Ook met Spijker wint DZV niet Gemini excelleert tegen Zovoc Docos vloert concurrent Onkyo René Correljé Veer op de goede weg' Slechts één punt voor heren Leython Ruime overwinning De Zijl Herstel LZ'86 PAGINA 18 SPORT MAANDAG 8 OKTOBER 1984 LEIDEN - Bij de nationaal spelen de herenteam in de volleybalkom petitie behaalde Gemini de ruim ste overwinning (0-3 op Zovoc); NOVO moest eerst een 2-0 achter stand wegwerken voordat de ploeg tot 2-3 tegen SVC kwam en Ley thon hield slechts een punt over aan de ontmoeting met Tornado. Bij de dames bleef NOVO de enige met de volle winst (3-1 op Argus). Gemini verspeelde een punt aan KDS, terwijl Leython wederom verloor, nu met 1-3 van Radius. In de tweede divisie kende Ley- thon-Tornado bij de heren een rommelige start doordat de eerste scheidsrechter niet opkwam. Aan vankelijk rolde Leython het uit de eerste divisie gedegradeerde Tor nado snel op met 15-5. Daarna ging Leython steeds slordiger spelen en verzorgde het blokken slecht. Tot 13-13 bleef het gelijk, waarna twee slordige ballen voldoende voor verlies: 13-15. Na een regelmatige 11-15 kwam Leython nog eenmaal sterk terug en tikte Tornado zoek: 15-4. Een flinke achterstand werd in de beslissende vijfde set nog in gelopen tot 12-14, maar een techni sche fout was genoeg voor Torna do: 12-14 en 2-3. Hoewel NOVO op alle fronten meer in huis had dan thuisploeg SVC, bleek de ervaring bij SVC in beide eerste sets doorslaggevend. Twee keer nam NOVO een grote voorsprong en even zoveel keer werd er verloren: 17-15,15-13. Toen het meegekomen publiek als één man de ploeg fel begon aan te moe digen, werkte NOVO zich uit het dal en finishte na 2Vi uur zuivere speeltijd via 13-15,6-15 en 14-16 als nog op 2-3. Gemini behaalde een heel ge makkelijke overwinning op het ge promoveerde Zovoc. Vooral de middenaanval liep erg goed met uitblinker Frans v. Sliedrecht, die op die positie alles leek te kunnen. Na 1-15 en 3-15 kwam Gemini even in de problemen op 14-11, maar een sterke servebeurt bracht ook nu winst: 14-16 en 0-3. Bij de damesdivisionisten was Gemini tegen KDS vrij matig van niveau. En eigenlijk vond men aan Gemini-zijde dat men met de uit eindelijke 3-2 winst nog goed was weggekomen, want zowel in de derde (7-13) als in de vijfde (6-13), moest een forse achterstand wor den weggewerkt. Vooral door toe doen van Gabriëlle Geleyns lukte dit uitstekend: 15-11, 5-15, 15-13, 10-15. 15-13. NOVO startte goed tegen Atgus, maar werd in de tweede set steeds meer geconfronteerd met het sterkste onderdeel van het Zaanse spel: de verdediging. Er werd nog een 14-11 voorsprong genomen, maar de winst kon niet afgedwon gen worden: 14-16. NOVO ver grootte daarop de druk en dankzij oppertuun aanvalsspel en een be ter verzorgde verdediging bleef, de terechte winst met 15-13 en 15-9 in Noord wijk. Door een zwakke beginperiode van Leython werd de eerste set be slist in het voordeel van opponent Radius. Leython paste een wissel toe, door spelverdeelster Ellis v. Dam in te zetten, waarmee het tij keerde. De tweede set was nu geen probleem: 15-10. Door verlies van concentratie en te weinig zelfver trouwen ging de volgende set weer verloren met 11-15. Daarna wogen de teams weer volledig tegen el kaar op tot 14-14. Toen was een ar bitrale misser genoeg voor verwar ring en verlies voor Leython: 14-16. In de promotieklas heren deed Donar het nog het best. Thuis te gen Skania kende de ploeg alleen in de eerste set wat moeilijkheden met een 7-11 achterstand; toen die weggewerkt was liep men finaal over Skania heen. Aan de basis van het sukses stonden Adriaan Tim mer - (sterk passend) - en Wout van het Veer, die niet te stuiten leek in zijn aanvalsdrift. Na 15-11 werd het 15-5 en 15-3 voor een overtuigend Donar. Gemini 2 had pech, want na een kwartier spelen stond het 7-6 bij Punch-Gemini 2. Toen constateer de de scheidsrechter dat de opstel ling aan Geminizijde niet klopte. Op het opstellingsbriefje stond ie mand, die niet in het veld stond. Direct gevolg de stand veranderde in 8-0 voor Punch. Die klap kwam Gemini niet meer te boven en Punch liep uit naar een 3-0 via de verpletterende cijfers 15-2, 15-4 en 15-4. Na aanvankelijk een achterstand tot 12-13 voorsprong omgebogen te hebben, gaf Leython 2 na twee in dividuele fouten de set nog weg aan Radius 2 met 15-13. Met Engel- bert v. Pelt als invaller ging het een stuk beter voor de met gescheurde enkelbanden in het ziekenhuis ver toevende Hans Pardon. Logische winst volgde: 11-15. Daarna organi seerde Radius zijn verdediging zo goed dat Leython zich letterlijk ka pot sloeg, er was geen doorkomen meer aan (15-5, 15-2). Bij de dames verraste LUSV een erg rommelig spelend Zovoc. De studentes profiteerden van hun sterke middenaanval en konden zich zelfs een kleine misstap (twee de set, 15-10 verlies) veroorloven. In de overige sets was LUSV op permachtig met 10-15, 12-15 en 9- 15. Ook Leython deed van zich spreken door het gerenommeerde Velo met een 3-1 nederlaag op te zadelen. De jonge Leython-ploeg was vaak veel sneller en scoorde veelvuldig via Arine v. Vliet. Ver dedigend werden er weinig fouten gemaakt, waardoor de zege gauw verklaard is (15-11, 15-11, 9-15 en 15-12). DAC stond onder zware druk te gen WW. De Wassenaarse dames wonnen nog wel de eerste set: 8-15 door een degelijke verdediging en goed middenblok, maar hadden toen geen wissels meer en konden de terugslag door de blessure to taal niet opvangen. DAC maakte nu simpel af naar 3-1 (15-2,15-7,15- 10). Gemini 2 boekte tenslotte een verdienstelijke 3-2 zege op Torna do na een lange en enthousiaste strijd, waarin Tornado pas in de vijfde set zich gewonnen gaf: 15-6, 16-18, 15-12, 12-16 en 15-6. GER RENES LEIDEN - De confrontaties tussen Zijl/LGB en DZV/Martens dragen al jaren een eenzij dig karakter. Weliswaar moest er soms diep in de energiebuidel worden gegrepen, maar steevast eiste de Leidse waterpoloploeg de winst voor zich op. Gewoonweg op basis van kwaliteit. Aan de uitgave van de huidige competitie kleefde een saillant de tail, nu Jacob Spijker als trainer door de vereniging uit Delft was gecontracteerd. Vorig seizoen was hij nog als speler bij de Zijl actief, zodat Spijker alle geheimen over de Leidse équipe kon onthullen. Veel hielp de informatie niet, want DZV werd zaterdagavond kans loos door zijn oude club terugge wezen: 15-8. "Dik verdiend, die nederlaag", bekende Jacob Spijker direct na afloop, "De Zijl speelde een goede wedstrijd. Mijn ploeg had gewoon niets in te brengen. Niet verwon derlijk, want we zijn nog niet op dat niveau beland waar ik de ploeg graag zou zien. Ik had iedereen de zwakke punten van de Zijl in de voorbespreking voorgehouden. Ik had in de oefenwedstrijden gecon stateerd dat het terugzwemmen na de aanval slecht was verzorgd. Met snel uitgespeelde counters moes ten we daarop inspelen. Dat liep dus even anders". Dat kwam enerzijds door het re delijk functioneren van de Leidse tegenstander en anderzijds door 'matig acteren van de door Spijker getrainde 'zeven'. Door het vertrek van Reinier Eiskens (studie), Ernst Hermans en René de Jong (beiden door Harrie Vriend meegenomen naar HZC/de Robben) heeft DZV aanmerkelijk aan kwaliteit moeten inboeten. "We zullen", keek Spij ker vooruit, "dan ook hard moeten werken om het een en ander te compenseren. Maar ik heb er alle vertrouwen in". Dat heeft Rob Schouten ook, hoewel 'zijn' Zijl bij vlagen stunte lig werk afleverde. Daarbij dient ook vermeld te worden dat de Lei- denaars in het matig bezette Kooi- bad aantoonden een aardig balletje te kunnen gooien. Verdedigend stak het echter niet altijd vloeiend in elkaar. Niet verwonderlijk, nu vorig jaar drie steunpilaren (Theo Uittenhout, Jacob en Albert Spij ker) afzwaaiden. "De ploeg moet nog groeien", legde Schouten uit. "De voorbereiding is niet ideaal ge weest. Diverse jongens kwamen la ter op de training, waardoor ik niet altijd met de juiste formatie heb kunnen oefenen". Tot overmaat van ramp lieten Jan Jaap Korevaar en Martin Vree burg de coach weten dit seizoen de studie belangrijker te vinden dan sport, terwijl het gebroken mid- denhandsbeentje van Edwin Rede- geld de situatie er niet bepaald be ter op maakte. De selectie van Koomen wint op punten in Hoensbroek LEIDEN - In Hoensbroek kwamen het afgelopen weekeinde boksers van sportschool Leiden in actie. Bij het internationale toernooi, dat werd gehouden ter gelegenheid van het jubileum van de boks school Hoensbroek, moest junior Richard van der Zwan (lichtge wicht, b-klasse) in de derde ronde van zijn partij tegen Muyen opge ven. Hans Koomen (zwaargewicht, nieuwelingen) won op punten van Arendse. In het Haagse Amicitia komen vanavond drie pugulisten van boksvereniging Leiden in actie. Ger Gorrce neemt het op tegen Timmermans, Geerlof bokst tegen Weih, terwijl De Knegt in de ring verschijnt voor een partij tegen Schuman. Schouten raakte dus aardig uitge dund, waardoor de Leidse trainer genoodzaakt was Hans Nieuwen- burg uit de reserves over te heve len. Hoewel hij pas 16 jaar is en nauwelijks ervaring heeft op dit ni veau (vorig seizoen speelde hij voor derdeklasser Koudekerk), blijkt Nieuwenburg een aanwinst voor de Ziil. Dat kan nog niet worden gezegd van Mark van Belkum, die het af gelopen polojaar door de ziekte van Pfeiffer in het water zag vallen. Hij wisselde zaterdag te vaak goe de met verkeerde momenten af. Ondanks de aanvulling van Van Belkum en Nieuwenburg heeft Schouten over te weinig poloërs. Twee wisselspelers zijn voor een 'topper' te weinig. Voor noodgeval len- wordt Albert Spijker dan ook achter de hand gehouden. Regisseurs De Leidse ploeg besliste de mati ge partij in de tweede en derde pe riode. Met Ronald Hermsen en Stan van Belkum als bekwame re gisseurs stoomde de Zijl van 3-2 naar 12-6 op. "Het liep soms goed, soms slecht in aanvallend op zicht", meende Schouten. "Maar daar til ik niet zo zwaar aan, omdat we dit seizoen veel gevarieerder moeten spelen. Dat vraagt aanpas sing. De fouten in de verdediging baren me meer zorgen. In de defen sie zal er toch agressiever moeten worden gespeeld, anders krijgen we teveel doelpunten tegen". In het bekerduel met AZC, don derdag aanstaande om 21.00 uur in de Zijl, kan Schouten oordelen hoe het werkelijk met zijn ploeg is ge steld. Zijl/LGB-DZV 15-8 (3-2, 5-2, 4-2, 3-2). Scores De Zijl: Stan van Belkum (5), Mark van Belkum (2), Alex van Belkum (2), Ronald Hermsen (2), John van der Bosch (2), Henk Harteveld en Hans Nieuwenburg. DZV: Erik te Kulve (3), Giounard (3), Reedijk en Beelen. ROB ONDERWATER Vorig jaar nog in het bad, nu op de rand baten, want De Zijl won ruim van DZV. LEIDEN - In het Leidse zwembad De Zijl heeft de eerste ronde van de landelijke B- competitie plaatsgevonden. Samen met AZC uit Alphen en de Otters uit Bussum werkte de Zijl/LGB deze competitie, waar in 30 verenigingen uitkomen, af. LZ'86 reis de voor de C-competitie naar Amsterdam af, waar vorige week nog de Sitters-trofee werd gewonnen. De tweede ploeg van LZ'86 zwom de E-competitie in het Vijfmei- bad. In het zwembad De Zijl was het tot de laatste nummers zeer spannend. AZC, dat steeds aan kop had gestaan, moest, mede door een diskwalificatie van haar laatste es tafette, de overwinning aan de Zijl/LGB la ten. Deze zege in de B-competitie leverde lan delijk gezien een twaalfde plaats op, het geen, gezien de resultaten van vorig seizoen (19)verrassend genoemd mag worden. In deze eerste ronde waren er opmerkelij ke verrichtingen voor puntenverzamelaar Rene Correlje. Zijn bijdrage was een twee de plaats op de 400 meter vrije slag in 4.33.4., een eerste plaats op de 100 meter schoolslag in 1.10.8. en een eerste plaats op de 100 meter rugslag in 1.09.9. Al deze num mers voor jongens geboren in 1968. Hij maakte ook nog deel uit van de win nende estafette 4 x 100 meter wisselslag jongens, geboren in 1968 of later, die op 4.34.9. de chrono's liet stilstaan. Correlje, die na zijn optreden op de Euro pese jeugdzwemkampioenschappen de draad weer heeft opgepakt, was zeer tevre den. "Omdat door de hoge exploitatie-kos ten het aantal trainingen is teruggebracht tot zes en ik niet altijd in staat ben om 's ochtends om zes uur te trainen, vind ik dat ik weer op de goede weg ben", aldus Correl je. Hij verzekerde zich op de 100 meter schoolslag van deelname aan de Neder landse jeugdzwemkampioenschap- pen(NJK). Ook ex-international Edward Maasdijk droeg met een eerste en tweede plaats bij tot de uiteindelijke overwinning. Maasdijk, die aftraint, kwam op de 400 meter wissel slag tot 5.02.2. (tweede) en won de 200 meter rugslag in 2.26.3. Elise Krijnen zwom naar twee-overwin ningen op de 100 meter rugslag voor meis jes geboren in 1968 en 1970, tijden waren resp. 1.14.5. en 1.14.9. In de winnende estafette 4 x 100 meter wisselslag (meisjes geboren in 1968 en later) zwom diezelfde Krijnen op de 100 meter rugslag 1.13.8. Dit betekende een inschrij- flimiet voor de NJK. De winnende tijd van het estafette-viertal Krijnen, Correlje, van Veen en Laterveer bedroeg 4.52.6., waar mee het 8(!) jaar oude kringrecord uit de boeken werd gezwommen. Voorts tikte Robert Janssen als eerste aan op de 100 meter vrije slag in 1,03.8., ter wijl ploeggenoot Niels Ouwerkerk tweede werd in 1.05.2. In Amsterdam moest LZ'86 het opnemen tegen twee ploegen uit de B afdeling. Zij komen een afdeling lager uit in de C-com petitie. De eindscore wordt, gezien het tota le aantal verenigingen pas in de loop van de week verwacht. Alexander Willemse zwom de 100 meter rugslag voor jongens geboren in 1970 in 1.09.9. Dit leverde hem een inschrijflimiet voor de NJK op. Marco Mulder werd op hetzelfde nummer derde in de tijd van 1.12.2. De 100 meter schoolslag voor jongens geboren in 1968 werd een totaal Leidse aangelegenheid: eerste Antoin van Weerden 1.14.5., tweede Hans van Hees 1.14.9., derde Cees Boon stoppel 1.18.7. Vervolgens waren er dubbele overwin ningen op de 400 meter vrije slag heren en de 100 meter rugslag meisjes geboren in 1972. Bij de heren waren Michel van der Zeeuw en Vincent van Duivenbode eerste en tweede, beiden in 4.38.8. Bij de meisjes tikte als eerste en tweede aan, Paulien Sta- stra en Winny van Deelen in resp. 1.17.9. en 1.19.7. LEIDEN - Het pologeweld is in het afgelopen weekeinde in alle he vigheid losgebarsten. Een week la ter dan de ere en hoofdklassers na men ook de ploegen in de Leidse regio deel aan de competitie '84- '85. LZ'86, uitkomend in de hoofd klasse, herstelde zich opmerkelijk van de nederlaag tegen Merwede en won met 12-5 van ZPB. Het dit jaar in de derde klasse uitkomende Katwijk slaagde er niet in DKD uit Katwijk te bedwin gen: 1-2 verlies. LZ'86 zag zich voor de opdracht geplaatst het dit jaar gepromoveerde ZPB uit Baren- drecht te overwinnnen. Men trad dit treffen met gemengde gevoe lens tegemoet want in de voorbe reiding werd al eens verloren van dit team en de nederlaag die LZ'86 leed tegen Merwede, deed ook al geen goed aan het zelfvertrouwen. LZ'86 bleek evenwel heer en mees ter in dit treffen. Na wat aftasten in de beginfase werden de Baren- drechters op al hun tekortkomin gen gewezen. Vooral in de tweede en vierde pe riode hadden de Leidenaars geen kind aan ZPB wiens coach Bart Lichtenberg uit het zwembad werd gestuurd wegens commentaar op de leiding. Het was vooral de wed strijd van de gebroeders Michel en Wilco van der Zeeuw die met een aantal weergaloze acties het klasse- verschil benadrukten. Een leuke opsteker voor morgen wanneer voor de beker tegen de Robben wordt aangetreden. Setstanden: 2- 1,5-1,7-3,12-5. Doelpuntenmakers: Wilco van der Zeeuw (4), Frans van de Brink (4), Michel van der Zeeuw (2) en Rene van der Zeeuw en Jan Bakker beiden eenmaal. Vivax kende een overtuigende start tegen Zeus. Men bleek over veel meer klasse te beschikken dan de ploeg uit Nijmegen die een zwakke indruk achterliet. De uit slag spreekt boekdelen: 13-3. Set standen 2-0, 6-1, 9-2,13-3. Doelpun tenmakers Jack Frau^nfelder (3), Dick van de Bosch (3), Ruud Wormgoor (3), Marcel Rompes, Je roen Plasmeijer en Hans Treisburg ieder eenmaal. Uitslagen Leiden De Zijl: 200 meter vrije slag dames 2 Jolanda Laterveer 2.21.8 idem heren 3 Mare v.Belkum 2.04.0 100 meter rugslag jongens geb.1970 3 Leon Luyten 1.15.1 100 meter school slagjongens geb. 1968 3 Hans Nieuwenburg 1.23.0 400 meter wisselslag heren 3 Reinier Haasnoot 5.06.6 100 meter rugslag meisjes geb.1972 3 Ingrid v.Veen 1.24.5 200 meter rugslag dames 3 Mariette Beekman 2.49.7 idem heren 2 Reinier Haasnoot 2,30.1. Toegevoegde nummers 100 meter vrije slag meisjes jonger dan 10 jaar 2 Amarentia Verkade 1.20.5 idem jongens 2 Mike v.Beukering 1.23.5. Uitslagen Amsterdam 200 meter vrije slag da mes 2 Sylvia Bakker 2.19.6 100 meter rugslag meisjes geb.1970 2 Geralda Boekweit 1.18.8 -100 meter vrije slag jongens geb. 1972 1 Arvid Arke man 1.09.9 200 meter rugslag dames 2 Sylvia Bak ker 2.38.3 idem heren Wilco v.d.Zeeuw 2.26.3 100 meter vlinderslag meisjes geb. 1968 1 Sylvia Bak ker 1.13.8. Toegevoegde nummers 100 meter schoolslag meisjes jonger dan 10 jaar 1 Nancy Kij- kinde Vegte 1.36.7 3 Sjimmy van Deelen 1.44.1 idem jongens 3 Robert v.d.Kamp 1.50.1 100 meter wisselslag meisjes jonger dan 10 jaar 1 Nancy Kij- kinde Vegte 1.25.2 2 Karin Stastra 1.33.3 idem jon gens 3 Dennis Schouten 1.36.0. Uitslagen Leiden Vijfmei bad E-competitie LZ'86 200 meter vrije slag dames 2 Marjan Nieu wenburg 2.28.8 idem heren 1 Roel Veenstra 2.09.9 2 Wim v.Mil 2.14.3 100 meter vrije slag meisjes jonger dan 10 jaar 1 Esther v.Oosten 1.20.7 100 Doelpuntenmakers: Ellen Hooge- metef rugslag jongens geb. 1968 2 ^rkJMommers boom (2), Lucienne de Graaf, Anke Schoonwater, Helga Lasschuit, Jeannet de Jong en Yvon Flippo EDWARD MAASDIJK ieder eenmaal. Het dit jaar gedegradeerde Kat wijk trad aan tegen DKD uit Lei derdorp dat al een aantal jaren in de derde klasse verkeert. Het be trof een bar slechte wedstrijd met aantal doelpunten. DKD was de gelukkigste en won met 2-1. Doelpuntenmakers DKD: Frank Dreef (2), doelpuntenmaker van Katwijk: Arco Guyt. De dames van LZ'86 behaalden een gelijkspel tegen Puvius: 7-7. LEIDEN - De Scylla-heren zullen het ereklasseschap wel prolongeren, maar dat is dan ook precies het enige positieve as pect aan de 5-5 die werd geboekt bij Tem po Team. Streekgenoot Avanti deed het beter. In een vijf uur durende strijd werd onder aanvoering van een ongeslagen Rijsdorp Het Hooge Huys met 6-3 geklopt. Sjaardema klopte V.D.Ö. met 7-3 en is na vier competitieronden al drie punten los van de rest van het veld. Docos is ook drie punten los, maar in dit geval gaat het om de degradatieconcurrenten VW en On kyo 2 dat zaterdag door Docos met 6-4 in eigen omgeving werd gevloerd. "Bar slecht, maar uiterst nuttig", zo kwalificeerde men in de Scylla-gelederen de 5-5 die uiteindelijk in Amsterdam over een werd gekomen met Tempo Team. Er werd na afloop ook heel wat afgepraat door de spelers onderling want de neuzen hadden bepaald niet dezelfde kant opge staan. Het gespreksonderwerp heette An ne Vlieg. De Groninger won slechts één partij, maar de irritatie zat 'm meer in de wijze waarop de overige twee verloren gingen. Bij de stand 1-1 wilde Vlieg het treffen met Fjodor Rademaker op klasse soepeitjes winnen, hetgeen een 2-1 achter stand opleverde. Later in het duel bij een 4-3 voorsprong speelde zich een soortgelijk tafereel af te gen Eric Winnubst. De international stel de na afloop dat hij slecht gedijt in een opgefokte 'vechter tegen degradatie'- sfeer. En dat hij van opmerkingen als 'gaat het niet op klasse dan maar op wils kracht' alleen maar slechter gaat spelen. Maar omdat Frits Kantebeen nou een maal per definitie zijn potjes zo benadert en ook Patrick Swier steeds harder gaat ploeteren voor zijn puntjes, lag het voor de hand dat het Scylla-optreden zaterdag een gespleten indruk maakte. Na de pauze was het Frits Kantebeen die zijn ploeg in de race hield door bij een 3-2 achterstand van Fjodor Rademaker te winnen. Tempo Team was aangeslagen door deze tegen valler en liet het dubbel lopen, waarna TT slachtrijp leek. Daarna verloor Anne Vlieg echter op de reeds geschetste wijze van Winnubst (hattrick) zodat bij 4-4 de strijd weer open was. Patrick Swier leefde daarna in onmin met Vrouwe Fortuna en het publiek, maar niet met zichzelf en deed Rademaker stie- kum de das om. Met 6-4 winnen zat er niet in, want Frits Kantebeen kreeg de gang er niet meer echt in tegen Wehrens. Na de remise die vrijwel zeker behoud van het ereklasseschap garandeert restte de Scyl- lanen niets anders dan in een openhartig gesprek van elkaar pikken en slikken. Re sultaat? Na pakweg een uur stonden de neuzen weer dezelfde kant op, richting Leiden dus. Van Docos-speler Edwin van der Reij- den kwam bij Onkyo tegen de reserves van die club alleen zijn batje in actie. Hoe kan dat? Van der Reijden zelf had zijn plaats na een week vol schoolonderzoeke- nafgestaan aan Kishan Preshead, die kort geleden het bat weer ter hand had geno men. Dat bleek zaterdag echter een bat te zijn dat niet aan de twee-kleuren-eis vol deed, waarna Preshead maar het bat van Van der Reijden leende. Dat bleek te snel en drie nederlagen stonden vast. Walter Engelbert bleek bij machte deze negatie ve hattrick in zijn geheel te compenseren. Sjaak den Elzen maakte alleen tegen Brokken brokken. Twee keer al bereikte Docos via deze formule 5-5, nu werd er gewonnen om de simpele reden dat het dubbel nu wel klikte. Met vier punten kan Docos nu verder weinig meer gebeuren. Sjaardema kan niks meer gebeuren waar het de titel in de tweede divisie be treft nu concurrent V.D.O. met 7-3 werd verslagen. Nou kun je je direct afvragen of de Amstelveners überhaupt wel titelambi- ties hadden want Collard arriveerde pas in de vierde partij, het dubbel, in de Sjaarde- ma-zaal, omdat zijn tenniswedstrijd 's middags wat uit was gelopen. Een regle mentaire winst had de ploeg van Joly So- jinu dus al op zak. Voeg daarbij dat Joop van den Borg een goede indruk maakte (wat hij in het verdere verloop van het duel met een hattrick zou bewijzen) en het Oegstgeester perspectief leek gunstig. Toch kwam er nog wat spanning in de strijd omdat een zieke Friso Reitsma twee keer verloor. Bij 4-3 schraapte Reitsma al le energie bijeen en voorkwam een 4-4 stand. Sang a Jang, die alleen Bakker voorliet, en Van den Borg rondde bekwaam af naar 7-3. Sjaardema staat nu drie punten voor op V.D.O. zodat het eerste divisieschap binnen bereik ligt. Voor de reserves van Scylla niet meer na het 4-6 verlies tegen De Veluwe 2. Oorzaak van de deceptie was de magere een keer winst die een nog steeds op halve kracht spelende Sjoerd Meijer inbracht. Wel won Meijer samen met Riethoven het dubbel. Deze jeugd speler bemerkte drie keer dat wekelijks goed spelen in de hoofdklasse voorlopig nog teveel gevraagd is. Dit keer was Peter- Paul de Vrind in goede doen en won twee keer. Het nipte 6-4 verlies werd er niet mee voorkomen. DAMES Scylla zonder De Kruiff, Tempo Team zonder Babeth van Veen en toch was het dames duel tussen beide teams zaterdag leuk om te zien. Dat kwam vooral door de poging van Patricia de Groot om echt ta feltennis te spelen. Heel stilletjes drie keer winnen bij TT is voor een 14-jarige debu tante in de ereklasse niet slecht. En toch na afloop open oren voor de zaken die voor verbetering in aanmerking komen. Overigens wonnen de beide Mariannen (Kantebeen en Van der Vliet) er ieder een en stelde Scylla in het dubbel de 6-4 zege veilig.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18