Profclubs hebben 't moeilijk Quick Boys laat zich verrassen 'Geurds kreeg schouderklopjes' Valse start DDR Voorzitter Den Bosch na afgelasting van duel met Ajax: Derde plaats UEFA-jeugd SVLV stunt met bekerzege op Westlandia2-1 Scores in bekervoetbal Amateurteam in halve finales in Singapore MAANDAG 22 OKTOBER 1984 SPORT PAGINA 15 DEN BOSCH (GPD) - Zaterdag middag om vyf uur aan het einde van een regenachtige dag keurde scheidsrechter Gerard Geurds het veld van FC Den Bosch goed, gisterochtend om half negen, na een nacht met veel wind en wol ken die hun lading vocht bij zich hielden, stapte consul Pennings door de zandbak in De Vliert en oordeelde dat het competitietref- fen tegen Ajax doorgang kon vinden. Geen druppel water viel er sindsdien en toch trof scheids rechter Geurds zodanig gewijzig de omstandigheden aan dat hij enkele minuten over half twee het duel alsnog afgelastte. Hij deed dat volgens bestuur ders van FC Den Bosch onder dmk van trainer en officials van Ajax, Geurds ontkende dat van zelfsprekend. „Gerard Geurds laat zich niet onder druk zetten", zei hij, ondertussen met een ou de krant de modder van zijn zwarte lakschoenen vegend. Op merkingen van Ajax-voorzitter en KNVB-bestuurder Ton Harm- sen: „Op zo'n veld kunnen we niet voetballen, hier spelen is on verantwoord", hadden volgens zijn zeggen op zijn beslissing geen invloed gehad, maar bij FC Den Bosch vonden ze de ver standhouding tussen de verte genwoordiger van de Amster damse club en de Eindhovense arbiter iets te amicaal. Ajax heeft een technisch ge schoolde ploeg die op een gras mat als een biljartlaken tot zijn beste verrichtingen komt. In 's- Hertogenbosch heeft men deze week een nieuwe drainage aan gelegd. De veertig medewerkers van de Heidemij moesten daar voor onder toezicht van de grondtechnische dienst van de KNVB sleuven graven in de grasmat. Met de 300 kubieke me ter zand werd het veld weer egaal gemaakt. De Vliert werd een gro te zandbak en in dat mulle zand voetballen vergt extra inspan ningen, Ajax voelde er drie da gen voor de Cupwedstrijd tegen het Tsjechische Bohemians wei nig voor die extra krachten aan te spreken, vandaar dat de chauf feur een tevreden spelersbus te rugstuurde richting hoofdstad. „Ga maar kijken, het is echt onbespeelbaar", zeiden de Ajax- bestuurders. „Ik heb zoiets nog nooit meegemaakt, onvoorstel baar slecht", meldde trainer Aad de Mos net voor hij de spelersbus instapte. Het veld is inderdaad slecht, maar het enige criterium dat telt is dit: levert voetballen gevaar op voor de spelers? „On zin", zegt Theo de Jong, assis tent-trainer van FC Den Bosch, „ik heb wel eens op beroerdere velden gespeeld". Voetballer trainer-reporter Hans Kraay: „Wat gevaar voor de spelers? Als je hier neergaat val je in een ve ren bed". En de voor twee duels naar de tribune verbannen FC Den Bosch-trainer Rinus Israel: „Als je het nu afkeurt, zullen er nog maar weinig wedstrijden hier doorgaan. Dan blijven we thuis in ieder geval ongeslagen". En vervolgens weer ernstig: „Er wordt gesold met de belangen van de toeschouwers. Waarom is Geurds niet om negen uur geko men, dan hadden niet een paar duizend mensen in het stadion gezeten". Om even over half twee gaf scheidsrechter Geurds ODdracht de kassa's te sluiten. Het bestuur van FC Den Bosch achterlatend met het probleem van de mor rende supporters en met een kos tenpost van vele tienduizenden guldens. Voorzitter Van der Heij den van de Brabantse club: „De spelers van Ajax waren amper uit de bus of ze zeiden al: daar spelen wij niet op. Vervolgens ging Geurds met mensen van het Ajax-bestuur het veld op. Riep mij even later bij zich en vertelde dat hij het te gevaarlijk vond voor de spelers. Hij was bang voor knie- en enkelblessures. Ik betwijfel of hij de zaak objectief waargenomen heeft. Ik heb ge zien dat hij schouderklopjes kreeg van De Mos en Harmsen". Geurds bekeek het veld zater dagmiddag, belde met het KNMI en besloot na het horen van het weerbericht de wedstrijd door te laten gaan, voorwaarde was wel dat er geen regen meer viel. Het weerkundig instituut voorspelde juist en dus zag consul Pennings in alle vroegte geen aanleiding de beslissing van Geurds te her roepen. „Op harde velden spelen is gevaarlijker dan op zo'n zand- veld", oordeelde de consul. Maar omdat Geurds op het veld natte en door de wind opgedroogde plekken ontdekte vond hij spe len later onverantwoord. „Als je op die natte plekken wilt wen den of keren en je voet blijft in de modder staan dan heb je kans op spierblessures. Is een totaal veld nat dan stel je je daarop in, hier waren droge en natte stukken en dat maakte het gevaarlijk". Het lijkt op het gedraai van een arbi ter die zich door officials heeft la ten ompraten. FC Den Bosch heeft de ge meente als eigenaar van het sta dion inmiddels aansprakelijk ge steld voor de extra kosten die door de afkeuringen gemaakt moeten worden. De mobiele een heid zal nog eens opgetrommeld moeten worden, suppoosten moeten extra betaald worden, voor de derde keer zal er een pro grammaboekje gedrukt moeten worden en zo zijn er meer kos ten. „En hoeveel toeschouwers gaat het ons volgende keer sche len", zegt voorzitter Van der Heijden. „De mensen-zullen het risico om weer voor niets te ko men een volgende keer niet meer nemen en blijven thuis". De grasmat in De Vliert werd aangelegd in 1951. Drieëndertig jaar later heeft de septemberre- gen het veld verwoest met als ge volg dat de duels tegen FC Twen te en nu twee keer Ajax afgelast moesten worden. De drainage voldoet niet meer, de cultuur technici van de gemeente Den Bosch begrijpen niet hoe dat in eens komt. Feit is wel dat men deze zomer weinig gedaan heeft aan de grasmat omdat er plannen liggen voor de bouw van een nieuw stadion. „En dan is het zonde om voor 80.000 gulden te verspijkeren", zegt Verhofstadt, directeur sportzaken van de ge meente. Ruim kans overigens dat de extra kosten die door de afgelastingen door Den Bosch en de plaatselijke overheid gemaakt moeten worden, dat bedrag zul len overtreffen, want zo realise ren club, spelers, trainer en ge meente zich: de slechte tijden voor de velden moeten nog ko- DEN HAAG - Behalve FC Groningen en Veendam hebben ook veel andere op professionele basis spelende elftallen het in de bekerstrijd moeilijk gehad tegen lagere ploegen. Volendam, Excelsior, PEC Zwolle, Cambuur en Wagenin- gen kwamen niet verder dan een gelijkspel en moeten op 31 oktober opnieuw spelen om de volgende ronde te berei ken. Feyenoord kwam teneergeslagen uit Drachten terug met een eerloze winst van 2-1. De topclubs die tegen amateurs uitkwamen vertoonden allen het zelfde mankement: een grenzeloze onderschatting van de tegenstan der. De meeste ploegen moesten eerst worden wakker geschud door een vroege tegéntreffer. Pas daar na toonden zij aan over betere kwa liteiten te beschikken. Uitzonde ring hierop was FC VW, de koplo per van de eerste divisie, dat geen kind had aan de eens zo roemruch te cup-vechter IJsselmeervogels: 4-1. De thuis spelende amateurclubs hadden behalve over hun speelwij ze ook niet te klagen over de pu blieke belangstelling. Zo trok PAX-Haarlem 4000 liefhAbers en zaten bij Drachten-Feyenoord 6000 toeschouwers. rust miste de ervaren Walbeek nog een strafschop voor Rohda, dat ook daarna bleef aanvallen. Zon-, der succes, maar Volendam mocht zich met de 0-0 de handen dichtk nijpen. Ook Excelsior moet op her haling na de matte vertoning tegen eersteklasser Sliedrecht. Wel na men de Rotterdammers via Rid derhof de leiding, maar zelfs dat ontmoedigde Sliedrecht niet. Vier minuten voor tijd viel de gelijkma ker dankzij Van 't Hoog. Nieuw Lekkerland mag nog een keer tegen PEC Zwolle voetballen voor de KNVB-beker na de 3-3 van zaterdag. Of in de uitwedstrijd in Zwolle net zo'n goed resultaat zal worden geboekt als voor de eigen 2000 supporters, mag worden be- Feyenoord in moeilijkheden bij Drachten. Joop Hiele heeft het nakijken bij een uithaal van Boeree en het is 1-0 twjjfeld. De zaterdagamateur zal zeker de tactiek niet veranderen. De ploeg speelde op de counter en had daar groot succes mee. Overi gens werden twee goals van PEC afgekeurd. Met een beetje meer geluk had Spakenburg zaterdag gewonnen van Cambuur. Nadat plaatsgenoot en aartsrivaal Ijsselmeervogels 's middags als erkende cupfighter roemloos ten onder was gegaan te gen VW (1-4), speelde Spaken burg 's avonds zeer brutaal tegen de eerste divisieclub uit Leeuwar den. De amateurs toonden de semi- profs wat de juiste instelling moet zijn. "We hebben onvoldoende agressie getoond", moest Cam- buur-trainer Theo Verlangen toe geven. "En wij hadden niet eens onze beste dag", verkondigde zijn Spakenburg-collega Van der Ham laconiek, na het 1-1 gelijke spel. Ook hoofdklasser AFC kwam er eigenlijk maar bekaaid af met de deling (1-1) tegen Wageningen. De eerste divisieclub kwam er giste ren in Amsterdam totaal niet aan te pas en mocht zich gelukkig prijzen dat Frafiani een uitgespeelde kans onbenut liet bij een 1-0 voorsprong voor AFC. Alleen daarom kon Van Angeren nog voor de gelijkmaker zorgen, maar verdiend was dat al lerminst. LEIPZIG (DPA) - Net als Nederland heeft het Oostduitse voetbalelftal de kwalificatiewedstrijden voor het wereldkampioenschap slecht ingezet. De DDR verloor zaterdag in Leipzig met 2-3 van Joegoslavië. De verdedi ging van het thuisland was het zwakke punt. De Oostduitse ploeg startte sterk. Glowatzky zorgde in de 12e minuut voor een voorsprong en Minge schoot daarna nog eens tegen de paal. Inplaats van 2-0 werd het 1-1 door een onverwacht afstandsschot van Bazdarevic. Vier minuten na rust werd het 1-2 door Vorki. Nog in dezelf de minuut maakte Ernst met een omhaal gelijk, maar het sterke Joegosla vië greep via Sestic toch de verdiende zege. De stand in groep 4 is: 1. Joegoslavië 2-3 (3-2), 2. Frankrijk 1-2 (4-0), 3. Bulgarije 1-1 (0-0), 4. DDR 1-0 (2-3), 5. Luxemburg 1-0 (0-4). Figurant De kijkers bij de laatste wed strijd konden constateren dat Feyenoord nog altijd niet in vorm is. De regerende landskampioen liet zich by herhaling met de rug tegen de muur zetten en miste voorin alle scherpte. Rep, vervan ger van de geblesseerde Petursson, speelde op de linkerflank een figu rantenrol. Volkomen verdiend kwam Drachten via Boeree dan ook op voorsprong. Pas na de rust lieten de tegenstanders zien waarom ze zoveel hoger spelen. Gullit zorgde daarbij voor het meeste gevaar. Met de doelpuntenmakers Hout man en Hoekstra bespaarde hij Feyenoord een grote afgang. Volendam schaarde zich bij Roh da Raalte in de rij profclubs die een wanprestatie afleverden (0-0). De enige Volendammer die voor een gevaarlijk moment zorgde was Gerrie Mühren die de bal na een vrije trap naar de lat stuurde. Voor ARNHEM - Het Nederlands UE- FA-team (16-18 jaar) is in het vier- landen-toernooi, dat op het Vites- se-terrein in Arnhem werd gehou den, op de derde plaats geëindigd. Na de nederlagen tegen België en Italië behaalde de formatie van bondstrainer Ger Blok op de slot dag een verdiende zege van 2-1 op Schotland. Het vierlandentoernooi werd ge wonnen door het fysiek sterke Ita lië dat tegen de Belgen aan 0-0 vol doende had in een bikkelhard duel, waarin arbiter Van Ettekoven één rode en zes gele kaarten moest uitdelen. By Nederland-Schotland ging het er minder fel aan toe. John Willems van De Graafschap en Jur- ri van Beek brachten Oranje op 2-0, waarna McFarlane in de tweede helft tegenscoorde voor de Schot ten, die als laatsten eindigden. LEIDEN - Terwijl concurrent Noordwyk in het 'grote' KNVB-be- kertoernooi Veendam verraste, werd Quick Boys in de tweede ron de van de strijd om de districtsbe ker zelf verrast door vierdeklaser Vredenburch: na verlenging was de eindstand 2-1. SVLV zorgde voor een stunt door tweedeklasser Westlandia uit te schakelen: 1-2. RCL maakte geen fout tegen Tey- lingen: 5-0. VTL had in de tweede helft van het duel tegen DSVP met een 0-1 voorsprong op zak goede vooruitzichten op een overwinning tegen DSVP. Totdat het begon te onweren en de scheidsrechter de wedstrijd staakte. Vredenburch-Quick Boys 2-1 (na verl.) Quick Boys (zonder de gebles seerde) Martin van der Plas leek in Rijswijk een 'makkie' te hebben toen Marco van der Plas al in de 5de minuut 0-1 scoorde. Dat bleek een misvatting, want Vredenburch weigerde zich over te geven. Met medewerking van Quick Boys be reikten de Rijswijkers de derde ronde. Want na de treffer van Mar co van der Plas bleek het gedaan met de Katwijkers. Kees van Rooyen en Freek Rienkse kregen aanvankelijk nog goede kansen, maar na de rust maakte de thuis club gelijk: 1-1. In de verlenging kreeg zowel Vredenburch als Quick Boys goede kansen. De Rijs wijkers benutten er (in de laatste minuut) één van. RCL-Teylingen 5-0 RCL maakte geen fout tegen Teylingen. Hoewel de Leiderdor pers niet groots speelden, bleek het team van Laurens Mouter te sterk voor de Sassenheimse vier deklasser. Peter Siera en René Kammenga (voor rust) en Pierre van Gemerden (2x) en Ron van der Post (na de pauze) scoorden voor RCL. ODB- Ter Leede 2-1 Ondanks de afwezigheid van vijf vaste krachten, gaf Ter Leede ODB (derde klasse) redelijk partij. Vlak voor de pauze kwamen de Sassen- heimers op een 1-0 achterstand. In de tweede helft zette Ter Leede al- les-op-alles, maar in plaats van 1-1 werd het een kwartier voor tyd 2-0. Frits Hoekstra maakte er daarna nog 2-1 van. 's-Gravenzande SV-FC Lisse (zond.) 2-1 Wim Bouckaert zette Lisse vijf minuten voor rust op voorsprong. Hoewel de ploeg van André Wah- len daarna nog goede kansen kreeg, bleven doelpunten uit De thuisclub scoorde wel nog twee keer: 2-1. OSV-SIZO 9-0 Het gehandicapte SIZO nam de wedstrijd tegen OSV (tweede klas se zondag) wel degelijk serieus, maar bleek niet opgewassen tegen de ploeg uit Oostzaan. Sterker nog, SIZO werd in de tweede helft vol ledig weggespeeld. Bij de rust was de stand nog maar 1-0, maar daarna sloeg OSV nog liefst acht keer toe: 9-0. DSVP-VTL 0-1 (gest.) VTL had het aanvankelijk moei lijk tegen tweede klasser DSVP, maar kwam goed in de wedstrijd en kwam vlak voor rust via Fred van Haarlem zelfs op voorsprong. Toen het in de tweede helft hevig begon te onweren nam scheids rechter Bouwmeester in de 57 ste minuut het zeker voor het onzeke re. De wedstrijd wordt in zijn ge heel overgespeeld. SV'35-WSB 0-4 WSB kende geen enkel pro bleem met SV'35. Gerry van der Burg, Theo Duivenvoorde (2x) en Kees Nulkes scoorden voor WSB. Valken'68-Voorburg 1-1 (Voorburg w.n.s.) Valken'68 en Voorburg toonden zich gelijkwaardig. De thuisclub kwam snel op achterstand, maar Theo van Rijn scoorde de gelijk maker. Omdat ook in de verlen ging niet meer werd gescoord, moesten strafschoppen de beslis sing brengen. Voorburg bleek schotvaardiger. UVS-SJZ 5-1 UVS speelde niet voluit tegen SJZ. De ploeg toonde zich niet agressief, maar dat stond een grote overwinning niet in de weg. Hans de Kruys (2x), Cock van Weerlee, Sam Eradus en Rob Vermeer doel puntten. Harry Berg redde de eer Westlandia-SVLV 1-2 SVLV zorgde voor een verras sing, zeker wanneer wordt bedacht dat de ploeg vijf basisspelers mis te. In de eerste helft (1-0) hadden de Voorschotenaren weinig in te brengen. Doelman Marco Gerrits behoedde zijn ploeg toen voor een grote achterstand. In de tweede helft bogen Edward Duindam en Piet Douwes de achterstand om in een verrassende overwinning. Foreholte-HMSH 0-1 In de eerste helft kon Foreholte de Haagse tweedeklasser goed par tij geven, maar in de tweede helft bleek HMSH oppermachtig. Het doelpunt van Martien van der Knoop bracht dat in de stand tot uitdrukking. SEV-Bodegraven 5-1 Bodegraven nam al na drie mi nuten een voprsprong dankzij een doelpunt van Coen Hoogbruin. Na deze treffer kwamen de Bodegra vers er echter niet meer aan te pas. Moeiteloos bepaalde SEV de eind stand op 5-1. VCS-Floreant 4-2 Kees Fransen zette Floreant na een kwartier op voorsprong. Deze werd door VSC evenwel in een 4-1 voorsprong omgebogen. Gerrit van de Berg maakte er nog 4-2 van. SVPTT-Alkmania 1-2 Alkmania nam via Ronald de Rijk een 0-1 voorsprong. Hierna nam de thuisclub de touwtjes ech ter in handen. Het werd dan ook 1-1. Edwin de Roos verzorgde hier na alsnog de verrassende winnen de treffer. NSV-Alphense Boys 0-3 Alphense Boys had een 'makkie' bij NSV. In de eerste helft kwam AB nog niet tot scoren, maar na de pauze bleken de voorwaartsen op scherp te staan. Jan Verwoerd, Pe ter Gerse en Nico Verwoerd maak ten er 0-3 van. Verburch-Altior 5-2 Tussen de 20ste en de 30ste mi nuut scoorde Verburch vier doel punten. Peter Ouwekerk maakte er 4-1 van. Veldspeler René van der Hoorn moest in de tweede helft on der de lat plaatsnemen, omdat Mi chel Pieterse geblesseerd was ge raakt en ook de tweede doelman geblesseerd was. Na het vijfde Poeldijkse doelpunt gaf Louis van der Hoorn de stand een wat draag lijker aanzien. LMO-Esto 5-0 ln de eerste helft toonden beide ploegen zich gelijkwaardig, maar na de rust sloeg LMO toe. De ploeg profiteerde van een risoco-vol spel letje van de opponent: 5-0. DEN HAAG (ANP) - De karakteristie ken van de bekerwedstrijden van het af gelopen weekeinde zijn: Eerste ronde: IJsselmeervogels - FC VW 1-4 (I- 3). 1. Van Aerds 0-1, 7. Van Rosmalen 0-2, 19. Verbeek 0-3, 22. Bettink 1-3, 78. Van Aerds 1-4. Scheidsrechter: Verhoef. Toeschouwers: 1350. FC Den Haag - SW 2-1 (2-1). 21. B. Rontberg 1-0, 24. Van Velzen 1-1, 45. Groenendijk 2-1. Scheidsrechter: Ma nuel. Toeschouwers: 1500. Heerjansdam FC Groningen 3-2 (1-1). 28. Van Dijk 0-1, 36. Van de Berg 1-1, 65. Bijl 2-1, 76. Roossien 2-2, 82. Brouwer (eigen doel) 3-2. Scheidsrech ter: Van der Niet. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Beuk en Rijnenberg (Heer jansdam), Brouwer (Groningen). Nieuw-Lekkerland - PEC Zwolle 3- 3 (1-1). 13. Mulder 0-1, 22. Smit 1-1, 51. Koudstaal 2-1, 52. Wiggemansen 2-2, 81. H. van der Ham 2-3, 90. Den Besten 3-3. Scheidsrechter: Van der Leek. Toe schouwers: 2000. Gele kaart: Van .Moorst en Veldwijk (PEC Zwolle), A. van der Ham (Nieuw-Lekkerland). Noordwijk - Veendam 4-2 (1-1). 13. Wiebing 0-1, 40. Van Beveren 1-1, 55. Klompstra 1-2, 69. en 81. Vink 2-2 en 3-2, 90. Bakker 4-2. Scheidsrechter Hart- land. Toeschouwers: 500. Gele kaart: Sóllner en Van Loon (Veendam) en Sluis (Noordwijk). De Treffers - ACV 1-3 (1-1). 34. Bee- kers 1-0, 40. Krohne 1-1, 58. en 61. Ken ter 1-2 en 1-3. Scheidsrechter: Huls bosch. Toeschouwers: 600. Deto - Venlo 7-0 (4-0). 8. en 16. Kerr 1-0 en-2-0, 35. en 41. Polko 3-0 en 4-0, 64. Kerr 5-0, 80. Heine 6-0, 84. Schepers 7-0. Scheidsrechter: Bollen. Toeschouwers: 700. Spakenburg - SC Cambuur 1-1 (0- 1). 5. Boere 0-1, 75. Van Leyenhorst 1-1. Scheidsrechter: De Wit. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Van der Ley (Cam- NAC - AZ'67 2-0 (1-0). 44. Remie 1-0, 82. Van den Borgt 2-0. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 2879. Gele kaart: Filippo (AZ) en De Kroon (NAC). Heerenveen - Gilze 4-0 (1-0). 43. Schulting 1-0, 53. Schuurmans 2-0, 56. De Jonge 3-0, 71. Bijl 4-0. Scheidsrech ter: Luinge. Toeschouwers: 1250. Gele kaart: Clemens (Gilze). Go Ahead Eagles - RKC 2-0 (2-0). 11. Brouwer 1-0,41. Small 2-0. Scheidsrech ter: Hobé. Toeschouwers: 1200. Helmond Sport - Heracles 2-0 (1-0). 24. Van Breemen 1-0, 70. Vincent 2-0. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 1300. Gele kaart: Schulte (Heracles), Van Veen en Van Breemen (Helmond Sport). Eindhoven - Fort una S. 0-5 (0-2). 21. Hoyer 0-1, 43. Houtakkers 0-2, 52. 60. en 63. Holverda 0-3, 0-4 en 0-5. Scheids rechter: Keizer. Toeschouwers: 1600. De Graafschap - Willem II 2-0 (1-0). 2. Booy 1-0, 86. Leeuwerik 2-0. Scheids rechter: Mulder. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Van Gils (Willem II) FC Utrecht - Longa 6-1 (2-0). 21. Van der Linden 1-0, 24. en 55. Godee 2-0 en 3-0, 61. Godee (strafschop) 4-0, 76. Riet veld 5-0, 80. Doebiel 5-1, 84. Pomp 6-1. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschou- MW - Telstar 2-1 (1-0). 34. Maas 1-0, 85. Van de Luer 2-0, 88. Nijdam 2-1. Scheidsrechter: Bakker; toeschouwers: 2000. Gele kaart: Niesten (Telstar). Drachten - Feyenoord 1-2 (1-0). 21. Boeree 1-0, 56. Houtman 1-1, 72. Hoek stra 1-2. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Hoek stra (Feyenoord). AFC - Wageningen 1-1 (0-0). 49. Ou- derland 1-0, 67. Van Angeren 1-1. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 1200. Gele kaarten: Van Seggelen en Van Dord (AFC) en Van Leur en Tollenaar (Wageningen). Rohda Raalte - Volendam 0-0. Scheidsrechter: Van der Laar. Toe schouwers: 2500. FC Twente - DS79 4-0 (2-0). 7. Van Benthem 1-0, 10. Carbo 2-0, 59. Vreysen 3-0, 70. Carbo 4-0. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Rutten (FC Twente). RCH - Steenwijk 5-3 (2-0). 24. Ho- gervorst 1-0, 39. De Klerk 2-0, 67. Otte 3-0, 76. Kaljouw 4-0, 80. Willemsen 4-1, 83. Westerhogen 4-2,84. Rijbroek 5-2,88. Kluin 5-3. Scheidsrechter: Melser. Toe schouwers: 750. Gele kaart: Westerho gen (Steenwijk). AFC '34 - RBC 1-2 (0-1). 31. De Vos 0-1, 66. Tania 1-1, 71. Johan Molenaar 1- 2. Scheidsrechter: De Schepper. Toe schouwers: 1000. Sliedrecht - Excelsior 1-1 (0-0). 46. Ridderhof 0-1, 86. Van 't Hoog 1-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschou wers: 1600. Gele kaarten: Aart en Cock Goedhart (Sliedrecht). PAX - Haarlem 1-7, 8. Golstein 1-0, 37. Liesdek 1-1,38. Bóckling 1-2,46. Kle- ton 1-3, 67. Bóckling 1-4, 77. Balm 1-5, 86. Kleton 1-6, 90. Keur 1-7. Scheids rechter: Dolstra. Toeschouwers: 4000. TENNIS - De Amerikaan Matt Mitchell heeft in Melbourne een in ternationaal indoor-tennistoernooi gewonnen. Hij versloeg in de finale de Australiër Piet Cash in drie sets: 6-3, 3-6, 6-2. AUTOSPORT - De Brit Dum fries heeft gisteren de laatste wed strijd om het Europees kampioen schap formule 3 gewonnen. In Ma drid had de Brit een voorsprong van 47 seconden op de Deen Niel sen. De Italiaan Capelli, die al Eu ropees kampioen was, werd derde. SINGAPORE (ANP) - Het Nederlands amateur-elftal heeft zich in het toernooi van Singapore geplaatst voor de halve finales. De amateurs wer den door de overwinning van 5-2 (1-1) op Australië winnaar van groep A. Door dat resultaat ontmoeten zij in de halve eindstrijd de nummer twee van groep B, Zuid-Korea. In de andere halve finale treden Australië en Irak tegen elkaar aan. In de slotwedstrijd van de voorronde vatte het Nederlands elftal, zon der Johan de Kroon, maar met Manuputty van Rijnsburgse Boys, de ontmoeting tegen Australië in de eerste helft te gemakkelijk op. Australië trad met vijf invallers aan en nam desondanks in de tiende minuut door Panagis de leiding: 0-1. Acht minuten tikte Reglero van Elinkwijk de gelijkmaker in: 1-1. Na de hervatting speelde het amateur-elftal voluit. Met invallers voor Kroon en Norbart werd Australië stevig in de verdediging gedrukt. Sche pers gaf Orarye de leiding, waarna Bernal uit een dubieus toegekende strafschop weer gelyk maakte (2-2). In het laatste kwartier bleek Neder land over de beste conditie te beschikken. Prins (2) en De Kleine brach ten dat surplus in de score tot uiting.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15