7,95% PSY paraat; politie ook vM KAPITAALMARKT- RENTE REKENING Marco van Basten bepaalt tactiek Ü-uH Waal kan competitieduel verbieden Joop Brand vervangt De Visser LEIDSE SPAARBANK 5 DEDICHTBIJ HUISBANK. DINSDAG 23 OKTOBER 1934 SPORT PAGINA 11 DOOR RUUD PAAUW Als je de reacties hoort en leest na de 1 -2 nederlaag tegen Hongarije krijg je de indruk dat we zijn ge troffen door een immense cata strofe, vergelijkbaar met de wa tersnoodramp van '53. Alom kommer en kwel, ge weeklaag, handengewring en hulpgeroep. De echo van al die vreselijkhe den in de Kuip dreunt nog hard Zondagavond werd er in het radioprogramma 'Sportpanora- ma' voor de zoveelste keer vurig over nagekaart. Kraay, Hogewo- ning. Van Hanegem en journa list Taylor bogen zich onder lei ding van Ruud ter Weijden nog eens over de scherven en brok stukken. Uit de reactie van Hans Kraay (een wat merkwaardige, maar toch zeker geen onverstandige man) kon je opmaken wat voor verwoestende uitwerking zo'n to taal mislukt potje voetbal op de geestesgesteldheid kan hebben. Hij betitelde Hongarije als "een slecht spelende tegenstander, van wie Oranje negen van de tien keer wint". Die man moet een soort shock hebben opgelopen. Journalist Taylor wierp zich met heel zijn hebben en houwen op Rijvers: de bondscoach is een te kleine man voor een te grote pet, kan geen homogene selectie samenstellen, kan niet stimule ren, is tactisch een ramp, te oud en commercieel een flop. Ziezo, Rijvers onder de graszo den gespit. Klapwiekt Oranje zonder hem naar grote hoogte? Wie dat denkt, mag het zeggen. Langdurig werd ook stilge staan bij de uiterst krakkemikki ge voorbereiding. Geen oefenpar tij, geen trainingskamp. Zelfs de zeer zuinige toezeggingen die Rijvers op dit punt had gekregen, werden niet nagekomen. Hoge- woning van de KNVB was snel klaar met dat verwijt. "De clubs willen niet. Hun financiële posi tie is benard, dat weet iedereen, en ze willen daarom elke moge lijkheid aangrijpen ergens vriendschappelijk te spelen om de kas te spekken. Ik vind het ook niet leuk, maar dat is de realiteit waarmee we te maken hebben". Van Hanegem zei koeltjes: "Ach, als ze voetballen zoals woensdag, helpt zelfs een trai ningskamp van een halfjaar niet". Zelf ben ik in deze kwestie nog al berustend. We denken en roe pen wel voortdurend dat er zo veel talent is, maar ik heb al eens eerder geschreven dat ik daar niet erg in geloof. Op z'n hoogst beschikken we over een aantal balvaardige jongens. Je ziet ze schitteren tegen armetierigheden als MJ^V, PEC en Go Ahead en het veel te nette Haarlem. Maar als ze op niveau worden aange pakt, blijken ze opmerkelijk wei nig in de melk te brokkelen te hebben. Het falen van de topclubs in de Europa-Cuptoernooien de laatste jaren bewijst toch genoeg. Ddt is het grote verschil met een jaar of tien terug. Cruijff Keizer, Swart, Nees- kens, Van Hanegem, Jansen en Israel, om er wat te noemen, ste gen mee met de kwaliteit van de tegenstander. Het inspireerde hen. Ze acteerden dan op een ho ger platform. Desondanks ben ik niet zo pes simistisch voor de komende strijd tegen Oostenrijk, hoor. Beroerder dan tegen Hongarije kan het nauwelijks gaan. Dat is een pret tige zekerheid. En als de Oranje verdedigers er nou toe kunnen komen gewoon ieder een man netje te houden, zoals de f-pupil len dat ook wordt geleerd, ach wie weet.... Niemand kan mij be letten de ogen te sluiten en te dro men van wonderen. Gezicht De terugkeer van Mart Smeets geeft Studio Sport weer wat fleur. Zondag kregen we, als uitvloei sel van de afgelasting van Den Bosch-Ajax, toch maar weer mooi een kleine Teleac-cursus 'terreinaanleg' van hem. Die keu rige Heinze Bakker zie ik daar zijn handen niet aan vuil maken. Maar met Smeets zijn ook de interviews teruggekeerd die lich te géne, vraagtekens en puzzels opleveren. Naast hem zat zon dagavond bokser Arnold Van- derlijde, de Limburgse Surina mer die met zo'n prachtige zachte g spreekt. De meest beschaafde vuistvechter die er in Nederland te vinden is, als u het mij vraagt. Vanderlijde had tegen een vol strekt onbekende Ier gebokst en gewoon op punten gewonnen. Geen enkele reden hem helemaal naar de studio te halen, maar goed. Ze babbelden wat over de pe riode na Los Angeles en gingen toen samen kijken naar flarden uit het weinig interessante ge vecht. Voor het zover was, had Smeets tot twee keer toe gezegd dat er met Vanderlijde iets heel bijzonders aan de hand was aan het begin van de strijd. "Let maar goed op", zo waar schuwde onze tv-man zowel bok ser als kijkers. Goed. stoel aangeschoven, beeld nog wat sterker gezet, kof fie en sigaar terzijde geschoven. Niks mag ons ontgaan van dat grootse, machtige moment. De spanning is te snijden. Wat zien we? Vanderlijde loopt op zijn tegenstander toe voor de gebruikelijke 'shake hands'. Hij doet dat met in mijn ogen een huis-tuin-en-keuken gezicht. Zel den iemand zo gewoon zien kij ken. Niets aan de hand. Maar Smeets kraait ineens van opwin ding. "Wat een zelfvertrouwen straal je hier uit". Hij raakt er niet over uitgekakeld. Wat een zelfvertrouwen. Vanderlijde, in veel grotere benauwdheid dan te gen die Ier, beaamt het maar, hij moet toch wat. Maar aan zijn stem hoor je dat hij denkt: wat heb ik nou aan mijn fiets han gen? Inderdaad, Vanderlijde be hoort tot de beste amateurzwaat- gewichtboksers ter wereld, waar om zal hij dan enige vrees hebben voor een Ier die geen mens kent? Van niets iets pseudo-bijzon- ders maken. Smeets kan het als geen ander. Boek Van 1948 tot en met 1964 schreef Klaas Peereboom, toen sportredacteur van het Parool, elke vier jaar een Olympisch Log boek. Met uitzondering dan van 1956, toen Nederland uit protest tegen de Russische inval in Hon garije, in Melbourne op het Olympisch appèl ontbrak. Het waren prachtige, sfeervolle werken die uit Peerebooms pen vloeiden. Hij had een subtiel ge voel voor het ineen laten vloeien van de grote lijn en het interes sante detail en hij bezat een taal gebruik om van te smullen. Vakjargon en cliché's trof je nooit bij hem aan - hij moet ze, veronderstel ik, hebben gehaat. Na Peereboom is er in Neder land nog wel het een en ander over de Olympische Spelen ver schenen, maar boven het routi neuze steeg het zelden uit. Nie mand heeft meereen traditie a la Peereboom kunnen vestigen. De enige die er in de verte enigszins bij aanknoopt is Ben de Graaf, chef sport van de Volkskrant, ook een man die goed schrijft, zij het dat de melk na zijn pennevruch- ten heel snel zuur dreigt te wor den. De Graaf is zo ongeveer de tegenpool van wijlen Theo Koo- In 1972 en 1976 leverde De Graaf de Nederlandse tekst bij een in oorsprong Duits werk over de Spelen in die jaren. Ook dit keer is dat gebeurd. Bij M P Boeken in Weert verscheen on langs 'De Olympische Spelen 1984, Los Angeles en Sarajevo'. Prijs f39.90. Het is een door uitgeverij Lin- gen in Keulen ontworpen foto boek, dat via De Graafs bijdrage ARNOLD VANDERLIJDE De illustraties (alle in kleur) zijn voortreffelijk van kwaliteit, maar voor Nederlanders is het duidelijk Duitse accent bij de fo tokeuze hier en daar wat irri tant. Zo komt de Nederlandse da- meshockey ploeg. Olympisch kampioene, er vergeleken bij zil veren-medaille winnaar West- Duitsland, heel bekaaid af. En wat moeten wij met een Duitse schoonspringer die zesde eindigde? De Graaf heeft gezorgd voor een rustige, kritische, soepel lo pende tekst die nuttige informa tie verschaft. Een heel enkele keer beweert hij meer dan hij kan bewijzen. Zo schrijft hij dat de Canadese bok ser Willy de Wit in zijn partij te gen Arnold Vanderlijde "aan de zege werd geholpen, omdat uit schakeling in de halve finales ruïneuze gevolgen (voor zijn profcarrière) zou hebben gehad". Dat is een heel boude bewering. Zoals in elk Olympisch bokstoer- nooi waren er ook in Los Angeles nogal wat aanvechtbare beslis singen. Dat heb je nu eenmaal in een tak van sport die grotendeels van het menselijk oordeel afhan kelijk is. Dat er af en toe weinig competente juryleden rond de ring zaten, was buiten kijf. Maar incompetentie is iets anders dan oneerlijkheid. Elk gevecht werd beoordeeld door vijf juryleden uit evenzovele landen. Die gaven in dit geval de zege met de krappe score 3-2 aan de minder zuiver stotende, maar wat agressievere De Wit. Ik heb daar geen 'schandaal' ingezien. Het was immers een vrij gelijk- opgaande partij geweest. De Graaf suggereert nu dat een aantal juryleden andere elemen ten dan louter sportieve heeft la ten meespreken. Meer dan een al gemeen sfeertje (De Wit was "voor de VS-managers een aan trekkelijke partij") voert hij daarvoor niet aan. Een praatje dat nergens op stoelt dus. Diep gaat De Graaf niet in op de vele aspecten van Los Angeles. Dat ligt ongetwijfeld niet zozeer aan hem als wel aan het feit dat men hem onder al die knallers van foto's maar heel weinig ruimte liet. 'De Olympische Spelen 1984' biedt zeker een goede herinne ring aan het evenement in Los Angeles. Het peil van het werk van Peereboom wordt echter niet gehaald. Oh nee. Tot slot moet me nog dit van het hart: Nederland behaalde in Los Angeles vijf gouden medailles en nog wat eremetaal van minder allure. Een mooie oogst. Het stemt dan ook wat droefjes dat het ken nelijk niet toereikend was om een echt Nederlands boek over de Spelen te laten verschijnen. EINDHOVEN (GPD) - Via een stencil is de supporters van Manchester United zaterdagmiddag tijdens de wed strijd tegen Tottenham meegedeeld, dat het geen zin heeft naar Nederland te reizen om het Cupduel tegen PSV te bezoeken, omdat het stadion tot de laatste plaats is uitver kocht. De uitreiking van die circulaire betekent niet dat Eindhoven zonder zorgen toeleeft naar de confrontatie met het om zijn voetbalschare gevreesde Manchester Uni ted. Manager Kees Ploegsma (voorgrond) en Jan Reker geven antwoorden op vragen van de pers tijdens de gisteravond gehouden instuif. De bijeenkomst werd gehouden met het oog op het duel van PSV legen Manchester United. (foto/ANP» Duizend supporters uit Engeland worden verwacht in de Lichtstad; de eersten stonden gisteren om ne gen uur voor de stadionpoort, wil den weten waar kaartjes gekocht konden worden en hoe laat de ca fés opengingen. De loting voor de volgende ron de van de Europa-Cup is niet al leen voor de voetbaltrainer het sein ALKMAAR (GPD) - Joop Brand neemt bij eredivisieclub AZ'67 waar voor hoofdtrainer Piet de Visser, die wegens hartklachten op dokters advies vermoedelijk vier tot zes we ken rust in acht moet nemen. Brand, docent aan het CIOS in Overveen, heeft van zijn direc tie vrij gekregen om de dage lijkse trainingen van AZ'67 te leiden. De Visser heeft gistermiddag zijn spelersgroep op de hoogte gebracht. Joop Brand is bij AZ'67 al trainer van het tweede team en coordinator van het jeugdplan. DEN HAAG (GPD) - Burgemees ter Waal van Deventer kan zijn ver bod van de voetbalwedstrijd Go Ahead Eagles-Feyenoord, die op woensdagavond 31 oktober ge speeld had moeten worden, hand haven. Een verzoek van de KNVB aan de Raad van State om het ver bod te schorsen is afgewezen. Vol gens waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State, mr. J. M. Polak, wordt de KNVB door het verbod niet onevenredig in zijn belang ge troffen. Die uitspraak heeft mr. Po lak gistermiddag na een kort ge ding gedaan. Het argument van KNVB-advo- caat Utermark dat door het verbie den van wedstrijden op zaterdag en woensdagavonden het competi tieprogramma van de eredivisie in de war raakt, weegt volgens mr. Polak niet zwaar genoeg. Zoals ook Go Ahead-voorzitter Nieuwdorp tijdens de zitting al duidelijk maakte is het competitieprogram ma flexibel genoeg om tal van ver schuivingen te kunnen verwerken. „De wedstrijd is nu gepland op woensdag 31 oktober. Dat is tevens de dag voor de replays van de KNVB-bekerwedstrijden. De pro blemen die nu ontstaan als de wed- om tegenstanders te gaan bekij ken, anno 1984 gaan ook vertegen woordigers van de politie op reis om van hun collega's in den vreem de te vernemen wat ze kunnen ver wachten en waar ze op moeten let ten. De Eindhovense hoofdinspec teur Hans Visser en het plaatsver vangend hoofd van de Philips-be- wakingsdienst, Rosenbaum, be zochten vorige week Manchester en hadden de hele dag contact met de politie daar. Als resultaat van het overleg arri veert vandaag in het gezelschap van United ook een Britse politie- inspecteur die twintig jaar ervaring heeft met voetbalsupporters. „Vanaf het moment dat we Man chester United lootten, zijn wij als club en de Eindhovense politie be zig met de komst van de suppor ters. Wij hebben alles gedaan wat in ons vermogen ligt", gelooft PSV-manager Kees Ploegsma. De Brabantse club is bij de po ging om de supporters zonder pro blemen in en weer uit de stad te krijgen tegen menige ergernis op gelopen. De vraag van een PSP- raadslid in de gemeenteraad over de reis van de politie-inspecteur naar Engeland leidde tot zo'n irri tatie. „Dat raadslid vond dat de ge meente voor een particuliere on derneming geen functionaris naar Engeland moest sturen. Dan doe je alles om te voorkomen dat de boel in elkaar geslagen wordt en dan strijd Go Ahead-Feyenoord moet worden verplaatst, zouden dus ook zijn ontstaan als Feyenoord in Drachten niet 1-2 maar 2-2 ge speeld had. Of als Go Ahead had gelijkgespeeld in de eerste ronde van de bekerstrijd. Maar gelukkig is Go Ahead een goede club en dus hebben we zondag met 2-0 van RKC gewonnen", aldus de voorzit ter van de Deventer voetbalvereni ging. Hoewel het Verbod op de woens dagavondwedstrijd niet onmiddel lijk ongedaan is gemaakt, is het nog maar de vraag of burgemeester Waal daarvoor gebruik mag maken van artikel 219 van de gemeente wet. In dat artikel wordt bepaald dat burgemeesters extra bevoegd heden krijgen in tijden van nood. verstoring van de openbare orde of ernstige vrees daarvoor. Dat men in de gemeente Deventer een deel van de Feyenoord-supporters vreest, is duidelijk. „Het stadion ligt vlak bij het middeleeuws aan gelegde stadscentrum, waardoor de politie in de vele kleine straatjes de orde nauwelijks kan handha ven", zo betoogde burgemeester Waal van Deventer. Ondanks de grote vrees voor bal dadigheid en vandalisme, kunnen reageert dat raadslid zo", moppert Kees Ploegsma. De PSV-manager ergerde zich ook aan de houding van Manches ter. In het verleden probeerden En gelse clubs door zelf reizen te orga niseren de supporters in de hand te houden, bij United en ook bij Tot tenham Hotspur leidde dat niet tot resultaat. De nieuwe tactiek is de ze: we bemoeien ons nergens mee, dan kunnen ze ons ook niet verant woordelijk stellen. PSV stuurde geen kaartjes naar de Engelse top club, maar rekent desondanks op duizend supporters. De eerste ron de speelde Manchester in Honga rije, die zonden ook geen kaartjes, maar desondanks waren er 500 United-supporters. Eindhoven is gemakkelijker te bereiken en re kent op het dubbele aantal. Ploegsma: „Hoe ze komen, of ze in Hoek van Holland of in België aankomen, waar ze slapen, hoeveel er komen, we weten niets omdat Manchester zich helemaal afzijdig houdt. We hebben informatie ge vraagd bij het Britse consulaat, maar ook daar konden ze ons niet volgens de Raad van state ook „normale" middelen, zoals het in zetten van extra politie, gebruikt worden om verstoring van de openbare orde te voorkomen. Mr. Polak betwijfelde of het grijpen naar het noodartikel in de gemeen tewet en het verbieden van bepaal de avondvoetbalwedstrijden wel de juiste weg is om de openbare or de te handhaven. Mr. Polak bracht gisteren verder naar voren dat gemeenten voor voetbalwedstrijden een vergun ningplicht kunnen invoeren. In dat geval wordt door de gemeenteraad een verordening opgesteld, waar uit voor iedereen duidelijk blijkt waarom een vergunning wel of niet verleend wordt. Mocht een burge meester op basis van die verorde ning besluiten om voor bepaalde wedstrijden geen vergunning te verlenen (bijvoorbeeld omdat ze 's avonds gespeeld worden en het ri sico van rellen dan groter is), dan kunnen de voetbalclubs de norma le rechtswegen bewandelen om die beslissing aan te vechten. Vandaag adviseert de commissie administratieve rechtspraak open baar bestuur van de gemeente De venter de burgemeester van die plaats over een door de KNVB bij verder helpen. En dan hebben we het over een land waar de minister van sport zich voor 80 procent be zighoudt met supportersrellen". De gemeentepolitie en PSV heb ben toch heel wat materieel weten te mobiliseren. In de Britse havens wordt de supportersstroom in het oog gehouden (men verwacht ook veel fans van Tottenham op de nachtboten, op weg naar Brugge), in Hoek van Holland worden de supporters gefouilleerd, wordt ge keken of ze geld op zak hebben en of ze niet te veel gedronken heb ben. Valt die controle verkeerd uit, dan gaan ze op de eerstvolgende boot terug. Op het station van Eindhoven worden ze voor de tweede maal en in het stadion voor de derde keer binnenste buiten ge keerd. De rivierpolitie is attent op moei lijkheden in de havens, de Mobiele Eenheid is met 250 man aanwezig in Eindhoven, de hulp van de met honden uitgeruste bewakings dienst van Philips is ingeroepen, de officier van justitie is woensdag avond present om snelrecht toe te de gemeente ingediend bezwaar schrift tegen het verbod van de voetbalwedstrijd. Maar ook al zou deze commissie adviseren de wed strijd wel te laten spelen, de burge meester kan toch besluiten zijn verbod te handhaven. Doorgaan van de voetbalwedstrijd Go Ahead tegen Feyenoord op woensdag avond is dus onzeker. Als de burgemeester inderdaad bij zijn verbod blijft, dan kan de KNVB beroep aantekenen bij de Raad van State. Die zal dan niet meer bekijken of partijen in hun belang worden getroffen, maar zich meer buigen over de vraag of toepassing van het noodartikel uit de gemeentewet een voor voetbal wedstrijden gerechtvaardigd mid del is. En dan weten alle burge meesters in Nederland of ze uit vrees voor ongeregeldheden met een beroep op artikel 219 van de gemeentewet avondwedstrijden kunnen verbieden. Mocht de Raad van State de bur gemeesters na ampel beraad die mogelijkheid geven, dan is de kans groot dat FC Utrecht, Feyenoord. FC Den Haag en Ajax - want dat zijn de clubs die gisteren een spe ciale vermelding kregen - hun uit wedstrijden nog maar zelden 's avonds zullen spelen. passen, de meegereisde Britse poli tie-inspecteur zit klaar om te hel- pfen bij het opmaken van de pro cessen-verbaal, celruimte is gere serveerd en het hele politiekorps van Eindhoven is paraat. Voor de Britse supporters heeft PSV duizend kaarten niet in de verkoop gedaan, op vertoon van een Engelse paspoort kunnen de Manchester-fans die toegangsbe wijzen woensdag kopen. Ploegs ma: „Die kaarten hebben we toch maar gereserveerd, omdat ik niet voor de gevolgen wil instaan als die Engelse supporters in Eindho ven komen en de wedstrijd niet kunnen zien omdat er geen kaar tjes zijn". De komst van de Britse suppor ters betekent voor PSV slechts een geringe onkostenpost, ongeveer 10.000 gulden. Een veelvoud van dat bedrag moet de overheid bij dragen, in Nederland draait de ge meenschap op voor de kosten van Mobiele Eenheid en extra politie; in Engeland draagt Manchester na iedere thuiswedstrijd 20.- tot 30.000 gulden bij in de politiekosten. AMSTERDAM (GPD) - Marco van Basten bepaalt de tactiek van Ajax voor het Europa-Cupduel morgenavond in „de Meer" tegen Bohemians Praag. Mocht de Utrechter tijdig hebben afgere kend met een griepje, waarvoor hij zich gisteren moest afmelden voor de training, dan zullen de Amster dammers met vier spitsen gaan spelen. Ontbreekt Van Basten, dan zullen de Tsjechen met een 4-3-3- systeem en invaller Felix Gasse- lich worden geconfronteerd. Zelf gaat de topscorer van het vo rige seizoen er overigens vanuit, dat hij in actie zal komen („het valt allemaal nogal mee"), waarbij hij er wel voor pleit, dat er meer overleg zal worden gepleegd dan een week geleden met het Nederlands elftal het geval was voor de Verloren in terland tegen Hongarije. „We heb ben toen ook het nodige bespro ken, maar kennelijk niet genoeg. Op het middenveld ging het ten minste helemaal verkeerd", aldus de international over de even of fensieve als riskante manier van voetballen, die bondscoach Kees Rijvers kennelijk heeft overgeno men van Ajax-trainer Aad de Mos. In de thuiswedstrijden tegen Red Boys (Europa-Cup) en Haar lem (competitie), alsmede in een aantal oefenduels vóór het seizoen ging Ajax als op de experimentele toer. Dat is kennelijk zó goed be vallen dat De Mos zijn speelwijze nu ook tegen een sterke ploeg (Bo hemians was anderhalf jaar gele den nog halve finalist in het UEFA- Cuptoernooi) wil uitproberen. „Je kan wel zeggen, ach, wat stelt dat Red Boys nou voor, maar in die wedstrijd hier in Amsterdam heb ik veel uitgespeelde kansen gezien. Daarom kies ik nu ook voor deze aanpak. Ook al omdat we in de thuiswedstrijd tegen Bohemians een goede uitslag moeten neerzet ten. Daar in Praag zullen we het over veertien dagen ongetwijfeld erg moeilijk krijgen". Als meer dan geïnteresseerd toe schouwer (tenslotte deden vier van zijn spelers mee, namelijk Spelbos, Rijkaard, Silooy en Van Basten) heeft De Mos vorige week in Rot terdam kunnen constateren, dat het spelen met vier aanvallers al leen kan als er sprake is van een goede wisselwerking tussen voor hoede en middenveld. „Als je dit systeem wilt hanteren, dan zal bij balverlies óf de spits moeten terug zakken óf een verdediger moeten opschuiven. Het meest waarschijn lijke is dat een van de spitsen (Van Basten red.) dan het middenveld zal versterken". De Mos wil overigens de schijn vermijden dat hij Rijvers op deze manier op zijn feilen wil wijzen. „Ik vind het veel te goedkoop om achteraf kritiek op Rijvers te ge ven. Ik zat er lekker rustig op de tribune. Dan is het altijd gemakke lijk om te oordelen". De Haagse oe- fenmeester heeft wel zijn voordeel Donderdag zal worden beslist of John van 't Schip al dan niet aan de rug zal moeten worden geope reerd. De 20-jarige aanvaller van Ajax, die dit seizoen nog geen en kele maal in actie is gekomen, heeft last van een vorm van her nia en de vraag is of hij zijn be roep als voetballer nog wel kan uitoefenen. De afgelopen drie we ken is geprobeerd om de rug met rust te laten genezen. Donderdag zal worden bekeken of deze thera pie, waarbij Van 't Schip gestrekt moest blijven liggen, heeft gehol pen. gedaan met de fouten die in de Kuip zijn gemaakt. „Ik denk, dat wij beter bedacht zullen zijn op de counters van de tegenstander, die waarschijnlijk net zo zal voetballen als Hongarije. Wel, die mensen stonden vaak met z'n vieren op het middenveld en controleerden op die manier de zaken. Wij zullen daarom moeten voorkomen dat Bohemians ook zoveel vrijheid zal krijgen". Tegen zijn gewoonte in heeft De Mos gisteren al zijn elftal bekend gemaakt. Ajax heeft zich dan ook in alle rust op de eerste ontmoeting in de tweede ronde, waarvoor 20 a 27.000 toeschouwers worden ver wacht, kunnen voorbereiden. „Voor ons was het wel een voor deel dat de wedstrijd zondag tegen Den Bosch werd afgelast. Zouden we. op dat veld gespeeld hebben, dan was het een loterij geworden met alle risico's vandien, zoals blessures en eventueel één of twee verliespunten, wat vlak voor een Europa-Cupduel natuurlijk altijd een slechte zaak is". Opstelling: Ajax: Galjé, Silooy, Spelbos, Rij kaard, Boeve, Koeman, Schoena ker, Vanenburg, Bosman. Van Bas ten (of Gasselich) en De Wit. Trainer geeft zichzelf straf BRIGHTON (Reuter) - Chris Catt- lin, de oefenmecster van Brighton, heeft zichzelf een geldstraf gege ven voor het zwakke optreden van zijn elftal in het afgelopen week einde. De wedstrijd in de tweede Engel se voetbaldivisie tegen Barnsley eindige zonder doelpunten. Cattlin gaf daarop de clubsecretaris op dracht zijn weekloon in te houden. ADVERTENTIE Een spaarrekening waarbij het tarief is gekoppeld aan de rente op de kapitaalmarkt. Dit tarief wordt maandelijks vastgesteld. Het tegoed is dagelijks op vraagbaar met 3% retourrente. Het minimum-saldo bedraagt f 2500,-. Het rente percentage voor november is:

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 11