vandaag begonnen Voorbereidingen Meubelboulevard Oegstgeester brandweer blust het best Ambtenaren uit 9lijden verlost Oegstgeest decor van woeste achtervolging Ondanks nieuwe bezwaren Zoeterwoude krijgt zesde basisschool Meerburg tweede bij 'Bewegen op muziek' Honderden renners trotseren regen @0011000 PAGINA 2 REGIO LEIDEN MAANDAG 1 OKTOBER 1984 Gemoederen verliit door lage temperatuur REGIO - "Realistische oefenin gen blijken toch noodzakelijk", zegt commandant J.A. Reubing van de Noordwijkse brandweer. Zaterdag coördineerde hij de re gionale brandweerwedstrijden, die in gebouwen van gemeentewerken aan de Losplaatsweg in de bad plaats werden gehouden. Winnaar werd het team van Oegstgeest, tweede dat van War mond en nummer drie werd de ploeg van Lisse. Er deden dertien ploeg aan de wedstrijd mee. Het Noordwijkse korps stelde een uur werk, met daarin verwerkt een em bleem van Noordwijk ter beschik king voor de beste pompbediende. Deze prijs ging naar de Katwijkse ploeg. Door het gebruik van echt vuur, aldus commandant Reubing, wor den de wedstrijden realistischer. "De inzet en het enthousiasme blij ken duidelijk groter bij een oefe ning met echt vuur", aldus de com mandant. Het is voor de eerste keer sedert lange tijd dat bij wedstrijden weer met echte brandhaarden wordt ge werkt. In het verleden werden bor den met daarop geschilderde vlam men in een ruimte gezet. "Maar dat was eigenlijk flauwekul", merkt een jundid op. De jury, die zaterdag over de ploegen moest ordelen, was vrij streng. Zo was er bijvoorbeeld op de ploeg van Valkenburg wat kri tiek omdat dit team direct met blussen begon en niet voldoende tijd nam om naar een 'slachtoffer' te luisteren. Volgens het draaiboek was er in een werkplaats brand was uitge broken. De enige aanwezige vluchtte naar een zolder en kon door allerlei omstandigheden niet meer terug. Hij riep vanuit een raam de toestormende brandweer lieden toe dat hij alleen in het pand verbleef en dat er achter nog een ingang was. "De ploeg van Valkenburg luis terde daar niet naar", aldus een ju rylid. "En dat kost punten". Op welke plaats Valkenburg en de an dere ploegen eindigden wilde com mandant Reubing niet zeggen. "Het gaan in de eerste plaats niet om het winnen en we hebben be sloten alleen de eerste drie bekend te maken". Overigens deed de Noordwijkse ploeg mee buiten me dedinging. "Wij zijn hier immers beter op de hoogte van de situatie dan andere ploegen", aldus Reu bing. OEGSTGEEST - Met het aan steken van de kachels zijn de ambtenaren op het Oegstgeester raadhuis uit hun 'lijden' verlost. Nadat verschillende ambtenaren hadden gevraagd of de kachel niet wat eerder kon worden ge stookt, besloot het college van B en W anderhalve week geleden dat dit mogelijk was. Officieel zou de temperatuur pas vandaag, 1 oktober, omhoog gaan. "Wij hebben niet alleen te kampen met koude handen en voeten, maar ook onze arbeids vreugde dreigt aan een zekere verkilling te gaan lijden", schre ven de ambtenaren vorig jaar september al in een brief aan het college. Burgemeester en wethouders besloten toen te bekijken of de centrale verwarming dit jaar mis schien een weekje eerder kan worden opengedraaid. Belofte maakt schuld, dus klommen de verkleunde ambtenaren dit jaar wederom in de pen. In hun schrijven verwijten zij het colle ge geheel voorbij te gaan aan de buitentemperatuur vóór 1 okto ber. Zo kan het gebeuren dat het in september of zelfs in mei of juni binnen niet warmer is dan zo'n 14 graden Celsius. Eén van de ondertekenaars vermeldt ijskoud: "Tekenen gaat amper; nog net geen bevroren vingers...". Het college bleek gevoelig voor de onderkoelde argumen ten en besloot de inmiddels zeer verhitte gemoederen te kalme ren door een meer werkbare tem peratuur te bewerkstelligen. Hoeveel geld dit de belasting betaler gaat kosten is nog onbe kend. OEGSTGEEST - De politie van Oegstgeest heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag vergeefs een auto achtervolgd, die eerder die nacht in Rijns burg was ontvreemd. Rond drie uur 's nachts signaleerde een omwondende van de Ge versstraat een auto die met gro te snelheid door de straat reed. De gewaarschuwde politie trof daar in de buurt de auto aan, die was verlaten. Na enke le minuten stapten drie man nen in de auto en reden weg in de richting Leiden. Toen de po litie een stopteken gaf werd niet gereageerd. Tegen de rij richting in verdween de wagen met de inzittenden in de Kem- penaerstraat. Bij de Leidseweg gaf de poli tie de bestuurder van de auto weer een vergeefs stopteken. Op *de Irislaan stopte de auto. Op het moment dat de politie naast de auto kwam, gaf de be stuurder van de auto weer gas en verdween. Achter het winkelcentrum Lange Voort ramde de auto een boom en reed zonder verlich ting verder. De politie verloor de auto daarop uit het oog. De ontvreemde auto bleek later weer op de plek te zijn terugge zet, vanwaar hij in Rijnsburg was gestolen. MAANDAG Leiderdorp Dorpshuis - Hoofdstraat, bijeenkosmt philateristen-vereniging 'De Rijn streek', jeugd 19 uur, ouderen 20 uur. Sjelter - vergadering Breed Overleg Lei derdorp tegen Apartheid, 20 uur. Zoeterwoude Gemeentehuis - Noordbuurtseweg, raadscommissievergadering welzijn, 20 Warmond Gemeentehuis - Herenweg, raadscom missievergadering ruimtelijke orde ning, 20 uur. DINSDAG LEIDEN Het Leidse aannemersbedrijf Du Prie is vanmorgen gewoon begonnen met de voorbereiding voor de bouw van het meubelcentrum in Leiderdorp. Vandaag is een aanvang gemaakt met de grondwerkzaamheden, ondanks de nog steeds lopende bezwa renprocedure. Vorige week vrijdag gaf een pro vinciale bezwarencommissie una niem het advies aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland (GS) om de toestemming voor de bouw in te trekken. Volgens de bezwaren commissie, die uit leden van Pro vinciale Staten bestaat, was de toe stemming de zogenaamde ver klaring van geen bezwaar - ten on rechte verleend. Het advies volgde op een bezwaarschrift van de ge meente Leiden. Initiatiefnemer Stoutenbeek ligt van de hele zaak niet wakker: "Ik heb geen ervaring in dit soort za ken, maar de gemeente Leiderdorp en onze advocaten zeggen dat de bezwaarmakers geen schijn van kans hebben". De situatie wordt door alle pro cedures vrij ingewikkeld. Stouten beek heeft al toestemming voor de bouw van het meubelcentrum. GS verleenden enkele maanden gele den de zogenaamde verklaring van geen bezwaar. Op dat moment mag er worden gebouwd. De bouw kan alleen nog worden tegengehouden door de voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Maar hij oordeelde dat de verkla ring terecht was verleend, zodat de bouw kon aanvangen. De gang naar de Raad van State is een versnelde procedure om be zwaarmakers en initiatiefnemers niet te lang in het ongewisse te la ten. Behalve die snelle procedure loopt er ook nog een normale pro cedure. Na de beslissing van GS konden de bezwaarmakers op nieuw in beroep bij de provinciale commissie. En dat gebeurde ook met het bovenstaande gevolg. GS zijn nu weer aan de beurt. Zij moeten een beslissing nemen naar aanleiding van het advies. Het is overigens nog nooit voorgekomen dat GS een unaniem advies van de commissie naast zich neer hebben gelegd. Als GS besluiten de verkla ring van geen bezwaar in te trek ken, dan gaan Leiderdorp en initia tiefnemers Stoutenbeek naar de Raad van State om te vragen het besluit te schorsen. Trekken GS het besluit niet in, dan zal de ge meente Leiden proberen bij de Raad van State alsnog haar gelijk te halen. Leidse zaken Initiatiefnemer Stoutenbeek is overtuigd van het feit dat hij uit eindelijk de zaak zal winnen. De voorbereidingen voor de bouw van het meubelcentrum, dat volgend jaar met kerst moet worden ge opend, gaan dan ook gewoon door. Ook de invulling is vrijwel rond. Meer dan negentig procent van het centrum is inmiddels verkocht. Opvallend in het lijstje zaken is het grote aandeel uit Leiden. Behalve Mijnders (momenteel al in Leider dorp gevestigd) komen nog drie za ken uit Leiden naar de Leiderdorp- se Elisabethhof. Dat zijn het Slaap kamercentrum Van der Klugt, Kooreman meubelen en de Riet specialist. Het restant van het meu belcentrum wordt gevuld met Baalbergen uit Katwijk, het inter nationale bedrijf Lederland, dat nog geen vestiging in Nederland heeft en Stoutenbeek. Er blijven dan nog tweeduizend vierkante meter over, maar daarover zijn on derhandelingen gaande met twee bedrijven. Sinds vanmorgen wordt er gewerkt op het braakliggende terrein in Leiderdorp, moet verrijzen. ZOETERWOUDE - In Zoeter- woude-Rijndijk zal de zesde basis school van het dorp komen. De huidige protestants-christelijke kleuterschool De Kleine Wijzer wordt met ingang van 1 augustus 1985 een basisschool. Dit betekent dat op De Kleine Wijzer ook de eer ste drie klassen van het huidige la ger onderwijs worden ingesteld. Gezien het geringe aantal leerlin gen zal het in eerste instantie gaan om gecombineerde klassen. Er zal geen nieuw gebouw komen voor de toekomstige basisschool aan de Rijndijk. De invoering van de basisschool is een gevolg van de invoering van de wet op het basisonderwijs. Deze wet voorziet in het opgaan van het kleuter- en lager onderwijs in het basisonderwijs. Over het overschot aan lokalen in Zoeterwoude-Dorp volgt bin nenkort overleg tussen de gemeen te en het bestuur van de katholieke scholen. Het schoolbestuur moet uiteindelijk beslissen wat er met de lege lokalen gaat gebeuren. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 28 september tot vr 5 oktober door: Apotheek Tot HUlp der Menscheid, Rosmolen 13, Leiden, tel. 211611. Apotheek Kok, Topaaslaan 15, tel. tel. 01717-2525. ZOETERWOUDE - Geboren: EsteUa Huberta Maria de Jong, 23 aug 1984; Stan van de Wiel, 23 aug 1984; Deline Catharina Wilhelmina Hiel, 4 aug 1984; Jochem Diederiks, 9 aug 1984. Gehuwd: J.N.C. van der Salm met J.A.E. van Haastrecht; A.P. Versteeg De Zoeterwoudse missionaris Jan Rekelhof (67) is gistermiddag ruim schoots in de bloemetjes gezet ter gelegenheid van zijn veertigjarig priesterschap. Vorige week keerde de in Zoeterwoude zeer geliefde missionaris voor enkele maanden terug uit het Westafrikaanse land Kameroen, waar hij zich al zolang hij priester is, inzet voor de bevol king in de binnenlanden. Tijdens de receptie in zalencen trum Don Bosco werd pater Rekel hof toegesproken door onder meer de voorzitter van de werkgroep Missie en Ontwikkeling, Jac. Paar- dekooper die faam geniet als vei lingmeester van het jaarlijkse eve nement in Ons Huis. Behalve ge schenken en toespraken was er voor de missionaris ook een muzikaal onthaal door drumband VIOS. Pater Rekelhof blijft tot het eind van dit jaar in Zoeterwoude. Op de foto staat hij rechts, terwijl hij wordt gefeliciteerd door een jonge Zoeterwoudenaar. (foto Holvast) ZOETERWOUDE - De Zoeter woudse gymnastiekvereniging Meerburg is gisteren tweede ge worden in de kampioenschappen 'Bewegen op muziek' in Venlo. In deze interland, waaraan drie ploe gen uit Nederland en twee uit Bel gië deelnamen, behaalde Neder land de landentitel. Eerste werd Sparta uit Venlo door in de twee oefeningen jazz- gymnastiek 25.75 punten te beha len. Meerburg haalde totaal 24.75 punten en Olympia uit Roermond 24.50. De twee Belgische ploegen uit Hasselt en uit Heusden moes ten het doen met de vierde en vijf de plaats. Mevrouw Van de Meer, de vrouw van de voorzitter van Meerburg, had voor dit laatste een verklaring: "De Belgische ploegen hadden nog nooit een wedstrijd gespeeld, maar alleen nog demonstraties gegeven. Meerburg doet vaker mee aan wed strijden". Het was de eerste keer dat Meer burg mee deed met een internatio naal kampioenschap. Vrijwilligerswerk niet erg in trek OEGSTGEEST - Ondanks het slechte weer is de derde Haas- wijkloop in Oegstgeest een succes geworden. 460 lopers trotseerden gisteren het gure weer om hun rondjes door de nieuwste wijk van Oegstgeest te lopen. Voor de gele genheid waren de straten In de voorafgaande week geëgaliseerd, maar dit kon niet verhelpen dat zich toch grote plassen op het par cours vórmden. Deelnemers konden kiezen uit vier afstanden, 2,5, lO'/z en 16 kilo meter. Op deze laatste afstand ze gevierde Haaswijkbewoner Theo van der Veer in een nieuwe record tijd van 53 minuten en 57 seconden. Hij verpletterde zodoende het oude record dat op 56 minuten en 40 se conden stond. Bij de dames was Carla Krauwel uit Noordwijk de rapste op de zestien kilometer. Zij liep een tijd van 1 uur, 9 minuten en 43 seconden. De buurtgroep Haaswijk organi seert de vierde loop volgend jaar op tweede paasdag, (foto Ruud van Velzen) OEGSTGEEST - De Oegstgeester werklozen/schoolverlaters lopen tot droefenis van het gemeentebe stuur niet erg warm voor vrijwilli gerswerk. Een lijst met 'vacatures' bij diverse verenigingen en instel lingen ligt ter inzage op het ge meentehuis, er is een voorlich tingscampagne gehouden om de aandacht op het werken-met-be- houd-van-uitkering te vestigen, maar het heeft allemaal niets ge holpen. B en W zeggen in de ont werpbegroting 'deze afwachtende houding te betreuren'. "Wij drin gen er bij hen op aan meer positief op de vrijwilligersvacatures te rea geren", aldus het Oegstgeester col lege. Postzegels De Leiderdorpse philateristen- vereniging 'De Rijnstreek' houdt vanavond weer de maandelijkse bijeenkomst in het Dorpshuis aan de Hoofdstraat. Vanaf zeven uur is de jeugd welkom. Ouderen kun nen er om acht uur terecht. Er wordt vanavond "een kleine vei ling" gehouden, zo meldt het be stuur. Country Western Vanaf vanavond zijn alle be langstellenden elke maandag wel kom bij de Voorschotense square rounddance club The Dancing Owls. De groep repeteert in het Bondsgebouw aan de Leidseweg 100, vanaf acht uur. Rooie Vrouwen De Rooie Vrouwen in Wasse naar organiseren morgen een bij eenkomst waar over een 25-urige werkweek wordt gepraat. Het tweede kamerlid Wijnie Jabaaij verzorgt er een inleiding over. Vanaf tien uur treedt 'Toontje Ho ger', een vrouwenkoor uit Nieuw- Vennep, er op. Iedereen die geïn teresseerd is in de voor- en nade len van een 25-urige werkweek is morgenavond welkom op het adres Havenstraat 12. Aanvang acht uur. Wonen Leiderdorp In het gemeentelijk informatie centrum aan de Statendaalder is een nieuw informatiebulletin over 'wonen in Leiderdorp' ver krijgbaar. Het bevat alle nieuwe richtlijnen van de onlangs vastge stelde woonruimteverordening 1984. Het boekje geeft een globaal beeld van de mogelijkheden en re gelingen op huisvestingsgebied. Voor meer informatie: sectie huis vesting afdeling sociale zaken, op werkdagen geopend tussen 9 en 12 en van 2 tot 3 uur. LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon: 071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen tel 071-123143 tussen 18 00-19 30 uur (nabezorging na 19.30u Abonnementsge'den bij vooruitbetaling te voldoen. Restitutie i: Commentaren: incassokosten. Indien één maand voor het abonnementsperiode geen s ontvangen, volgt e verlenging. Directie: G. Koopman Adj.dir.: N. Qüakernaat Hoofdredacteur Drs. J W. E. Metselaar Adj Hoofdredacteur: R. D Paauw tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o.a. in: Bonn, Brussel, Londen, Parijs, Washington. Cairo,

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2