Roodenburg is tè ijverig Gemiste strafschop houdt LFC in strijd SU T AB gunt Blauw Zwart remise 1 DO sleept punt uit Haagse bagger 02 SJC weer met beide benen op grond l?en0aJLisse krijgt g we. te weinig Duidelijke tn triomf van «isFC Utrecht Gelijkspel in derby tegen Doeos Ploeg loopt zichzelf voorbij tegen DCG: 2-4 WSB staat weer met lege handen tER li MAANDAG 24 SEPTEMBER 1984 iDEN HAAG - Na twee weken in 'hogere sferen te hebben vertoefd, pui gj£ weer me^ beide benen op -p Srond. De Noordwijkse twee- Assldeklasser verloor op het bijveld nnfrp an ^K)S met grote cijfers (4-1) •rpati van met d*e naam- ^a twee luiri!OVerwinningen °P rij Weet SJC nu 1U1Q< weer wat verhezen is. De nederlaag tegen het uit de eersteklasse gede kt nij gradeerde VIOS was overigens te- -JL recht. Al in de tiende minuut keek voor SJC tegen een 1-0 achterstand aan V)or11(toen Eric Versteeg scoorde voor de ïmea agenaars' Noordwijkers kwa- 0-2) t men daarna wel terug, maar doel- rijpe kansen bleven uit. In de tweede helft stond SJC al isne* voor een moedÜke opgave, want Ton Meijer en Wim van Laar scoorden kort na elkaar. Ruud Al- ei lyi kemade doelpuntte daarna wel te- gen voor de Noordwijkers, maar raakte daar nauwelijks van onder de indruk. Johan van der S£ Meij maakte er vlak voor tijd zelfs 4-1 van. arwij er j 4ughfl. .^ggWATERINGEN - "We hebben te zoncj, weinig gekregen", aldus FC Lisse- trainer André Wahlen na het gelijk- Maaspel (1-1) van zijn ploeg tegen VE- ing b "^e voetballen goed, maar het I in contbreekt ons aan een afmaker", de 21 0°k in het duel tegen VELO voocreèerde de bisser formatie weer en O) ve'e kansen- Althans in de tweede hoe In het eerste part draaide het van André Wahlen stroef. n yj.; Evenals VELO trouwens, dat nau- e ho.weliJks govaar kon stichten voor ke* doel van Mark van Berkel. Vreemd genoeg was het juist in die Va Periode dat beide ploegen tot sco- 1ren kwamen. Nadat Wim Bouc 0] kaert in de 20ste minuut 0-1 had ge- m scoordt doelpuntte de thuisclub wi even later al tegen: 1-1. Hoewel defin ^uud van der Voort en Bouckaert 5 sch; hierna nog in kansrijke positie ver- Tploe schenen, bleef de 1-1 onaangetast, de lii ^a de Pauze stelde FC Lisse alles uom. in het werk om de winnende treffer Maa te f°rceren- VELO werd in de gj ee kraag gepakt en op eigen helft schoi vastgezet. "Ik geloof dat onze kee- ,nr per nog drie keer een bal heeft ge had", aldus Wahlen. "We waren veel sterker, maar het doelpunt bleef uit". Onbegrijpelijk, want FC Lisse kreeg een reeks van opgelegde kansen. Ruud van der Voort, Mart Meiland, Wim Bouckaert en Ron Mesman toonden zich echter onge lukkig in de afwerking, waardoor de 1-1 stand tot het einde bleef ge- handhaafd. keer ENSCHEDE (ANP) - Met de eerste igen zege in den vreemde (2-0) op het tot kins gisteren in de kopgroep verkeren- aen. de FC Twente heeft FC Utrecht ten. :lub overvloede aangetoond dit seizoen top een ploeg te bezitten waarmee in ïtin- de eredivisie terdege rekening ge houden moet worden. Het ten op- lie- zichte van de vorige competitie op liefst vijf plaatsen gewijzigde elftal - onder meer de complete voorhoe- de werd vernieuwd - blijkt een pri- en ma uitgebalanceerd geheel, waar- Tot bij vooral de middenvelders uitste- ge- kend blijken te harmoniëren, gen Hoewel FC Twente op eigen veld wo- nog de beste kansen op de triomf kreeg, ging de overwinning terecht ta- naar de gasten. FC Twente weet sinds gisteren zeker dat de bomen niet tot in de hemel groeien. De het hoop dat de nederlaag in en tegen de- Groningen een incident zou zijn, een werd niet bewaarheid. Met uitwed- in", strijden tegen FC Den Bosch ;pe- (woensdag) en Feyenoord (zondag) :ley voor de boeg, is de kans zelfs verre ;ter van denkbeeldig, dat de zo vlot ge- eek starte ploeg van Fritz Korbach ver net der afglijdt. ing In degradatiegevaar, zoals twee ;ge, seizoenen terug, zullen de Ensche- on- deërs ditmaal niet komen. Daar- est- voor herbergt het team te veel kwa liteit. Probleem bij de formatie uit Twente is nog wel, dat ze die indi- viduele klasse nog niet in hecht ploegverband kunnen vertalen. Onder leiding van hun souverei- ne laatste man (Wim Rijsbergen) ge- kan FC Utrecht dat wel. Met sterke mandekkers, een goed op elkaar afgestemd middenveld en onbere- rit- kenbare aanvallers, was het als ge ns- heel beter dan FC Twente, dat het nog te veel van zijn opportunisme moet hebben. En hoewel Sanchez de Torres overal tegelijk aanwezig eg- leek te zijn, waren de activiteiten ge- van de Spanjaard te weinig om Utrecht echt in problemen te kun- na, nen brengen. ?nt De bezoekers hadden het geluk :rd op psychologisch zeer welkome ijk momenten te scoren. Twee minu- ;rs ten voor rust trof Michel Beukers el- doel na aangeven van Van der Lin ies den, die een duel met Ashcroft te won en alle gewenste ruimte kreeg ou om de spits in stelling te brengen: 0-1. In een fase dat FC Twente alle mogelijke moeite deed om langszij te komen, werd de strijd min of meer beslist. In de 53ste minuut schoot Sanchez Torres in droom- positie tegen de knie van Van der Akker op en in de tegenstoot for ceerde Utrecht een door Godee ge nomen comer, die door Van der Linden werd ingekopt. LEIDEN De Leidse derby in de derde klasse tussen Docos en LFC eindigde na een teleurstellende wedstrijd in een 1 1 deling. De eerste helft was voor het fellere DOCOS, dat de rust met een 1—0 voorsprong inging. Een door Ronald Hogeboom gemiste penalty na een kwartier in de tweede helft gaf de'Kanaries echter weer nieuwe moed en het hierop volgende offensief werd beloond met de gelijkmaker van Jan Kromwijk. Glijdend, schuift Ronald Hogeboom van Docos de bal tussen de benen t Spies (rechts) en Piet Ouwehand rechts) komen te laat. Ook volgens trainer Koos Crama van Docos was de gemiste straf schop het breekpunt in de wed strijd. Volgens Crama was zijn ploeg daarna volkomen de kluts kwijt geraakt en schonk het LFC ALPHEN AAN DEN RIJN - "We hebben deze wedstrijd ge woon weggegeven. Er zijn spe lers die op momenten dat het juist nodig is, niets extra's kun nen opbrengen. We missen dan agressiviteit en gaan zo de boot in". Aan het woord is Alphense Boys-trainer Jan van Daal die, na het gelijkspel tegen Blauw Zwart (uitslag: 2-2), duidelijk zijn mis noegen uitte over het vertoonde spel van zijn nieuwe ploeg. Inderdaad was het verbazing wekkend hoe simpel de thuis club tweemaal een voorsprong uit handen gaf. Vooral het twee de Wassenaarse doelpunt was een schoolvoorbeeld van hoe het niet moet. Blauw Zwart-aanvoer- der Kees van Leeuwen mocht de bal rustig aannemen, enkele stappen vooruit maken en kon ongehinderd een hoek uitzoe ken. Ondanks de waarschuwen de kreten vanaf de zijlijn bleven de verdedigers toekijken, hoe Van Leeuwen de bal, vanaf acht tien meter, schitterend in de kruising joeg. De formatie van trainer Chiel Jansen hield met dit gelijkspel de traditie in ere dat er in Alphen nog nooit verlo ren werd. De jeugdige ploeg speelde, ondanks de neergutsen de regen, enthousiast, stoorde erg veel en liet zich eigenlijk nooit helemaal wegtikken door de Alphenaren. De nieuwe drie mansvoorhoede (vooral Rob Gras had er duidelijk zin in) werd regelmatig aan het werk ge zet en bleek gevaarlijk. Voeg hierbij de hechte defensie o.l.v. Eric Knijnenburg en het zal dui delijk zijn dat de Boys moeite hadden om zich te revancheren voor de pijnlijke 3-0 nederlaag te gen SJC. Misschien zou het anders gelo pen zijn als Kees van Vliet na één minuut spelen al 'in' de wed strijd was geweest. Een mooie pass van Stef Asbai bereikte Van Vliet in vrijstaande positie voor doelman Carlo L'Ami. Te ge haast schoot hij echter naast het doel. Na een gelijkopgaand be gin was het na goed twintig mi nuten spelen wél raak. Een snel le combinatie op rechts tussen Nico Verwoerd en Van Vliet ein digde bij Ton van de Laan die van dichtbij mocht inschieten: 1- 0. Binnen één minuut was de stand rechtgetrokken. Een schot van Ronald Heemskerk smoorde in de Alphense verdediging. Iet wat gelukkig belandde de bal bij de vrijstaande Ruud van de Vel de die simpel kon scoren: 1-1. Tollenaar had opgeknald kregen de Boys meer greep op de wed strijd. De tegenstander werd flink onder druk gezet en er kwa men kansen voor Paul Bahl- mann (kopbal) en Nico Ver woerd (van dichtbij over). Ook in de tweede helft begon de thuisclub sterk aanvallend. Na tien minuten resulteerde dit al in een verdiende 2-1 voor sprong. Goed voorbereidend werk van Frank Bakker werd door alweer Ton van de Laan af gerond. Vanaf dat moment de den de Boys alle moeite om hun tegenstander het nodige zelfver trouwen te geven. De gelijkma ker kwam dan ook, acht minuten voor tijd, in een aantrekkelijke slotfase met nog genoeg kansen voor beide ploegen. HENNIE WEEBER alsnog de kans zich te herstellen van de zwakke eerste vijfenveertig minuten. In die eerste helft bleek Docos bereid meer werk te verrich ten dan het technisch beter voet ballende LFC. De rood-witten stre den voor elke meter van het natte gras en troefden de LFÓers in de persoonlijke duels herhaaldelijk af. Met name oud-Docos-speler Sjaak Rietbergen zat bij zijn bewa ker Henk Zweistra volkomen in de tas. De snelle spits kwam geen mo ment los en omdat ook Jan Krom wijk en Peter van der Broek en geen vuist konden maken bleef het wat LFC betreft bij een paar onge vaarlijke afstandschoten van voor stopper Dick van de Walle. Aan de andere kant was er aan zienlijk meer te beleven. Van de behendige voorhoede van Docos, met Ronald en Peter Hogeboom en Rob Hensing, ging een constante dreiging uit en de openingstreffer in de twintigste minuut kwam dan ook niet als een verrassing. Ronald Hogeboom zag zijn dieptepass niet goed onderschept door de uitglij dende Dick van de Walle en kon toen met Frank van Veen naast zich naar het doel van Peter van der Wal doorlopen. Van Veen wei felde met ingrijpen en Hogeboom schoof vallend het leer in de uiter ste hoek: 1—0. Ook na dit doelpunt bleef het bij LFC modderen. Dit lag niet zozeer aan de conditie van de grasmat, als wel aan het ontbreken van een spelbepalende midenvelder. Trai ner Wim Visser miste behalve Ger ry Nagtegeller en Jacques ten Hen- nepe (beiden geschorst) ook nog de geblesseerde Nico van As. Het was dus niet zo vreemd dat Visser na tien minuten in de tweede helft een beroep deed op het teruggekeerde zorgenkind Bles Zuma. Gelijktij dig kwam Paul van Putten binnen de lijnen en de ondanks zijn rug nummer 14 matig spelende Hans de Kruyff en Peter van der Broek mochten gaan douchen. De twee invallers stonden nog maar koud in het veld of de wedstrijd leek be slist te worden. Een slordige breed tepass werd door de attente Rob Hensing onderschept en en Frank van Veen kon weinig anders doen dan de doorgebroken Hensing bin nen de lijnen aantikken. Arbiter De Neuve gaf Ronald Hogeboom vanaf elf meter de kans de wed strijd te beslissen, maar de anders zo trefzekere Hogeboom zijn inzet via de handen van Peter van der Wal op de paal ketsen. LEIDEN - Het is voor Roo denburg te hopen dat het gisteren een 'off-day' heeft gekend, zo niet dan moet de voetbaltoekomst voor de Leidse eersteklasser donker worden ingezien. De manier waarop de ploeg uit Noord gisteren in de thuisbeurt te gen DCG tegen een zware, en nog voordelig verteken de, 2-4 (na 0-4) nederlaag op botste, beloofde in elk geval weinig goeds. De nieuwe trainer John Huguenin be sefte naderhand dan ook als geen ander dat er nog zeer veel werk aan de winkel is in de Kooi. "In de basis zijn er mogelijkheden, maar het is een hele lange weg, die we nog moeten gaan", sprak de oe- fenmeester na de terechte neder laag. "Laten we maar hopen dat dit een momentopname is geweest". Hij had zich niet kernachtiger kunnen uitdrukken. Na de hoopge vende seizoenopening tegen SDW (1-1), kwam tegen DCG niet alleen de nederlaag hard aan, maar vooral de wijze waarop die werd geleden kon veelzeggend worden ge noemd. Als een team zó ijverig is en zó hard werkt en dan -toch nog zó simpel vier goals om de oren krijgt voor het zelf kan tegensco- ren, zijn er maar een paar mogelijk heden. Of de tegenstander was ge woon veel te sterk, of er is niet vol doende kwaliteit, of het loopt nog niet zoals het zou kunnen. Nu het eerste nog niet is bewe zen (DCG ging van start met een 5-1 nederlaag bij SDW) en het tweede een voorbarige conclusie zou zijn, moet Roodenburg voorlo pig het voordeel van de twijfel wor den gegund. 'Tovergoal' In die optiek loopt het dus nog niet zoals het moet. Dat zou dan in de hand gewerkt kunnen zijn door een aantal tegenslagen. De 'tover goal' van Erwin Vet die het elftal al na veertien minuten tegenkreeg, de gemiste kansen van Siera (op 0- 0) en Lancel (op 0-1) en het tussen tijds wegvallen van de geblesseer de Cees Verver zouden als belang rijkste genoemd kunnen worden. De manier waarop de Amster- damse spits de bal van ver af over doelman Nievaart heen tussen de palen kreeg, mocht even wonder lijk heten als de wijze waarop Siera en Lancel er in vrije positie in slaagden niét te scoren; het uitval len van Verver verstoorde de orga nisatie wel heel erg zwaar. Binnen de noodgedwongen ver jongde groep is hij de speler met de 'stofzuiger functie', de middenvel der die de gaten moet dichten, daa waar Roodenburg ten aanval trekt Die taak is één van de weinig over gebleven routiniers wel toever trouwd, zijn vervanger René van Haarlem kende zijn mogelijkheden veel minder. Uit de goedbedoelde drang zijn ploeg te helpen, ging hij meer doen dan hij kon. Dat moest wel een averechtse uitwerking krij gen, aangezien dat ook voor veel zijn medespelers gold. Roodenburg immers was giste ren gewoon tè ijverig. In het jeug dig enthousiasme wendden de voetballers alle beschikbare ener gie aan, maar op een verkeerde ma nier. De ploeg liep zichzelf voorbij, omdat er geen rustpunt was op het middenveld, en het rendement was aanvankelijk nihil, omdat de nood zakelijke variatie en tempowisse lingen ontbraken. Spits Ronald Jansen trok nooit weg naar de zijkanten om gaten te creeëren, maar verstopte zich in het centrum; de vleugelaanvallers Siera en Ouwerkerk hielden conse quent hun lijn en staken nooit eens diagonaal over. Dat gold trouwens ook voor linksback Luuk Kok, die bij gebrek aan een directe oppo nent als extra middenvelder kon fungeren, maar die de talenten die hij wel degelijk heeft, nooit als ech te middenvelder uitbuitte. Het on derstreepte de 'rechtlijnigheid' van Roodenburg. Het elftal dat steeds op diezelfde manier in steeds hetzelfde tempo blijft 'gaan' en geen varianten be denkt, moet over heel veel per soonlijke kwaliteiten beschikken om de tegenstander niet in de kaart te spelen. Dat gebeurde nu dus wel; het tegelijkertijd agressieve en rustige DCG (boekingen voor Bergkamp en aanvoerder Hans Las Van Bennekom), profiteerde weloverwogen van de fouten en counterde moeiteloos naar 0-4. Inzicht Onder leiding van Hans Las van Bennekom, een speler met het in zicht dat de partner van de dag zo opzichtig ontbrak, was er niet eens veel voor nodig. Alleen rust, over zicht en geduld want Roodenburg was zo vriendelijk zelf de fouten té maken. Van Moerkerk, De Wolf en invaller Kloster (fraaie lob) profi teerden ervan vóór en na de ruSt en een extra onderbreking vanwege het losbarstende onweer. Ze kregen daartoe de kans van wege persoonlijke fouten en omdat de achterin één-op-één spelende Leidenaars soms zelfs nog weglie pen uit die dekking (Aad de Groot). Daardoor vielen er gaten ter groot te van een zwembad, waarin een enkeling (Wim Pikaar) verloren spartelde. Dat Arno Lancel en Ro nald Jansen, uit een strafschop we gens hands, daarna nog tweemaal scoorden, zorgde er alleen voor dat de nederlaag een wat draaglijker aanzien kreeg. Het kon, omdat DCG niet zo no dig meer hoefde en het verdoezel de de 'off-day' enigszins. Rooden burg moet er echter maar niet de conclusie uit trekken dat het op de ze manier 'dus' toch wel kan. Hu guenin onderkende het, maar heeft geen andere voorhoedespelers ach ter de hand, wel verdedigers. De zo van aanvallende voetbal geporteer de oefenmeester kijkt het daarom nog een paar wedstrijden aan. Gaat het dan niet beter, dan moet ik het toch omdraaien en van achteruit zekerheden gaan inbou- PAUL DE TOMBE Doping Via deze misser kregen de LFC'ers doping toegediend en aan de hand van Bles Zuma werd de thuisploeg teruggedrongen. Sa men met de goed opschuivende Henk Spies zette Zuma de lijnen uit en ook spelers als Paul Harte- veld en Edwin Verhoogt bleken wat in hun mars te hebben. Jan Kromwijk was met zijn kopbal na een foutje van doelman Peter Burghouwt dicht bij de 1-1, maar Henk Zweistra trapte de bal van de lijn. Het bleek echter uitstel van executie, want twee minuten later kreeg Kromwijk uit een voorzet van Harteveldt de bal weer goed op zijn hoofd en nu was het wel raak: 1-1. Het resterende kwartier was nog voor LFC, maar de winnende tref fer zat er niet in. Dat zou ook teveel geweest zijn, want zelfs dit ene punt kwam tot stand met nadruk kelijke medewerking van het slor dig finishende Docos. WILL MOERER NOORDWIJKERHOUT - Evenals vorige week tegen Tonegido lever de WSB een goede partij voetbal af. Evenals toen ook bleef de der deklasser uit Noordwijkerhout met lege handen achter. Ditmaal verloor de ploeg met 0-1 van Tone gido. Al in de 7de minuut keek WSB tegen een achterstand aan en dat zou gedurende de rest van de wed strijd zo blijven. Offensief Direct na het doelpunt ontketen de WSB een offensief. Met goed voetbal werd het doel van de Voor burgers bestookt, maar doelpun ten leverde dat niet op. Nico den Elzen, Ab van der Togten Theo van Duivenvoorde misten het vijande lijke doel op een haar. Tien minu ten voor de pauze hervond Tonegi do zich. In de tweede helft toonden beide ploegen zich dan ook gelijkwaar dig. Verder dan een afgekeurd doelpunt van Henk van Maris kwa men de Noordwijkerhouters ech ter niet. DEN HAAG - Op het eigenlijk onbespeelbare veld van Celeri- tas, haalde derde klasser UDO een puntendeling uit de bagger: 2-2. Een goed resultaat van de Oegstgeestenaren, want de Haagse formatie had tot gisteren nog geen puntverlies geleden. UDO dankte het resultaat aan de inzet die aan de dag werd ge legd. Van tactiek was nauwelijks sprake nu combineren onmoge lijk was. "Daarom hebben we veelvuldig de lange pass gehan teerd", aldus Kees Pouwiel. Dat leverde succes op. Paul Rikken immers scoorde in de 20ste mi nuut na een goede aanval 0-1. Een kwartier later echter werd die voorsprong ongedaan ge maakt. Hands van Ron Wetselaar werd met een strafschop be straft: 1-1. Agressie Ook in de tweede helft speel den de Oegstgeestenaren beter, zeker agressiever, dan de laatste weken het geval is geweest. Het leverde de ploeg opnieuw een voorsprong op. Weer Paul Rik ken doelpuntte: 1-2. UDO reken de op dat moment op de over winning, maar tien minuten voor het einde trof een afstandschot van een Celeritas-speler doel: 2- 2.

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 15