1395: 875.-1! Nledetdorp A Het komplete wonen staat bij INKETS! V GRATIS BERBERKARPET ÏÏËI5] EENMALIGE GRANDIOZE AANBIEDING KURKKOOP KWALITEITSKURK Bestemmingsplan "Droststraat '83" vastgesteld. DE LEEUW SAMAN LAVAN IN LAIDAN e-Kantlgt witte eetkamertafel bladmaat 115x115 cm, randdikte 6 cm, hoogte 76 cm Moderne atoel met gevlochten zitting en rug. Wit frame. Ongemonteerd vanaf Een ideaal elementensysteem, waarmee Je eindeloos kunt komblneren en uitbouwen. In de afgebeelde samenstelling In sfeervol zilvergrijs met wit Luxueus gestoffeerde tweeiitter largo. Effen donkergrijs onderstel en een dekoratlef los dek met fijn grijs streepje. Andere stoffering eveneens mogelijk. 2-Zite, breedte 155 cm, diep 96 cm. ms o-ziusr, breedte 215 cm. L J AMBACHTSWEG 11 ('T HEEN) KATWIJK TEL. 01718-28575 Donderdag 's avonds geopend. 240x170 WINKELWAARDE 499a- bij aankoop van een KURKPARKETVLOER VANAF 2000.- (zolang de voorraad strekt) GELUIDDEMPEND-ISOLEREND-SLIJTVAST Haarlemmerstraat 236, hoek Pelikaanstraat Telefoon 071-146128 Donderdag en vrijdag 9.30 tot 21.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur In het gemeentelijk informatiecentrum (gemeentehuis. Statendaalder 1) ligt met ingang van 22 oktober 1984 gedurende één maand ter inzage: het bestemmingsplan "Droststraat '83" met bijbehorende toelich ting: dit plan werd door de gemeenteraad vastgesteld op 1 oktober 1984. Bij de vaststelling heeft de raad het ontwerp op een tweetal punten gewijzigd. Bezwaren tegen het bestemmingsplan kunnen binnen één maand na 22 oktober 1984 worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland (Koningskade 12596 AA 's-Gravenhage), door: - iedereen die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heeft gewend: iedereen die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, bij de vaststel ling van het bestemmingsplan in het ontwerp aangebracht. De wijzigingen hebben betrekking op de volgende punten: de verwijzing, in het renvooi op de plankaart, naar de artikelen in de voorschriften is aangepast; - in artikel 11lid I, 1van de voorschriften is het woord "behoudens" vervangen door'de zinsnede "onverminderd de bevoegdheid tot". Toelichting Deze bekendmaking vloeit voort uit de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (artikel 26). Het gebied waarvoor het bestemmingsplan geldt, betreft een terrein op de hoek van de Droststraat en de Van der Valk Boumanweg. Leiderdorp, 19 oktober 1984. De burgemeester van Leiderdorp, M.A. van der Have. Voor méér ZEKERHEID ASSURANTIËN B V. STEENSTRAAT 43-LEIDEN telefoon071-142045 Ook: Rijnsburgerweg 100 ^jnsbur^^mi71^^9301 Algemene vergadering van de Rabobank te WARMOND i de algemene verga ld ierdoor roept de Coöperatieve Rabobank "WARMOND" B A. haar leden op tot het bijwonen va dering die gehouden wordt op maandag 5 november 1984 om 20.00 uur in de zaal van café "De Zon" Dorpsstraat 114, Warmond Verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Jaarrekening 1983 Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht Mededelingen en rondvraag. De volledige agenda, de notulen van de vorige vergade ring olsmede de jaarrekening 1983 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor von de bonk voor de leden ter inzage. Het Bestuur. Rabobank S Leiden staat deze week in het teken van de strijd tegen discriminatie en ra cisme. Op de werkconferentie 'Samen Leven in Leiden' wordt door middel van themabijeenkomsten duidelijk heid verschaft over verschillende vor men van discriminatie. Vanavond gaat het om racistische partijen, gezond heidszorg, politie en justitie (aanvang acht uur). De bijeenkomsten hebben plaas in de Louise de Coligny school. Pleidooi voor klachtenbureau in strijd tegen discriminatie LEIDEN - De discussie over een algemeen anti-discriminatiebeleid concentreerde zich gisteravond op drie punten: wat kan de gemeente in het algemeen doen tegen discri minatie» is het zinvol een soort klachteninstituut op te richten en hoe moet het verdere contact zijn tussen de gemeente en gediscrimi neerde groepen? Omdat een flink aantal raadsle den deze avond vertegenwoordigd was, voerden ook zij - naast de ver tegenwoordigers van de minder heidsgroeperingen - het woord. Juijen Jacobs, organisator van de werkconferentie, kon niet nalaten zijn spijt te betuigen over het feit, dat weliswaar een aantal raadsle den was komen opdagen, maar dat WD, CDA en D'66 verstek lieten gaan. "Dat vind ik echt heel verve lend. Zij hebben allemaal een uit nodiging gehad". Overigens was er ook niemand van de CPN. Anneke Boot (PvdA) vond wat betreft een gemeentelijk anti-dis criminatiebeleid dat het een inte graal onderdeel moet zijn van het totale beleid. In dit kader voelde zij wel voor een wethouder en raads commissie speciaal belast met het minderhedenbeleid. Een klachte ninstituut zou haars inziens een centraal meldpunt moeten zijn, binnen de gemeentelijke organisa tie. Namens PPR en PSP zei Rob van Lint dat discriminatie door de gemeente op twee fronten moet worden aangepakt: binnen de ge meente zelf en een beleid gericht op derden. In dit verband noemde hij de subsidiegevers, de horeca en dergelijke. Het personeelsbeleid van de ge meente, aldus Van Lint, moet erop gericht zijn meer vertegenwoordi gers van de minderheden in ge meentefuncties toe te laten. Hier aan moeten vorming en opleiding worden gekoppeld, omdat in de minderheidsgroepen nogal wat achterstand is in te halen. Ook Van Lint vindt het van be lang dat er een klachteninstituut komt, dat onafhankelijk is en bege leid wordt door een commissie. "Dit instituut zou een directe rap portage naar burgemeester en wet houders moeten verzorgen". Voorts pleitte hij voor een geza menlijke vergadering van gemeen tebestuur en (democratische) zelf hulporganisaties van minderhe den. Een vertegenwoordiger van de werkgroep Marokkanen zei een klachteninstituut te wensen buiten de gemeente en de politie om om dat bij minderheidsgroeperingen een zekere angst voor deze instel lingen leeft. "Zowel Nederlanders als leden van de zelfhulporganisa ties moeten hierin zitting hebben". Namens de Turkse Arbeiders vereniging, afdeling Leiden werd gepleit voor een ander woningtoe wijzingsbeleid vanuit de gemeen te. "Nu is het zo dat een buitenlan der twee of drie keer zo lang moet wachten als een Nederlander bij de toewijzing van een woning". Ook vindt hij het een verkeerde gang van zaken dat nu in bepaalde wij ken een grote concentratie van bui tenlanders wordt aangetroffen. "Wanneer de minderheden voor rang krijgen bij het toewijzen van een woning, worden zij meer ge spreid. Op die manier zal een beter contact tussen buitenlanders en Nederlanders tot stand komen". George Hewitt van de SSL vond dat een klachteninstituut wel be voegdheden moet hebben, opdat er daadwerkelijk iets aan klachten op het gebied van discriminatie kan worden gedaan. Voorts waar schuwde hij tegen het oprichten van eigen partijen door minder heidsgroeperingen. "Dat werkt te genstellingen in de hand. Beter is het te participeren om niet te zeg gen te infiltereren binnen de be staande partyen". Hoewel het instellen van een klachteninstituut zowel bij politici als by de minderheden zelf instem ming kreeg, werd niet besloten dit als voorstel naar buiten te brengen. Omdat op het gebied van discrimi natie deze week al zoveel punten aan de orde zyn geweest en nog ko men, achtten de aanwezigen het beter na afloop van de werkconfe rentie alle punten op een ry te zet ten. Met die inventarisatie zal dan naar de gemeenteraad worden ge stapt. Jacobs: "Dan wil ik het wel op me nemen een volgende stap te ondernemen". Alle raadsleden kunnen dus over enige tijd een pakket met wensen in hun brie venbus verwachten. Discriminatie homoseksuelen valt niét mee LEIDEN - De Leidse Werkg Homoseksualiteit (LWH) initiatief nemen om te komen tot een meldpunt voor homoseksue len die in Leiden geconfronteerd worden met agressie. Vooroordelen, discriminatie en toenemende agressie tegen homo seksuelen was gisteravond één van de thema's tijdens de werkconfe rentie 'Samen leven in Leiden'. Veel mensen denken dat het wel meevalt met de discriminatie van homoseksuelen. Het recent ver schenen rapport 'Het topje van de ijsberg' is wat dat betreft onhullen- de literatuur. Door de onderzoekers werden in korte tijd ruim 800 gevallen van discriminatie en agressie gesigna leerd. De titel van het rapport geeft al aan dat er veel gevallen niet bo ven water komen. In Amsterdam is men enige tijd geleden begonnen met de hulplijn 'Op je flikker ge had?' waar homo's twee maal per week kunnen 'aankloppen' als zij in problemen zijn geraakt. Volgens de Leidse werkgroep is er ook in Leiden met een toenemend aantal klachten behoefte aan een hulplijn. Waar komt homodiscriminatie vandaan? Waarin uit het zich? En: wat kan er tegen worden gedaan? Dat waren enkele van de vragen die gisteravond tijdens de werk conferentie aan de orde kwamen. Judith Schuyf, coördinator van de werkgroep homostudies, wees er met nadruk op dat het niet gaat om enkele gevallen van discriminatie, maar om een structurele zaak die op allerlei manieren in stand wordt gehouden. Uit opiniepeilingen blijkt welis waar dat de tolerantie de laatste ja ren is toegenomen, maar naarmate homoseksuelen mannen en vrou wen meer naar buiten treden, meer zichtbaar worden, nemen openlij ke discriminatie en geweldpleging toe. Een gmwelyk voorbeeld daar van deed zich eind september voor in Amsterdam-noord waar een man werd vermoord alleen omdat hy homoseksueel was. Flikkers zyn geen 'echte' man nen en. groepjes jongeren trekken er daarom regelmatig op uit om ho mo's in elkaar te slaan. Lesbiennes worden vaak bedreigd of met voor oordelen bestookt. Veel homosek suelen mannen en vrouwen zorgen er daarom voor "datje het aan hen niet kunt zien". Oplossingen voor die praktijk zyn niet gauw voor handen, zo bleek gisteravond na een discussie in groepjes. Homo's zullen zowel aan hun eigen kwetsbaarheid als aan de 'buitenwereld' moeten werken, was één van de conclusies. Judith Schuyf vatte samen dat mo gelijk van meer belang dan allerlei acties en demonstraties is dat ho mo's en homo-organisaties meer greep krijgen op politieke partyen, vakbonden, de media ("er moeten meer homo's in kwissen komen"), en op het onderwijs. "Op die ma nier zouden we meer zelfstandig heid kunnen veroveren in de ma nier waarop je leven wilt", aldus Schuyf.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 12