'Ik zie best mogelijkheden' Beurskens in marathon Zege ook voor Hinaiilt een verrassing Bassets weten niet van ophouden: 12-10 hu Jianliua indt vorm Maassen v.d. Brink in Zwitserland beste Nederlander Steve Hegg lijdt onthutsend verlies 't weede in Parijs I Van der Smissen zoekt aansluiting bij wereldtop Seizoen Jstart in Uitgeest WWV wieler clubkampioen DIOK lijdt nederlaag iANDAG 24 SEPTEMBER 1984 14,3 - ll- 30 f.3* f. 202f M; 2ANGHAI (Reuter) - Zhu Jian- 1 70 f 3 zaterdag voor eigen pu- 2i4 -k in Sjanghai zijn vorm hervon- De 21-jarige Chinese wereld- r: 1. lordhouder won het hoogsprin- nnes M met zijn sprong van 2 meter 35. Ringn pogingen om het wereldre- f- I'd om 2 meter 40 te brengen, io f. aj^en. Gerd Wessig uit de DDR :ter lrc* tweede met 2 meter 27. en) 2.fteve Cram won de 800 meter op 3. Za<:ntieke wijze als eerder in de plaek in Nanking. De Brit soleerde 3,60; fer de baan en klokte de tijd van 1 nuut en 46,41 seconden. De Chi- ?s Huang Luotao kwam ruim zes -1 i7on(^en later als tweede over de ormer£eP- f. tolf Dannenberg, de Westduitse 3,hnaar van het goud in Los Ange- was bij het discuswerpen onge- ter: Inbaar met een worp van 62 me- LEIDEN - De Leidse snelwande laar Dirk Maassen van de Brink kan met voldoening terugzien op z'n 20ste interland. De AV Hol land-atleet, die zaterdag in het Zwitserse Monthey meedraaide in een vijf landenontmoeting tus sen Nederland, België, Luxem burg, Denemarken en Zwitser land, toonde zich de beste Neder landse vertegenwoordiger. Met een tijd van 3 uur 1 minuut 36 seconden over de 35 kilometer legde hij beslag op een zesde plaats van de twintig gestarte deelnemers. Bovendien bleef hij maar negen seconden verwij derd van zijn persoonlijk record op deze afstand. En dan te be denken dat het één kilometer lange parcours - dat dus 35x moest worden afgelegd - een ver raderlijke klim van 200 meter tel de. Wel persoonlijke records no teerde Maassen van de Brink op de tussenafstanden 25 km (2.05.51) en 30 km (2.32.53). In de eindstand legde de Nederlandse ploeg beslag op een derde plaats. Winnaar werd het team van Bel gië. Ter afsluiting van het baansei- zoen organiseren de atletiek- clubs in Leiden en omgeving in de tweede helft van september traditiegetrouw onderlinge meerkampen. Volgende week gaan de leden van het Leidse AV Holland en De Spartaan uit Lisse aan de slag, het afgelopen week einde was het de beurt aan de at leten en atletes van het Leidse De Bataven. De titelstrijd bij De Bataven, afgewerkt in de Leidse Hout, stond op een laag niveau. Ed de Vos kon op de tienkamp bij de heren de zege binnenhalen met een schamel puntentotaal van 4768. Daarbij kon hij het zich zelfs permitteren op de 1500 me ter uit de baan te stappen. Eigen lijk konden alleen zijn werppres- taties er mee door: kogel 11.50, discus 35.64 en speer 44.56. Tweede werd Friedhelm Dreck- meyer met 4665 punten en derde Ludger Lavaleye met 4382 pun ten. Van beter gehalte was de ze venkamp dames die een over winning opleverde voor Marian van der Niet met 4566 punten. Zij begon sterk met een 100m hor den in 14.7 en een hoogtesprong van 1.60 m. Zwak was het kogel stoten met 7.65 m. Daarna volg den goede verrichtingen op de 200 m (26.4) en bij het versprin gen (5.12). Met de speer werden nauwelijks punten gescoord (21.78) maar op de 800 m daaren tegen werd weer een verrassende tijd van 2.31.4 gescoord. Tweede werd Mieke van de Veek met 3794 punten en derde Hella van de Graaf met 3791 pun ten. Jeugdtitels kwamen terecht bij: Waldo de Boer negenkamp jongens B met 4140 punten, He len Poelman zevenkamp meisjes A met 2853 punten en Esther We zel zevenkamp meisjes B met 2553 punten. CALI (Reuter) - Olympisch kampioen op de achtervolging Steve Hegg heeft op zijn specialiteit een onthutsende nederlaag geleden tegen een onbekende Rus. Zijn verlies vormde de sensatie op de eerste dag van het achtdaagse baanprogramma in Cali in Columbia. De 21-jarige Hegg werd in de kwalificatieronde met bijna zes seconden verslagen door Joeri Loepalenko, maar plaatste zich toch voor de tweede ronde omdat hij een van de snelste verliezers was. „Dit doet pijn. De Rus verbaasde me werkelijk. Hij was verschrikkelijk snel.Dit is een prima uitdaging voor mij", verklaarde de Amerikaan na afloop. Bij zijn aankomst in Cali had Hegg verklaard, dat hij eens en voor altijd de kritische mond van de Russen zou snoeren. De Sovjet-renners menen, dat Hegg zijn Olympische titel eerder dankt aan zijn futuristische fiets dan aan eigen kwaliteit. Loepalenko, die Hegg voorlopig aan het denken zette, was niet de snelste in de kwalificaties. De Pool Davidowicz was nog twee seconden rapper met zijn tijd van 3.23,69. Tweevoudig wereldkampioen Sergei Kopilov won de incourante 500 meter in 28,12 seconden en stootte gemakkelijk door naar de tweede ronde bij de sprinters. Dat deed ook de Britse kampioen Paul McHugh (17), die in de tweede ronde gekoppeld is aan Nelson Vails, winnaar van het zilver in Los Angeles. Vuni J 1RIJS (ANP/AFP) - Carla Beurs- 'las -ns heeft gistermorgen in Parijs snelste marathon uit haar car- gelopen. De 32-jarige atlete n Festina legde de 42 kilometer 195 meter af in de tijd van 2 uur, R( minden en 53 seconden. Daar- *e werd ze tweede achter de euwzeelandse Lorraine Möller, -2 negen seconden sneller was ji de Limburgse. e SirHet persoonlijke record van Car- Beurskens stond sedert 1982 saka) op 2.34.14. Dit jaar kwam lur) in Rotterdam dicht in de buurt <en/m die toptijd met 2.34.58, waar- ee ze exact 2/100e seconde onder limiet voor de Olympische Spe- n in Los Angeles bleef. In LA aneReelde Beurskens geen rol van be- kenis. Ze verloor al snel een con- ctlens en finishte als 27e in 883807.51. IDe pupil van trainer Carel van sselroy bleef in Parijs ruim één inuut (1.21 exact) onder haar per- onlijke record. In de Franse !ïas®>ofdstad vocht ze een duel om de •ge uit met de veel sterker geach- Lorraine Möller. De Nieuwzee- 57 i-ndse behoort tot de damestop op marathon. In Los Angeles ein- gde ze als vijfde in 2.28.34, waar mee ze doorstootte naar de zesde ^aats op de wereldranglijst in 3>84. Die lijst wordt aangevoerd door de Noorse Ingrid Kristiansen met 2.24.26 voor de Olympische winnares Joan Benoit uit de Ver enigde Staten met 2.24.52. In Parijs behaalde Möller haar derde zege in een internationale marathon. In 1980 won ze in Lon den, twee jaar later in San Francis co. In de Franse hoofdstad moest ze in de slotfase afrekenen met de verrassend sterk lopende Beurs kens. De Limburgse versnelde twee kilometer voor het einde en nam twintig meter voorsprong op drie mede-koploopsters, Möller de Westduitse Charlotte Peske en Christa Vahlenseick. Van het drie tal was alleen de Nieuwzeelandse in staat het tempo van Beurskens te volgen. Op haar beurt verhoogde Möller in de slotkilometer het tem po, waarna Beurskens langzaam op afstand werd gelopen. Uitslag: 1. Lorraine Möller (Nzl) 2.32.44,2. Carla Beurskens (Ned) 2.32.53, 3. Charlotte Peske (Wdl) 2.33.32, 4. Christa Vahlenseick (Wdl) 2.34.28, 5. Dorothy Goertzern (Can) 2.35.24. Walker De Nieuwzeelander John Walker heeft de vierde editie van de mijl op Fifth Avenue in New York ge wonnen. De 32-jarige atleet, win- Fransman ouderwets sterk in Grand Prix des Nations Carla Beurskens (rechts) liep gisteren in Parijs de snelste marathon in haar carrière. Ze werd tweede met een achterstand van negen seconden op winnares Lorraine Moller (links) uit Nieuw-Zeeland. naar van het Olympisch goud op de 1500 meter in 1976, versnelde 400 meter voor de eindstreep, werd niet meer achterhaald en finishte in de relatief langzame tijd van 3 minuten en 53,62 seconden. De Zwitser Pierre Deleze werd tweede op ruim een seconde en de Span jaard Jose Abascal derde. Bij de dames ging de zege naar de Olympische kampioene op de 3000 meter, Maricia Puica. De Roe meense loste de Britse Wendy Sly 300 meter voor de streep. Sly, in Los Angeles eveneens tweede ach ter Puica, moest ruim anderhalve seconde toegeven. Debbie Scott uit Canada, de winnares van het vorig jaar, kwam niet verder dan de zesde plaats. CANNES (AFP) - Voor Bernard Hinault betekende de zege die hij gisteren boekte bij de 49e Grand Prix des Nations, zijn eerste grote overwinning sinds hij vorig jaar de Ronde van Spanje winnend af sloot. De Fransman was voor de 89 kilometer lange rijdrit rond de Zuidfranse plaats Cannes ditmaal niet een van de favorieten. Die rol was weggelegd voor de Ier Sean Kelly en de Fransman Laurent Fig- De overwinning van Hinault, die de Grand Prix al in 1977,1978,1979 en 1982 won, kwam ook voor de Breton zelf dan ook als een verras sing. „Ik heb mij niet speciaal op deze race voorbereid. Na het we reldkampioenschap heb ik alleen wat getraind achter de derny. Za terdag hoop ik met de Italiaan Mo- ser bij de Tropheo Baracchi mijn tweede grote overwinning van het te behalen". Hinault was gisteren niet de snel ste starter. Die eer was weggelegd voor de Ier Roche, die na 13,5 kilo meter, toen voor het eerst de tijden werden opgenomen, vjjf seconden voorsprong had op Hinault en twintig op de tot op dat moment op de derde plaats liggende Fignon. Kelly had bij het eerste meetpunt ïINT WILLEBRORD (GPD) De inschrijvingstermijn voor het eerste kaderkampioen- >:hap is al gesloten. Christ van der Smissen liet zijn beurt voorbijgaan. Hij zal ontbreken 2P de ereklassetitelstrijd in het kader 47/1, waarmee het biljartseizoen op 26 oktober in Iiddelburg pas weer goed op gang zal worden gebracht. 2'ant Van der Smissen is bezig de Oaderspelsoorten geheel af te sto- 0»n. Hij heeft de laatste tijd geen Oarambole 47/1 of 71/2 getraind en einst er ook niet over dat te doen. zegt het me nog. Als ik Ne- erlands, Europees of zelfs wereld- ampioen in het 71/2 zou worden? k schiet daar niks mee op". Het illustreert de dreigende te- Dorgang van de kadersoorten in iet moderne biljarten. In de ver- lieuwingen, die het topbiljarten te- beheersen, is slechts voor driebanden en kunst- vltoten en verder nog voor een klein idepeetje bandstoten. Maar daarmee het op. Publiek en sponsors nauwelijks meer interesse ja/oor langdradige toptoernooien in amiet een- of tweestoots kader, dri Het lijkt voorbij met het 47/2, het Do/1/2 en 47/1. Die spelsoorten lijken .vete zijn gedoemd tot een blijvende ïndergeschikte rol bij de geld- l bschieters en de media en dienten- npgevolge ook bij de topspelers. Zo vroeger het libre een leerschool de kaderspelsoorten was, zo ge ha. ori O di (ANP) - Van 10 tot 14 1 oktober opent de Europese top van driebandenspelers in Uitgeest het nationale biljartseizoen. In zaal .Tuin zijn de Belgen Raymond Ceu- lemans en Ludo Dielis, de Frans man Richard Bitalis en de Neder landers Rini van Bracht en Christ van der Smissen de voornaamste kandidaten voor de eerste en beste uit het prijzengeld. Het veld het internationale drieban- wordt gecompleteerd de Nederlandse ereklassers van der Looy, Joop de Wil- mde, Ad Verlouw en Piet de Jong. zullen nu wellicht de kadersoorten een voorbereiding gaan vormen op het driebanden. De echte toppers zien dat in. Müller, Connesson, Ceulemans, Dielis en nu ook Van der Smissen maken de kadersoor ten totaal ondergeschikt aan die discipline waarin meer te halen valt: het driebanden. Van der Smissen: „Ik ben er niet voor hon derd maar voor tweehonderd pro cent van overtuigd dat alleen het driebanden en het kunststoten toe komst hebben". V erontwaardigd Zelfs Van der Smissens geliefde bezigheid, het bandstoten, schiet er tegenwoordig bij in. De Wille- brorder toont zich hevig veront waardigd over de internationale biljartkalender voor het komende seizoen. „Altijd heeft er eeh WK bandstoten op gestaan. Nu niet. En wat zie ik. In plaats daarvan heb ben ze nu een Europees Kam pioenschap libre voor vrouwen op gevoerd. Dan vraag ik me af waar ze bij die bonden mee bezig zijn. Dan is dat voor mij alleen maar een teken dat zelfs ook het bandstoten ondergeschikt wordt gemaakt. In Kopenhagen vorig jaar, werd ik tweede van de wereld in het band stoten, en ging ik naar huis met een ballpoint. Dat is toch illustratief'. „Echt, ik zie de kadersoorten niet meer zitten, ik denk niet dat ik de Nederlandse titel in het 71/2 nog verdedig dit jaar. Waarom zou ik ook. Ik ben toch geen professio nal? Ik hoef toch niet? Ik speel dan toch maar het beste die toernooien die ik leuk vind en waarin ik wat toekomst zie". Onzeker Christ van der Smissen hoopt nog steeds zijn brood met het bil jarten, het driebanden dus, te kun nen verdienen. Hij heeft twee ijzers in het vuur. Maar beide zijn voor alsnog erg onzeker. Zoals de kans op persoonlijke sponsoring door zijn huidige club-geldschieter, het computer- en softwarebedrijf Vol- mac. Misschien is directeur Van Oosterom in de nabije toekomst wel genegen Van der Smissen per soonlijk te gaan sponsoren. Vooral nu ook is besloten de spelers op Europees en wereldkampioen schappen naamreclame op hun truien te gunnen. De tweede mogelijkheid voor Van der Smissen in de toekomst zijn geld met biljarten te verdienen is dubieuzer. De Westbrabander houdt nog altijd rekening met het feit dat hij gevraagd zal worden deel uit te gaan maken van een profcircuit, dat in het leven is ge roepen door de Amerikaanse McCormack-organisatie. Ceule mans, Dielis, Bitalis, Kobayashi, Komori en Van Bracht zetten hun handtekening al onder een con tract met de Amerikaan en Van der Smissen en de Zweed Blomdaal werden genoemd als 'reserves', als spelers die er bij zouden kunnen komen als het rondreizende biljart- circus zou worden uitgebreid. Maar daar is voorlopig nog geen sprake van. Want het McCormack- circuit staat op losse schroeven, zo het zich nu laat aanzien. Van der Smissen berustend: „Ik heb er vo rige week nog met Rini van Bracht contact over gehad. In september zou alles geregeld moeten zijn, dan zou er een circuit van een stuk of tien wedstrijden moeten vaststaan. Maar Rini heeft nog helemaal niets gehoord. Het lijkt zeer dubieus te worden, al zijn de contracten gete kend. Maar de start was afhanke lijk van de belangstelling van radio en tv, en misschien zit hem daar de kneep. McCormack wilde alleen beginnen als hij zeker was dat de wedstrijden op de radio en televi sie werden uitgezonden. Maar, op voorhand, ik zou graag bij die elite zitten, wie niet? Als je met die tien toernooien een minimumjaarloon bij elkaar zou kunnen spelen, zitje goed". Van der Smissen: "Vorig jaar werd ik tweede van de wereld i bandstoten, en ik ging naar huis met een ballpoint. Dat is toch illustra tief'. Slag gemist Hij is een werkloze topsporter, Christ van der Smissen, zoals er zo- velen zijn in Nederland. Zoals Hil- bert van der Duim, Elly van Hulst en noem ze allemaal maar op. Christ van der Smissen, de dertig gepasseerd inmiddels, lijkt de slag- te hebben gemist, realiseert zich dat zelf ook. Veel van Van der Smissens collega's hebben em plooi gevonden in de horeca- en de biljartartikelensfeer. Zij blijven via een kampioenschap, al is het 'maar' een kaderstrijd, in de pictu re en plukken daar dan in zakelijk opzicht de vruchten van. Van der Smissen niet en nu hoeft hij er niet meer aan te beginnen, zegt hij zelf. „Toen ik achttien was, toen had ik het misschien moeten doen. Nu niet meer. Toen had ik het moeten maken, toen was er in Nederland nog geen aanstormende jeugd, zo als nu. Toen was er alleen Van der Smissen en verder niks". Nu Van der Smissen zijn zinnen heeft gezet op het driebanden, moet hij tot de internationale top zien door te dringen. Alleen daar is er voor hem een boterham te ver dienen. Hij moet daarbij vooral op boksen tegen Ceulemans, Dielis, een achterstand van 32 seconden op zijn landgenoot. Ook na dertig kilometer was Ro che nog steeds de snelste. Zijn voorsprong op Hinault bedroeg op dat moment echter slechts vier se conden. Tussen de de 44,5 en de 58 kilometer toonde de veelvoudige winnaar aan, dat hij in grote vorm verkeerde. Vooral in deze fase ver grootte Hinault zijn voorsprong op de concurrentie aanzienlijk. Fignon verloor op dit gedeelte bijvoorbeeld nog eens twintig se conden. Alleen Roche hield Hi nault bij. Ten opzichte van het 44,5 kilometer punt gaf de verrassend goed rijdende Ier de Fransman niets toe. Roche bleek echter in de ze fase van de strijd teveel gegeven te hebben want in de volgende ze ventien kilometer moest ook hij ruim toegeven op de ontketende Hinault. Terwijl zijn concurrenten ondervonden dat het seizoen lang en zwaar was geweest, reed de Fransman als in zijn beste dagen. Uiteindelijk bleef Kelly het best in het spoor van de winnaar. De Ier, deze week nog bij de besten in Parijs-Brussel, moest echter wel ruim anderhalve minuut toegeven. Hij bleef zijn landgenoot Roche juist voor. Laurent Fignon maakte duide lijk dat het seizoen voor hem bijna ten einde is. „Ik leef echt toe naar de laatste wedstrijden. Voor mij is het jaar met de Ronde van Italië en Frankrijk lang en zeer zwaar ge weest. Vanaf het begin heb ik niet geloofd in mijn kansen hier te win nen. Daar reed ik de afgelopen da gen al niet goed genoeg voor". Kelly was met zijn tweede plaats uiterst tevreden. „Tijdens de rit heb ik steeds moeite gehad de juis te cadans te vinden. Gezien het feit dat ik mij niet speciaal op deze wedstrijd heb voorbereid, ben ik zeer tevreden". De uitslag van de „open" tijdrit om de 49ste Grand Prix des Nations, over 89 kilometer: 1. Bernard Hinault (Fra) 2 uur en 50 seconden (gem. snelh. 44.193 km/u), 2. Sean Kelly (Ier) 2.02,24. 3. Stephen Ro che (Ier) 2.02,36,4. Laurent Fignon (Fra) 2.02,54, 5. Kim Andersen (Den) 2.04,03, 6. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) 2.04,26,7. Daniel Gisiger (Zwi) 2.04,31,8. Helmut Wechselberger (Oos/amateur) 2.04,33, 9. Urs Freuler (Zwi) 2.05,16, 10- .Jean-Mary Grezet (Zwi) 2.05,26. CANNES (AFP) - Erik Ereukink eindigde bij de amateurs als zeven de. Hij had bijna twee minuten achterstand op de Franse winnaar Bernard Richard, die de 44,5 kilo meter rond Cannes aflegde in 1 uur, 2 minuten en 2 seconden. Daarmee bereikte hij een gemid delde van 43,039 kilometer per uur. DRONTEN (ANP) - De wieler ploeg van Westland Wil Vooruit uit Naaldwijk, bestaande uit de ren ners Van Beusichem, Ammerlaan, Solleveld, Van Dalen, C. Koppert en Hogervorst, won dit weekeinde op het vlakke, onbeschutte land schap rond Dronten het clubkam pioenschap van Nederland. De vijf amateurs en één prof (Solleveld), allen met een behoorlijke reputatie als tijdrijder, reden de afstand van 60 km met een gemiddelde van ruim 47 km per uur. Als tweede eindigde de ploeg van Tempo uit Soest (De Rooy, Broers, Schipper, Smit Groen en de Boer) met een achterstand van bijna een minuut. Derde werd Theo Middelkamp uit Goes. De sportieve reünie in de polder werd dit jaar bezocht door het re cord aantal van 1060 deelnemers. Opvallend was de grote belangstel ling van de profs. (archieffoto) Bitalis, in eigen land Van Bracht en tegen de Japanners. Hij moet beter worden of in elk geval net zo goed. En dat lijkt een moeilijke zaak voor de Brabander, die in de eerste plaats toch een allrounder is. „Was", verbetert Van der Smissen veelzeggend. „Waarom zou ik in het driebanden niet bij de eerste vijf kunnen komen. Ik zie best mo gelijkheden. Tenslotte heb ik nog steeds het Nederlands record toer- nooigemiddelde met 1.234 en was ik ooit vierde op een wereldkam pioenschap driebanden. En dat al lemaal in een tijd dat ik ook nog allerlei andere spelsoorten deed". LEIDEN - DIOK heeft de eerste nederlaag te pakken in de ereklas se van de rugbycompetitie. Hoewel de winst moest worden achtergela ten bij Castricum (17-7), keerden de Leidenaars toch niet geheel on tevreden huiswaarts. The Bassets weten in de promo tieklasse Noord voorlopig nog niet van opgeven. Mede-koploper As- crum uit Amsterdam werd gisteren met 12-10 verslagen. LSRG liet het in dezelfde afdeling weer lelijk af weten. Van 't Gooi werd met 25-6 verloren. De reden dat DIOK niet geheel ontevreden de terugreis aanvaard de na het verlies bij Castricum, lag in het feit dat er een aantrekkelijk duel was gespeeld en dat de johge Leidse driekwartlijn zich heldhaf tig had geweerd. Dat Castricum niettemin won kwam mede door dat die ploeg de penalty-kicks opti maal benutte en doordat de voor- waartsen veelal sneller bij het ovaal waren. Toch nam DIOK in Castricum een voorsprong. Ab Huisman straf te een overtreding van Castricum in de ruck genadeloos af: 0-3. Wel kwam de tegenstander door een kick van Wiet van Duin en een try van Marco Martens overtuigend te rug, maar Diederik Renardel bracht de stand nog voor de pauze in evenwicht door een try te druk ken namens DIOK. In de tweede helft pakte het mo biele Castricum toch de winst, on danks het heldhaftige verweer van de jonge Leidse driekwarten. Drie kansen werden volledig benut en een try van Martens en twee penal ty-goals van Wiet van Duin zorg den voor de 17-7 eindstand. The Bassets weten voorlopig nog niet van ophouden. Mede-koploper Ascrum uit Amsterdam moest het ondervinden en werd met 12-10 ge klopt in een zinderende ontmoe ting. Beide ploegen was er alles aan gelegen te zegevieren, ze gaven elkaar dan ook niets toe. Daarom duurde het tot vijf minuten voor de rust eer er gescoord werd. Ruud Vos wist een uitstekend uitgespeelde driekwart-aanval toen af te ronden en zetten The Bassets op 4-0. Tinus Harskamp benutte de conversie (6-0) en de Sassenheimers leken op fluweel te zitten. De Amsterdamse studenten kwamen echter bikkelhard terug: 6-6 via Joos Tacken. Hoewel The Bassets nadien dui delijk domineerden, kon het over wicht niet in tries worden uitge drukt. Tinus Harskamp deed het wel met penalty-kicks. Niet mooi, wel effectief: 12-6. Tegen het einde werd het duel nog spannen, omdat slecht tacklen in de Sassenheimse defensie Ascrum in de gelegenheid stelde op 12-10 te komen. De kick die de gelijkmaker had kunnen op leveren, werd echter gemist. LSRG miste de broodnodige agressiviteit in het duel bij Het Gooi. Vooral het eerste kwartier van de tweede helft werd de Leidse studenten fataal. In die fase kwa men ze praktisch niet aan de bal. LSRG werd dan ookk snel op een 19-0 achterstand gezet. Pas toen slaagde Pieter Reint Fischer erin iets terug te doen (19-6), maar toen 't Gooi zich weer even inspande liep de score op naar 25-6.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 21