I Geluksvogel Kelly "de lachende derde Wereldgoud voor Oranje \»PriJstreffër ;'j Grote Herfstprijs voor Ier Alleen Karpov heeft recht op wereldtitel Motorsport zesdaagse Badmintonteam Vlietwijk weer op goede weg TREFPRIJS... 39.- Es B4 MAANDAG 8 OKTOBER 1984 PAGINA 21 -ï CHAVILLE (ANP) - Sean Kelly is niet alleen de sterkste klassiekerrenner van dit wieler- o. jaar, hij is ook de grootste geluksvogel. In de Grote Herfstprijs tussen Blois en Chaville behaalde de Ier zijn derde overwinning in een klassieker. In het voorjaar werd hij al winnaar van Parijs-Roubaix en Luik-Bastenaken-Luik. Zijn sprinttriomf in Chaville 3 dankte Kelly aan de rivaliteit tussen de twee Nederlandse ploegen. B Panasonic en Kwantum gunden elkaar de overwinning in de Grote Herfstprijs niet. H Twee kilometer voor het einde werd, onder druk van de renners van Peter Post, een einde J gemaakt aan de vlucht van de Belg Ludo Peeters met de Deen Kim Andersen. MOSKOU (ANP) - Anatoli Karpov heeft zaterdag in Moskou op on dubbelzinnige wijze aangetoond, dat hij alleen recht heeft op de we reldtitel schaken. In de negende partij voor de tweekamp met zijn landgenoot en uitdager Gari Kas parov won Karpov voor de vierde keer. Karpov leidt nu met 4-0 en heeft nog slechts twee overwinnin gen nodig om zijn wereldkroon te behouden. Bij de strijd om de we reldtitel voor dames is de stand weer gelijk: 4V2 - 4'/2. Kampioene Maja Tsjiboerdanidze zegevierde zaterdag in Wolgograd in de negen de partij van de tweekamp tegen Irina Levitina. Leidenaar John van der Wiel wacht in het Interpolis toernooi in Tilburg na zijn neder laag van het afgelopen weekeinde tegen Beljavski nog op zijn eerste halve punt. De leiding is in handen van de Hongaar Zoltan Ribli die in de vierde ronde tegenstander Vas- sili Smyslov versloeg. Bii het duel tussen Kamov en Kasparov had de titelverdediger in de vrijdag afgebroken stand, met voor beiden zes pionnen, een loper en een paard, een klein, maar on miskenbaar voordeel. Al spoedig ruilde Karpov zijn loper voor een paard. Hij taxeerde dat in een der gelijk eindspel een paard domi neert over een loper. Nog achtte men de kansen van Karpov op winst ook na deze ruil miniem en de stand van zwart houdbaar. Tot ieders verbijstering beging Kaspa rov evenwel een ernstige taxatie fout door op de 46e zet de witte h- pion te slaan in plaats van het veel betere Ke6 uit te voeren. De kan sen van Karpov, die Kasparov op een listige tussenzet trakteerde, stegen hierna zienderogen. Op de 55e zet nam hij de witte d-pion van het bord, waarop hij vrijwel de ge hele partij geduldig jacht had ge maakt. Karpov profiteerde in de slotfase van de grotere bewegings vrijheid van zijn paard, dat het hele witte spel droeg. Na twee uur en 23 minuten spelen in de tweede zit ting moest Kasparov opnieuw zijn (groot)meester erkennen. Als er geen vrije dag wordt aangevraagd staat de tiende partij voor vandaag op het programma. De afgebroken stand van de negende wit (Karpov): Kf2, Le2. Pc2, pionnen a3, b2, d4, (3. g3 en h4; zwart (Kasparov): Kd6, Lc8, Pf5, pion nen a6, b5. d5, f7. g6 en h5. Het vervolg 42f7.f6 43 Le2-d3, g6-g5 44 Ld3x fo, Lc8xf5 45 Pc2-e3, Lfö-bl 46. b2-b4. g5xh4 47. Pe3-g2, h4xg3 schaak 48 Kf2xg3. Kd6-e6 49 Pg2-f4 schaak, Ke6- (5 50. Pf4xh5, K(5-e6 51. Ph5-f4 schaak, Ke6-d6 52. Kg3-g4, Lbl-c2 53. Kg4-h5, Lc2-dl 54. Kh5-g6, Kd6-e7 55. Pf4xd5 schaak, Ke7-e6 56 Pd5-c7 schaak, Ke6- d7 57. Pc7xa6, Ldlxf3 58. Kg6xf6, Kd7- d6 59. Kf6-f5, Kd6-d5 60. Kf5-f4, Lf3-hl 61. Kf4-e3, Kd5-c4 62. Pa6-c5, Lhl-c6 63. Pc5-d3, Lc6-g2 64. Pd3-e5 schaak, Kc4- c3 65. Pe5-g6, Kc3-c4 66. Pg6-e7, Lg2-b7 67. Pe7-f5, Lb7-g2 68. Pf5-d6 schaak, Kc4-b3 69. Pd6xb5, Kb3-a4 70. Pb5-d6, zwart geeft op. Timman, Toekmakov, Portisch 7.Andersson, Miles, Beljavski 2 10. Smyslov 1 1. Sosonko xh en 1 afg. 12. Van der Wiel 0 en 1 afg. s Peeters, een ploegmaat van Jan lei Raas, was in de sprint tegen de Deen ongetwijfeld winnaar van de ,p Franse n^jaarsklassieker gewor den. Peeters, vorig jaar wèl win- Wj naar als exponent van een sterk Post-collectief, sprak openlijk over Ie de oorzaak van zijn teleurstelling. „Dit is al de derde keer dit seizoen, l| dat door de rivaliteit tussen Pana sonic en Kwantum mij een grote overwinning ontgaat". I jDe profiterende winnaar Sean e Kelly sprak woorden van gelijke strekking. „Ik had deze wedstrijd e nooit gewonnen, als die twee ploe gen elkaar niet zo in de haren had- II den gezeten. Nu zorgden zij ervoor dat alle vluchtpogingen mislukten. g Het was allemaal in mijn kaart. Er zaten helemaal geen specifieke sprinters in het eerste peloton. Ik kon eenvoudig niet verliezen". In Chaville was Sean Kelly aan zijn 29e zege in zijn succesvolste e| seizoen toe. Voor de start was hij al zeker van de eerste plaats in het Super-Prestigeklassement, het re gelmatigheidsklassement van alle grote wedstrijden, dat een soort wereldkampioenschap op punten inhoudt. Zijn gigantische punten totaal bouwde hij op met overwin ningen in kanjers van wedstrijden. Hij begon met Parijs-Nice, het Cri- terium International, de Ronde van het Baskenland, Parijs-Rou- baix, Luik-Bastenaken-Luik, de Ronde van Catalonië en tenslotte Blois-Chaville. Tussendoor deed de boerenzoon uit Garrick-on-Suir aan „falen": tweede in Milaan-San- remo, tweede in de Ronde van Vlaanderen, vierde in de Ronde Zwitserland en vijfde in de Ronde van Frankrijk. Het is niet aannemelijk, dat Kelly dit jaar ooit nog eens zal overtreffen. De uiteindelijke winnaar was wel de snelste maar niet de beste in een wedstrijd, die pas laat op gang kwam. De finale (waarin de Ita liaan Baronchelli zijn sleutelbeen brak) bood echter wielersport van het hoogste niveau. De Deen Kim Andersen demar reerde en kreeg als hardwerkende gezel de Belg Ludo Peeters mee. Dit leek de goede vlucht. De twee werkten goed samen, maar ze kre gen ook niet meer dan een halve minuut. Debet daaraan was de ploeg van Post. Anderson en Rooks waren nog kansrijk. Vooral Rooks was sterk. Deze weer van zelfvertrouwen blakende Duclos-Lassalle twijfel de op anderhalve kilometer van het einde in Blois-Chaville geen se conde. Hij sprintte weg van het koppeloton en leek regelrecht op de overwinning af te gaan. Als niet- sprinter was dit zijn enige kans. Rooks pedaleerde krachtig naar vluchter Duclos-Lassalle toe en zette direct de eindsprint in. De Noordhollander, vorig jaar win naar van Luik-Bastenaken-Luik, had de pech, dat zich in het peloton één echte sprinter bevond. NMil V.,;-. LEIDEN - Na de misstap op de eer ste dag van de competitie lijkt het eerste badmintonteam van Vliet- wijk nu de goede weg te hebben gevonden. De Voorschotense for matie (uitkomend in de eerste klas se van de landelijke competitie) boekte voor de derde achtereen volgende keer een overwinning. Ditmaal was het derde team van Drop Shot het slachtoffer: 10-1. Ondanks twee blessures en een paar griep-gevallen kende Vliet- wijk weinig problemen met Drop Shot. Alleen Annette Jak ging in haar single onderuit. Wel hadden de heren voor hun partijen telkens drie sets nodig. Door dit resultaat is Vlietwijk naar een gedeelde der de plaats op de ranglijst geklom- Vlietwijk 2 (tweede klasse) speel de in een zéér spannend gevecht gelijk (4-4) tegen Velsen 2, dat eveneens nog honderd procent had gescoord. Het derde team van Vlietwijk (derde klasse) ging met 6-2 onderuit tegen DKC 4, terwijl het vierde team met 6-2 won van Aristo 2. Tweedeklasser Lisse moest in het Gooi genoegen nemen met een 6-2 nederlaag tegen Hilversum I. Vooral de dames Jacqueline van Ravensberg en Helen Borsje ble ken niet in goede doen, al won Borsje met Ron Kolmus het het ge mengd-dubbelspel. Sjaak de Groot tekende voor het tweede punt van de Lissenaars. Net als vorige week tegen Eridos kwam BC Leiden 1 (derde klasse) een remise overeen tegen Drop Shot 5: 4-4. Bram Segijn had met drie overwinningen een belangrijk aandeel in de overwinning van de Leidse formatie. Het tweede team van Leiden be haalde een gemakkelijke zege op Hilversum 3: 2-6. Veglo 1 werd, evenals vorige week tegen Velo 4, in de pan gehakt door Morgen stond 2: 1-7. Alleen Ben Steenber gen en Hans van Harteveld slaag den er in hun dubbelpartij in een overwinning om te zetten. In de hoofdklasse van het dis trict boekte Merenwiek 1 een 5-3 overwinning op Saturnus: 5-3. Me renwiek is koploper, gevolgd door Lisse 3, Aïgus 1 en Hillegom 1. Overige uitslagen: Aïgus 1-Eridos 4 5-3, Hillegom 1-Lisse 3 2-6, Steeds Vooruit 1, Zigo 1 4-4. NORG (GPD) De Internationaal Six Days Enduro (ISDE) 1984 heeft een dramatische ontknoping ge kregen. Een beenbreuk van DDR- rijder Jochen Schutzler besliste uiteindelijk de strijd om de Trop hy, in het voordeel van Nederland, dat zich nu voor het eerst sinds 1913, toen voor het eerst een zes daagse werd gehouden, wereld kampioen Enduro mag noemen. De 80-jarige Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereniging (KNMV) kreeg daarmee een pas send cadeau. Op de laatste dag waren nog slechts twee kanshebbers voor de eindzege overgebleven: Nederland en de DDR. Hoewel Nederland met een puntenachterstand van bijna 300 begon, was het optimis me in het oranje-kamp groot. Want de Nederlandse ploeg heeft verre weg de beste crossers en op de laat ste crossproef in Norg zou dat be slissend kunnen zijn. Vooral op Dinand Zijlstra en Henk van Mierlo, de beide opper machtige 125 cc-coureurs, had Ne derland zijn hoop gevestigd. „Di nand Zijlstra deed wat van hem verwacht werd, maar Henk van Mierlo's motorfiets kreeg mechani sche storingen en de Brabander slaagde er maar ternauwernood in de race te volbrengen. In slakke- ADVERTENTIE Behaaglijke badjas, nü voor half geld Van puur katoenen badstof Voor hem en haar, groot en klein. In diverse effen kleuren, o.a. blauw en wit. Maten S-M-L VROOM^DREESMANN Beurs Amsterdam Noteringen van vrijdag 5 oktober 1984 (tot 12:28 uur) binnenland doorlopend VERKLARING DER TEKENS 125.00 19100 337 50 185.50 272.00 hagemeyer 355.00 360 (X 120.50 120.30 719.00 723.CK 8900.00 9000CX 9500.00 9550.<X 105.00 107.0C schuppen telegraal c EST westingh. 24.85 2 beleggingsinst. wereWhave 169.50 OBLIGATIES staatsleningen NG officiële not geschorst C X a achtergestelde lening S X c certificaten van aandelen P X MJH9VU 79-87 101! «uh 9 76-85 1006 oruh 8^4 78-87 101 1 83S bng bg11'/4 82-07 bg 10-V4 82-07 bg 9V^8^07 php 8-V4 83-93 103.00 indices e.d. indices (a.n.p.-c.b.s) obl.index/eff.rend.(c.b.s.) GOUD EN ZILVER Goud (onbew.) 37.940- 38.440 Zilver (onbew.) 795-865 Beursoverzicht Hoogovens schiet omhoog Hoogovens is in de loop van de morgen omhoog geschoten tol bij na f 63, een peil dat dit jaar nog niet is voorgekomen. Dat werd vooral toegeschreven aan binne- landse aankopen. Die werden in verband gebracht mei uitlatingen van een bank, waarbij werd be weerd, dat de winst van Hoogo vens dit jaar mogelijk toeneemt tot (14 a (15 per aandeel Tot voor kort raamde deze bank circa f 12,50. Ook wordt gezegd dat vol gend jaar f 18 tot 19 bereikt kan worden. Volgens de handelaren mag op een verdere koersstijging worden gerekend, als de grens van I 63 wordt overschreden. De t i vorige sen lagen bij het begin v, ciele handel boven die v week. Ook de obligatie een goed prijshoudende stemming te zien. Als gevolg van de recente stijging van de noteringen bij de obligaties heett een aantal banken besloten de afgifteprijzen van spaar-, bank- en pandbrieven te verhogen. Daardoor is het rende ment op die stukken nog iets ge- gang passeerde hij de finish. „De zuigerveren zijn kapot", schudde Van Mierlo mistroostig het hoofd, „de compressie viel ineens weg en dan kun je doen wat je wilt, maar dan gaat het niet meer". Ellende Paniek maakte zich van de Ne derlandse equipe meester, want de wereldtitel, die zo dicht bij leek, was plotklaps weer ver weg. Toen echter sloeg het noodlot in het Oostduitse kamp toe. Eerst in de 250 cc, waarin de machine van Uwe Weber met een vastloper in de laatste ronde vlak voor de spring- bult voor start en finish alle ver dere diensten weigerde waardoor Weber genoodzaakt was de laatste paar honderd meter duwend af te leggen. Door dat tijdverlies en de daarmee gepaard gaande strafpun- ten was Nederland weer terug in de race om de wereldtitel. De 500 cc moest vervolgens de beslissing gaan brengen, maar op nieuw bleek Vrouwe Fortuna zich volledig van de Oostduitsers te hebben afgekeerd. Al na een ronde vloog Jochen Schutzler over de kop, brak zijn been en de strijd was voorbij. Terwijl de DDR-coureur huilend van pijn en ellende op een brancard werd weggevoerd, vielen een eindje verderop de Nederlan ders kamp elkaar juichend in de ar- Of het wel bevrediging schonk om op deze manier wereldkam pioen te worden, werd van Martin Schalkwijk, de winnaar van het in dividuele klassement in de 250 cc gevraagd. „Natuurlijk wel", luidde diens bescheid, „wij hebben het toch verdiend. Als Dinand Zijlstra eerder deze week geen pech had gekregen, hadden wij toch met overmacht gewonnen. Wij hebben daardoor toch een hele week in on zekerheid gezeten. En valpartijen horen er nu eenmaal ook bij". Teammanager Jan de Geus rea geerde een stuk genuanceerder. „Het is jammer dat de beslissing zo tot stand moest komen. Op deze manier hoefde het voor ons nou ook weer niet". Domme pech „Maar", vervolgde De Geus, „ook als Schutzler zijn been met had gebroken, zou Poorte (de win naar van de 500 cc-cross in Norg), die Oostduitse mannen ruim schoots hebben verslagen en zou de Trophy voor ons zijn geweest. Ik ben van mening dat onze zes- daagseploeg een sublieme presta tie heeft geleverd. Niet alleen het Trophy-team overigens, maar ook de Vaas-rijders, die zich naar een uitstekende tweede plaats hebben teruggeknokt". In de eindrang schikking om de Vaas, het op een na belangrijkste klassement, zege vierde de DDR wel. „Jos Vaessen, algemeen-secreta ris van de KNMV en wedstrijdlei der tijdens de zesdaagse, noemde 1984 een historisch jaar in de En- duro-sport: „De sponsoring", aldus Vaessen, ,,1S de allergrootste steun in onze rug geweest. Daardoor heb ben wij ons grondig op deze zes daagse voor kunnen bereiden. In 1981 wisten we dat we het evene ment zouden krijgen, een jaar later in Tsjechoslowakije is de voorbe reiding begonnen. In 1983 in Wales is die voortgezet en dit is dan het uiteindelijke resultaat van al onze inspanningen. Ook het Vaas-team was oppermachtig, maar alleen domme pech heeft onze ploeg van de zesdaagsezege afgehouden". Afgang van honkbalteam BRIEVENGAT (ANP) - Het toer nooi om de Golden Cup ter gele genheid van het 50-jarige bestaan van de Curacaose honkbalbond is voor Nederland begonnen met een afgang, die herinneringen deed op roepen aan het pak slaag, dat de Oranje-ploeg in de Honkbalweek van dit jaar kreeg van Canada. Ne derland verloor gistermorgen met 5-15 van Venezuela, dat tot en met de zesde slagbeurt een te kloppen ploeg leek, maar in de zevende in ning niet minder dan twaalf pun ten scoorde.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 21