Huize Adegeest: verslag van vreugde en verdriet Warmond wellicht naar nieuw recreatieschap Wel of geen klappen vanwege klepperen? Schoonmaakbeurt vijvers en sloten in Leiderdorp Warmondse pyromaan nu eerst onderzocht Twee lezingeJi 'kopstukken' in Wassenaar Feestweek in Adegeest Ook bank krijgt gegevens van gemeente Oegstgeest Scouting de lucht in REGIO LEIDEN VRIJDAG 19 OKTOBER 1984 DEN HAAG/WASSENAAR - Wassenaarder A.C. Schonk wil dat het Wassenaars Nieuwsblad het bericht rectificeert dat hij de be- zorgster van het periodiek zou heb ben geslagen. Omdat de schrijver van het stuk, Nieuwsblad uitgever/ journalist J.M.C. Veltkamp, dit heeft geweigerd, heeft Schonk gis teren de president van de Haagse rechtbank in kort geding gevraagd hem daartoe te veroordelen. De raadsman van Schonk, mr. E. Kars, noemde het artikel in het weekblad van 19 september onno dig grievend voor zijn cliënt, bele digend en bovendien onjuist. „Maar afgezien van het feit of het gebeuren juist is weergegeven, is de vraag belangrijk of je het op de ze wijze mag publiceren", zo hield hij rechtbankpresident mr. P.A. Offers voor. „Er wordt zelfs in ge suggereerd dat elke postbode voor taan van Schonk een pak slaag kan Rectificatie geëist in blad venvachten. Bovendien ontkent mijn cliënt dat hij het meisje heeft geslagen". Uitgever/journalist Veltkamp meldt in het gewraakte, in de vorm van een open brief geplaatste arti kel, dat de twaalfjarige bezorgster van het Nieuwsblad klappen van Schonk heeft gekregen nadat zij volgens hem teveel met de brie venbus had geklepperd. Het klep peren had eerst het hondje van Schonk ertoe aangezet zenuwach tig te gaan blaffen en hierop was zijn baas naar buiten gekomen om verhaal te halen. De bezorgster, de dochter van de schrijver van het stuk, heeft tijdens de woordenwis seling die over het klepperen was onstaan, de klappen opgelopen. Al dus het prominent bovenin een pa gina van het Nieuwsblad geplaat ste verhaal. Volgens advocaat mr. A.T. Brink van de uitgever was het artikel be doeld om anderen te waarschu wen. „De betreffende man staat als agressief bekend en drie geschre ven getuigenverklaringen bevesti gen dat", aldus mr Brink. Hij wees erop dat de vorm waarin het stuk is geplaatst, een open brief, juist was gekozen om betrokkene uit te no digen erop te reageren. „Dat aan bod is ook persoonlijk aan Schonk gedaan. Schonk krijgt nog steeds van Veltkamp de gelegenheid om een ingezonden brief te schrijven, al wordt die ook een halve pagina groot. Maar het bericht rectificeren wil mijn cliënt niet, want hij ge looft het relaas van zijn dochter. Hij staat daarom nog steeds achter wat hij heeft geschreven", aldus mr. Brink. De president van de Haagse rechtbank zal 25 oktober uitspraak doen. LEIDERDORP - Wie morgen eni ge mensen druk doende ziet de Leiderdorpse sloten van vuil te ontdoen, hoeft niet te denken dat de gemeentewerkers overuren ma ken. Het zijn de leden van de Lionsclub die in het kader van het jaarthema 'Milieu' daadwerkelijk iets willen doen. De club begint morgen onder toezicht van gemeentewerkers om 10.00 met het schoonmaken van enkele sloten en vijvers in Leider dorp. Om 15.00 wordt de dag afge sloten in de kantine van Gemeen tewerken, waarbij burgemeester en wethouders eveneens van de party zullen zijn. Het idee werd geboren naar aan leiding van het jaarthema 'Milieu'. "Erover praten is natuurlijk wel heel mooi, maar het is veel beter er werkelijk iets aan te doen", vertelt J. Koeken, voorzitter van de aktivi- teitencommissie van de club. De rest van het jaar besteden de 'Lions' aan diverse bijeenkomsten, waarop zaken die met het milieu te maken hebben, worden behan deld. DEN HAAG/WARMOND - De Haagse rechtbank heeft gisteren besloten een 24-jarige Warmonder, die heeft bekend in zijn woon plaats twee branden te hebben ge sticht, eerst langer psychiatrisch te laten onderzoeken en pas daarna zijn strafzaak te behandelen. De man wordt nu voor ten minste acht weken ter observatie opgenomen in het Pieter Baan Centrum. De Warmonder moet terecht staan voor het in brand steken van een hooiberg aan de Herenweg en een tot carport verbouwde voormalige hooiberg aan de Jan Steenlaan. De gebeurtenissen hadden plaats in de nacht van 19 op 20 juli van dit jaar. De hooiberg was in brand gesto ken met behulp van een in een krant gewikkelde kaars en het rie ten dak van de carport door middel van een leeg blikje waarin in aan- stekerbenzine gedompelde poets doeken zaten. De Warmonder heeft eerder verklaard met de brand stichtingen de doelmatigheid van de Warmondse brandweer te heb ben willen testen. Hij was altijd in de buurt gebleven voor het geval het fout zou zijn gegaan en er men senlevens waren te vrezen. „Dan zou hy zeker hebben opgetreden", zo vertelde zijn advocate mr. Tade- ma. De verdachte zelf zei de recht bank tot de brandstichtingen te zijn gekomen omdat hij vreselijk met zichzelf in de knoei zat. En hij dacht dat zijn verblijf in het Huis van Bewaring, waarin hij sedert 21 juli is, voor hem al als een soort therapie heeft gewerkt. WASSENAAR - Twee lezingen in Wassenaar aanstaande maandag: allereerst spreekt R. Kruisinga, Eerste Kamerlid voor het CDA, die avond in de Wassenaarse Oranje zaal over de rijksbegroting voor 1985. Kruisinga is in Wassenaar op uit nodiging van de plaatselijke chris ten-democraten, die op de avond van zyn komst een openbare ver gadering houden. De bijeenkomst begint om acht uur. De zaal ligt aan de Zijllaan 4. Ook de president-directeur van Shell Nederland b.v., drs. A.C. Hel- frich, houdt maandagavond een le zing. Hij heeft het over het onder werp 'Kan welvaart bestaan zonder risico's?' De Wassenaarde WD or ganiseert deze lezing, die wordt ge houden in de Schaapskooi van Duinrell. Aanvang negen uur. De feestweek in Adegeest wordt maandag geopend door de voor zitter van de stichting en een toespraak van burgemeester P. Can- negieter. Op de jubileumdag 23 oktober gaan de bewoners naar Motel Sassenheim voor een feestelijk diner. Woensdag 24 oktober is het hoogtepunt van deze week omdat dan 'het vermaarde en vriendelijke circus' Aladdin twee voorstel lingen geeft op het terrein naast Huize Adegeest. Dit circus komt met nostalgische circuswagens naar Voorschoten. De voorstellin gen beginnen om half drie en acht uur. Kaarten zijn in de voorver koop bij de receptie van Huize Adegeest. Donderdag wordt om drie uur een symposium gehouden in de recreatiezaal met als thema: 'Oud zijn, mij een zorg'. Dit sympo sium is bedoeld voor iedereen die iets te maken heeft met de oude re mens. Na voordrachten van dr. H.H.G. Wiegmans, geneesheer- directeur van en verpleegtehuis, P. Rynja, secretaris van de ver eniging voor huisvesting en verzorging van ouderen en J. Stam, algemeen directeur van een verpleegtehuis. Na deze voordrachten is er gelegenheid tot discussie. Vrijdagavond begint na het afscheidswoord van de voorziter de onvolprezen 'Super Adegeest Bingo'. VOORSCHOTEN De verwording van bejaardencen trum tot verpleegtehuis. Dat is het relaas van Huize Ade geest. Al twintig jaar gevestigd in Voorschoten en momen teel hard aan renovatie toe. Adegeest viert volgende week het vierde lustrum omdat het zilveren jubileum waar schijnlijk samenvalt met de langverwachte en hoognodige renovatie. Aan de vooravond van de feestweek een verslag van vreugde en verdriet van de ouderdom. Momenteel reist de tentoonstelling 'Wonen als je ouder wordt' langs dorpen en steden in deze regio. Hierin komen de verschillende mogelijkheden voor huisvesting op leeftijd tot uitdrukking. Niet ie dereen kan echter kiezen. Tot op hoge leeftijd thuis wonen is voor veel ouderen niet wegge legd. De mensen worden opgebor gen, hun kinderen hebben het te druk met andere dingen. Veel pu blicaties zijn al verschenen over het verdriet van bejaarden die door hun kinderen in de steek worden gelaten. 'Als je stil bent kun je de muren horen huilen', luidt de veel zeggende titel van een onlangs ver schenen serie interviews met oude ren in verpleegtehuizen. De dage lijkse realiteit contra de ervaringen van de 97-jarige bewoner van Ade geest, A.J. Hoogteijling. Huilen. Het gebeurt regelmatig wanneer ouderen hun vertrouwde omgeving moeten verruilen voor de onzekerheid van een bejaarden centrum. Op hoge leeftijd wennen aan een nieuwe omgeving en aan passen aan nieuwe mensen. Af stomping wanneer je jaren in een bejaardencentrum zit en slecht ter been bent. De prijs van een kilo aardappelen vergeet je in het voor portaal van dé eeuwigheid. "Ik ging tegen mijn zin naar Adegeest. Ik had een prachtige tuin, ik kweekte alles zelf. In het voorjaar had ik juist gezaaid en gepoot toen het zelfstandig wonen niet meer ging. Mijn vrouw had verzorging nodig. Toen zijn we ge gaan". Vier bewoners en de directrice poseren voor de fotograaf. Rechtsachter (met sigaar) de 97-jarige A.J. Hoogteij ling met op zijn jasje de eremedaille in zilver in de Orde van Oranje-Nassau. De drie dames op de voorgrond zitten ook al vanaf het prille begin in Huize Adegeest (Foto Holvast) Te laat Huilen. Volwassen kinderen doen het wanneer hun bejaarde moeder of vader overlijdt in het verzorgingshuis. Tranen die te laat komen, want waar waren ze toen moeder zich afvroeg: "Waar blijven mijn kinderen"? Soms komen ze één keer per jaar, soms vaker. We hebben immers een druk leven an no 1984... Opbellen is er vaak niet bij. Dat juist bejaarden in een te huis behoefte heb' cn aan bezoek en aandacht wordt 'eïgeten. "In een bejaardenhuis maak je niet zoveel mee. De dagen zijn het zelfde en de mensen takelen af. Het leven is gewoon een beetje een sleur. Maar ik geniet van mijn kleinkin deren wanneer ze langskomen. Mijn eigen kinderen zijn ook heel goed. Ze halen me af en toe eens voor een dagje uit". Eenzaam. De muren komen op je af. De afmetingen van de kamers in Adegeest stammen nog uit de jaren zestig. Een éénpersoonskamer van ongeveer tien vierkante meter. Daarin ook nog een bed. Renove ren kost geld en dat is er in Den Haag niet meer. Wanneer bejaar den in hun kamer willen blijven om naar muziek te luisteren of een boek te lezen, moet dat kunnen, vindt de directie terecht. Maar toch: eenzaam. "Ik geniet nog dagelijks van het leven. M'n sigaartje smaakt me, ik lust nog wel een borreltje, ik lees nog zonder bril, mijn oren zijn goed en mijn verstand ook. Waar om zou ik niet genieten van het le ven? Nadat mijn vrouw is overle den, vijftien jaar geleden, ben ik niet stil blijven staan. De klok staat toch ook niet stil. Als het weer goed is ga ik een stukje rijden met mijn buurvrouw. Ik schil een appeltje en pers een sinaasappel voor haar uit. Ik ben het leven nog lang niet zat". Het einde Gebrekkig. In de beginjaren van Adegeest kwamen ze uit vrije wil. Nu moet je een verklaring van ur gentie hebben voordat opname in Adegeest mogelijk is. Van bejaar dencentrum tot verzorgingstehuis. Gezonde mensen komen niet meer binnen. Een looprekje, rolstoel of geestelijk in de war, lijkt een voor waarde om binnen te komen. Een 'Indicatiecommissie Bejaarden Voorschoten' bekijkt of mensen er slecht genoeg aan toe zijn. De wachtlijst telt veertig mensen. Sommigen komen slechts om te sterven. "Soms hoor je het niet eens als er iemand sterft. De reacties zijn gela ten, behalve als het iemand van je koffietafel is. Je maakt het alle maal mee dat het leden eindigt. Het is óf de één, óf de ander. In het be gin kende je ze allemaal van naam. In een bepaalde winter overleden er twintig, dan begin je t kwijt te raken". Ouderdom. Het enige dat de be woners van Adegeest gemeen schappelijk hebben. De gemiddel de leeftijd is 85 jaar. De achtergron den zijn verschillend, voorwaarde voor plaatsing in Adegeest is dat er een binding met Voorschoten moet zijn. Ieder heeft zijn eigen le ven gehad, verschillende mensen in hetzelfde ggbouw. De één is een eigenwijze dwarskop, de ander een rustig type. De mooie tijd is voor bij? "Als ik nu een leuk jong ding zie, kijk ik er op een andere manier naar dan vroeger. Ik denk er niet meer aan om zé een avondje uit dansen te vragen. Als een verpleeg ster zegt:"Als u in de krant komt, knip ik het uit en hang het boven mijn bed", dan zeg ik dat ik kom kijken als ze in bed ligt"! Wijsheid. Komt met de jaren en moet worden overgedragen. Be jaarden gaan mee met hun tijd, maar signaleren dat veel verande ringen geen verbeteringen zijn. Het rustige leven van voor de we reldoorlogen zit er nog in. Alles komt zoals het komen moet. Maak je niet dik, dun is de mode. Berus ting. "Oud word je als je regelmatig en zonder ergernis leeft. Sommige mensen maken zich zorgen om een kleinigheid. Neem alles nuchter op, dan leef je het gemakkelijkste. Te genwoordig jaagt alles. Ze hebben geen tijd meer voor elkaar. Ik ga gemakkelijk met de tijd mee, maar het verdwenen respect kan ik niet begrijpen. Ik doe er maar het zwij gen toe als kinderen hun ouders aanspreken alsof het snotneuzen zijn. Zwijgen is vaak beter, de tijd is nou eenmaal zo". Veranderen Herinneringen. Stof voor spijt, voldoening en trots. Snikken en grimlachen. Het mooie blijft geluk kig hangen, de ellende vervaagt. Eindeloze herhaling van sommige anecdotes. Veel nieuwe belevenis sen worden er niet aan het leven toegevoegd. Maar je ziet de wereld wel veranderen. "Ik heb fietsen, auto's, vliegtui gen, raketten en computers zien ko men. Je maakt wat mee als je oud wordt. Toen ik werkte als kamerbe waarder aan het kabinet van de koningin kwam sultan Hamid de Tweede uit Indië op bezoek. Je ver wachtte heel wat, maar het was een gewone man met een b'urgerpakkie OEGSTGEEST - Op de dag dat Oegstgeester ouders zich boos af vroegen hoe zwembad Poelmeer hen zo direct kon benaderen met de vraag of zij interesse hadden in babyzwemmen, besloten B en W de Haagse Nutsspaarbank alle adressen te geven van Oegstgeeste- naren die volgend jaar 15 jaar wor den. Ambtenaar De Jong noemt dit een normale zaak. De adressen worden volgens hem gebruikt om jeugdige zielen te werven voor de Zilvervloot-spaarplanregeling. "Dit is een rijksregeling en derhal ve niet zo commercieel", aldus de ambtenaar een week na de beslis sing van B W. De gemeente geeft dan ook al zo'n jaar of vijf met een gerust hart uitdraaien uit het per- soonsregistern aan de Nutsspaar bank en collega-banken. Oegstgeestenaren hebben vol gens hem nog nooit geklaagd over de Zilvervloot-brieven en de ban ken zijn gaarne bereid zo'n 500 gul den neer te tellen voor de uitdraai en. Hij is niet bang dat de banken de informatie zullen gebruiken voor andere doeleinden. De afgelo pen vijf jaar is dit in ieder geval nog nooit gebeurd, meent hij. "En als het wél zou zijn gebeurd, merk VERKRACHTING - Een 16-jarig meisje uit Leiderdorp heeft giste ren bij de Leidse politie aangifte gedaan van verkrachting en mis handeling. In de nacht van woens dag op donderdag zou zij door een 24-jarige vriend zijn verkracht en mishandeld. De 24-jarige werd na de aangifte door de politie aange houden en gehoord. je dat gauw genoeg", aldus de amb tenaar. "Dan vragen mensen met een: hoe komt die bank aan mijn adres?". Krachtig voegt hij toe dat de ge meente direct stappen zal onderne men wanneer de banken alsnog de informatie voor andere doeleinden zouden gebruiken. "Dan krijgen ze informatie nooit meer", weet hij. Wanneer de banken de informatie doorspelen, wordt de straf nóg zwaarder. "Dat is namelijk straf baar volgens de wet", vertelt De Jong. LEIDEN/ZOETERWOUDE - Ko mend weekeinde zijn twee scou tinggroepen in de regio met zenda mateurs in de lucht. Via deze 'Jam boree On The Air' wisselen de le den van de scouting overal op de wereld gegevens uit via de radio. In Leiden vindt het ethergebeuren voor het eerst plaats vanuit het toe komstige onderkomen van scou tinggroep De Dauwtrappers op het Jeugddorp-terrein (Voorschoter- weg). Belangstellenden zijn er aan staande zondag van elf tot vier uur welkom. Ook in Zoeterwoude gaan scouts morgen en zondag de lucht in. In het clubgebouw aan de Noord- buurtseweg gaat dat gebeuren. Moigen zijn de nieuwsgierige Zoe- terwoudenaren welkom in het clubgebouw, dat achter het ge meentehuis ligt. Talentenjacht Voor de vierde maal wordt zon dag het jaarlijkse jachtseizoen op talenten in Zoeterwoude ge opend. Vanaf twee uur 's middags is het Muziekcentrum aan de Schenkelweg het podium voor 21 jeugdige 'acts' die hun best gaan doen om in de smaak van de jury te vallen. Deze beoordelingscom missie bestaat uit burgemeester Houdijk, De Appel-acteur Henk Votèl, grimeur Wim Hoppezak en Prins Paul I. De presentatie wordt gedaan door Ton Mooyman, zijn collega's van American Sound verzorgen de techniek en draaien de juiste plaat op de goede tijd. Goochelmiddag De laatste dag van de herfst vakantie organiseert de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Oegst geest nog een goochelmiddag. Tussen één uur en half drie treedt de bekende goochelaar Alfons Borm cp voor kinderen. Koviij- nen, duiven, ballonnen, alles komt aan bod. Dolle pret dus in Taberna aan de Julianalaan. De toegang bedraagt een rijksdaal der. Paardetram Een heuse paardetram rijdt morgen in en om de Oegstgeester Lange Voort. Kinderen kunnen daar een gratis rondrit in maken. Ook zijn er demonstraties glas blazen en glasgraveren bij de AM- RO-bank. Een en ander in het ka der van de opening van een nieuw bankfiliaal. WARMOND - Een halfjaar na het uiteenvallen van het recreatie schap Noord-Zuidhollands Plas- sengebied, is Warmond betrokken bij het op poten zetten van een wat kleiner recreatieschap voor de zes gemeenten rond het Braassemer- meer en de Westeinder- en Kager- plassen. Op 23 november gaan de zes ge meenten in Leimuiden rond de ta fel zitten. Naast Warmond gaat het om Aalsmeer, Alkemade, Leimui den, Rijnsaterwoude en Woubrug- ge. Tijdens het oriënterende ge sprek wordt niet alleen bekeken of een recreatieschap erin zit, maar ook moet duidelijk worden wat het eventueel zou inhouden. Warmond staat in ieder geval po sitief tegenover een nieuw schap. Het is dan ook bereid om de 901,06 gulden die het terugkrijgt na het overlijden van het oude schap, te besteden voor het nieuwe schap. Zoetemelk legt uit waarom: "Som mige zaken vereisen gewoon een regeling. Neem nou de speedbo ten-kwestie. Stel je voor dat Aals meer zegt: bij ons kun je niet meer met speedboten komen. Dat heeft consequenties voor andere ge meenten". Zoetemelk vindt dat er duidelijkheid moet komen voor de recreant. Volgens hem heeft Warmond zich hier in het verleden ook altijd sterk voor gemaakt. "De gemeente heeft nooit een aanleiding gezien het plassenschap op te blazen", vertelt hij. "Het is door toedoen van anderen ter ziele gegaan. Daar uit kun je afleiden dat Warmond nog steeds bereid is mee te werken' op de schaal zoals die was". Concreet houdt dit in dat de ge meente hetzelfde bedrag op tafel wil leggen. Deze wens is echter moeilijk in getallen om te zetten omdat bij het vorige schap van een jaarlijkse bijdrage geen sprake was. Volgens Zoetemelk heeft de gemeente 1.487,44 op tafel gelegd voor het opstellen van een recrea tie-basisplan, en daar bleef het bij. "Men is eigenlijk nooit verder ge komen dan dat plan", vertelt Zoe temelk. VRIJDAG Leiden Microtheater Imperium - Oude Vest 33e, Imperium speelt Tartuffe' van Mo- lière, 20.30 uur. Dr. Van Voorthuysenschool - Marnix- straatl 104, ruilavond Ruilclub Konings- kerk, 19 uur. Clubhuis van De Blauwkras - bij rtpark De VT iwste duiven 20 t Antonius Clubhuis - Mare 43, solida-j riteitsavond 'Steun de Britse mijnwer-! kers', 20 uur. Morssingel 195 - open avond Youthr for Christ, 20 uur. Louise de Coligny school - Kager- straat 7, werkkonferentie tegen diskri- minatie en racisme, 20 uur. Filmhuis LVC - Breestraat film 'Easy Rider', 21.15 uur. Kykhuis - Vrouwenkerkkoorstraat, film 'My Brother's wedding' van Char les Burnett, 20 en 22.15 uur. Groenoordhallen - Bovag-occasion- show, tot 22 uur. Buurthuis Stevenshonk - disco avond, 20-23 uur. 't Breehuys Breestraat, disco-avond, 20 uur. 'De Rijntamboers', 20.15 t Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, ZATERDAG Leiden Energiebedrijf Rijnland - Lange- gracht, tentoonstelling over 10 jaar elec- triciteit, 10-16 uur. Nieuwe Mare/hoek Oude Singel - an tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur. Leidse afd. Instituut voor Natuurber- schermingseducatie - vogeltrekexcursie in de Wassenaarse duinen, vertrek 7 uur by boerderij Meyendel. Groenoordhallen - Bovag-occasion- show, 10-17 uur. Hooglandse kerk - informatie-markt werkkonferentie tegen diskriminatie en racisme, 11-16 uur. Voorschoten Lindehoeve - Burg. v.d. Haarplein, kinderochtend. 10-12 uur. edlsche Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, (alleen voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, v. Tol, Zwijnenburg, Meijer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groeneveld en Schonenberg: za 8 uur tot zo 24 uur: J. van Erp, tel. 140724; spreekuur Arendshorst 2. Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en Lahr: za 8 uur tot zo 8 uur: A. van Luyk, Was- straat 2a, tel. 122522. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus, Middelste gracht 129, tel. 132500. Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 16, tel. 125820. Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waard, Arnou: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Arnou, tel. 311414; spreekuur Petr. Moensweg 52. zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwenhuis- Smalbraak, tel. 768918; spreekuur Be vrijdingsplein 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, de Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooijman, Noordeindsplein 2a, tel. 122268. zo 8 uur tot 24 uur: B. Crul, Noordeinds plein 8a, tel. 142888. Leiderdorp za, P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 410070; zo, L. Middendorp, Hoofdstraat 40, tel. 410070; za en zo spreekuur van 12.30-13 uur op hetzelfde adres. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: E.W.F. van Walchren, Oranjelaan 29, tel. 174830. Voor de praktijk Haaswijk: J.J. Voor- zaat/G.A. van der Steenhoven, Querido- laan 2, tel. 176867; dag en nacht bereik baar. Voorschoten za, F. Koopmans, Chuchillweg 19, tel. 6352; zo, E. Schotanus, Leidseweg 305, tel. 766462. Warmond F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 01711-10030. Wassenaar noord: M.F. v.d. Feen, Van Polanenpark 128, tel. U)309; zuid: J.N. Vonk, Witten- burgerweg 106, tel. 79676. Zoeterwoude L. Kortmann, Dorpsstraat 33, tel. 1614. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vrydag 19 oktober laan 20, Leiden, tel. 763134. Apotheek Boehmer, Florijn 10, Leider dorp, tel.-894400. Roest: A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Lei den, tel. 220513. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, tel. 153266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, tel. 768616. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp en Oegstgeest wordt waargeno- W.D.C. v.d. Velde, Lorentzkade 24, Lei den, tel. 132828; spreekuur za en zo om 13 uur. Voorschoten, Zoeterwoude, Wassenaar J. Sauerbier Couveé, v. Beethovenlaan 69b, Voorschoten, tel. 01717-4252. WIJKVERPLEGING Leiden Interkruis, Middelweg 38, tel. 121753 en 134604, na 17 uur en in het weekend te bereiken via dokterstelefoon: 122222. LEIDSCH :0. DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ^s^kösten° Commentaren W F. J Wirtz en A. A. van Brussel Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van Abonnementsgelden bij vooruitbetaling te voldoen Restitutie is niet toegestaan. Indien één maand voor het verstrijken van de abonnementsperiode geen opzegging is ontvangen, volgt automatische verlenging. 3203571 t.n.v. Damiate Holding BV te Haarlem. Directie: G. Koopman Adj.dir.:N. Quakernaat Hoofdredacteur Drs. J W E Metselaar Adj. Hoofdredacteur: Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen P. J. de Tombe (sport) A. van Kaam (plv) W C. H, Schrama (feature)

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2