'Niemand durft schoon schip te At} rft schoon schin te maken' Topprestatie van Moser Hinault ■IWIMIH! H9II1I! ESP! DIOK is nog te licht voor geroutineerde HRC Tienkamptitels De Koning en De Haan Karpov halverwege Negende titel Elly van Hulst In Trofeo Baracchi Omkoping bijna normaal in Hongaarse voetbalcompetitie LSRG boekt eerste zege 1 in Hongaarse voetbalcompetitie Zweden-VS: tennisfinale Davis Cup Winst en verlies hockeyjeugd MAANDAG 1 OKTOBER 1984 SPORT PAGINA 23 LEIDEN LISSE - Tom de Ko ning en Aijan de Haan zijn de tienkamp winnaars geworden van de clubkampioenschappen meerkamp die het afgelopen weekeinde bij De Spartaan in Lisse en het Leidse AV Holland ter afsluiting van het baansei- zoen werden afgewerkt. Vooral Tom de Koning impo neerde met een puntentotaal van 6558. Op zaterdag, onder prima weersomstandigheden, liep De Koning de 100 m in 11.4, sprong 6.55m ver, stootte 11.79 m met de kogel, sprong 1.86 m hoog en no teerde 51.8 op de 400 m. Zondag, toen regen en wind de wedstrij den in Lisse en Leiden negatief beïnvloedden, kwam de Lisse- naar toch nog tot 15.5 op de 110 m horden, wierp 34.95 m met de discus, sprong 3.90 m met de polsstok, wierp de speer naar 38.22 m en voltooide de 1500 m in 4.52.0. De Koning was overigens een klasse apart want nummer twee, John van Loon, moest met een totaal van 5354 punten op af stand toekijken. In de breedte vielen de prestaties enigszins te gen want alleen John van de Zwet slaagde er met 5233 punten nog in boven de 5000-grens uit te komen. Uitstekend was de tienkamp van A-junior Hein van Heek die 6079 punten vergaarde met als beste verrichtingen een hoogte- sprong van 1.89 m, een polshoog sprong van 3.80 m en een speer worp van 48.70 m. Tweede werd hier Perry Vriesekoop met 5495 punten. Hij sprong o.m. 6.49 m ver. De negenkamp jongens B werd een prooi voor de sterke Erik Opgelder met 5145 punten. Hij stootte de kogel 12.43 m ver, wierp de discus naar 39.84 m en liep de 110 m horden in 15.7. Winnaar van de achtkamp jon gens C werd Richard Weyers met 4836 punten. De prestaties bij de dames en meisjes bleven aan de matige kant. Winnaressen: Pauline van de Voorn 7-kamp dames met 3537 punten, Karin Zonneveld 7- kamp meisjes A 2852 punten, Yo- landa van de Weerd 7-kamp meisjes B 3991 punten en Mar- greet van de Peet 7-kamp meis jes C 3003 punten. Bij de AV Holland was de strijd om de tienkamptitel tot het laatste moment spannend. Arjan de Haan en Michel Moll gaven el kaar vrijwel niets toe. Ondanks een sterk slot van Michel Moll - hij liep de 1500 m in 4.16.5 - slaag de Arjan de Haan er toch in zijn puntenvoorsprong vast te hou den. Totalen resp. 5886 en 5858. De prestatiereeks van Aijan de Haan was de volgende: 100 m- 11.8, ver-6.03, kogel-9.69, hoog- 1.85,400 m-52.4, horden-16.5, dis cus-26.02, polshoog-3.70, speer- 35.42 en 1500 m-4.34.9. Moll haal de naast zyn 1500 m vooral uit op de 400 m met 50.4. Derde werd de ook goed draai ende Rob Ultzen met 5619 pun ten (o.m. 6.54 m ver en 3.60 m polshoog) terwijl de kampioen van vorig jaar, Chris Winkel, be slag legde op de vierde plaats met 5333 punten (o.m. 1.80 m hoog en 3.50 m polshoog). Ook Marc van Vliet deed het verdien stelijk met precies 5000 punten. Bij de jongens A hield Gertjan Palm het, ondanks goede voor uitzichten op een totaal boven de 6000, na acht nummers voor ge zien. Winnaar werd nu Hans Bal jet met 4963 punten (o.m. 100 m in 11.4 en 400 m in 51.6). De 9- kamp jongens B was voor Harald van Doorn met 4143 punten en de 8-kamp jongens C voor Pa trick Geirnaert met 4523 punten. Op de 7-kamp meisjes A bleek Yvonne van Dorp juist iets ster ker dan Jacqueline Baljet, resp. 4123 en 4104 punten. Yvonne van Dorp liep een aardige 800 m in 2.28.3, bij Jacqueline Baljet mochten vooral de hordenrace (15.6) en de verrichting in de ko- gelring (10.32) er zijn. De kam pioene op de 7-kamp dames, Liza Snook, bracht het tot 2478 pun ten. Bij de meisjes B won Anne ke Hoek de 7-kamp met 3434 punten terwijl op de 7-kamp meisjes C Stephanie Keereweer de sterkste bleek met 2662 pun ten. ROERMOND (ANP) - Elly van Hulst (Olympia 48) heeft gisteren in Roermond voor een unieke pres tatie in de atletiek gezorgd. De 25- jarige atlete behaalde met het vero veren van de titel op de tien kilo meter op de weg haar negende na tionale kampioenschap van dit jaar. De prestatie van Van Hulst geeft echter wel aan hoe het ge steld is met de Nederlandse dame- satletiek op de langere loopnum- Eerder dit jaar behaalde Elly van Hulst de Nederlandse titels 800, 1500 en 3000, zowel indoor als in de open lucht en verder werd zij kam pioene op de 5000 en 10.000 meter op de baan. De belangstelling voor het prof voetbal in Europa neemt ziende rogen af. Op Spanje en Italië na vertonen de tribunes ook steeds meer lege plekken. De spelpeil- vermindering, de geringe amuse mentswaarde en de agressie op de tribunes worden daarbij stee vast als belangrijkste oorzaken aangevoerd, terwijl trainers en bestuurders nog wel eens willen, wijzen op de ruim bemeten aan dacht die voetbal op de tv krijgt waardoor er sprake zou zijn van een verzadigingspunt. Maar nie mand in de voetbalwereld heeft zich ooit afgevraagd of de tanen de populariteit van het profvoet bal mogelijk ook te maken heeft met de geloofwaardigheid van het spel. Want die staat wel degelijk na drukkelijk op de tocht wanneer de voetballiefhebber in een tijds bestek van amper tien jaar wordt opgeschrikt door een reeks van omkoopschandalen en zwart geld-affaires in West-Duitsland, Italië, Frankrijk, België en Hon garije. Daarom kon het ook nau welijks verwondering wekken dat het imposante Nep-stadion in Boedapest vorige week nog niet eens voor de helft was- ge vuld voor de WK-interland Hon- BOEDAPEST (GPD) Gewend geraakt als hij kennelijk is aan de vanzelfsprekendheid waarmee een reeks van wedstrijden in Hongarije door geld werd beslist, moet Torok Laszlo er zelf hartelijk om lachen. „Je zult het niet geloven", schatert de radiojournalist onder het genot van een glas wijn, „maar Gendur presteerde het echt om al na drie wedstrijden tegen de lamp te lopen terwijl hij nota bene wist dat zijn voorganger net voor tien jaar was geschorst". Een sennjnender voorbeeld is niet denkbaar om aan te geven hoezeer het gesjacher met wedstrijden in het Hongaarse voetbal is ingebur gerd. En dat gold van hoog tot laag, van de vierde tot de eerste liga en van spelers (400 in totaal) en scheidsrechters tot bestuurders op het allerhoogste niveau toe. In dit voorbeeld handelde het om de tweede doelman van Csepel, die een paar weken daarvoor de plaats onder de lat mocht innemen van Attila Kovacs, de nationale doel man, die voor tien jaar werd ge schorst vanwege zijn liefde voor geld. „Iedereen in Hongarije", schetst Laszlo de situatie van de laatste tien jaar, „wist dat het bij tal van wedstrijden niet zuiver toeging, maar niemand kon of wilde het be wijs leveren". Anders gezegd, ie dereen deed of zijn neus bloedde. Want ook in de top van het be stuursapparaat speelden ze het spelletje dapper mee. „Nyiregyha- za", grijpt de verslaggever terug in het verleden, „stond altijd al be- kpnH als ppn srhandaaltpam. Maar is hem bekend welke sommen gelds bij de koop- en verkoop van wedstrijden betrokken waren. Zo weet de schrijver van het zeker voor Oostblok-begrippen ophef makende boek dat Kovacs en zijn drie eveneens geschorste mede spelers op z'n minst 500.000 forint (7.000 gulden) hebben geincas- seerd van tenminste drie clubs, en dat het duo Varga-Nagy, twee in ternationals, 60.000 forint hebben betaald aan Kovacs. „Maar wie herinnert zich dat nu nog", vraagt Istvan zich bijna ver twijfeld af als het Hongaarse elftal zojuist met 3-1 heeft gewonnen van Oostenrijk. „De mensen zijn in de zevende hemel en denken er niet eens meer bij na dat de Honved- spelers Varga en Nagy de boel be lazerd hebben maar wel weer vro lijk in het Hongaarse elftal hebben gespeeld". Want in het belang van de nationale ploeg werden de straf fen voor dit tweetal aanzienlijk in gekort, zodat bondscoach Gyorgy Mezey weer een beroep op hem van haver tot gort kent. In zijn boek, hekelt hij onder meer het premiestelsel dat de eerste liga kent. Dat systeem is gebaseerd op het aantal behaalde punten en gaat met een vijfvoud omhoog, hoe meer punten een club behaalt, des te hoger wordt het bedrag dat de bond en de clubs aan het einde van de rit uitkeren. „Maar zo'n premiestelsel", meent de publicist, „werkt natuur lijk bedrog in de hand. Want het maakt daardoor geen enkel ver schil of je nu negende of tiende wordt, net zomin als het enig ver schil maakt of je nu 31 of 34 punten hebt. Het bedrag is hetzelfde". „Daarom is het ook onbegrijpe lijk", meent Torok Laszlo, „dat Honved zich in de rust van de laat ste competitiewedstrijd tegen Vo- lan nog liet verleiden tot een om koopschandaal en met 6-6 gelijk speelde. Want in de rust hadden de spelers van Volan, dat veertiende stond en kon degraderen, gehoord dat Nyiregyhaza met 3-0 voorstond bij Gyor en uiteindelijk met 7-2 Antal Nagy (r), die hier scoort tegen Oostenrijk, was ook betrokken bij een poging tot omkoping. In het belang van de nationale ploeg werd zijn straf ingekort. (foto anp> Moser en Hinault op weg naar hun fabuleuze tijd. MOSKOU (AFP) - Titelverdediger Anatoli Karpov heeft de zevende partij uit de tweekamp om het wereldkampioenschap tegen uitdager Garri Kas parov gewonnen. Kasparov gaf zaterdagmorgen zonder verder te spelen op, aldus een mededeling van de hoofdscheidsrechter bij het schaakduel in Moskou, de Joegoslavische grootmeester Gligoric. Karpov leidt in de WK-tweekamp nu met 3-0. De schaker, die het eerste zes winstpunten achter de naam heeft, is wereldkampioen. De zevende partij, waarin Karpov met wit speelde, werd vrijdag afge broken op de 42ste zet, die door de titelverdediger onder couvert werd afgegeven. De situatie op het bord werd door de kenners omschreven als „wanhopig" voor uitdager Kasparov. Het besluit van Kasparov om op te geven werd enkele minuten voor twaalf uur (plaatselijke tijd) genomen. Karpov is nu halverwege de prolongatie van zijn wereldtitel. Vandaag wordt de tweekamp tussen de twee Sovjet-grootmeesters voortgezet met de achtste partij. Kasparov speelt met wit. LEIDEN - Het verjongde DIOK kan tegen geroutineerde ploegen duidelijk zijn draai nog niet vin den. Na vier overwinningen op rij en de nederlaag tegen runner-up Castricum (gisteren 3-3 tegen Hil versum) werd gisteren met 7-27 verloren van het zeer ervaren HRC. Beter verging het The Bassets, dat ook in Apeldoorn bij de Rams zijn ongeslagen positie wist te handha ven: 3-14. De Leidse studenten doorbraken hun nederlagenreeks van de afgelopen maand met een 12-4 zege op de DIOK reserves. DIOK toonde in de eerste helft wilskracht en probeerde de Hage naars onder zware druk te zetten. Dat lukte goed en na een verras sende aanval kwamen de geelblau- wen door Fred Duqesnoy op een 4-0 voorsprong. Het fysiek sterke pack van HRC, met daarin oud- DIOK speler Kees Koemans en ex- LSRG rugbyer Hans Siemens, gooide wat extra gewicht in de scrums en maakte al snel gelijk (4- 4). DIOK gaf zich niet gewonnen en Ab Huisman bracht de stand op 7-4 door het benutten van een straf schop. Ronald Berrevoets wist HRC nog voor de rust weer op ge lijke hoogte te krijgen. In de tweede helft werd de pres sie van de Hagenaars zo groot dat de Leidse verdediging alle zeilen moest bijzetten om HRC van het scoren af te houden. Toen DIOK eerste center Renardel door een blessure verloren en drie andere spelers verder op de vleugels moesten meehinken, was het ge beurd. Minder geconcentreerd spel en vooral onnodige fouten stelden Den Haag in staat om door Berre voets, Laterveer en Koelemij de eindstand op 7-27 te bepalen. The Bassets heeft het in Apel doorn zeker in de eerste speelhelft tegen de Rams erg moeilijk gehad. De Sassenheimers namen het na vier overwinningen op rij wat te licht op tegen de stug werkende Geldenaren. Pas in het zicht van de rust kwam the Bassets op voor sprong dankzij twee met de wind meegevoerde penalty kicks van Ti- nus Harskamp: 0-6 In de tweede helft deden de Rams hun best om het spelpatroon van de gasten te ontregelen, maar Dennis van Nieuwkoop en Jelle Tilma wisten met een onverwachte uitbraak de score toch naar 0-14 te tillen. Wil lem de Jong redde voor de Rams de eer na een obstructie fout van de Sassenheimers: 3-14. De Leidse studenten hebben on danks de slechte weersomstandig heden een uitstekende wedstrijd TRENTE (AFP) - Het koppel Mo- ser-Hinault was zo sterk van sa menstelling, dat de 43e Trofeo Ba racchi in Trente onmogelijk kon worden verloren. De Italiaanse we relduurrecordhouder en de Franse wereldkampioen tijdrijden (vorige week winnaar van de Landenprijs) hebben zaterdag met een toppres tatie aan de gestelde verwachtin gen beantwoord. Francesco Moser en Bernard Hinault legden de 98,2 kilometer in de fabuleuze tijd van 1 uur, 54 minuten en 34 seconden, hetgeen een gemiddelde snelheid betekende van 51.428 kilometer per uur. De favorieten genoten ook de steun van het talrijke publiek. Mo ser Fietste door zijn eigen streek. Het parkoers was zeer geschikt voor een hoog gemiddelde. Het liep meestal lichtjes naar beneden. Rus duikt onder magische grens MEDELLIN (AFP/Rtr) - Joeri Loe- palenko uit de Sowjet-Unie is de eerste amateurwielrenner in de we reld, die de 4 kilometer achtervol ging binnen de magische grens van 4 minuten en 40 seconden heeft af gelegd. Op de baan van.Medellin (Colombia) kwam Loepalenko tot de wereldrecord-tijd van 4.39,12. Het oude record was sinds 3 no vember 1979 in handen van de Deen Hans-Henrik Oersted, die op de Olympische wielerbaan van Me- xico-Stad de 4000-metertijd van 4.40,23 verwezenlijkte. ganje-UostenrijK. warn in non- garije hebben de mensen het ge loof in voetbal goeddeels verlo ren. En zou dat elders anders zijn? De wereldvoetbalbond (FIFA) zou er daarom ook maar eens heel goed over na moeten den ken of het geen aanbeveling ver dient de zondaars voor het leven uit te sluiten. Want dat lijkt de enige remedie om het kwaad uit te roeien. Net zo goed als de FI FA er verstandig aan zou doen een fiks aantal exemplaren te be stellen van het boek dat begin volgend jaar in Hongarije op de markt komt en waarin Gorgenyi Istvan, een Hongaarse psycho loog en publicist, zijn licht laat schijnen over de verdorven we reld van het profvoetbal en alles wat daarmee samenhangt. Met hem en anderen, die direct betrokken zijn bij het Hongaarse topvoetbal, de balans opgemaakt van een aantal woelige jaren. Moser gebruikte zijn recordfiets met de dichte wielen, Hinault reed, uit vrees voor een technisch man kement, met een conventioneel ra ce-rijwiel. De Zweden Tommi Prim en Alf Segersall gaven het beste partij. Zij finishten tenslotte met een achter stand van 'slechts' anderhalve mi nuut. De Zwitsers Daniel Gisiger en Urs Freuler, die als derde ein digden, hadden al een achterstand van drieëneenhalve minuut. Ster Een jaar lang heeft Gilbert Du- clos-Lassalle getwijfeld of hy ooit nog op een racefiets zou kunnen rijden. Vorig seizoen schoot hij zichzelf tijdens een jachtpartij in een hand en kon maandenlang niet fietsen. De chirurgen verwijderden met verschillende operaties niet minder dan 96 stukjes hagel uit de hand. De renner werd er moede loos van. In april, tijdens de Amstel Goldrace, mislukte zijn come-back volledig. Pas tegen het einde van het lo pende seizoen kon Duclos-Lassalle het weer echt proberen. Duclos-Lassalle won de 'Open' Ster der Beloften (na '80 voor de tweede keer) indrukwekkend door de afsluitende tijdrit op zijn naam te schrijven. Zijn prestatie doorkruiste de plannen van Maarten Ducrot, de aanvoerder van de Nederlandse amateurploeg, die zeer goed reed in Zuid-Frankrijk. Ducrot moest genoegen nemen met de derde plaats in de slot tijdrit en de twee de plaats in het eindklassement. van hogerhand greep niemand in toen vier jaar geleden bekend werd dat die club met zwarte kaartjes werkte en van dat geld de spelers extra betaalde". Want de nationale bond, die on der leiding staat van de journalist Gyorgy Szepesi, voelde er maar bitter weinig voor de gelden te moeten missen die deze club jaar lijks naar de bond afschoof. Daar om moesten de bestuurders plech tig beterschap beloven en mochten zij vervolgens weer ongestoord hun gang gaan om daarop in drie jaar vanuit de derde liga op te klim- 'men naar de hoogste divisie. Want zo werkte dat de laatste jaren in Hongarije, waar de voetbalwereld ook steeds meer weg had van een effectenbeurs dan van een sportie ve krachtmeting. De clubs die bereid en daartoe ook in staat waren om diep in de geldbuidel te tasten waren al bijna bij voorbaat verzekerd van een ho ge plaats op de ranglijst. Over de hoogte van de bedragen die daar mee gemoeid waren tast ook Gor genyi Istvan in het duister, slechts in een bescheiden aantal gevallen de beschikking gehad over Ko vacs", laat de bondscoach eerder die dag weten, „want hij is de ver uit beste keeper in ons land. Daar om zal ik bij de bond ook van alles proberen dat zijn straf ongedaan wordt gemaakt". Zoals zovelen in Boedapest is kennelijk ook Mezey de mening toegedaan dat het wijdvertakte omkoopschandaal een recht streeks gevolg is van de structuur die het Hongaarse voetbal kent en die list en bedrog in de hand werkt. Naar het idee van de bondscoach moet die structuur ook op de hel ling, maar welke maatregelen moe ten worden genomen wil hij niet kwijt, „Als trainer van een club zou ik daar best over willen praten, als technisch leider van de nationale bond kan ik dat niet", zegt Mezey, bevreesd als hij is door zijn supe rieuren op de vingers te worden ge tikt". Anderen daarentegen zijn best bereid een tipje van de sluier op te lichten. Zoals Gorgenyi Istvan, die als voormalig waterpolo-interna- tional en nu trainer van Ujpest Dosza de Hongaarse sportwereld toen even geregeld. Honved werd weliswaar vijf punten in mindering gebracht, maar het was al kam pioen en had een voorsprong van zeven punten. Dat was dus een la chertje". Een beter voorbeeld is nauwe lijks denkbaar hoe nauw verweven omkoping de laatste jaren was met het Hongaarse clubvoetbal. Maar ook het feit dat er bij de strafbepa ling met twee maten werd geme ten, wierp in Hongarije de vraag op van klassejustititie. Want waar de een tien jaar kreeg (Kovacs) kwa men anderen (Varga-Nagy) er heel wat genadiger af. Ook dat zal iets te maken hebben met het verschil dat er bestaat tussen Boedapest en de rest van het land. „Het is ook een misverstand", zegt Istvan, „dat er alleen sprake was van een toto schandaal. Dat was slechts een on derdeel van het totale schandaal. Maar om de achtergronden precies te kunnen belichten, zul je in de historie van Hongarije moeten dui ken en terug moeten gaan naar 1956 om dat duidelijk te kunnen ma ken". Want de politieke en de daaruit voortvloeiende economische vrij heid, die de Hongaren stapje voor stapje veroverden, ligt voor een niet gering deel ten grondslag aan dit ophefmakende voetbalschan daal. „De voetballerij", zo meent de publicist,,, steekt nu zo gecom pliceerd in elkaar en er zijn zulke grote belangen mee gemoeid, zo wel politiek als economisch, dat ook niemand het ooit zal aandur ven om werkelijk schoon schip te maken. Je gelooft toch niet dat Ita lië de wereldtitel zal worden ontno men als inderdaad blijkt dat die wedstrijd tegen Kameroen niet volgens de regels is verlopen. Want wie heeft dat geld betaald? Dat is toch de vraag waar alles om draait. Voetbal is toch al lang geen show business meer, maar een zeer on doorzichtig bedrijf dat heel vaak als politiek instrument wordt ge bruikt. Het gaat toch al lang niet meer alleen om die wedstrijd. En waar mensen zwart denken, wordt er ook zwart gehandeld. In dat op zicht bestaat er ook geen verschil tussen oost en west. In dit boek denk ik hardop en wil ik proberen de mensen'te laten nadenken hoe we de sport weer zuiver kunnen maken. En dan gaat het niet alleen om dit omkoopschandaal in Hon garije, maar over alle aspecten die verband houden met de betaalde sport". Zijn moed en idealisme is be wonderenswaardig, maar of Gor genyi Istvan met zijn 200 pagina's tellende boek ooit antwoord zal krijgen op de vragen die hij op roept, mag op voorhand worden betwijfeld. Zoals hij evenmin de il lusie hoeft te koesteren dat de we reld van de betaalde sport daar door grondig zal veranderen. „Maar ik houd van sport en ik zou graag willen dat die sport niet door het geld de nek wordt omgedraaid. Daarom heb ik dit boek geschre- op het natte gras gelegd tegen het tweede team van DIOK. Hoewel DIOK snel op een 0-4 voorsprong kwam, was het daarna de LSRG driekwartlijn die door Michel Hoo- geveen kon scoren (4-4). Ernst Del fos benutte daarop de conversie. De studentenploeg moest met veertien man verder nadat een on gelukkig opgestoken elleboog Paul Kuypers een gebroken neus bezorgde. Niettemin maakten Pië- ter Reint Fischer en wederom Del fos gebruik van de fouten van de burgerploeg en brachten zij de eindstand met uitstekende kicks op 12-4. PORTLAND (AFP) - De gecombi neerde krachten van John McEn roe en Jimmy Connors zijn veel te groot gebleken voor Daviscuphou- der Australië. Vierentwintig uur nadat Pat Cash en John Fitgerald zich tegen resp. McEnroe en Con nors tevreden hadden moeten stel len met elk acht games, maakte McEnroe met Peter Fleming aan zijn zyde een definitief einde aan de Australische aspiraties. Het Amerikaanse duo versloeg op het tapijt van het Memorial Coliseum in Portland Mark Edmondson en Paul McNamee in 93 minuten met 6-4,6-2,6-3. Daarmee is de eind strijd Verenigde Staten - Zweden een feit. Het is de 54ste keer, dat de Ver enigde Staten in de finale uitko men. De Amerikanen wonnen 28 keer. Voor het laatst in 1982, toen Zweden met 3-2 werd verslagen. Daarbij won McEnroe in vijf sets van Mats Wilander. In het dubbelspel van zaterdag was Fleming op service ongenaak baar. Hij sloeg zevenmaal op en verloor slechts tien punten. McEn roe verloor eenmaal zijn opslag: voor 2-3 in de derde set, toen McNamee retourneerde met een forehand topspinlob. De Ameri kaanse wraak was afdoende. McNamee en Edmondson, die de zes voorgaande partijen hadden gewonnen, kregen geen punt meer. Ook bij Zweden - Tsjecho Slowa kije was de strijd na het dubbelspel reeds beslecht. Na de driesetszege van Wilander op Smid en de histo rische overwinning van Henrik Sundstroem op Ivan Lendl (4-6,3- 6,6-3,6-1,6-1) zorgden Jarryd en Ed- berg voor het beslissende derde punt. Dat gebeurde in een span nende vijfsetter tegen Slozil en Smid: 2-6,5-7,6-1,10-8,6-2. Het Tsjechische dubbel leed aan hetzelfde euvel als Ivan Lendl de avond tevoren: een voorsprong van 2-0 in sets niet te kunnen afma ken. In de vierde set hadden Slozil en Smid daartoe alle kansen bij een voorsprong van 5-2. Nadat Ed- berg op zijn service echter 5-3 had gemaakt, werd Slozil bevangen door de zenuwen. Hij sloeg zyn eerste dubbele fout, gevolg door enkele wilde klappen, waardoor de Zwedsen terug konden komen. Bij 8-8 ging het opnieuw mis, waarna de Zweden de set met 10-8 inpalm den. In de beslissende set redde Edberg in de tweede game drie ga- mepoints. Toen dat eenmaal was gebeurd, was het met de Zweedse tegenstand gedaan: 6-2. DUNDEE (DPA) - Met grote moei te heeft het Nederlandse meisjes team gisteren in Dundee de Euro pese jeugdtitel behouden. In de fi nale werd West-Duitsland pas na verlenging met 2-1 verslagen. Na de reglementaire speeltyd was de stand 1-1. Pas in de 93e minuut slaagde Li- sanne Lejeune (HGC) er m de be slissende treffer te forceren. Er wa ren ongeveer 400 toeschouwers. Het jongensteam verloor in Ro me de finale van het EK voor spe lers onder 21 jaar van West-Duits land: 2-3.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 23