Slechte start van vernieuwd Leython Opnieuw gelijkspel voor tafeltennissers Docos De Zijl goed uit de startblokken Vlietwijk knokt voor overwinning Zwemploeg LZ wint Sitters-trofee Coureurs-in-wording bij Swift Ook Gemini verliest PAGINA 20 DO/ST SPORT De Veluwe ronde verder DEN HAAG (ANP) - Landskam pioen De Veluwe heeft zaterdag gemakkelijk de tweede ronde be reikt van de strijd om de Europese tafeltennisbeker. Na de overwin ning met 5-0 op AS Perra in Grie kenland wacht in de tweede ronde de houder van de beker, de West- duitse tafeltenniskampioen Jülich, die op 27 oktober, met onder ande re de Zweed Carlsson, naar Apel doorn komt. Valkenswaard bereikte ten koste van SSSS Tours (Fra) de tweede ronde van het toernooi om de Eu ropese beker 2 tafeltennis (heren). Sleutelfiguur in de winnende (5-3) Brabantse ploeg was de Zeeuw Wim Wegman, die getraind wordt door Piet Boone. Wegman werkte voor het totaal vernieuwde team van Valkenswaard twee keer, na nederlagen van de Belg De Prop- hetis en de Engelsman Hilton een achterstand weg. Wegman kwam niet toe aan zijn derde overwinning voor het drietal van Bert Schoofs, de negende en laatste partij was overbodig. LEIDEN - Evenals vorige week zette het eerste team van Vliet wijk zijn wedstrijd in eerste klasse van de landelijke badmintoncompeti- tie om in een overwinning. Vorige week moest DKC er aan geloven, ditmaal was het eerste team van Noordkop het slachtoffer: 4-7. Een moeizame overwinning overigens van de Voorschotense ploeg, die hard moest knokken voor de zege. Vlietwijk verloor drie enkelpartij en en een herendubbel-duel. Het in de tweede klasse uitko mende tweede team van Vlietwijk behaalde een knappe 3-5 overwin ning op Lotus 1. In de derde klasse kwam het vlaggeschip van BC Lei den niet verder dan een 4-4 deling tegen Eridos 2. Een wedstrijd waar de Leidenaars lang naar hebben uitgekeken omdat bij Eridos Sjaak en Lieneke Laman spelen, die in Hoewel de start van de competitie op een vlekkeloze manier ge schiedde, zit het de Zijl/LGB niet mee dit jaar. Na het vertrek van en kele oudgedienden was men er in Zijl/LGB kringen van overtuigd dat Martin Vreeburg en Jan Jaap Korevaar zich ook dit seizoen voor de Leidse vereniging in dienst zou den stellen. Beide spelers bedank ten echter en tot overmaat van ramp brak in de voorbereidingsfa se de vorig doorgebroken Edwin Redegeld zijn middenhandsbeen- tje. Rob Schouten kwam hierdoor wel krap in zijn wisselspelers en moest noodgedwongen een beroep doen op talent Hans Nieuwenburg wiens ontwikkeling echter nu wel in een stroomversnelling terecht komt. Het gebrek aan goede wis selspelers weerhield de Leidse for matie niet het Haagse Zian/Vitesse op hun nummer te zetten. Met de komst van Jan Wagenaar dacht Zian/Vitesse dit jaar een da nig woordje mee te kunnen spre ken maar tegen het verjongde de Zijl/LGB was zaterdagavond geen kruid gewassen, waarmee niet be weerd wordt dat het allemaal even soepel draaide in de Leidse forma tie. Vooral in de beginfase lagen er nog wel enkele smetjes op het Leidse spel. Aan het vertoonde spel viel af te lezen dat men te snel een beslis sing wilde forceren, wat alleen maar tot gevolg had dat elke accu ratesse verdween als sneeuw voor de zon en vele doelpogingen be landden dan ook over of naast het doel van goalie Harm de Jager. Verdedigend had men de zaken be ter onder controle. Door het toe passen van een zone verdediging kwam kolos Anton Heiden totaal niet aan de bak. De internationaal kwam maar één keer tot scoren bij een rnan meer situatie. Op het moment dat ook de Leidse aanval ging draaien, was het verschil in klasse te groot om nog van een gelijkwaardig tref fen te kunnen spreken. De Haagse formatie greep, om toch nog enige vat op de wedstrijd te krijgen, naar andere middelen dan gebruikelijk en de sfeer werd in de slotfase tussen beide ploegen alleen maar onvriendelijker. Coach Rob Schouten hield zijn ploeg ech ter in keurig vaarwater en de eind stand kwam met 8-12 in het voor deel van de Zijl/LGB. Het is nu zaak de combinaties in het spel te perfectioneren zodat men ook ster kere tegenstanders te lijf kan gaan en zelfs meer dan dat. Want met dit potentieel hoeft de Zijl niemand te vrezen. Over drie weken treft men AZC en dan pas weten we of de Zijl/LGB in staat is om een gooi te doen naar het kampioenschap. Set standen: 2-2,3-5,5-10 en 8-12. Doel punten: Stan v. Belkum 4, Ronald Hermsen 3, Alex v. Belkum 2, Mare v. Belkum 2 en Henk Harteveld 1. Eerder werd al vermeld dat de hoofdklasseploegen elkaar in kracht niet veel ontlopen. Twee kandidaten voor de promotie play offs "liepen elkaar al in de eerste LEIDEN - Omdat De Veluwe en Valkenswaard Europa-Cupver plichtingen hadden af te werken trok hoofdcompetitieleider Van Dijk maar een streep door het he le ereklasseprogramma. Aan dacht derhalve voor de iets min dere Leidse tennisgoden. Voor Sjaardema bijvoorbeeld dat ka rakter toonde bij Blue Star en een 4-2 achterstand omzette in de inmiddels derde winst in succes sie 4-6. Docos remiseerde op nieuw, nu thuis tegen VW uit Leidschendam. De meest in het oog springende prestatie lever den echter de Scylla-reserves die Gispen met 7-3 van tafel sloegen en nu, de competitie gestart zijn de als degradatiekandidaat, zelfs aan de leiding gaan in de tweede divisie. In datzelfde poule beet ook Avanti 2 goed van zich af bij Tempo Team 2, en ontfutselde de Amsterdammers een punt. Voor Sjaardema zag het er bij Blue Star na zes partijen bij een 4-2 achterstand slecht uit. Joop van der Borg had al twee maal verloren en de Oegstgeestenaars competitie ronde tegen het lijf. LZ'86 reisde af naar Dordrecht om daar het sterke Merwede te bestrij- den. Na de bekerstunt van dinsdag tegen ereklasser Rotterdam was de hoop op een redelijk resultaat te gen het fanatieke gezelschap van coach Werner Schönberger tot een maximum gestegen. Het was dan ook een koude dou che voor de Leidenaars toen bleek dat de tegenstand van een deugde lijke kwaliteit was en men met een duidelijke 8-6 nederlaag uit het wa ter stapte. Alleen in de eerste perio de had men enig uitzicht op een goed resultaat. Zowel Frans v.d. Brink als Wilco v.d. Zeeuw bracht de Leidse formatie tweemaal op voorsprong. In aanvallend opzicht was hiermee de koek echter op. Men kon de defensie van Merwede in het verloop van de wedstrijd op geen enkel manier meer verontrus ten. Dit was vooral te wijten aan het te weinig bewegen in de aan- valslinie. Tel daar nog eens bij op dat het afronden van de talloze op gezette aanvallen door slecht plaatswerk veelvuldig mislukte. Dit euvel kwam vooral tot uiting in de tweede en derde periode. Maar tweemaal troffen de Leidenaars het net, terwijl Merwede daar vijf treffers tegenover stelde. Vooral de sterke jeugd international Johan Hageman van Merwede heeft een neus voor doelpunten. Met in zijn bagage een dodelijk schot stelde hij Jan Teske meerdere malen op de proef. Bij de stand 7-3 in de vier de periode was het pleit beslecht en zag men geen kans meer de Dor- trechtenaren in gevaar te brengen, hoewel Wilco v.d. Zeeuw en Frans v.d. Brink de stand nog een draag lijker aanzien gaven. Setstanden: 2-2, 5-3, 7-4 en 8-6. Doelpunten Wil co v.d. Zeeuw 3, Frans v.d. Brink 2 en Ruud Muusse 1. DIRK KLOOS LEIDEN - Tijdens nationale zwem wedstrijden in Amsterdam is de ploeg van LZ'86 in het bezit geko men van de Sitters-trofee. De twee de garnituur van de Zijl/LGB werkte in het Leidse Vijfmeibad de F-competitie af. In het sterk bezette veld in het sportfondsenbad 'Oost' te Amster dam sloeg LZ'86 pas in het laatste gedeelte van de wedstrijd een be slissend gat ten opzichte van de concurrentie. Het gerenommeerde ZIAN Vitesse uit Den Haag was voortdurend aan de leiding ge weest. LZ'86, dat vorig jaar nog derde werd, dankte deze overwin ning uiteindelijk aan de jeugd. Op sommige nummers werd zo wel een eerste als tweede plaats be haald. Zo was er een dubbele over winning voor Paulien Stastra en Winny van Deelen op de 200 meter wisselslag voor meisjes jonger dan hadden het dubbel laten glippen. En toen pal na het dubbel Friso Reitsma de oud-ereklasser Theo van Gasteren voor liet was de Brabantse voorsprong een feit. Nadat Mark Sang A Jang voor 4- 3 had gezorgd, deed Joop van der Borg het tij keren door diezelfde Van Gasteren te vloeren. De Delftenaar verloor de eerste ga me aanvallend ruim, ging toen maar op de behoudende toer en scoorde simpel de gelijkmaker. Voor Reitsma en Sang A Jang was het daarna niet te moeilijk de aangeslagen Brabanders de knock-out uit te delen. Sjaarde ma dus nog steeds ongeslagen. LEIDEN - In de wielersport begint het echte "open" koerswerk bij de renners van 15 en 16 jaar, de cate gorie der nieuwelingen. Ook op jeugdigere leeftijd, reeds vanaf acht jaar, ontmoeten de coureurs in-wording elkaar echter al in com petitieverband. Dat geschiedt in kleine onderlinge wedstrijden, of in één van de zes grote landelijke jeugdtoernooien die jaarlijks onder auspiciën van de KNWU worden georganiseerd. Gisteren was het de beurt aan Swift om het laatste toer nooi in de reeks van dit seizoen op poten te zetten. Het kleine parkoers naast het clubhuis op industrie-terrein "De Waard" bleek zich, ondanks de te genwerking van de weergoden, uit stekend voor dit evenement te le nen. Renners en rensters uit alle hoeken van ons land reden, afhan- 12 jaar, in resp. 2.47.7 en 2.51.1. Bij de meisjes jonger dan 10 jaar na men Nancy Kijkinde Vegte en Es ther van Oosten de dubbele over winning op de 100 meter rugslag voor hun rekening resp. 1.25.5. en 1.28.2. Toch was er echter ook nog een ereplaats voor een oud gediende. Wilco van der Zeeuw werd tweede op de 100 meter schoolslag bij de heren in 1.11.6. Deze waterpoloër zwom ook nog in de estafette 4 x 25 meter vrije slag, die als derde aan tikte in 50.1. De 14-jarigen Geralda Boekweit en Marco Mulder werden op de 100 meter schoolslag derde en tweede. Zij misten beiden op 3/10 van een seconde de inschrijf-limiet voor de Nederlandse jeugd winterzwem- kampioenschappen. De tijden wa ren 1.21.3 en 1.18.3. De tweede ploeg van de Zijl/ LGB moest voor de landelijke Kan dat volgende week na de topper tegen VDO ook gezegd worden dan ligt de titel in de tweede divisie in het verschiet. Dat de Scylla-reserves daar momenteel ook zicht op hebben had niemand vooraf verwacht. Op winstpartijen van Sjoerd Meyer was niet gerekend. Ook zaterdag tegen Gispen toonde de 19-jarige rechtenstudent weer aan dat zijn concentratie, menta liteit en- tactisch inzicht goed zijn. Maar naast Meyer spelen twee onervaren jeugdspelers. De Vrind en Riethoven, voor wie de tweede divisie te hoog gegrepen uit gingen tegen Van Rooyen/Van Lingen: 4-4. kelijk van de leeftijd, koersen over afstanden van 5 tot 25 kilometer. Strijd werd er volop geleverd, al gaat het er allemaal nog wat speel ser aan toe dan in de criteria voor de oudere renners. Voor dat latere grote werk vormen deze mini- koersjes echter een uitstekende leerschool. De winnaars in de diverse cate gorieën: 8 jarigen-Maurice van Rijn (Westland Wil Vooruit); 9 jarigen- Charles Overgaag (WWV); 10 jari- gen-Daniëlle Overgaag (WWV); 11 jarigen Reijender van Dongen (DOK); 12 jarigen A-Peter Spolder (DOK); 12 jarigen B-John Frayen- hoven (DOK); 13 jarigen A-Fabian Kemp (Spartaan); 13 jarigen B- Mat-Hung Hagedoorn (DOK); 14 jarigen-Danny Overgaag (WWV). Tijdens de gisteren verreden B- zwemcompetitie aantreden. De eerste ploeg zwemt in de tweede (B) afdeling en de tweede ploeg zwemt in de zesde (F) afdeling. Arend Corpel won de 100 meter vrije slag voor heren in 58.9. Bij de jongens die geboren zijn in 1972 won Martin van Beukering ook de 100 meter vrije slag, terwijl Niels Joor (geboren 1973) sterk scoorde in 1.12.8.. Hij werd tweede. Bij de meisjes onder de 10 jaar tikte Gwendolyn Roeberding als eerste aan op de 100 meter vrije slag in 1.20.7., terwijl haar broer Albert de 100 meter rugslag voor jongens ge boren in 1968 won in 1.16.0. Mike van Beukering behaalde een hoog ste plaats eveneens op de 100 me ter vrije slag voor 10- jarigen. Uitslagen Amsterdam LZ'86: 100 meter vrije slag meisjes onder de 10 jaar 2 Nancy Kijkinde Vegte 1.14.3. 100 meter rugcrawl jongens leek. Tot nu toe functioneren bei den echter naar behoren. Tegen Gispen scoorde Marco Rietho ven drie keer. daarbij onder meer Bert van Ham kloppend. Een kampioenschap lijkt voor Scylla 2 te veel van het goede maar za terdag deed vooralsnog ook Pe- ter-Paul de Vrind bij 5-3 een win nende duit in het zakje en voorlo pig staat de jeugdige Scylla-for- matie na drie ronden bovenaan. De Avanti-reserves volgen op slechts één punt en spelen ook bijzonder goed. Afgelopen zater dag kwam bij Tempo Team 2 met name Gerard Bakker jr. goed voor de dag. Zijn hattrick op Am LEIDEN - Het eerste volleybal- weekeinde leverde al direct de no dige verrassingen op. Van de divi sionisten verloren bij de heren zo wel Leython als Gemini met 3-2. Bij de dames verraste NOVO met klassieker "de ronde van Midden- Holland", met start en finish in Al phen aan den Rijn, hadden Swift- renners Hans Blase, Cees Vemooy en Leidenaar Alex Jansen zitting in een grote kopgroep van 20 ren ners. Vemooy diende vanwege een valpartij de strijd echter te staken, terwijl Jansen en Blase door die zelfde valpartij in het tweede deel van de uiteengevallen groep be landden. Jansen finishte uiteinde lijk als 12de, Blase werd 17de. Amateur Jan Hendrik Lagerweij legde zaterdag tijdens de ronde van Feijenoord beslag op een 6de stek, om vervolgens gisteren in Velddriel als 11de over de meet te komen. In Aalsmeer spurtte lief hebbers Klaas Duivenvoorden naar de overwinning. Adrie Krüger werd gisteren tweede tijdens de voorwedstrijden in Alphen. jonger dan 12 jaar 3 Bas Willemse 1.25.2. 100 meter vlinderslag meis jes jonger dan 12 jaar 2 Paulien Sta stra 1.19.1. 3 Winny van Deelen 1.20.5. 100 meter schoolslag jon gens jonger dan 16 jaar 2 Antoine van Weerden 1.13.5. 3 Hans van Hees 1.14.4. 100 meter vrije slag jongens jonger dan 14 jaar 2 Marco Mulder 1.00.6 idem jongens jonger dan 12 jaar 3 Arvid Arkenau 1.09.9. Uitslagen Leiden de Zijl/LGB: 100 meter rugslag meisjes geboren in 1970 (en later) 2 Mariska van Beukering 1.26.1. idem jongens 2 Robbie Dubbeldeman 1.24.4 100 meter rugcrawl meisjes geboren in 1972 (en later) 2 Marjolein Blokpoel 1.35.2. 100 meter vrije slag jongens geboren in 1972 (en later) 3 Ronnie Ligtvoet 1.16.3. 100 meter vrije slag meisjes onder de 10 jaar 2 Medea van Kampen 1.25.6. idem jongens onder de 10 jaar 3 Erik Ouwerkerk 1.30.7. sterdamse bodem was de basis voor de remise. Peter de Groot en Aljé Kamphuis wonnen er ie der een. Sjaak den Elzen was tegen VW de grote man voor Docos. Zijn drie zeges werden echter weer teniet gedaan door Edwin van der Reyden, al was deze jeugdspeler een keer dicht bij zijn eerste overwinning. Winnen deed Walter Engelbert twee keer. Zijn verlies tegen een invaller aan VW-zijde en het teloor gaan van het dubbel was er de oorzaak van de vooraf verwachte 6-4 winst er niet kwam. Volgende week moeten twee punten ge pakt worden tegen Onkyo 2 om wat rustiger adem te kunnen ha len in de derde divisie. Overige uitslagen: Sjaardema 2-Noad 2 4-6; Scylla 3-M.Z. 2 3- 7; VEV—De Treffers 5-5; Sjaarde ma 3-Typp 6-4; Tw.One Up-A- vanti 3 4-6. Dames: Docos-Sala- manders 8-2; Scylla 2—Tios 3-7; Hoonhorst-Avanti 2 5-5; Docos 2-A.T.C. 4-6; Taverzo-Avanti 3 0-10. een keurige 0-3 bij KDS en reken de Gemini gedecideerd af met Del ta: 0-3. In de promotieklas deed de butant Leython 2 het erg goed met een 0-3 bij het sterke Tornado. In de tweede divisie maakte Ley thon in zijn eerste uitwedstrijd te gen Brother/m in het begin teveel servefouten. Daardoor ging de 5-8 voorsprong verloren en kon Bro ther die set op zijn naam schrijven (15-10). Met de broers Martin en Hans Broere in een hoofdrol op de buitenkant kreeg Leython vervol gens een flink overwicht, dat met 8-15 setzege nog zwak was uitge drukt. Toch stortte Leython hierna in elkaar; want in die derde set had men met 2-14 voorgestaan. Brother liep weg naar 12-0. Leython maak te in die 20 minuten slechts een punt en won de vierde dik met 15- 2. In de beslissende vijfde set ging het bij Leython met Paul de Winter als invaller wat beter. Tot 12-12, toen waren een servefout en 2 pass- fouten fataal: 15-12 (3-2). Gemini en Sliedrecht schotelden het publiek voor een topper een vry matige partij voor, die door spanning toch nog aantrekkelijk werd. Met Eric Peters (overgeko men van Ruiter) in een hoofdrol greep Gemini via 15-12,12-15,15-11 en 15-8 de zege. De'enige smet op de strijd was dat Bernard van der Pols na een blessure van een jaar nu weer zijn knie blesseerde. De 3-0 van het in de derde divisie debuterende NOVO op Zovoc kwam minder gemakkelijk tot stand dan de uitslag doet vermoe den. Na een wat moeizaam begin (15-8), leek NOVO op een simpele winst af te gaan. Op 14-9 echter stokte het en Zovoc kroop naast de Noordwijkers en haakte in een zin derende slotfase pas op 19-17 af. Dë derde set bleek toen een formali teit met een oppermachtig NOVO: 15-4. Tegenstand Bij de dames-divisies was de te genstand, die Gemini ondervond van Delta/L aanzienlijk minder dan vorig seizoeh. Zeer geconcen treerd spelend met steeds dezelfde 6 basisspeelsters in het veld werd de tegenstander onder de tien pun ten gehouden in elke set. Pass en aanval liepen prima aan Voorscho- ten-zijde (7-15, 4-15, 9-15). In Wor- mer draaide een uitstekend NOVO na een stroef begin (11-5 achter) de thuisploeg KDS 2 volkomen dol. Na met 11-15 die eerste set gepakt te hebben kwam de ploeg pas goed los. KDS had geen antwoord op het zeer gevarieerde en snelle aan- valsspel, gecombineerd met een bijna 100 procent scorend blok. In krap 50 minuten werd het karwei geklaard met 7-15 en 3-15. Leython nam een forse voor sprong op AV'40 maar viel daarna terug (15-13). In de volgende set lukte het wel en werd het dik ver diend 6-15. Daarna volgde een pe riode van onnauwkeurig passen. AV'40 kon zodoende makkelijk ze gevieren (15-11, 15-9). Door de bles sure van Annette Tebarts werd 1-5 gespeeld met een eminente Fem- my Lagerwaard. In de promotieklas heren was ie dereen bij Leython wat gespannen. Maar de voorbereiding bleek ui terst succesvol. Met de nieuwe aan winsten Paul de Winter en Rob Koebrugge in de basis werden 2 sets gemakkelijk gewonnen, na een snel genomen voorsprong (15- 8, 15-7). Ook de derde set leverde weinig problemen op zodat ook de wisselspelers zich volop konden uitleven in het snelle spelletje dat Leython zijn tegenstander Punch voorschotelde (15-9, 3-0). Donai was met het 2-3 verlies niet eens ontevreden gezien de voorgeschiedenis. Immers, Cees de Bock en Ron Groen zaten een schorsing uit, en Pim Linthout was afwezig. Het team werd nu aange vuld met Henny v. Ruiter uit het derde. Zelfs leek Donar nog op de volle winst af te gaan, maar na 8-15, 12-15 keerde het tij: 15-2. Op 13-14 en 10-13 in de vierde en vijfde-set liet Donar de winstkans liggen (16- 14, 15-13). Van As pakt bronzen plak BAD'HOMBURG (ANP) - Theo Meier was gisteren de beste judoka in de Nederlandse selectie tot 21 jaar, die zich met een internatio naal toernooi in Bad Homburg voorbereidde op het Europees kampioenschappen, die in novem ber in Cadiz worden gehouden. Meier toonde zich in de finale van de categorie tot 95 kilogram beter dan de Pool Menzo. Hij scoorde een vol punt in het grondwerk. Een goede verrichting kwam ook op naam van Ronald Joorse in de klasse tot 86 kilo. Joorse won zilver na een nederlaag tegen de Pool Kendor. Leidenaar Laurens van As (tot 65 kg) en Ruud Rijkers (tot 71 kg) veroverden een bronzen me daille. Van As werd voor de eind strijd uitgeschakeld door de Frans man Boza, maar revancheerde zich via een overwinning op diens land genoot Vensh. Moed Gemini 2 had erg veel moed ge put uit het feit dat het dit seizoen een vaste coach had in de persoon van Casper Brussee. Debutant Zo voc 2 kwam er nu niet aan te pas en werd volledig geplet met de cijfers 15-11, 15-7, 15-3. Bij de dames was het debuut van Leython goed. De nummer 3 van vorige competitie het Delftse Tor nado kreeg met 0-3 klop. Met als uitblinksters Femke Wiebes en nieuweling Cristel de Groot (vooral verdedigend erg goed), werd op aangeven van Thea Gevers Torna do voor te grote problemen ge steld. Via 13-15, 9-15 en 12-15 werd de winst veilig gesteld. WW en LUSV vochten in een spannende wedstrijd fel om elk puntje. Beide teams waren ver zwakt (bij WW waren Anneke Verhart en Jolanda Remmerswaal gestopt en bij LUSV stond prak tisch het tweede team van vorig jaar in het veld). LUSV greep de eerste set met 11- 15 en zat op 11-14 in de tweede dicht bij een puntje. Zover kwam het niet. Onder leiding van Jeanet- te Rietkerk had WW iets meer in huis (16-14, 15-13, 15-5). Bij LUSV speelde Ko Pronk een goede partij (3-1). De streekderby DAC-Gemini 2 eindigde na vijf sets in een 2-3 voor Gemini 2. Na 15-9 voor DAC kwam Gemihi op 4-13, maar DAC won: 15-13. Daarna trok Gemini de partij regelmatig naar zich toe: 13-15,7-15 en 13-15. GER RENES Alecto pakt eerste punten LEIDEN - In een streekontmoe- ting pakten de hockeysters van thuisploeg Alecto gistermiddag de eerste punten'Via een 3—1 zege op Forescate dat nu puntloos de on derste plaats bezet in de tweede klasse A. De Voorschotense kunst- grasploeg verschafte zich ruimte door de aanvankelijk goed uitge voerde lange klap en kreeg veel kansen door strafcorners die ech ter niets-opleverden. Ook Alecto verzuimde om uit een strafhoek slag de score open te breken. Vijf minuten voor"rust maakte Caroline Blok 0-1 voor Forescate door uit een strafbal Heieen van Ham te passeren. Alecto-coach Ruud Hartman Kok zag, nadat Marjolein van Al- derwerelt in het veld gekomen was en Ninette Kokke naar de rechter spitspositie was doorgeschoven, zijn team met doordacht spel en op karakter terugkomen. Forescate verviel tijdens de tweede helft in het op het natte natuurgras moeilij ke korte combinatiespel en moest toestaan dat Correlien van Buren een zuivere hattrick maakte. Drie maal scoorde zij na goed opkomen op de linkerflank en zette Alecto met haar zeer goede acties op een comfortabele 3—1 voorsprong. In de laatste fase kreeg Forescate nog mogelijkheden, maar had pech met onder meer een bal die op de doellijn bleef liggen. De Noordwijkse hockeyers zijn voor hun inhaalwedstrijd naar Am sterdam gereisd om AMVJ partij te geven in de derde klasse B. On danks een voortvarende Noord wijkse eerste helft die werd afge sloten met een 0-1 voorsprong, ge scoord uit een strafpush van Ralph Wisburn, kwam Noordwijk met een 4-1 nederlaag uit de strijd. Een discutabele strafcornertreffer bracht de Amsterdammers na tien minuten in de tweede helft op ge lijke hoogte: 1-1. De ommekeer in de wedstrijd kwam echter toen een inzet van AMVJ strandde op of de stick of het lichaam van Bas Ver doorn. De reactie van Verdoorn naar de scheidsrechter was derma te grof op het toekennen van een strafbal dat hij het veld moest ver laten. De strafpush leverde 2-1 op, waarna AMVJ nog eens twee tref fers produceerde na Noordwijkse verdedigingsfouten. Leiden deelt met Eridos het verleden voor Leiden uitkwa- boeg stond Leiden met 4-2 voor, men. Juist Sjaak en Lieneke La- maar toen verloren Jan Slingeland man hadden een belangrijk aan- en Dory Koelemij van...Sjaak en deel in de deling van Eridos. Met Lieneke Laman. Waarna Joice nog twee mixed-parijen voor de Heiklots en Guus de Vogel onder- Het tweede team van Leiden (vierde klasse) boekte een ruime 2- 6 overwinning op het tiende team van Van Zijderveld. Veglo bleek niet opgewassen te gen het vierde team van Velo: 7-1. Ondanks de aanwezigheid van El vira Vermeulen, kon de Leidse ploeg slechts één punt laten aante- keken. Dat kwam op naam van het duo Hans van Harteveld/Sonja Steenbergen. In de hoofdklasse van het dis trict behaalde Merenwiek zijn der de overwinning op rij. Ditmaal on dervond Steeds Vooruit de kracht van Merenwiek: 8-0. Overige uitsla- genm in de hoofdklasse district: Aïgus 1-Sigo 17-1, Saturnus 1 - Hil- legom 1 3-5 en Lisse 3-Eridos 4 5-3. DEN HAAG/DORDRECHT - Voor de Zijl/LGB en LZ'86 startte in het afgelopen weekeinde de competitie. Ereklas ser de Zijl/LGB ontmoette in de eerste competitiewed strijd Zian/Vitesse. In Den Haag zegevierden de Leide naars met 8-12. LZ'86 reisde voor de eerste wedstrijd af naar Dordrecht. In het Combibad bleek Merwede met 8-6 een te sterke opponent. Swift-praeses Cock van der Hulst schiet de allerjongsten van de jeugdrenners uit de startblokken. ifoio Holv;

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 20