Pernix knokt weer voor elke bal E 0 T Leiden nu pas echt begonnen in Misstap Trotters basketbalcompetitie Eerste zege Vanderlijde na Spelen Monsterzege op Canadians Slechts 55-39 nederlaag dames MSV Korfbalteam naar winst tegen België Duidelijke overwinning van DIOK Duidelijke overwinning tegen DWA MAANDAG 22 OKTOBER 1984 SPORT PAGINA 19 LEIDEN Elmex Leiden heeft za terdagavond duidelijk gemaakt dat de race om de landstitel serieus is begonnen. Black Velvet Cana dians, enkele maanden geleden nog tegenstander in de play-offs en ook dit jaar getipt als kanshebber voor een plaats bij de laatste vier, werd verpletterend verslagen: 101- 55. Vorig jaar wisten de Leidse bas ketballers de "magische" honderd punten geen enkele keer te halen, nu gebeurde het al voor de tweede achtereenvolgende keer. Een week geleden gooide Leiden de ketenen los tegen Werkendam, ditmaal gin gen voor het in groten getale opge komen thuispubliek ook alle rem men los. De vreugde bij Leiden kende geen grenzen. Een briljante, de Amsterdamse verdediging door klievende, assist van Jerry Beck belandde bij Tom Lockhart. Deze veerde direct omhoog voor een score en terwijl de bal enkele ma len rond de ring cirkelde en het pu bliek op de banken klom, maakte de Leidse Amerikaan enkele vreugdepasjes in het veld. Na rust, toen coach Ruud Harrewijn al in de tiende minuut zijn vijf basisspe lers naar de kant had gehaald, kon de pret niet meer op. In het veld nam Rudolf Oudhoorn het initia tief door steeds verder van de bas ket stappend de bal er toch in te blijven mikken, terwijl zijn team genoten onder aanvoering van een uitbundig opspringende en rond dansende Randy Wiel iedere score met een veel gelach en gejuich be groetten. Het gedrag van de Leidse spelers toonde de opluchting dat het voor het eerst dit seizoen weer helemaal klikte. De verdediging, Leidens sterkste wapen, sloot als een kluis. Canadians kreeg geen tijd om in zijn spel te komen. Na zes minuten spelen moest coach Edwin van der Hart reeds zijn toevlucht zoeken in een time-out: 16-4. Zijn aanwijzi- gingen sorteerden geen effect om dat spelbepaler John Emanuels onzichtbaar bleef tegenover Emill Hagens, terwijl de Amerikanen Moore en Thomas geen meter ruimte kregen onder de Leidse basket. Ontdaan van de aanvallen de angel restte Canadians slechts een bijrol in de sfeervolle sporthal. Het enthousiasme van de spelers sloeg over op het publiek, dat ook bij een Leidse voorsprong van 44- 23 luidruchtig van zijn aanwezig heid blijk gaf. De verwachting dat Canadians na de rust na een flinke 'peptalk' van Van der Hart geladen uit de startblokken zou komen, kwam niet uit. De Amsterdammers, ge kleed in stemmig zwart, hadden het boetekleed al aangetrokken en wisten zelfs een periode van Leid se slordigheden niet te benutten. Twee snel achter elkaar gevraagde time-outs tekenden de hopeloos heid van Van der Hart. Van 62-33 (eerste time out) werd het 75-37 bij de tweede. Het met scherp schie tende Leiden was toen al begon nen met applausvervangingen. Van de Leidse starters was de da dendrang bekend, van de bankspe- lers veel minder. Katwijker Rudolf Oudshoorn, vorig jaar van rayon- ploeg Grasshoppers overgestapt naar Elmex, ontpopte zich in de slotfase als een ongedachte smaak maker. In het veld gekomen voor de naar hartelust scorende Randy Wiel wist Oudshoorn met zijn unie ke schot (ver naar achter leunend geeft hij de bal een opmerkelijke boog - hoe meer de verdediger aan dringt, hoe verder weg Oudshoorn met bal en handen gaat) de Am sterdamse springers Moore en Thomas te omzeilen. Beek werd geblokt, Oudhoorn niet, de verde digers konden er gewoon niet bij. Ook Richard van Poelgeest deelde met drie scores op rij in de euforie, die uiteindelijk zijn bekroning vond in de doorbreking van de honderd puntengrens in het eind signaal door Lockhart (101-55). HANS JACOBS Scores E/Leiden: Wiel 24, Lock hart 16, Beek 12, Heijdeman 11, Oudshoorn 9 (4 uit 4, 100%), Van Helfteren 9, Hagens 8, Van Poel geest 6 (100%), Kragtwijk 6, Van Dam 0. Schot team 67% (45 uit 73), 39 rebounds, balverlies 14 keer. BV Canadians: Van Solm 14, Thomas 12, Te Velde 11, Moore 10, Emanuels 4, Amama 2, Van Roer- mund 2, Zoetman 0, Kramer 0. Schot team: 44% (25 uit 57), 27 re bounds, blaverlies 24 (16 na rust). Scheidsrechters: Van Dishoeck, Rolvink. Toeschouwers: 900. Bij zonderheden: Grootste zege van Leiden op BVC in 12 jaar eredivi- LEIDEN - De dames van MSV verloren ook de tweede ontmoe ting in de eredivisie, maar de ne derlaag tegen Voorburg was draag lijk. Vorige week verloor de debu tant in de eredivisie met 27-74 van Den Bosch, ditmaal was het 'maar' 55-39 tegen Voorburg. LUSV zette met 72-44 Black Eagles aan de dijk. Grasshoppers won weer ruim met 51-78 van Devil Devils en El mex Leiden verloor met 50-64 van Binnenland. Bij de heren is in de eerste klasse rayon de strijd nog volkomen open. Zeven ploegen staan boven aan de ranglijst. Trot ters (63-80 nederlaag tegen Loco motief), Blitz (104-61 winst op Jumpers) en Leiderdorp (70-80 winst op OSG) bevinden zich in die kopgroep. MSV versloeg met 93-75 Zoebas. In de andere eerste klasse rayon won Lisse zijn derde wedstrijd: 67-81 tegen Blue Stars. In de tweede klasse rayon is Gras shoppers na de 77-90 overwinning op Charlois nog ongeslagen. Ook LUSV won 74-64 tegen ASV. Voorburg-MSV 55-39. Ondanks de nederlaag was coach Peter Vogelaar niet ontevreden. Na de slachting van vorige week was er nu sprake van een wedstrijd en hebben de Noordwijksen zelfs winstkansen gehad. Voorburg had meer lengte in de ploeg en MSV startte dan ook met een 3—2 zóne verdediging. Dit had succes en MSV kwam met 11 14 aan de lei ding. Daarna buitte Voorburg de lengte toch beter uit en sloot de eerste helft met een 30-20 voor sprong af. MSV pakte de zaken be gin tweede helft energiek aan en via enkele braeks was bij 33-32 de wedstrijd weer open. Toen ging bij MSV het gebrek aan een derde sco- ?3'TIS0d eP, £ge geen partij voor Blitz. Werd in de eerste helft door ongeconcentreerd spel Jumpers nog gespaard (43-31), na de pauze braken de Voorschotenaren pas goed los. On betwiste uitblinker was Sjaak We- strate, die de eerste helft niet ge scoord had, maar toen de geest kreeg en 25 punten tegen 92% by- een schoot. MSV-Zoebas 93-75. Ook deze overwinning op het zwakke Zoebas ging niet zonder slag of stoot. Het stugge Zoebas ging bij de basketwisseling zelfs met 45-47 aan de leiding en ging pas stuk toen de conditie een woordje mee ging spreken. Toen was de beurt aan de ploeg van Bert Ro- rende speelster naast Yolanda Tok- kie en Tineke Vos (16 punten) op breken en liep Voorburg alsnog door naar een 55-39 zege. LUSV-Black Eagles 72-44. Een uiterst simpele zege van de Leidse studentes op het zwakke berto Beekhuis, Peter Goosen Bart Driesen maakte het karwei knap af. Blue Stars-Lisse 67-81. De derde winst op rij van de Lissnaren, die voorlopig uit de de- gradatiezorgen zijn. Het door de i ANTWERPEN - Het Nederlands twaalftal won gisteren de traditio nele interland tegen België met 13- 16. Het was de hoogste uitslag in de 89 wedstrijden tussen de beide korfbalgrootmachten. De strijd kende een uiterst boeiende eerste helft, die met een 8-8 stand werd afgesloten. België presteerde het met drie doelpun ten voor te komen (6-3), maar Oran je trok binnen drie minuten de stand weer recht. Lag het tempo in deze periode erg hoog, na de hervatting kende het spel meer dode momenten. Toen de strijd na 9-10 dreigde te vervlakken, brachten twee. straf- worpen aan beide zijden, Bram van der Zee miste, uitkomst. De span ning was weer volledig terug en om en om scorend joegen de teams de score verder omhoog. Nederland kwam het eerst met twee doelpunten voor door Rene Kruse, met Bram van der Zee (4) de meeste produktieve speler. Na de ze 12-14 was de wedstrijd gespeeld en dat het uiteindelijk nog 13-16 werd, getuigt van het aanvallende karakter van het duel. Coach Ben Crum toonde zich zeer tevreden vooral, omdat Oranje niet afwach tend speelde, maar het initiatief naar zich toe getrokken had. Het Belgische juniorenteam be haalde echter een historische zege op hun Nederlandse leeftijdgeno ten. Na zes nederlagen en een ge lijk spel wonnen de Belgen voor de eerste maal met 7-5. Oranje kwam na rust (4-2) zelfs met 5-2 voor door een treffer van Alfred Lambooy, die samen met Lianne Tieleman in het eerste aanvalsvak speelde, maar gaf het duel alsnog volledig uit handen. Black Eagles. De thuisploeg startte Leiden bekende Roy Leisner ge- met een zöne-press en via de tus- coachte Blue Stars stelde niet veel senstanden 8-7 en 25-14 werd het V1.a werd het 67 81. 36—23 bij rust. Dit pressen sloopte Lu blinker de tegenstander want begin twee de helft sprong LUSV door goed spel Anneke van Brakel Conny van Stralen naar was de wedstrijd wel ge- 53-26 e speeld. Devil 51-78. Na eerder deze week Lakers al Devils-Grasshoppers Hans Luyk. Charlois-Grasshoppers 77-90. Ook de Katwijkse heren doen het goed. Ondanks slecht verdedi gen werd er vooral door scherp schieten (René Mulder) een ruime zege behaald. Ben de Jong kwam tot 20 punten. LUSV—ASV 36-43. De start van LUSV was slecht en met 54-103 ingemaakt te hebben ASV pakte een voorsprong moest nu Devil Devils er aan gelo- punten. Bij rust was het nog 36-43 ven. De koploper won simpel in Yoor_ gast®n, maar toen Robert Zwijndrecht al had de score vol- Jan Drijver (31 punten) eenmaal de gens coach Ed Zaal ruimer moeten Jultste richting gevonden had was uitvallen. Hij moest bij de stand ^et ,g,e Aai?,rm conditioneel 12—34 weg en daarna is ondanks zwakke ASV. goed spel van Wilma Berkhey en de 22 punten van Anja Aandewiel het verschil niet veel groter gewor den. Elmex Leiden-Binnenland 50-64. In dit duel tussen de staartploe- gen uit de tweede klasse rayon bleek Binnenland net iets beter dan Leiden. Zonder Anneke van't Veer en Hanneke Rosdorff werd het via 25-31 halverwege een 50—64 nederlaag. Totters-Locomotief 63-80. De eerste nederlaag van de Lei- denaars, die tegen Locomotief maar liefst 29 maal balverlies le den. Erwin Douwes was gebles seerd en Leon Zaal maakte in de eerste helft (29—44) al vijf Ps en coach Kales kwam slecht in zijn lange spelers te zitten. Boris Monckhorst speelde met 18 punten en 17 rebounds een prima partij, maar dat kon het fellere Locomo tief niet van de zege afhouden. OSG—Leiderdorp 70-80. ^aai W11W_4 vail M Na de nederlaag van vorige week Pattricks op ingesteld en met LEIDEN Geen ogenblik verslap te de concentratie van de rugby- ploeg van DIOK in de wedstrijd te gen de als immer onberekenbare opponent NFC uit Amstelveen. De Noordhollanders zijn typische te genstanders die elk foutje genade loos afstraffen. Maar nu waren de Leidenaars duidelijk de sterkste in deze confrontatie en wonnen ver diend met 27-6. 'Geelblauw' speelde knap en liet zijn tegenstrever geen moment in zijn spel komen. Immers, NFC be schikt over een razend snelle drie- kwartlijn die scherp in de gaten moet worden gehouden. DIOK had zich daar onder leiding van trainer De bal wordt veroverd door Aad Reigersberg, voordat zijn Belgische tegenstander Mare Nicolay kan ingrijpen. Nederland t veldinterland met de 13-16 monsterscore i de jaarlijkse (Foto ANP) tegen AMVJ kende Leiderdorp een prima herstel tegen het in Utrechtse OSG. Ging de eerste helft door de twijfelachtige leiding van de scheidsrechter nog naar OSG (40-39), in de tweede rond gang bracht coach Ben van Cleef middels twee time—outs het team in een hogere versnelling en dat bleek voldoende voor de zege. Blitz-Jumpers 104-61. Het zwakke jumpers was totaal LEIDEN - De meeste korfbalploe gen uit de Leidse regio bevinden zich nu halfweg de competitie. Per nix benutte de inhaalwedstrijd te gen DWA om via een 12-4 overwin ning enigszins afstand te nemen van de staart van de ranglijst. Ons Eiland daarentegen sluit nog altijd troosteloos en zonder punten de rijen der eersteklassers na een 8-6 nederlaag tegen Animo. Over de pijnlijke nederlaag tegen Ritola zijn de afgelopen week vele, soms harde woorden gevallen in het Pernix-kamp. Coach Jasper Engel verlangde meer inzet van zijn pupillen, meer agressie ook. Hij had daarover afgelopen zater dag geenszins te klagen, want er werd weer geknokt voor elke bal. Tegen dit Leidse geweld was DWA totaal niet opgewassen en het slaagde er zelfs nauwelijks in ook maar een aanval op te zetten. De hekkesluiter werd binnen het kwartier op 3-0 gezet door Kees Brokaar (2) en Denise Smits en ver volgens had Pernix alleen de straf fe wind nog te duchten. Het ver schil was al tot 7-0 gegroeid, voor dat kort na de rust de Groningers de korf wisten te vinden. Van 8-2 snelde de Engel-expres naar 12-2, maar bleef op deze stand steken. In de laatste twintig minuten grossierde het Leidse aanvalsvak wel in uitgespeelde kansen, maar het was DWA dat tweemaal scoor de: 12-4. Het Leidse aandeel kwam op naam van Kees Brokaar(3), Car- la van Evert(2), Denise Smits(2), Peter Kuipers(2), Jenny van der Laken, Janneke Mulder en Daan Vreeken. Animo was de tegenstander, waarop Ons Eiland-coach Gé van der Water zijn laatste hoop had ge vestigd. Maar het waren de Zeeu wen, die zaterdag de eerste over winning in de wacht sleepten. Tot een kwartier na rust (4-3) ging de strijd gelijk op, maar Animo door brak als eerste de impasse, het duel na 5-5 geraakte. Een door loopbal met alle schijn van 'lopen' betekende 6-5. Verwoed trachtte Ons Eiland de achterstand goed te maken en nam daarbij te grote risico's: 8-5. In de slotfase scoorde Anja Ouwerkerk 8-6. Wim Nijenhuis (2), Jan Boon, Huib Hasselbach en Patrick Verra doelpuntten eveneens. Vanaf het beginsignaal was TOP de meerdere van De Meervogels en de 4-1 opening, door goals van Eg- bert Dijkstra, Gerco Langelaan (2) en Gert Jan Natzijl, leek de span ning te hebben veijaagd. Door het felle verweer van de ploeg uit Zoe- termeer, gecoached door Wietse Oele, broer van TOP-trainer Hans Oele, geraakten de Sassenheimers evenwel uit het ritme. In de tweede helft wist TOP, met invalster Ilse Westerbeek, alsnog orde op zaken te stellen. Het mid denvak onderschepte meerdere malen de bal, waardoor de defensie van De Meervogels onder druk kwam te staan. Deze bezweek snel en via 6-2 werd de marge uitge bouwd naar 9-3. Ook Heieen Sim- melink, Ron van der Willik, Egbert De taktiek overheerste bij Ready - De Danaïden, het treffen waarvan alleen de winnaar in staat zou zijn koploper De Overkanters te vol gen. Na ruim een half uur scoorde Leon Brouwers 1-1 en daarna duurde het bijna drie kwartier eer er opnieuw van vak werd gewis seld. De ploeg van coach Hans van Huis heerste onder de eigen korf, maar schoot in aanvallend opzicht eveneens tekort. Lang na 1-2 (door Eric Krom hout) zette de Leidse coach Cees Christiaanse in. De routinier kreeg de bal pas in handen, toen Ready al op gelijke hoogte was gekomen. Ellen Ephraïm zorgde opnieuw voor een voorsprong, maar ook de ze ging in de slotfase teloor, pogin gen tot spelbevriezen ten spijt: 3-3 SITTARD (GPD) Arnold Van- derlijde heeft zijn eerste na-olym- pische gevecht op overtuigende wijze gewonnen. Tegen de Ierse kampioen Hallett bouwde hij in de eerste twee ronden een flinke pun- tenvoorsprong op, waarna hij zich in de slotronde beperkte tot het ontwijken van de stoten van de wild inkomende Ier. De uitslag was zonneklaar in het voordeel vah Vanderlijde: 3-0 (jurynoteringen: 60-54, 60-56, 60-34). Het publiek in de Sittardse Stadssporthal had alle waardering voor de prestatie van de olympische bronzen-medaille- winnaar, al bereikte het gevecht geen maximale kwaliteit, omdat de Ierse zwaargewicht geen moment in staat was het initiatief over te ne- Hallett beschikte niettemin over een behoorlijk incasseringsvermo gen, waarmee hij zich goed ln de derde ronde probeerde Hal lett het gevecht wild-zwaaiend te beslissen met een ko-stoot, maar Vanderlijde bleef taktisch op af stand. „Misschien had ik Hallett kun- eind hield tegen de linkse hoeken nen uittikken", aldus Vanderlijde en series, die Vanderlijde op hem na afloop, „maar ik durfde het risi- afvuurde. Na een bekeken eerste co niet te nemen. Ik mis nog het ronde, die door Vanderlijde met juiste ritme. Tijdens de training naar in de tweede ronde het tempo op een prima partij, r omhoog. Regelmatig scorend i blessures is het gevecht niet hele- uit de „Ali-shuffle" tikte hij de Ier maal uit de verf gekomen. Maar c naar een desastreuze achterstand, der de gegeven omstandigheden Hagler De Amerikaan Marvin Hagler heeft vrijdagavond in de Madison Square Garden in New York zijn wereldkampioenschap boksen in het middengewicht met succes verdedigd. Hagler won door inter ventie van scheidsrechter Arthur Mercante in de derde ronde van Mustafa Hamsho (VSt). Op het moment dat de arbiter in greep, na twee minuten en 31 se conden, was Hamsho voor de twee mijn beste kant de maal neergegaan. De in Syrië geboren uitdager, die tot Ameri kaan is genaturaliseerd, begon goed maar was in derde ronde vol strekt kansloos. Na een links/ rechtse combinatie moest de 31-ja rige uitdager voor de eerste maal naar het canvas. Nadat hij de ver plichte acht tellen rust had geno men, ging Hamsho, die eerder al eens van Hagler verloor, na twee rechtse hoeken op het hoofd op nieuw neer. Na die tweede knock down stapte Al Certo, de manager van de uitdager, in de ring en vroeg de scheidsrechter de partij te sta ken. Met een 6-1 voorsprong leek Zuiderkwartier weinig meer te kunnen gebeuren in het duel tegen Blauw Wit '51. Niettemin kwam de ploeg van coach Wim Niesing na de hervatting nog danig in de pro blemen, omdat het zich door het het keiharde, provocerende spel van de Dordtenaren uit het even wicht liet brengen. Geleidelijk sloop Blauw Wit na derbij en tot overmaat van ramp werd bij 7-6 ook nog eens een straf- worp gemist. Na de gelijkmaker verloren de bezoekers het hoofd. Wil de Wit en Christa Metselaar for ceerden twee strafworpen, waar door Rens Henzen (5x), de eind stand op 9-7 kon brengen. Overige goals van Simone van der Kaay, Els van Lunteren, Kitty van der Mark en Theo van Leeuwen. Fiks leed in de slotminuut kost baar balverlies, want even later scoorde aan de andere kant GKV de gelijkmaker: 4-4. De Oegstgees- tenaren verloren niet alleen een door Diederik van Veen bijeenge- schoten 4-2 voorsprong, maar bo vendien Sandra van Gelderen die zwaar geblesseerd uit moest val len. De Algemene ontpopte zich te gen DKV (9-8) opnieuw als een kampioenendoder. De koploper werd in het laatste kwartier onder uit gehaald door goals van Eric Kuiper en Marco Mud: 9-7. Jory Sjardijn was driemaal scuccesvol. Fluks had al voor rust door goals van Nel Hordijk en Anne-, Heieen en Koos Passchier voldoende af stand genomen van HSV om zeker te zijn van de overwinning. De Ha genaars kwamen nog terug tot 6-4. BRAM VAN GENT Binnen tien minuten be zorgde Erik-Jan Berendsen zijn ploeg een geweldige opsteker door een in de lijn uitgespeelde bal op handige wijze te drukken: (4-0). Terwijl good old Dick Altink bin nen drie minuten daarna DIOK op 8-0 voorsprong bracht met een fraaie touch-down. Jongens als Gale, Jansma en Hengeveld, nieuwbakken rugby internationals, leggen zich daar echter niet zo maar bij neer. De goede scoringskansen ontbraken echter. Chris Gale kon wel een pe nalty kick raak knallen (8-3) maar de Morsbewoners raakten hierdoor niet in paniek. DIOK had het beste van het spel waarbij vooral de goede balbehan deling van de Leidse voorwaartsen opviel. Kees Kloots bracht na uit stekend voorbereidend werk van zijn fysiek sterker pack de stand op 12-3, terwijl Ab Huisman de con versie benutte: (14-3). In het begin van de tweede helft leek het even dat de geelblauwen hun greep op de wedstrijd zouden verliezen. Veelvuldig werd toen bij uitbraakpogingen de verkeerde kant gekozen en liepen de spelers zich vast in de stug verdedigende Amstelveense defensie. Hierdoor kwam vooral het tweede fase rug by niet tot zijn recht. Maar DIOK herstelde zich snel en na een mag nifieke inside-pass van Jan Ha mers kon Diederik Renardel de try scoren (18-3) en schoot Huisman weer raak tussen de palen: (20-3). Dezelfde speler verzilverde een pe nalty (23-3) en Chris Gale kon iets voor NEC terugdoen, eveneens uit een penalty: (23-6). Vlak voor het einde bracht Peter Smak Gregoor de eindstand nog op 27-6 na subliem combinatie-spel van Dick Altink en Yves Kummer. Het Leidse Studenten Rugby Gezelschap heeft het tegen het on deraan de ranglijst bengelende RAMS uit Apeldoorn niet erg ge makkelijk gehad. Wel wonnen de Leidenaars met 18-6, doch dit werd voornamelijk bereikt door het on machtige spel van de Gelderlan ders. Vooral het voorwaartse pack van de Studenten speelde erg rom melig en had in de eerste speelhelft totaal geen antwoord op het wheel- concept van de RAMS. Het scoren verliep hierdoor zeer traag. Voor de Leidse goals tekenden Tim Gor ter en Ernst Delfos. Het Nederlandse dames rugby- team heeft gisteren een interland wedstrijd tegen Zweden met groot verschil gewonnen. In Malmö won het Oranje vijftiental met 34-0 wat na drie nederlagen de eerste over winning van dit jaar betekende. Topscorer aan Nederlandse kant was Liesbeth Mey met twaalf pun ten. Tony van den Boom kwam tot acht punten.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 19