Rol De Zijl lijkt uitgespeeld Debutant telt Foreholte uit Dames Ridderveld fier aan de leiding Na gelijkspel tegen Rotterdam Szabo staat haar mannetje Zijl/LGB derde in Bussum V en L zonder moeite naar tweede ronde Veldrijder Kouiss bij nationale top Derde plaats Weijermans Slechte dag handhalteams Ook heren NOVO 2 nog ongeslagen PAGINA 18 SPORT MAANDAG 22 OKTOBER 1984 SASSENHEIM De tijd dat biljar ten in het district Bollenstreek een zuiver mannelijke aangelegenheid was, is definitief voorbij. In de dis trictsfinale om het kampioenschap libre klein 5e klas die in Lisse werd gehouden, behaalde Thea Szabo van biljartvereniging de Taveerne de titel. In de finale-partij tegen Ruud Schutte was zij oppermach tig. In 42 beurten wist de Taveerne- speelster haar 40 caramboles te realiseren met een moyenne van 0.95. Schutte kwam niet verder dan 28 caramboles. Door deze zege kwamen beide finalisten op 10 punten. Dank zij het hogere gemid delde, 1.25 van Szabo tegen 1.14 van Schutte, kreeg de Lissese de titel toebedeeld. De volledige uitslag (punten, moyenne, hoogste serie): 1. T. Szabo (Lisse) 10-1.25-11; 2. R. Schutte (Sassenheim) 10-1.14-8; 3. A. Hoek (Noordwijk) 9-1.18-9; 4. C. de Rooy (Hillegom) 8-1.49-14; 5. L. Troost (Hoofddorp) 8-1.21-8; 6. C. van der Meer (Lisse) 6-1.16-7; 7. K. van Leeuwen (Voorhout) 3-0.96- 7 en 8. T. Nulkes (Voorhout) 2-1.06- In de eerste divisie verloor Fore- holte in Heemskerk met 13-15 van debutant ODIN. In de tweede divi sie verloren de dames van OASE in Roelofarendsveen van Actief-Rot- terdam (2-8) en kon het Stomp- wijkse HVS in Zevenbergen geen vuist maken tegen Groene Ster: 6- 10. De heren van Saturnus verloren in Leiden van rivaal Wings met 17- 21. De dames van Olympia'72 de buteerden in de derde divisie met een nederlaag tegen Snelwiek. In Voorschoten werd het 7-13. De da mes van MMO verloren in Vlaar- dingen met 12-13 van WIK. Met de dames van HW'70 gaat het goed. Zij debuteerden in de af- delings eerste klasse met een ver diende 11-7 zege op Hercules 2. Nancy Peper was met zes treffers topscoorster, Anke Mekel (ex-Her cules) was met drie treffers een goede tweede producent. Eerste divisionist Foreholte be heerste de strijd in Heemskerk in LEIDEN - De Leidse zwem ploegen Zijl/LGB en LZ'86 hebben afgelopen weekeinde een rustige voorbereiding ge noten op de de tweede ronde van de hoogste landelijke jeugdzwemcomptetitie. Gister middag behaalde de Zijl/LGB een verdienstelijke derde plaats tijdens wedstrijden om de Otters-bokaal in Bussum. LZ'86 had geen wedstrijden op de zwemkalender staan. In het 50 meter bad van Bussum noteerde de Zijl/LGB slechts enkele goede resulta ten. De dertienjarige Elise Krij- nen zwom een limiet voor de Nederlandse jeugdkampioen schappen op de 100 meter rug- crawl. Haar tijd 1.13.0 was goed voor een derde plaats bij de da- Opmerkelijk was ook het goede resultaat bij de meisjes jonger dan 10 jaar. Op de 100 meter vlinderslag werd Ama- rentia Verkade eerste in 1.28.2. en clubgenote Maaike Parrel tweede in 1.29.3. Op de 100 me ter vrije slag werd Parrel eerste in 1.11.7. en Verkade derde in 1.22.2. Robert Janssen zwom de 100 meter vrije slag voor jongens jonger dan 12 jaar in 1.04.7. Met dit goede resultaat werd hij tweede. Overige uitslagen Bussum: 100 vlinderslag jongens jonger dan 12 jaar 2. Niels Ouwerkerk 1.15.3. Idem heren 2. René Cor- reljé 1.03.3. 100 schoolslag meisjes jonger dan 16 jaar 2. Mi reille Correljé 1.22.4. idem jon gens jonger dan 16 jaar 1. René Correljé 1.12.4. 100 meter vrije slag jongens jonger dan 10 jaar 2. Mike van Beukering 1.23.0. idem jongens onder 12 jaar 3. Niels Ouwerkerk 1.07.9. Idem meisjes jonger dan 12 jaar 2. In- grid van Veen 1.08.3. 8 x 50 me ter vrije slag estafette heren 3. Zijl/LGB 3.54.1. LEIDEN - De Zijl/LGB is 'de schrik van Veenendaal nog niet te boven. De Leidse poloclub moest in het afgelopen weekein de een punt afstaan aan debutant Rotterdam. Na de 11-11 lijkt de rol van titelkandidaat uitge speeld. Ook LZ'86 verloor zater dag bij AZPC: 8-6. Als gevolg van het gestaakte treffen vorige week tegen VZC moest De Zijl het tegen 'de R' zonder Ronald Hermsen stellen. Over uitsluitingen van de ge broeders Van Belkum verkeert de Leidse club nog steeds in on zekerheid. Hun 'zaak' komt op 1 november voor. Dat liet zijn spo ren na in de wedstrijd tegen Rot terdam. De Zijl is alle tegenslag nog niet te boven. Rotterdam, dat onlangs zelfs van hoofdklas ser LZ'86 verloor in de beker strijd, is een mentaal zwakke ploeg die door een gemotiveerd Zijl/LGB makkelijk te kloppen moet zijn. De Zijl nam het tempo van de Rotterdammers aan en dat was een kolfje naar de hand van de gebroeders Nonnekes, die maar liefst negen treffers voor hun rekening namen. Twee mi nuten voor tijd koesterden de Maastedelingen van coach Wim de Kleer zelfs een 11-9 voor sprong, maar die schande kon door Mark en Stan van Belkum nog net, terecht, worden uitge de eerste helft. Die werd ook te recht afgesloten met een 10-7 voor sprong. Maar in de tweede helft brandde ODIN onder aanmoedi ging van een fanatiek publiek los. Foreholte had met de routine die de ploeg zo langzaamaan toch heeft vergaard in de eerste divisie niettemin overeind moeten blij ven, zou je zeggen, maar dat ge beurde niet. De defensie, waar trai ner Wim Geerlings n.b. zoveel tijd aan heeft besteed sloot niet aan. Er kwamen legio kansen voor ODIN en die werden veelvuldig benut. Noodrem Tot 11-9 kon Foreholte de opko mende storm bedwingen. Toen be gaven de zenuwen het. Er kwamen twee minuten straffen voor Elly Hoek en keepster Olga Almekin- ders. De laatste moest om een brea kout af te stoppen aan de noodrem trekken. ODIN kwam langszij, 11- 11, en liep onder dol enthousiasme van het publiek door naar 13-11. Nog was Foreholte niet uitgeteld. Want Nel Geerlings, wie anders, flitste een strafworp onhoudbaar langs de ODIN keepster. Het was niet genoeg om Foreholte de aan zet te geven voor een eindsprint. Dat deed ODIN wel, 15-13. Duide lijk was wel waar het manco zat in de Voorhoutse defensie. In de as, in de samenwerking tussen de cen trale verdediger en de stoorspeel- ster. Of moest deze zo ver naar links en rechts uitwijken omdat de uitstap van de binnenverdedig- sters herhaaldelijk te wensen over liet? Saturnus dolf het onderspit te gen Wings omdat de Haagse ploeg een sterker collectief had en een dosis fysiek geweld in de strijd bracht. Wings had de betere ope ning, 3-0. In die fase was al te zien dat de Hagenaars meer geduld in de aanval hadden dan Saturnus. Net zo lang breien tot de uitstap geen voldoende rugdekking meer heeft en dan de cirkelspeler aan spelen. Maar Anton Klok was bij de Leidenaars op schot (4 treffers) en de Duitser Heiko Vogler (ex-En- schede) bleek ook van wanten te weten. Hij doelpuntte vijfmaal. Wings gaf echter geen krimp en vergrootte de marge nog voor de rust tot vier treffers, 11-7, maar dat niet nadat Saturnus tweemaal langszij was geweest, 5-5 en 7-7. Wings kreeg op die momenten echter arbitrale steun in de vorm van uitsluitingen (twee minuten straffen Die tijdstraffen drukten wel een stempel op de wedstrijd. Niet gezegd dat zonder die uitslui tingen Saturnus de bakens zou hebben kunnen verzetten, maar de vraag is of Wings zo goed zou zijn blijven spelen als Saturnus de Ha- GELEEN (ANP) - Vlug en Lenig heeft zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese zaalhandbalbeker voor landskampioenen. V en L won de thuiswedstrijd tegen Liver pool met 30-9. Topscorer was Dor- mans met zeven treffers. Hij trof een keer vaker doel dan Hamers. Daags tevoren had de Limburgse formatie al in de uitwedstrijd ruim afstand genomen: 23-10. Bekerwinnaar Sittardia heeft za terdag SC Dynamo Oost-Berlijn tot een uiterste krachtsinspanning ge dwongen. De Oostberlijnse ploeg wist in Sittard de return uit de eer ste ronde van het Europa Cup 2- toernooi tenauwernood met 21-22 te winnen. In Oost-Berlijn had Dy namo een week geleden zijn plaats in de tweede ronde al veilig gesteld door met 32-16 te zegevieren. In Sittard speelde de thuisploeg een voortreffelijke wedstrijd. Dy- wist: 11-11. Duidelijk is dat de Zijl/LGB enkele zware weken voor de boeg heeft. Behalve de uitsluitingen wacht het Leidse team in de volgende weken achtereenvolgens HZC/de Rob ben en AZC/Alphen als tegen stander. Doelpunten De Zijl tegen Rot terdam: Stan van Belkum 3x, Alex van Belkum 3x, John van den Bosch, Hans Nieuwenburg, Edwin Redegeld, Henk Harte- veld en Mark van Belkum alleen éénmaal. Gehandicapt LZ 1886 heeft zaterdag on danks een lange voorbereiding op de wedstrijd de wedstrijdpun- ten niet mee naar huis kunnen nemen in de wedstrijd tegen AZPC. De Leidenaars waren genaars op de hielen had gezeten. Bij 11-11 in de tweede helft kwam weer een uitsluiting en Wings be nutte de man meer situaties se cuur. Bovendien bleek dat Heiko Vogler zich defensief nog aan Sa turnus moet aanpassen. De gaten in het rechterblok van de Leidse defensie, tussen hem en hoekver- dediger Wim van Leeuwen, waren voor Wings voldoende om de winst te consolideren (17-21). Kwetsbaar OASE (2-8 verlies tegen Actief) kwam aanvallend niet uit de verf en defensief waren de hoeken kwetsbaar. Daar kwam ook de helft van de Rotterdamse produc tie vandaan. OASE scoorde maar twee treffers, beiden uit een straf worp. Het werk tussen de cirkel en de opbouw liet bij de Alkemadese formatie ook te wensen over. De cirkellopers zagen de opbouwers telkens weer juist daarheen inzet ten, waar zij aan de cirkel positie hadden gekozen. Met als resultaat een opeenhoping van aanvallers en verdedigers waar geen speld meer tussen te krijgen was. Coby Has- sing deed in het doel goed werk. Zij stopte een strafworp en had aan de tegentreffers nauwelijks schuld. Jammer dat zij nog een uitsluiting moest incasseren. namo slaagde er nimmer in ruim afstand te nemen, al behield de ge routineerde Oostduitse ploeg door de gehele wedstrijd de leiding. De Jierenploeg van Aalsmeer haalde de tweede ronde in het IHF- bekertoernooi niet. Weliswaar werd zaterdag de return tegen Mar- gereten met 25-22 (10-10) gewon nen. Daartegenover stond dat de uitwedstrijd een negatief verschil met zes doelpunten (26-20) had op geleverd. In een levendige, aan trekkelijke ontmoeting was bij Kees Boomhouwer uitstekend op schot met negen doelpunten. door het ontbreken van Jan de Graaf en Jan Bakker (gebles seerd) weliswaar gehandicapt, maar dit werd goed opgevangen door de sterk spelende en debu terende jeugdinternational Cees Boonstoppel. LZ was in de be ginperiode zeker niet de mindere van AZPC. De vroege uitsluiting van Frans van de Brink met 3 persoonlijke fouten in de eerste periode werd door de hardwer kende ploeg ook goed opgevan gen. Aan het begin van de derde pe riode werkte LZ een achterstand van 4-1 terug en nam door een break van Remco Roman zelfs weer de leiding met 4-5. Hierna bleek echter dat op de reserves van LZ een te grote wissel werd getrokken. AZPC liep langzaam uit, hoewel een strafworp van LZ de spanning weer terug bracht. HVS mist Anke van der Bosch en Ingrid van Seist en dat scheelt aanmerkelijk, vooral in aanvallend opzicht. Maar ook al liet de Stomp- wijkse elite in Zevenbergen weinig zien tegen debutante Groene Ster, toch had de ploeg daar moeten winnen. Vijf strafworpen missen, Marijke Moes driemaal en Lenie van der Bosch twee keer, dat is vra gen om een nederlaag. Die kwam dus ook: 6-10. MMO speelde defensief een goe de wedstrijd en was nauwelijks de mindere van WIK. De Vlaardingse dames bleken echter een goed in gestudeerde aanval te hebben te gen de consequent door MMO ge hanteerde 6-0 defensie. Daarnaast beschikten zij over een goede vrije worp. Dat alles zette voldoende zo den aan de dijk, genoeg althans voor een 12-13 overwinning. En de arbitrage? "Nou ja", reageerde Hei- ma Volwater koel, "het zal wel niet de hele competitie zo zijn". Overige uitslagen: Dames afdelings tweede klasse: Nor- tha-Hermes 12-12, derde klasse: MSV- Hermes 3 9-12. Heren afdelings eerste klasse: West- landia-HVS 16-12, tweede klasse: MSV- HEC 2 13-12, derde klasse: HEC 4-OASE 15-17, Northa-Kwiek Sport 2 13-11, vier de klasse: Fairplay-Rijnstreek 9-17. FRANK BONTE De dames van Niloc plaatsten zich moeiteloos voor de tweede ronde in het toernooi der lands kampioenen. De return tegen het Luxemburgse Bascharage werd in Amsterdam met 28-8 (9-4) gewon nen. In Luxemburg had Niloc de eerste ontmoeting met 11-25 win nend afgesloten. Topscorers bij de Amsterdamse ploeg werden zater dag Marina van Spaandonk met ze ven en Saskia Vriends met zes doelpunten. Het damesteam van Quintus heeft de kwalificatieronde van het toernooi om de Europese handbal beker voor bekerwinnaars niet overleefd. Na de overwinning in de thuiswedstrijd in Kwintsheul (15- 14) tegen Sindelfingen volgde za terdag in de Westduitse stad een nederlaag met drie doelpunten ver schil (17-14). Bij de rust mocht Quintus nog hoop op een goed re sultaat koesteren (7-7). In de laatste minuut scoorde de tegenstander echter nog eenmaal en bepaalde de eindstand op 8-6. LZ-scores: Wilco van der Zeeuw (3x), Jim van Es, Remco Roman en Michel van der Zeeuw ieder lx. Vivax heeft momenteel het ge luk niet aan zijn zijde. Tegen pro movendus Breda had winst ze ker tot de mogelijkheden be hoort, als van de man meer situa ties optimaal was geprofiteerd. Breda bleek echter iets sterker te zijn en trok de winst naar zich toe met 10-9. Scores: Jack Frauenfelder, Dick v.d. Bosch en Marcel Rompes ieder 2 maal Ruud Wormgoor, Jeroen Pias meier en Dick Langerhorst ieder 1 maal. Derde klasser Katwijk is dui delijk in opgaande lijn. Hoewel LEIDEN - Voorlopig lijken de volleybalploegen van Ridderveld (dames) en Novo 2 (heren) voorbe stemd de eerste klasse van het rayon Leiden de rug toe t« keren. Beide teams wonnen ook in het af gelopen weekeinde hun wedstrijd en voerden de ranglijst ongeslagen Novo 2 maakte korte metten met het toch echt niet zwakke RW, dat in Noordwijk alleen in de eerste set enigszins in het spoor kon blijven: 15-8. Daarna was de koek op voor de Rijnsburgers. Novo, met Kees Vink als meest opvallende speler, stootte toen door naar 15-5 en 15-2. De Alphenaren klopten in hun laatste wedstrijd WVC met 3-0 (15- 12, 15-10 en 15-10). Door scherp te serveren en sterk te blokkeren werd WVC constant onder druk ge zet. Met name Anton Ooijen ver stond die kunst aan Ridderveld-zij- de. WVC toonde alleen bij het in slaan aan dat het mogelijkheden heeft. De verrassing bij de heren was de winst die Leython 3 op SKC boekte. SKC maakte z'n pretenties geenszins waar. De ploeg maakte veel technische fouten en bleek erg kwetsbaar te zijn. Leython, waar van de teamleden elkaar steeds be ter gaan vinden, moest alleen de derde set (2-15) afstaan. De overige sets werden gewonnen: 15-7, 15-11 en 15-8. DAC 3 behaalde de eerste zege van het seizoen ten koste van Orion 2. In Alphen werd een 3-1 score (10-15, 15-8, 15-4 en 15-13) be werkstelligd. Aan beide kanten werd getracht zoveel mogelijk de de ploeg tegen het thuis altijd sterke GZC met 7-6 verloor, be hoorde een gelijkspel zeker tot de mogelijkheden. De tijd schoot echter tekort om Katwijk aan een puntendeling te helpen. Sco res: Hans Schaap (3x), Dick van Leeuwen (2x) en Piet de Fiets. DKD ging onderuit tegen WVZ met 10-7. Na een 8-4 achterstand kwamen de Leiderdorpers nog sterk terug tot 8-7 maar zagen on der leiding van coach Roel Veen- stra geen kans een eervoller re sultaat te behalen. De Leider- dorpse scores werden verzorgd door: Frank Dreef (3x), Kees v.d. Plas (2x), Harry van Hoven en Erik van Ark. De dames van LZ 1886 doen het bijzonder goed in de eerste klasse. Hoewel de verwachtin zwaKke plekken aan de andere kant van het net te bespelen. Dat lukte DAC, met Wim Geerlof en Cor Bruine als uitblinkers, het best. VCS was met slechts zes man in Leiden present om LUSV te be strijden. De formatie uit Sassen heim, die niet kon beschikken over Ad van Elk en Wilco Saab, pakte alleen de tweede set met 13-15. Een 3-1 zege dus voor de studenten. DAC 2 is de enige ploeg die naast Novo 2 nog ongeslagen is in de eer ste klasse van het rayon Leiden. Het laatste slachtoffer van de Al phenaren heet Donar 2, dat met 1-3 werd verslagen. In het rayon Haarlemmermeer zegevierde Waterlanders 2 met 3-0 over KDO. In het rayon Gouda werd om de districtsbeker ge speeld. Het Boskoopse Agon ver sloeg Dosko met 3-0 (15-10, 15-13 en 15-8) en het Bodegraafse Kars- sen/VSTS verloor met 2-3 (10-15, 15-9, 12-15, 15-10 en 3-15) van Van Ginkel/Jodan Boys. Dames Bij de dames was Ridderveld weer eens ongenaakbaar. De harde aanval en dito serve van de Al- phense ploeg was duidelijk teveel van het goede voor Leython 4, dat dan ook in eigen huis diep het hoofd boog: 4-15, 3-15 en 5-15. S'70 keek geamuseerd toe hoe de aan val van Gemini/Kangeroes 4- bleef proberen via hard geslagen ballen tot succes te komen. Helaas voor de equipe uit Voorschoten liet de zuiverheid bij deze aanvalspogin- gen niet erg hoog gespannen wa ren, zijn de Leidse dames na drie wedstrijden nog steeds ongesla gen en ligt een tweede plaats in het verschiet. Vooral Ellen Hoo- genboom etaleerde afgelopen za terdag haar talenten tegen de Amer. Zij scoorde maar liefst 5 maal. Einduitslag 8-5 in het voor deel van de Leidse dames. Met de dames van de Zijl/LGB gaat het echter minder. Na de de gradatie naar de tweede klasse lijken in deze klasse weinig suc cessen weggelegd voor de Leidse formatie. Dit weekeinde incas seerden zij een tweede verlies te gen de dames van streekgenoot Koudekerk met 5-3. De Leidse scores werden verzorgd door Pa mela Tegelaar 2 maal en Inge Bouwmeester 1 maal. LEIDEN - Junior cyclo-crosser Ed die Kouiss weet zich tijdens het nog vroege veldritseizoen uitste kend te handhaven tussen de na tionale top. De renner uit Katwijk boekte reeds één overwinning en reed gisteren in het Brabantse Lieshout geruime tijd aan de lei ding. Met het naderen van de finish kreeg Kouiss echter last van kramp, waarna hij zijn rivalen Reu- mer en Gerrits alsnog, respectieve lijk ruim en nipt, voor diende te la ten. Kouiss finishte daarmee als derde. Casper van der Meer werkte zich vanuit laatste positie gestaag naar voren, om tenslotte nog als vijfde over de meet te komen. René Guyt reikte tijdens zijn seizoende buut naar een negende plaats. In Assen eiste Alphenaar Michel Mee- re bij de amateurs een achtste plaats voor zich op. Leidenaar John Eradus kwam gisteren, ter voorbereiding op de komende wedstrijden in het Rot terdamse Ahoy-sportpaleis, in ac tie op de Alkmaarse wielerbaan. De Swift-renner eindigde als ze vende in-de rit in ljjn, terwijl hij in een koppelkoers over 45.kilometer samen met Sjaak Pieters op de der de stek beslag legde. LEIDEN De Leidse judoka Hu- go Weijermars van sportschool Luiten is gisteren in Hellevoetsluis bij de Zuidhollandse kampioen schappen heren aspirapten op de derde plaats geëindigd in de ge wichtsklasse tot 70 kg. Door dat re sultaat staat hij als reserve geno teerd voor hét Nederlands kam pioenschap op 3 november. gen nog wel eens te wensen over. Bovendien draaide de formatie uit Woubrugge naar behoren, waar mee de scores van 15-4,15-5 en 15-6 snel verklaard zijn. WVC speelde het spel wat slim mer dan Blok '77, dat hard werkte, maar toch zonder setwinst bleef. De ploeg uit Katwijk kon niet be schikken over Fennemiek Dijkstra en moest tevens in de derde set de geblesseerde geraakte Marjon van Wolferen missen. In een vrij rom melige duel won het Warmondse team ten slotte met 3-0. DAC 2 en Leython 3 gaven de toeschouwers in de Rijnstreekhal waar voor hun geld. Leython trok na veel span ning uiteindelijk aan het langste eind (12-15, 5-15, 15-8 en 3-15) en mocht daarvoor vooral Jacqueline Lagerweij en Loes Verboon dank baar zijn. Gemini/Kangeroes 3 kon in de wedstrijd tegen Orion kiezen uit maar liefst tien speelsters onder wie enigen van het sterkere vierde team. Orion raakte dermate geïrri teerd van het voortdurende gewis sel aan Voorschotense kant dat het alleen in de vierde set tot aanvaard baar spel kwam. In een vooral rom melige partij deelden de twee ploe gen de punten: 10-15,15-7,18-16 en 5-15. Ook RW en Liusna kwamen in Rijnsburg een gelijkspel over een. Aangezien de ploegen aan el kaar gewaagd waren had iedereen vrede met deze uitslag. De dames van Agon plaatsen zich in Boskoop voor de derde ron de van de districtsbeker. DUF '72 werd met 3-2 geklopt (15-11, 15-11, 5-15, 9-15 en 15-2). LEIDEN - Voor de ploegen uit Leiden en omgeving die .uitkomen op landelijk niveau in de zaalhandbalcompetitie was het gisteren een slechte dag. Geen enkele formatie kon winst laten noteren. Saturnus-sveler Anton Klok baant zich een weg door de Wingsverdediging. Hij zou viermaal scoren. Toch verloren de Leidenaars <h'«tn Holv;

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18