Roomburg toont veerkracht Scylla buigt voor Allan aar Zwemploeg De Zijl niet snel van startblokken Vlietwijk neemt revanche: 8-3 Handballers Saturnus rekenen af met Ancora Wederom winst dames Noordwijk Ruime winst Sjaardema De Zijl stelt teleur LMHC blijft op nul MAANDAG 24 SEPTEMBER 1984 W LEIDEN - De hockeydames van Noordwijk blijven het goed doen in de eerste klasse, gistermiddag werd Spirit met 3-2 verslagen. Leiden verloor op eigen terrein van Craeyenhout. Bij de heren kwam Roomburg goed terug na een 1-2 achterstand door nog met 4-2 van het puntloze VCL te Forescate - AMHC '65 1-2. Gelegenheidsspits Piet-Hein Goossens verzorgde voor de thuis ploeg de openeningstreffer in het eersteklassedueL Deze voorsprong werd vlak voor het rustsignaal te niet gedaan door een benutte straf- corner van AMHC: 1-1. De Voor- schotense ploeg hervatte met zwak spel en veel te veel praten en moest dit bekopen met een tegentreffer uit een strafcorner. Forescate her stelde zich en schiep in de laatste twintig minuten tientallen kansen waaronder vele strafcorners. Door geluk en goed keeperswerk kon AMHC de voorsprong vasthouden. Roomburg - VCL 4-2. Het duurde twintig minuten voordat er werd gescoord. Room- burger Max Lichtenberg tekende voor de eerste goal en deed dat door vanaf de penaltystip raak te schieten. Het puntloze VCL bracht de spanning terug door uit het veld te scoren en na de hervatting 1-2 te maken uit een strafcorner. Cen trumspits Lichtenberg hielp Roomburg weer naast VCL door uit een strafcornerrebound raak te schieten. Luuk Rietveld zette door voor de Leidenaars en versloeg de Haagse goalie met zijn backhand: 3-2. Paul Lamping werd na diens bankstraf gewisseld met Lucas van Schaik die een strafbal meekreeg en tot 4-2 werd verzilverd door weer Lichtenberg. Bij VCL moest een speler het veld verlaten na te hebben nagetrapt. Cartouche - Alecto 0-0. Het door veel blessures geteister de Alecto speelde een goede wed strijd in Voorburg. In de eerste helft hielden de tegenstrevers el kaar in evenwicht waarin niet werd geproduceerd. Na de pauze ont moette Cartouche een sterk Lei derdorps middenveld. Mede door het goede doelverdedigerswerk en het stoppen van een strafbal door Rogier Bos bleef Alecto doelpun ten bespaard die het zelf ook niet kon maken. Weesp - Noordwijk 1-2. In de matige partij hockey deden zich tevens weinig kansen voor. Weesp zorgde voor een goed uit gangspunt door in het eerste deel te scoren. De gastheren werden echter in de tweede helft achter haald door Noordwijk via Erik Verdoorn die werd bediend door Maarten Hillebrandt: 1-1. Hans Wingerden tekende voor de win nende treffer voor Noordwijk uit een reboundmogelijkheid bij een strafcorner. Uitgeest - Hisalis 1-1. Het gemis aan behoorlijk hek werk maakte deze wedstrijd tot een hinderlijk gebeuren. Twee mi nuten hockeyen en twee minuten zoeken naar de bal in het struikge was zorgde ervoor dat de wed- strijdduur bijna verdubbelde. De ergernis was voor Hisalis dat Uit geest op adem zag komen als de laatste man van de thuisploeg weer eens richting bosjes sloeg. Uitgeest kwam op 1-0 en moest in het ver volg Hisalis naast zich dulden toen Arjen Michiels de keeper uitspeel de en met het puntje scoorde. Dames Leiden - Craeyenhout 0-1. LMHC heeft van zichzelf verlo ren was de conclusie van coach Hendrik Quirijns. Het vooral in de AMSTERDAM (ANP) - Bij de algemene ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) heeft voorzitter Sjoerd Bouma nog niet de opvolger kunnen presenteren van André Bolhuis als manager van het nationale herenelftal. Volgens de KNHB-praeses wordt, met het oog op snel naderende, belangrijke toernooi en, nog steeds naarstig gezocht naar de geschikte kandidaat. eerste helft sterkere Leiden kon niet scoren. De opbouw is goed verzorgd tot de 23 m-lijn, maar dan houdt het op, klonk het relaas van Quirijns. In het tweede deel van de wedstrijd benutte Craeyenhout zijn enige strafcorner: 0-1. In die periode kreeg Leiden acht straf hoekslagen die alle werden geneu traliseerd door de goede Haagse verdediging met aan het hoofd de Craeyenhout-doelvrouw. In de goed geleide wedstrijd werd niet meer geproduceerd. Noordwijk - Spirit 3—2. Een sterke start van de Noord- wijkse hockeysters zorgde voor acht strafcorners in de eerste tien minuten. Na ruim een kwartier pakte Monique Tenholter een cros spass op en liet 1-0 noteren. De ge lijkmaker werd door de gasten uit een strafcornersituatie gescoord. Voor Noordwijk soleerde Jacqueli ne de Groot fraai naar het Spirit- doel en rondde af: 2-1. Net voor rust bouwde Renate van der Bent verder uit, door een strafcorner in te slaan. Na de pauze zakte Noord wijk wat in en het werd nog span nend nadat het via een Schiedamse strafbal 3-2 werd. Noordwijk bleef in een moeilijk kwartier overeind. Nieuwkoop - Roomburg 4-0. Het door de Leidse ploeg op het kunstgras aangeleerde korte com bineren verliep niet succesvol op het Nieuwkoopse natuurgras. De door de thuisploeg gehanteerde lange klap bleek veel succesvoller. Twee strafcorners en twee uitval len waar de Leidse defensie geen antwoord op had, bracht Nieuw koop de 4-0 overwinning. LEIDEN - De derde, meer dan hectische ronde in de tafel- tenniscompetitie leverde zaterdag een lading in het oog springende, om aandacht schreeuwende zaken op. Waar te beginnen? Is de 9-1 triomf van Sjaardema bij Luto de beste teamprestatie, of komt die eer toch Avanti toe dat vrijdag avond al remiseerde met landskampioen De Veluwe. Ver dienen de Scylla-heren de rode kaart voor het 4-6 verlies tegen Het Hooge Huys? Of was die nederlaag gegeven de absentie van Anne Vlieg zo gek nog niet. Docos dan maar de rode kaart voor de 5-5 bij Noad 2? Zeker niet, met een sowieso drie keer verliezende Van der Reyden erbij is dat gelijk spel juist mooi meegenomen. Even zou de gedachte op kunnen komen de Scylla-dames de zwarte Piet toe te spelen, want ze verloren met 6-3 van Torenstad. Maar a: is dat tegen de landskampioen geen schande en b: de 14-jarige Patricia de Groot bestond het in dat duel Mirjam Kloppenburg te kloppen. De Avanti-dames een cijfer geven voor de 5-5 bij De Treffers is ook al niet makkelijk. Je kunt het moei lijk goed noemen, maar de degra datie lijkt erdoor afgewend, en het aanvallende experiment van de zusjes Bakker kan gecontinueerd worden. En als er dan ook nog een pechprijs uit moet dan gaat die naar Robert de Groot van Avanti, omdat-ie bij Nikon bij de stand 4-5 tegen Wegman met 18-10 in de der de game leidde en daarna net niet dat beetje geluk had om zichzelf aan een sensationele hattrick te helpen en zijn team aan 5-5 i.p.v. het 6-4 verlies. VEENENDAAL (ANP) - Voor de derde achtereenvolgende keer heeft AZC uit Alphen aan den Rijn het nationale waterpolotoernooi van VZC in Veenendaal gewon nen. De landskampioen behaalde in de finale een overwinning van 9-5 op HZC/De Robben uit Hilver sum. Vooral in de eerste twee pe riodes was de superioriteit van AZC overduidelijk. Die eerste pe riode werd afgesloten met een voorsprong van 4-1. In de tweede periode werd de voorsprong uitge bouwd tot 7-2. In het derde tijdvak leek HZC/De Robben, met veel nieuwe spelers, wat terug te ko men. Ook aan het begin van de vierde periode speelden de Rob ben nog sterk. Het was echter on voldoende om de Alphenaren te bedreigen. De organiserende vereniging VZC uit Veenendaal werd verras send derde door een overwinning op De Zijl/LGB uit Leiden. De wedstrijd eindigde na vier perio den in een gelijkspel: 7-7. Na de verlenging van twee keer drie mi nuten werd dit 10-10. VZC behaal de zijn overwinning tenslotte na het nemen van strafworpen: 5-3. In de strijd om de vijfde en zesde plaats versloeg Het Ravijn uit Nij- verdal met 7-5 DZV uit Delft. Deze wedstrijd betekende het afscheid van de waterpolosport voor Piet van der Spoel, die vele jaren inter nationaal scheidsrechter in deze sport was. Hij stopt wegens het be reiken van de 55-jarige leeftijd. De wedstrijd om de zevende en acht ste plaats tussen Rotterdam en Zian Vitesse uit Den Haag eindig de in een overwinning voor de Rot terdammers: 7-2. Eindstand VZC-toernooi: 1. AZC; 2. HZC/De Robben; 3. VZC; 4. De Zijl/LGB; 5. Het Ravijn; 6. DZV; 7. Rotterdam; 8. ZIAN Vites- Vlak voor het duel tegen Het Hooge Huys voelde Anne Vlieg zich te onwel om te spelen, waarna- ie zich aan het coachen zette, wat zoals iedereen weet, nog veel zwaarder is. Eens te meer bleek hoe gunstig het is dat Scylla de laatste jaren met een viermans team opereert. Frits Kantebeen kon uit de kleren en verving Anne Vlieg met zeges op Hans van der Broek en Nico van Slobbe meer dan goed. Kantebeen traint al on geveer een jaar intensief speelt veel beter, maar hikte al enige tijd tegen een soort 'angst om te win nen' aan. Zaterdag werd die barriè re doorbroken, zonder dat Scylla overigens een punt aan het duel over hield. Dat lag niet aan Patrick Swier die won van Van Slobbe en Van der Broek. In het dubbel en direct erna te gen Hijne was bij Swier de kaars zowel mentaal als fysiek op. Dat kon je ook rustig zeggen van Her man van der Broek nadat deze in de slotpartij tegen zijn naamgenoot met 28-26 in de derde game de bal- lebak in ging. Het was de derde ne derlaag voor de 17-jarige Scyllaan, die na afloop begrijpelijkerwijs da nig ontredderd was. Zijn teamge noten en clubleiding waren dat minder want er lopen bij Scylla ge noeg (ex-)spelers rond die weten dat ereklasse leren spelen een kwestie is van uithuilen en 21 keer opnieuw beginnen. Overigens moet dan wel de ereklassestatus geprolongeerd worden. Dan moet er over twee weken uit bij Tempo Team gewonnen worden. Sjaardema wil kampioen worden in de tweede divisie en besefte blijkbaar dat in dat kader een ma gere winst bij het niet bepaald Herman van der Broek in actie voor Scylla._ De Leidenaar verloor met zijn club van het Hooge Huys Alkmaar. LEIDEN - Na de vierde competi tiewedstrijd in de hockey-hoofd- klasse blijft LMHC zonder punten op de laatste plaats staan. Oranje Zwart, dat gistermiddag als tegen stander optrad, klopte de Oegst- geester ploeg in een gelijkwaardig duel met 2-0. Twee scheidsrech terlijke beslissingen in de eerste fa se vielen pijnlijk in het nadeel van LMHC uit dat met krachtige aan vallen de Eindhovenaren in het nauw bracht. Verdediger Diederik Klop kwam na vijf minuten sterk op en hoefde maar in te pushen om de score te openen. Daartoe kreeg hij niet de gelegenheid omdat hij volledig werd weggeduwd. De strafbal bleef echter achterwege. Dezelfde arbiter keurde vijf mi nuten later een glaszuiver doel punt af van LMHC'er Martin Ben nis die vanaf de slagcirkelrand Lex Bos versloeg door hem de bal tus sen de legguards te spelen. De flui tist annuleerde de treffer door erop te wijzen dat er 'ergens' een speler hinderlijk buitenspel stond. Dikke tegenvallers voor het in de eerste helft uitstekend combinerende en met flitsende aanvallen spelende team van Nol Baarschers. Een kwartier voor de pauze had Oranje Zwart meer succes toen Eindhove- naar Mare Schaeffers op links door de Oegstgeester defensie heen stootte en vanaf de achterlijn het openingsdoelpunt voor Oranje Zwart scoorde. Het zou in het eer ste deel de enige aanval blijven voor de thuisploeg. Door het aanvallend overwicht verdiende LMHC wel een groot aantal strafcorners, maar daar werd verder niets mee gedaan. Di rect na de doelwisseling nam Oran je Zwart het initiatief en had kee per Tom van der Meer op de inzet van Harrie Kwinten nog goed het oog. Op de rebound die daaruit voortkwam schoot hij evenwel te kort en was het Fransen die voor de Brabanders 2—0 inschoot. Baar schers verruilde ausputzer Paul van der Meer voor Harmen Jansen Schoonhoven met het doel nog aanvallender te opereren. Deze zet mocht niet baten. Het Oegstgeest- ger spel kenmerkte zich in het tweede part door onrustig spel. hoogvliegende Luto zou misstaan. Friso Reitsma handhaafde in Til burg zijn honderd procent score, evenals maatje Mark Sang A Jang. Alleen Joop van der Borg liet zich door Daas gek maken. De winstcij- ers derhalve 9-1. Docos kan in de derde divisie geen kampioen worden, hooguit handhaven. Als dat gebeurt ver dient het duo Den Elzen/Engelbert een pluim. Zaterdag sloegen bei den tegen Noad 25 punten bijeen. Dit keer was Engelbert drie keer goed op dreef en won Den Elzen er één. Nu nog op een dag allebei te gelijk winnen en Docos stelt zich veilig. Een klasse hoger spelen de reserves van Scylla. Eind vorig sei zoen stopten Van der Zeeuw en Regeer, maar weer waren er twee jeugdspelers, De Vrind en Rietho ven voorhanden, die vanuit het niets in staat blijken in de tweede divisie overeind te blijven. Zater dag hielpen ze een ongeslagen Sjoerd Meyer in Amsterdam Tem po Team 2 met 6-4 verslaan. DAMES Toen Bettine Vriesekoop vorige- week tegen Scylla verloor kon je terecht op twee zaken wijzen. Op de vermoeidheid van Vriesekoop en op het goede Leidse spel. Zater dag deed zich in het duel Scylla- Torenstad iets soortgelijks voor. Patricia de Groot won in de derde partij van de nummer veertien van de Europese ranglijst, Mirjam Kloppenburg. De Zutphense was echter net hersteld van een langdu rige griep en speelde niet goed. Dat neemt evenwel niet weg dat het voor het 14-jarige Scyllaantje als debutante in de ereklasse toch een hele prestatie was. Bijna was later in het duel de ongeslagen Jansma er ook aan gegaan, maar de op de toekomst gerichte De Groot wilde zelf de aanval openen maar leverde teveel situaties op waarin het voe tenwerk nog onvoldoende bleek. Sandra de Kruiff had eigenlijk ook van Jansma moeten winnen, maar de forehand-aanval haperde op het kritieke moment. Dat was in het dubbel bij een 13-8 voorsprong in de derde game ook het geval. Voeg daar dan nog bij dat een aftrainen de, vrijuit knokkende De Kruiff een game van Kloppenburg pakte en het laat zich raden dat na afloop het 3-6 verlies niet erg bevredigde. Anderszijds was er ook geen 'vrouw' overboord. De titel hoefde niet zo nodig (nu al) voor Scylla, dat bleek ook al uit het feit dat za terdag niet Marian van der Vliet, maar de twee keer verliezende Ma rian Kantebeen haar opwachting maakte. Overige uitslagen: Sjaardema 2- Onkyo 2 7-3, Nikon-Avanti 6-4, Avanti 2-De Veluwe 2 6-4, Het Zand-Scylla 3 9-1. Dames: Avanti 2-Docos 1 5-5. LEIDEN Na een korte aanloop periode van twee weken is het af gelopen weekeinde de landelijke competitiq zwemmen voor de jeugd van start gegaan. Uniek dit seizoen is dat de twee Leidse af vaardigingen, de Zijl/L.G.B. en L.Z.'86, uitkomen in de hoogste af deling. Het gepromoveerde L.Z.'86 leverde strijd in Alphen, terwijl de Zijl/L.G.B., vorig seizoen zesde, haar races in Hoorn afwerkte. Van belang bij deze jeugdzwem- competitie is dat de clubs over het totale wedstrijdprogramma zo min mogelijk sconden scoren. Het indi viduele zwemmen is zodoende on dergeschikt aan de clubprestaties. Uiteindelijk zal in vier wedstrijden uitgemaakt worden welke club zich jeugdzwemkampioen van Ne derland mag noemen. De Zijl/ L.G.B. startte deze eerste ronde met een negende plaats, welke ge zien de resultaten van vorig sei zoen iets teleurstellend genoemd mag worden. L.Z.'86 viste deze ronde een veertiende plaats uit het water, waardoor zij zich direct in de degratatiezone zwommen. Hier en daar namen de Leidse zwemverenigingen toch nog enige ereplaatsen mee terug naar de sleu telstad. Zo zwom Elise Krijnen (de Zijl/L.G.B.) naar een eerste plaats in Hoorn op de 200 meter rugslag voor 13-jarige meisjes 2.42.2. Dit ruslag talent uit Curasao zal zich na een goede aanpassing ongetwij feld nog beter kunnen manifeste ren. Marco Mulder (L.Z.'86) won in Alphen de 200 meter wisselslag voor veertien-jarige jongens in een scherpe tijd van 2.28.2., terwijl de 10 jarige Mike van Beukering (de Zijl/L.G.B.) de 100 meter vlinder slag won in 1.39.6. Robert Janssen scoorde op de 100 meter schoolslag voor jongens van 12 jaar een uitste kende 1.22.6. Hij werd niet alleen eerste, maar zwom en passant ook nog een clubrecord voor zijn ver eniging de Zijl/L.G.B. Verrassend was ook de winst van Hannie de Wit (L.Z.'86) op de 200 meter rug slag voor 14-arige meisjes en de 'eerste plaats van haar 12-arige clubgenote Winnie van Deelen op de 100 meter schoolslag. Tijden waren resp. 2.49.5. en 1.28.3. (de Zijl/L.G.B.) 5.01.1, 2 Mireille Lorreije (de Zijl/L.G.B.) 5.11.4, 3 Sandra Schots man (de Zijl/L.G.B.) 5.15.8. 200 meter wisselslag jongens 14 jaar, 1 Leon Luy- ten (de Zijl/L.G.B.) 2.34.6,100 meter rug- slag meisjes 11 jaar, 2 Yvonne Laterveer (de Zijl/L.G.B.) 1.30.9, 3 Marjolein Blok- poel (de Zijl/L.G.B.) 1.36.8. 100 meter rugslag jongens 11 jaar 1 Laurens van Kampen (de Zijl/L.G.B.) 1.22.3. 2 Nils Joor (de Zijl/L.G.B.) 1.24.7 3 Robbie Dubbeldeman (de Zijl/L.G.B.) 1.27.0 3 René Valentijn (L.Z.*86) 1.30.4. 100 me ter schoolslag meisjes 12 jaar 3 Pauline Stastra (L.Z.'86) 1.28.9. 3 Ingrid van Veen (de Zijl/L.G.B.) 1.29.6. 100 meter schoolslag jongens 12 jaar 1 Martien Bartels (L.Z.'86) 1.28.6 2 Arvid Arkeman (L.Z.'86) 1.32.2 100 meter meisjes jonger dan 10 jaar 1 Maaike Parrel (de Zijl L.G.B.) 1.11.9. 2 Nancy Kijk Indevegte (L.Z.'86) 1.13.2 3 Amarentia Verkade (de Zijl/L.G.B.) 1.19.9 100 meter vlinderslag jongens jonger dan 10 jaar 2 Dennis Schouten (L.Z.'86) 1.41.0 200 meter rug slag meisjes 13 jaar 2 Pauli Venekamp (de Zijl/L.G.B.) 3.02.6 3 Renate Vlasveld (de Zijl/L.G.B.) 3.07.5, idem meisjes 14 jaar 1 Mireille Correljé (de Zijl/L.G.B.) 2.51.8. 2 Jolanda Laterveer(de Zijl/ L.G.B.) 2.58.3 100 meter vlinderslag jon gens 14 jaar 2 Marco Mulder (L.Z.'86) 1.09.3. 2 Leon Luvten (de Zijl/L.G.B.) 1.13.8. 3 Edo den Boef (de Zijl/L.G.B.) 1.15.9 Twee razende beginperiodes (bei de helften) waren teveel voor An- cora. Saturnus, dat vanuit een ge sloten 5-1 verdediging opereerde, bouwde mede door twee indivi duele acties van Anton van Noort een 6-2 voorsprong op. De Rotter dammers sprokkelden voor rust met rommelige acties nog wat doelpuntjes bij elkaar (7-5). In de tweede helft maakte een ontketen de Hans Blansjaar aan alle span ning een einde door binnen drie minuten een gave hattrick te pro duceren en vervolgens de zwakke Rotterdamse keeper nog viermaal te verslaan. Ancora had alleen nog succes met lage afstandschoten. Saturnus sloot met een ruime 19-11 zege. Rijnstreek had een off-day tegen het Ridderkerkse Saturnus. Geen moment hadden zij een passend antwoord op de stugge aanvalsac-* ties van deze ploeg. De Ridderker kers speelden zich naar een regel matige 15-8 overwinning, voor de zoveelste keer kon Rijsntreek op een nat veld geen vuist maken. Veel schoten vielen er in het duel van Actief tegen OASE. Weinig troffen er doel. In het eerste deel van de door regenval veel onder broken wedstrijden speelden de dames uit Oud-Ade ongeconcen treerd, leden veel balverlies en konden maar een maal scoren. De Rotterdamsen hadden in de twee de helft meer moeite een aanval af te ronden omdat hun spelbepalen- de midopbouwster mandekking kreeg. OASE blijft alleen, ondanks schoten van Roos van der Poel, on machtig in aanvallend opzicht, om een tegenstander te bedreigen: 7-3. HW speelde een uitgekiend spelletje tegen de Treffers. Het liet de tegenstander komen en hield de verdediging gesloten. Tot de laat ste minuten stonden de Voorscho tenaren een punt achter, maar ze forceerden in die slotfase een 9-8 voorsprong. Met name Marco Schelvis (zes doelpunten) was voor deze overwinning tegen de koplo pers uit de tweede regionale klasse verantwoordelijk. Ondanks dat trainer Gerard de Jonge zegt het veldgebeuren slechts als nuttige oefenperiode te zien, draait zijn MMO op het asfalt steeds beter.. Met vijf nieuwe mensen in het team 'slaagde men erin Snelwiek op de knieën te krijgen. Na 3—2 bij rust verslikte Snelwiek zich in de slotfase zodanig in de eigen man- to-man verdediging dat MMO met 8-5 definitief won. Afdeling De streekderby in de eerste afde lingsklasse tussen Saturnus en HW eindigde door bedroevende Leidse verdedigingsfouten in een 4-8 zege voor de ploeg uit Voor schoten. Koploper EDH ontving Olympia '72 en mocht deze ploeg wel zeer dankbaar zijn. Ondanks een kwalitatief surplus bij de Was- senaarsen bleef door enkele blun ders de zege'met 10-8 in Delft. HVS speelde tegen Schipluiden een wedstrijd die maar gauw ver geten moet worden: 15-8. Forehol- te, dat volgende week het veldteam gedecimeerd ziet door de start van de zaalcompetitie was met 9-6 niet ogewassen tegen het met hetzelfde probleem kampende Quintus. Uitslagen: Dames: MSV-Animo 2 10-6, EDH 2-Fairplay 3-12. He ren: Foreholte-Kwiek Sport 10-16, Olympia-OASE 10-16, Olympia-OASE gest., SV-Rijn- soever 11-11, HW-HVS 20-8, Fairplay-Satumus 4 8-11. AD VAN FESSEM LEIDEN - In de eerste klasse van de landelijke badmintoncompetitie revancheerde het eerste team van Vlietwijk zich voor de smadelijke 11-0 nederlaag van vorige week tegen Sio. De Voorschotense formatie behaal de een gemakkeljke 8-3 overwinning op DKC. Alleen één enkelpartij, één damesdubbelpartij en één gemengddubbel gingen verloren. Het tweede team van Vlietwijk (tweede klasse) behaalde eveneens een overwinning: tegen Van Zijderveld 7 werd het 5-3. Ook het derde en het tweede team van de Voorschotense badmintonvereniging kwamen goed voor de dag. Vlietwijk 3 (derde klasse) won met 5-3 van Corbulo, terwijl het vierde team (uitkomend in de vierde klasse) opponent Mix een 8-0 nederlaag toediende. Lisse (dat speelt in de tweede klasse) deelde de punten met het team van Van Zijderveld 6. En dat terwijl de ploeg goede vooruitzichten had op een overwinning. Met het herendubbel en het damesdubbel nog voor de boeg stond Lisse immers met 2-4 voor. Het duo Peter van Ravensberg/ Sjaak de Groot verloor echter, waarna ook het koppel Hellen Borsje/ Jacqueline van Ravensberg (17-16 in de derde set) onderuit ging. Het tweede team van Lisse (derde klasse) speelde remise tegen Flair 2: 4-4. Na de enkelpartijen keek Lisse nog tegen een 1-3 achterstand aan. Veglo (derde klasse) moest na het verlies van vorige week tegen Aristo ditmaal genoegen nemen met een 3-5 nederlaag tegen DKC 4. Van Harte- veld was weer van de partij bij Veglo. Het is nu nog wachten op Frits Eulderink en Elvira Vermeulen. BC Leiden behaalde een 2-6 overwinning op het Amstelveense Marti- nus 2. Onverwacht gingen Guus Vogel en Joice Herklotz in het gemeng- dubbel onderuit. Verder verloor alleen Dory Koelemij haar wedstrijd in het enkelspel. Leiden verheugt zich nu al op de wedstrijd van volgende week tegen Eridos, want in die ploeg spelen Sjaak en Lieneke Laman, die in het verleden voor BC Leiden uitkwamen. In de hoofdklasse van het district behaalde Merenwiek zijn tweede, achtereenvolgende overwinning. De ploeg bleek veel te sterk voor Hille- gom: 7-1. Overige uitslagen hoofdklasse: Zigo-Lisse 3 4-4. Eridos 4-Satur- nus I 4-4 en Aïgus I-Stéeds Vooruit I 4-4. LEIDEN - Mercasol Saturnus heeft afgerekend met Ancora. De in alle opzichten betere Leidenaars wonnen met 19—11. OAE daarentegen moest voor de vierde achtereenvolgen de maal'een nederlaag slikken. Ditmaal was Actief te sterk, 7—3. HW bewees een vol wassen tweedeklasser te zijn door koploper Treffers met 9-8 te kloppen.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 18