Oranje moet het bewijzen Franse voetballers delen klappen uit Kelly betrapt op doping LUGDUNUM ROOD-WIT Ben van Erp ploegleider Leugentje om bestwil Debuut van Thijssen bij Fortuna S ZATERDAG 13 OKTOBER 1984 SPORT PAGINA 13 'Gas en licht' Ajax' twaalfde man Felix Gasse- lich heeft tijdens zijn ruim éénja rig verblijf in Nederland slechts opzien tijdens interviews ge baard. De voormalige 'tovenaar' van Austria Wien heeft van alles behalve zijn zelfvertrouwen ver loren. In het maandblad Elf zegt hij onder andere: "Ik ben natuurlijk één van de beste spelers van Oostenrijk, mis schien wel de beste". "Bij Austria speelde ik de ene superpartij na de andere". Over zyn afwezigheid op het WK '78: "Ik was de beste! Maar toen Felix Gasselicb: geen woorden maar daden (foto anpi koos Senekovitch spelers die met hem konden kaarten...". En over zijn afwezigheid op het WK '82: "Weer persoonlijke redenen. Weer de hele kwalificatie meege maakt en de voorbereiding en ik vloog er als enige toch weer uit. Ook omdat ik wat anders denk over voetballen dan de trainer en de andere spelers". En over zijn veelvuldige afwe zigheid in het eerste van Ajax: "Ik heb niet het gevoel dat hij (Aad de Mos red: ziet wat ik doe voor de ploeg". Maar het weekblad Voetbal In ternational komt in de rubriek 'punters' met een verklaring voor de gedwongen rust die Gas- selich dikwijls in dienst van Ajax moet nemen: "Bij Ajax sparen ze die Gasse- lich zeker voor Oostenrijk - Ne derland". In datzelfde VI haalt de huidi ge spelverdeler van Austria, de Hongaar Tibor Nyilasi, in een ge sprek met Kees Jansma na af loop van Hongarije - Oostenrijk 'de beste voetballer van Oosten rijk' ook nog eens keihard onder uit. "Die, die schrijft maar steeds in de Oostenrijkse kranten dat hij de grote leider van Ajax is. Ha, ik vond hem vanavond al zo tegenvallen... Nederland mag ho pen dat Oostenrijk hem ook in Wenen opstelt". Tijd voor daden dus Felix, en inderdaad, voor wat minder woorden. Jean Derrick VI's Johan Derksen is elke week goed voor een roddel. Vaak voor een hele aardige: "In de stad loop ik Jean Nelis- sen tegen het lijf. Hij is een mach tig man in Maastricht. Jean Me lissen zal de wedstrijden van MVV nooit vanaf de perstribune volgen. Hij zetelt op het ereterras tussen de notabelen. Terwijl de journalisten van het Limburgs Dagblad achter het MW-nieuws moeten aanjagen, wenst Jean Me lissen gebeld te worden. Hij eist als eerste geinformeerd te wor den door MVV. De informanten en de journalisten die bij De Lim burger onder hem werken raad plegen dan eerst de televisiegids, omdat Jean Nelissen verslaafd is aan politieseries. Tijdens Der rick of Hill Street Blues wenst hij niet gestoord te worden". Hoe krijgen we Jean dus van het scherm tijdens de komende Tour? Juist, op het andere net steevast politieseries uitzenden. Schandalig meer staan. Hij kan misschien nog wat werk dóen in de provin cie. Daar raken ze misschien nog onder de indruk van zijn Engelse accent". Uit Engaan, het orgaan van de Leidse rugbyclub DIOK, enige opmerkelijke citaten, waaruit blijkt dat de toekomst van het vaderlandse rugby er niet al te rooskleurig uit ziet. Zo spuwt jeugdwedstrijd-secretaris A.J. van Teylingen zijn gal over de bedroevende opkomst van de jeugdleden bij trainingen en zelfs wedstrijden: "Ik wil jullie allemaal donder dag op de training zien en dan gaan we praten. Het is gewoon belachelijk, en ik heb gewoon geen zin meer om me uit te sloven als jullie er geen zin in hebben om je verplichtingen tegenover je club en je maats op te brengen. Donderdag 27 september waren er vijf colts en 2 junioren op de training. Om je rot te lachen". Diezelfde Van Teylingen over een rugbyfestijn in Den Haag: "De wedstrijden waren schan dalig slecht. Er werd een lolletje van gemaakt, er was geen werk lust, maar er wordt vergeten dat het de club veel geld kost om jullie uit te laten spelen". Voor licht in de duisternis zor gen evenwel de dames: UitslagDIOK-dames - Oister- wijk Oysters 106 - 0". Supporters Als u soms dacht dat vechtende supporters zich alleen rond de voetbalvelden van profclubs op houden, heeft u het goed mis. Lees het navolgende artikel uit het clubblad van vierdeklasser Teylingen, naar aanleiding van incidenten na afloop van de door Sassenheimse vereniging met 0- 1 verloren wedstrijd tegen het Leidse VTL: "Helaas hebben we moeten vaststellen dat een aantal van onze jongere sportmensen niet zo sportief is als ze graag willen dat wij denken. Wat is er aan de hand'! In hun enthousiasme om Teylingen aan te moedigen zijn zij gewoon te ver gegaan. Het schreeuwen van discriminerende termen en, alsof dat niet genoeg was, het vechten met aanhangers en spelers van onze gasten. Jon gens, denk eraan, dit komt onze vereniging niet ten goede". Klompjes Een realistische kijk op de tafel- tenniszaken in het clubblad De Lange Vinger van Avanti. Onder de kop 'Nederland-West Duits land 1-4 het volgende: "Om in de Superliga te blijven moest van de Duitsers gewonnen worden, temeer omdat men dacht dat dit de enige tegenstander was, waar men een reëele kans tegen zou hebben. Het pakte an ders uit. Bettine Vriesekoop zorg de tegen S. Wenzel voor het enige tegenpunt. Grote vraagtekens bij de opstelling van de heren. Pot- ton geen wedstrijdritme en Henk van Spanje ernstig vermoeid door een lange reis. Een wed strijd in Heerlen, waar bijna meer Duitsers zaten dan Hollan ders. Dus ondanks de veelbelo vende uitspraken aan het eind van het vorige seizoen, kunnen we de klompjes weer aantrek ken". Turk in China Tafeltennisser Rob Turk in dat zelfde orgaan van de Hazers- woudse club, over de trainings stage met Bettine Vriesekoop naar China: "We hadden dus ook een tolk. Hier zijn wij nog op visite ge weest, dat was wel even lachen. We spraken dus Engels en als de tolk 'BJ' maar even dacht dat we iets niet begrepen, spelde hij de woorden letterlijk zoals bijvoor beeld low in l, o, double u. Hij sprak dit zo verbazingwekkend komisch uit, dat we een uur in een stuip hebben gelegen. Hierna kreeg ik ook een paar extra argu menten te horen, om maar van China als vaste verblijfplaats af te zien. Zo maakt je vader uit met welk meisje je moet trouwen en nog meer van die onzin. Genoeg hierover, we hebben ook nog ge geten hier, niet elke dag Chinees en ook niet met stokjes, maar aangepast voedsel voor Europea nen en gewoon met mes en vork. Wel veel rijst en kip en dat dit geen geplukte en schoongemaak te Friki was, bemerkte Bettine in haar eetlust door een kop, com pleet met kam en snavel in haar kipschotel te vinden. Nadat ze zich hierin bijna nog verslikte, was haar eerder aanwezige eet lust dus wel verdwenen". Heilsoldaat Na Randstad-voorzitter Van Din- ten (twee Suizebollen geleden, onder de kop Persoon(lijk)) con fronteert clubbladredacteur Van Geen van de voetbalvereniging Alphen de KNVB met een wa gonlading kritiek: "De verwaarlozing van het voetbalspel in de afgelopen tien jaar door de heren managers, de trainers - onder wie Michels die nu als een heilsoldaat in Zeist an dere trainers tracht tot inkeer te brengen - en de betaalde voetbal lers, de commercie en de altijd niet florissante publiciteit (over dreven benadering van pers en televisie) hebben een mentaliteit geschapen die enthousiaste bevorderaars van de voetbal sport met spijt en teleurstelling moet vervullen". "Tegenwoordig mag toch alles in het voetballen, behalve verlie zen. De jeugd is het slachtoffer ge worden van het onsportieve en van weinig karakter getuigende gedrag van volwassenen tijdens het spel. Te vaak,is/wordt de oor- zaak van de terugloop van het le dental gezocht in de economische recessie, de daling van het aantal geboorten en de vergrijzing van de bevolking. Gelet op de huidige ontwikkeling en beoefening hier van gaat de voetbalsport langza merhand ten gronde aan het ge- foezel en het gebrek en goede lei ding in Zeist". Sportvrouw Uit de Lenige Letters van de gymnastiekvereniging Nieuw Brunhilde. "Het heeft heel lang geduurd voordat de vrouwen tot de hoofd- sporten van de Olympische Spe len werden toegelaten. De stich ter van de Olympische Spelen, de Franse baron De Coubertin, die thuis nogal onder de plak zat, had weinig met hen op. De taak van de vrouw, zo legde hij eens omstandig uit, bestond er voor namelijk uit haar zonen te stimu leren aan sport te gaan doen en verder de mannelijke sporthel den in de stadions toe te juichen. Maar zelf sport bedrijven, nou nee. Pas toen De Coubetin in 1925 afscheid nam als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité zagen vrouwen hun stre ven beloond om atletiek en gymnastiek voor op het Olym pisch programma te krijgen. Dat gebeurde op de Spelen van 1928 in Amsterdam. In een speciaal schrijven aan het organisatieco mité van 1928 liet De Coubertin nog even weten hoezeer dit hem tegen de borst stuitte"... Opmerkelijk Uit het (waterpolo) programma blad van De Zijl/LGB-DZV: "De bezoekende ploeg zal wor den gecoached door Jacob Spij ker. Wij verwachten niet dat hij de verkeerde ploeg aanmoedigt". Uit de weekbrief van de voet balvereniging Roodenburg, dat vorige week werd geconfron teerd met een inbraak: "Mocht u ergens zien of horen dat er ballen (witte, zwartwitte en tango's nr 5 genaaid) verhan deld worden, geeft u dan een seintje". Uit Spaaik, clubblad van atle tiekvereniging Holland: "Wij vrouwenploeg, 'dames' dat vind ik zo tuttig". Uit het clubblad van voetbal vereniging SVLV: "SVLV 2 kon op een verschrik kelijk slecht en op bepaalde plaatsen zelfs stinkend veld Roac 2 niet in bedwang houden en ver loor met 2-0". Volgende wedstrijd gasmas kers in de voetbaltas. Uit Prikker, het orgaan van de tafeltennisvereniging Scylla. Een strofe uit de afscheidsbrief van Hans Lingen: "Scylla is een club met veel mensen voor wie ik altijd al een zwak heb gehad: dynamisch, strijdbaar, eerlijk, emotioneel en niet altijd even tactvol". Uit het clubblad van roeiver eniging Die Leythe: Hans Lingen: bedankt Scylla (foto Freek v.d. Sluvsveer) "Het (roeien dus) is natuurlijk een geweldige sport, eigenlijk de leukste die er is. Je kunt kiezen uit wedstrijd-, regio- en toer- roeien, of gewoon zomaar-roeien. Bij welke sport kan dat? Toch hoop ik maar dat het er niet al te veel worden. Ik moet er niet aan denken, dat al die landelijke pol dersloten, waar het nu nog zo heerlijk rustig is, verpest worden door tientallen andere roeiboten. Waar moet ik dan heen"?.. De Randstad Treffer over de Rijnsburgse Treffer: "De enige echte 'Treffer' en dat is natuurlijk het clubblad van Randstad Sport, draagt al 38 jaargangen deze naam". Barry Hughes in Voetbal Inter national over Rinus Michels, vo rig seizoen adviseur van MW "Het enige wat Rinus Michels achtergelaten heeft bij MW is een leeg sherryglas". Proost! In Sport International verhaalt Hans Brian over het Nederland se rugby dat na een bloeiperiode halverwege de jaren zeventig da nig in het slob is geraakt. Het ar tikel heeft een veelzeggende kop meegekregen: "Vijftien jaar toprugby op de Nederlandse televisie, het is alsof de buis is niet is aangeweest". De Haagse international Mi chael van de Loos wijt de terug-' .val van het Nederlandse rugby voor een belangrijk deel aan de voormalige bondscoach Denis Power, die achter de schermen nog de nodige invloed schijnt uit te oefenen. Van de Loos over de Brit: "Power heeft het lef uit de Ne derlandse ploeg gehaald en de spelvreugde is weg. Bij de grote clubs zien ze Power dan ook niet LEEUWARDEN (ANP) - Vier spelers van het Franse elftal onder 21 jaar hebben woensdagavond na de nederlaag van 4-2 tegen Jong Oranje in de binnenstand van Leeuwarden voor moeilijkheden gezorgd. UTRECHT (GPD) De één noemt zich optimist, de ander realist. De één heeft geconsta teerd dat het buitenland jaloers naar de selectie blikt die hij onder zich heeft. De ander had al voor hij in volledige dienst van de voetbalbond trad geconstateerd dat in dit land middelmaat heerst. Kees Rijvers de één, Rinus Michels de ander. Gerald Vanenburg, in duelmet de Spanjaard Gallego, is de enige die werkelijk progressie heeft gemaakt. (archieffoto) Het ligt niet in de bedoeling onrust te stoken in een samenwerking die net een beetje op gang gekomen is, het technische duo mag best ver schillen van mening over de aan wezigheid van talent. Maar curieus is het natuurlijk wel, waar Rijvers zegt: „Als we nu voor het wereld kampioenschap een lijst van veer tig spelers moeten opgeven dan kan ik dat probleemloos. We zijn door het diepste dal", daar mop pert Michels over het ontbreken van spelintelligentie en overzicht bij deze voetbalgeneratie. Hij mist de man die in een onderdeel van een seconde een beslissende pass kan geven. Rijvers en Michels hebben alle bei gelijk, maar waar de één doelt op de kwantiteit van het aantal ta lentvolle jongeren, daar barst de ander in snikken uit over de kwali teit van die toppers. Als de Braban der handenwrijvend zijn talent koestert, dan heeft hij het over de brede selectie. Hij heeft de zestien voor de kwalificatiewedstrijd te gen Hongarije aangewezen voet ballers, de zes afvallers (Ophof. Boeve, Van der Korput, Troost, Schrijvers, Hoekstra), de geschor ste Gerald Vanenburg en Simon Tahamata en verder onder andere Ernie Brandts, Jan Wouters, Jurrie Koolhof, Rob de Wit en Dick Schoenaker. Hij kan twee vrijwel gelijkwaardige elftallen formeren. De zorgelijke blik van Rinus Mi chels als hij het aanbod op de weegschaal legt, wordt veroor zaakt door het ontbreken van échte kanjers, zoals die in 1974 rond hem verzameld waren: Cruijff, Van Ha- negem, Neeskens, Krol, Haan, Rep, Jansen, Rensenbrink. Vooral de twee eerste waren van aparte klaSse, Rijvers' selectie herbergt geen super-talenten en kan zich ook nog niet meten met de minder klasrijken in het elitekorps van destijds. Het gelijk van Michels. Rijvers heeft om geduld ge vraagd toen hij een jaar terug in Groningen tegen IJsland voor de eerste maal de jeugd naar voren schoof. Hij verwees naar de leeftijd waarop de kanjers van de jaren ze ventig het spelinzicht en het over zicht demonstreerden dat hen later zo uniek maakte. Twaalf maanden en zes inter lands (vijf overwinningen en één gelijkspel) verder moet het Neder lands voetbalelftal tegen Honga rije, Oostenrijk en Cyprus bewij zen dat de ontwikkeling niet stag neert en dat de groei zich voortge zet heeft bij Ruud Gullit, Ronald Koeman, Gerald Vanenburg, Er- win Koeman, Marco van Basten, Frank Rijkaard, Willem Kieft en Sonny Silooy. Gerald Vanenburg kan dat niet tonen tegen de Mid den-Europeanen en dat is jammer, want juist hij ontwikkelt zich posi tief en is misschien wel op weg de kanjer van de jaren tachtig te wor den. „Hij is met sprongen vooruit gegaan", vindt Kees Rijvers. „De beste voetballer die momenteel op de Nederlandse velden rondloopt", vindt zijn trainer Aad de Mos. Progressie De progressie van Vanenburg ADVERTENTIE A.s. zondag 14.00 uur De Tegelhandel bewijst het gelijk van Kees Rijvers en de juistheid van zijn oproep om geduld te hebben met het jonge spul. Maar is de selectie voldoende gerijpt om kwalificatie voor de we reldkampioenschappen van 1986 te bereiken? Dat is de vraag die woensdag in Rotterdam en 14 no vember in Wenen in eerste instan tie beantwoord moet worden. De resultaten in de Europa Cup geven weinig aanleiding tot optimisme. In de voorbereiding op de com petitie leek Ruud Gullit de beste van Nederland te worden, maar niet alleen op de hitparade zakte hij sindsdien. De zorgen bij de Rot terdamse landskampioen drukten zijn prestaties, voetballen doe je nu eenmaal beter in een goed draaien de ploeg dan in een tobbend ge heel. Het spelen in Oranje werkt bij hem misschien als een bevrijding. Michel Valke is op het middenveld verkozen boven Erwin Koeman. Zijn opstellen houdt een risico in, de ene partij is het alles, de andere wedstrijd is het niets. Uit tegen Vorwarts was de kleine krullenbol onzichtbaar, in het tweede duel schitterde de linksbenige midden velder. Ajax haalde simpel de volgende ronde in de UEFA Cup, zonder te gendoelpunten, zonder tegenstan der. De club heeft zich in competi tie en Cup nog niet hoeven te be wijzen. Het is allemaal simpel gelo pen, hoewel het scoren Marco van Basten minder gemakkelijk afgaat dan het vorige seizoen, hetgeen volgens de Utrechter komt omdat hij nu meer doet dan balletjes af wachten in het strafschopgebied. Nederland speelde in 1984 pas één interland, de vriendschappelij ke tegen Denemarken. De laatste partij waarin het om kwalificatie ging was tegen Malta, slechts drie spelers uit die ploeg keren woens dagavond terug. Willy van de Kerkhof, Ben Wijnstekers en Ruud Gullit zijn de blijvers. Piet Schrij vers, Peter Boeve, Edo Ophof, Ro nald Koeman, Gerald Vanenburg, Bud Broeken, Peter Houtman en Erwin Koeman de afvallers. Logisch Voor hen keerde Hans van Breu- kelen terug, een logische keuze. Ronald Spelbos mag weer opdra ven als centrale verdediger, omdat Rijvers aanvallend wil voetballen en toch de nul wil handhaven: daarom de even meedogenloze als betrouwbare mandekkers als Wijn stekers (vaste keus) en Sonny Si looy (nog even constant als in het vorige seizoen) naast hem. Frank Rijkaard was toen een produktieve invaller, hij is momenteel libero bij Ajax en heeft ook woensdagavond een defensieve opdracht. Maar Kees Rijvers zal minder begrip hebben dan Aad de Mos als hij te gen de Hongaren het leer zo knul lig verspeelt als afgelopen zondag tegen Go Ahead Eagles. Een aanvallende opdracht heb ben Ruud Gullit, Michel Valke, Marco van Basten en twee andere vraagtekens Willem Kieft en René van der Gijp. Kieft is éénmaal be keken door Rijvers in Pisa en slaagde voor zijn examen, Van der Gijp werd meerdere malen beke ken door de bondscoach, maar niet afgelopen zondag toen hij door zijn trainer vervangen werd. „Ik voet balde zonder vertrouwen", zei de aanvaller van Lokeren, maar van dat vertrouwen loopt hij over als hij het shirt van de Belgische club wisselt voor dat van Oranje. Hoe komt de ploeg uit de start blokken? De formatie telt nogal wat spelers die opleven als het eer ste balcontact goed is en het kop- pie laten hangen als de eerste trap op de tribune belandt. Hoe ver is de ploeg in zijn ontwikkeling? Kees Rijvers vroeg om geduld, met „nog wat meer geduld" kan hij niet meer aankomen. Oranje moet het nu bewijzen, anders zullen we ook in Mexico '86 ontbreken. Eerst vielen zij twee bezoeksters van een discotheek lastig, waarna een van de meisjes door een vriend werd meegenomen in zijn auto. Toen het tweetal even later op nieuw op de ronddolende en pro vocerende Fransen stuitten, ont stond een vechtpartij. Eén van de Fransen deelde enkele kopstoten uit, waardoor twee inwoners van Leeuwarden gewond raakten. Bo vendien werd hun auto bescha digd. Er is aangifte gedaan. Martin Jol FC Den Haag is er niet in ge slaagd voldoende sponsors te vin den om Martin Jol aan te trekken. De 28-jarige Jol, die momenteel on der contract staat bij Coventry Ci ty, wil graag naar Nederland terug keren omdat hij niet meer wordt opgesteld bij de Engelse club. FC Den Haag had deze week twaalf kandidaat-sponsors uitge nodigd om het benodigde geld voor de transfer (250.000 gulden TILBURG (ANP) Ben van Erp wordt ploegleider bij de nieuwe Nederlandse profformatie, die voornamelijk uit jonge renners zal bestaan. De 40-jarige fietsenhande laar uit Tilburg was reeds jaren lang actief bij de amateurploeg van Gazelle, die met Skala de nieuwe profploeg zal steunen. In de nieu we ploeg krijgen dertien tot vijf tien renners onderdak. Van Erp kwam tot overeenstemming voor een verbintenis voor drie jaar waarvan een vergoedingssom van 90.000 gulden) bijeen te krijgen. Tot grote teleurstelling van voor zitter en geldschieter Dé Stoop van FC Den Haag bleken de sponsors echter niet bereid dit bedrag op ta fel te leggen. De hoop van Jol, o.a. ex-con- tractspeler van FC Twente en Bayern München, is nu gevestigd op PEC Zwolle en MW, die al eer der interesse in hem toonden. SURHUISTERVEEN (ANP) - Een sterk verhaal van Jan Raas in het peloton heeft geleid tot een onderzoek van de justitie naar omkoperij van een politie- Op 6 september werd in Fries land. de profronde van Surhuis- terveen gehouden. Op weg naar het noorden vanuit Zeeland werd Raas opgehouden door een file in Breda. Hij verscheen in Surhuisterveen op het laatste nippertje aan de start. Zijn col lega's vroegen hem hoe dat kwam. Raas vertelde toen het verhaal dat hij als een dolle man door Nederland had gere den met snelheden van 185 km/ u en hij links en rechts andere auto's had ingehaald. Ergens in de polder, zo dikte hij zijn ver haal aan, wilde een agent hem op de bon slingeren. In ruil voor een wielershirt ging de bekeu ring niet door. Dit verhaal verscheen in een Friese krant. Een van de lezers, meermalen bekeurd voor te hard rijden, diende een klacht in bij de justitie in Zwolle. Een intern onderzoek bij de politie in Emmeloord leverde geen en kel resultaat op. De betrokken agent bleek onvindbaar. Dat kon moeilijk anders, want Raas had het verhaal verzonnen. „Ik heb wel hard gereden, maar ik werd niet aangehouden door de politie, maar ik kon toch niet met zo'n slap verhaaltje bij mijn collega's aankomen?" ADVERTENTIE A.s. zondag L.F.C.- CELERITAS Aanvang 14.00 uur SITTARD (ANP) - Frans Thijs sen maakt in de thuiswed strijd van zaterdag tegen Vo- lendam zijn debuut voor For tuna Sittard. De 32-jarige middenvelder, eigendom van Vancouver Whi- tecaps, kwam eerder deze week tot overeenstemming met de Limburgse eredivisie club. Vrijdag waren ook de toestemming van de Canadese werkgever van Thijssen en de voetbalbond binnen. De veer- tienvoudige international, keert voor het einde van het seizoen terug naar Canada, omdat daar dan de competitie begint. BRUSSEL/MILAAN (GPD) De wielerklassiekerko ning van het seizoen 1984, Sean Kelly, is betrapt op het gebruik van stimulerende middelen. Hij werd po sitief bevonden bij de dopingcontrole na Parijs-Brus sel, waarin hij als derde finishte. Ook het tegenonder zoek viel uit in het nadeel van de 29-jarige Ier, die een geldboete kreeg van ruim 7000 gulden en een voor waardelijke schorsing van een maand. Waarschijnlijk vanwege het officieuze karakter van het nieuws dat uitlekte via het bureau van de Belgi sche Wielrijders Bond in Brussel, ontkende Sean Kel ly in Milaan (waar hij vandaag start in de laatste klas sieker Ronde van Lombardije) betrokken te zijn by een dopingzaak. Kelly: „Ik weet van niets. Ze hebben me op geen enkele manier op de hoogte gebracht. Ik beschouw me dus als onschuldig". Bij het afleggen van die verlaring maakte Kelly tegenover de verslag gevers een nerveuze, onzekere, indruk die volop twy- fel liet over de juistheid van zijn uitspraak. In Brussel reageerde de voorzitter van de Belgische Wielerijders Bond, Hector Galé, met de veelzeggende opmerking: „Iemand die van niks weet, vraagt geen tegenonder zoek aan". Overigens bevatte de verklaring van Kelly toch een kleine kern van waarheid. Hem was namelijk in Mi laan de uitslag van het tegenonderzoek nog niet be kend. Dat resultaat werd gistermiddag, toen hij in Ita lië zat, door de bekende Belgische specialist prof. De- backer, die de tweede controle uitvoerde, gemeld bij de BWB Kelly werd dit seizoen eerste in drie klassiekers (Pa- rijs-Roubaix, Luik-Bastenaken-Luik, Grote Herfst- prijs) en hij behaalde de eindoverwinning in het regel matigheidsklassement Super Prestige.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 13