Loper uitgelegd voor Macintosh Sommige Leiderdorpse instellingen 'de klos' Open dag jeugd- en jongerenwerk SJJO Meer geld, maar nog geen zekerheid over restauratie Karakter Essenlaan aangetast' 0001100! Ontwerp sociaal-cultureel programma 1985: Komst textielsuper kan Leidse zaken 5 procent omzet kosten Botsing in Zoeterwoude ie ser 3{ 31 Ia VRIJDAG 21 SEPTEMBERJDAC LEIDERDORP Omdat Leider dorp meer geld van het rijk krijgt kan er zonder al teveel pijn vol doen aan de voorwaarde om 60.000 gulden te bezuinigen op het wel zijnsbudget. Desondanks wordt een aantal instellingen en vereni gingen, tot grote teleurstelling van de betrokkenen, in de toekomst ge kort. Een enkele zal helemaal niet meer op subsidie hoeven te reke nen. Dat is duidelijk geworden uit het ontwerp sociaal-culturele pro gramma 1985, dat gisteravond werd besproken door de betreffen de commissie sport- en welzijnsza ken. Het programma is opgesteld aan de hand van een al door de ge meenteraad vastgesteld vieijaren- plan voor 1982 tot 1985. In dit zoge heten SOCU-plan ligt vast welke instellingen gespaard moeten blij ven bij bezuinigingen en welke er eventueel wel moeten inleveren of zelfs niets mer kriigt. Met het totale programma is on geveer 1.100.000 gulden gemoeid. Een deel daarvan krijgt de ge meente van het rijk, met de bedoe ling het weer door te geven aan de verschillende instellingen. Dat is met name het geval met specifieke subsidies zoals voor minderheden en emancipatie-aktiviteiten. Flink gekort is de subsidie voor de Volksuniversiteit K&O. Deze krijgt in 1985 23.000 gulden, 3000 gulden minder dan dit jaar. K&O- voorzitter J. Manhoudt verklaarde gisteravond bang te zijn het cur susgeld nu te moeten verhogen. Hij vreesde dat het aantal cursisten daardoor zal teruglopen. Die ten dens signaleert hij nu al bij de ta lencursussen. Ook de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen was teleurge steld dat ze niet het hele bedrag van 900 gulden krijgt, waarom is gevraagd. De vereniging moet het straks met 390 gulden doen, ook al omdat de beoogde aktiviteiten "niet emancipatorisch" zouden zijn. Een woordvoerster zei het al lemaal zeer bedroevend te vinden en het gevoel te krijgen niet voor vol te worden aangezien. "We zijn erg druk bezig, juist ook met eman cipatie. Nu dienen we een beschei den subsidie-aanvraag in en die wordt niet eens gehonoreerd". In de prijzen Een aantal nieuwe instellingen heeft het beter getroffen. Zo krijgt de Hervormd Gereformeerde Jeugdraad 2000 gulden. Volgens de normen zou dat ook het dubbele kunnen zijn, maar vanwege de bin ding met de kerken vindt de ge meente Leiderdorp dat deze de rest maar moeten geven. Ook muziek- en showgroep Con Bravura krijgt dit jaar een deel: bij na 2300 gulden. Vorig jaar kreeg Con Bravura nul op request omdat Tamarco al in de prijzen viel en men niet twee gelijksoortige ver enigingen wilden subsidiëren. Nu is de gedachte dat binnen een ge meente als Leiderdorp best twee van dergelijke muziekgroepen naast elkaar kunnen bestaan. De raadsleden P. van der Kwaak (CDA) en R. Stam (D'66) hadden grote moeite met het naar hun me ning enorme bedrag dat naar Streekmuziekschool Rijnakkoord gaat. Voor volgend jaar is dat bijna 499.000 gulden, ruim 14.000 gulden meer dan in 1984. Van der Kwaak vroeg zich af of het reeël is de mu ziekschool binnen het sociaal-cul tureel werk te houden. Voor Stam was de maat vol. "In een volgende planperiode zal ik tegen iedere subsidie-verhoging voor de mu ziekschool stemmen", zo verklaar de hij. Wethouder Gehner kon de raads leden gerust stellen met de mede deling dat deze subsidie niet ten koste gaat van de andere (kleinere) instellingen. "Aangezien we met de muziekschool in een gemeen schappelijke regeling zitten, zijn we verplicht deze uitgave te doen", OEGSTGEEST - De Oegst- geester gemeenteraad zal al volgende maand via een zo geheten voorbereidingsbe- sluit de weg vrijmaken voor Macintosh. De confectiegi- gant wil nu snel een bouw vergunning van de gemeen te. Anders zal men "om za kelijke reden de steven naar elders wenden", zoals bur gemeester Scheenstra het gisteravond tijdens de raadsvergadering subtiel formuleerde. Omdat er beroering was ontstaan door de berichten over de vesti ging in deze krant (afgelopen woensdag) was de berichtgeving aan de raad in de vorm van een me dedeling gegoten. De verklaring die Scheenstra aflegde kwam erop neer dat men de komst van Macin tosh toejuicht. Het rapport van het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf, dat gisteravond werd uitgedeeld, geeft wat het gemeen tebestuur betreft de conclusie dat de negatieve effecten op de rest' van de Oegstgeester confectiebran- che gering zijn. Macintosh kan bij voorbeeld voor de winkeliers van de Kempenaerstraat als 'trekker' een uitstralingseffect hebben. An derzijds zullen er van de zes kle dingzaken die winkelcentrum De Lange Voort telt er misschien en kele in de problemen kunnen ko men. Voor de zaken in de stad Leiden is de komst van Macintosh aan merkelijk minder positief. Het zou deze zaken wel eens zo'n vijf pro cent omzet kunnen kosten. Bij Leidse warenhuizen, textielsuper markten en zaken met een soortge lijk assortiment kan het zelfs aan zienlijk meer schelen. Niet omdat de Leidenaren naar Oegstgeest zul len gaan, maar omdat de consu ment uit de regio minder vaak naar Leiden zal komen. Volgens het CIMK moet daarbij worden aange tekend dat Macintosh toch komt. Is het niet in Oegstgeest, dan el ders in regio: het effect blijft hoogstwaarschijnlijk hetzelfde. Trouwens, aldus het CIMK, de consument heeft duidelijk behoef te aan zo'n zaak. Relatief het meest negatief is Ma cintosh voor de kledingwinkeliers in Warmond, Voorhout en Rijns- burg. Maar omdat het aantal kle dingzaken in deze dorpen klein is heeft het heeft relatief weer grote gevolgen als er één sluit. OEGSTGEEST - Met een open dag begint de Stichting jeugd- en jon gerenwerk Oegstgeest (SJJO) mor gen het nieuwe seizoen. Met een uitgebreid programma wordt te vens het feit gevierd dat de stich ting meer ruimte heeft gekregen in de vorm van een tijdelijk gebouw achter Taberna aan de Julianalaan. Taberna zelf is inwendig verbouwd en daarmee een tienerruimte rijker geworden. De open dag begint om 11 uur 's morgens met spelletjes voor de kleinsten. Om 12 uur is er een voor stelling van het poppentheater Kees Husen in de grote zaal, en om twee uur speelt het Rotterdamse komische duo Bonbon een stuk in ZOETERWOUDE - Een 22-jarige man uit Leiden is gisteren gewond geraakt bij een ongeluk op de krui sing van de Industrieweg en de Energieweg in Zoeterwoude. De man reed in een auto op de twee- ba'answeg toen een tegenligger op de verkeerde weghelft belandde en tegen hem opreed. De man werd met snijwonden overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Lei den. deze zaal. Een groot deel van de dag kan iedereen komen tekenen, etsen, schilderen of anderszins. De kunstenaars Frans Baake en Ju dith Rigter beoordelen de werk stukken en delen per leeftijdscate gorie om drie uur de prijzen uit. De hoofdprijzen zijn werkstukken van beide kunstenaars. 1 In het nieuwe tieneronderkomen is het vanaf twee uur open huis voor tieners van twaalf tot zestien jaar. De video-clips worden om drie uur onderbroken voor een op treden van de nederlandstalige groep Drie heren, 's Avonds om acht uur speelt de Oegstgeestse groep Sounds of the grey future, terwijl twee uur later de Leidse for matie Fuse aantreedt. De toegang is de gehele dag gratis en in Taber na is de mogelijkheid om naast een drankje ook een broodje te kopen. Gedurende een groot deel van de dag zijn er ook demonstraties van de cursussendie in Taberna wor den gegeven. Zo kan men demon straties zien van de cursus kleding maken, gitaarspelen en revue. Om één uur treden de deelnemers aan deze groep op met een programma van dans, liedjes, sketches en mu ziek. Andere cursussen die Taber na geeft zijn onder meer Jazzballet, grafische vormgeving en discodan sen. Op de open dag kan iedereen zich nog opgeven voor een van de cursussen. Parkeren Het enige probleem dat wat Oegstgeest betreft met de komst van Macintosh gepaard zou gaan is de parkeeroverlast. Dat probleem is achterhaald, nu de kledinggigant het braakliggende terrein aan de overkant van de huidige Kam steeg-garage als parkeerterrein wil gaan inrichten, zoals deze krant eerder deze week al meldde. Bur gemeester Scheenstra deelde gis teravond mee dat Macintosh en Kamsteeg nu officieel overeen stemming hebben bereikt. Kam steeg ziet definitief af van nieuw bouw aan de Geversstraat en ver trekt of naar de Dahlialaan, of naar elders in de gemeente. Macintosh wil snel verder en heeft de gemeente tot spoed ge maand. Het bedrijf stelt nu al an derhalf jaar bezig te zijn met het plan en wil nu, met de overeen komst met Kamsteeg op zak, snel een bouwvergunning. Zo niet, dan gaat men elders in de regio kijken. Burgemeester en wethouders heb ben zich gevoelig getoond voor die argumenten. Er komt volgende maand overleg in de diverse raads commissies en op 25 oktober wil men het benodigde voorberei- dingsbesluit in de raad behande len. Overigens toonden de raadsle den zich gebelgd dat de zaak hen via de pers ter ore was gekomen. Van Eisen (PPR) oordeelde echter dat Oegstgeest niet meer terugkan. Wel wenst de raad nog een grondi ge discussie over het voorstel, want het regent nog vragen. Zo bleek Wuisman (D'66) nog niet ge rust op de toekomstige verkeerssi tuatie. Hij vroeg om alternatieven "als u de besluitvorming wenst te bespoedigen". Van Eisen stelde een principiële vraag: "Het CIMK gaat alleen uit van economische haalbaarheid. Zou u, los van dit economisch standpunt, voor de vestiging van een dergelijk grootschalig bedrijf zijn, dat zulke verstrekkende ge volgen voor Oegstgeest heeft?" Het antwoord van burgemeester Scheenstra luidde kort en rondbor stig "ja". Kasteel Oud-Poelgeest. Wil Oegstgeest Klemmendvoorstel kasteel Oud-Poelgeest OEGSTGEEST - Het is nog geen uitgemaakte zaak dat kasteel Oud- Poelgeest-piekfijn wordt gerestau reerd. Ook niet nu het rijk met wat extra's over de brug is gekomen en de gemeenteraad 200.000 gulden beschikbaar heeft gesteld voor de opknapbeurt. Weliswaar heeft het rijk twee ton subsidie in het kader van een werkgelegenheidsproject beschikbaar gesteld als 'geste' te genover Oegstgeest, dat altijd heeft geroepen de lasten niet alleen te kunnen dragen. Maar in ruil daar voor moest de gemeenteraad gis teravond wel in allerijl toestem men met het geven van een even- hoog krediet. Anders gaat het pro ject niet door. En dat gegeven deed de wenkbrauwen fronsen, want zo als bekend zijn er gigantische kos ten verbondfen aan het onderhou den en herstellen van het kasteel. Kosten, die bijvoorbeeld volgens raadslid Wuisman (D'66) wel eens te hoog kunnen zijn voor Oegst geest. Eerder heeft Oegstgeest al een ton opzij gelegd. Met de bedragen die nu op tafel zijn gekomen is in totaal momenteel een half miljoen gulden beschikbaar voor de restau ratie van het kasteel. Wethouder Kohlbeck (financiën) deed er alles aan om de aarzelende partijen over de streep te trekken. "We moeten de geboden kans aan grijpen", legde hij de raad voor. En: "We moeten enkele hoogst noodzakelijke reparaties verrich ten". Het voorstel 'klemt' volgens de wethouder. Aan de ene kant van wege de erbarmelijke staat van bij voorbeeld het dak van de duiven- toren, dat voor de winter moet zijn opgeknapt. Daarna komt het dak van het kasteel en de gevaarlijke bordestrap. Aan de andere kant is er de tijdslimiet van het ministerie, een limiet die enkele weken uitstel niet zou verdragen. De Oegstgees ter gemeenteraad in een impasse. Lasten Vooral de WD vond het be zwaarlijk om zo snel een besluit te moeten nemen. Fractievoorzitter Rijks vroeg om een schorsing om overleg te kunnen voeren en dat voorstel werd gehonoreerd. Na een kwartier beraadslagen in een zij vertrek waren de liberalen tot een beslissing gekomen: de WD ging akkoord, maar dan wel met de clausule het krediet "voor nog na der te definiëren werkzaamheden te verlenen". De WD wil namelijk aan de hand van schouwrapporten en of fertes de zaak nog eens precies be kijken. Waarop D'66-er Wuisman met de vraag kwam wat de ge meente eigenlijk met Oud-Poel geest wil. "Wegen de lasten voor onze gemeenschap wel op tegen het genot dat we ervan hebben?", aldus Wuisman. "Er zal duidelijk heid moeten komen over wat we ermee willen: afstoten of niet". Ook de andere partijen willen nog wel eens discussieren over de lusten en lasten die Oud-Poelgeest met zich meebrengt. Iedereen ging uiteindelijk akkoord met het verle nen van de gevraagde 200.000 gul den. Maar de twijfels blijven. Zoals raadslid Van der Bend (CDA) het verwoordde: "Het is wel een stap in de goede richting. Maar mis schien volgen er geen stappen meer en was de eerste stap zin loos". Dergelijke woorden konden wet houder Kohlbeck niet deren. Hij had de raad al een rondje beloofd om de snelle besluitvorming te vie- VOORSCHOTEN - Naar alle waar schijnlijkheid moet de Essenlaan in Voorschoten als gevolg van de uitvoering van het plan Starren- burg worden verbreed. Door de verkeersontwikkeling die hierop volgt wordt het karakter van de laan aangetast. Dit was de belang rijkste opmerking tijdens een hoorzitting over de nieuwe wijk. Belangstellenden konden hier hun opmerkingen over dit plan kwijt. Deze opmerkingen zullen gebruikt Pannekoekenfeest Traditiegetrouw organiseert Scouting Oegstgeest morgen weer een pannekoeken-instuif. Sinds 1968 trekt dit festijn jaarlijks hon derden liefhebbers. Vanaf 12 uur kunnen ze morgen weer terecht in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. De leden van de Derja- groep, de Shawano's en de Sagara Satrya's zorgen persoonlijk voor het bakken van deze lekkernij. Ze doen dat tot 's avonds zeven uur. Poppentheater De Leiderdorpse Erica Burger- jon speelt zondag een thuiswed strijd. Met haar poppentheater komt ze dan naar de Muzenhof aan de Cor Gordijnsingel. Ze speelt 'Een reuze geluk', een pop penspel dat ontleend is aan het boek van Jan Blokker, 'Op zoek naar een oom'. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Aanvang zondag half drie. Vredesvrouwen De Vrouwen voor Vrede in Oegstgeest willen doorgaan met hun verzet tegen "het samenhan gend geheel van armoede, machtsmisbruik, oorlogsdenken, militarisering, milieu-aantasting en kruisraketten". Ze brengen dat onder meer tot uiting door een uur lang zwijgend met elkaar in een kring te staan op een bepaald punt. In Oegstgeest vormen ze voortaan elke eerste zaterdag zo'n 'stille kring' op de hoek van de Terwee weg/Kempenaerstraat, van 11 tot 12 uur. Aanstaande za terdag beginnen ze daarmee, vooruitlopend op de Vredesweek. Vergaderen doen de Oegstgeester Vrouwen voor Vrede elke eerste dinsdag van de maand in vor mingscentrum Oud Poelgeest, 's avonds van acht tot tien uur. Dorpskerkconcert Zondag wordt in Leiderdorp het vijfde Dorpskerk-concert ge geven. Het blokfluitensemble 'Der Fluyten Lust Hof, dat uit leerlingen van de Streekmuziek school bestaat, speelt 16e en 17e eeuwse werken (Morley, Gibbons, Walther b.v.). Het concert begint om half twaalf, na de kerkdienst en de toegang is gratis. worden bij de rest van de procedu- De kritische kanttekeningen kwamen voornamelijk van de be woners van het Roucooppark. In eerste instantie wordt direct achter het park begonnen met de bouw van zo'n 500 woningen. Een van hun grote bezwaren was dat er nu extra fietsverkeer door het park gaat komen. Daarnaast vrezen zij een toename van het aantal onge lukken. Een ander bezwaar was dat het monument vlakbij het Roucoop park waarschijnlijk moet verdwij nen. Dit was ook een van de pun ten waar de vereninging tot be houd van Oud-Groen en Leefbaar Voorschoten over struikelde. Zij vroegen zich af of er wel behoefte bestond aan zoveel woningen als dat waar zo'n groot bestemmings plan als Starrenburg in voorziet. Daarbij stelden zij de vraag of de economische uitwerking van het plan wel zo voordelig uit zal pak ken voor de gemeente Voorscho ten. W oonwagenkamp Ook het geplande woonwagen kamp in de wijk riep de nodige vra gen op. Al eerder diende de heer Klaassen een bezwaarschrift in te gen de komst van het kamp in de buurt van zijn jachthaven. Nu wa ren er eveneens vragen over de exacte plaats van het kamp. Een grote vraag bleef ook de ver houding tussen huur-èn koopwo ningen. In de eerste fase van de bouw zullen 400 van de 500 wonin gen gesubsidieerde koophuizen worden. Starrenburg voorziet in de bouw van 1200 woningen. Daar mee moet de gemeente doen tot het jaar 2000. edische Diens ;)S) legde de wethouder uit. "Het is ei genlijk een bijdrage aan deze rege ling en geen subsidie. Het rijk draagt hier ook weer aan bij", al dus Gehner. Volgens haar moet er meer geld bij de muziekschool omdat het leerlingen-aantal vooral ook in an dere plaatsen terugloopt. De kos ten per leerling gaan daardoor om hoog. De initiatiefnemers van het kin derdagverblijf moeten nog even af wachten. Ze hebben 115.000 gul den gevraagd, maar de subsidie voör het op te richten kinderdag verblijf is nog niet in het program ma opgenomen. De aanvraag zal in een later stadium, waarschijnlijk volgende maand, apart worden be handeld. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterda uur en eindigt zondag om 24 uurf"j Spreekuur van 12 tot 12.30 uur, CU. voor spoedeisen medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Mastenbroek, Tan, Zwijnenburg, Meijer, Verhage, Groeneveld, Schonenb» za 8 uur tot zo 8 uur: M. Zynenbur" laslaan 24, Leiderdorp, tel. 4^„„T spreekuur Rosmolen 2. DEN zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, Stog Le 1, tel. 215510. JK nu Groep 2 - Pieterse, v. Gent, Taytel Spas v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en|pi;;i, za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kmii V^\ proos 34, tel. 126371; spreekuur P aeK1 broersgracht 41. mee zo 8 uur tot 24 uur: R. Taytelbau d vai 120266; spreekuur Hogewoerd 13 Dat Groep 3 - Pleiter, J. van Leeuwenfeit d W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolden fa^iiur fofzo'l uur: J. Stolk, venlaan 102, tel. 125820. vaaK zo 8 uur tot 24 uur: H. Jurgens, ^tw' gracht 116, tel. 125820; spreekuur Leic gravenlaan 102. gen i Groep 4 - v. Wingerden, v. Rijn, de I Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. x za 8 "uur tot zo 8 uur. G.J.P. Brahmslaan 315, tel. 720404; spre' tot den Kennedylaan 21. uw Ki zo 8 uur tot 24 uur: E. Nieuwe: vert Smalbraak, tel. 768918, spreekuis mo vrijdingsplein 60. mme Groep 5 - Schaefer, Jasperse, d hui Kooyman, de Jong, Prince, Reind» korr Hammerstein, A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.C. Jaspers^6*1" te Singel 72, tel. 124961. ,aste zo 8 uur tot 24 uur: B. en J. Crul, Nen b eindsplein 8a, tel. 142888. Leiderdorp F.O.A.M. Kemme, Grotiuslaan 1 893139; za en zo spreekuur van 12 uur op Florijn 10, tel. 891000. Oegstgeest D.L.P. van Overvest, Terweewej tel. 173994. Voor de praktijk Haaswük: G A. v; Steenhoven, Queridolaan 2, tel. 1' dag en nacht bereikbaar. Voorschoten za, C. Meijer, Rouwcooppark 1] 2493; zo, E. Schotanus, Leidsewej E. Sleeboom, Prof. Aalbersenla Voorhout, tel. 02522-11393. Wassenaar noord: J. Huls, Herenweg 19, tel. 1 zuid: M.H. van Tolingen» Weterin 4, tel. 78303. Zoeterwoude A.J.A. Barendse Stompwijk, tel. 1 APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdiens de apotheken in de regio Leiden, waargenomen van vrijdag 21 tot 21 tember door: Apotheek Aloë, Levendaal 161, Lt tel. 120502. Apotheek Beker, Lijtweg 4, Oegstj tel. 155482. tel. 890405. H. Vestjens, Rijn en Schiekade 23 den, tel. 144323. Oegstgeest R.J.W. Duyn, Pres. Kennedylaan tel. 153266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, telfct is er TANDARTSEN l de De weekenddienst voor Leiden, Lth dl dorp en Oegstgeest wordt waargr ie chrij VRIJDAG g- Leiden r. Breehuys - Breestraat 19, hard-||TM avond, zaal open van 19-24 uur. Repel'Steel - Breestraat 19, Scan Holiday 19.30 uur. VVniba's muziekkamer - Herenstn optreden Folkgroep Trefoil, 21 Leidse Werkgroep Homoseksualii Caeciliastraat 18, vrouwenavond. ling missionarissenweek, veiling o uur. :iDE Leiderdorp r dar Muzenhof - Gordijnsingel, ToverleigQO toneelvoorstelling, 20.30 t Wassenaar "77ï Jachthaven Princehave - Zijllaan, w tiek café van de WD, vanaf 21.30 fs- a' Voorschoten ortei Lindehoeve - Burg. v.d. Haarpleing i o, 20.30 t ZATERDAG k 's rdig Dver lobe Nieuwe Mare/hoek Oude Singel tiek- en curiosamarkt, 9.30-17 uur.v' Groenoordhallen - Beestenspul, f *J°I uur. >orza Hartebrugkerk - wandelorgelcoivaar door Anton Doornheim, 15-15.30 uridse Holiday Inn - open dag in racketcenbas 14 i *1 SIERADEN Bij een inbraak in een woning aan de Whitte de Wit- laan in Voorschoten gistermiddag zijn sieraden verdwenen. De waar de die de kostbaarheden vertegen- Voorschoten bü K&O tel. 141141. ~»orgt Molen de Valk - start molenfietsti Pieterskerk - amateur-kunstmanif] tie 'Handige Handen', 11-18 l Leiderdorp Oranjegalerij - pleinfeest met attra voor kinderen, 10-16 uur. Muzenhof - popfestival me People en Make-Up, 14-23 u aj SIDI woordigen is nog niet bekend. De Poppentheater - Churchillweg, vooi3"^ dieven kwamen het huis binnen hng. 14.30 uur. als door het slot van de achterdeur te Oegstgeest eldd forceren Gemeentecentrum - Lijtweg, pannetrk i: ken-eetfestijn van Scouting. 12-19 u0pe LEIDSCH DAGBLAD HET GROOTSTE DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN ïrschrijving Kwartaalabonnement 63,10 Commentaren Uitgeversmaatschappij Leidsch Dagblad B.V Post uitsluitend aan: Postbus 54, 2300 AB LEIDEN Telefoon;071-144941 2311 BG LEIDEN Geen krant ontvangen: tel. 071-123143 tussen 18.00-19.30 uur (nabezorging na 19.30 uur); zaterdag van 16.30-18 00 uur. Abonnementen kunnen dagelijks ingaan. Indien één maand voor h( verstrijken van de abonnementsperiode geen abonnementsgelden op giro 3203571 tn.v. Damiate Holding BV Per post 85,50 Maandabonnement 21,21 (Autom. betaling) Directie: G Koopman N. Qüakemaat Hoofdredacteur Drs. J. W. E. Metselaar Adj. Hooldredacteur: P J. de Tombe (sport) A van Kaam (plv) W C. H. Schrama (feature) Redactie stad en randgemeenten tel. 071-144941, tst. 219 Aangesloten bij de Gemeenschappelijke Persdienst met eigen correspondenten o a. in: Bonn, Brussel. Londen, Parijs, Washington, Cairo

Leidsch Dagblad | 1984 | | pagina 2