5D T Zuiderduyn schiet Randstad naar zege Lugdunum aan vlijt ten onder ASC haalt uit tegen Stompwijkse Boys: 5-1 DOCOS verrast VELO Eerste zege MVKV Geslaagde Vluchtpoging' van dames Alkmania: 7-0 Bregman ziet rood Eerste overwinning Leidsche Boys Aalsmeer straft fouten genadeloos af: 4-1 Scheidsrechter laat jeugd van Rijswijk en Roodenburg afkoelen Interland eindigt in massale knokpartij Oefenzege van Sparta PAGINA 14 DO/ST SPORT MAANDAG 22 OKTOBER 1984 LEIDEN - ASC en ZLC deden in de Afdeling zondag goe de zaken. De Oegstgeester ploeg won met 5-1 van Stomp wijkse Boys, terwijl ZLC Warmunda een 3-0 nederlaag toe diende. De stand aan de kop van de ranglijst bleef hierdoor ongewijzigd. Leidsche Boys behaalde zijn eerste overwin ning. De Boshuizerkadeploeg won met 1-2 van VNL. MMO, dat zijn thuiswedstrijd vorige week om dubieuze redenen zag worden afgelast, verloor met 1-3 van Bernar- dus. ASC-Stompwijkse Boys 5-1 De ploeg van trainer Jan Bekke ring had een 'makkie'. Al na twee minuten zette Benno Schoonwater zijn ploeg op een 1-0 voorsprong. ASC kreeg hierna prima kansen om de voorsprong uit te breiden, maar meerdere treffers bleven aan vankelijk uit. Sterker nog, Stomp wijkse Boys kwam vlak voor de pauze op gelijke hoogte via een treffer van Theo van der Post. In de tweede helft maakte ASC zijn goede bedoelingen waar. De thuisclub werd in de kraag gepakt en op eigen helft vastgezet. Dank zij treffers van opnieuw Schoon water, Henk Langerhorst, Oscar Massee en Douwe Splinter werd het uiteindelijk 5-1. ZLC-Warmunda 3-0 ZLC speelde geen goede wed- LEIDEN - DOCOS heeft zijn eer ste overwinning in de competitie binnen. De Morsbewoners wonnen gistermiddag met 1-0 van VELO. Een verrassende zege gezien de stand op de ranglijst. Afgaande op het duel evenwel was er van een surprise geen sprake. DOCOS im mers speelde beter dan zijn oppo nent en had recht op de overwin ning omdat de ploeg bereid was 90 minuten lang voor een goed resul taat te knokken. Dat was het elftal van trainer Koos Crama ook in eerdere con frontaties, maar gisteren was er één verschil. De ploeg creëerde een groot aantal kansen en benutte er ook één. Die bleek genoeg voor de overwinning. DOCOS maakte vanaf de eerste minuut de indruk de beide punten in eigen huis te willen houden. On der aanvoering van aanvoerder Pe ter van der Kooy bouwden de Morsbewoners aan een overwicht dat na veertig minuten een treffer opleverde. Op aangeven van Henk Zweistra scoorde Ronald Hoge- boom 1-0. Een verdiende voor sprong, omdat DOCOS VELO con stant in de tang had gehouden. In de tweede helft mocht een aanvallend VELO worden ver wacht, maar de Poeldijkers kwa men niet langs het centrale duo Leo NederpeltyLeo van der Krogt. Sterker nog, de thuisclub kreeg nog de beste kansen. Peter en Ro nald Hogeboom en Ed Dubbelde- man kregen nog goede mogelijkhe den, maar de 1-0 stand bleef ge handhaafd. strijd tegen zijn Warmondse oppo nent, maar toonde een ongekende wilskracht. In de tiende minuut profiteerde Ronald Zandvliet van een verkeerde terugspeelbal van Van Tongeren: 1-0. Verder dan die ene treffer kwam de thuisclub in de eerste helft niet. In de tweede helft beloonde Ro nald Hendriksen het karakter van ZLC door via een afstandsschot 2-0 te laten aantekenen. Warmunda kreeg nog wel wat kansen, maar de voorwaartsen toonden zich niet trefzeker. Henk Mink maakte er vlak voor tijd nog 3-0 van. VNL-Leidsche Boys 1-2 Leidsche Boys trad in verband met blessures van basisspelers aan met vjif junioren. Desondanks be haalde de Boshuizerkadeclub zijn eerste overwinning. Dankzij een doelpunt van Ton de Wit kwam Leidsche Boys in de eerste helft op een 0-1 voorsprong. Ondanks een 'hartig woordje' van trainer Van der Wiel kwam VNL ook de twee de helft niet los. Opnieuw Ton de Wit profiteerde van de desorgani satie in de defensie van de Vliet- club: 0-2. Rick de Haas scoorde hierna nog wel 1-2, maar verder kwam de thuisploeg niet. MMO-Bernardus 1-3 Bernardus toonde vanaf het eer- LEIDEN - In de zondagvier- deklasse A werden twee inhaal- duels afgewerkt. Randstad Sport versloeg opponent Hillegom met 3- 2 en LDWS deelde de punten met ROAC: 2-2. Randstad Sport Hillegom 3-2 De Voorschotenaren werden ge confronteerd met een sterk spe lend Hillegom, dat zich met de kansen echter nauwelijks raad wist. Bovendien stak Randstad goalie Arend van de Oever in een uitstekende vorm. Na een goed be gin van Randstad, met een gevaar- Gjke kopbal van Henk Fransen, kwam Hillegom sterk opzetten. In de 20ste minuut vloerde Henk Fransen de doorgebroken Bas Hartman, die zich zelf over de toe gekende strafschop ontfermde. In eerste instantie zag Hartman zijn inzet door Van de Oever gekeerd, maar deze zou volgens de arbiter te vroeg hebben bewogen. Via de her kansing scoorde Hartman alsnog 0- 1. Na die treffer bleef Hillegom de aanval zoeken, maar het was toch de thuisclub die vlak voor rust ge lijkmaakte. De goed doorzettende Cees Dreef stelde, na aarzelen van Roy Keur en Henny van der Lin- den, spits Mark Drees in staat voor 1-1 te zorgen. Drie minuten na de hervatting kwam Randstad zelfs op voor sprong. Na een combinatie met Ab Achterkamp, liet Mark Drees doel man Roy Keur opnieuw kansloos: 2-1. In de 55ste minuut kreeg inval ler Boudewijn Pijpers alle gelegen heid om aan te leggen. Arend van de Oever had het nakijken: 2-2. Hil legom bleef ook daarna tevergeefs aandringen, maar het was Rand stad dat met zijn enige uitval suc ces had. Tien minuten voor tijd werd Paul Politiek in de buurt van het strafschopgebied door Rinus Dekker onreglementair afgestopt. Onder protest van de Hillegom-de- fensie benutte Kees Zuiderduyn de penalty: 3-2. ROAC '79-LDWS 2-2. Gedurende de eerste 20 minuten kon LDWS goed tegenspel bieden, maar daarna nam de thuisclub het heft steeds nadrukkelijker in han den. In de 20ste minuut werkte keeper Frans Stouten een door Wortman hard ingeschoten bal in zijn eigen doel: 1-0. Vlak voor de pauze kreeg Daaf Mink een goede mogelijkheid op de gelijkmaker, maar hij zag de ingeschoten bal door de doelwachter gekeerd. Tien' ste fluitsignaal aan met de volle winst huiswaarts te willen keren. De ploeg ontwikkelde direct een hoog tempo, dat echter stokte op het moment dat de voetballers het zestienmetergebied naderden. In de dertigste minuut was het toch raak toen Ad de Jong de bal uit een vrije schop in één keer achter de MMO-doelman lepelde. In de tweede helft veranderde het spelbeeld nauwelijks. De thuis ploeg wilde wel, maar zat 'vast'. Nadat Toon de Boer er uit een strafschop 0-2 van had gemaakt, was de wedstrijd gespeeld. Beuke- boom scoorde nog 0-3, waarna Van Goosen de eer voor MMO redde. KATWIJK - Nog voordat er za terdagmiddag op het winderige Nieuw-Zuid werd afgetrapt, wist zaterdagvierdeklasser MVKV zich in het bezit van één schamel puntje uit drie wed strijden. Een magere oogst dus, een bewijs ook dat de promo vendus zijn draai maar moeilijk kan vinden. Het bezoek van koploper DSS'26 bij gastheer Quick Boys kweekte bij MVKV derhalve geen optimisme los. Anderhalf uur later was de ploeg van trainer Leo de Jong na een dik verdiende 3-0 zege de eerste overwinning rijker. Het kan verkeren. MVKV begon met tien voet ballers. Niet omdat oefenmees- ter De Jong niet genoeg men sen kon optrommelen, nee, de trainer wilde wachten totdat de balvaardige spits Henk Lange- maat zou arriveren. De politie man kon zijn werk evenwel niet tijdig verlaten, waardoor de MVKV-trainer na 10 minu ten besloot om Ronald de Graaf in te zetten. Ook een politie man, pas enige weken lid van de vereniging. Naar later zou blijken was het inzetten van De Graaf een gouden greep. Ondanks een man minder en de storm tegen, kon DSS tegen MVKV geen vuist maken. Dat was ook niet verwonderlijk, nu bij de Katwijkers de zaken in verdedigend opzicht beter wa ren verzorgd. De door De Jong aangebrachte mutaties bleken goed uit te pakken tegen het mat opererende DSS. Een door spits Rolf de Jong onderschep te terugspeelbal van de Schie dammers vormde de inleiding tot de eerste treffer van MVKV. De rossige spits passeerde de DSS-sluitpost en tekende na een kwartier beheerst 1-0 aan. DSS veroverde toen een vel- doverwicht dat evenwel nau welijks opgelegde kansen ople verde. Met de wetenschap dat na de rust met de krachtige wind in de rug werd gespeeld, begon MVKV opgewekt aan de tweede helft. DSS stelde alles in het werk om het spel naar zich toe te trekken, maar werd voortdurend in de weg gelopen door een hard werkend MVKV. In de 65ste minuut beslisten de Katwijkers de strijd in hun voordeel. Ronald de Graaf knalde uit een vrije trap van 35 meter ineens raak. Het was een terechte beloning voor een bij vlagen redelijk combinerend MVKV. Pal voor tijd bepaalde Rolf de Jong de eindstand op 3-0. AALSMEER - Hoewel Clement Koster met een stalen gezicht beweerde dat er gister middag in Aalsmeer maar één ploeg had gevoetbald, en wel de zijne, wees alleen de 4-1 uitslag er al op dat de Lugdunum-trainer waarschijnlijk naar een heel andere wedstrijd had zitten kijken dan de slechts paar honderd toeschouwers. Vooral de manier waarop de Leid- se eersteklasser zich door het povere Aalsmeer het kaas van het brood liet eten, was gewoon ont hutsend. In de laatste tien minuten van de eerste helft waren twee or ganisatorische fouten in de verde diging fataal voor Lugdunum. De Leidenaars verspeelden daarmee in één klap de kostbare en alleszins verdiende 0-1 voorsprong die tot de 35ste minuut geen moment in gevaar was geweest. Datzelfde gebeurde in de laatste vijf minuten van de tweede helft, nadat Lugdunum vergeefs op zoek was geweesd naar de gelijkmaker. Twee grove dekkingsfouten lever de Aalsmeer opnieuw twee doel punten en dus een riante 4-1 zege op. Overdreven Koster had zonder meer gelijk toen hij opmerkte dat het 'voetbal- verkeer' in het sportpark aan de Aalsmeerse Dreef bijna negentig minuten lang in één richting was geleid. Inderdaad bouwde Lugdu num gistermiddag aan een indruk wekkend overwicht, maar het was zonder meer overdreven dat Cle ment Koster daar de conclusie uit trok dat alleen zijn ploeg had ge voetbald. Immers, het machteloze aanvalsspel van Lugdunum lever de één uitgespeelde aanval op die in de tiende minuut door spits Gijs Collé vallend met het hoofd werd afgerond (voorzet Jan Hölper van de linkerrflank). Na die verdiende 0-1 holdé de voltallige Aalsmeer-ploeg achter Daan Kooimans en zijn ploeggeno ten aan. De Leidse middenvelder, op papier gestart als rechter vleu gelspits, was veelvuldig aan de bal, verdeelde het spel prima, maar moest constateren dat zijn creatie ve acties geen doeltreffend vervolg kregen. Want in de buurt van het vijandelijke strafschopgebied faal de Lugdunum collectief. Linkerspits Jan Hölper was zijn bewaker Rik Kitzen weliswaar een paar keer te vlug af, maar passte in die gevallen de bal terug in plaats van de achterlijn op te zoeken. Bo vendien had Gijs Collé na zijn ope ningstreffer niets meer in te bren gen bij voorstopper Roy van der Starre en maakten Wim Ligtvoet en Jeroen Brussee te weinig en te aarzelend gebruik van de ruimte die aan de rechterkant was ont staan door de 'verhuizing' van Kooimans naar het centrum van het middenveld. Dat deed Edwin Boere aan Aals- meer-zijde zeer nadrukkelijk wel. De linker vleugelverdiger wenste LEIDEN - Hoe hoog de nood bij het damesteam van Alkmania ge stegen is, moge blijken uit het feit dat de ploeg voor de thuiswed strijd tegen NSV'46 uitweek naar het terrein van Teylingen. De for matie uit Oude Wetering speelde in de interregionale klasse tot zondag slechts twee wedstrijden, omdat het eigen veld steeds was afge keurd. Om niet nog verder achter op te raken, vluchtte Alkmania naar Sassenheim, waar met 7-0 ge wonnen werd. "Doe je dit niet, dan krijg je aan het eind van de competitie een overladen programma en moet je maar zien hoe je daar uit komt", verklaarde Alkmania-trainer Al- bert van der Berg later. Teylingen overigens heeft al te kennen gege ven dat haar velden ook in de toe komst (indien mogelijk) ter be schikking staan. De wedstrijd te gen het door blessures gehandi capte NSV stelde weinig voor. Alk mania besloot de eerste helft met een 3-0 voorsprong. Stefanie Kal- ker, Ria de Jong en Ellen Bakker doelpuntten voor Alkmania. In de tweede helft realiseerde Connie Beekman een heuse hattrict voor de équipe uit Oude Wetering en maakte Ria de Jong de zeven vol. In de eerste klasse van de zon dagafdeling behaalde Kickers '69 de eerste overwinning van het sei zoen. Slachtoffer was het nog punt loze Docos, dat lijkt voorbestemd tot degraderen. In de eerste helft scoorden Carla van der Hoorn en Anneke de Jong voor Kickers. Do- cos kwam aanvankelijk in de twee de helft goed terug, maar toen een doelpunt uitbleef nam de thuis club het initiatief weer over. Dit leidde tot nog twee treffers van Carla van der Hoorn: 4-0. Rand stad Sport had in dezelfde afdeling opvallend weinig moeite met FC Lisse (5—0). Voor rust had de ploeg uit Voorschoten de wind tegen, maar nam desondanks door Hen- nie Steensma de leiding. In de tweede helft werd de Lisser verdediging, die voortdurend op één lijn speelde, weggespeeld. Dat resulteerde in doelpunten van Hennie Steensman (2), Debbie de Jong en Lia Piket. Sleutels zette de zegereeks van de laatste weken voort en klopte Altior met 2-1. Si- mone van Heeden en Joly Oore beek scoorden voor de Leidse ploeg. José Bader deed dat voor Altior. Iduna ontmoette het even eens nog ongeslagen SJC in Noord wijk. De debutanten liepen tegen hun eerste nederlaag op, om dat Iduna een stuk sterker was. Angela Hoekstra, Deborah Freu- denthal en Marleen Trouw scoor den voor Iduna. De formatie uit Ter Aar miste in de eerste helft ook nog een strafschop (Angela Hoek stra). Koploper SVLV verstevigde in de tweede klasse van de zondag sectie haar positie door het op de tweede plaats staande Foreholte terug te wijzen. In Voorhout won SVLV met 1-4. Voor rust scoorde Mujam Verplancke voor SVLV en na de pauze deed Ilse Kriek haar dat na. Vervolgens kwam Forehol te opzetten. Vooral nadat Maria Kersten de stand op 1-2 had ge bracht. Via snel uitgevoerde coun ters liep de Voorschotense forma tie in de slotfase evenwel weer uit naar 1-4. Maijolein Kraan en Jen nifer Kraan zorgden voor die laat ste goals. Eveneens in deze afde ling speelde UVS gelijk tegen LFC (0-0) en won Stompwijkse Girls van Iduna 2 (1-2). geen gebruik te maken van de '.vrije middag' die hem werd gebo den. Niet gebonden door een direc te tegenstander kwam hij voortdu rend zijn middenvelders te hulp die in de eerste helft weggespeeld dreigden te worden door met name Kooimans. Het was ook deze Boere die in de 35ste minuut spits Harrel Lai voor de eerste keer op snelheid aan speelde. Hoewel hij zij aan zij met Wil Henskens naar Wim Eradus oprukte, kon hij toch ongehinderd de bal over de iets te vroeg uit zijn doel gesnelde aanvoerder lobben. De onverdiende gelijkmaker was daarmee een feit. Luttele minuten later profiteerde diezelfde Lai van een enorme dek- kingsfout, omspeelde Eradus, die hem vervolgens alles behalve vriendschappelijk omhelsde. Lai krabbelde overeind en benutte zelf de terecht toegekende penalty. Stuurloos Na de pauze mocht Lugdunum rustig verder bouwen aan een be drieglijk overwicht. Bedrieglijk omdat de ploeg stuurloos rond zwalkte door het met herfstbalde- ren bedekte Aalsmeerder sport park. Zodra regisseur Kooimans op de helft van Aalsmeer ver scheen, stuitte hij op twee bewa kers. Het gevolg was dat de Leidse voorwaartsen verstoken bleven van bespeelbare ballen. Illustratief daarvoor was dat pas een kwartier voor tijd de naar de rechterkant uitgeweken Gijs Collé de rol van Kooimans kon overne men. De jonge spits speelde zich vrij, maar plaatste de bal voorbij de tweede paal waar Kooimans op dook. De gelegenheidsspits kon de bal nog slechts met de zijkant van zijn hoofd beroeren en trof het zij net. Voor Aalsmeer het sein om nog meer mensen rond het eigen straf-* schopgebied te groeperen. Lugdu num viel met de moed der wan hoop aan en ging uiteindelijk aan vlijt ten onder. De ploeg rende zo massaal naar voren dat een paar minuten voor het einde van dit on aantrekkelijke duel Prudence Ki- meney zo vrij als een vogel naar het Leidse doel kon fladderen. Hij bood de net zo vrij staande Harrel Lai z'n derde niet te missen kans: 3-1. Dat Kimeney een minuut later in buitenspel-positie de 4-1 over Era dus mocht lobben, was volgens Clement Koster slechts van belang voor de statistieken. "Mijn spelers hebben hier vanmiddag het spel gemaakt tegen een ploeg die niet eens het lef had om met een fat soenlijk middenveld te spelen", mopperde de uit Heemstede af komstige trainer na afloop. Maar die ploeg, Aalsmeer dus, haalde wel het maximale rendement uit de kansen die Lugdunum weg gaf en hield dus twee punten over aan het voetbalduel waaraan het vol gens Koster niet eens had meege daan. JAAP VISSER Wim Eradns: onvriendelijke omhelzing. LEIDEN - In de regionale jeugd- competitie behaalde UVS een 1-0 overwinning op RVC. Roodenburg en Rijswijk kwamen na 90 turbu lente minuten een 1-1 deling over- eert. UVS-RVC 1-0 In de eerste helft kwam UVS re delijk voor de dag. Martin de Rooy zorgde in die periode voor het eni ge doelpunt door de bal uit een vrije trap van Theo Nulkes met het hoofd achter Rijswijkse keeper te werken. Dezelfde de Rooy moest even later met een kaakfraktuur het veld verlaten nadat hij onge lukkig in botsing was gekomen met zijn eigen doelman. In de tweede helft een rommelig spel beeld. Geen van beide ploegen kwam meer tot grootse daden. Rijswijk-Roodenburg 1-1 Het duel had vanaf de eerste mi nuut een grimmig karakter. In minuten na de hervatting rondde Wortman een goed opgezette aan val met succes af: 2-0. Het duel leek toen gestreden, totdat goalie Van der Poel de bal tien minuten voor het einde pardoes bij Bart van der Weijden inleverde. De doelwachter restte toen niets anders dan de vrij staande spits onderuit te halen. De gevloerde Van der Weijden benut te vervolgens zelf de strafschop: 2- 1. ROAC was plots volledig van slag, hetgeen Ton van Berkel in de 85ste minuut de kans bood 2-2 te scoren. Vlak daarop rook Marcel Groenendijk zelfs nog aan de winst, maar hij stuitte op de goalie. SAARBRUCKEN (SID) - Kees Bregman, libero van het in de tweede Bundesliga spelende For- tuna Köln, is zaterdag in de uit wedstrijd tegen l.FC Saarbrücken uit het veld gestuurd. De voormalige speler van onder andere Den Haag, Roda JC en MSV Duisburg protesteerde in de 37e minuut bij scheidsrechter Brückner uit Darmstadt tegen het toekennen van het tweede doel punt van de thuisclub op zo'n bele digende wijze, dat de arbiter de ro de kaart trok. Tot overmaat van ramp voor de Hagenaar verloor zijn ploeg in Saarbrücken uiteindelijk met 6-1. SUVA (Rtr) Een vriend schappelijke interlandwed strijd tussen de voetbalteams van de Fiji-eilanden en Nieuw- Zeeland is in Suva, de hoofd stad van 4e Fiji-eilanden, in een massale vechtpartij geëindigd. Na het einde van het duel kwam het plotseling tot een handgemeen tussen vrijwel alle spelers, waarbij ook het pu bliek zich niet onbetuigd liet. De Nieuwzeelandse doelman Clint Gosling werd bewuste loos geslagen en het elftal van Nieuw-Zeeland moest evenals de Australische scheidsrechter Rampley onder politiebegelei ding het stadion verlaten. Het was de tweede wedstrijd tussen beide teams. In het eer ste treffen, dat met 2-1 door Nieuw-Zeeland was gewonnen, hadden zich ook al ongeregeld heden voorgedaan. De tweede ontmoeting leverde een gelijk spel van 1-1 op. plaats van straffen uit te delen pro beerde de arbiter beide ploegen via woorden tot bedaren te brengen. Dat had een verkeerde uitwerking, want de voetballers bleven grove overtredingen maken. Dat was voor de scheidsrechter reden om na een kwartier in de tweede helft een afkoelingsperiode in te lassen. Tussendoor werd er nog gevoet bald ook. Roodenburg deed dat aanvankelijk het best. De ploeg kwam weliswaar op achterstand, maar Ties Seprechts maakte uit een penalty gelijk nadat Hennie de Romijn in het strafschopgebied was neergelegd. Na de onderbre king bleven blijven ploegen weinig ontzag voor eikaars ledematen to nen, maar de wedstrijd haalde het einde. De Leidenaars kwamen nog in de problemen, maar Rijswyk kwam niet meer tot scoren. ROTTERDAM (ANP) - De eredi visieclub Sparta heeft zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd te gen de zondaghoofdklasser Unitas met 4-1 gewonnen. De Spartaanse doelpunten kwa men op naam van Lengkeek (3x) en Diliberto. Voor de Gorkumse amateurclub scoorde Van der Heu vel tegen. Wisla Krakov Wisla Krakov, over drie dagen te genstander van Fortuna Sittard in de tweede ronde van het Europese bekertoernooi voor bekerwin naars, heeft zondag voor de Poolse competitie gelijkgespeeld. In de uitwedstrijd tegen Motor Lublin werd niet gescoord. Na elf wed strijddagen leidt Legia Warschau met zeventien punten. Wisla ver keert in de onderste helft van de ranglijst.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14