Dames Foreholte moeten buigen LMHC maar één helft op dreef Roomburg raakt koppositie kwijt Scylla slaat aanval af Wéér verlies voor^ herenteam Leython SCHC profiteert: 2-4 Winst voor Forescate Judozege Van As Zege Jagt Biljarten in Lisse Military-zege Karen Lende PAGINA 18 DO/ST SPORT MAANDAG 15 OKTOBER 1984 LEIDEN - Foreholte heeft de der de wedstrijd in de eerste divisie van de zaalhandbalcompetitie niet in winst kunnen omzetten. In Voorhout was Quick'20 uit Olden- zaal onbetwist de betere ploeg (11- 18). Vooral de keepster van Quick '20 vormde een barrière die voor de Voorhoutse elite moeilijk te nemen bleek. In de landelijke eerste klasse van de veldhandbalcompetitie verlo ren de dames van Oase in Schie dam van UVG (4-6). In de afdelings eerste klasse da mes kwam HVV'70 uit Voorscho ten met Quintus op een gedeelde eerste plaats van de ranglijst. Zelf wonnen de pupillen van Benno Nieuwenhuyzen gisteren moeite loos van Foreholte (16-6), terwijl Quintus het Delftse EDH uit de kopgroep speelde door een duide lijke 13-8 overwinning in Kwints- heul. Saturnus boekte een forse ze ge op Schipluiden (20-6) en ver wees daarmee Schipluiden naar de weinig benijdenswaardige voor laatste plaats op de ranglijst. HVS werd door Olympia'72 vaster op de laatste plaats gedrukt (24-10) en zal in deze competitie het hoofd wel niet boven water kunnen houden. De heren van Foreholte hebben duidelijk moed geput uit het gelij ke spel dat zij vorige week wisten te behalen tegen koploper HEC. Zij stegen weer een plaats op de ranglijst door een verdiende 13-10 zege op Hercules. Het leven begint bij veertig. Dat moeten de supporters van Forehol te gisteren misschien ook hebben gedacht bij de wedstrijd van hun favorieten tegen het Oldenzaalse Quick' 20. Want het was de nestor van het Voorhoutse gezelschap, Nel Geerlings, die zowat in haar eentje de productie van Foreholte voor haar rekening nam. Van de 11 Voorhoutse treffers scoorde zij er tien! Een andere veterane, dichter bij de veertig dan bij de dertig, Thea Terheide, tekende voor een doelpunt. De rest van de groene ploeg was gisteren niet thuis. Stel lig niet waar het doelpunten ma ken betreft. Trouwens, ook defen sief vielen er in de wedstrijd tegen Quick' 20 bedenkelijk veel gaten, die door een Olga Alemkinders in het doel, evenmin in haar beste doen, niet konden worden gedicht. Er werd wel gepraat in de verdedi ging maar op de tribune had men eigenlijk van meetaf het befaamde strijdlied "Geen Woorden maar da den" kunnen aanheffen. Misschien had dat geholpen. Quick' 20 schoot die wankele defensie zonder par don aan duigen. Van afstand, vanaf de cirkel en vooral vanuit de hoek. Zeker achtmaal moest Olga Almee- kinders zich vanuit die positie ge wonnen geven. Nel Geerlings mocht dan de eerstee treffer i ze wedstrijd laten aantekenen (1-0) Quick' 20 zette de zaken snel recht (5-2) rust 9-4. De variatie van Fore holte in de defensie haalde de gas ten uit Oldenzaal niet uit hun rit me. Het antwoord kwam sneller dan Foreholte kon bijbenen. Nel Geerlings zette de ongelijke strijd moedig voort maar alleen kon zij het getij niet keren. Quick'20 speel de in de aanval heel losjes van 3-3 naar 2-4 of liet de centrale opbouw- ster ver terugvallen, lokte de stoor- speelster ver mee en werkte dan de aanval met vijf speelsters tegen vijf verdedigsters succesvol af. Neen, In de veldhandbalcompetitie verloor Oase weliswaar de zesde wedstrijd op rij, de papieren winst op Hellas niet meegerekend, maar de ploeg uit Oud Ade was ditmaal zeker niet de mindere. Wat kansen betreft zou een kleine zege voor de pupillen van Helma van der Geest uit de bus zijn gekomen, maar een wedstrijd wordt nu eenmaal ge wonnen op benutte kansen. En daar schort het, nu Helma van der Geest geen acte de presence meer geeft binnen de lijnen, bij Oase heel erg aan. Halverwege de twee de helft leek er voor Oase winst in te zitten. Toen hadden Gerrie Ho- genboom vanaf de cirkel op aange- veen van Riet Broesterhuizen, Marleen Stipdonk, strafworp, een Roos van Leyden, van afstand een 1-4 achterstand goedgemaakt, 4-4. Maar UVG had het laatste woord (5-4 en 6-4). Beste speelster bij Oase was invalster-keepster Coby Has- sings. Uitslagen Afdelings tweede klasse dames, Northa- Wings, 10- 11, derde klasse, MSV- HEC 2,5-13, AHC 28 - Fairplay, 6-12. Afdelings tweede klasse heren, Velo- Olym- pia' 72, 16-9, Oase- Saturnus 2, 11- 16, AHC 28- MSV, 19-11, derde klasse, Northa- HW '70 3, 13-20, vierde klasse, Fairplay- Wings 4, 9- 14. FRANK BONTE Het nieuwe veldencomptex van hockeyclub Hisalis werd zaterdagmiddag officieel geopend met de afslag bij een demonstratiewedstrijd door de wethouder van sport mevrouw Meulemans-Seelen. De Batavieren (oud internationals) verloren met 4-3 van De Boekaniers vriendenclub van tophockeyers). (foto Holvast) LEIDEN - De hockeyers van Forescate wonnen hun eer- ste-klasseduel tegen Ring Pass gistermiddag op eigen ter rein met 4-0. In de tweede klasse moest Roomburg zijn koppositie prijsgeven aan Capelle nadat van dat team met 2-0 werd verloren. Bij de dames kwamen Leiden en Noordwijk niet verder dan 1-1 tegen respectievelijk Aeo lus en Bennebroek. OEGSTGEEST - De slappe eerste helft van thuisploeg LMHC tegen debutant SCHC heeft de Oegst- geester hockeyers behoorlijk par ten gespeeld en moest derhalve worden besloten met een 0-2 ach terstand. Ondanks een sterk twee de deel, met reële kansen op de voorsprong, moest de ploeg van Nol Baarschers de overwinning aan het sterke Bilthovense collec tief laten: 2-4. Coach Baarschers na afloop van het onverwachte verlies: "We be gonnen veel te gespannen." De Ha genaar, die nadrukkelijk laat we ten zijn kop niet te laten hangen in zijn streven LMHC te behouden voor de hoofdklasse: "Er waren ge noeg mooie momenten van onze kant, maar de kansen moeten wél worden benut, nu verloren we door persoonlijke fouten". Een fatale fout maakte met name voorstopper Hans-Willem Croll die het nodig vond om na vier minuten spelen een beslissing van de overi gens goed leidende arbiter Japik Riemersma aan te vechten. De reglementaire strafverzwaring na Crolls reactie werd onmiddellijk toegepast en leidde tot een straf- corner waar de Stichtsche Cricket Hockey Club de voorsprong uit verkreeg. Jeroen Mundt pushte 0-1 langs de nauwelijks reageren de Heiko Hulsker. Een gevoelige deuk voor het moreel van de Oegstgeester hockeyers was het gevolg van de snelle achterstand die zo'n schlemielige inleiding had. Het rommelige spel bij LMHC werd vaak ingeleid door het slech te uitverdedigen van laatste man Harmen Jansen Schoonhoven die zijn aanvalslinie met slagen door het midden probeerde te bereiken ondanks het zich herhaaldelijk in de breedte aanbieden van Diederik Klop. Het inleveren van de bal bij de felle Bilthovenaren was een di rect gevolg. Na twee strafcorners voor LMHC (Croll zag zijn push op de lijn gestopt door aanvoerder Wouter van der Meer en Jansen schoot op de keeper) waren de bes te kansen op treffers voor de be zoekende ploeg. De buitenspelval van het vaak massaal verdedigen de LMHC werd ontkracht door de zeer sterke hoge bal van Mundt wat net geen gevolgen had. Tien minuten voor de wisseling benutte Mundt toch de mogelijk heid om zijn ploeg op 0-2 te bren gen en uit een strafbal raak te schieten. Aan de andere kant zag rechterspits Onno te Rijdt vlak voor de rust eerst zijn slappe schot gekeerd door Frans Haandrikman en schoot kort daarna nog een keer rakelings naast. Martin Bennis kon zijn ploeg een minuut na de hervat ting ook al niet aan een treffer hel pen, de inzet was te zacht. De met een knieblessure kampende Wou ter Eikenhout werd ingezet voor Hans Wagener die deelde in de ma laise op het LMHC-middenveld. Meer vaart in het Oegstgeeser of fensief was het directe gevolg van de spelerswisseling. Bob-Jan Die trich bediende de opkomende Hein Dungelman een keer perfect, het verlaten doel was voor Dungel man echter iets te klein. De hoop op een behoorlijk resul taat kwam na de solo van Eiken hout tot diep in de cirkel waar hij van de bal werd gelopen. Bob-Jan Dietrich belastte zich met de daar opvolgende strafbal en klaarde het karwei: 1-2. Door de grotere da dendrang van de thuisploeg in het tweede deel werd SCHC herhaal delijk op eigen helft teruggedrukt. Juist in een periode waarin de ge lijkmaker in de lucht hing namen de bezoekers afstand met 1-3 door Wytse van Esveld na balverlies op het middenveld en falend ingrij pen van de defensie, inclusief kee per Hulsker. In de laatse fase kwam LMHC nog sterk voor de dag, maar had weer pech toen de opkomende Klop naast kogelde. Bij een van de door de beide ploegen graag ge hanteerde pushes bij een strafcor- ner schoot Jansen Schoonhoven op Van der Meer. Dietrich bracht LMHC weer iets dichterbij door de strafbal in de rechterbovenhoek feilloos naar 2—3 te werken. In blessuretijd werd de uitbrekende Van Esveld op ontoelaatbare wijze gestuit, wat de vierde strafpush van de wedstrijd opleverde en door de sterke Mundt werd verzilverd tot 2-4. NIEK FAAS Forescate - Ring Pass 4-0. Na een doelpuntloze en vrij zwakke eerste helft waarin door slordig spel veel balverlies werd geleden, werd 10 minuten na de hervatting de score geopend. Her man Hartevelt zorgde voor twee doelpunten, beide werden uit een strafcorner geproduceerd. Halver wege het tweede part maakte Mare van 't Noordende 3—0 uit een straf bal. Het vierde Voorschotense doelpunt werd door Dick-Jan Was- sink via een solo voorbereid en door het van richting veranderen de werk van Derk-Jan Brandt ge scoord. Capelle Roomburg 2-0. Het in de tweede klasse leidende Roomburg kwam slecht uit de voe ten bij Capelle dat zijn kans schoon zag om via een strafbal en een veld- doelpunt de leiding over te nemen. De Leidenaars kregen zo'n tien strafcorners toebedeeld maar wis ten er geen raad mee. Ook met de andere kansen werd slordig omge sprongen. Juijen van Aken moest na schermutselingen met zijn di recte tegenstander voor vijf minu ten het veld uit. Zoetermeer Alecto 2—1. De Leiderdorpse hockeyers kwa men na een goed begin op voor- LEIDEN - Scylla heeft in het afge lopen weekeinde een dubbele Ha- zerswoudse aanval afgeslagen. Zo wel de dames als heren bleven Avanti in de eredivisie van de tafel- tenniscompetitie de baas. De vrou welijke afdeling sloot daarmee de week succesvol af, omdat een dag eerder Koningslust met 6-2 was be dwongen. De heren daarentegen kregen op zaterdag een enorme op doffer te verwerken. Binnen nau welijks twee uur liet De Veluwe de Leidse ploeg onthutst met 0-6 ach ter. Dat gaf niet veel vertrouwen voor de confrontatie tegen Avanti. Juist op tijd stond Scylla echter weer op scherp en hield de volle winst aan de streekderby over: 6-4. Anne Vlieg trok de Leidse ploeg na een pingpongmarathon over de streep. In een bloedstollende partij tegen Ronald Rijsdorp stelde de 'tafeltenniszigeuner' het punt vei lig. Vlieg moest daarbij wel zijn ge- ATLETIEK De Zweed Ricky Bruch heeft gisteren in Malmö het wereldrecord discuswerpen, dat met 71,87 meter op naam staat van de Rus Joeri Doemtsjev benaderd. Bruch kwam met de twee kilogram wegende discus tot een afstand van 71,01 meter. Met die worp.ver- beterde de Zweed, die zich niet kwalificeerde voor de Olympische Spelen van Los Angeles, zijn natio nale record, dat sedert enkele we ken op 70,50 meter staat. Bruch is ervan overtuigd, dat hij nog deze maand het wereldrecord van Doemtsjev zal verbeteren. sprong door een treffer van Rein Jansen. Vlak voor rust kwam de Zoetermeerse kunstgrasploeg naast Alecto: 1-1. Zoetermeer trok echter aan het langste eind door nog eenmaal te scoren in de gelijk- opgaande tweede helft. Alecto had nog mogelijkheden om iets aan de score te doen bij acht strafcorners, maar bleek op dat onderdeel on machtig. Noordwijk - Zandvoort 2-1. In een harde en chaotische ont moeting met Zandvoort had Noordwijk een voortdurend vel- doverwicht. Toch waren het de be zoekers die voor het eerste doel punt zorgden. Noordwijker Gerard Boks verloor het strafbalduel van de Zandvoort-keeper. De 1-1 kwam nog voor de pauze tot stand door Kees Vermaas uit een straf- cornersituatie. Erik Verdoorn, die voor Vermaas in het veld kwam, maakte de winnende treffer voor Noordwijk omdat Zandvoort een strafbal tegen de paal werkte. Scheijbeeck - Hisalis 4-3. De vlotte 0-2 voorsprong van Hisalis, door Mare en Hendrik-Jan Kaptein, werd na rust terugge bracht naar 1-2. Pieter van de Rest zorgde weer voor de oorspronkelij ke marge na aangeven van Gert hele voorraad energie aanspreken. Pas bij 21-19 in de derde set gaf verdediger Rijsdorp zich over. Door deze winstpartij is het vrijwel zeker dat de Leidse ploeg ook na de winter weer in de eredivisie zal zijn vertegenwoordigd. Vlieg no teerde gistermiddag drie overwin ningen, Patrick Swier twee terwijl benjamin Herman van der Broek op nul bleef staan. De nederlaag van Patrick Swier was onnodig. De Leidse student weigerde tegen Rob Turk de gehe le wedstrijd op volle kracht te spe len, waardoor Swier in de derde set een dure rekening kreeg voorge houden. Met een overwinning op Robert de Groot, invaller voor de zieke Vriesekoop maakte Swier zijn fout weer goed. Als ploeg re vancheerde Scylla zich van de 'dik ke' 0-6 nederlaag tegen De Veluwe. De Leidenaars gaven het drietal Haldan, Ron en Jaap van Spanje de ruimte, dat vervolgens de thuis ploeg alle kanten van de tafel liet zien. Dames De Leidse dames hadden een ui termate lucratief weekeinde. Voor al Sandra de Kruiff, die niet eens voluit traint, was met zes overwin ningen een belangrijke pion bin nen het Leidse team, dat door de aanwezigheid van Patricia de Groot toch al veel kwaliteit in huis heeft. Ze is pas 14 jaar en heeft tot nu toe slechts één partij (van Jan tien Jantsma) verloren in de Kloosterboer: 1—3. De gastheren tapten uit het vaatje van het ruwe spel, wat een gele kaart opleverde en Paul van Kerkum met een bles sure deed uitvallen. Hendrik-Jan Kaptein faalde bij een strafbal, ter wijl Scheijbeeck ondanks een rode kaart de winst op de valreep naar zich toetrok: 4-3. Dames Leiden - Aeolus 1-1. De goede start van de Leiden- hockeysters werd na tien minuten in een voorsprong omgezet door Suzan Nivard die werd bediend door Carolien Holtkamp. Ondanks het in de tang nemen van Aeolus bleef de score steken. Na de pauze werd een prachtige treffer van Henriette Holsuysen afgekeurd omdat de arbiter dacht dat het schot van buiten de cirkel werd ge slagen. LMHC zag ook zijn moge lijkheid op een tweede goal via de binnenkant paal van Karin Boef uit het doel draaien. De gelijkma ker. ontstond uit een dubieuze strafbal. Bennebroek - Noordwijk 1-1. Het Noordwijkse middenveld liet het in het eerste wedstrijddeel afweten waardoor de thuisploeg zich iets sterker manifesteerde en vlak voor de pauze uit een straf- hoekslagsituatie de 1-0 leiding nam. Noordwijk herstelde zich door Jacqueline de Groot die Re- nate van der Bent in de gelegen heid stelde een aanval af te ronden: ereklasse. Dat duidt op klasse en Theo Bakker weet dan ook welk een talent hij in huis heeft. "Ze is enorm leergierig, luistert goed en traint dat de stukken er af vliegen. Het resultaat is dat ze enorm is vooruitgegaan. Van haar kunnen we nog een hoop plezier beleven", wist Theo Bakker. Marian Kante been viel met geen enkele winst partij in negatieve zin op. De reserves van Scylla (heren) doen het nog steeds uitstekend. Zaterdag werd met 4-6 gewonnen bij Odion 2. Sjoerd Meijer was met drie winstpartijen topscorer. Peter de Vrind noteerde twee nuttige overwinningen. Marcel Riethoven bleef op nul steken. Sjaardema stevent recht op de ti tel in de tweede divisie af. Niké uit Laren werd met een verdiende 8-2 nederlaag geconfronteerd. De niet geheel fitte Friso Reitsma moest een partij inleveren. Mark Sang a Jang haalde de volle buit binnen. Docos deed het in de derde divisie een stuk minder. Aan de bepaald niet sterke reserves van Sjaardema moest met 3-7 voorrang worden verleend. Edwin van der Reijden kon wederom geen succes boeken. Sjaak den Elzen behaalde twee overwinningen, terwijl Walter En- gelbert het derde winstpunt voor zijn rekening nam. Overige uitslagen: Dames: Do- cos-Hoonhorst 4-6, Avanti 2-Hooge Huysd 7-3. Heren: Avanti 2-Gispen 6-4, Salamanders-Scylla 3 7-3, Tref- fers-VDO 8-2, Ilac-Sjaardema 3 2-8, Avanti 3-MZ 2 0-10. 1-1. Noordwijk dat daarna veel ge vaarlijker werd kon de Benne- broekse verdediging niet aan. Te Werve - Forescate 3-1. De Rijswijkse dames traden fel ler en harder op dan Forescate dat weinig speelruimte kreeg van de thuisploeg. Na vijf minuten kwam Te Werve op 1—0 uit een strafhoek slag en bouwde een kwartier later uit naar 2-0 na Voorschotense ver- dedigingsfouten. In het tweede deel kreeg Forescate meer greep op het spel en enkele strafcorners. Het werd eerst nog 3-0 voordat Jasmijn Noordberg met een steek- slag de Voorschotense eer redde. Alecto - Groen Geel 1-1. Het aanvallende middenveld moest de Alecto-hockeysters meer doelpunten brengen. Na vijf minu ten opende Fenneke Zweers voor spoedig uit een strafbal de score voor Alecto. De Leiderdorpsen za gen geen kans om uit te lopen on danks de vele aanvallen op het Groen-Geeldoel. Een frommel- goal van Groen Geel leidde tot de uiteindelijke deling. In het tweede part maakten beide defensies geen fouten. Roomburg - Waddinxveen 3-0. Het conditioneel sterker Room burg kwam in een aanvankelijk rommelig duel met Waddinxveen door twee doelpunten van Ingrid Oudkerk Pool (strafcorner en een velddoelpunt uit een scrimage) op een verdiende voorsprong. Marja Sprey bouwde de score tien minu ten voor tijd uit naar 3—0. Anne Vlieg (foto) (archieffoto) trok Scylla over de streep. BERLICUM - Judoka Laurens van As blijft goed presteren. Giste ren versloeg de zesvoudige junio renkampioen tijdens een sterk be zet toernooi in Berlicum de Neder landse kampioen bij de senioren Jan Gevers op juko. In de halve eindstrijd had de Leiderdorper al afgerekend (ipon) met de nationale runner-up Marvin Eliezer. Van As was overigens niet de enige die voor sportschool Hoogvliet de vol le winst binnenhaalde. Ook de se nioren Robert van der Vlist (78 ki lo) en Arnold van der Vlist (86) wonnen en daarmee verkreeg Hoogvliet voldoende punten om de teamprijs in de wacht te slepen. Van As komt op 2 november uit bij de Europese kampioenschappen in Cadiz. LEIDEN - Zo succesvol als de Ge- mini-Kangeroes dames vooralsnog acte de présence geven in de twee de divisie van de nationale volley balcompetitie, zo schraal is de oogst van de Leython-heren na drie wedstrijden in diezelfde klas se. De Voorschotense formatie was ditmaal met 3-0 superieur aan To- negido. De Leiderdorpers moesten daarentegen een 3-1 nederlaag te gen Compaen incasseren. Ook de heren van Gemini-K hanteerden een klasse lager de succesformule; thuis werd SVC met 3-1 klop gege ven. Ondanks een zich geducht we rend Delta zegevierde Novo even eens met 3-1. In Krommenie boek te VCA een enigszins geflatteerde 3-1 zege op de Noordwijkse 3e divi sionisten Het dames team van Ley thon was wederom een dergelijk lot beschoren; tegen het Dor- drechtse Ekspalvo werd het derde verlies in successie een feit: 3-1. Ofschoon Tonegido wordt ge traind én aangevoerd door ex-in ternational Annelies Visser, moest het toch op eigen terrein tevergeefs diep door de knieën voor de Voor schotense aanval. Zowel de uitste kende smashes van Astrid de Graaf als de scorende opslag van de hele Gemini-delegatie werden Tonegido fataal. Nadat de eerste reeks met maar liefst 15-2 was ge wonnen, begon het geconcen treerd spelende Gemini de tweede set met een 5-1 achterstand. Maar na dit minder overtuigende inter mezzo werd deze set toch met een 15-12 winst afgesloten. Het derde en laatste part werd het scorend tempo van de eerste gehanteerd, wat vlot in een 15-4 zege resulteer de. Gebrek aan organisatie en een fa lend blok zijn de belangrijkste oor zaken van het uitblijven van suc ces bij de Leython-heren. Ook het Oostzaanse Compaen benutte deze gebreken optimaal. De ploeg van Geert Trompetter had vrij inslaan en beschikte over een veel gevaar lijker service. Alleen Hans Broere en Waldo Broeksma behaalden een voldoende. Eerstgenoemde wist Compaen met zijn sterke smash- service de nodige punten afhandig te maken en laatstgenoemde was als aanvaller op de buitenkant het andere wapen van Leython. Der halve was ook ditmaal winst geen haalbare kaart: 15-9., 8-15, 15-10,15- 10. Gemini-K stuitte in de eerste en het begin van de tweede set op de sterke verdediging van SVC. Maar doordat het eigen blok vervolgens beter werd en over werd gescha keld op een gevarieerd tactisch aanvalsspel, bleef het verlies tot de eerste set 12-15) beperkt. De vol gende drie sets werden soepel in winst omgezet: 15-8, 15-11,15-5. Een volledig vastzittend Novo kreeg in Krommenie tegen VCA na een 2-0 achterstand (15-10, 15-9) toch nog uitzicht op een beter re sultaat. Na de derde reeks gewon nen te hebben (6-15), scoorde Novo op 12-14 een direct punt uit de op slag. Maar zeer onterecht werd de bal uitgegeven, waarna de aange slagen ploeg alsnog verloor: 17-15. LEIDEN - Juniorwielrenner Arie- jan Jagt uit Woubrugge heeft het seizoen gisteren op uitstekende wijze besloten, door in het Lim burgse Stein de sluitingskoers op zijn naam te brengen. Jagt ont snapte, ondermeer in het gezel schap van wereldkampioen Tom Cordes, halverwege koers aan de greep van het peloton en won uit- iendelijk op gedecideerde wijze de eindspurt. Veldrijder Eddie Kouiss nestelde zich gisteren in een koers te Eindhoven in een kopgroep van vier. De Katwijker viel echter door pech terug en moest tenslotte met de zesde plaats genoegen nemen. Casper van der Meer kwam als achtste over de meet. Bij de ama teurs kwam John Kuyvenhoven in achtste positie dusdanig ten val, dat hij de koers diende te staken. LEIDEN - In wegrestaurant De Engel in Lisse wordt vanavond, morgenavond, donderdagavond, zaterdag en zondag de districtsfi nale libre klein vijfde klasse ge houden. De eerste drie dagen wordt om 19.00 uur begonnen. In het weekeinde starten de wedstrij den om 12.00 uur. De heren van Novo en Delta maak ten er onder de uitstekende leiding van Martin Broxterman een attrac tief duel van. Beide zijden etaleer den goed aanvalsspel en sterk ver dedigen. Novo, dat met 16-14 in de eerste set aan het langste eind trok, zag Delta eerst nog langs zij ko men, voordat definitief het initia tief genomen kon worden. Delta moest na het 15-11 verlies van de derde reeks leidzaam toezien hoe een steeds sterker draaiend Novo vooral via zeer goed blokkeerwerk de winnende punten scoorde (15- 5). Coach Willem Hendriksen had zieh de start van de Leython dames waarschijnlijk wel ietwat rooskleu riger voorgesteld. Doordat één van de vaste spelverdeelsters gebles seerd is, is de organisatie nog verre van optimaal en schiet de aanval veel tekort. In Dordrecht was de Leiderdorpse formatie zodoende geen bedreiging voor Ekspalvo. Al leen de derde set werd door de sterke service van Clema Zoete melk in winst voor Leython omge zet: 15-6. De overige sets werden ondanks het goede aanvalsspel van Gerdi Verwoert in hoog tempo uit handen gegeven: 10-15, 4-15, 7-15. Overwinning van LZ'86 LEIDEN - LZ'86 speelde zater dagavond tegen het Y, dat het afge lopen seizoen uit de ereklasse kel derde. Opvallendste gezicht bij de opponent van LZ is echter Wooly de Bie die in L.A. nog als goalie de nationale kleuren vertegenwoor digde, maar nu als speler de tegen stander van scoren probeert te houden. Beide ploegen hadden een overwinning nodig om aansluiting te houden met de kopgroep. LZ'86 bleèk in het volle Vijf Mei- bad de gelukkigste want de eerlijk heid gebiedt te zeggen, dat de eufo rie die na afloop ontstond voor het zelfde geld plaats had kunnen ma ken voor een levensgrote domper. De score wijst al uit (13-12) dat beide defensies niet erg op dreef waren en vooral in de vierde perio de 'vlogen' de doelpunten om de oren van de beide keepers. Aan het slot van de vierde periode (nog 27 seconden) dacht het Y de verlos sende treffer te scoren (stand 11- 12). Evenals het thuispubliek, dat de hoop op een overwinning al had laten varen.. Het pakte dan ook als een verras sing uit dat Ruud Muusse 15 secon den later'nog de 1?-12 op het score bord kreeg maar de uitzinnigheid was nog groter toen LZ-86 5 secon den voor tijd Ana Wilco van der Zeeuw de overwinning naar zich toetrok. Eindètand 13-12. Doelpuntenmakers: Wilco van der Zeeuw 5 maal, Michel van der Zeeuw 3 maal, Ruud Muusse en Remco Roman beiden 'weemaal en Frans van der Brink. Vivax verloor in Eindhoven van het thuis zeer sterke PSV. De Oegstgeestenaren waren zeker niet de mindere van hun opponent maar zagen tie balans net in hun nadeel uitvallen. De andere ploe gen in de Leidse regio leden even eens een nederlaag, hoewel DKD en Katwijk een degelijke partij speelden. DKD verloor van GZC met 5-4 en Katwijk liet twee pun ten liggen bij RZV dat met 7-5 ze gevierde. Doelpunten DKD: Frank Dreef tweemaal, Chris Waasdorp en Harry van Hove ieder eenmaal. Doelpunten Katwijk: Piet de Vries tweemaal, Arco Guyt tweemaal en Ronald van der Drift. De Leidse dames speelden met wisselend ssucces. LZ-86 zegevier de over het Arnhemse ESCA met 6-3 en de dames van de Zijl/LGB haalden het niet tegen de dames van Merwede: 6-3 verlies. In deze wedstrijd lieten zij maar liefst 5 maal een numerieke meerderheid onbenut. BOEKELO (ANP) - De veertiende internationale military van Boeke- lo is gewonnen door de Ameri kaanse amazone Karen Lende met Optimist. In de afsluitende spring- proef maakte ze een fout. Lende mocht er zelfs twee maken om toch haar eerste plaats na de tweede dag te kunnen behouden. Tweede werd de Engelse Rachel Hunt met Piglet en derde haar landgenote Richard Walker met Accumulator. Beiden gingen bij het springen, het afsluitende onderdeel van van zon dag, foutloos rond.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18