'Het klikt nog niet bij Leiden' HM Pernix moet afhaken Basketballers MSV boeken eerste winst Vuurwerk Foreholte bij opening van zaalhandbalcompetitie Herstel Fides Pacta met zege op Stanfries Stephan van den Berg tweede in Scheveningen PAGINA 21 DO/ST SPORT MAANDAG 1 OKTOBER 1984 LEIDEN- Foreholte opende de zaalhandbalcompetitie in de eer ste divisie A met een daverende 20-10 overwinning op Borner- broek. De oude glorie van de Voorhoutse ploeg, Nel Geer- lings, Elly Hoek, Hannie Bos kamp en Thea Terheide lijkt onverslijtbaar. In de veldhandbalcompetitie kwamen de dames van Hellas niet opdagen in Oud Ade voor de wedstrijd in de landelijke eerste klasse. Een kwartier nadat de wedstrijd had moeten beginnen kwam er een telefoontje uit den Haag dat Hellas door verplichtin gen in de zaalhandbalcompetitie voor de ere- en de eerste divisie geen speelsters beschikbaar had voor de veldwedstrijd tegen Oa se. Brandende vraag: Waarom dan geen derde team Reglementair betekent niet op komen een 0-5 nederlaag. Oase kan de punten best gebruiken, maar betwijfeld mag worden of de club die ook krijgt, want ook de arbiters verschenen niet op het appèl in Oud Ade. Saillante bijzonderheid is hierbij dat Hel las eerder aan Helma van der Geest van Oase had gevraagd of i.v.m. de zaalcompetitie de wed strijd van zaterdag naar zondag verschoven zou kunnen worden. Helma van der Geest weigerde omdat Oase enkele speelsters in de gelederen heeft die op zater- dag werken. Bovendien stelde zij terecht dat Hellas dan maar moest kiezen tussen de veld- en zaalcompetitie. Om de reglemen taire straf te ontduiken kan Hel las zich beroepen op de absentie van de arbiters. Maar als blijkt dat zij tevoren zouden zijn ge waarschuwd dat de wedstrijd in Oud Ade niet door zou gaan, rijst onmiddellijk de vraag wie ze dan wel gewaarschuwd heeft en wan neer? En of dat allemaal zomaar kan. Als het inplaats van Hellas nu eens Oase was geweest dat deze stunt had opgevoerd, wat dan? Het antwoord laat zich ra den. De heren van HW' 70 verloren in de landelijke tweede klasse van het Delftse EDH, 8-13. De da mes van HW '70 gaaan in de af- delings eerste klasse duidelijk meespelen in de strijd om de be zetting van de eerste plaats. In ie der geval staan de pupillen van Benno Nieuwenhuyzen na de 5-3 zege op koploopster EDH samen met de Delftse ploeg en het Wa- teringse Quintus op de eerste plaats. HVS zal waarschijnlijk uit deze klasse degraderen. Gis teren wonnen de reserves vaan Foreholte in Voorhout moeite loos met 11-3. Saturnus speelde een goede wedstrijd tegen Quin tus, leidde met de rust nog met 5-4, maar verloor toch met 7-9. Foreholte ging tegen Bomer- broek zo flitsend uit de startblok ken dat het al met 5-0 voorstond eer de kijkers in de Gaasbak goed en wel op hun plaats zaten. Thea Terheide, tweemaal, Nel Geerlings, Marjan Mens en Han nie Boskamp zorgden voor de treffers tijdens de bliksemstart. Het leek geen zoden aan de dijk te zetten. De debutanten in de eerste divisie brachten hun ge vaarlijke rechteropbouwer in stelling en enkele defensie foutjes in de hoek zorgden voor 5-4 halverwege de eerste helft. Foreholte stelde de marge wat bij, maar met de rust was het toch slechts 8-5. Geen verhou ding conform het krachtsver schil. Dat vond trainer Wim Geer lings kennelijk ook en in de rust had hij agressief verdedigen ge predikt. Foreholte had dat goed in de oren geknoopt. De breaks van Ellen Warmerdam, op maat bediend door keepster Olga Al- mekinders, maakten van Borner- broek binnen 10 minuten een ra deloze ploeg. De slimme routi niers in de Voorhoutse garde hadden toen geen enkele moeite een doelpuntenfestijn te verzor gen. De combinaties van Hannie Boskamp, Elly Hoek en Marjan Mens waren een lust voor het oog. Elly Hoek deed in de slotfa se wat het publiek vroeg en stel de de eindstand vast op 20-10. Voor de aanvang van de wed strijd werd een minuut stilte in acht genomen in nagedachtenis van de overleden Marlies Tuu- renhout. FRANK BONTE r door het treffen heen was het tweetal levensgevaarlijk namens (foto Holvast) HAAKSBERGEN - Het breek punt kwam voor Elmex Leiden al na negen minuten spelen in de wedstrijd tegen Permalens Haaks bergen. De Leidse basketbalcoach Ruud Harrewijn wisselde op dat moment zijn succesvolle center Bert Kragtwijk voor de onzekere Toon van Helfteren. Haaksbergen greep het initiatief, kwam daarop gelijk en snelde meteen door naar een riante voorsprong, die het niet meer afstond. Het teleurstellende Leiden moest zijn tweede neder laag in evenzovele competitiewed strijden incasseren: 88-80. De indruk dat de oorzaak van de Leidse nederlaag in eerste instan tie bij Elmex zelf gezocht moet worden is juist. Het verzuim een bus te bestellen voor de lange reis naar Twente was al een voorteken. Leiden kwam weliswaar met onge kende felheid uit de startblokken tegen rivaal Haaksbergen, maar verzaakte daarna al snel. Het gere noveerde Haaksbergen wilde voor het eigen fanatieke publiek de her innering aan de slechte seizoen start en de vijf nederlagen van vo rig jaar in één keer uitwissen. Een nieuwe sponsor, een nieuwe coach en zeven nieuwe spelers (uit de boedel van Rotterdam en Urk) on derstreepten dat gegeven. Daarbij speelde tevens het ko mende Europa Cup treffen met het Schotse Falkirk, waarvoor de oos terlingen (nota bene spelend in de plaats van het armlastige Leiden) enig zelfvertrouwen best konden gebruiken. Leiden verkreeg via haarscherp en briljant uitgevoerde breaks direct een voorsprong en na ingrijpen van Harrewijn leek de Sleutelstadploeg weer ouderwets aan de rol: 12-17. Op dat moment echter haalde Harre wijn de sterk spelende Kragt wijk, die in de break steeds vanaf de kop van de bucket wist te sco ren, uit het veld. "Een blunder", merkte de vakantie vierende en toekijkende ex-Leidenaar Sid Bruinsma direct op: "Een speler die goed draait en nog lang niet moe is haal je op zo'n moment niet uit het veld". Bruinsma kreeg gelijk. De Leid se aanval, die over meerdere schij ven uitgesmeerd al niet best func tioneerde, stokte onmiddellijk. Toon van Helfteren wist met de bal geen raad en Leiden miste het be langrijke schot in het midden. Nor maal zou Emiil Hagens dat voor zijn rekening genomen kunnen Scores Leiden: Beek 20 (77%), 7 reb.; Kragtwijk 17 (75%), 11 reb.; Lockhart 16, Wiel 15, Heydeman 8, Hagens 4(18%), 13 assists; Van Helfteren 2, Van Dam 0. Schot team: 54 percent, 29 rebounds, balverlies 19. Haaksbergen: Richardson 18, Brown 18, De Vries 14, Strong 12, Ridderhof 11, Faber 8 (100%), Ardon 6, Kuiper 2, Kruidhof 2. Schot team: 53%, 30 re bounds. balverlies 14. Arbiters: Van Houten, Kleersnijder. Toeschouwers: 1200. Vyf fouten: Lock hart. Faber twee minuten voor rust uit gevallen met rugblessure. hebben, maar de van zijn gedwon gen rustperiode goed herstellende spelmaker moet een trefzeker schot (nog) ontberen: 2 uit 11 po gingen raak. Haaksbergen-coach Loonin zag de zwakte van Leiden en bracht de van Urk overgekomen Groninger Frank Ardon samen met René Rid derhof in stelling om Hagens extra hard aan te pakken. In de verdedi ging namen beide guards Hagens om beurten onder vuur, waardoor Leiden alleen na verkregen re bounds snelheid kon maken. Het tactische spelletje tussen Loonin en Harrewijn resulteerde in een op eenhoping van time-outs (na 6, 10, 12 en 13 minuten) en groter voor deel voor de thuisploeg toen een falende Jim van Dam (aan de rit naar Twente ging een reis uit Gent vooraf) het roer van Hagens moest overnemen. Zelfs Tom Lockhart moest eraan te pas komen om het Leidse spel te dirigeren. En toch speelde Leiden bij vla gen weergaloos basketbal. Jerry Beck hield zich staande in het door het trio Richardson, Brown en Kui per ontwikkelde geweld onder de baskets. De scheidsrechters Kleer snijder en Van Houten, die kenne lijk hun kennis van de nieuwe re gels nadrukkelijk wilden demon streren en daarom maar een irri tant potje meebliezen (niet minder dan 42 fouten werden er uitge deeld), zagen dat anders een zadel den Beek al voor de rust met zijn vierde fout op. Leiden bleef echter gebruik maken van de fouten die ook het veelvuldig wisselende Haaksbergen maakte en bij rust waren er nog volop kansen op een goed resultaat: 51-46. Na de hervatting miste Leiden evenwel direct de aansluiting. Ha gens, met een veelvoud van open doekjes voor fantastische passes (13 assists) die met name Randy Wiel en Jerry Beck om een bood schap stuurden, zag zijn balvast heid niet beloond door zijn ploeg genoten. Maar liefst negentien keer werd de bal ingeleverd bij Haaks bergen, dat halverwege de tweede helft de voorsprong uitbouwde tot 77-64. Reden tot uitbundig juichen was er voor de Tukkers evenwel niet, want de Leidse verdediging was goed genoeg om het leder ook veertien keer op te eisen. Leiden kon er de spannning in het mee- sleepende duel niet mee opvoeren, waardoor Haaksbergen zich vroeg veilig wist: 88-80. Kuud Harrewijn stond na afloop de wedstrijdcijfers te bespreken met ex-Leidenaar en ex-Haaksber gen coach Harry Kip. Het balver lies van de lange mannen en het slechte schot zaten hem goed dwars, terwijl de slecht georgani seerde reis naar het oosten ook door zijn gedachten moet zijn ge gaan. "We hadden hier niet hoeven te verliezen", verwoordde Emill Hagens de gedachten van zijn coach: "Het klikt nog niet". HANS JACOBS TAFELTENNIS - Twee dagen voor zijn 19e veijaardag heeft de Zweedse tafeltennisser Jan-Ove Waldner zich zelf een kostbaar ca deau gegeven. Door zijn eindzege in het Westduitse Grand Prix-cir- cuit verdiende hij een Porsche 924 ter waarde van bijna 40.000 gulden. Waldner versloeg in de finale in Heilbronn de Hongaar Zsolt Kris- ton in drie games: 21-10, 17-21, 21- 19. Kriston kreeg ook een auto, zij het uit een aanmerkelijk goedko pere prijsklasse. Waldner, die in de Westduitse competitie voor Saarbrücken speelt, maakte vooral in de kwartfi nales indruk met zijn zege op de Chinees Wang Huiyuan, vijfde op de wereldranglijst. LEIDEN - In een doelpuntrijk duel tegen lijstaanvoerder Drachten verloor Pernix de aansluiting met de kopgroep. De Engel-equipe leed een 15-12 nederlaag en staat nu vier punten achter op de koploper. Fi des Pacta herstelde zich na de mis stappen van de laatste weken en klopte het ongeslagen Stanfries met 11-7. Ook eersteklasser TOP boekte een zege (10-8 tegen Ani mo), terwijl De Danaïden haar vier de gelijkspel op rij liet noteren: 5-5 tegen De Bermen. "Pernix heeft een uitstekend vi sitekaartje afgegeven, maar daar win je geen punten mee. We heb ben er nu te weinig aan overgehou den, maar als Pernix bij een over winning teveel zou hebben gekre gen, hadden we de punten ook met beide handen aangepakt". Coach Jasper Engel klonk niettemin te leurgesteld, want na afgelopen za terdag, nauwelijks onderweg nog in het seizoen, lijkt voor Drachten de weg naar de titel al open. Pernix wist tot de slotfase de strijd volledig open te houden. Tot tweemaal toe was er zelfs een mini male voorsprong. 'De bal vasthou den en alleen de beste kansen uit spelen', luidde de opdracht van Engel, maar zowel bij 10-11 als 11- 12 lukte het de Leidse ploeg niet om in balbezit te komen. Ook toen acht minuten voor tijd de thuisclub wederom langszij was gekomen ging het mis. Drachten scoorde na balverlies in het mid denvak 13-12 en bevroor het spel. Onderscheppingspogingen wer den nog tot tweemaal toe afge straft: 15-12. Het Leidse aandeel in de score kwam op naam van Carla Kuipers, Kees Hortensius, Eelco Koolhaas, allen tweemaal, Jenny van der La ken, Janneke Mulder, Kees Bro- kaar, Peter Kuipers, Daan Vreeken en invaller Frits Kolff. Niets lijkt Fides Pacta dit sei zoen bespaard te blijven. Moest de ploeg van Matty Baart, overigens nog gekluisterd aan de bank en vervangen door Flip van Meijgaar- den, het vorige week stellen zonder de geschorste Robin Sommeling, tegen Sténfries ontbraken Ronald van der Velden (vakantie) en Ron Pracht. Tot schrik van de technische staf van Fides kwam Pracht afgelopen week met de mededeling, dat hij om studieredenen de korfballerij er aan zou geven. In de basis stond derhalve naast René van der Vooren ook Henk van der Waals opgesteld, een wijzi ging die op de doorweekte en moeilijk te bespelen grasmat toch veel van het aanpassingsvermogen eiste. Na een kwartier raakte Fides ingeschoten en nog voor de pauze werd de 0-2 achterstand omgebo gen in 5-3. Een identieke zwakke periode na de hervatting deed de voorsprong evenwel weer verloren gaan, maar na 6-6 zette Fides beslissend aan. Hennie van der Top, Dick Onder water, Henk van der Waals en Pa tricia Gottmer tilden de score naar 10-6 en na een Friese tegentreffer gooide Fides de wedstrijd op slot. Topscorer Nico Pikaar (3) zorg de, fraai aangespeeld door Henny Piket, voor de laatste goal (11-7), terwijl de overige op naam kwa men van Hennie van der Top, Pa tricia Gottmer, Robin Sommeling en Dick Onderwater. Vergeefs SCHEVENINGEN (ANP) - Olym pisch kampioen plankzeilen Ste phan van den Berg is gisteren tij dens dè wereldbeker brandingsur- fen in Scheveningen als tweede geëindigd bij het onderdeel cour se-racing, een driehoeks-parkoers met slalom. Winnaar van het on derdeel werd de Amerikaan Robby Naish, de houder van de wereldbe ker. De course-racing was de enige discipline, die het afgelopen week einde in Scheveningen werd afge werkt. Zaterdag kwamen de sur fers door gebrek aan wind hele maal niet in actie. Desondanks kwamen er een kleine tienduizend toeschouwers naar de badplaats. Gisteren stond er volop wind (windkracht zes a zeven), maar werd de onophoudelijke regenval spelbreker. De slalom en de wave performance (golf-surfen) werden afgelast en verschoven naar later in de week. De rond 20.000 toeschouwers za gen een Robby Naish, die geen concurrentie te duchten had. Ste phan van den Berg, die kortgele den zijn entree bij de beroeps- plankzeilers maakte, kwam sterk voor de dag met zijn tweede plaats. Onno Tellier werd de tweede Ne derlander op de vijfde plaats. Bij de dames ging de zege naar Nathalie Le Lievre uit Frankrijk. Martine van Soolingen werd de beste Nederlandse met de vijfde plaats. De poging van Zuiderkwartier om de koppositie van De Overkan- ters over te nemen was vergeefs. Veelvuldig verspeelde de Leidse ploeg op het gladde veld de bal nog tijdens het opbrengen, waardoor de verdediging onder zware druk kwam te staan. Te gretig ingrijpen leidde daarbij nogal eens tot straf- worpen, wat de twaalf van coach Wim Niesing halverwege op een 3- 1 achterstand kwam te staan. Erik van Lunteren zorgde voor de te gentreffer. Pas in de laatste vijfentwintig minuten kwam Zuiderkwartier nog enigszins terug. Door goals van Charles Stijger en Theo van Leeuwen werd de achterstand tot 4-3 teruggebracht en na een derde strafworp verkleinde Dirk Jan de Kreek het verschil nogmaals tot een punt. Ook Carla Akse scoorde vijf minuten voor tijd voor Zuiderkwartier, maar in het na 6-4 voor de korf gekomen vak werden de dames nog te weinig in het aan- valsspel betrokken. Bij een poging tot onderscheppen ging het ten slotte definitief mis: 7-5. Halverwege de tweede helft van het het duel tegen De Bermen koesterde De Danaïden een ruime 5-2 voorsprong. Een zwakke af- spiégeling nog van het werkelijke krachtsverschil, veroorzaakt door twee moeizaam tot scoren komen de vakken. Maar opnieuw ging het volledig mis met de formatie van Hans van Huis, want in de tweede opstelling wist de Leidse aanval nu geen enkel gevaar meer te stichten. Liet coach Van Huis het viertal rond Eric Kromhout in de eerste rondgang nog aanmodderen, tot dat na bijna een half uur bij 3-1 de Ook de voor Ingrid Slingerland en René de Louw in het veld geko men Nelleke de Bruyn en routinier Cees Christiaanse konden echter de stilgevallen aanvalsmachine niet meer aan de gang krijgen. Zes minuten voor tijd kwam debutant De Bermen op 5-5 en dat beteken de het vierde gelijkspel voor De Danaïden. Annemarie van Dijk, Sandra Slingerland, Frans Brand, Leon Brouwers en Eric Peters scoorden voor De Danaïden. Het inzetten van Jeroen van der Klaauw voor Gert Jan Natzijl kon al na een minuut worden geken merkt als gouden greep. Coach Hans Oele zag tevreden toe hoe diens broer Sjoerd vanaf de straf- worpstip TOP over het dode punt hielp. In de slotminuut zorgde Sjoerd van der Klaauw ook voor de tiende treffer: 10-8 Tegenstander Animo was tot hal verwege de tweede helft nauwe lijks in het stuk voorgekomen. Bin nen zeven minuten hadden de ge makkelijk scorende Sassenhei- mers afstand genomen en hoewel het tempo angstig daalde, was de voorsprong van twee punten tot ver na rust (6-4) intact gebleven. De aanval van TOP bleef echter even op 8-5 steken en de zwoegende Zeeuwse twaalf profiteerde. Voor TOP scoorden naast Sjoerd van der Klaauw, Egbert Dijkstra (3), Annemieke van der Kwast, Jac queline Winter, Stella van der Zaag en Gerco Langelaan. Inhaalrace Fiks verloor kort na rust (3-4) de aansluiting met koploper IJsselvo- gels. Na 5-10 begon de ploeg van coach Frank Berendes aan een im ponerende inhaalrace, die echter na de negende goal van de evenals Theo Vreeken driemaal scorende Robert van der Kraan door het laatste fluitsignaal werd afgebro ken: 9-10. Velocitas was in het duel tegen KOAG al in een vroeg stadium kansloos, door het missen van drie stafworpen en legio kansen. Ver na rust (4-2) slaagden de Leiderdor pers er nog in het verlies te beper ken tot 8-6. Jan Scheffers en inval ler Ybo Schutte doelpuntten bei den tweemaal. Crescendo verspeelde in vyf mi nuten een moeizaam opgebouwde 4-6 voorsprong en gaf daarna ook het duel volledig uit handen. Het zeker niet imponerende ONDO won met 9-6, ondanks goals van Anita Alberts (2) en Carolien van Noort (2). Fluks herstelde ten koste van ELKV haar geschonden prestige. Op indrukwekkende wijze walst de titelpretendent over de Noord brabanders heen, waarbij in aan vallende opzicht vooral de familie Passchier, Anne- (3), Dorith- (2) en Koos-, van zich liet spreken: 9-3. BRAM VAN GENT LEIDEN - De basketballers van MSV hebben na de duidelijke 117-83 overwinning op BC Voorne de eerste competitiepunten binnen. Blitz her stelde zich van de nederlaag vorige week en versloeg Dunckers met 81-61. De Trotters wonnen in een matig duel van het Haagse Jumpers, terwijl in de andere eerste klasse rayon Lisse het Alkmaarse Guardians met 81-73 aftroefde. In de tweede klasse rayon won Grasshoppers met 52-70 van concur rent LUSV. Bij de dames is Grasshoppers na de 84-39 overwinning op Gymnova nog ongeslagen, terwijl Elmex Leiden nog puntloos is: 35-51 tegen Quidam. Bij de rolstoelbasketballers won De Sleutels van het Delftse DAS: 42-32. MSV-BC Voorne 117-83. Na twee nederlagen eindelijk een zege voor de Noordwijkse formatie. Na een zwakke opening (5-4 na vijf minuten) begon MSV beter te spelen en met name Peter Goosen, William de Haas en de debuterende Bart Driesen waren voor de kleine Voornse spelers moeilijk af te stoppen. Na 59-39 bij de rust kwam de ploeg van coach Bert Samsom zes minuten voor tijd al op 100-63. Blitz-Dunckers 81—61. Na de onnodige nederlaag van vorige waren de spelers van Blitz er op gebrand een zege te behalen en wensten daar nu wel hard voor te werken. Een goede start had een 12-2 tussenstand tot gevolg, waarna Blitz wat gas terugnam en slordiger ging spelen: 35-26 bij rufct. Ook na de pauze etaleerden de mannen van invaller-coach Rene Prins voldoende werklust en onder de borden waren de Voorschotenaren heer en meester, terwijl er ook van afstand met scherp werd geschoten. Topscorer werd Ton Kallenberg met 24 punten. Trotters-Jumpers 79-63. De Leidenaars behaalden de tweede over winning, maar toch was coach Frans Kales niet tevreden. Trotters speel de niet geconcentreerd en liet na de pauze de zwakke Hagenaars tot op zes punten naderen. Doordat drie van ?ijn lange spelers, Boris Monck horst, Leon Zaal en Luuk Klomp, met 5 Ps het veld moesten verlaten, viel Kales terug op een 3-2-zone. Jumpers had hierop geen antwoord en via breaks werd het alsnog 79-63. Alkmaar Guardians-Lisse 73—81. Het verzwakte Lisse, ook nog zon der topschutter Evert Luyk, behaalde op Guardians een uiterst nuttige zege. Ook de Alkmaarse ploeg is vrij zwak en volgens speler Simon Kooi man zijn er nog enkele zwakke teams waar Lisse een kans tegen heeft. Niet degraderen is dit jaar het doel en na deze overwinning ziet de toe komst er dus weer wat zonniger uit Kooiman scoorde trouwens 24 pun ten. LUSV-Grasshoppers 52-70. Door deze overwinning zijn de Katwq- kers nog ongeslagen en moeten de Leidse studenten voorlopig afhaken. De eerste helft werd er door beide teams slecht gespeeld en met de 24-26 ruststand was er nog van alles mogelijk. Halverwege de tweede helft miste LUSV enkele makkelijke ballen (40% schot over de hele wedstrijd) en via scores van Dries Geyteman (20 punten) en Anton Nijgh (17 punten) werd het beslissende gat geslagen. Onder de borden deed bij Grasshop pers Ben de Jong goed werk; bij LUSV speelde Gert-Jan Wingelaar een goede partij. Grashoppers-Gymnova 84-39. Net als de heren gaat het ook de da mes van Grasshoppers voor de wind. De dicipelen van coach Ed Zaal hadden geen medelijden met Gymnova en vooral de wisselende verdedi gingsvormen plaatste de Leidschendamse ploeg voor problemen. Gras shoppers speelde man-to-man, zones en presses en Gymnova raakte het spoor volkomen bijster. De ruststand was 41-22 en onbetwiste uit blinkster was Ar\ja Aandewiel die maar liefst 34 punten voor haar reke ning, kwam. Elmex Leiden-Quidam 35-51. Een klasse lager speelden de dames van Leiden een slechte wedstrijd. Vooral de eerste helft leek nergens op 18-32. Quidam bracht twee lange dames in het veld en Leiden was daar door geïmponeerd. Na de pauze probeerde coach Kanm nog een press, maar dit had geen effect: 35-51. De Sleutels-DAS 42-32. In de eerste divisie van de rolstoelbasketbal lers speelde het Leidse De Sleutels de eerste competitiewedstrijd. Het team, waarin zowel heren als dames spelen, won de partij tegen de Delfte naren vooral door een sterk gespeelde eerste helft: 29-11. Marja Lokker scoorde 17 punten en Jaap van Beelen kwam tot 11 punten. Nico Pikaar driemaal raak

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 21