Kritiek raadsleden op onderzoekscommissie Burgemeester bestraft café Affaire-Dool krijgt vervolg Arme kantonrechter is geen edelachtbare meer Contouren Admiraalsbrug Ouders: school wèl bouwen aan Vliet Sluitingstijd regebnatig overschreden Piraten uit lucht gehaald DINSDAG 9 OKTOBER 1984 LEIDEN - De commissie gelijke behandeling die gisteren tijdens een niet openbare hoorzitting de benoemingskwestie van een rector van het Stedelijk Gymnasium onder zocht, heeft zich de kritiek op de hals gehaald van de raadsleden De la Mar (PPR) en Van Lint (PSP). De strekking van die kritiek is dat de commissie zeer vooringenomen was en haar huiswerk niet had ge maakt. Ze haalde inspraak- en se lectiecommissie door elkaar en een normaal gesprek was niet moge lijk. "Het leek wel of wij in de be klaagdenbank zaten, terwijl daar de WD had moeten zitten. Want die hield zich indertijd niet aan de college-afspraken", aldus De la Mar. In de gemeente-advertentie stond indertijd duidelijk dat bij ge bleken geschiktheid de voorkeur aan een vrouw zou worden gege ven. Niettemin ging de benoeming van één van de twee overgebleven kandidaten, mevrouw E. Dool, niet door, omdat de inspraakcommissie haar niet benoembaar achtte en de selectiecommissie met 3-2 voor haar 'concurrent', de heer Roefs stemde. Toch kreeg mevrouw Dool - per abuis- een brief van de ge meente waarin de indruk werd ge wekt dat zij wél op de voordracht stond. Toen bekend werd dat niet zij, maar Roefs de nieuwe rector zou worden, spande zij een kort ge ding aan tegen de gemeente. Hier in werd bepaald dat mevrouw Dool alsnog als tweede op de benoe mingsvoordracht aan de gemeen teraad moest worden geplaatst. Niettemin ging de raad er unaniem toe over om Roefs tot rector te be- Vrijwillig objectief te werk is gegaan. "Maar er is nauwelijks over de inhoud van de procedure gesproken. Ken nelijk was het de commissie niet helemaal duidelijk wie nu verant woordelijk is geweest voor wat". Gemeente-ambtenaar Ober, die in dertijd de inspraakcommissie voorzat, is van mening dat de hoor zitting zorgvuldig verliep. De be schuldiging van De la Mar en Van Lint, dat de commissie haar huis werk niet had gedaan en slecht was geïnformeerd, onderschrijft hij niet. "Maar ik had wél verwacht dat ze hun papieren bij zich zouden hebben en dat was niet het geval". Nu de hoorzittingen zijn afgelo pen, zal de commissie gelijke be handeling alle feiten op een rij zet ten en tot een oordeel over de gang van zaken komen. Valt het negatief uit, aldus mevrouw Van Bodegra ven, dan krijgt de gemeente nog de kans te reageren. Wanneer het oor deel van de commissie inhoudt, dat in dit geval in strijd is gehan deld met de wet gelijke behande ling mannen en vrouwen, dan wordt dit doorgespeeld aan de mi nister van binnenlandse zaken, de staatssecretaris, belast met eman cipatiezaken en de vakbonden. Ook wordt de eindconclusie gepu bliceerd in het jaarverslag van de commissie, dat naar de bevoegde instanties gaat. wordt omgesprongen met het be grip, dat bij gebleken geschiktheid aan vrouwen de voorkeur zal wor den gegeven". Voorlopig moet het oordeel van de commissie worden afgewacht. Op 30 oktober komt zij bijeen. Dan zal het verslag van de zitting van gistermiddag worden besproken. Mogelijk wordt dan besloten als nog de raadsleden van VVD en CDA over de kwestie te ondervra gen. Het eindrapport zal niet vóór eind december zijn voltooid. LEIDEN De kantonrechter is ook al lang geen edelachtbare meer. Geen respect meer voor. De ene verdachte zwaait aller vriendelijkst met zijn handje als de rechter het bij een formeel 'goedemorgen' houdt. Bij de an dere verdachte krijgt de rechter plotseling een boze vader op zijn dak na een veroordeling. Het laatste geval: een keurige jongeman uit Voorschoten was op zijn fiets doorgereden, hoewel de lichten en de bel van de spoor wegovergang dat verboden. Hij gaf het toe, al vond hij de rem weg wat kort (onzin, vond de of ficier van justitie). Waar de jongeman zich vooral boos over maakte, was dat de po litie hem onheus bejegend had na de overtreding. Klemgereden, hij was bijna gevallen. "Beter te gen een auto dan tegen een trein", toonde de officier zich streng. Hij eiste een straf van 45 gulden. De jongen begon weer te mekkeren over de politie "die kennelijk alles maar mag" en dat kwam hem nog duurder te staan: de kantonrechter besloot tot 75 gulden. En wie rees er toen op uit de banken van de publieke tribune? Papa. "Mag ik als de vader van de verdachte ook nog wat zeg gen", vroeg hij, keurig zijn col bert dichtknopend. Het negatie- ve antwoord hielp niets. Klasse- justitie vond papa. De kanton rechter werd er boos van: "Me neer, de zaak is afgesloten. Als u uw mond niet houdt, laat ik u verwijderen". De zoon voelde zich sterker worden door de va derlijke steun. "Denkt u maar niet dat ik deze boete betaal. Als de politie dit kennelijk allemaal kan doen". Vader en zoon begaven zich vervolgens naar de uitgang, maar papa draaide zich nog één keer om: "Als je dit in groepsverband doet, kan dat kennelijk allemaal. Dan word je zelfs onder politie begeleiding weggevoerd". Zo, die kon justitie in zijn zak steken. "Wilt u weggaan", herhaalde de kantonrechter zijn verzoek. "Ik ga nu weg. Maar ik wilde u dit wel even zeggen". Knal zei de deur en weg waren vader en Bel Wat is de straf voor een fiets zonder bel? De Leidenaar had het opgezocht: een tientje. En de boete vermeldde twintig gulden. Dus dat werd een zaak. Hij was 's avonds aangehou den. Geen licht (twintig gulden), geen reflector (twintig gulden) en geen bel. 'Als ik fiets, denk ik niet aan een bel', zou hij tegen de politie hebben gezegd, maar dat kon de Leidenaar zich niet herin neren. De bekeuring was fout, dat wist hij in elk geval zeker. Of ficier en rechter ook. Deel drie Mevrouws auto was kapot en stond in afwachting van repara tie op straat geparkeerd. Ze had alles er uit gehaald, "want u weet hoe er gestolen wordt", nam ze de rechter in vertrouwen. Ook deel drie had ze verwijderd, niets is immers meer veilig voor dat dievenvolk. Bovendien: de poli tie hamert er altijd op datje niets kostbaars in de auto moet achter laten. Maar dit werd gehono reerd met een bekeuring. Mevrouw was furieus. "Ik vind het onrechtmatig als ik hiervoor veroordeeld word", liep ze op de zaken vooruit. Maar de officier was haar zeer ter wille: schuldig zonder strafoplegging. Veel ver dachten begrijpen dat nooit zo goed, mevrouw aanvankelijk ook niet. "Dus ik hoef niets te be talen", vroeg ze en voegde daar na de bevestiging parmantig aan toe: "Heel terecht, ik dank de he ren vriendelijk". Ze beende na die woorden di rect richting uitgang, superieur de zaal inkijkend. "U wacht niet af wat ik er van vind". De kan tonrechter voelde zich een beetje gepasseerd, maar bleef glimla chen. Mevrouw glimlachte terug: "U bent het er vast wel mee eens". Niet stuk te krijgen. Ze was al praktisch de zaal uit toen de kantonrechter nog zei: "Dat heeft u goed geraden". Arme kantonrechter, helemaal geen respect meer voor. Daarop maakte mevrouw Dool de kwestie aanhangig bij de com missie gelijke behandeling, die moet beoordelen of hier sprake is van ongelijke behandeling. Deze commissie zou gisteren op het Leidse Stadsbouwhuis alle partij en in de kwestie horen, zo was de bedoeling. Maar medewerking aan de hoorzittingen gebeurt vrijwillig en zo kon het gebeuren dat enkele WD- en CDA-raadsleden niet wer den gehoord, omdat zij wegens drukke werkzaamheden geen tijd konden vinden. "Het is inderdaad jammer dat we juist deze partijen, indertijd de te genstemmers, niet te spreken kre gen", aldus mevrouw Van Bode graven, secretaris van de commis sie gelijke behandeling. Overigens betreurt zij het zeer dat bij Van Lint en De la Mar de indruk is ge wekt dat zij op de beklaagdenbank zaten. "Wij willen alleen maar ach tergrondinformatie krijgen. Dan wek je misschien de indruk dat de genen die gehoord worden op de beklaagdenbank zitten, maar dat is zeker niet onze bedoeling". De toenmalige wethouder van onderwijs, samenlevingsopbouw en emancipatie, Peters, noemt het 'nakaarten' wat er nu gebeurt. "Ik heb de commissie niets nieuws kunnen melden. Behalve dan dat ze maar aan de inspraakcommissie moeten vragen, waarom mevrouw Dool niet benoembaar werd geacht. En dat ze de WD moeten vragen waarom die ons niet heeft gesteund. Zoals bekend was ik in dertijd vóór benoeming van me vrouw Dool". Verdere stapen In het geval van een negatieve conclusie zal de commissie me vrouw Dool het advies geven ver dere stappen te ondernemen. In haar geval komt het erop neer dat zij nog in beroep kan gaan. Maar de toenmalige wethouder Peters liet al weten dat de benoeming van Roefs niet meer kan worden terug gedraaid. Mevrouw Van Bodegraven: "De wet stelt de commissie niet in de gelegenheid bepaalde sancties af te dwingen. We zijn geen rechters, we kunnen in feite weinig bewerkstel ligen. Hopelijk zal een mentali teitsverandering plaats hebben door dit soort kwesties te onder zoeken en aan de kaak te stellen. En wellicht zal wanneer een wets wijziging doorgang vindt de moge lijkheid worden geopend om het oordeel van de commissie voor taan wel in de media te publiceren. Ook zou het dan misschien moge lijk worden dat in een geval als dit een gemeente de plicht tot rectifi catie van de advertentie heeft, wanneer onze conclusie is dat zij in strijd met de wet heeft gehandeld. Zodat er niet zo gemakkelijk meer LEIDEN - De Admiraalsbrug over de Nieuwe Rijn begint zijn-de finitieve vorm te krijgen (zie foto). Het aannemersbedrijf Prinsen Wa terwerken uit Vreeland is bezig met de plaatsing van de bovenbouw, de zogenaamde hameipoorten. De brug zal voor voetgangers en fiet- hoogte van meer dan twee meter Pieek nee!' zullen tijdelijk niet kunnen passé- LEIDEN - Ouders van de scholie ren aan de toekomstige openbare binnenstadsscchool aan de Vliet maken zich grote zorgen over de actie die omwonenden voeren te gen de bouw van deze school. In een brief aan B en W spreken de ouders de hoop uit dat "het ge meentebestuur er alles aan zal doen om de nieuwbouw op korte termijn te realiseren". De brief is het resultaat van een speciale vergadering gisteravond, de eerste gezamenlijke bijeen komst van de ouders van leerlin gen aan de Lucas van Leyden- school, de Drie Oktoberschool en de Boterbloem (de drie fusiepart ners die in de Vlietschool zullen trekken). In tegenstelling tot wat sommige omwonenden menen, wordt de toekomstige basisschool volgens de ouders wel mooi ("een wonderbaarlijke school", zoals de architect in deze krant heeft opge merkt). Volgens de ouders is de suggestie van de actievoerders, dat de school op massaal verzet in de buurt zou stuiten, onjuist. Zij wij zen erop dat vele ouders/buurtbe woners een pamflet voor hun raam hebben gehangen, waarvan de tekst luidt: 'school: ja!, Anton verbinding worden tussen het Utrechtse Jaagpad en het industrieterrein de Waard. Met het plaatsen van de boven bouw zal circa anderhalve week gemoeid zijn. Schepen met een Aan de zogenaamde hameipoor ten worden overigens de beweegba re klapdelen, oftewel de vallen be vestigd. (foto Holvast) Met Anton Pieck wordt verwe zen naar de huizen die anti-school activisiten op hun pamflet in plaats van de school hebben laten teke nen. De tekst op dit plakkaat luidt: 'school nee, huizen ja'. Objectief De inspraakcommissie, bij mon de van mevrouw Bosman van de ouderraad van het Stedelijk Gym- 'an mening dat de com- ssie gelijke behandeling giste- tijdens de hoorzitting tamelijk VOS - De vereniging Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving begint binnenkort weer met een aantal VOS-cursussen. Bovendien is er ook een cursus maatschappe lijke oriëntatie. Voor meer infor matie en opgave: Jannie Sierat, tel. 210770. LEIDEN Het café De Bierbengel aan de Langebrug moet vanaf van daag zes maanden lang zijn deuren om twaalf uur sluiten. Burgemees ter Goekoop heeft dat besloten na dat de kroeg bij herhaling later open was dan toegestaan. De Bier- bengel mocht doordeweeks tot een uur en in het weekeinde tot twee uur tappen. Verscheidene politie controles wezen echter uit dat de sluitingstijd met uren werd over schreden. De moeilijkheden met De Bier bengel dateren al van vorig jaar, vertelt ambtenaar P. de Raat van de afdeling bijzondere wetten. Hal verwege 1983 werd de kroeg bevo len drie maanden de deuren om twaalf uur te sluiten. Dat hielp ech ter niets, zodat burgemeester Goe koop de schorsing van de onthef fingsvergunning verlengde met drie maanden. Vanaf acht januari mocht het café weer gelijktijdig sluiten met de andere Leidse kroe gen. De straf heeft echter niets gehol pen, zo blijkt nu. Wederom werd halverwege dit jaar geconstateerd dat de sluitingstijd fors werd over schreden. Het is voorgekomen dat de laatste klanten om vijf uur de kroeg verlieten. De politie deelde een waarschuwing uit en slingerde de kroegbaas later op de bon. Dat gebeurde nog eens en toen was voor Goekoop de maat vol. Hij be sloot gisteren de ontheffing voor zes maanden te schorsen, een straf die slechts zeer zelden wordt uitge deeld. Bovendien deelde hij de kroegbaas vandaag mee dat de ont heffing definitief wordt ingetrok ken als de sluitingstijd nogmaals wordt overtreden. De zware straf zou wel eens de doodsteek voor het bedrijf kunnen betekenen, omdat alle andere kroe gen langer open mogen zijn. Amb tenaar De Raat bevestigt dat. Toch is de straf volgens hen terecht: "Het is een hele zware straf die de kroeg zelf geleidelijk over zich heen heeft gehaald door steeds de sluitingstijd te negeren". Een andere reden om de onthef fing te schorsen was het veelvuldig voorkomen van vechtpartijen in de kroeg en de omgeving. Bovendien klagen de omwonenden in een brief aan de gemeenteraad over de vele vernielingen die in de omge ving worden gepleegd. Gezien de geschiedenis is het maar de vraag of De Bierbengel zich nu wel aan de nieuwe slui tingstijd zal houden. Burgemeester Goekoop wilde desgevraagd niet zeggen wat hij dan gaat doen. Ambtenaar De Raat wijst echter op de volgende mogelijkheid die ter beschikking staat van Goekoop: sluiting van het café. "Als er gekke dingen blijven gebeuren en de slui tingstijd wordt niet aangehouden, dan zal dat zeker overwogen wor den", aldus De Raat. Tafeltennis De tafeltennisvereniging Docos stelt sinds vandaag haar nieuwe accommodatie open voor ieder een die wil pingpongen. Elke dinsdagmorgen kunnen vrouwen van half tien tot half twaalf een balletje slaan op een van de vijf tien tafels. Mannen kunnen in het clubgebouw aan de Hoge Mors- weg 112 elke donderdagmiddag van twee tot vier terecht. Film In Augustinus. Rapenburg 24, wordt vanavond de film 'Ordi nary People' vertoond. Hoofdrol len in deze film worden gespeeld door Donald Sutherland en Mary Tyler Moore. De film werd door Robert Redford. Aanvang half negen. Amsterdamse Cou rant Mevrouw M.G.A. Schipper-Van Lottum houdt vanavond een le zing met dia's over de 'Amster damse Courant'. Zij beschrijft de geschiedenis van deze krant van het jaar 1618 tot 1742 en daarmee het dagelijks leven van die perio de. Zij houdt de lezing op uitno diging van de Vereniging van Belangstellenden in de Lakenhal, in het museum aan de Oude Sin gel. Aanvang kwart over acht. Winterkledingbeurs De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen en de Unie van Vrijwilligers houden vanavond (van zeven tot negen uur) en mor gen (van tien tot twee uur) een winterkledingbeurs in het pand Caeciliastraat 18. Het trekken van de volgnummers begint van avond om half zeven. Hengelsport De Sportvrienden viste afgelo pen zaterdag in de Rijn, De uit slag: 1. W. Schouten 25 stuks, 1680 gram: 2. T. Kneyber 18, 1450; 3. D. Schrama 10. 1060; 4. Chr. Schouten 13, 9905. B. Honsbeek 9. 680; 6. H. Jansen 5, 570; 7. S. Gommans 7, 470; 8. J. Zee 2, 140; 9. K. Keyzer 1, 100. Hsv DVS viste haar zesde wed strijd in de Ringvaart. De vangst was slecht. De uitslag: 1. W. Schouten 12, 950; 2. J. Moenen 11. 800: 3. W. Teske 6, 525: 4. C. Hop penbrouwer 5.525; 5. K. de Graaf 3, 625; 6. J. Helverslijn 3, 600; 7. F. Zandbergen 5. 350: 8. M. Bron- meyer 4, 300; 9. P. Kruit 2, 500; 10. W. v. Berkel 2, 375. Ook de hsv TOP viste in de Ringvaart. De uitslag: 1. F. Oudshoorn 28 stuks 615 centime ter; 2. W. v. Berkel 21, 532; 3. T. Hoppenbrouwer 26, 525; 4. K. Schouten 22, 465: 5. H. Schouten 22, 407; 6. D. Schouten 19, 382; 7. J. Moenen 18. 378; 8 C. Hoppen brouwer 19, 367; 9. J. v. Rijn 10, 219; 10. S. Teunissen jr 4, 72. Zuid-West hield de vijfde wed strijd in het Oegstgeesterkanaal en Rijn-Schiekanaal. Uitslag: 1 J. Benning 519 cm-25 stuks, 2 R. Schoonderwoerd de Bezemer 462- 21, 3 A. Ruis 451-21. 4 H. Moenen 398-20, 5 J. Mark 390-18, 6 J. Boef 369-17, 7 C. Cornet 343-16, 8 J. de Os jr. 252-13, 9 W. Moenen 247-13, 10 R. Zuidmeer 214-10. Roze Front Bij de Leidse Werkgroep Homo seksualiteit, Caeciliastraat 18, is donderdag een thema-avond over de toekomst van het Roze Front. De vraag is onder meer of er volgend jaar op 29 juni een zelfde soort demonstratie moet worden gehouden als dit jaar in Nijmegen (en vorig jaar in Lei den). De bijeenkomst begint om half negen. Voor meer informa tie: tel. 133216 (Evelien). Kinderfilm Meidencafé et meidencafé van het Bree- huys (Breestraat 19) gaat van avond weer open met een verto ning van de film 'Het feest en de grote leugen'. Een film over jon geren en seksualiteit. Het mei dencafé is elke dinsdag van ze ven tot elf uur. Inlichtingen: 130983. Gusde voetballende ezel' is de titel van de kinderfilm die woensdagmiddag draait in het K&O-gebouw. Een lachfilm over een ezel die een bal 400 meter kan wegschoppen. Aanvang half drie. Plantenbeurs Clubhuis Morschwijk, Topaas laan 19, organiseert woensdag ochtend een stekjes- en planten- ruilbeurs. Van negen tot twaalf uur is iedereen welkom. Eetverslaving Het Lesbies Kafee organiseert woensdag een thema-avond over eetverslaving. Enkele vrouwen zullen hun gedachten spuien over het hoe en waarom van deze vorm van verslaving. De bijeen komst wordt gehouden in de ruimte van de LVL, Caecilia straat 18, en begint om half ne gen. LEIDEN - Geboren: Arie Cornelis, zv. A. Moerkerken en M. J. H. M. van der Kraan; Nahit, zv. S. Yildirim en G. Kók; Suzanne, dv. H. N. J. de Tombe en C. H. Bosman; Bertus Adriaan, zv. M. Hessel- berth en P. M. C. Oskam; Dirk Adriaan, zv. A. W. Zandbergen en H. C. van Heyst; Juliana Marianne, dv. G. Vogel en H. J. van Deventer; Elisabeth Johan na, dv. J. Kroon en G. G. M. de Rijk; Priscilla Pietertje Maria, dv. J. C. Tim mermans en F. S. A. Hartman; Klaas, zv. H. Zwijnenburg en N. de Bruijn; Ruven, zv. A. J. Meulenberg en M. L. Paauwe; Efraim, zv. A. J. Meulenberg .en M. L. Paauwe; Priscilla, dv. C. H. Hoppers en Y. Neuteboom; Maria Teresa, dv. E. Olier Arenas en M. C. Garate Pasquin; Thijs Willem, zv. P. J. Noijons en C. J. M. Eikenbroek; Rickie, zv. R. G. Boom en W. D. J. Rademaker; Kim. dv. W. J. Roman en J. M. Kramer; Maartje Jaco- ba, dv. A. Duijndam en A. van den Oe ver; Danielle Suzanna Catharina Maria, dv. J. E. Muller en A. J. M. de Groot; Tim, zv. A. G. S. van Schooten en A. M van der Meer; Bas, zv. A. G. S. van Schooten en A. M. van der Meer; Peter Robbert, zv. H. J. de Waard en J. Spie- sabeth Maria Johanna, dv. T. A. E. J. van der Poel en A. E M. Caspers: Natha lie Marijke, dv. R. Witteman en A. Wan- sink; Roy Ricardo, zv. G. J. Hógewo- ning en I. J. P. van Baarle; Mime, dv. M. W. van Dalen; Nicole, dv. J. Verhoogt en R. Hoogkamer; Pascal, zv. A. W. C. M. Buschman, en G K. Dieckmann; Jo- chem Bas, zv C. A. Tazelaar en M. R. ten Napel; Evelien, dv. W. van Beelen en J. Guijt; Dirk, zv. P. Bakkenes en E. de Ridder; Jack Lodewijk Adriaan, zv. L. A. Vermeulen en E. H. J. Elmers; Maar ten Jacobus, zv. H. G. de Jong en J. A. de Vreugd; Suzanne Catherine, dv. F. B. de Raadt en P. A. Seijffert; Angela, dv. G. A. van der Spek en J. Berkheij; Geke Ursula, dv. L. Maat en C. M. Regoor; Dennis Henricus Maria, zv. H. C. T Dui venvoorde en M. J. A. van der Zalm; Dirk, zv. J. Zwaan en A. M. Meeuws; Jelle Sietse, zv. C. W. G. de Koning en E. W. M. Korenhof; Danny, zv. T. van der Plas en M. Baars; Marjolein, dv. D Ver does en N. van den Oever; Marjan, dv. J Jonker en M. Ouwehand; Jo Maurits Theo, zv. T. W. J. van Keulen en M. M. E. Cooman; Kim, dv. J. J. W. Seijen ten Hoorn en M. C. M. van Eeden; Anna Ja- (1904). coba Derkje, dv. J. T. M. E. van der Meer en J. H. Mink; Antonina Karen, dv. C. Pluimgr-aaff en J. Hoek, Jorrit Menno, zv. J. J. A. Wijn en R. E. B. van Veen; Johannes Japobus, zv. J. J. Stikvoort en S. Schouten; Anne-Marie, dv. J. G. Za- nen en B. Hemmelder; Michel, zv. M. B. Plug en H. J. C. Heemskerk; Michael, zv. B. Christen en I. Kamphuis; Ryanne Lieke, dv. R. C. H. van Hummel en C. J. van Veen; Robert Jan, zv. R. J. L. van der Meer en T. van der Deijl; Marije, dv. A. C. J. van der Vooren en P. de Romijn; Robert, zv. R. F. Wullur en S. van Eek; Maaike, dv. I. M. J. Schakenbos en B. F. Heijs; Raymond, zv. W. P. E. Beugels- dijk en Y. S. M. Huijs; Maarten Abra ham, zv. C. Vreugdenhil en M. J. E. van Asperen Vervenne; Erik Willem, zv. W. Boogerd en G. F. C. Kedde; Cornelis, zv. L. Kromhout en T. J. Schaap; Willem, zv, W- Rovers en J. W. Hazenoot; Anne- marie, dv. I. P. Kluivers en W. Stelling- Kesteren; Cornelis Petrus Johannes, zv. C. P. J. van Werkhoven en M. C. H. Stouten; Nèreda Juliet Petronella, dv. O. Farg en M. M. Kortekaas; Maarten LEIDEN - Gehuwd: Z. Banse en M. Mulder; L. P. J. A. Janson en C. Brakho ven; L. Hofman en Y. van der Vos; G. Plug en J. C. Pracht; P. van Delft en C. G. de la Rie: R. Chander en P. H. Gra ham; W. Beekman en E. B. S. Schijf; J. Ruwaard en J. Piket; G. K. M. Bunscho ten en C. Brumsen; S. Rozilio en M. J. Mooij, J. T. Kentie en A. C. de Mooij; W. Hepkema en S. F. N. Grevelink. WARMOND Geboren: Guus zv J.J. Zwetsloot en H.C.M. Kortekaas; Johan- M.J. Phillippo; Runt; Paul zv G. Beunk en H.J. Dui\ man; Suzanne dv F.B. de Raadt en P.A. Seijffert. Gehuwd; A.J.H. Pinxt met M. Don ker; G.J.M. Slingerland met H. Meij- dam; E.J. Maasdijk met H.M.M. van der Drift; N.B. Glasbergen met J.F.M. van Overleden: W. van Eijsden, Opijnen (1900); L.T.M Ouwerkerk (1891); W. Oudshoorn ev S. Nieuwen- burg (1905); J.T. Groen wv H Ohler (1902); M. Hinzer wv A. Schrijvers LEIDEN - De radiocontroledienst heeft gisteren in samenwerking met de politie drie illegale zenders uit de lucht 'geplukt', te weten Ra dio Freewave, Radio Tienen en Ra dio Spitfire. Radio Freewave zond 's avonds weer uit en werd voor de tweede keer uit de lucht gehaald. Geschatte waarde van de appara tuur van alle zenders: ongeveer zesduizend gulden, aldus de poli tie.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 4