantie hadden B en W de hele Waldorpstraat als tippel zone aangewezen. Daar werd na stormachtige protesten een gedeel te van gemaakt. De ingebruikne- Tippelzone in Den Haag wekt protest ming van een tweede tippelzone, op de tussen het Malieveld en de Utrechtsebaan gelegen Boslaan, is voorlopig uitgesteld. De werktijden voor de tippelaar sters wordt gehandhaafd tussen» 10.00 uur 's avonds en 07.00 uur 's ochtends. Burgemeester Schols zei eerder in een toelichting op het voorstel van B en W dat het gedeel te van de Waldorpstraat uitko mend op de Rijswijkse weg was ge schrapt vanwege bezwaren van de PIT die daar haar distributriekan- toor heeft staan, en van de kant van buurtbewoners die vrezen dat de prostitutie naar hun woonwijk zal uitwaaieren. De PTT is bang dat de ongeveer 300 vrouwen die op haar kantoor werken, verward zullen worden met tippelaarsters, omdat deze vrouwen ook 's nachts werken. De tippelzone op de Boslaan wordt voorlopig niet in gebruik ge nomen omdat de prostituees zelf niet erg gelukkig zijn met de loka- tie. Deze zou te ver verwijderd zijn van het zogenaamde Huiskamer project, een opvangcentrum waar de tippelprostituees zich kunnen opfrissen, koffie drinken en erva ringen uitwisselen. Volgens Schols wordt de Bos laan gehandhaafd als tippelzone maar zal de datum van ingebruik neming mede afhankelijk zijn van de behoefte onder de prostituees zelf. Deze opvatting hebben CDA en PvdA gisteren in een commissie vergadering over het minderhe- Houten geeft kinderen van minima geld voor club HOUTEN (GPD) - Het Hou- tense college van burgemeester en wethouders wil 30.000 gul den beschikbaar stellen om het kinderen van minima-gezinnen mogelijk te maken lid te zijn van een vereniging. „Het voorstel komt voort uit een rechtvaardigheidsgevoel", zegt wethouder Van der Ham (financiën). „Ook in onze ge meente neemt het aantal gezin nen dat van een minimuminko men moet rondkomen, toe. We vinden dat de leerplichtige kin deren van zulke gezinnen niet uitgesloten mogen worden van activiteiten die voor andere kinderen gewoon zijn". Hij vindt dat de regeling geen tweede bijstandsvoorziening mag worden. „De gemeente zal zeer zorgvuldig met de bijdrage omgaan", aldus dè wethouder. „Van een algemene regel kan geen sprake zijn. Eventuele toekenning van een tegemoet koming moet puur individueel en op verantwoorde gronden geschieden". In december spreekt de Houtense gemeente raad zich over het voorstel uit. denbeleid neergelegd in een motie. Staatssecretaris Korte-Van Hemel (justitie) noemde de motie niet wenselijk, maar verklaarde zich wel bereid de motie uit te voeren indien die wordt aangenomen. Het gaat hier om het toelaten van huwelijkspartners voor kinderen van migranten uit het land van her komst. Ruim een jaar geleden kreeg Korte-Van Hemel van de Tweede Kamer toestemming om het toelatingsbeleid te verscherpen door de eis te stellen dat de toege- latenen over voldoende middelen van bestaan moeten beschikken. Dit beleid zou een jaar lang worden gevoerd, waarna een beoordeling zou volgen. Die beoordeling, die pas begin volgend jaar gereed zal zijn, kan leiden tot een versoepeling van de eisen. Degenen die tussen 1 okto ber 1983 en 22 oktober 1984 als ge volg van het strakkere beleid niet zijn toegelaten, moeten dan alsnog een verblijfsvergunning krijgen, zo vinden CDA en PvdA. CDA en WD drongen ook aan op voortvarenheid bij het ontwik kelen van een remigratiebeleid, waarin buitenlanders kunnen te rugkeren met een zeker behoud van faciliteiten in de sociale verze kering. Staatssecretaris Kappeyne van de Coppello (sociale zaken) be loofde de Kamer een notitie over deze zaak. Zij erkende dat er poli tieke knopen moeten worden door gehakt, maar vroeg de Kamer be grip voor de lange tijd die er mee gemoeid is, omdat er meer departe menten bij deze problematiek zijn betrokken. Gebedsruimte PvdA en WD sloten een ver bond bij het afwijzen van subsidie voor de bouw van gebedsruimten HEIDELBERG (ANP) - De Ame rikaanse kaïjkerorganisatie ACS (American Cancer Society) gaat bij TNO in Rijswijk grote hoeveelhe den ratten-interferon bestellen. Met deze order zijn enkele miljoe nen dollars gemoeid. Het interfe ron, dat het lichaam soms kan be schermen tegen indringers als vi- russen en kankercellen, zal worden gebruikt voor een grootscheeps opgezet dierproevenonderzoek in de Verenigde Staten. Dit deelde Mathilde Krim, voor zitter van de desbetreffende onder zoekcommissie van ACS, gisteren mee op de internationale interfe- ron-conferentie in Heidelberg. De bestelling betreft in eerste instan-, tie vijftien miljard eenheden. Later zal het onderzoek worden uitge breid, zodat TNO kan rekenen op de levering van nog eens 35 miljard eenheden. TNO, dat ratten-interferon slechts voor eigen proefdieronder zoek maakt, heeft er nooit bij stil gestaan dat het ooit een commer cieel produkt zou worden, zo deel de de organisatie gisteren in Hei delberg mee. Als gevolg van de grote order uit Amerika zal de pro- duktiemethode moeten worden aangepast. Ruim twee jaar geleden slaagde TNO erin ratten-interferon uit bac teriën te produceren. Het is een moeilijk en ingewikkeld proces. TNO is de enige instelling ter we reld die nu in staat is dit dierlijk eiwit door middel van genetische manipulatie (DNA) te vervaardi gen. Dank zij deze vinding is het mo gelijk met behulp van proefdier- modellen meer gegevens te verkrij gen over de toepasbaarheid van menselijk DNA-interferon bij pa tiënten. De uitwerking van interfe ron 'op bepaalde vormen van kan ker bij ratten is vergelijkbaar met die bij de mens. De Amerikaanse kankerorgani satie wil veel geld uitgeven aan proefdieronderzoek met interfe ron, omdat het ontbreken van ge gevens over de werking van dit middel bij dieren het onderzoek met patiënten in de weg staat. „Er is tot nu toe te weinig onderzoek met proefdieren verricht", aldus Mathilde Krim, „We hebben te laat ingezien dat eerst uitgebreid proef dieronderzoek verricht had moe ten worden alvorens interferon bij patiënten uit te proberen. Om ethi sche eri financiële redenen is het niet mogelijk alle noodzakelijke proeven bij mensen uit te voeren". (Zie ook pagina 13). voor etnische minderheden. Zij legden deze opvatting in een motie neer. Minister Rietkerk (binnen landse zaken) opereerde omzich tig. "We willen niet de godsdienst beleving als zodanig subsidiëren, maar minderheden moeten hun vrijheid van godsdienst wel kun nen beleven", zei hij. Omdat er bij minderheden op dit terrein een achterstand bestaat is in het verle den besloten hier iets aan te doen. CDA-woordvoerder Krajenbrink zei het verheugend te vinden dat het kabinet tot het inzicht is geko men dat er geen dwingende staats rechtelijke bezwaren bestaan te gen een tijdelijke en beperkte sub sidieregeling op dit gebied. Oudenbosch zet politie in om bijstandfraude op te sporen DEN HAAG (ANP) - De Stichting Ombudsvrouw is zeer verontwaar digd over de wijze waarop in Ou denbosch de controle op bijstands fraude wordt verricht. Volgens de stichting kan het niet door de beu gel dat in die gemeente de Rijkspo litie wordt ingezet om mensen te betrappen die ervan worden ver dacht ten onrechte een uitkering te genieten. Vanuit de stichting wor den al pogingen in het werk ge steld deze gang van zaken onder de aandacht van de Tweede Kamer te brengen. Medewerkster Mieke Kerkels van de stichting sprak gisteren van "een schunnige gang van zaken". Volgens haar wordt hiermee nog verder inbreuk gemaakt op het pri- véleven, met name van bijstands vrouwen. "Die vrouwen zijn toch al zo huiverig om een relatie met een man aan te gaan uit angst hun uitkering te verliezen. Als nu ook nog de politie wordt ingeschakeld om hun levenswandel in de gaten te houden is het helemaal 1984". Burgemeester Mangelmans van Oudenbosch bevestigt desge vraagd dat de Rijkspolitie regelma tig diensten verleent bij het opspo ren van misbruik van sociale voor zieningen. "Als er aanwijzingen zijn dat ergens sprake is van mis bruik, wordt inderdaad de politie ingeschakeld, bijvoorbeeld om vast te stellen of meneer of me vrouw X 's morgens vroeg de deur uitgaat om te werken. Of om na te gaan of meneer X met mevrouw Y samenwoont". Morgen geding tegen Ruding UTRECHT (ANP) - Het kort ge- ding dat de Jongerenbeweging FNV samen met een aantal werklo ze jongeren heeft aangespannen te gen minister Ruding (financiën) wegens belediging van werklozen en met name werkloze jongeren, zal morgen dienen voor de presi dent van de Haagse rechtbank mr. M. R. Wijnholt. De vakcentrale zelf zal geen partij zijn in het geding, maar wel de jongeren alle nodige steun geven. Dit heeft een woord voerder van de FNV gisteren mee gedeeld. Overleg met krakers faalde, zegt Justitie (Vervolg van pag. 1) AMSTERDAM (GPD) - Volgens Justitie in Amsterdam is er de af gelopen twee weken geprobeerd met de krakers van het pand Sin gel 114 te overleggen over een vreedzame uittocht van de bewo ners. Maar voor de kraakbeweging stond het al lang vast dat zij de ont ruiming van het pand niet zonder verzet zou aanvaarden. "Dan heeft' het voor ons ook geen enkele zin om nog al te zeer te rekenen op een geweldloze ontruiming van de kant van de krakers", aldus Justi tie gisteravond. De buurtbewoners in de omge ving van Singel 114 werden gister middag via stencils op de hoogte gebracht van de op handen zijnde ontruiming van vanochtend. Daar bij werd de buurt geadviseerd au to's elders te parkeren en eventue le bezoekers te waarschuwen dat een en ander weieens niet zonder gewelddadigheden zou kunnen blijven. In de zomer van 1980 werd het monumentale pand Singel 114 voor het eerst gekraakt. In februari 1983 werd het op een veiling ver kocht aan de huidige eigenaar, Ci- tex BV. Op 12 oktober werden de bewo ners van het gekraakte pand gelast het pand te verlaten. Dat lukte niet goedschiks en op donderdag 15 de cember rond tien uur 's morgens, greep de politie in. Zes mensen kwamen er toen uit het pand, ze ven anderen namen in opdracht van Citex BV de bewoning van het DEN HAAG (GPD) - De .WD overweegt ernstig om tegen de nieuwe tweeverdieners-wet te stemmen, indien CDA en PvdA de daarin opgenomen belastingverla ging voor werkenden beperken. WD-fractieleider Nijpels zei dat gisteravond tijdens een spreek beurt in Heerenveen. De voorgeno men belastingverlaging van ruim 500 miljoen moet wel doorgaan, zei hij. Nijpels deed in Heerenveen een dringend beroep op het CDA om aan de gemaakte afspraken vast te houden. Hij zei dat het wetsont-. werp een compromis is, dat pas na vier maanden onderhandelen tus sen de fractiespecialisten en staats secretaris Koning (financiën) tot stand kwam. „Het is daarom niet wenselijk dat een van beide partij en nu de bouwstenen uit dit broze compromis gaat halen", aldus Njj- pels. Van haar kant is de WD ook bereid af te zien van haar verdere wensen op dit terrein, zoals een verhoging van de arbeidstoeslag voor tweeverdieners en een verho ging van de toeslag voor kinderop vang. Voor het geval CDA en PvdA toch overgaan tot een verlaging van de arbeidstoeslag zal de WD initiatiefwetsvoorstellen indienen om de voorgenomen belastingver laging toch door te voeren. Hierbij gaat het om een bedrag van 485 miljoen voor alle belastingplichti gen en 80 miljoen voor de zelfstan digen. Nijpels wees erop dat verlaging van de arbeidstoeslag zal leiden tot een verhoging van de belasting druk voor 'grote groepen burgers'. Dat komt doordat iedereen die werkt, recht krijgt op een verho ging met f 425 van de belastingvrije som. Daarnaast krijgen huishou dens waar meer inkomens binnen komen recht om onder bepaalde omstandigheden de belastingvrije som per werkende met nog eens f 600 te verhogen als bijdrage in de kosten van kinderopvang. Boete wegens uitzitten straf voor vriend ASSEN (ANP) - De Assense po litierechter heeft gisteren de 37- jarige H.C.F. uit Leeuwarden bij verstek veroordeeld tot een boete van 2000 gulden wegens oplichting. De man had vorig jaar van 24 mei tot 9 juni in de gevangenis Groot Banken- bosch in Veenhuizen een straf van vijf weken uitgezeten voor een vriend. De vriend had die straf gekregen wegens een ver keersovertreding. De Leeuwardenaar legiti meerde zich indertijd met het rijbewijs van zijn vriend, op wie hij bovendien leek. De di rectie van Bankenbosch kwam ter zitting met een civiele vor dering van 3000 gulden als schadevergoeding voor tep on rechte genoten pensionkosten. De politierechter wees daarvan 1500 gulden toe, het maximale bedrag dat door de politierech ter kan worden toegewezen. Links staat een fiets rechts een tandem. En... Ennia Recreatie heet voortaan AEGON Recreatie. De rest is hetzelfde gebleven: de gastvrijheid, de fijne bungalows, de ruime kampeerplek. Bel, ook voor 'n I^Jne herfst- of wintervakantle. AEGON Vakantlel^n 070-523141. AEGON Recreatie. Bungalow- en kampeervakanties In Nederland en Duitsland. ^EGON AGO en ENNIA samen AEGON. Daarom heet Ennla Recreatie voortaan AEGON Recreatie, 't Wordt even wennen. De foto boven toont de buitenkant van het pand Singel 114, waarop de krakers een spandoek hebben bevestigd met de tekst 'Justitie en spekulant hand in hand tegen Singel 114'. Op de foto links nemen bewoners van panden aan het Singel voorzorgsmaatregelen tegen de aangekondigde ontruiming door de ME. (foto's anp> pand over om een herkraak te voorkomen. Dezelfde dag vertoonde het Am sterdamse straatbeeld het toneel van hevige rellen. Een poging van kraakgroepen om het pand op nieuw in bezit te nemen werd door de ME verijdeld. Twee dagen later slaagden zo'n 200 krakers erin het pand bij verrassing te hernemen. De eigenaar van het pand, Citex BV, deed aangifte van huisvrede breuk. Maar hoewel het Openbaar Ministerie een snelle ontruiming wel overwoog, werd hier toch van af gezien. De krakers hadden intus sen een kort geding aangespannen tegen Citex BV, waarin gevraagd werd Citex BV een nieuwe civiele ontruiming te verbieden. Op 12 ja nuari van dit jaar wees de recht bank in kort geding die eis ook in derdaad toe. Via een tweede procedure, aan gespannen door een bewoner, werd het Openbaar Ministerie ge vraagd een ontruiming te verbie den. Want ook zonder de vraag om ontruiming door Citex zou het Openbaar Ministerie voor ontrui ming opdracht kunnen geven. Op 15 maart stemde de rechtbank met die eis in, maar in hoger beroep, op 19 juli van dit jaar, werd die eis van de bewoner toch afgewezen en had een ontruiming juridisch gezien al le kans. De laatste juridische kunstgreep van de bewoners was een kort ge ding dat de nieuwe bewoner, die na 17 december in het gekraakte pand kwam te wonen, aanspande. Opnieuw met de eis een ontrui ming te verbieden. Ook die eis werd niet ingewilligd. De laatste uitspraak dateert van 13 september en daartegen is geen hoger beroep aangetekend. Inmiddels had de ei genaar Citex BV laten weten na de ontruiming zelf het onderste deel van het pand te zullen herstellen, waarvoor geen bouwvergunning nodig is. Voor de verbouwing van de rest van het pand zal zo spoedig mogelijk een bouwvergunning worden aangevraagd. Ruim 38.000 Zuidhollaiiders gaan stemmen DEN HAAG (ANP) - Ruim 38.000 inwoners van twaalf gemeenten in Zuid-Holland kunnen morgen naar de stembus om een nieuwe ge meenteraad te kiezen. De verkie zingen zijn nodig in verband met de gemeentelijke herindeling rond Rotterdam. In totaal zijn 50.00 mensen bij de herindeling betrokken. Het gaat om twaalf gemeenten die plaats maken voor vijf nieuwe. Voor een plaats in de vijf nieuwe gemeente raden hebben zich 429 mensen kandidaat gesteld, die dingen naar 69 raadszetels. De twaalf oude ra den telden samen 130 zetels. Door de herindeling, die 1 janua ri 1985 zijn beslag krijgt, verdwij nen de zelfstandige gemeenten Portugaal, Rhoon, Ammerstol, Bergambacht, Berkenwoude, Gou derak, Ouderkerk aan den IJssel, Lekkerkerk, Krimpen aan de Lek, Haastrecht, Stolwijk en Vlist. Zij maken plaats voor de nieuwe ge meenten Albrandswaard (Portu gaal, behalve een deel dat naar Rot terdam gaat, alsmede Rhoon). Bergambacht (Ammerstol, het hui dige Bergambacht alsmede Ber kenwoude), Ouderkerk (Gouderak en Ouderkerk aan den IJssel), Ne- derlek (Lekkerkerk en Krimpen aan de Lek) en Vlist (bestaande uit het huidige Vlist, Stolwijk en Haa strecht). De drie grote politieke partijen PvdA, CDA en WD doen mee aan alle vijf raadsverkiezingen. De SGP neemt deel in Nederlek, Ou- 'derkerk, Bergambacht en Al brandswaard (in de laatste ge meente samen met de RPF). In Ne derlek is verder de combinatie PSP/CPN vertegenwordigd. In zo wel Bergambacht als Albrands waard is een groep Gemeentebe langen in de markt voor een raads- zetel. D'66, dat in een aantal ge meenten nog meedeed bij de raadsverkiezingen van 1982, is nu nergens van de partij. Minister geeft meer geld voor dij k versterking SLIEDRECHT (ANP) - Minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) zal volgend jaar voor de verster king van zeedijken dertig miljoen gulden extra uittrekken. Voor de versterking van rivierdijken stelt zij tien miljoen gulden extra ter be schikking. Zij heeft dit gisteren toegezegd op een bijeenkomst van de Nederlandse Vereniging Kust en Oeverwerken. De dijkgraaf van het hoogheem raadschap Delfland, mr. A.P. van den Berge, en de vice-voorzitter van de CDA-fractie in de Tweede Kamer, Eversdijk, hadden haar daar op die bijeenkomst om ge vraagd. Eversdijk pleitte ervoor het plan- Waterman uit te voeren wanneer de Oosterscheldewerken in 1987 zijn voltooid. Dat plan voorziet on der meer in de verbreding van de kuststrook tussen Scheveningen en Hoek van Holland met twee tot vier kilometer. Eversdijk vindt dat het bedrijfsleven na 1987 aan de slag moet worden gehouden met een nieuw groot waterbouwkundig project. Uitvoering van het plan kost tussen de 1,2 en 2 miljard gul den. Brinkman moet rem zetten op fusie instituten Half min. geroofd DEN HAAG (ANP) - Bij een over- val omstreeks het middaguur in een pand aan de Loosduinseweg in Den Haag heeft een groep van vijf mannen gisteren ongeveer een half miljoen gulden aan Amerikaanse dollars en Surinaamse guldens buitgemaakt. In het pand was vol gens de Haagse politie een soort geldwisselkantoor gevestigd. De overvallers namen 80.000 Ameri kaanse dollars mee en 160.000 Suri naamse guldens. De vijf mannen belden gewoon aan bij het huis. Toen een van de bewoners de deur opende, storm den de overvallers het pand bin nen. Ze waren gewapend met een geweer en twee pistolen. De zes in de woning aanwezige mensen wer den in de badkamer opgesloten. DEN HAAG (ANP) - De plannen van minister Brinkman (welzijn) vormingsinternaten vanaf 1986 vrijwel uitsluitend open te stellen voor bestuurders, beroepskrach ten en vrijwilligers van maatschap pelijke instituten, zijn gisteren krachtig van de hand gewezen door de drie grote fracties in de Tweede Kamer, CDA, WD en PvdA. Ook werkende en werkloze jongeren en vrouwen did zich ver der willen scholen in het kader van de volwasseneneducatie, moeten bij vormingsinternaten en volks hogescholen terecht kunnen, zo meent de Kamer. Vorig jaar is besloten tot een be zuiniging van elf miljoen gulden, een kwart van het totale budget op vormingsinternaatswerk. Brink man wil nu snel werken aan een fusieproces van de veertig bestaan de instituten en een bundeling van de drie algemeen overkoepelende organisaties voor vormingsinter naatswerk. PvdA en CDA vinden dat hij daarbij te hard van stapel loopt. Mevrouw Andela-Baur (CDA) wil de overkoepelende organisaties tot 1 juni 1985 de tijd gunnen voor de fusie. Zij drong aan op een sociaal plan in verband met mogelijke ont slagen onder het personeel. Ook vroeg ze om een harde toezegging van de minister dat tien procent van de opleidingscapaciteit bij vor mingsinternaten wordt gereser veerd voor vernieuwingswerk en ondersteuning van de bestaande volwassenen-educatie. Worrell (PvdA) wilde vóór 1 juni 1985 een reorganisatieplan met fi- Andela-Baur: tijd gunnen (foto ANP) nanciële en personele consequen ties, opdat daarover met de be windsman overleg kan worden ge pleegd. Worrell vindt dat volwasse nen-educatie op de vormingsinter naten volledig moet worden ont zien bij de bezuinigingen en de herstructureringsoperatie. Brinkman kwam niet tegemoet aan de wens van de meerderheid van de Kamer om jongeren op rui me schaal toegang te gunnen tot vormingsinternaten. Jongeren die elkaar "in een andere omgeving" beter willen leren kennen moeten maar naar de ".kampeerboerderij", zo stelde Brinkman. De minister sprak gisteren tegen dat hfj zou hebben toegezegd vier miljoen van de vormingsinterna ten over te hevelen naar een aparte onderwijspot voor volwassenene ducatie en basiseducatie. Het kabi net heeft daarover nog geen kno pen doorgehakt, zo gaf Brinkman de kamercommissie voor welzijn en cultuur te verstaan. De minister zei dat geruchten over de vier mil joen gulden uit de ambtelijke ko ker komen. Worrell -betoogde dat de vor mingsinternaten na de bezuiniging van elf miljoen gulden, geen cent meer kunnen missen. Worrell ver weet de bewindsman dat hij ver zaakt tegenover minister Deetman (onderwijs) een "moedige" hou ding aan te nemen. Mevrouw An dela-Baur zei het dwaas te vinden dat er wellicht vier miljoen voor volwasseneneducatie bij de vor mingsinternaten wordt wegge haald, terwijl daarna de "op dracht" zou worden gegeven dat deze internaten die cursussen wel moeten verzorgen. De voorgenomen extra bezuini ging van anderhalf miljoen gulden voor komend jaar zal de Kamer deels terugschroeven, zo bleek gis teren. PvdA en CPN dienden een motie in om de vijf ton die vanaf 1 januari 1985 moet worden bezui nigd op de "overheadkosten" van de veertig vormingsinternaten pas te korten nadat de reorganisatie is verwezenlijkt. Van de veertig instituten zullen er grofweg 25 overblijven, maar zover is het nog niet en de minister mag daarop niet vooruitlopen met een subsidiekorting, zo meent ook mevrouw Andela-Baur. Zij meent dat er bij de behandeling van de WVC-begroting, eind november, ruimte genoeg is om voor dat be drag elders dekking te vindeiu

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5