Britten vrezen meer aanslagen Hoop op vrede doet El Salvador leven Geslaagde missie van ruimteveer 'Moskou wil eerlijke dialoog' 'Herfstcampagne IRA verwacht Snel voorstel verwacht voor aftocht Z.-Libanon Reagan: niet langer harde lijn tegen S.U. Verzetsleiders komen aan in San Salvador MAANDAG 15 OKTOBER 1984 BUITENLAND PAGINA 7 William Huckelsby, hoofd van de anti-terreur afdeling van Scotland Yard, zei gisteren dat vooral politi ci, rechters en militairen moeten oppassen voor een „herfst-cam- pagne" van de IRA. De Britse pre mier mevrouw Thatcher, die vrij dagochtend aan de dood ontsnap te, geldt daarbij als doelwit num mer één. In verband met deze aan slag zijn inmiddels twee mannen gearresteerd, maar het is nog on duidelijk of, en zo ja, in hoeverre, het tweetal werkelijk aan de aan slag heeft meegewerkt. door Henk Dam Mevrouw Thatcher staat op de dodenlijst van de IRA sinds de hongerstakingen van republikein se gevangenen in 1981, die aan Bobby Sands en een reeks andere gevangen IR A-leden het leden kostte. Volgens de Ierse zondags krant Sunday Press is vorig jaar een poging om haar te vermoorden op het laatste moment afgelast. De krant, die zich op bronnen binnen de IRA beroept, schrijft dat het in 1983, tijdens het Conserva- WASHINGTON (DPA/AFP) - Als hij op 6 november wordt herkozen zal de Amerikaanse president Ro nald Reagan niet meteen terugval len op een harde lijn in de relatie met de Sowjet-Unie. In een giste ren gepubliceerd vraaggesprek met het Amerikaanse weekblad „U.S. News and World Report" antwoordde Reagan op een vraag van die strekking: „Nee, in geen geval". Ten aanzien van de Amerikaan- se-Russische betrekkingen ver klaarde Reagan dat hij in de onder handelingen met de Sowjet-Uunie niet slechts wil komen tot een ver mindering van het aantal kernwa pens maar dat hij uiteindelijk streeft naar totale uitbanning van deze wapens. tieve jaarcongres in Blackpool, al de bedoeling was geweest het hotel waarin mevrouw Thatcher en een groot deel van haar kabinet logeer de, het Imperial Hotel, op te bla zen. Dat ging op het laatste mo ment niet door. Het Britse persbureau Press As sociation haalt „Noordierse bron nen" aan die weten te melden, dat de IRA sinds kort de beschikking heeft over draagbare Russische RPG-7 raketten, die vanaf een af stand van 500 meter kunnen wor den gelanceerd en die wel eens bij een volgende aanslag op de pre mier zouden kunnen worden inge zet. De bom die vrijdagochtend in al le vroegte een deel van het Grand- hotel verwoestte, is van een zeer geavanceerd type geweest, zo is dit weekeinde door de politie ver klaard. De bom is vrijwel zeker en kele weken geleden al geplaatst achter een schot van een badkamer op de zesde verdieping van het ho tel. Huckelsby zei dit weekeinde: „Het is mogelijk de bom te plaat sen, en dan een tijdmechanisme in te stellen op drie weken, drie uur en 30 seconden". Dat de IRA de Gevraagd naar zijn bereidheid concessies te doen teneinde met Moskou tot een akkoord over be vriezing van kernproeven te ko men, zei Reagan dat hij in het on derhoud met de Russische minis ter Gromyko (buitenlandse zaken) deze en andere kwesties uitvoerig had besproken. „Daarbij zijn geen voorwaarden vooraf gesteld", al dus Reagan. Volgens Reagan zijn de harde woorden die hij tot voor kort aan het adres van de Sowjet-Unie wijd de vooral een uiting geweest van „realisme" van zijn kant. De uit drukkingen die hij gebruikte wa ren naar zijn mening niet harder dan die welke Moskou bezigde aan het adres van de Verenigde Staten. mogelijkheid heeft, bommen zelfs 42 dagen van te voren te plaatsen en via tijdklokken tot ontploffing te brengen, was bij de politie al sinds vorig jaar bekend toen een wapenopslagplaats in de buurt van Londen werd ontdekt. De terroristen die de bom in het Grand hotel plaatsen, hebben ver moedelijk van eenzelfde soort op slagplaats gebruik gemaakt. De IRA werkt bij haar aanslagen met kleine eenheden terdege getrainde specialisten, cellen, en de politie maakt zich nu bezorgd dat dezelf de cel die verantwoordelijk was voor de aanslag op het hotel, nog steeds in Engeland is. Dat de aanslag op het hotel waar ongeveer de hele top van de Con servatieve partij logeerde, moge lijk was, is, vanuit veiligheidsoog punt gezien, des te verrassender omdat de anti-terroristen afdeling van Scotland Yard wist dat de IRA een aanslag op het oog had, in „een provincieplaats in Engeland". Voor alle Britse militaire bases gold vanaf vorige week woensdag het alarm „Bikini Black Alpha", een verhoogde staat van paraat heid die speciaal bedoeld is voor terroristische aanslagen. Het aan tal patrouilles in en rond de bases was sindsdien opgevoerd, en au to's werden doorzocht. In gebou wen van het ministerie van defen sie werden posters opgehangen waarop stond: „Er is een verhoogd risico van een aanval op regerings gebouwen". Inmiddels bevinden zich nog acht van de 32 mensen die bij de aanslag op het Grand Hotel ge wond raakten, in het ziekenhuis. Onder hen bevindt zich de vrouw van minister Tebbit (handel en in dustrie) die vanaf de nek verlamd is. Dokters weten nog niet of het hier om een permanente verlam ming gaat. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee bommen onschadelijk gemaakt die waren geplaatst in een hotel in de Noord ierse plaats Enniskillen. Het Ierse Republikeinse Leger (IRA) had te lefonisch voor de bommen gewaar schuwd, zodat de ongeveer 200 gasten en personeelsleden van het hotel zich in veiligheid konden stellen. De politie speurde de bom men op en bracht ze. buiten het ge bouw tot ontploffing. CAPE CANAVERAL (DPA) - Met een geslaagde landing op Cape Ca naveral is zaterdagmiddag de vlucht van het Amerikaanse ruim teveer Challenger succesvol geëin digd. Het bureau voor ruimtevaart, NASA, toonde zich zeer tevreden over de door de Challenger gedu rende zijn negen dagen durend verblijf in de ruimte uitgevoerde taken. Het was pas de tweede keer in de reeks van 13 vluchten dat een ruimtependel in Florida landde. De andere veren werden steeds naar de luchtmachtbasis Edwards in Californiè gedirigeerd, waar de weersomstandigheden beter wa ren. De zeven astronauten, twee vrouwen en vijf mannen, hebben onder andere een wetenschappelij ke kunstmaan in een baan ge plaatst. De satelliet zal de invloed van de door de aarde teruggekaat ste zonne-energie op ons klimaat onderzoeken. Met een speciaal ont worpen radarcamera werden MÜNCHEN (DPA) - In het Beierse plaatsje Marktheiden- feld hebben zaterdag ongeveer 700 demonstranten geprotes teerd tegen een bijeenkomst van veteranen van de vierde SS-divisie pantsergrenadiers. Aan de SS-bijeenkomst werd deelgenomen door ongeveer 600 personen. Zij werden toe gesproken door burgemeester Leonhard Scherg die de sa menkomst omschreef als een ontmoeting met een privé-ka- rakter. Van veel kanten is tegen de SS-bijeenkomst geprotesteerd. Het SPD-Bondsdaglid Uwe Lambinus heeft zaterdag van de regering in Bonn geëist dat zij „een eind maakt aan het SS- spook". Hij sloot zich aan bij de woorden van de Beierse pre mier Strauss (CSU) „Het hou den van bijeenkomsten van voormalige SS-eenheden ge tuigt tegenover de slachtoffers van deze politiek van cynis me". (foto AP) HARARE (Rtr./AFP) - De Zim babwaanse oppositieleider Joshua Nkomo heeft zaterdag het congres van zijn ZAPU-partij geopend met een scherpe aanval op de regering van premier Robert Moegabe, die hij beschuldigde van een terreur bewind dat het land tot rampspoed brengt. "In minder dan vijf jaar is de belofte van de onafhankelijk heid geworden tot een werkelijk heid van achterdocht, terreur en voorts gedurende de 132 omloop- banen foto's van het aardopper vlak en de oceanen gemaakt. Door dat aanvankelijk een antenne en een kunstmaan, die deze gegevens moest doorseinen, waren uitgeval len kon echter maar 40 procent van het op het programma staande op pervlak onderzocht worden. Bijzonder succesrijk noemde NASA de drie kwartier durende ruimtewandeling van Kathryn Sul livan en David Leestma. In de open laadruimte van de Challenger simuleerden zij het bijtanken van JERUZALEM/CAIRO (Rtr./UPI/ AFP) - De Israëlische premier Shi mon Peres heeft gisteren in Tel Aviv verklaard dat op het ministe rie van defensie verschillende va rianten worden bestudeerd over de terugtrekking van de Israëlische troepenmacht uit Libanon. Binnen drie tot vier weken zal een afge rond voorstel in het Israëlische ka binetsberaad worden besproken, zo verklaarde Peres op een pers conferentie na terugkeer uit de Verenigde Staten. De Israëlische minister-presi dent herhaalde zijn in de VS geda ne uitspraak dat het mogelijk moet zijn binnen negen maanden tot daadwerkelijke terugtrekking van de troepen te komen. In een giste ren verschenen vraaggesprek in de Washington Post verklaarde Peres dat Israël vasthoudt aan de eis dat Unifil-troepen in Zuid-Libanon worden gestationeerd en dat de door Israël gesteunde christen-mi lities intact blijven. De Israëlische Nkomo kraakt mislukking", zei Nkomo op het eerste congres van zijn partij sinds Zimbabwe in 1980 onafhankelijk werd. Hij verweet de regerende ZANU- partij een "blind machtsstreven", waardoor het land van de ene in de andere crisis wordt gestort. "Als een kunstmaan in de ruimte. Op die manier kan over enkele jaren het leven van satellieten worden verlengd, die anders als gevolg van uitgeputte stuurraketten niet meer op de juiste koers gehouden zou den kunnen worden. Het tijdschrift Aviation Week maakte bekend dat de Challenger foto's heeft gemaakt van een ge bied in de Sowjet-Unie waar zich 25 jaar geleden een nucleair onge val heeft voorgedaan. De (geheime) foto's kunnen volgens het tijd schrift uitwijzen dat meren en ri vieren in het gebied zijn ingedamd of omgebogen om het besmettings gevaar te beperken. De vegetatie in de streek zou door de radio-activi teit ingrijpend zijn veranderd. De eerstvolgende vlucht van een Amerikaans ruimteveer vindt op 7 november plaats. De astronauten aan boord van de Discovery zullen dan onder andere twee nutteloos in de ruimte rond tollende satellieten opvissen en ze voor reparatie naar de aarde terugbrengen. eis dat ook Syrië tegelijkertijd zijn troepen uit Libanon moet terug trekken wordt ditmaal niet gesteld. In Cairo hebben de Egyptische president Moebarak en de Ameri kaanse minister van defensie Weinberger dit weekeinde langdu rig met elkaar gesproken. Twee on derwerpen stonden centraal: de Amerikaanse militaire steun aan Egypte en de voorgenomen terug trekking van Israël uit Libanon. Een naaste adviseur van Moeba rak, Osama El-Baz, erkende dat bij het bereiken van een akkoord de Israëlische troepen binnen zes tot negen maanden Libanon zullen verlaten. Hij weigerde evenwel ge detailleerd op de besprekingen in te gaan omdat, zo zei hij, de „con tacten en verbindingen" momen teel uiterst gevoelig zijn. El-Baz gaf wel toe dat er de laatste tijd „aan zienlijke vooruitgang" is geboekt in het drukke diplomatieke over leg inzake de terugtrekking van Is raëlische militairen uit Libanon. Felle gevechten in Zuid-Afrika JOHANNESBURG (DPA/UPI) - In enkele zwarte voorsteden bij Jo hannesburg is het dit weekeinde opnieuw tot felle gevechten geko men tussen zwarte betogers en de blanke oproerpolitie. Het hevigst waren de gevechten in de voorstad Tsakana waar de politie het vuur opende op 4.000 deelnemers aan een begrafenisstoet. De verontwaardiging onder de zwarte betogers was vooral groot omdat de schoten werden gelost op het moment dat de kist met het lichaam van de 18-jarige Yusi Diale in het graf zakte. Diale werd enkele dagen geleden dodelijk gewond bij een confrontatie met de politie. Volgens ooggetuigen werd uitgere kend op dat gevoelige moment vanuit een politieauto met traan gasgranaten en hagel geschoten. De woedende deelnemers aan de begrafenisplechtigheid begonnen met stenen te gooien. Een onbe kend aantal mensen raakte ge wond. Australië schort levering uranium aan Frankrijk op CANBERRA (Rtr) - De Australi sche regering schort de uitvoer van uranium naar Frankrijk voor twee jaar op omdat Frankrijk doorgaat met kernproeven in de Stille Oce aan. De regering koopt het ura nium van de producent op. Dat heeft de minister van natuurlijke hulpbronnen en energievoorzie ning, Peter Walsh, gister bekend gemaakt. Het verbod op de uitvoer kan Au stralië komen te staan op handels sancties van Franse zjjde en van de kant van de Europese gemeen schappen, maar het besluit om het uranium op te kopen kan dat ge vaar bezweren. Queensland Mines heeft een con tract gesloten voor de levering van 1800 ton uranium aan het Franse staatselektriciteitsbedrijf, Electri- cité de France, in de periode van 1982 tot en met 1988. De huidige, socialistische regering van Austra lië verbood de leveranties uit hoofde van die overeenkomst, die werd aangegaan toen de coalitiere gering van de Liberale en de Natio nale Partij aan het bewind was. Mondale loopt in New York in NEW YORK (UPI) - De Democrati sche presidentskandidaat Walter Mondale heeft in de stad New York zijn achterstand in de opiniepeilin gen op president Ronald Reagan vrijwel geheel weggewerkt. Dat be weert de New Yorkse krant Daily News die na het televisiedebat tus sen Mondale en Reagan een onder zoek onder ruim 1.000 kiezers heeft gehouden. Voor het debat lag Mondale nog 14 punten op Reagan achter; na het debat is die achterstand geslonken tot 4 punten. Van de ondervraag den zei 45 procent op Reagan te stemmen en 41 procent op Monda le. De rest, 14 procent, wist nog niet wie van de twee de voorkeur zou krijgen. HELSINKI (AFP) - De Sowjet- Unie wil met de Verenigde Staten een „eerlijke en serieuze dialoog" openen. Dit heeft Grigori Roma nov, die lid is van het Politburo van de communistische partij van de Sowjet-Unie gisteren in Helsin ki gezegd. In een toespraak ter gelegenheid van de 40e veijaardag van de Fins- Russische wapenstilstand stelde Romanov de Verenigde Staten ver antwoordelijk voor de „spanning en de toename van de wapenwed loop", terwijl hij onderstreepte dat Moskou „voortdurend zijn wil her haalt met de Verenigde Staten ge sprekken aan te gaan die kunnen leiden tot een eerlijke en serieuze dialoog over de grote actuele pro blemen". De verklaring van Romanov is volgens waarnemers een herhaling van het standpunt dat Moskou heeft over de noodzaak van een dialoog tussen de twee supermach ten. Bij herhaling hebben hoge Sowjet-functionarissen zich in soortgelijke zin uitgelaten. Begin oktober noemde een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Mos kou, Vladimir Lomeiko, de reis van minister Gromyko naar de Verenigde Staten „belangrijk en nuttig". Hij wees er echter tegelijk op dat de positie van Washington volgens de Sowjet-Unie geen mo gelijkheid bood tot een verbetering van de bilaterale betrekkingen. In zijn rede te Helsinki, die het persbureau TASS uitgebreid weer gaf, beschuldigde Romanov de Verenigde Staten er opnieuw van dat zij „bewust de onderhandelin gen over de strategische kernraket ten en over de middellange-af- standsraketten hebben afgebro ken", dat zij „doorgaan met het sta tioneren van raketten in Europa" en dat ze „klaar staan om de wa penwedloop tot in de ruimte uit te breiden". beleid Moegabe daar geen eind komt zullen alle verworvenheden van onze lange en veeleisende strijd verloren gaan". Niettemin verklaarde hij zich in principe bereid tot de vorming van een eenheidsfront, gezien de on derontwikkeling van Zimbabwe. Hij erkende dat de eenpartij-staat elders in Afrika is misbruikt om "corrupte elites" aan de macht te houden. In principe is ZAPU ech ter niet tegen de vorming van een eenheidspartij, maar een dergelij ke partij mag niet worden opge legd door de gedwongen inlijving van iedereen in de ZANU-partij. De ZANU van premier Moegabe besloot op haar partijcongres in au gustus dat na de verkiezingen van maart 1985 gestreefd moet worden naar de eenpartij-staat. LONDEN De bomaanslag op het Grand Hotel in Brighton, die vier mensen het leven kostte, zou weieens het begin kunnen zijn van een reeks aanslagen van het verboden Ierse Republikeinse Leger (IRA). Die waarschuwing heeft de Britse politie gisteren gege ven. Demonstratie tegen SS- bijeenkomst SAN SALVADOR (AFP/UPI) - Voor het eerst sinds jaren zijn gis teren twee leiders van het Salvado raanse Democratisch Revolutio nair Front (FDR) legaal op het in ternationaal vliegveld van San Sal vador geland. Guillermo Ungo en Ruben Zamora vertegenwoordi gen het FDR bij de besprekingen, vandaag, met president Napeion Duarte in de plaats La Palma. Het FDR is de politieke vleugel van het verzet in El Salvador. Ungo en Zamora arriveerden uit Panama met een toestel van de Co lombiaanse luchtmacht. In hun ge zelschap waren vier diplomaten, de ambassadeurs van Colombia, Frankrijk en Zwitserland in Pama- na en de Panamese ambassadeur in El Salvador. Aan de ontmoeting in La Palma wordt ook deelgenomen door twee vertegenwoordigers van het natio naal bevrijdingsfront Farabundo Marti (FMLN), de gewapende tak van het verzet. Radio Venceremos, een radiosta tion van het verzet, heeft gister middag omgeroepen dat de acties tegen het openbaar vervoer zijn op geschort met het oog op de bijeen komst in La Palma. Ungo en Zamora maakten bij hun aankomst een neiVeuze in druk. Waarschijnlijk doordat een vroegere poging tot een gesprek tussen regering en oppositie, in no vember 1980, in een bloedbad ein digde. Toen waren de eveneens uit het buitenland gekomen guerrilla leiders in koelen bloede neerge schoten. Ungo zei op een persconferentie, dat doel van de dialoog met de re gering is een vreedzame oplossing te vinden voor het reeds vier jaren durende bloedige conflict in het Middenamerikaanse land. Hij waarschuwde evenwel voor al te groot optimisme. Het treffen met president Duarte zou plaatsvinden in de kerk van La Palma en beginnen om tien uur vanochtend plaatselijke tijd. Duar te heeft het gebied in een straal van tien kilometer tot gedemilitari seerd gebied verklaard en gaf op dracht tot terugtrekking van het le ger in de kazernes. Hij wil boven dien zonder gewapende begelei ding verschijnen. Het Rode Kruis is verzocht voor de veiligheid te zorgen van de deelnemers aan de dialoog. Duarte werd pas 's och tends in La Palma verwacht, bege leid door de minister van defensie, generaal Eugenio Vides Casanovg, en andere ministers van zijn kabi net. De rechtsextremistische dood seskaders, die schuldig worden geacht aan zeker 40.000 politieke moorden in de afgelopen jaren, hebben Duarte van 'hoogverraad' beschuldigd en acties tegen zijn persoon aangekondigd. "Maandag gaan we naar La Pal ma in een poging om vrede te brengen. En die dialoog is niet zomaar een streven van de re gering of van Napoleon Duarte, maar de wens van heel het Sal vadoraanse volk. Daarom roep ik nu allen op om met witte vlaggen naar La Palma te ko men". Om de anderhalf uur verschijnt de christendemocra tische president van El Salva dor, José Napoleon Duarte, met deze oproep op het televi siescherm. door Rob Sprenkels Onder het Salvadoraanse volk zijn de verwachtingen hoog ge spannen. Het lijkt om de ge beurtenis van de eeuw te gaan. Iedereen praat erover, van rijk tot arm. De meeste simpele mensen hebben een onbe grensde hoop, sommigen zijn er zelfs zeker van dat het maan dag vrede zal worden, dat de minstens 50.000 doden tellende burgeroorlog maandag voor goed zal worden beëindigd. Ul tra-rechts en de wat hogere middenklasse voorspellen daarentegen dat de oorlog na het gesprek heviger zal worden dan ooit tevoren. In het meer op een schilderach tig dorp lijkende stadje La Pal ma zijn dit weekeinde de stra ten opgepoetst. Naar het heet zou Duarte het gesprek met de gewapende oppositie in de plaatselijke katholieke kerk willen houden, het grootste en best onderhouden gebouw van La Palma. De lokale bevolking zegt "klaar te zijn voor de vre de". Ook in La Palma is het op timisme grenzeloos. Inmiddels is het dorpje al bezet door de internationale pers. Het handjevol beschikbare te lefoonlijnen is afgehuurd door de internationale persbureaus en de Amerikaanse televisie zenders. De Amerikaanse NBC heeft zelfs een huis en een ei gen kok ingehuurd. De acht be schikbare hotelkamers zijn al sinds vorige week maandag be sproken. Lokale bewoners pro beren onderwijl hun slag te slaan uit het gebeuren en bie den onderdak aan voor prijzen die voor hen neerkomen op meer dan een maandsalaris. Soepel Voor de toekomst van het be wind van Duarte lijkt de ont moeting in La Palma van door slaggevende betekenis. Veel waarnemers in El Salvador ver onderstellen dat de zaak voor Duarte enigszins uit de hand is gelopen. Over het algemeen wordt verondersteld dat Duar te oorspronkelijk had gedacht dat het gewapende verzet nooit zou ingaan op zijn dramatische oproep voor de Algemene Ver gadering van de Verenigde Na ties. Concreet bezien beteken de zijn voorstel immers niets nieuws: als jullie de wapens neerleggen, komt er een alge mene amnestie en kunnen jul lie deelnemen aan verkiezin gen. De Salvadoraanse oppositie reageerde echter onmiddellijk met een voor haar ongekende soepelheid, om te kunnen voor komen dat Duarte de show zou weten te stelen. Geen obstakel bleek te hoog; het korte tijdsbe stek, Duartes herhalingen dat hij in geen geval bereid is om over de politieke macht te on derhandelen, Duartes afwijzing van de door de guerrilla voor gestelde bemiddelling door de Colombiaanse president Beli- sario Betancur (die kort gele den in eigen land een wapen stilstand heeft weten te sluiten met de belangrijkste guerrilla- organisaties), of die van Willy Brandt, van de Socialistische Internationale, en de vorige president van Venezuela, de christen-democraat Luis Herre- ra Campins. De bemiddeling komt nu voor rekening van het aartchisdom van San Salvador. Washington heeft wellicht ge luisterd naar de Europese me ning dat de Verenigde Staten zelf veel belang hebben bij de politieke stabiliteit in Midden- Amerika, waartoe de zoge noemde Contadora-vrede zou kunnen leiden. Praktische re denen, als El Salvador, zijn op dit ogenblik de aanleiding voor Washington om Contadora te vertragen. Maar gezien de inter nationale druk is het uiteinde lijk toch bijna onvermijdelijk dat het Contadora-akkoord er komt. Het enige alternatief zou een Amerikaanse invasie in Midden-Amerika zijn, met alle risico's van dien. In El Salvador zelf zal een com plete mislukking van de dia loog in La Palma waarschijn lijk leiden tot een enorme fru stratie. Duarte zal in dat geval veel geloofwaardigheid en volkssteun verliezen; geen prettig voorzichtig met in maart parlementsverkiezigen voor de deur. Duarte heeft met zijn voorstel tot nu toe zelfs het vertrouwen van veel naar ultra-rechts nei gende zakenmensen weten te behouden. De verschillende werkgeversorganisaties zeggen achter Duarte te staan zolang er niet over de politieke macht wordt onderhandeld. Eigenlijk alleen extreem-rechts onder leiding van Roberto d'Aubuis- son is tegen de vredesdialoog. Duarte moet nu in feite zijn al ternatief, de oorlog winnen op vreedzame manier, moeten waar maken; zo niet dan rest er slechts de optie van d'Aubuis- son, de oorlog met bruut ge weld winnen. Ook van Duarte mag er dus in La Palma op enige flexibiliteit worden gerekend. En als dat het geval is, dan is zelfs een principe-akkoord over een voorlopige wapenstilstand niet uitgesloten. Gezien de ultra rechtse invloeden binnen het leger, zal een dergelijke wapen stilstand natuurlijk geen lang leven zijn beschoren. Maar zo'n akkoord zal ondanks alles toch erg belangrijk zijn: een prece dent, praten heeft zin.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 7