Ajax van 0-2 naar royale winst: 7-2 Bayern München loopt eerste nederlaag op Sparta-Utrecht: twee keer rood Scores m profv7( >etbal Haarlem kan PSV niet bedreigen Debacle in Spanje PAGINA 14 SPORT MAANDAG 8 OKTOBER 1984 Verrassingen De negen wedstrijden in de eerste divisie hebben dit weekeinde in to taal 32 doelpunten opgeleverd. De meeste treffers kwamen tot stand bij Eindhoven - Willem II (2-4) en DS'79 - RBC (3-3). De duels trok ken iets meer dan 34.000 toeschou wers, met als uitschieters 9.500 be zoekers bij Heerenveen - Wagenin- gen en 7.000 mensen bij RKC - FC VVV. Bij beide wedstrijden kon den verrassingen worden geno teerd. Het onderaanstaande Wage- ningen haalde een gelijkspel uit de „hel" van Heerenveen (1-1) en FC VW, winnaar van de eerste perio- detitel, verloor kansloos met 1-4 van de voormalige amateurclub RKC. In alle wedstrijden vielen één of twee gele kaarten met een totaal van vijftien. EERSTE DIVISIE NEC - De Graafschap 2-0 (0-0). 71. Janssen 1-0, 82. Aalbers 2-0. Scheids- Heerenveen - Wageningen 1-1 (1-1). 8. Van de Wildenberg 1-0, 26. Lupatti 1-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 9.500. Gele kaart: Bijl (Heerenveen). Helmond Sport - Heracles 1-2 (0-0). 49. Dames 0-1, 56. Metz 0-2, 59. Van Breemen 1-2. Scheidsrechter: De Schepper. Toeschouwers: 1750. Gele kaarten: Schepers (Heracles) en Dulling (Heracles). Eindhoven - Willem II 2-4 (1-2). 8 Sof- fers 0-1, 18. Bakker 0-2. 31. Van der Hey- de 1-2, 62. Van Gils 1-3, 81. Van Tonge ren 2-3,88. Van Gils 2-4. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 3.000. Gele kaarten: Alkemade (Eindhoven) en Ves- kens (Willem II). Scheidsrechter: Van der Lee. Toeschou wers: 3.300. Gele kaarten: Sölner (Veen- dam) en Buma (Telstar). RKC - FC VVV 4-1 (1-1). 18. Verlijs- donk 0-1, 36. Van Rosmalen (eigen doel) 1-1, 51. Van der Wiel 2-1, 59. Van Gelder 3-1, 73. Van Gelder 4-1. Scheidsrechter: Van de Laar, Toeschouwers: 7.000. Gele kaarten: Rutten (FC VVV) en Bogers (RKC). Vitesse - Cambuur 1-2 (1-0). 21. Lubse 1-0, 59. De Leeuw 1-1, 73. Boere 1-2. Scheidsrechter: De Vrieze. Toeschou wers: 3.000. Gele kaarten: King (Cam buur) en Stoffelen (Vitesse). FC Den Haag - SW 2-1 (2-1). 29 B Rontberg 1-0, 32. Smeets 2-0, 44 Van Velzen 2-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 2.000. Gele kaart: Dela- mar (SVV). DS'79 - RBC 3-3 (2-2). 8. Voets 0-1. 17. Den Bakker 1-1, 32. Den Bakker 2-1, 41. Molenaar 2-2, 56. Molenaar 2-3,88. Mate- na 3-3. Scheidsrechter: Van de Niet. Toeschouwers: 1.500. Gele kaarten: Ma- tena (DS'79) en Stout (DS'79). EREDIVISIE Haarlem - PSV 1-2 (1-2). 11. Collewijn 1-0, 13. Brylle 1-1, 44. Hysen 1-2, Scheidsrechter: Thomas. Toeschou wers: 6500 PEC Zwolle - Volendam 0-0. Scheids rechter: Van Swieten. Toeschouwers: 2000 NAC - Fortuna Sittard 0-2 (0-1). 12. Houthakkers 0-1, 86. Holverda 0-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers: 7200. AZ '67 - FC Den Bosch 1-1 (1-0). 18. Heus 1-0, 90. Aichorn 1-1. Scheidsrech ter De Munnik. Toeschouwers: 3200. Ajax - Go Ahead Eagles 7-2 (3-2). 4. Boerebach 0-1, 6. Boerebach 0-2, 22. Spelbos (strafschop) 2-1. 37. Vanenburg 2-2, 42. Oude Wesselmk (eigen doel) 3-2, 51. Van Basten 4-2, 53. Spelbos (straf schop) 5-2, 74. Boeve 6-2, 77. Vanenburg Excelsior - FC Groningen 3-1 (1-1). 18. Jalink (eigen doel) 0-1, 35. Van Til 1-1. 70. Jalink 2-1, 89. Jalink 3-1. Scheids rechter. Van Ettekoven. Toeschouwers: 3500. Gele kaarten: Van Dijk, Koeman, Hiddink (allen FC Groningen). FC Twente - Roda JC 3-2 (0-0). 51. Car- bo 1-0, 65. Hofman 1-1, 67. Hofman 1-2, 72. Sanchez Torres 2-2, 75. Sorensen 3-2. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers. 7.200. Gele kaart: Gorter (Roda JC). Sparta - FC Utrecht 1-0 (0-0). 77. Blind 1-0. Scheidsrechter: Geurds. Toeschou wers: 5000. Rode kaart: Schmidt (Spar ta) en Wouters (FC Utrecht); gele kaart: Andriessen (Sparta) en Du Chatinier (FC Utrecht). MVV - Fe.venoord 0-4 (0-1). 9. Hoekstra 0-1, 56. Hoekstra 0-2, 67. Been 0-3, 81. Petursson 0-4. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 8.000. Gele kaart: Ver meulen (MW). AMSTERDAM (GPD) - Hoe ver Go Ahead Eagles onder normale omstandigheden geko men zou zijn, blijft een onbeantwoorde vraag. De Deventer ploeg startte verbluffend in de Amsterdamse Meer, waar in 22 seizoenen nimmer gewonnen werd. Binnen vijf minu ten stond de met vier spitsen beginnende formatie van trainer Henk Wullems met 2—0 voor, maar omdat grensrechter Waagmeester niet vlagde voor buitenspel voor Gerald Vanenburg, scheidsrechter Piet Bosman in de daaropvolgende val van de Ajacied een overtreding zag en de Deventer ploeg Jan Jongbloed niet tussen de palen had, kon Ajax nog voor rust de 0—2 achterstand ombouwen in een 3-2 voorsprong. In de tweede helft schoot een aanvallend goed spelende Amsterdamse formatie de eindstand van 7-2 bijeen. Scheidsrechter Piet Bosman hoofd en moest daardoor behan- kreeg de tweede helft wedstrijd een bal tegen het achter- DEN HAAG (ANP) - Omdat de achtste competitiedag in de eredivisie in het geheel geen toppers telde, liep het bezoe kersaantal sterk terug. Nog geen 50.000 belangstellenden bevolkten de tribunes: 49600. De slechtste wedstrijd van dit weekeinde vond ongetwij feld plaats in Zwolle. Van PEC Zwolle, dat dankzij het doel puntloze wedstrijd afstand deed van de laatste plaats, was dat nog enigszins denkbaar. Van Volendam, de nummer drie van de ranglijst, had meer verwacht mogen worden. Een belangrijke wedstrijd voor de bezetting van één der onderste plaatsen was NAC- Fortuna Sittard. De vertegen woordiger in het Europese toernooi voor bekerwinnaars drukte de onzekere thuisclub de rode lantaarn in handen door doelpunten van Houthak kers en Holverda. AZ'67 had meer afstand kun nen nemen van de gevarenzone dan in de wedstrijd tegen FC Den Bosch gebeurde. Diep in de blessuretijd bezorgde lin kervleugelverdediger Aichorn het zwaar verdedigende elftal van Rinus Israël alsnog een ge lijk spel (1-1), nadat Heus al vroeg in de wedstrijd voor 1-0 had gezorgd. Excelsior verkleinde het ver schil met FC Groningen op de ranglijst tot één punt. Het blij moedige elftal van de Rotter dammers won de aantrekkelij ke ontmoeting tussen beide ploegen door aanvallend voet bal met 3-1. Nico Jalink nam drie van de vier treffers voor zijn rekening: twee van Excel sior en één van FC Groningen. dat de troostende woorden bij die blessure van Ajax-spelers kwa men. Niet alleen bij de situatie waaruit de eerste goal van Ajax voortkwam, maar ook in andere gevallen liet de arbiter uit Sleeu- wijk blijken bepaald geen hekel te hebben aan de Amsterdammers. „Voor mij mag een scheidsrechter een fout maken, maar ik vind het erg als hij laat blijken een fan van een topclub te zijn", bromde Henk Wullems na afloop. Ongestraft gevoetbald werd. Door de dappere de deld worden. Het was niet toevallig start, resulterend in twee doelpun ten van Michel Boerebach (derde en vijfde minuut) dwong men Ajax tot een aantrekkelijke achtervol ging. De formatie van Wullems trok na die 0-2 voorsprong niet een muur op voor het eigen doel, maar ging op zoek naar een derde goal. Ajax gaf daartoe niet veel ge legenheid meer. Met een veelvul dig opschuivende libero Frank Rij kaard werden de adelaars onder druk gezet, en ontsnapte er alsnog een dan vingen Spelbos en Ophof hem met een tackle. Zelfs toen de Amsterdammers een ruime voor sprong hadden sloeg Ophof nog meedogenloos toe. „Wij hebben hier correct gespeeld. We hebben Ajax laten voetballen, dan doet het me pijn als ik Ajax enkele ordinai re overtredingen zie maken", mop perde Wullems. De oorzaak voor de snelle achter stand van Ajax lag volgens Aad de Mos vooral bij Ronald Koeman. Hij gaf teveel vrijheid aan Michel Boe rebach, de maker van de Deventer treffers. Niet de Groninger, maar Frank Rijkaard ging bij de tweede goal in de fout. Een misser die hem door De Mos vergeven werd. „Rij kaard speelt gedurfd, het hoort bij zijn spel, ik neem dat op de koop toe". Minder vergevensgezind was de Ajax-trainer ten opzichte van Koeman. Hij werd in de tweede helft vervangen door de op de bank startende Felix Gasselich. Ook Gerald Vanenburg werd ge wisseld in verband met een rug blessure. De slechtste en de beste man van het veld verdwenen daarmee voor tijdig naar de kleedkamer. Vanen burg had in het Ajax-herstel een groot aandeel. Bij de geschonken strafschop speelde „Geraldinho" een hoofdrol. De tweede treffer maakte hij zelf, de zevende scoorde hij na een black out van Mike Small en daartussen zwiepte hij de Go Ahead Eagles verdient een ene na de andere gevaarlijke voor- compliment voor de wijze waarop zet voor het doel. De arbiter liet forse overtredin gen van vooral Edo Ophof en Ro nald Spelbos op Ten Cate en de ge vaarlijke Small ongestraft en gaf wel twee strafschoppen aan de thuisclub. Bosman werkte boven dien slecht samen met zijn assis tenten en liep ook veelvuldig in de weg. Een trieste zaak, maar het kan nog erger. De reden bijvoorbeeld waarom Jan Jongbloed zijn plaats onder de lat niet wilde innemen. De veteraan ligt niet best bij de supporters van Ajax, kreeg vorige keer in De Meer al privé-opmerkin- gen naar het hoofd geslingerd en was bang dat hij zo kort na het overlijden van zijn zoon opnieuw het doelwit van het Ajax-schorem zou zijn. Uit angst voor opmerkingen van de F-side besloot Jan Jongbloed zijn rentree nog een week uit te stellen, waardoor Wullems op nieuw een beroep moest doen op Paul van Leeuwen. Een doelman die niet helemaal de kwaliteit in huis heeft om op eredivisie-niveau op te treden. De gelijkmaker van Gerald Vanenburg leek houdbaar en bij hoge voorzetten voor het doel bleef hij op de lijn waardoor Peter Boeve en Marco van Basten simpel konden scoren. De Ajacied Boeve fabriceert hier met een kopbal de vijfde Amsterdamse treffer i Smit (midden), Oude Wesselink en Van Basten (links) ogen de bal na. Buitenlands voetbaloverzicht BONN (SID) Na het bundesligarecord van twaalf punten uit zes wedstrijden staat Bayern München weer met beide benen op de grond. Op de zevende speeldag bracht Waldhof uit Mannheim in München Bayern zijn eerste nederlaag toe. De bezoekers won nen met 2-1 en bedierven voor de aanhang van Bayern het laatste weekeinde van de 150ste oktoberfeesten. Toch kan Bayern aan de kop van de ranglijst voorlopig weinig ge beuren. Met twaalf uit zeven staat de ploeg nog drie punten voor op Fc Kaiserslautern en het verras send hoog geklasseerde Waldhof. .Niet alleen Bayern leed zijn eer ste nederlaag, dat overkwam ook Hamburger SV, dat bij het onder- aanstaande Eintracht Braunsch weig met 1-3 ten onder ging. Voor de wedstrijd in het Olym pisch Stadion van München, waar 46.000 toeschouwers waren opge komen, had trainer Klaus Schlapp- ner van Waldhof nog bij wijze van grapje gezegd: „We halen Bayern nog wel in". Hij kon toen zelf niet bevroeden, dat zijn spelers even la ter de eerste stap zouden zetten in de achtervolgingsrace. Bayern -zonder de nog geblesseerde Ler- by- had wel een overwicht, maar speelde ongeconcentreerd en te ROTTERDAM (ANP) - Scheidsrechter Gerard Geurds eiste gisteren de hoofdrol op tijdens Sparta - FC Utrecht. Voor het eerst in zijn fluitersloopbaan zond de arbiter uit Eindho ven in een klap twee spelers van het veld. Nadat grens rechter Van Dongen Geurds al op onvriendelijk heden tussen Wouters en Schmidt had geattendeerd, besloot de spelleider in de vierde minuut van de twee de helft beiden met de rode kaart te bestraffen. „We gens het slaan van de tegen stander met de elleboog", luidt de arbitrale verklaring op het wedstrijdformulier. Sparta maakte beter gebruik van de aldus geboden ruimte dan FC Utrecht: 1-0. De Wolf slaagde er uit een strafschop niet in die score op het bord te brengen. Dertien minu ten voor tijd rondde de uitblinken de Blind een pass van De Wolf wel goed af. Daaraan voorafgaand zou De Wolf Van der Linden de bal op onreglementaire wijze hebben ont- fusteld, maar Geurds wilde daar niets van weten: „De bal werd nor maal gespeeld." In voetbaltechnisch opzicht ge beurde er op Spangen niet veel bij zonders, incidenten kende het door 5000 kijkers in de miezerreg- gen bezochte duel te over. Sparta- doelman Van Noortwijk bracht enige van de tribune in zijn rich ting geworpen keien naar de dug out, zijn collega Van Ede liet bij de glijpartij die de strafschop tot ge volg had een stuk van een voor tand op het veld achter. Geurds, die in de kleedkamer be zoek kreeg van de met rood be strafte voetballers, slingerde Scheidsrechters Geurds stuurde tijdens de wedstrijd Sparta-FC Utrecht in één klap twee man het veld uit: de Utrechter Wouters en de Spartaan Schmidt. Wouters (tweede van rechtswordt door de arbiter met zachte hand naar de zijlijn gedirigeerd. Op de achtergrond keuvelt Sparta-doelman Van Noortwijk nog wat na met een paar Utrechtse spelers. (fotoANP) voorts Andriessen (overtreding te gen Beukers) en Du Chatinier (blokkeren van Van der Weel) op de bon. Hoewel Sparta het nog steeds moet stellen zonder drie vaste krachten (Van Gaal, Langkeek en Olde Riekerink) en FC Utrecht niet meer dan een basisspeler (Rijsber- gen) miste, liep de Domstedelijke handicap aanzienlijk meer in de gaten. Rijsbergens afwezigheid (spierscheuring) stelde De Ruiter voor een organisatorisch pro bleem, dat de oefenmeester dacht op te lossen door Wouters als laat ste man te posteren. Gestuwd door Van den Berg, die zich bij absentie van zijn bekendere ploeggenoten aardig kan profileren, legde Sparta de vinger op de pijnlijke plek. Het leverde goede pogingen op van Diliberto, Blind (lat) en Schmidt. Van Utrechtse zijde kon slechts de ijver van Kruys (paal) en de onbeweeglijkheid van de aan vallers worden geregistreerd. De beste kans bood Geurds De Wolf, toen Eyer in het strafschop gebied was gehaakt door Van de Akker. Van Ede bewoog beter dan zijn voorwaartsen en viel snel naar rechts uit om de strafschop uit zijn doel te ranselen. Na de door de Utrechters om streden treffer kreeg Sparta zelfs gelegenheid om de voorsprong te verdubbelen. Van Ede moest van ver komen om de op een pass van Blind doorgelopen De Wolf on schadelijk te maken. Even daar voor had Van Oosten de Spartanen uit de nood geholpen door een in zet van Beukers uit open doel te halen. doorzichtig om de defensie van de bezoekers voortdurend onder druk te houden. Wel nam de thuisclub in de 62ste minuut door een afstand schot van Dürnberger de leiding. Vijf minuten later echter wipte de naar voren gekomen voorstopper Schlindwein de bal oyer doelman Aumann (vervanger van Pfaff). De sensatie was compleet toen Heek in de 74ste minuut met een schui ver opnieuw Aumann kansloos liet (1-2). Invaller-doelman Pradt van Waldhof ontpopte zich als de ster van het veld. Ook bij Braunschweig-HSV nam de favoriete ploeg, HSV dus, de lei ding door een treffer van Von Hee- sen na een kwartier. Daarna kwa men de Brunswijkers steeds feller opzetten. Dat had treffers van Worm, Pahl en Gorski tot gevolg. Borussia Mónchengladbach ver zuimde van de misstap van Bayern te profiteren en ging zelf met 0-2 ten onder bij FC Kaiserslautern. Voor 23.569 toeschouwers scoorde Allofs tweemaal. Borussia zag ook nog drie spelers zware blessures oplopen: Veh (enkelbreuk), Bruns (gebroken middenhandsbeentje) en Hochstatter (geirriteerde menis cus). Opvallend op de zevende dag was verder het opnieuw frisse spel van Bayer Uerdingen, dat met 5-2 won van het bezoekende Fortuna Düsseldorf. Landskampioen VFB Stuttgart blijft laag geklasseerd met vijf punten. De ploeg speelde nu 1-1 bij FC Köln, dat ook wel eens betere tijden heeft gekend. Engeland Didier Six had zich zaterdag geen beter debuut in de eerste divi sie van de Engelse league kunnen wensen. Six, die door de Franse tweede divisieclub Mulhouse is uitgeleend aan Aston Villa, is de eerste Fransman die in de hoogste divisie van het Engelse voetbal speelt. Aston Villa bezorgde mede dank zij Six Manchester United, de te genstander van PSV in de tweede ronde van het toernooi om de UE- FA-beker, de eerste nederlaag van het seizoen. Manchester United was echter nog duidelijk vermoeid van de midweekse Europa Cup wedstrijd. De wedstrijd in Bir mingham was binnen een uur be slist. Six bereidde het eerste doel punt van Aston Villa voor. De Franse vleugelspeler gaf na negen tien minuten een voorzet, waaruit Peter White scoorde. Vijf minuten later zorgde aanvoerder Allan Evans met een schot van achttien meter afstand voor 2-0 en in de 55s- te minuut maakte de jonge aanval ler Paul Rideout er 3-0 van. Man chester United duikelde door het verlies van de vierde naar de zesde plaats. Tottenham Hotspur raakte zijn leiderspositie kwijt door met 0-1 te verliezen bij Southampton. Arse nal nam de leiding over door winst met 1-0 op Everton. Het enige doel punt gaf echter wel enige aanlei ding tot discussie. Charlie Nicho las scoorde van de strafschopstip. Nottingham Forest, dat woens dag door Brugge werd uitgescha keld in het toernooi om de UEFA- beker, haalde een moeizaam gelijk spel van 1-1 weg bij Stoke City. Pas in de 86 e minuut kon Peter Daven port, met een strafschop, de achter stand van 0-1 opgelopen in de elfde minuut, wegwerken. - België Dank zij een zege van 1-0 op Kortrijk is Anderlecht alleen aan de leiding gekomen in de hoogste afdeling van het Belgische voetbal. Concurrent AA Gent, dat tot zon dag evenveel punten had als de Brusselse ploeg, verloor met 1-2 van Waregem en staat nu derde. De tweede plaats, met één punt ach terstand, is voor Club Brugge, dat weinig moete had met het laag ge klasseerde Racing Jet: 3-0. Anderlecht won verdiend van Kortrijk. Het verlossende doelpunt viel echter pas een kwartier voor tijd, toen Erwin Vandenbergh een voorzet van Walter Grun met het hoofd afrondde. Ook Gent scoorde -via Cordiez- een kwartier voor het einde, maar verder kwam het elftal niet. Ware gem had in de beginfase van beide helften toegeslagen en de Gentse ploeg kwam deze klappen niet te. boven. Landskampioen Beveren werd in drie minuten geveld door Cercle Brugge, dat al vroeg tweemaal doel trof. Vlak voor de pauze bracht Schönberger Beveren dichterbij via een strafschop, nadat Chris- tiaens was gevloerd door doelman De Wilde. Het lukte de Waaslan- ders niet om in de tweede helft langszij te komen. Beveren staat nu met negen punten op een ge deelde vijfde plaats. Trainer Arie Haan zag zijn ploeg FC Antwerp met 3-0 winnen van Lokeren. Door deze zege draait Antwerp goed mee in de midden moot met acht punten. Italië Diego Maradona heeft de sup porters van Napoli eindelijk laten zien waarom het clubbestuur zo veel geld voor hem heeft uitgege ven. Voor 80.000 toeschouwers speelde hij een schitterende partij tegen promovendus Como. Het werd 3-0. Maradona creëerde vele kansen voor zijn ploeg en nam zelf het tweede doelpunt voor zijn re kening. Bij Fiorentina maakte de Brazi liaan Socrates zijn eerste doelpunt. Het was een van de vijf treffers te gen Atalanta. Bij Roma-Sampdoria zat alle ac tie in drie minuten. In de 13de mi nuut zette Pruzzo Roma op voor sprong uit een strafschop. De En gelsman Souness (ex-Liverpool) maakte direct gelijk, eveneens uit een strafschop. Daarna gebeurde weinig tot niets meer. De buitenlanders waren trou wens goed op dreef in de Italiaanse competitie. De Fransman Michel Platini, vorig seizoen topscorer in Italië, maakte zijn derde treffer in vier weken voor Juventus tegeft AC Milan in de 32ste minuut. De wedstrijd eindigde in 1-1 omdat Virdis tegenscoorde. HAARLEM (GPD) - Door opti maal te profiteren van de (blessure- )problemen bij Haarlem heeft PSV afgelopen zaterdag veel gemakke lijker dan in het recente verleden de winst (2-1) kunnen meenemen. De Eindhovense formatie had zelfs spelbepaler Michel Valke (ontste king aan het scheenbeen) niet no dig om de voormalige subtopper opzij te zetten. Vorig seizoen verliep dat proces veel moeizamer en struikelde PSV tot twee keer toe over het destijds veel evenwichtiger Haarlem. Toen werd de Brabantse equipe eerst op overtuigende wijze uit de beker strijd gewerkt en vervolgens raak te de ploeg in de race om de lands titel een kostbaar punt kwijt. Bij de editie van zaterdag werd Michel Valke echter niet gemist omdat Haarlem na het eerste kwartier lou ter krachteloosheid demonstreer de. Op die manier leverde de kwetsbare Haarlemse brigade een belangrijke bijdrage aan het her stelproces van PSV dat na de in spanningen van afgelopen woens dag in het Europa-Cupduel tegen Vorwaerts Frankfurt dringend aan eep adempauze toe was. De terugkeer bij Haarlem van een groot aantal langdurig gebles seerde spelers (Frank van Leen, Al- win Leysner, René Tol en Bert van der Kuijl) leverde niet het effect op waarop trainer Hans van Doorne- veld vooraf had gerekend. De te genslagen die de ploeg al weken lang achtervolgen hebben het zelf vertrouwen zodanig aangetast dat ook van het doorgaans solide spel van de Haarlemmers weinig meer terug te vinden is. Heel even zag het er toch naar uit dat de ontmoeting tussen beide ploegen zou uitdraaien op een co- pie van de twee edities van vorig seizoen. Al na elf minuten kwam Haarlem aan de leiding via Rob Collewijn, die zich als enige ama teur in het Haarlemse semi-profge- zelschap opnieuw waarmaakte. De 22-jarige Amsterdammer die door knie-operaties ruim een jaar op non-actief stond, reageerde uiterst koelbloedig bij een snel genomen vrije trap van Ger Kleton en liet doelman Hans van Breukelen met een fraaie schijnbewegig kansloos. Die voorsprong behield dé ploegt echter niet lang genoeg om zijn op ponent uit balans te brengen. Met de loyale steun van Luc Nijholt, die de bal in de voeten van PSV- topscorer Kenneth Brylle schoof in plaats van in de handen van Ed ward Metgod, corrigeerden de Eindhovenaren die misstap binnen twee minuten. Omdat de taktische discipline werd verzaakt en de organisatie in afweer weg viel, bleef Haarlem meewerken aan een interessante eerste helft én aan de Eindhovense winst. De tweede buitenlandse werknemer van PSV Glen Hysén (in de voor hem vreemde rol van middenvelder) was daar verant woordelijk voor door de bal uit een voorzet van Ton Lokhoff knap ach ter Metgod te drukken. Daarmee was de wedstrijd gespeeld en be slist omdat Haarlem, zoals Hans van .Doorneveld later terecht zou opmerken, aanvallend geen vuist kon maken en PSV niet echt meer wilde. Verlies voor de Antillen ST. LOUIS (Reuter) - De Neder landse Antillen hebben zaterdag in St. Louis in een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1986 met 0-4 verloren van de Ver enigde Staten. Bij de rust was de stand nog 0-0. De eerste wedstrijd tussen beide teams was vorige week in 0-0 geëindigd. MADRID (AFP) - De uitscha keling van vijf van de zes Spaanse voetbalclubs - alleen Real Madrid bereikte de twee de ronde - in de Europese be kertoernooien is behalve een sportief debacle ook een finan ciële ramp. In de eerste ronde heeft het vijftal tesamen 1,3 miljoen gulden minder ontvan gen dan was begroot. De snelle uitschakeling heeft tevens de hoop doen vervliegen dit sei zoen iets van de gigantische schuldenlast te kunnen aflos sen. Atletic de Bilbao (uitge schakeld door Girondins Bor deaux), Barcelona (door Metz), Atletico Madrid (door Sion), Betis Sevilla (door Universita- tea Craiova) en Valladolid (door Rijeka) stonden aan het einde van de vorige competitie sa men voor ongeveer zestig mil joen gulden in het krijt. Door een Europees succesje hadden de clubs verwacht iets aan de belabberde financiële positie te kunnen doen. Barcelona had bijvoorbeeld geen moment rekening gehou den met een roemloos einde te gen FC Metz. De Catalaanse supporters kennelijk wel, want ze legden in plaats van de ver wachte zeven ton recette, nog niet de helft in.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 14