Naamswijziging wordt simpeler Krampachtig gedoe om Huize Oranje noomen Lubbers niet gelukkig met uitspraken Ruding Onderwijzer: 'Ik ben in Marokko gemarteld PvdA komt met studiebeurzenplan wij zijn niet alleen de grootste bemid delaar inde regio maar tevens de beste. Punt uit. ZATERDAG 20 OKTOBER 1984 BINNENLAND PAGINA 5 AMSTERDAM (GPD) Het naamrecht in ons land zal ingrijpend veranderen. Staatsse cretaris Korte-Van Hemel (justitie) maakte gisteren een voorontwerp van wet bekend, waardoor naamswijziging, zowel voor- als achternaam, in de toekomst veel eenvoudiger zal worden. De procedure tot naamswijziging is in het voorontwerp, dat de staatssecretaris gisteren in Amster dam bekendmaakte tijdens de vie ring van het 50-jarig bestaan van de Vereniging van Aunbtenaren van de Burgerlijke stand, sterk vereen voudigd. Bij verandering van de naam kwamen vroeger het minis terie van justitie, een Koninklijke Besluit en vervolgens publikatie in de Staatscourant eraan te pas. Als de wet wordt goedgekeurd, kan de ambtenaar van de burgerlijke stand vrijwel alle handelingen die nodig zijn voor naamswijziging zelf afdoen. Uit het voorontwerp blijkt ver der dat in de toekomst ouders bij geboorte hun kind of de achter naam van de vader of de achter naam van de moeder kunnen ge ven, ook als ze niet getrouwd zijn. De eenmaal gemaakte keuze blijft dan wel gelden voor eventueel vol gende kinderen. Is een kind eenmaal meerderja rig, dan kan het zelf om naamsve randering vragen. Ouders kunnen dat ook doen, bijvoorbeeld een ge scheiden moeder die al of niet met een nieuwe partner het leven deelt. Man en vrouw kunnen ook eikaars naam gaan voeren, dus niet alleen de vrouw die van haar man. Dochters De achtergrond van dit vooront werp van wet is volgens mevrouw Korte-Van Hemel de langlevende gedachte, die het eerst werd geuit door de Emancipatieraad, dat het recht eens goed bekeken moest worden. „Voor mensen die alleen dochters hebben en die erg hech ten aan de achternaam is er straks de mogelijkheid dat de dochters de afstammingslijn blijven volgen en houden", aldus de staatssecretaris. Het voorontwerp betekent ook dat bijvoorbeeld homofiele part ners een kind uit een eerdere rela tie na drie jaar de naam van vriend of vriendin kunnen geven. Het totaal aantal verzoeken om naamswijziging is van ruim dui zend in 1970 gestegen tot bijna 3200 in 1982. Vorig jaar was er een daling tot ruim 2300 als gevolg van de verhoging van de kosten die verbonden zijn aan deze procedure (van ruim 50 naar 250 gulden). De DEN HAAG (GPD) - Premier Lubbers is niet gelukkig met de uitspraken van minister Ruding (financiën) over de bereidheid van werklozen arbeid te zoeken. De mi nister-president zei gisteren op zijn wekelijkse persconferentie vèn de werkgevers- en werkne merscentrales) sprak hjj ook al te gen dat het een centraal vraagstuk is in het beleid tot bestrijding van de werkloosheid. Lubbers noemde het spijtig dat de indruk is gewekt, dat in het ka- paald niet gelukkig' te zijn over het "binet opvattingen zouden leven als Ruding met Het zouden „groepen werklozen er zich interview Vrije Volk. In het interview sugge reert Ruding dat werkloze jonge ren niet staan te trappelen om werk te zoeken. Lubbers ^ei desgevraagd „niet bevangen te zijn door bijzondere vreugde" toen hij het interview las. Bij het lezen ervan wist hij dat het ontzettend vervelende reacties zou opleveren, omdat een aantal men sen het verkeerd zou uitleggen. Vervelend ook voor minister Ru ding, omdat deze verkeerd begre pen zou worden, zei hij. Volgende week donderdag zai oppositieleider Den Uyl minister Ruding tijdens een spoeddebat ter verantwoording roepen voor zijn uitlatingen. Inmiddels hebben ook de CDA-jongeren „geschokt" ge reageerd op het interview. Een woordvoerder van het CDJA noemde de opmerking over een vermeende lakse houding van werkloze jongeren „een belediging van zo velen die ondanks beperkte met een Jantje van Leiden maken". Minister van sociale za ken De Koning had zich na het overleg met de Stichting van de Arbeid ook al in soortgelijke be woordingen uitgelaten. Bode wenste het overleg niet in te gaan zonder de kwestie eerst te bespreken. Volgens Bode had Ru ding daarbij weliswaar erkend dat het woordgebruik misschien hard was geweest, maar hij had zich niet gedistantieerd van de inhoud. Bo de meende „onvoldoende zeker heid" te hebben gekregen „dat Ru ding zich in de toekomst niet weer zo denigrerend over een groep uit de Nederlandse samenleving zal uitlaten". Op zijn persconferentie nam Lubbers minister Ruding enigs zins in bescherming toen hij de be windsman omschreef als een 'hardwerkende minister' en een 'sociaal bewogen man'. De uitlatin gen van Ruding moeten dan ook verwachting is dat het aantal aan vragen dit jaar weer zal toenemen. Het is dit jaar 50 jaar geleden dat in ons land wettelijk werd geregeld dat kinderen alleen de achternaam van een man (meestal de vader) konden krijgen. Provinciepolitie nu definitief van de baan DEN HAAG (GPD) - Het kabinet is akkoord gegaan met de notitie van de beide 'politieministers' Korthals Altes (justitie) en Riet kerk (binnenlandse zaken) over de politie-organistie. Daarmee is de vorming van een provinciale poli tie definitief van de baan. Dit deel de premier Lubbers gisteren na af loop van de ministerraad mee. Volgens de premier zou de ver dere invoering van de nieuwe poli tiewet „te veel geld" gaan kosten. Het kabinet heeft vervolgens de twee ministers het groene licht ge geven voor verdere besprekingen over de alternatieven voor de pro vinciale politie. Volgens de notitie van de beide ministers moet de bestaande regio nale samenwerking worden ver- sterkt, waarbij de centrum-korp sen de specialisten leveren' voor de bestrijding van 'boven regionale misdaad'. Wel moet werving en op leiding van de nieuwe politie-agen- ten voor de beide soorten politie (rijks- en gemeentepolitie) worden samengevoegd, aldus de ministers. De vorming van een provinciale politie is een punt uit het regeerak koord, waarop het kabinet steunt. Daarom heeft het kabinet besloten dat eerst met de voorzitters van de regeringsfracties CDA en WD in de Tweede Kamer moet worden overlegd, voordat de ministers met een uitgewerkt voorstel terugko men in de ministerraad. WONEN IN BIJLMER (ANP) - Van de bewoners van de hoog bouw in de Bijlmermeer in Am sterdam wil 78 procent in die wijk blijven wonen. Wordt er een aantal verbeteringen uitgevoerd, dan stijgt dit percentage tot 84 en dat kan zelfs nog hoger worden als de belangrijkste problemen worden aangepakt: de onveiligheid en de vervuiling in en rond de gebou wen. Dit blijkt uit een enquête die onder 1.215 flatbewoners in de Bijl mer is gehouden. SCHIPHOL (ANP) - De 3U-jarige Marokkaanse onderwijzer El Amin El Mouaden, die sinds 1981 in dienst is van de gemeente Rotter dam, is tijdens zijn vakantie in Ma rokko gearresteerd op basis van een rapport uit Nederland over zijn activiteiten in progressieve Marok kaanse kringen in Nederland. Hij is in een geheime gevangenis in Tanger ondervraagd en gemarteld. Dit vertelde El Amin gisteravond op Schiphol bij zijn aankomst uit Marokko. Hij heeft een maand in de gevangenis gezeten. De onder wijzer, die in Rotterdam les geeft aan landgenoten, vertrok op 13 juli voor een vakantie naar zijn vader land. Op 26 juli werd hij gearres teerd, maar na een week weer vrij gelaten. Op 23 augustus nam hij de boot van Tanger terug naar Spanje en werd hij op die boot gearres teerd. EL Amin vertelde dat het schip op ongeveer zes kilometer van de Spaanse kust was toen het na zijn aanhouding terugkeerde naar Tan ger. Een anonieme Marokkaanse politie-agent deelde zijn familie te lefonisch mee dat hij vast zat. El Amins ondervragers, soms vijf zes tegelijk, wilden allerlei dingen weten over zijn bemoeie nissen met onder meer het Komi- tee Marokkaanse Arbeiders in Ne derland (KMAN) en de onderwijs- vakbond ABOP. „Ik werd geblind doekt, aan handen en voeten ge bonden opgehangen aan een stok, geslagen met een ijzeren pijp. kreeg elektrische schokken en ze goten een soort toiletreiniger in mijn neus", aldus de onderwijzer. Ook werd gevraagd naar mede werkers van het radioprogamma Paspoort, omdat de Marokkaanse regering kwaad zou zijn over de be richtgeving daarin over dat land, aldus de onderwijzer. Hij werd er ook van beschuldigd actief te zijn voor het Polisario-comité. El Amin zei het sterke vermoeden te heb ben verraden te zijn door een colle ga, ook een Marokkaanse onder wijzer in dienst van de gemeente DEN HAAG (ANP) Enkele tientallen mensen hebben gistermiddag deelgenomen aan een manifestatie voor het gebouw van de Russische ambassade in Den Haag, die was georganiseerd door het 'Solidariteitscomité voor de joden in de Sowjet-Unie'. Bij die gelegenheid werd de Andries Bickerweg omgedoopt in 'Sjaranskilaan', naar de gelijknamige dissident die in de Sowjet-Unie gevangen werd gehouden. De 'doopplechtigheid' werd verricht door rabbijn Soetendorp. (fotoANP) Rotterdam. Diens naam werd vol gens hem bij de ondervragingen steeds genoemd. Hij wilde echter niet zeggen om wie het gaat. Dankzij bemoeienissen van on der anderen de gemeente Rotter dam en het ministerie van buiten landse zaken kwam El Amin op 3 oktober vrij. Hij zei dat de Marok kaanse overheid vaak progressieve landgenoten intimideert, maar het is volgens hem voor zover bekend de eerste keer dat een in Nederland woonachtige Marokkaan gearres-* teerd en gemarteld wordt. Met Ma rokkanen die in Frankrijk wonen, zou dat al eerder zijn gebeurd. De onderwijzer wil het er niet bij laten zitten, maar er moet voorzich tig gehandeld worden, zo zei hij. Hij verklaarde bang te zijn voor de gevolgen voor zijn familie in Ma rokko en bovendien wil hij in de toekomst ondanks alles weer met vakantie naar zijn vaderland kun- Mogelijk sloop oud flatgebouw door fouten ZAANSTAD (ANP) - Maandag wordt er een begin gemaakt met het stutten van galerijen en bal kons van een twintig woningen groot flatgebouw aan de Arie de Bruinweg in Zaandijk. Een onder zoek van de gemeentelijke afdeling Bouw- en Woningtoezicht in Zaan stad heeft namelijk aangetoond dat er sprake is van ernstige construc tiefouten en betonrot. Omdat herstelwerk volgens de woningbouwvereniging Zaandijk is begroot op 1,2 miljoen gulden, moet sloop niet worden uitgeslo ten. De flat in Zaandijk werd in 1959 gebouwd. De aannemer is la ter failliet gegaan. Maandag heelt er ook overleg plaats tussen de gemeente en de woningbouwvereniging. Een over leggroep van bewoners wilde daar bij aanwezig zijn, maar kreeg van de gemeente gistermorgen te ho ren dat dit niet kon. In juli van dit jaar heeft de wo ningbouwvereniging al opdracht gegeven om een onderzoek te ver richten naar de kwaliteit van het beton. DEN HAAG (GPD) - De Partij van de Arbeid komt binnenkort met een eigen plan voor een nieuw stu diebeurzenstelsel. De onderwijs- specialisten van de PvdA hebben naar aanleiding van het door mi nister Deetman voorgestelde sys teem tachtig kamervragen gesteld. Ze hebben vooral bezwaar tegen het feit dat de studiebeurzen van kinderen uit gezinnen met lagere en modale inkomens in het nieuwe stelsel van minister Deetman 400 tot 1300 gulden per jaar achteruit gaan. Kinderen uit gezinnen met een inkomen van meer dan 60.000 gulden krijgen daarentegen in het stelsel van Deetman een veel hoge re beurs dan nu. De PvdA-onderwijsspecialist Wallage: „Dit kabinet is weer eens mogelijkheden proberen hun posi- worden gelezen als een waarschu- tie te verbeteren' Net als gistermiddag tegenover wil voorkomen dat de waarnemend voorzitter van de FNV, Bode, verklaarde Lubbers dat het kabinet zeker niet voortdu rend bezig is met het probleem van jongeren die geen werk willen zoe ken. In het overleg in de Stichting van de Arbeid (het overlegorgaan wing. „Ruding heeft gezegd dat hij wil voorkomen dat er toch weer in de minima moet worden gesneden. Vandaar dat hij daar nu voor waar schuwde," aldus premier Lubbers. Het kabinet heeft volgens de pre mier geen schade opgelopen als ge volg van de uitlatingen van Ru ding. ADVERTENTIE Laten wij hetnuzèlf maar gewoon 'ns zeggen: Al bijna 50 jaar bewijzen wij dal voortdurend: onze medewerkers zijn uitsluitend gespecialiseerde rakmannen en ■vrouwen; bet aksent in hun taak ligt op de adviesfunktie; onze opvattingen over senAce resulteren bijvoorbeeld in onze permanente beschikbaarheid; 7 dagen per week en 24 uur per dag; nu de ver doorgevoerde automatisering is afgerond (snelle èn korrekte rarvrarking van gegevens) is er nog meer ruimte voor persoonlijke aandacht en begeleiding; wi| laten omdat vra ménsen blijven best wel eens een steekje rallen; bijna altijd ontdekken wij dat zelt het eerst en herstellen dal Door dit kwaliteitsnlvo zijn wij graag geziene gesprekspartners bij verzekerings maatschappijen. En dal versterkt onze onderhandelingspositie bij het verkrijgen van met name gunstiger premies en betere voorwaarden; meer bevoegheden in ateeptatie en g als bepaalde schadeafwikkelingen v.at moeilijk liggen. teel ondernemingen en instellingen uit leiden en wijde omga/ing vertromran ons al jaren hun belangen toe Wij willen ook die ran u graag behartigen De heer De Goede kunt u bellen om een afspraak Ie maken wo vri|bli|«nd gesprek ménsen, bezig in üw belang! algemeen assurantiekantoor noomen b.v. Burggravenlaan 11, Postbus 262 2300 AG Leiden Telefoon 071-14 28 41* aan zichzelf getrouw. De inko mensgrens waarboven eigen bij dragen aan het onderwijs betaald moeten worden, is verlaagd van 27.000 gulden tot 21.650 gulden. Dat betekent dat zelfs de allerarm sten al moeten gaan betalen. Ook de middengroepen worden gepakt. Zij gaan er honderden guldens op achteruit". De Academische Raad is giste ren, zij het onder bepaalde voor waarden, akkoord gegaan met de voorstellen van minister Deetman voor een nieuw stelsel van studiefi nanciering. Volgens de raad zijn er geen argumenten om aan het recht op studiefinanciering een maxi mumleeftijd van 27 jaar te verbin den. Verder constateert de raad dat niet alle studenten een beroep kun nen doen op studiefinancering. Dit geldt bijvoorbeeld voor studenten die na hun 23ste met een studie zijn begonnen en niet voor hun 27ste zijn afgestudeerd. De raad heeft verder grote be zwaren tegen de verlaging van de inkomensgrens waarop ouders moeten meebetalen aan de studie van hun kinderen. In de nieuwe voorstellen is deze grens verlaagd van 27.270 tot 21.650 gulden. Men sen met lagere inkomens ondervin den nog het sterkst de drempel vrees om hun kinderen weten schappelijk onderwijs te laten vol gen. Van hen zou pas een bijdrage moeten worden gevraagd bij een inkomen van 27.000 gulden, aldus de Academische Raad. Minder lezers DEN HAAG (ANP) - Het ledenbe stand van de openbare bibliothe ken is in de eerste helft van 1984 met zeven procent gedaald en het aantal uitleningen met vier pro cent. Naar schatting zal het aantal leden over geheel 1984 dalen met acht tot tien procent. Dit blijkt uit het onderzoek naar de effecten van bezuinigingen op de openbare bi bliotheken in 1984 met 46 miljoen gulden. Minister Brinkman (WVC) heeft de resultaten van het onderzoek gisteren aangeboden aan de Twee de Kamer. DEN HAAG (GPD) Tweede Kamer en kabinet hebben de afgelopen week dan toch nog heel wat woorden wil len wijden aan de vorstelijke uit kering waar kroonprins Willem- Alexander volgend jaar recht op krijgt. Politici praten niet graag over kwesties waarbij de konink lijke familie rechtstreeks is be trokken. Daarom zag het er eerst naar uit dat de volksvertegen woordiging in Den Haag stil letjes voorbij zou gaan aan dat onderdeel uit de rijksbegroting dat zonder twijfel het meest is besproken in de gelag- en huis kamers in het land. door Rimmer Mulder De voorzichtigheid de politiek omgaat met het Ko ninklijk Huis is goed te verkla ren. In de eerste plaats is er de gouden regel dat het staatshoofd boven de partijen staat en dus geen voorwerp mag worden van politieke strijd. In de tweede plaats is er het diep gewortelde geloof dat het overgrote deel van het Nederlandse volk vóór en achter Oranje staat en dat je daarom nooit de schijn mag wek ken iets te willen aanmerken op de koningin of haar verwanten. Het gevolg is dat 'de politiek' meestal geen sterk nummer op voert als het Koninklijk Huis op de agenda staat. De behandeling van de uitkering voor Willf.m- Alexander is daarop geen uitzon dering. Minister-president Lubbers heeft waarschijnlijk niet hele maal overzien wat het effect zou zijn van de aankondiging dat voor de kroonprins in deze be narde tijden ruim negen ton was uitgetrokken, f 179.000 inkomen en de rest voor kosten Op de avond van Prinsjesdag bleek al dat deze mededeling uit de Mil joenennota niet zonder meer voor kennisgeving zou worden aangenomen. Toch hielden de woordvoerders van de grote par tijen die avond nog krampachtig vast aan de regel dat je over het inkomen van de koninklijke fa milie niet praat. De liefde voor de Oranjes mag groot zijn, gekletst werd er na tuurlijk wel over die uitkering voor de prinselijke schoolverla ter. Zoveel zelfs, dat in Den Haag het besef groeide dat er toch nog eens moest worden nagedacht over deze zaak waarover in de sa menleving zoveel te doen was. De koninklijke familie mag im mers geen voorwerp worden van openlijke tegenstellingen in de publieke opinie. De vrucht van het denkwerk was een lichte overreactie. Zwaar geschut Minister-president Lubbers liet in de schriftelijke antwoor den op de vragen over de begro ting weten dat er wel te praten was over die uitkering, althans over de leeftijd waarop die zou moeten ingaan. Hij bracht echter meteen het zwaarste geschut in stelling: een grondwetswijziging. Immers, in de grondwet staat dat de kroonprins met zijn achttien de koning kan worden. Daarom heeft hij op zijn achttiende recht op een eigen inkomen. Die kop peling moet er in de visie van het kabinet blijven. De premier leg de er zo de vinger bij dat juist het parlement ervoor had gezorgd dat de leeftijdsgrens voor de troonsbestijging nu bij achttien jaar ligt. Het kabinet wilde des tijds (1980) 21 jaar aanhouden. De drie grote partijen hadden niet direct een antwoord op deze zet. De PvdA en de WD kwa men er wat ongemakkelijk bij te zitten. Juist zij hadden er in 1980 voor gezorgd, in een vlaag van trendgevoeligheid, dat de leeftijd die in de meeste wetten als grens voor volwassenheid wordt aan gehouden ook in de grondwet kwam. Als je met je achttiende mag stemmen moet je met je achttiende ook koning kunnen worden, nietwaar? Toch had de PvdA wel oren naar het idee van Lubbers. De WD kwam er niet helemaal uit en gaf een reactie in de sfeer van 'alles is goed, als er maar geen ruzie van komt.' Type rend voor de krampachtigheid waarmee de partijen zich bewe gen in koninklijke affaires. De bal lag daarmee bij het CDA, dat politiek leek te kunnen scoren. Hadden de christen-de mocraten niet altijd al gezegd dat iemand vóór zijn 21ste geen ko ning kan worden? Aan de andere kant zou het schuiven met die leeftijd kunnen worden uitge legd als een bewijs van verlegen heid om vooral maar niet de ne gen ton voor de kroonprins te hoeven uitkeren. Zou dat te ver kopen zijn aan de Oranje-min nende achterban? Na nog geen etmaal kwam het CDA met een prachtige vondst: de grondwet, die twee jaar gele den geheel is herzien, gaan we niet nu alweer op de helling zet ten, alleen omdat er wat rumoer is ontstaan over de prinselijke uitkering. De WD kon al niets anders meer dan het CDA vol gen, zodat de zaak was beklon ken: Willem-Alexander heeft vol gend jaar vanaf 27 april (zijn ver jaardag) recht op een uitkering uit de staatskas. Geheim Lubbers had liever een andere uitkomst gehad. Hij wond er donderdagmiddag in de Kamer geen doekjes om dat het kabinet had gehoopt op een verhoging van de leeftijd. Pikant was dat hij daarbij de term 'de regering' ge bruikte. Hij wilde daarmee ken nelijk aangeven dat hij nadruk kelijk ook de wens van de konin gin vertolkte om de uitkering voor Willem Alexander nog even op te schorten. Staatsrechtelijk kan zoiets niet door de beugel. Wat de koningin en de ministers bespreken be hoort geheim te blijven. Formeel heeft de koningin geen invloed op het beleid, omdat zij anders ook medeverantwoordelijk zou zijn. Dit nu is uitgesloten in het Nederlandse staatsbestel. In werkelijkheid is die invloed er wel degelijk, zeker als het om zaken gaat die de koninklijke fa milie zelf rechtstreeks raken. Een slepende kwestie is bijvoor beeld de vraag welke personen formeel tot het Koninklijk Huis behoren. De ministers hebben er belang bij dat het aantal officiële koninklijke personen zo klein mogelijk blijft, opdat de ministe riële verantwoordelijkheid zich over zo weinig mogelijk mensen uitstrekt. Bovendien is het rede lijk dat prinsen die zeer waar schijnlijk nooit tot de troon zul len worden geroepen, de gele genheid krijgen zo normaal mo gelijk te leven. Het kabinet-Biesheuvel wilde de officiële kring van het Ko ninklijk Huis klein houden, maar stuitte op verzet van koningin Juliana. Zij voelde niets voor een regeling die haar kleinkinderen formeel tot prinsen van de A- en de B-categorie zou maken. Bies heuvel kwam er niet uit en Den Uyl - in het daarop volgende ka binet - begon er niet aan. Het ka binet-Van Agt kwam met een voorstel waarin de opvattingen van de koningin waren geëerbie digd. De Kamer vond dat weer te ver gaan, zodat de zaak nog steeds niet is afgedaan. En dan maar volhouden dat de koningin geen invloed heeft. VARA Het lijkt erg waarschijnlijk dat de koningin de afgelopen weken met de minister-president heeft gesproken over het geld voor haar oudste zoon. Alleen, Lub bers behoort daarover in de Ka mer zijn mond te houden. De monarchie is de meeste Neder landers dierbaar maar zij vergt zo nu en dan veel van de zelfbeheer sing en van de evenwichtskunst van met name de minister-presi dent. Lubbers heeft er de afgelo pen weken weinig eer mee inge legd. Zelfs zijn uitval naar de VA RA, die in een tv-programma een namaak-prins liet optreden, deugde niet. Het behoort nu een maal niet tot de taken van een minister-president een oordeel te geven over de inhoud van tv-pro- gramma's. Het Koninklijk Huis is een hoeksteen in ons staatsbestel en daarom zal het met grote regel maat onderwerp van gesprek moeten zijn. Politici willen dat graag zo zakelijk mogelijk doen maar ze laten zich daarbij kenne lijk steeds weer afleiden door het luidruchtige deel onder de aan hang van de Oranjes. Het gevolg is dat ze verkrampt gaan reage ren. Zoals een minister-president die gaat zeggen dat hy een tv- programma smakeloos vindt 'maar nog geen maatregelen wil nemen' (stel je voor zeg) en die in de Kamer (bijna) de vertrouwe lijkheid van het beraad met het staatshoofd schendt. Politieke partijen lijken er alleen nog maar bang voor te zijn minder Oranje gezind te lijken dan de ander. Het resultaat is: veel meer ophef over het Koninklijk Huis dan ze met elkaar willen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 5